Afbouw werd voorkomen Mottobord Gouwe College VECHTPARTIJ Huisvuil containers in gezinnen reparatie. l Voor apart G FT-af val duurt voort Gemeente op zoek naar film Discussie lokaties Bejaarde fietser op rijksweg Uitbouw maakt Immanuël- kerk groter Duo NKF terug uit Irak tegenover ’’rookzuil” NABIJ PASSAGE Schade aan uw auto vereist deskundige FIETSEN- KIJKDAG van start op 11 september Depot erbij FVXasschïman Rapporten Eerste paal Tekort Alcoholgebruik ERKENDE verhihzks 01828 - 18708 Discussie Begin Cijfers Drie jaar Diefstallen Gewonde hond Vernieling Postcode Voorlichting Aanrijdingen Compleet ■■ill Ifocwd a «rrms GAAT U VERHUIZEN? Waddinxveen GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Wilt U informatie? WADDINXVEEN Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 augustus 1990 bedrijventerreinen systeem, dat in de plaats komt van de gebruikelijke plastic afvalzak, zal land. da's m ^meegenotnen... 2743 DC Waddinxveen Terwijl de discussie voortduurt over het neerzetten van deze borden met het opschrift ”Te hard rijden kost te veel” wordt in Waddinxveen ook de land- schapsvervuiling op een andere manier geïllustreerd. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp1 middelen WADDINXVEEN - De dit najaar 50 jaar bestaande hervormde Im- manuëlkerkgemeente heeft het kerkgebouw aan de Prinses Bea trixlaan uitgebreid. Voor deze uit breiding legden de lidmaten alles bij elkaar een kleine driehonderd duizend gulden op tafel. Dat ge beurde nagenoeg volledig met ei gen middelen en door diverse ac ties. Ter informatie over de vorderingen worden in februari en juni rapporten uitgereikt. Voor de overgang naar de examenklas is het laatste rapport be slissend. Indien men voor een vak geen of te weinig repetities heeft gemaakt, wordt op het rapport gg (geen gege vens) vermeld. Voor dat vak kan men niet bevorderd worden. Examenkandi daten ontvangen voor 1 oktober een programma schoolonderzoek met ge gevens over het schoolonderzoek en het centraal examen. Het is mogelijk een diploma te halen via certificaten (diploma per vak)Men is vrij in het be palen van het aantal vakken waarmee men wil beginnen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De in opspraak gekomen mottoborden van minister J.R.H. Maij-Weggen van Ver keer en Waterstaat zijn ook in Wad dinxveen te zien. Bij het Gouwe-aqua- duct staat er één aan de zuidkant. Het officiële besluit tot nieuwbouw nam de kerkvoogdij van de 1.900 leden tellende hervormde Immanuëlkerkge- WADDINXVEEN - In 1957 is een film gemaakt over de gemeente Waddinx veen. Deze 8 mm zwart/wit film is zonder ge luid en heeft een looptijd van 60 minu ten. Sinds enkele jaren is deze docu mentaire niet meer in het bezit van de gemeente Waddinxveen. Zeer waarschijnlijk is de film ergens in een vergeten hoekje terecht gekomen. Ook is het mogelijk dat iemand hiervan een kopie bezit. De gemeente doet een oproep aan ie dereen die kan helpen dit unieke docu mentatiemateriaal terug te krijgen door inlichtingen te verschaffen, door een kopie ter beschikking te stellen of door nog eens goed te zoeken in dat vergeten hoekje. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt en ontvangen door me vrouw M. A. van Ulden, afdeling Alge mene Zaken, telefoon 01828-14433, toestel 179. POLITIENIEUWSB De jaarrekening over 1989 vertoont vanwege een aantal kleine begrotings- overschrijdingen een tekort van bijna 3.600,Onvoorziene uitgaven voor de uitzendingen van de R.T.W.