TENTWEEK JONGEREN SPIEGEL ONTVREEMD 1RTW-RADI0S 8 September 1990 ’’Luifelbaandag” Parkeren uitgebreid Van Hervormde Kerk Eerste trekking Geslaagd seizoenloterij W.S.E. Demonstratie van Het Drieluik Cursus notuleren Tweede lustrum Meeting Veel tuinideeën op Plantarium ’90 Vredesplatform/ Stedenbandgroep naar Pelhrimov Dief (23) krijgt 180 uur ’’straf’ Nieuwe directeur Boskoopse Veiling in ”De Vlieger” a pV. Aanrijdingen Vals bankbiljet De Wegwijzer Luzac Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Brandje Druk seizoen Castellum Bedrijfsongeval Diefstal Agrarische School Landbouwschool Campingwerk Joh. Calvijn Lyceum Roosje Vos x De Rietgors Coomhert Delta College DR-38* i -o Plantarium '90, vakbeurs voor de boomkwekerij. In het weekend een bron van ideeën voor de tuinliefhebber. In pot gekweekte planten en bomen voor tuin, terras en balkon. 160 Kwekers exposeren er coniferen, sierheesters, vaste planten, klimplanten, rozestruiken, vruchtbomen, waterplanten, bonsai, enz. Ook kuipplanten en oranjerieplanten en diverse modeltuinen. Uw vragen worden met plezier en vakkundig beantwoord. In het weekend een aparte plantenmarkt. Uitstekend parkeren. Openingstijden: Donderdag 23/8 en vrijdag 24/8 (vakbezoek) 09 - 21 uur. Zaterdag 25/8 (vak en publiek) 09-18 uur. Zondag 26/8 (vak en publiek) 10-18 uur. Toegangsprijs: Volwassenen 10,-, kinderen en 65+ 5, Plantarium ’90, aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Waddinxveen GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 augustus 1990 ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1990 Elk heel uur nieuwsberichten I de Oranjewijk wordt daar in twee rijen nu zo geparkeerd. (Foto: Bert Woudenberg). -programma- WADDINXVEEN - Na het succes van ”20 jaar Luifelbaan” in 1988 wordt op zaterdag 8 september weer een ’’Luifelbaandag” georganiseerd. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 07.00-10.00 uur: Peter Teunisse. 10.00-12.00 uur: Ferry van Loon. Live vanaf het WSE-complex. 12.00-14.00 uur: Ed Schuurman en Gerben van Kruistem. Live vanaf het WSE-complex. Niet verlenen van vrije doorgang was de oorzaak van een ongeval op de He- negouwerweg nabij de oprit van rijks weg A12. Een van de auto’s was total loss. WADDINXVEEN - Komende zater dag 25 augustus zal onder auspiciën van notaris J. in ’t Hol de eerste trekking verricht worden van de grote loterij die de voetbalvereniging WSE dit seizoen organiseert. De baten van de loterij worden aangewend voor de renovatie van de lichtinstallatie en voor de eerste fase van de bouwplannen. Een deel van de bouwplannen is, dankzij de grote in zet van een aantal leden, in de zomer maanden al gerealiseerd. Tropische temperaturen weerhield hen er niet van de schouders te zetten onder een interne verbouwing van de WSE- kantine en een opknapbeurt van het complex. listen wat uitgebreider aandacht be steed gaat worden. laren geleden is de musical ’’Paulus” door de groep de Continental Singers, geïnspireerd door de geestdriftige Cam Florida, uitgevoerd en uitgebracht op LP en casette in het Engels. In diverse wijken, zoals de Bomenwijk, de Oranjewijk en de Vondelwijk, ont breekt voldoende ruimte om te parke ren. Met de herinrichting van de woon wijken doet de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven daar wat aan door toe te staan deels op het trottoir te parkeren. Daar waar moge lijk worden de parkeermogelijkheden behoorlijk vergroot. prachtige musical, met fantastische muziek, licht, mooie decors en natur- lijk een belangrijke duidelijke bood schap. dacht. Er komt een groot springkussen en een kraampje met clowns, die de kinderen kunnen schminken. Kinder vriend Theo Lam zal er met zijn mini- kermis staan. En er komen nog veel meer leuke dingen en demonstraties. De afgelopen week dook een vals bankbiljet op in Waddinxveen. Met het