GEMEENTE WADDINXVEEN PAND VERTRAAGD 1RJW-RADI0I SLOOP FORMIDO Koophuizen bij Piasweg Kantoor kost 3 miljoen gulden Expositie Theo den Boon Expositie Sirenes BB gaan verdwijnen Administratie kantoor Van der Loo B.V. RTW bij ANBO-middag Bouwer legt gemeente eigen wil op Tent evangelisatie-week Noodlanding in Waddinxveen VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN Heel ver Verstreken Rekening OPROEP TELEFOONNUMMERS/OPENIblGSTIJDEN Overeenkomst Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 augustus 1990 Pagina 3 Verzoek om vrijstelling Verzoek om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) ■m ■M 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 Alphense Avondschool al 30 jaar mondelinge CURSUSSEN INFO-AVONDEN: Inl. 01720-22450 WADDINXVEEN - Het is nog steeds de bedoeling dat er op het perceel Piasweg 8, vlak achter het Otto-erf in de wijk Zuidplas, een aantal vrij staande koopwoningen gebouwd zal gaan worden. Aanvankelijk ging het op deze voormalige boederijlokatie om acht woningen, maar na herinde ling van het gebied en discussie met omwonenden werden dat er zes. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op woensdag 22 au gustus 1990, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Met de sloop van het oude en verlaten pand van For mido Bouwmarkt aan de Noordkade 149 is het niet gegaan zoals het col lege van B. en W. wilde. De bouwval had al voor de bouwvakvakantie lang en breed gesloopt moeten zijn maar eigenaar/aannemer Van Erk BV/Rehorst Bouw BV is er in geslaagd de sloop telkens weer uit te stellen, daarbij aanvankelijk verdeeldheid oproepend binnen het college, dat het T 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1990 Elk heel uur nieuwsberichten ZONDAG 19 AUGUSTUS 1990 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 -prog ramma- Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstelling te verlenen. 01820-28011 12.00-13.00 uur - RTW-KJassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Ben Evertse. 10.30 uur - Kerkprogramma. Uitzen ding van de Gereformeerde Kerk. In verband met het zomerseizoen geen Khabar Oua Nagham. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. WADDINXVEEN - De maandag 20 augustus te houden thema-middag van de ANBO over ouderenhuisvesting, zal rechtstreeks worden uitgezonden door de RTW. Dit als service aan de mensen die niet in de gelegenheid zijn deze informatieve bijeenkomst bij te wonen. De uitzending begint om 14.00 uur. De RTW zendt uit via 1011 Mhz op de kabel. Wanneer men moeite heeft deze frequentie te vinden, kan men contact opnemen met de RTW (01828-10379) en vragen naar Paul AaJbers. Er wordt dan voor gezorgd dat de radio vóór de uitzending van 20 augustus ingesteld is. Het privénummer van Paul Aalbers is 01828-13798. De raadsleden vinden dat er ten aan zien van de invulling van het betreffend stukje grond aan de Piasweg, waar zo veel mogelijk van het groen en de bo men in tact zal blijven, heel ver is ge gaan met het rekening houden van de omwonenden. In het gemeentehuis vindt men echter dat er ook gelet zal moeten worden op de wensen en ver langens van de toekomstige bewoners. S.P.D. M.B.A. 10 of 14 mnd. P.D. Boekhouden 10 of 14 mnd. Basisopl. Boekhouden 4 mnd. Middenstand 10 mnd. Engels, Duits, Frans, Spaans 6 mnd. 3 sept. en 17 sept. (talen) van 19.30-21.00 uur in Sch.Gem. Bospark, Pr. Beatrixl. 