-radio, de stijgende bijdragen voor contribu ties en abonnementen, een te groot ge bruik van fotokopieën en liturgieën, meerkosten voor bijstand in het pasto raat alsmede de stijgende kosten voor de ledenadministratie hebben tot dit negatieve saldo bijgedragen. De meerkosten van het maandblad werden door het goede resultaat van de wervingsactie voor dit blad geheel goedgemaakt. De kosten en opbreng sten van het Maandblad zijn derhalve wederom nagenoeg gelijk. De opbrengst van het verjaardagsfonds is wat lager dan begroot. De opbreng sten voor de nieuwbouw hebben echter een geweldig resultaat opgeleverd. waarschuwden de politie, die de man bij de afslag Gouda van de weg afhaal den. De bejaarde Gouwenaar, een bekende verschijning in de kaasstad, had zijn tweewieler volgeladen met pallets en groenteafval. De politie bracht hem naar huis en is er eigenlijk nog niet ach ter waarom hij de rijksweg als fiets route gebruikte. WADDINXVEEN - De twee perso- nèelsleden van de Nederlandse Kabel- fabriek NKF in Waddinxveen, die werkzaam waren in Irak, zijn heelhuids teruggekeerd in Nederland. Simon Spiekhout en Jan Jaap Bosschie ter werkten voor NKF in Irak. Ge ruime tijd was het niet mogelijk contact te onderhouden met het kantoor in Waddinxveen. De onzekerheid die daardoor ontstond, werd nog eens ver sterkt door de vijandige activiteiten van het Iraakse bewind tegen wester lingen. Volgens één van hen worden in Bagh dad voorbereidingen getroffen om de stad te ontruimen. Zij besloten daarom het land te verlaten. Ze zijn in een auto naar de grens van Irak met Jordanië ge reden. Daar moesten de NKF’ers hun voertuig achterlaten. Met veel geld regelden de mannen een auto om een niemandsland van zeven tig kilometer te doorkruisen. Eenmaal aangekomen in Jordanië moesten Spiekhout en Bosschieter op een vlucht richting West-Europa wachten. Met hun vertrek zijn niet alle NKF- werknemers weg uit Irak. Er zitten nog drie Nederlanders en hun Thaise kolt vast. Tegenover het mottobord van de ver keersminister staat namelijk de toren hoge Marlboro-reclamezuil, die er is gekomen toen het gemeentebestuur even niet oplette. Latere protesten daartegen hebben hier niets aan kun nen veranderen. Integendeel, de Stich ting Meubelstad Waddinxveen kreeg er een extra reclamemogelijkheid bo venop de zuil bij In Den Haag is afgesproken dat de mottoborden voorlopig langs de Zuid- hollandse snelwegen blijven staan. De provincie gaat later bekijken of som mige borden niet alsnog verwijderd moeten worden. WADDINXVEEN - De politie maakt proces-verbaal op tegen twee Waddinxveners die op woensdag 8 .augustus betrokken waren bij een vechtpartij nabij het winkelcentrum de Passage. De vechtpartij ontstond toen een schoonmaakster van een aan de Passage gelegen kantorenpand werd lastiggevallen door jongelui. Zij waarschuwde familieleden die haar kwamen halen. In de woordenwisseling die daarbij ontstond vielen enkele klappen en werd een auto beschadigd. Een Boskoper is op donderag 9 augus tus aangehouden in verband met alco holgebruik in het verkeer. Aan het bu reau heeft de man een ademanalyse on dergaan, die te hoog uitviel. Hem is een rijverbod opgelegd. Vanwege onvoldoende belangstelling worden er door het Gouwe College in Waddinxveen geen HAVO-lessen meetgegeven. Daarvoor moet men uit wijken naar de hoofdvestiging in Gou da. Dank zij financiële steun van de ge meente Waddinxveen (die volgde na de PvdA-motie in de decemberraad) en een succesvolle wervingscampagne, die onder meer in april een mooie open dag en in juni een drukbezocht informatie- en inschrijvingsavond in het schoolge bouw opleverde, is de MAVO-dag- school voor volwassenen voor tenmin ste drie jaar gered. De voorgenomen afbouw ervan kon worden voorkomen. Op maandag 6 augustus zag een bewo ner van de Beethovenlaan een persoon op het balkon van zijn woning staan. De in de haast gealarmeerde politie trof echter niemand meer aan. Op donderdag 9 augustus maakte een bewoner van de Fred. Hendriklaan melding