biljet werd betaald bij een benzine pomp. Blij en enthousiast is er aan de reli-mu- sical ’’Paulus”, die toch wel wat op de Amerikaanse leest geschied was, door leden van het koor bewerkt, waardoor het verhaal inmiddels ”In de voetspo ren van Paulus” voorzien is van een ge heel eigen tint. Naast het zelf bewerken van het ver haal, wordt er ook hard gewerkt aan de realisatie van de decors. Het wordt een Aan de christelijke scholengemeen schap voor beroepsonderwijs De Weg wijzer in Gouda slaagden voor de afde ling LHNO Alia Boukarka, Natasjh Schouten, voor afdeling LHNU Marja v.d. Spek. Bij het Luzac College slaagde uit Wad dinxveen Marie-Louise Kalkhoven. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro gramma tot 21.00 uur live vanaf het complex van voetbalvereniging WSE. Met muziek en informatie gericht op jongeren. Op de hele uren uitgaanstips, nieuws en de vacaturebank. Presentatie: Gert Voogd en Ron Men ke. POLITIENIEUWS Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk In deze laatste schoolvakantieweek worden er vanonder het linnen dak al lerlei evangelisatie-activiteiten gedaan voor jongeren. Op dinsdag 28, woens dag 29 en donderdag 30 augustus zijn daar zowel ’s morgens (10.00-12.00 uur) als ’s middags (14.00-16.00 uur) activiteiten. Maandagavond 27 augustus om acht uur gaat de week van start met een openluchtzangavond met het jongeren koor Salvation uit Hardinxveld-Gies- sendam. Dinsdag 28 augustus is er van 10.00- 12.00 uur een bijbelverhaal, zingen, knutselen en een poppenkast, van 14.00-16.00 uur een vossenjacht en om 20.00 uur een sportieve ontmoetings- avond voor jongeren met als extra at tractie de verkiezing van de sterkste man. Woensdag 29 augustus is er tussen 10.00-12.00 uur weer een bijbelver haal, zingen, knutselen en een poppen kast en om 14.00-16.00 uur het pro gramma ’’Koning Oliebol zoekt een land”. Welk land dat is wordt ’s avonds om 19.00 uur in een programma voor ouders en belangstellenden bekend ge maakt. Donderdag 30 augustus is er tussen 10.00-12.00 uur een bijbelverhaal, zin gen, knutselen en poppenkast en van 14.00-16.00 uur een sportmiddag. Zondagmorgen 2 september om kwart over negen wordt de tentweek tijdens een kerkdienst in de hervormde Be thelschool aan de Sperwerhoek afge sloten. Voorganger is dan kandidaat ds. C.B. Stam. De dienst begint met het zingen van de in de tent geleerde liedjes. Na afloop is er koffie. GOUDA - Tijdens de Goudse Am bachtenmarkt op donderdag 23 augus tus a.s. verzorgt ”Het Drieluik” uit de Cappenersteeg 20-22 te Gouda, een de monstratie sprookjes- en fantasiepop- pen in het kader van de poppenten toonstelling. De demonstratie is van 10.00 tot 13.00 uur. Op 14 augustus ontstond een brandje in een rookkast van de slagerij aan de Zuidkade. Een hoeveelheid vlees kon worden weggegooid. De brandweer had de zaak snel onder controle. WADDINXVEEN - In oktober gaat het interkerkelijk koor Meeting, dat in 1980 als succesvol jongerenkoor is be ginnen, het 10-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt temidden van vele vrien den en belangstellenden, maar ook met het ten gehore brengen van de reli-mu- sical ’’Paulus”. De afgelopen .maan den is tussen de optredens door hier met elkaar voor gestudeerd. De wijze van uitvoering staat in grote lijnen vast. Het koor is enigszins ver trouwd gemaakt met de prachtige en indrukwekkende liederen, waarbij thans de fase aanbreekt dat aan de so- van het Elektronisch Bemiddelings Systeem (E.B.S.). Het veilingbedrijf is gevestigd aan de Middelburgseweg 88a te Boskoop. Op maandag 13 augustus raakten een 20-jarige fietster en een 19-jarige mo- torrijdster, beiden uit Waddinxveen, licht gewond bij een aanrijding, welke plaats vond op de kruising K.W.