Kerkbouw hervormden een langdurige geschiedenis n Cursussen Slavische talen gaan door W.J. v. Veen onderscheiden Jeugddienst Zevenhuizen Zanger in koffiebar Nicole Kok schermde in Rotterdam Opening restaurant ’’Bibelot” Vrachtwagens parkeren op IJsermanweg Aerobic Eveline Swidde Zaterdag Oogstfeest Zevenhuizen Gemeenteavonden werden in de loop der jaren steeds roeriger Fietser gewond Voorstander Schriftelijk Initiatief Tussenlokatie” Centraal Geloof en vertrouwen Deze berekening laat zien dat er voor de kerkebouw 900.000,- extra nodig zal zijn. Er zal dus geleend moeten gaan woden. Dat kan door hypotheken op onbelast onroerend goed van de pastorieën en door renteloze leningen van gemeenteleden. De rente en aflos sing kan opgebracht worden door toe komstige geldacties. Gemeentebestuur Voorstellen Roerig Toren met klok Onoverbrugbaar Leermiddelen Tsjechisch Zitplaatsen Docente r Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 augustus 1990 mw door BERT WOUDENBERG BKHIRlU&lYlk i I I Een impressie van de nieuwe kerk van de Centrale Hervormde Gemeen te, zoals die aan de Sniepweg gebouwd kunnen worden. goed mogelijk zijn op de krappe ruimte aan de Esdoornlaan, die helemaal vol gebouwd zou raken met een grotere De Hoeksteen, hetgeen bouwtechnisch en gelet op het bestemmingsplan onver antwoord wordt gevonden. De nieuwe kerk gaat waarschijnlijk 2,7 miljoen gulden kosten. Daarvoor heeft de Centrale Hervormde Gemeente eind volgend jaar (1991) zo’n 1,8 mil joen gulden in kas, als tenminste spe ciale geldacties 400.000,- gaan ople veren, de verkoop van De Hoeksteen 700.000,- opbrengt en er 100.000,- aan subsidie binnenkomt.In kas zit nu 600.000,- (grotendeels belegd in pas torieën en dergelijke). En dat maakt 1,8 miljoen totaal. ZEVENHUIZEN - De in Waddinx veen wonende ing. W.J. van Veen, di recteur van het Centrum voor Poly mere Materialen van de Nederlandse Organisatie voor Toegepast Natuurwe tenschappelijk Onderzoek in Den Haag, is benoemd tot officier ion de orde van Oranje-Nassau. zijn van de bouw van een nieuwe kerk. Deze lidmaten, die alles op eigen houtje hebben moeten tekenen en la ten berekenen, menen dat de kosten van verbouw ruim driekwart tot één miljoen gulden lager zijn dan nieuw bouw, hetgeen krachtig wodt bestre den. Zij menen ook dat de plek aan de Es doornlaan geografisch gezien veel gun stiger is, in het bijzonder voor de 65- plussers, dat de afstand tussen de nieuwe kerk en De Hoeksteen voor de Zuidplasbewoners (die nu nog elke zondag kerken in de gemeenschaps ruimte van de hervormde Rehoboth- school aan de Sperwerhoek) gelijk blijft en dat geraadpleegde architecten hebben vastgesteld dat er aan de Es doornlaan voldoende ruimte is voor het vergroten van De Hoeksteen. Het zijn ook de financiën die de voor standers van een verbouwd en uitge breid De Hoeksteen tegenstander doen Vorig jaar werden er zelfs twee ge- meenteavonden gehouden. In de eer ste-op 20 april werden naar aanleiding van de gepresenteerde kerkbouwplan- nen ongeveer 100 - soms heel detaillisti sche - vragen gesteld. Ook daar liep de discussie zo hoog op dat oud-kerkvoog- dijlid en oud-wethouder H. Huizer op riep de discussie maar te besluiten. Dat gebeurde ook. Afgesproken werd de vragen schriftelijk te zullen beantwoor den, zodat ze op de gemeenteavond van 7 juni vorig jaar besproken konden worden. In de zomer van 1989 nam drs. G. An- deweg uit Zevenhuizen, docent wis kunde aan de samenwerkingsschool, het initiatief om een cursus Russisch voor beginners te starten in Waddinx veen. Uiteindelijk meldden zich 30 cursisten uit Waddinxveen en omgeving en eind september startte de cursus. Op de woensdagavonden werden 30 lessen van (ruim) 90 minuten gegeven aan twee groepen tussen 19.00 en 23.00 uur. Naar het