4, Alphen a/d Rijn. ÏI Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.gjg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan klemd tussen de ringvaart en de Ka naaldijk en de Wilhelminakade en de Gouwe. Het complex is in opdracht van Baas Exploitatie BV ontworpen door het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV. In het in glas en wit beton uit te voeren pand - dat er op die plek volgens de ge meente representatief moet uitzien, waarna de woningbouwlokatie ter plaatse werd ingeruild voor een be- drijfsbestemming - steekt het Wad dinxveense kabelbedrijf drie mijoen gulden. De nieuwbouw biedt werk aan 200 mensen. De bouwplek van 4.000 vierkante me- WADDINXVEEN - Een Cessna 207 van de KLM heeft op zaterdag 11 au gustus omstreeks 15.45 uur een ge slaagde noodlanding gemaakt in de polderten westen van het Noordeinde. Beide inzittenden, de 41-jarige piloot uit Poortugaal en een fotograaf bleven ongedeerd. Ook het één-motorige toe stel bleef onbeschadigd. Motorpech was de oorzaak dat het vliegtuigje aan de grond gezet moest worden. Nadat de motorstoring was verholpen, is het vliegtuigje vanuit de polder op maandag 13 augustus rond 13.00uur weerhet luchtruim ingegaan. De Waddinxveense brandweer en poli tie waren bij het vertrek aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Door de Dienst Luchtvaart van de rijkspolitie is een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden waaronder de landing werd gemaakt. i WADDINXVEEN - In het voormalige bijkantoor van de Rabobank Waddinx veen aan het Koningin Wilhelmina- plein heeft zich gevestigd het bureau voor administratieve en fiscale dienst verlening Van der Loo. Het nieuwe bureau is ontstaan door een samenvoeging vorige maand van administratiekantoor A. Lok en belas tingconsulent C.L. Willemen. De onder de naam Van der Loo BV voortgezette werkzaamheden worden verricht in een geheel vernieuwd en in gericht hoekpand, dat na leegstand van ongeveer een jaar een nieuwe bestem ming heeft gekregen. Dit voorjaar werd binnen het college van B. en W. geconstateerd dat de af gesproken periode van leegstand, van drie maanden, na de verhuizing van Formido eind vorig jaar, allang was De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan - Wijk Zuidplas 1980,7e Uitwerking, 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren (01828-10379). Presentatie: Ton van Bemmel en Door Oremus. 14.00 uur - ANBO Themamiddag. Rechtstreekse uitzending van de ANBO themamiddag over ouderen huisvesting, vanuit het Anne Frank- centrum. Presentatie: Paul Aalbers. Met de bewoners is afgesproken af te zien van de aanleg van een zestal extra parkeerplaatsen langs het Otto-erf en de ontsluiting van het perceel te laten uitkomen op de driesprong Otto-erf/ Woubrechterf. De nieuwe bewoners van het Plasweg-perceel zullen op ei gen erf moeten parkeren. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De luchtalarmsirenes van de (voormalige) Bescherming Bevolking (BB) en hun hinderlijke proefalarm op de eerste maandag van de maand hebben ook in Waddinxveen hun langste tijd gehad. Minister drs. C.A. Dales (Binnen landse Zaken) kondigt een geheel nieuw systeem aan waarmee ”de be dreigde bevolking snel, bedrijfszeker en flexibel kan worden gewaar schuwd”. En wat belangrijker is: ’’Controle op de werking van het nieuwe stelsel kan geluidloos plaatsvin den”. Minister Dales deelde dit mee in ant woord op vragen van PvdA-kamerle- den, die werden geïnspireerd door het VPRO-tv-programma ’’Keek op de week” van Van Kooten en De Bie. Ook minister Dales heeft op 3 decem ber de dringende oproep van Koot en Bie gezien om in het vervolg af te zien van het testen van de sirenes. Dat een aantal burgemeesters spon taan gevolg heeft gegeven aan dit ver zoek, roept bij de verantwoordelijke bewindsvrouw geen reactie op. Wel stelt zij dat het sirenestelsel ’’niet meer voldoet aan de eisen die daaraan thans worden gesteld”. Overeen nieuw systeem zal het kabinet binnen afzien bare tijd een standpunt bepalen. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Op de hele uren uitgaanstips, nieuws en de vacaturebank. Presenta tie: Ferry van Loon, Ed Schuurman Gerben van Kruistum en Ron Menke. door goedkope woningbouw ter plaatse niet mogelijk is en onontkoom bare maatregelen om de geluidsbelas ting van de Henegouwerweg, de scheepvaart en de Noordkade te beper ken, maar ook om tegemoetkoming aan geuite bezwaren van omwonen den. De Formido-lokatie, die Van Erk/Re- horst Bouw BV in handen kreeg door de Bouwmarkt het dichter bij het cen trum gelegen pand van de Materiaal- dienst van Rehorst Bouw BV aan te bieden, omvat ruim 1.500 vierkante meter. Langs de kade is ongeveer 300 vierkante meter nog eigendom van de provincie Zuid-Holland. Voor de te maken bestemingsplankos- ten zou Van Erk/Rehorst Bouw BV 30.000,moeten stoppen in de ge meentelijke pot ’’dorpsuitleg”, terwijl er ook bijgedragen moet worden aan de kosten van akoestisch onderzoek en onderzoek van de Milieudienst Mid- den-Holland naar eventuele bodem verontreiniging. verstreken en dat sloop snel diende te gebeuren. Een deel van B. en W. (K.W.Th. van Soest) wilde drie maan den uitstel toen nog wel toestaan om de bouwer meer tijd te geven voor een nieuw bouwplan voor luxe woningen, een ander deel (burgemeester) wilde onmiddelijk tot sloop overgaan omdat het pand steeds meer een bouwval ging worden. De raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw vond ook dat er gesloopt diende te worden en vond dat het in het kader van een ge lijke rechtsbescherming ten opzichte van de burgers ongewenst was nog veel langer uitstel te geven. Hoewel in april, 3 juli als uiterste sloop- datum werd genoemd, hoefde die uit eindelijk van B. en W. beslist niet ge haald te worden, zodat de sloop eerder kon plaats vonden. De werkelijkheid is dat het slooppand er nog steeds staat en de eigeneer er goed in is geslaagd zijn wil op te leggen aan het gemeentebestuur. WADDINXVEEN - Nog een paar da gen exposeert de Waddinxveense kun stenares Eveline Swidde met 30 ande ren op de zomerexpositie ”De oor sprong van de alchemie” in het Cheiron Rosmalen aan de Hoff van Hollant- laan, in het Cherion Utrecht aan de Balderikstraat en in het Cheiron Am sterdam aan de P.C. Hooftstraat. In de alchemie, die mede dank zij Carl Gustav Jungs onderzoekingen onder aandacht van een groeiend publiek wordt gebracht, wordt de basis voor de optimale ontwikkeling van het eigen le ven, de individuatie, gelegd door een onophoudelijk proces van zelfkennis. Zelfkennis is de grondslag voor zelfrea lisatie, een ontwikkeling die aanvangt met de bewustwording van het scha duw- en het kindarchetype. GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen TEGEN het voorne men om VRIJSTELLING te verlenen door een ieder SCHRIFTE- LIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, TER INZAGE met ingang van 16 augustus 1990 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Diénst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. WADDINXVEEN - Na de bouwvak- vakantie wordt doorgebouwd aan het nieuwe kantoorpand van de Baas Be drijven - Waddinxveens grootste werk gever - aan de Wilhelminakade, vlak bij het Gouwe-aquaduct. De woningen kunnen er gebouwd wor den door een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Zuidplas. Daartoe werd al besloten toen de boer derij met opstallen nog moesten wor den gesloopt. Vorig jaar januari werd er in de trouwzaal van het gemeente huis al een eerste inspraakbijeenkomst belegd voor bewoners van het Otto-erf en de Piasweg. De op die bijeenkomst, de in de verga deringen van de raadscommissies voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw en de ook in brieven geuite wen sen van de omwonenden zijn door het gemeentebestuur zoveel mogelijk inge willigd. Over één onderwerp viel niet te praten en dat was het bebouwen van die loka tie, hoewel de betrokken Zuidplasbe- woners meenden te weten dat de boer derij-bestemming tot in,lengte van ja- ren zou blijven bestaan. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, TER INZAGE met ingang van 16 augustus 1990 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: - Limaweg 9: het vergroten van een woonhuis met een garage. Voordat de bouwvakkers van hun rust gingen genieten hees wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) de vlag in verband met het bereiken van het hoogste punt van het drie verdiepingen tellende gebouw. Het centrale kantoorpand van Baas wordt neergezet ten oosten van de hui dige bedrijfslokatie, die wordt inge- GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen TEGEN het voorne men om VRIJSTELLING te verlenen door een ieder SCHRIFTE- LIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). - Wijk Zuidplas 1980, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. ”Van mildheid krijgt je achteraf steeds de rekening gepresenteerd”, liet bur gemeester C.M. van der Linden zich eens in een commissievergadering over deze zaak ontvallen. Het CDA en de PCW steunden hem hierin het sterkst, want - zo stelde raadslid H.H. Heller - Van Erk/Rehorst Bouw BV kende de zakelijke risico’s als het fout zou lopen. Contractueel is vastgelegd dat de Ge broeders Zwanenburg BV (Formido) de oude lokatie moeten terugkopen als woningbouw ter plaatse niet gereali seerd kan worden. In 1957 is een film gemaakt over de gemeente Waddinxveen. Deze 8 mm zwart/wit film is zonder geluid en heeft een looptijd van 60 minuten. Sinds enkele jaren is deze documentaire niet meer in het bezit van de gemeente Waddinxveen. Zeer waarschijnlijk is de film ergens in een vergeten hoekje terecht gekomen. Ook is mogelijk dat iemand hiervan een kopie bezit. Hierbij doen wij een oproep aan iedereen die kan helpen dit unieke documentatiemateriaal terug te krijgen door inlichtingen te ver schaffen, door een kopie ter beschikking te stellen of door nog eens goed te zoeken in dat vergeten hoekje. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt en ontvan gen door mevrouw M. A. van Ulden, afdeling Algemene Zaken, te lefoon 14433, toestel 179. Op de agenda o.a.: - horen van bezwaarden tegen het bestemmingsplan ’’Recreatie gebied Gouwebos ’89” (17.00 uur) - horen van bezwaarden tegen het bestemmingsplan ’’Bedrijven park Coenecoop II” (19.00 uur) - horen van bezwaarden tegen het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West. 3e herziening (20.00 uur) - horen van bezwaarden tegen aanleg omleidingsweg Brugweg (21.00 uur) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: - een perceel grond aan en nabij het Otto-erf, deel uitmakende van het voormalige perceel Piasweg 8, ook bekend onder de naam ’’lokatie Telkamp”: het oprichten van 4 woonhuizen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Verken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De nieuwbouw van de Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade. (Tekening: Stuurman Partners BV). ter grenst aan de huidige werkplekken met loodsen en kantoren. Voor nieuw bouw werd gekozen, omdat verbouw van het bestaande kantoor veel geld ging kosten en er uiteindelijk toch ruimteproblemen zouden blijven be staan. Met het nieuwe kantoor zijn de Baas Bedrijven nog beter in staat overheden en het bedrijfsleven een totaalprodukt te leveren op het gebied van telecom municatie en het leggen en monteren van kabels, zodat Baas en zijn elf werk maatschappijen met in totaal 800 werk nemers in één keer de hele nieuwbouw van een kabelproject kan aanpakken. WADDINXVEEN - ”’t Is waar, echt waar” is het thema van de tentevangeli- satieweek die de Centrale Hervormde Gemeente ook dit jaar weer hoopt te houden. De tent staat dit jaar bij het winkelcentrum in de wijk Zuidplas. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen er op 28, 29, 30 augustus terecht, 's Morgens om 10.00 uur is er een programma met bijbelverhaal, zingen, knutselen en poppenkast. Dinsdagmiddag om 14.00 uur is er vossenjacht. Woensdagmid dag is er een spel met Koning Oliebol die om 19.30 uur bekend zal maken in welk land hij gaat wonen. Op deze avond zijn ook ouders en belangstel lenden hartelijk welkom. Donderdag middag is er een sportmiddag. Voor jongeren staat er een aparte tent waar je vrij kunt binnenlopen tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur. Er is video-film, computerspelletjes, leesvoer, spelletjes, muziek en koffie. Dinsdagavond is er om 20.00 uur een sportavond (competitie volleybal) met na afloop verkiezing van de sterkste man van Waddinxveen. Verder is er op maandag 27 augustus om 20.00 uur een openluchtzangdienst. Hieraan werken mee: jongerenkoor ’’Salvation” onder lei ding van Enriko Hurkmans, Chris Stel- laard (piano), Arie de Ruyter (slag werk), Martinus Tellegen (algehele lei ding). Een themadienst besluit de tentweek. Op zondag 2 september om 9.15 uur zullen de kinderen de liedjes die ze in de tent geleerd hebben kunnen zingen tijdens een kerkdienst in de Rehoboth- school bij deCirkelflat. Voorganger is kandidaat Stam en ook hij spreekt over het thema ”’t is waar, echt waar”. spel eerst minder hard wilde spelen. Dat het lege pand nu heel snel gesloopt moet gaan worden staat vast. Van uit- stel kan geen sprake meer zijn, omdat de plek door het havelozer wordende houten pand er steeds beroerder gaat uitzien. Sloopuitstel kan niet meer wachten op het eventueel in kannen en kruiken hebben van de vervangende plannen voor zeven luxe woningen aan de Gouwe, vlak tegenover het bedrijfs pand van NKF Kabel BV. Toen vorig jaar de bedrijfsverplaatsing van de Noordkade 149 naar Noordkade 28/30 van Formido aan de orde was werd de sloop van het oude Formido- pand in een afzonderlijke overeen komst met de toenmalige eigenaren Gebr. Zwanenburg BV uit Bodegraven geregeld. Voorkomen moest namelijk ook wor den dat er ooit weer detailhandelsacti- viteiten op die plek zouden kunnen plaatsvinden. Volgens de huidige ge- bruiksbepalingen zou dat mogen, maar de gemeente vindt dat ongewenst. De plannen voor luxe woningbouw langs de Gouwe liepen voor Van Erk/ Rehorst Bouw wat minder vlot dan ge- dacht. Het gaat niet alleen om een moeilijke lokatie, met duidelijke stede- bouwkundige randvoorwaarden, waar- WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Morgen - donderdag 16 augustus - opent in galerie MAT, Weteringschans 221 in Amsterdam de expositie van de Waddinx veense kunstenaar Theo den Boon. De expositie is geopend vanaf 17.00 uur en loopt tot 12 september. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Theo den Boon exposeert komposities op linnen en papier. Hij schildert intuitief, laat zich leiden door zijn gevoel, maar op cruciale momenten zet hij zeer bewust sterke kleur- of vormaccenten neer. Soms overheersen transparante, bijna tedere tinten blauw of geel, terwijl een an dere keer juist de heldere primaire kleuren op de voorgrond treden. Grillige, soms breekbare vormen in helle, aantrekkelijke kleuren, of soms in een diep, intens zwart, vertellen een verhaal, dat bij ieder van ons zijn eigen innerlijke betekenis zal vinden. Theo den Boon heeft sinds 1968 deelgenomen aan vele tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Zijn werk is bekroond met de Geert Bouwmeester Kunstprijs en de Kunstprijs van de Stad Gouda. .NNEMII flSBEORUF JBAAS BV

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3