-singel met de Nassaulaan. Beide bestuursters werden naar het Bleuland Ziekenhuis in Gouda vervoerd. Meeting heeft een druk seizoen achter de rug. Er waren diverse optredens in en buiten Waddinxveen. In een in de Ontmoetingskerk gehouden jeugd dienst, die werd geleid door ds. J.C. de Moor, werd even stil gestaan bij het honderdste optreden van het interker kelijk koor dat in de afgelopen maan den onder meer optredens verzorgde in Leiden, Scheveningen, Zevenhuizen en Rotterdam-Overschie. WADDINXVEEN - Op dinsdag 14 augustus werd een 48-jarige inwoner van Den Haag aangehouden in verband met gepleegde diefstal. Kort te voren had hij bij een bedrijf aan de Dorpstraat een spiegel ter waarde van 500,- weggenomen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De inbe- slaggenomen spiegel is aan de eigenaar teruggegeven. WADDINXVEEN - In de wijk Zuidplas houdt de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer een tentweek van maandag 27 augus tus tot en met zondag 2 september. WADDINXVEEN - Weer terug in Waddinxveen zijn de vijf Waddinxve- ners vol lof over de geweldige ont vangst en het elan van de Tsjechen, om van hun kant zo’n samenwerking tot stand te brengen. Vanuit de gedachte van het Vredes platform had dit bezoek als doel een vriendschapsband te sluiten met een plaats in Oost-Europa en nu dan in het land Tsjechoslowakije. Pelhrimov is gelegen ongeveer 100 ki lometer ten zuidoosten van Praag. De stad ligt in een heuvelachtige omgeving en heeft achttienduizend inwoners. ”We werden door de burgemeester en de gemeentesecretaris hartelijk ver welkomd. Zij hebben zich enorm voor ons ingezet en de mogelijkheid gebo den kennis te maken met allerlei orga nisaties onder andere het bedrijfsle ven, een kerk, culturele en maatschap pelijke instellingen, leden van politieke partijen en sportverenigingen. De warme ontvangst en inzet steeg bo ven onze verwachtingen uit”. Dit waren voorlopig de ervaringen van de vijf leden van de werkgroep Steden band Pelhrimov-Waddinxveen. ’’Half september hopen we een uitge- breid verslag te geven over ons werkbe zoek aan Pelhrimov”. De programma’s van de zaterdagavond zijn gericht op de wat ouderen. Er is een breed aanbod in programma’s. De zondagmorgen wordt gevuld met een kampdienst. Deze kampdienst is spe ciaal bedoeld voor de mensen van het recreatiepark. De zaterdagmorgen is gereserveerd voor gesprekswerk. Om half tien komt het team bijeen. Ter voorbereiding op het gesprekswerk wordt er veel gezon gen, is er een Bijbelstudie en een ge meenschappelijk gebed. Aan de MBO-school Castellum in AL phen aan den Rijn slaagden voor de af deling 1-jarige Intas Martine Littooij, voor afdeling mode en kleding - rich ting realisatie Wilma van Dijk, voor de afdeling mode en kleding - richting pre sentatie Miranda Baan, voor afdeling agogisch werk - residentieel werk Linda Dijkhuizen, Sandra van Dijk. i De hoofdprijzen van de eerste trekking is afkomstig uit Reeuwijk: een snelle surfplank uit het assortiment van Coen Rutjes windsurfcentrum. De Waddinx- veense middenstand leverde de overige prijzen. Frans Versluis een fraaie fiets, de firma Verhoeff een combi-koffie- espress apparaat, enzovoorts. ROTTERDAM - In totaal 180 uur dienstverlening luidde de straf die de Rotterdamse politierechter een 23 ja rige Schiedammer oplegde wegens me deplichtigheid aan een serie vrachtwa geninbraken. Er werden tien vrachtwagens openge broken, onder andere in Waddinx veen. Dat karwei klaarde hij met zijn 27-jarige broer en een 45-jarige stadge noot. De rechter oordeelde over die twee dat dat meelopers waren. En van hen wacht nog een op vonnis door het uitblijven van een reclasseringsrap- port. De veroordeelde Schiedammer moet de 180 dienstverleningsurcn cloorbren- gen in verpleeghuis Driemaasstede in zijn woonplaats. Dat mag in het week einde gebeuren, omdat de man sinds kort weer vast werk heeft. BOSKOOP - Het bestuur van de Coö peratieve