lijkt tevergeefs hebben de kerkeraadsleden en de kerkvoogden geprobeerd de meelevende lidmaten in groten getale achter het voorstel te krij gen voor de bouw van een nieuwe kerk aan de Sniepweg, tegenover de Eiken- laan/Acaciastraat. Deze ’’tussenlokatie” kwam er met soepele medewerking van het gemeen tebestuur, omdat de door B. en W. in het centrum van de Zuidplas vrijgehou den plek voor een kerk helemaal niet haalbaar bleek”. ”Te ver van de Bo- menwijk en Oud-West”, oordeelden de lidmaten, die zich zeiden te beroe pen op oude toezeggingen om De Hoeksteen te verbouwen en uit te brei den. Het pastorale compromis van bouwen aan de Sniepweg zag de kerkelijke top uiteindelijk wel weer zitten, omdat het aantal meelevende hervormden in de Zuidplas toch minder hard groeide dan verwacht, omdat er geen geld is voor het stichten van een vierde wijkge- meente (de Centrale Hervormde Ge meente heeft er nu drie met evenveel predikanten), omdat het aantal be schikbare zitplaatsen in de bestaande kerken om uitbreiding vraagt en omdat er dan een betere binding tussen het oude en nieuwe Waddinxveen zou blij ven bestaan. Op deze plek in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg en tegenover de Eikenlaan in de Bomenwijk was de nieuwe kerk van de Centrale Hervormde Gemeente gedacht. Op de achtergrond achter het geboomte links restau rant Bibelot bn rechts het regiokantoor van de Grontmij NV. (Foto: Bert Woudenberg). WADDINXVEEN - Eind september wordt in de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg begonnen met een cursus Rus sisch en een cursus Tsjechisch, beide voor beginners. Ook zal er een cur sus Russisch voor gevorderden (tweedejaars) gegeven worden, gezien het grote succes van deze cursus in het afgelopen schooljaar. De kosten van 30 lessen van 90 minuten bedragen 380,exclusief boeken, stencil- werk en ander lesmateriaal. sus Tsjechisch voor beginners starten in het nieuwe schooljaar, eveneens te ge ven door drs. Daniela Macikova. Deze cursus, evenals een nieuwe cursus Russisch voor beginners, staat open voor alle inwoners van Waddinxveen en omgeving en zal eveneens gegeven worden in de samenwerkingsschool. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij G. Andeweg, De Wielewaal 32, 2761 XZ te Zevenhuizen (tel. 01802- 1919). Volgens de dwars liggende gemeente leden, die zich onder meer in C. de Bas sr. van de Jan Dorrekenskade-Oost hun woordvoerder en pleitbezorger weten, is de geografische plek van De Hoeksteen misschien het belangrijkste van alles. Het gebouw ligt mooi cen traal tussen Groenswaard 1/Oud West/ Bomenwijk en de Zuidplas. De verwachting is dat rond het jaar 2000 twintig tot vijfentwintig procent van de De Hoeksteen-kerkgangers af komstig is uit Waddinxveens grootste woonwijk-in-wording. Bovendien wo nen in ”oud-Waddinxveen” heel veel oudere kerkgangers, die zich vaak moeilijk kunnen verplaatsen, terwijl de veelal jongeren uit de Zuidplas geen moeite hebben om naar De Hoeksteen te komen. Er zitten aan deze financiering nogal wat principiële en financiële vragen. ”Dat is ook heel goed begrijpelijk”, al dus de centrale kerkeraad en de kerk voogdij, die heel goed beseffen dat voor zo’n ’’plaatje met veel aannames” een breed draagvlak en veel geloof en vertrouwen van de gemeenteleden no dig is. Daarom ook valt de enquete-uit- slag zo bitter tegen. Voor een groter De Hoeksteen met 660 zitplaatsen is wel de medewerking van het gemeentebestuur vereist. Er moet immers worden bijgebouwd op grond die nog geen eigendom van de Centrale Hervormde Gemeente is, de rooilijn moet deels worden overschreden en er mogen geen veranderingen worden aangebracht in het huidige bestem mingsplan voor het Dorpstraatgebied. Anders wordt het bouwgebied te klein. ”De