van een insluiping in zijn wo ning. Bij thuiskomst trof de man een raam van de woning open aan. Een maal binnen kwam een hem onbe- keride man de trap af die hem gedag zegde en uit het huis verdween. Uit de woning wordt vooralsnog niets vermist. Diezelfde nacht werd een ’’slanke man” aangetroffen op een tuintafel aan de achterzijde van een woning aan de Mauritslaan. De man was bezig met het openen van een bovenlicht. Een hor was reeds uitgenomen. Toen de man werd betrapt door de bewoner koos hij het hazepad. Op donderdag 9 augustus is er ingebro ken in een personenauto, die gepar keerd stond op de carpool-plaats nabij de Henegouwerweg (aquaduct). Nadat een zijruitje vernield was, werd een ra dio met brute kracht gedemonteerd. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VtRVOER VERHUIZIMGEN Uit het jaarverslag 1989 van de Imma- nuëlkerkgemeente valt riog te melden dat de keukeninventaris van de kerk werd uitgebreid met een koffiezetappa raat. Voor het liturgisch centrum wer den 4 nieuwe ’’antipendia” (kleden met de kleuren en suymbolen die betrek king hebben op de tijd van het kerke lijk jaar) aangeschaft. De bestaande inventaris werd gerubri ceerd om zodoende betrouwbare gege vens te verkrijgen voor de verzekering en de eigen boekhouding. Het orgel werd gerepareerd en in de boven raampjes van de kerkzaal werden nieuwe glasstrippen geplaatst. Omtrent de verhuur en het gebruik van het gebouw was veelvuldig overleg noodzakelijk, wat leidde tot nieuwe huisregels en afspraken met de jeug draad. Het lokatie-onderzoek, dat bedrijfs ruimten aanwijst nu de Goudse Poort vol is, Coenecoop 2 opvolger is gewor den van het succesvolle Coenecoop 1 en de Waddinxveense Poort (in de Pol der Bloemendaal) vooralsnog uit beeld is, ziet bedrijfsvestigingen ten westen van ’t Weegje en in de Goudse Oost- polder in Schieland zitten. Nu is het wel zo dat Gouda, Waddinx veen en Moordrecht het nog niet hele maal eens zijn over de meest geschikte plaatsen voor een bedrijfsterrein, zo dat nog niet alle neuzen naar de Oost- polder in Schieland of bij ’t Weegje wij zen. Deze laatste lokatie is voor Wad dinxveen onaanvaardbaar. ”Dit is slechts het begin. Het aantal leerlingen zal steeds de doorslag van het voortbestaan blijven geven. Hou nooit op, maar blijf proberen steeds weer om mensen te bewegen hun ken nis te verrijken, zodat het Gouwe Col lege Waddinxveen een bloeiende afde ling wordt die elk jaar weer vrucht draagt”, aldus de actievoerders van de Waddinxveense dagschool, die in april een unanieme gemeenteraad achter hun streven kregen. Dat was een mooie opsteker na de ludieke actie tijdens de Nieuwjaarsreceptie in het raadhuis. Aan de Prins Bernhardlaan wordt we- Volgens de cijfers bestaat de helft van het afval uit huishoudelijk afval, dat als compost verder door het leven kan. Vandaar dat in de gemeentelijke noti tie ’’Afval...houd het apart” al werd aangekondigd in te zullen haken op re gionale plannen om de scheiding en het hergebruik van afval nog verder uit te bouwen. De aanschaf van weer 100 compostvaten eerder dit jaar behoort daar ook toe. Voor het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval gelden niet alleen milieuhygiënische redenen, maar ook financiële. Toen wethouder Van Soest een half jaar geleden De Gouden Zak, de jaarlijkse milieuprijs van de Vereniging Tegen Milieubederf in het gemeentehuis, in ontvangst nam repte hij al over een sterke stijging van de verbrandingsprijzen, waardoor de invoering van de mini-containers alleen maar veroemaIrkpliilrt vnn wnrdpn WADDINXVEEN - De politie Wad dinxveen houdt zaterdag 18 augustus weer haar traditionele fietsenkijkdag. Belangstellenden kunnen terecht op het bureau aan de Mozartlaan 46 tussen 12.00 