Vereniging De Boskoopse Veiling B.A. heeft met ingang van 1 september 1990 de heer J.C. Brand be noemd tot directeur van het veilingbe drijf. De heer J.C. Brand is 42 jaar, gehuwd en heeft drie kinderen. Na zijn middel bare schoolopleiding heeft hij ruim twintig jaar een boomkwekerij-bedrijf geleid. In 1984 werd hij lid van het Dagelijks Bestuur van de Boskoopse Veiling. Binnen het Dagelijks Bestuur be kleedde hij zes jaar lang de functie van penningmeester. Ruim 250 boomkwekerij-bedrijven zijn lid van deze coöperatie. Het groot handelsbedrijf in bomen en planten omvat een cash en carrybedrijf en een bemiddelingsbureau dat gebruik maakt Een 19-jarige Gouwenaar liep een on- derbeenbreuk op tijdens zijn werk zaamheden in een bedrijf op het vei- lingterrein aan de Bredeweg. Hij raakte met een been klem tussen een stelling en een steekwagentje. Hij werd per ambulance naar het Bleuland Ziekenhuis in Gouda overgebracht. ZONDAG 26 AUGUSTUS 1990c 00.00-02.00 uur: Ed Schuurman en Gerben van Kruistem. 02.00-09.00 uur: Non stop muziek. 10.00 uur - Kerkprogramma. Een uitzending van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. 12.00-13.00 uur - RTW-klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. 13.00-16.00 uur: Ron Menke. Live vanaf het WSE-complex. 16.00-18.00 uur: Ferry van Loon. Live vanaf het WSE-complex. 18.00-21.00 uur: Gert Voogd. 21.00-24.00 uur: Peter Teunisse. te nemen die later zouden moeten wor den teruggedraaid. Raadsleden hebben verder herhaalde lijk aandacht gevraagd voor hardrij- dende bromfietsen op de Zuidplaslaan. Ook zouden er - CDA-raadslid Wil Waterreus-de Vries is daar althans een voorstandster van - snelheidsrem- mende maatregelen op de Groens- voorde moeten komen. Op woensdag 15 of donderdag 16 au gustus werd op de parkeerplaats nabij de Stationsstraat een personenauto opengebroken. Een radio-cassette- recorder werd ontvreemd. Op vrijdag 17 augustus werd tijdens de lunchpauze uit een bedrijf aan de Zuid kade totaal 1.780,- uit een kas ont vreemd. Op vrijdag 17 of zaterdag 18 augustus werden van een op de Heggewinde ge parkeerd staande personenauto de wieldoppen gedemonteerd. De afgelopen week werden uit een kel- derbox van de Peter Zuidlaan diverse visspullen ten behoeve van het karper vissen, ontvreemd. De waarde van de gestolen spullen is 800,-. Zaterdag 25 augustus om 19.00 uur, kort na afloop van de voorronde van het internationale PerCom jeugdtour- nooi, zullen op het Lansbrekerscom- plex de eerste prijswinnaars bekend ge maakt worden. Voor het kansspel dat een heel voetbaljaar zal voortduren zijn 1000 loten van elk 150,- in om loop gebracht. 250 Prijzen zullen in 10 maandelijkse trekkingen van de hand gaan. De drie hoofdprijzen - een perso nenauto en een compact-videocamera - vormen de inzet van de jackpot-trek- king die in juni 1991 is gepland. Goed kunnen luisteren is een kunst en een vereiste voor een notulist. Hoofd en bijzaken, onderscheiden is een an dere eis. Om dat te leren worden en kele hulpmiddelen aangereikt en ad viezen gegeven. Ook wordt er intensief geoefend. Om maximaal profijt van de cursus te hebben, valt aan enig huis werk niet te ontkomen. De cursus neemt 4 woensdagavonden in beslag: 12,19,26 september en 3 ok tober van 20.00 tot 22.00 uur en wordt gehouden in ”De Vlieger”, Staringlaan 2. De kosten voor de gehele cursus be dragen 25,-, er is nog een aantal plaat sen vrij Aan de Christelijke Agrarische School in Alphen aan den Rijn slaagden Jenni fer de Jager, Erik Jans. Aan de Rijks Middelbare Landbouw school in Gouda slaagden Jan Burg, Annie Moore, Teus Rijn. Naast deze activiteiten kent de Cen trale Hervormde Gemeente ook het jaarlijks terugkerende camping evan gelisatiewerk in het recreatiepark van mevrouw T. Breedijk aan de Henegou- werweg. Het doel van dit werk op vrij dag, zaterdag en zondag