Hoeksteenkerk” of’’Westerkerk” beschikt naast.660 zitplaatsen ook vol gens gemaakte tekeningen en schetsen van ing. H. Bons en G. Verdouw over een vergaderzaal van 60 vierkante me ter en een consistorie van 35 vierkante meter. Op eigen terrein zullen 28 au to::^ geparkeerd kunnen worden, ter wijl er direct naast De Hoeksteen ook nog eens 22 parkeerplaatsen aanwezig zijn. Deze nieuwe voorstellen, die de toe komst van de Centrale Hervormde Ge meente van Waddinxveen op het oog hebben, zullen op een dit najaar te hou den gemeenteavond worden gepresen teerd. Dan zullen er spijkers met koppen ge slagen moeten worden. Dan zal de een heid weer hersteld moeten worden. Dan moet er duidelijkheid komen over de mogelijkheden om van De Hoek steen ook een kerk voor de Zuidplas- sers te maken, een alternatief waar ker keraadsleden en kerkvoogden zich tel kens hardnekkig hebben verzet. En intussen mobiliseerde zich een groeiende groep morrende lidmaten, die helemaal niets voelen voor een wel licht ’’lichtere” (confessionele) kerk te midden van al die uit de stad afkom stige jonge en goed opgeleide Zuid- plas-gezinnen. Straks: 2.200 woningen met 7.500 bewoners. De aangekondigde gemeenteavond is de zoveelste in een lange rij van bijeen komsten waarin gesproken wordt over kerkebouw. ”Nu wij de jaren negentig zijn binnengestapt, zal zo langzamer hand duidelijk moeten worden wat ons Deo Volente (Zo God Wil) op weg naar de jaren 2000 en verder voor ogen staat als het gaat om kerkebouw in de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen”, aldus de kerkeraad. WADDINXVEEN - De bouw van een nieuwe kerk houdt de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen al jarenlang ernstig verdeeld. Inmiddels is er sprake van een officiële meerderheid van 53 procent, die plannen van de kerkeraad en de kerkvoogdij om tegenover de Bomen wijk aan de Sniepweg een nieuwe kerk te bouwen van tafel heeft geveegd. Deze lidmaten willen persé dat het Hervormd Centrum De Hoeksteen aan de Esdoornlaan wordt verbouwd en uitgebreid tot een volwaardig en doelmatig kerkgebouw. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 31 augustus om half negen (zaal open om 19.45 uur) begint voor de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse het nieuwe seizoen. De zanger/gitarist/liedjesschrijver Rob Favier komt dan een optreden verzor gen. Zijn avondvullende programma staat bol van herkenbare situaties, leuke en diepe gedachten, trieste en vooral komische verhalen. De muziek is een mengeling van caba ret, rock en folk. Rob praat de liedjes op vakkundige wijze aan elkaar. De rode draad die door het programma loopt, is dat geloven alles met het ge wone dagelijkse leven te maken moet hebben of anders zinloos is. Op soms hele roerige gemeenteavon- den hebben de tegenover elkaar staande kerkleden van de Centrale Hervormde Gemeente in de afgelopen jaren hun meningen kracht bijgezet. De ongebruikelijke oppositie wordt mede ingegeven door - naar wordt be weerd - beloftes van zo’n 45 jaar oud om in de wijk West aan kerkebouw te doen. In de afgelopen tientallen jaren werd er namelijk steeds roet in het eten ge gooid, omdat de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan moest worden gebouwd, de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost moest worden gerestaureerd en Het Anker aan de Nesse moest worden op geknapt. ”Nu zijn wij aan de beurt”, al dus de lidmaten van wijk West en zij niet alleen. Dat meelevende lidmaten zelf aan het tekenen gingen om te zien of er op de plek van De Hoeksteen een nieuwe kerk zou kunnen verrijzen heeft onder meer ds. J.W. Goossen destijds sterk afgekeurd, maar de betrokkenen meenden dat er voor hen geen andere weg open stond voor hun alternatieve plannen omdat deze in eerste instantie voor