en 15.00 uur. Speciaal worden die mensen uitgeno digd die de laatste tijd aangifte hebben gedaan van diefstal van hun tweewie ler. Ook mensen die al enige tijd gele den aangifte hebben gedaan of in nabu rige gemeenten aangifte hebben ge daan zijn van harte welkom. Mensen die komen worden verzocht om het afschrift van hun aangifte pro ces-verbaal mee naar het bureau te ne men. kaar gelegen portiekwoningen werden de voordeuren ingetrapt. Uit een wo ning werd niets vermist. Uit de andere woningen verdwenen een tv, video en geld. Daarnaast werd de politie driemaal in geschakeld in verband met verdachte situaties rond en in woningen. Wél overeenstemminhg bestaat over het uitbreiden van de tuinbouwveiling aan de Bredeweg in Waddinxveen met bedrijven op het gebied van transport en distributie. Die plek omvat 260 hec tare. De provincie weet nog niet of op die plekken wel bedrijven gebouwd zullen kunnen gaan worden, want er wordt ook nog gezocht naar nieuwe plekken voor woningbouw en de opslag van ver- nntreiniod dih Aanvankelijk duurde de MAVO-op- leiding voor volwassenen 3 jaar. Om dat veel mensen dit toch wel een lange 4 weg vonden, is de opzet nu anders ge worden. 3-Jarig blijven de vakken Ne derlands. Engels, Frans, Duits, Spaans, Wiskunde en Natuurkunde. 2- Jarig zijn de overige vakken. Om tot de opleiding te kunnen worden toegelaten, dient men tenminste 16 jaar te zijn. Voor het vervullen van de partiële leerplicht kan men zich ook voor deze opleiding laten inschrijven. Als vooropleiding is lagere school vol doende. Cursisten die reeds een bepaalde voor opleiding hebben genoten, kunnen in een hogere klas dan klas 1 worden inge deeld. Dit gebeurt in overleg met de di rectie. De te kiezen vakkenpakketten worden bij de verschillende afdelingen besproken. Met deze vakken kan in klas 2 begon nen worden. Het cursusgeld wordt berekend per vak. Dat is voor 3-jarige vakken 12, en voor 2-jarige vakken 18,-—. Deze bedragen komen bovenop de vaste MAVO-bijdrage van 90,Conrec- trix is mevrouw A.J.B. Merison-Wol- ters uit Bodegraven. WADDINXVEEN - Elk Waddinxveens gezin krijgt twee mini-contai ners. Eén voor groente-, fruit- en tuinafval (GFT) van 140 liter en één Verkeer en Waterstaat begon vorige maand met het plaatsen van de borden, die deel uitmaken van een actie tegen overschrijding van de maximum snel heid. In totaal zullen er tachtig komen, waarvan dertig in Zuid-Holland. Op dit moment staan er in deze provincie tien. Vorige week liet de Zuidhollandse ge deputeerde Van Heemst minister Maij weten dat voor de borden, voorzover ze in het landelijk gebied staan, ten on rechte geen ontheffing is aangevraagd in het kader van de provinciale land- schapsverordening. Plaatsing ervan is dus illegaal, zegt de gedeputeerde. Ven Heemst verzocht de bewindsvrouw de reeds geplaatste borden weg te halen en geen nieuwe te plaatsen. In Waddinxveen zijn de volgende fiet sen gestolen: aan de Nicolaas Beets- laan een zilvergrijze Princess heren fiets; aan de Wingerd een rode Batavus herenfiets; aan de Sparrengaarde een zwart geverfde opoefiets met opvallend nieuwe verlichting en aan het Stations plein een racefiets, exclusief Luxus Sport. Op dinsdag 7 augustus is er aangifte ge daan van diefstal van 3 rollen van 50 meter elektriciteitskabel vanuit een in aanbouw zijnd pand op het bedrijven park Coenecoop. De diefstal moet in de voorafgaande nacht gepleegd zijn. In de avond van maandag 6 augustus werd vanuit een kantoorpand aan de Staringlaan een tweetal draagbare computers ontvreemd. Mogelijk heb ben onbekenden kans gezien de com puters weg te nemen toen het pand ge opend was in verband met een kaart avond. De afgelopen week zijn bij de politie vier meldingen gedaan van inbraken in