is om mensen iets te vertellen en te laten zien van de Blijde Boodschap van Jezus Christus. Een achttal weken lang is er van vrij dagavond tot en met zondagochtend een breed programma: de vrijdag avond is speciaal ingericht voor jonge lui tussen de acht en achttien, de zater dagmiddag voor de jeugd tussen drie en vijftien. Pagina 13 I 1 WADDINXVEEN - Nog een laatste reeks van geslaagden uit Waddinx veen. Voor het eindexamen MAVO aan dé Joh. Calvijnschool in Gouda slaagden;^ Martin Eelderink, Loek Nap. Aan de scholengemeenschap Christel lijk Lyceum HAVO in Gouda slaagden voor het eindexamen HAVO Jenny Eelderink, Arco Nieuwehuijse,- Christel Stegeman, voor het eindexa-' men Atheneum A Willemieke Blom, Els Heerschap, Marco v.d. Hoeven, Wim de Lange, Marianne van SevenA ter, Mary van TermeijErik Visscher,.' voor het eindexamen Atheneum B Menno van der Haven, Jolanda Claas sen, Paul v.d. Weijde. Men kan zich opgeven bij Jos Groenen dijk, Sweelinckhof 43, tel. 13015 of bij Lottie van den Berg, V'ngerd 223, tel. 14485* Certifikaten voor Nederlands alK vreemde taal van de Stichting Roosjes Vos in Gouda ontvingen voor basiskenQ nis: Radhamani Chandrasekhar, SonjaiJ van Blanken. Elementair nivo: SuleiX man Hussain, Farida Boussaid, Victor Vasquez Aquilera, Joseph Gebreihi- wet, Fatma Arslan, Azieb Weldemical, Saba Negash. Aan rooms-katholieke scholenge**,' meenschap De Rietgors voor LBO in Gouda slaagden voor het LHNO-eindN examen verzorgende beroepen Jacque» line v.d. Ruit, voor kantoor/verkoop: praktijk Ester de Frankrijker, Natasja' de Heer, Miranda van Leeuwen, Rob Luiten. Voor het LTO-eindexamen^ slaagden voor bouwtechniek Dennis> v.d. Berg, Johan v.d. Lans, Remco Versluis, voor electrotechniek Dennis-* Berger, Jaap Bruining, Dennis Capr tein, Dennis van Grieken, Arnold1 Staarthof, voor mechanische technie ken Mark Loose. Voor het eindexamen aan het CoornA hert Gymnasium in Gouda slaagden)* John Bouwman, Paul de Bruijn, Mon^ que La Grand, Marije Schouten, He--, lene Weerheijm, Hanno Winkelman. Aan het Delta College in Gouda slaag\ den voor het eindexamen bouwtech-> niek - timmeren Freddy van Tol. Het Delta College Gouda heeft voor de, eerste maal de diploma’s uitgereikt aan,, de eindexamenkandidaten 1989-199QA Liefst 277 leerlingen ondertekenden^ het waardevolle papiertje. Na afloop*, van het officiële gedeelte werden de gaN diplomeerden en hun ouders getrak+* teerd op een geweldig afscheidsfeest*, dat door de docenten van het Delta College Gouda georganiseerd was. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro gramma live vanaf het complex van voetbalvereniging WSE. Waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direct na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uitzending kan men telefo nisch reageren (01828-10379). Presentatie: Ton van Bemmel en Door Oremus. Maandelijks terugkerende prijzen een champagne-ontbijt (V.d. Berg) en een romantisch diner voor twee (Bibelot) en waardebonnen van bloemen- en plantencentrum Verkley. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen organi seert een cursus ’’Notuleren” voor vrouwen in de De Vlieger. WADDINXVEEN - Het verkeer in Waddinxveen blijft de aandacht vra gen. Zo is er gepleit voor een voetgan gerstunnel onder de drukke Zuidplas laan en bestaan er plannen om de Rijn- landstraat door te trekken naar de Kerkweg-Oost. De plannen voor dat laatste liggen klaar, inclusief de vereiste grondaan kopen, maar het wachten is op meer ge gevens om geen verkeersmaatregelen i’1 i l I i^| Dan is er weer van alles te doen en te zien op de Luifelbaan. Voor elke win kel komt een kraam en iedere winkelier heeft weer iets leuks, origineels en tal van koopjes. Natuurlijk is er ook aan de kinderen ge- Na de herinrichting van [•JJ~32«BS .1 - 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13