kerkeraad en kerkvoogdij onbe spreekbaar waren. Enkele gegevens daaruit: - De vermogenspositie van de Cen trale Hervormde Gemeente bedraagt 1,3 miljoen gulden. - Er is geen hypotheek verstrekt door derden op de drie pastorieën. - De stichting van een vierde predi- kantsplaats vergt jaarlijks een kleine Tot nu toe zijn de verschillen van in zicht onoverbrugbaar gebleken. De ge- meenteavonden kenmerkten zich de laatste jaren door een stortvloed van kritische vragen, allerlei polariserende opmerkingen en ook wel persoonlijke aanvallen. De kerkvoogden meenden zelfs dat een eerlijke en gezonde dis cussie niet meer gevoerd werd, die is uitgemond in een situatie van tégen nieuwbouw en vóór verbouw. ”In politieke termen wordt gezegd dat tégen nieuwbouw rechts is en vóór ver bouw links. Er heerst grote verdeeld heid. De kerkvoogdij maakt zich grote zorgen en de gebeurtenissen zijn een gemeente van Christus niet waardig”, liet kerkvoogd Blonk zich op de ge meenteavond van 19 mei 1988 ontval len toen de gemoederen weer eens zeer verhit waren geraakt. De jaarlijkse geldactie (AAC) bracht toen door alle verwarring 10% minder op. Dat het ook gaat om het handhaven van de hervormde-gereformeerde pre diking is bij de kerkebouwdiscussie niet altijd even helder naar voren gebracht, naar een essentieel aspect is het zeker. Ds. H. Schipaanboord bespeurde na melijk weleens een wat andere bele ving hiervan in de Zuidplas, maar an deren zeiden weer dat bezoeken aan de kerkdiensten in de Rehobothschool duidelijk maakten dat er geen sprake is van èen duidelijke andere stroming rond Gods Woord en het belijden. WADDINXVEEN - Het gemeentebe stuur heeft met Waddinxveense vracht wagenchauffeurs afgesproken dat ze ’s avonds en in het weekeinde hun weg- reuzen tijdelijk kunnen parkeren aan de westzijde van de IJsermanweg bui ten de bebouwde kom. Dit is besloten nadat een delegatie van vrachtwagenchauffeurs in een brief aan en een gesprek met wethouder J. Neele (PCW) hadden laten weten om allerlei redenen niet te willen parkeren op het bedrijventerrein Coenecoop nu er niet meer geparkeerd kan worden bij het zwembad aan de Sniepweg. Burgemeester en Wethouders hebben besloten dat het parkeerterrein aan de Sniepweg niet langer is aangewezen als uitzondering op het in de ’’Parkeerex- cessenverordening Waddinxveen” ver vatte vërbod. Op grond van dit besluit mogen vracht auto’s ’s avonds en in het weekeinde ni§t meer geparkeerd worden op deze parkeerplaats bij het zwembad. Dit be sluit treedt met ingang van zaterdag 1 september in werking. WADDINXVEEN - Voorzitter G. van der Veen van Horecaf Nederland opent maandagmiddag 3 september om vier uur het nieuwe restaurant van Ton en Caroline Ververs aan de Limaweg. Voor de opening van het uit de Passage afkomstige restaurant, dat al een paar weken proefdraait, wordt een tenten complex opgebouwd, ’s Avonds is er een receptie. Bibelot staat op een aandachtrekkende lokatie nabij de in- en uitvalsweg van Waddinxveen van en naar Den Haag en Rotterdam. De nieuwe horecavesti- ging komt in de plaats van het restau rant, dat sinds 1977 aan de Passage was gevestigd. Het nieuwe restaurant is in opdracht van Ton en Caroline Ververs gereali seerd en kan ook worden gezien als een zekere afronding en bekroning van de 40-jarige horecaloopbaan van T. Ver vers sr die voor het nieuwe complex op 19 februari de eerste paal heeft gesla gen. Het op de Franse keuken georiën teerde specialiteitenrestaurant met 50 zitplaatsen beschikt ook, evenals aan de Passage het geval was, over een par- tyruimte. Architectonisch is er door Judith Barth (Treffers en Polgar) naar gestreefd het pand een mooie en representatieve vorm te geven, die geheel past bij de gekozen lokatie. Bibelot, heeft zich in de loop der jaren kunnen ontwikkelen tot een geliefd culinair trefpunt voor zakenmensen en particulieren uit Wad dinxveen en wijde omgeving. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In Boskoop is een 18-jarige Waddinxve- ner gewond geraakt toen hij door een automobilist werd geschept. De jonge man reed de Linneausweg op in Bos koop zonder te kijken en werd gegre pen door een auto, bestuurd door een 25-jarige Boskoopse. Met een hersen schudding en schaafwonden over zijn hele lichaam werd de Waddinxvener naar het Goudse Bleuland Ziekenhuis vervoerd. Na behandeling kon hij weer naar huis. De cursus werd gevolgd uit een duide lijk leerboek voor beginners aangevuld met cassettebandjes om de uitspraak onder de knie te krijgen en de fonetiek te leren. Russische kranten als ’’Pravda” en ”Is- vestija” waren een uitdaging om de leerstof te toetsen. Eén van de cursis ten wist uit Polen een aantal leerboe ken met veel gekleurde plaatjes te be machtigen, dat een goed hulpmiddel bleek te zijn. De cursisten, vooornamelijk afkomstig uit Waddinxveen en Boskoop, varieer den in leeftijd van 15 tot 65 jaar. Man nen, met pensioen of in de VUT of nog actief werkend, huisvrouwen en werkende vrouwen, een HAVO-leer- linge, studenten, verdeeld over twee groepen, volgden deze cursus Russisch voor beginners, gedurende 30 avonden tussen eind september ’89 en eind mei ’90. De cursus werd afgesloten met een di- ner in een Grieks restaurant in Wad dinxveen op 30 mei. Het waren ten slotte twee Griekse monniken, Cyrillus en Methodius, die de Slavische taal op schrift stelden. Ruim twintig cursisten hebben beslo ten om in september ’90 de cursus voor gevorderden te gaan volgen. Door privé- of werkomstandigheden werd een klein aantal gedwongen om ermee te stoppen. De politieke aardverschuiving in Oost- Europa heeft tot gevolg dat de contac ten met de landen en volken aldaar een nieuwe fase zijn ingegaan en onge kende perspectieven bieden. Eén van de directe gevolgen daarvan is een in tensief contact tussen de samenwer kingsschool en een middelbare school in Tsjecho-Slowakije met een uitwisse lingsprogramma als direct resultaat. Daarom wil drs. G. Andeweg een cur- WADDINXVEEN - Eveline Swidde van de Nicolaas Beetslaan gaat in De Bonkelaar weer aerobiclessen geven. Maandagavond 3 september geeft ze aan de Beukenhof tussen acht en negen uur een proefles voor geïnteresseer den. Eveline Swidde streeft er telkens naar haar bewegingslessen anders dan anders te laten zijn. Soepel en goed be wegen is één van de aspecten. De Waddinxveense begint woensdag avond 5 september met haar nieuwe se rie aerobiclessen tussen acht en negen uur en tussen negen en tien uur. Voor opgave kan men haar bellen: 01828- 12181. ZEVENHUIZEN - De Dorpsstraat in Zevenhuizen vormt zaterdag 1 septem ber het toneel van het jaarlijkse oogst feest. De middenstandsvereniging heeft voor deze braderie een geva rieerd programma opgesteld. Eén van de activiteiten is ’’fiets hem er in”. De hoofdprijs bestaat uit een heuse mountain-bike. Voorts is er een tentoonstelling van oude landbouw- tractoren en wordt er een luchtballon opgelaten, waarmee 100 belangstellen den een tocht kunnen maken. Onder leiding van het brandweerkorps Zevenhuizen kunnen de bezoekers meedoen aan het brandweerspuiten. Tafeltennisvereniging ZTTC heeft op deze dag een tournooi voor de sterkste spelers van de afdeling Gouda. Óp het podium voor het gemeentehuis is er een optreden van de spraakkunste naars Nico Perdijk en Mark Hofman. De muzikale medewerking is van rock and rollband ’’The Thunderbirds”, de winnaars van de soundmixshow. Binnen de Centrale Hervormde Ge meente is de keiharde enquete-uitslag onder 80% van de betalende lidmaten al maandenlang onderwerp van beraad en discussie. De lidmaten