woningen. Tussen zondag 5 en zater dag 11 augustus werd ingebroken in In een tuin aan het Sweelinckhof werd op zondag 5 augustus een bewegingloze hond aangetroffen, die echter nog wel leefde. Uit reactie van buurtbewoners bleek dat de hond vermoedelijk een dag daarvoor al was aangereden. De hond is met een dierenambulance afge voerd. In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 augustus werd een op de Jan Dorre- kenskade West geparkeerde bestelbus vernield. Beide buitenspiegels werden beschadigd. WADDINXVEEN - Het transportbe drijf A. van Noort Zn BV aan de Tuinbouwweg breidt zich uit. Er wordt meer opslagruimte gecreëerd, zodat de nevenvestigingen in Gouda en in Woerden beëindigd kunnen worden, zo heeft burgemeester C.M. van der Linden in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw laten weten. Het nieuwe depot van 4.500 vierkante meter wordt ingepast in het bestaande geheel. Maar aan het op tafel leggen van die be- hoorlijke extra uitgave lag ook een slimme onroerend goedactie ten grond slag. Verkocht werd namelijk voor 350.000,de pastorie aan de Sou- burghlaan en dat bedrag zorgde voor goede rente winsten. De laatste verbouwingsguldens werden binnengehaald met een opzienbarende obligatie-actie. Gezinnen van de her vormde Immanuëlkerkgemeente wer den uitgenodigd om één of meer obli gaties te kopen van tenminste 25 gul den. Naar keuze kon men investeren tot 250 gulden. De totaalopbrengst is 31.000,Straks zullen de renteloze waardepapieren stuk voor stuk worden uitgeloot. 'Nog dagelijks ondervindt de politie het gemak van een aangebrachte postcode in een fietsframe. Regelmatig worden fietsen aan het bureau gebracht, die aan de hand van een ingegraveerde postcode hun weg terugvinden naar de rechtmatige eigenaar. Een kleine moeite kan op termijn dus het behoud van een fiets opleveren. Voor het ingraveren van de postcode kan men terecht bij de plaatselijke fietshandelaren. Met het oog op de automatisering die de politie steeds meer ten dienste komt is het belangrijk dat de politie daarbij kan beschikken over de juiste gegevens van een gestolen fiets. Een zgn. ”fiet- sen-registratiekaart” kan hierbij van pas komen. Deze registratiekaart iS gratis af te halen op de diverse politie- bureau’s. Essentieel is natuurlijk het framenummer. Indien men geen geen gebruik wenst te maken van de regi stratiekaart kan men zelf het frame nummer noteren op bijv, de aanschaf- nota van de fiets. De mini-container past in het gemeen telijk beleid om actief op te treden te gen de toenemende groei van de afval berg, het bevorderen van de scheiding aan de bron en het hergebruik van af valstoffen. In Waddinxveen haalt al per kwartaal een chemocar klein chemisch afval op, is het aantal glasbakken uitgebreid, kwamen er ’’milieuparkjes” bij de win kelcentra Zuidplas en Oranjegalerij (KW-plein) en werd de stimuleringsre geling oud papier in het leven geroe pen. Met voorlichting wil het gemeentebe stuur gaan bereiken dat er een gedrags verandering komt, die moet leiden tot een gediciplineerde scheiding van het GTF-afval van het overige huishoude lijk afval. Het 2-minicontainersys- teeem of het duobaksysteem zal wor den aangevuld met depotboxen voor bewoners van flatwoningen. Het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf Midden-Holland en Rijn streek heeft DHV Raadgevend Inge nieursbureau BV vorig jaar laten uitre kenen dat bij de deelnemende gemeen tes in deze streek 49.500 ton gescheiden groente-, fruit- en tuinafval per jaar in gezameld kan worden. Dat moet 80% van alle gezinnen meedoen. Het GVB zal zelf een composteringsin- richting gaan maken in Gouda. Omdat die pas over een paar j aar klaar kan zij n blijft het GTF-afval, evenals het ove rige afval, vooralsnog naar de Afval verwerking Rijnmond in Rotterdam af gevoerd worden. Het groente-, fruit- en tuinafval zal worden aangevuld met GFT-afval van bedrijven en snoeiafval van plantsoe nen en hoveniersbedrijven. Alle be trokkenen zijn ervan overtuigd dat ge sproken zal kunnen worden van een goed verloop van de overgang, zowel bij de afvalleveranciers als de afvalop- halers, als de voorlichting en motivatie heel goed worden aangepakt. Daarbij gaat het om algemene voorlichting in de gehele streek en aanvullende infor- mötlP APr dpplnomondp nomopntP Fazantdreef 2 een woning aan de Jan Dorrekenskade Oost. Mogelijk is men hier via een raam aan de achterzijde in de woning gekomen. Uit de woning verdween een bedrag aan geld en een 25-tal CD’s. In de nacht van donderdag 9 augustus, tussen 02.00 en 07.45 uur werd ingebro ken in een woning aan de Anna van Bu- renstraat. Via een bovenlicht werd een daaronder gelegen raam geopend waarna men toegang tot de woning ver kreeg, dit terwijl de bewoners op, de eerste etage lagen te slapen. Uit de wo ning werden aardewerk, geld en be scheiden Weggenomen. Op vrijdag 10 augustus kwam bij de po litie een melding binnen dat in twee wo ningen aan de Justus van Effenlaan was Tijdens het overleg is afgesproken dat het ministerie de provincie een kaart zal leveren met de plekken waar de borden staan of zullen komen. De pro vincie gaat vervolgens per bord na of er sprake is van ontsiering van het land- schap. In zo’n geval zal geen ontheffing van de provinciale landschapsverordening worden verleend. Waar de borden waarvoor geen ontheffing wordt gege ven heen moeten, is nog onduidelijk. ”In goed overleg zullen we er wel uit komen”, aldus de woordvoerder van het ministerie. Ook de provincies Noord-Holland, Zeeland en Utrecht hebben laten we ten moeite te hebben met de mottobor den langs hun snelwegen. Gesprekken met deze provincies zijn nog gaande, zegt de woordvoerder van het ministe rie. De Itnmanuëlkerk van de dit jaar 50 jaar bestaande hervormde Immanuël kerkgemeente. (Foto: Bert Woudenberg). mente op 13 september 1989. Bij die gelegenheid werd de bouwopdracht ge geven aan het aannemersbedrijf Bak ker uit Moerkapelle. Tijdens de bazar op 1 oktober sloeg oud-voorzitter van de kerkvoogdij J. van Eerbeek samen met Erna Los de eerste paal. Een groep gemeenteleden stelde zich beschikbaar om waar nodig met zelfwerkzaamheid de bouwkosten te drukken. Aanvankelijk had de kerkeraad een voorstel gedaan om voor alle ruimten in het uitgebreide kerkgebouw een her- inrichtingsbedrag van 10.000,be schikbaar te stellen. Maar de vloerbe dekking, gordijnen en allerlei andere zaken gaat meer kosten, omdat er is ge kozen voor duurzame en onderhoud sarme materialen. In de gang en hal ko men geen linoleum, maar vloertegels, de verlichting is in de plafonds gemaakt en er komt toch een kitchenette. Jeugdacties en leveranties voor ’’vrien denprijzen” zorgen ervoor dat de extra kosten zeer beperkt kunnen blijven. ■kelijks lesgegeven op dinsdag-, woens dag- en donderdagmorgen tussen 8.40 en 11.50 uur. Op de eerste schooldag van dinsdag 11 september wordt ’s mor gens om elf uur de jaarlijkse boeken beurs gehouden. Dan wordt tweederde van de nieuwprijs voor een goed uit ziend boek betaald en éénderde van de nieuwprijs voor een duidelijk gebruikt boek, aldus de Waddinxveense Gré Stam, die de algemene coördinatie van de boekenbeurs heeft. Bij een volledig vakkenpakket (zes vakken) zijn aan de Prinses Beatrixlaan Nederlands en Engels noodzakelijk. De overige vier vakken kunnen worden gekozen. Geschiedenis, aardrijkskun de, biologie en economie zijn 2-jarig. WADDINXVEEN - Op de rijbanen van het Gouwe-aquaduct is een 77-ja- voor het overig huishoudelijk