hebben na melijk in meerderheid een streep ge haald door de plannen van de lokale kerkelijke top. En dat heeft veel pijn gedaan binnen deze gezagsgetrouwe kerkelijke ge meenschap, waar besluiten van de ker keraad en de kerkvoogdij nauwelijks worden becommentarieerd. De kerkelijke leiders hebben opgeroe pen tot persoonlijke gebeden, daarbij verwijzend naar de Bijbeltekst ’’Zend Uw licht en waarheid, dat die mij lei den” (Psalm 43), om geen brokken te maken en eensgezind te gaan staan ach ter nieuwe voorstellen. Maar voor de bouw van een nieuwe kerk gelden nog meer argumenten. Uitgegaan moet namelijk worden van een kerkgebouw met zo’n 600 zitplaat sen, een representatieve ontmoetings ruimte annex koffiekamer en twee aparte ruimten voor algemeen gebruik. Die voorzieningen zouden minder ZEVENHUIZEN - Zondagavond 2 september om zeven uur is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt: ”Ik kan er niet van slapen”. Voorganger is ds. H. Gaasbeek uit Ze venhuizen. De muzikale medewerking wordt verleend door de Spiritual Sin gers uit Ede eh de organist A. Verhoef uit Zevenhuizen. Het afgelopen schooljaar hadden al 30 inwoners van Waddinxveen en omge ving een cursus Russisch gevolgd, dank zij een initiatief van de samenwerkings school. De cursisten waren enthousiast over de wijze waarop deze cursus werd gegeven in de avonduren door een do cente Slavische talen. WADDINXVEEN - De aan de Graan akker wonende Nicole Kok (28) heeft tijdens het wereldkampioenschap schermen in Rotterdam als lid van de Nederlandse equipe de tweede plaats weten te bereiken. De titelstrijd voor schermleraren nam drie dagen in beslag. De zilveren me- daille werd door het drie leden tellende team behaald op de drie onderdelen floret, sabel en degen. Aan de vierjaarlijkse wereldkampioen schappen voor schermleraren namen zo’n 15 landen deel. De Waddinxveen se, die lid is van EMM in Rotterdam- Zuid en tevergeefs heeft geprobeerd in dit Gouwedorp schermlessen te gaan geven, bezette in het individuele klas sement op sabel een 7e plaats, op floret een 8e en op degen eveneens een 8e. Nicole Kok heeft vroeger in de hoofd klasse competitie gespeeld. z De lessen werden gegeven door drs. Daniela Macikova, Tjechische van ge boorte, en sinds 1979 verblijvend in ons land. Door haar contacten met Charta ’77 moest zij in dat jaar haar land verla ten en besloot in Nederland een nieuw bestaan op te bouwen. Aan de Universiteit van Leiden vol tooide zij haar studie Slavische Talen bi prof.dr. Karei van het Reve. Zij is mo menteel docente Slavische Talen aan de Rijksuniversiteit Groningen, en geeft daarnaast Russische les in diverse plaatsen in Zuid-Holland. Door haar charmante optreden en haar innemende omgang, maar vooral door haar grote deskundigheid wist zij de cursisten te inspireren en te motiveren om vol te houden en door te zetten. De politieke gebeurtenissen in Oost- Europa en in de Sovjet-Unie gedu rende het cursusjaar hadden eveneens een positieve invloed op de motivatie van de cursisten en de docente. Een verbouwde De Hoeksteen aan de Esdoornlaan zou er zo kunnen gaan uitzien. Het Hervormde Centrum wordt dan een echt Godshuis. twee ton. - De Centrale Hervormde Gemeente bestaat uit ongeveer 3.200 pastorale eenheden (alleenstaanden en gezin nen). - Er bestaan voor de huidige De Hoeksteen op korte termijn kopers, die het gebouw een passende nieuwe bestemming kunnen geven. - Verbouwing en uitbreiding van De Hoeksteen onverantwoord omdat het gebouw meerdere keren is verbouwd, de gewenste uitbreidingsbehoefte groot is waardoor van de bestaande be bouwing nauwelijks iets bruikbaars overblijft, de meerkosten aanzienlijk zijn en de bezwaren op grond van het bestemmingsplan

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15