afval van 240 liter. Het nieuwe afvalophaal- rige Goudse fietser aangetroffen. Hij systeem, dat in de plaats komt van de gebruikelijke plastic afvalzak, zal was bij Moordrecht de rijksweg opge- per 1 januari in Waddinxveen worden ingevoerd. Milieuwethouder gaan en zocht via vrijwel alle rijstroken K.W.Th. van Soest (VVD) heeft laten weten dat B. en W. daartoe op fietsend z,jn weg' Automobilisten voorstel van het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek, waarvan de liberale Waddinxvener lid is, hebben besloten. Op de rijksweg A12 vond op zondag 5 augustus een eenzijdig ongeval plaats. Een bestuurder van een personenauto met caraven, die de A12 opreed, raakte in de problemen toen de caravan begon te 'schommelen. Hierdoor knikte de combinatie en kwam het trekkend voertuig in tegenovergestelde richting tegen de vangrail tot stilstand. Auto en caravan liepen plaatschade op. Op de kruising van de Dorpstraat met de leplaan vond op maandag 6 augus tus een aanrijding plaats waarbij een bromfietsbestuurder verwondingen opliep. Een automobilist en de brom fietser reden beiden in dezelfde rich ting over de Dorpstraat, toen de auto- ingebroken. Van de twee tegenover el- bestuurder rechtsaf de leplaan insloeg en de doorgang niet vrijliet voor de naast hem rijdende bromfietser. De laatste werd met enkelletsel verwezen naar het ziekenhuis. Diezelfde dag raakten twee auto’s zwaar beschadigd bij een kop-staart- aanrijding op de Dreef. Een auto die het benzinestationterrein op wilde rij den werd aangereden door een ach terop komende auto. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Met de door het architectenbureau Vis ser en Wijtman ontworpen uitbreiding van de Itnmanuëlkerk beschikt de kerkvoogdij en de kerkeraad over een compleet complex, dat eindelijk plaats biedt aan alle nevenactiviteiten, zoals de zondagsschool, de kindercrèche, de jongerenkerk en de jeugdclubs. Eigen lijk is de kerk dan de hele week in be drijf. De nieuwbouw heeft natuurlijk wel ge ruime tijd veel aandacht van de kerkbe stuurders gevraagd. Voor de realise ring van de uitbreiding was het noodza kelijk de bestaande olietank te ver plaatsen en een gering aantal meters grond te ruilen met de naastgelegen dagschool voor volwassenen het Gouwe College. Het rapport is door Waddinxveense CDA-wethouder P.F.J. van Schie, voorzitter van de werkgroep van het Regionaal Economisch Overleg, voor de zomervakantie overhandigd aan Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jan sen. Dat gebeurde bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. WADDINXVEEN - Het nieuwe schooljaar van de dagschool voor vol wassenen het Gouwe College aan de Prinses Beatrixlaan begint dinsdag morgen 11 september om 10 uur. Dan worden aan de leerlingen - en dat zijn er meer dan in de jaren daarvoor - lesroosters uitgedeeld. Daarna gaat MAVO-klas 1 van start op dinsdag 18 september en de MAVO-klas- sen 2 en 3 op dinsdag 13 september. WADDINXVEEN/GOUDA - On danks alle discussies en rapporten, stu dies en nota’s valt nog altijd niet te zeg gen waar in dit deel van de provincie Zuid-Holland extra woningen ge bouwd moeten worden (bijvoorbeeld een Parkstad tussen Den Haag en Rot terdam van 60.000 woningen, waar door glastuinbouwbedrijven naar Zoe- termeer/Zevenhuizen zouden moeten uitwijken) en waar in de Goudse streek nieuw bedrijfsterrein moet komen. Onder auspiciën van het Regionaal Economisch Overleg (REO) Midden- Holland heeft BRO te Vught een loka tie-onderzoek bedrijventerreinen Gouda/Waddinxveen uitgevoerd in op dracht van de gemeenten Gouda en Waddinxveen, de Kamer van Koop handel (KvK) en Fabrieken voor Mid den-Holland en de provincie Zuid-Hol-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9