Gouwe-water van slechte kwaliteit RIJDEN ZONDER KOSTEN? ’’DAT KAN’’ V ES Behoorlijke toename van langdurige hulp Burgemeester I A. Sliedrecht komt vandaag in Davos aan Mogelijkheden hulpverlening nemen toe bezoek van gezinsverzorging Avond van Mbuma-zending KBK-avond- cursussen in Het Trefpunt Toch geld voor Goudse Schouwburg Woonkamer in brand Jaarverslag 1989 van Vereniging ’’Zuidplas” Auburo BV Glanssa BV A.J.M. van Well BV Record-bezoek Plantarium ’90 I V G Holding Rep Reklame Elko-plant BV Waterbodems Maatschappelijk werk Maatschappelijk werk I I i Gezinsverzorging Gezinsverzorging Beroep Aanbestedingen Voorbeelden Raad Ontwikkelingen Bejaardenverzorging I GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 OOK LEASING HUUCI/ANE5 ASSCHEMAN WADDINXVEEN CT. PER KM. If Mcr c— Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 augustus 1990 Pagina 9 AART SLIEDRECHT da'sniL '^veegetioHieti Fazantdreef - 2743 DC Waddinxveen [vergeld en Waddinxveen werd ook de vestiging! RUnnfc Dnl/lnma on DuVsltz-» Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen WADDINXVEEN - Donderdagavond 6 september om half acht wordt in het kerkgebouw van de Oud Gerefor meerde Gemeente aan de Mercurius- weg een avond van de Mbuma-zending gehouden. Op deze avond, die voor een ieder gra tis toegankelijk is, zal spreken ds. A.J. Wijnmaalen uit Vianen. SENSATIONEEL^ NIEUWS VOOR ALLE AUTO MOBILISTEN js- plaats voor ”Rep” Reklame en Publici- teitsburo BV, Gouda en voor Rahms Partners BV, Gouda. Het in 1987 gestarte onderzoek naar de kwaliteit van de waterbodems in Rijn land werd in 1989 voortgezet. In dat jaar werd de waterbodem van de Oude Het maatschappelijk werk bood in Waddinxveen vorig jaar 22x hulp bij materiële problemen, 58x hulp bij rela tionele problerren en 66x hulp bij psy chische problemen. Dat zijn 146 lang- Evenals de gezinsverzorging, is het al- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen ZEVENHUIZEN - V G Holding BV, Zevenhuizen, heeft zich nieuw in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den Holland laten inschrijven. Omschrijving bedrijf: het houden van aandelen in andere vennootschappen en het deelnemen in ondernemingen ten doen hebbende de groothandel (daaronder begrepen de importhandel) in electriciteitskabels en componenten. Maatschappelijk kapitaal 175.000,- waarvan geplaatst/gestort 35.000,-. Directeur: G. Verheule uit Zevenhui zen. ENKELf VOORBEELDEN: VOOR X ACCORD 2.0 L. IS OE PRIJS VASTGESTELD OP 3.4 CT. PER KM DE PRÉLUDE 2.0 L 3,4 EN DE LÉGCNO 4 CT PER KM GENOEMDE PRIJZEN ZIJN EXCL BTW. EN TOT 120.000 KM OF TIEN JAAR 4/77ZZS- Achterwillenseweg 142, kGouda. Tel. 15716/19136. J VERVOER VERHUIZINGEN AUTO EXTRA De gezinsverzorging was in 1989 werk zaam in 1593 situaties. De afgelopen j a- ren is er sprake van een duidelijke toe name. In 1987 waren er 420 hulpverle ningssituaties en in 1988 1525. Deze uitbreiding van de hulpverlening werd mogelijk door zowel een groter budget van de zijde van de subsidiegever, als ook als gevolg van het instellingsbeleid om via ’’hulp op maat” meer cliënten te kunnen helpen. Met ’’hulp op maat” WADDINXVEEN - De kwaliteit van het water in de Gouwe laat op veel punten te wensen over. Dat blijkt uit het jaaroverzicht 1989 van het hoog heemraadschap van Rijnland. Door ziekte en overplaatsing van lei dinggevenden naar andere bureaus, is het in de Waddinxveense gezinsverzor ging een zeer onrustig jaar geweest. Met de komst van een nieuwe leiding gevende en een invalleidinggevende werden helpsters en verzorgsters zo goed mogelijk begeleid. Tevens was er een groot verloop van helpsters en ver zorgsters. Zorgwekkend werd het om nieuwe helpsters en verzorgsters aan te trek ken. Gebleken is dat helpsters en ver zorgsters die geschikt waren voor het beroep van verzorgenden, het af lieten weten door het lage salaris dat de ge zinsverzorging kan bieden. In de hulpverlening aan gezinnen is het opmerkelijk dat er steeds meer langdu rende situaties voorkomen. Dit leidt tot slechte doorstroming in de gezins verzorging. ”Er bestaat binnen het bureau Wad dinxveen discussie of we niet naar ter men moeten van kort-durende en lang durende hulpverlening”, zo meldt het jaarverslag nog in het kader van de ge zinsverzorging. De gezinsverzorging in Waddinxveen omvatte vorig jaar 264 hulpverleningen (was 268 in 1988) van 155 cliënten. Van deze cliënten is 42% 55 jaar of jonger, 18% 65-75 jaar, 15% 75-80 jaar en 12% 80-85 jaar. Maar die visie is verander. Zowel door het dagelijks bestuur van het interge meentelijk samenwerkingsorgaan Mid- den-Holland als door de voorzitter van de stuurgroep Midden-Holland van het Regionaal Économisch Overleg, het led van Gedeputeerde Staten H. A. van der Meer, is een dringend beroep op de regio-gemeenten gedaan een bij drag te verlenen aan het project ’’Schouw burg” te Gouda. Het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen heeft - na breed overleg - gemeend aan deze op roep nu wel gehoor te moeten geven, en zal de raad voorstellen eenmalig 35.000,bij te dragen in het pro- ject”Schouwburg” te Gouda gezien vanuit regionaal perspectief. 23 WADDINXVEEN - Het nieuwe col lege’van B. en W. van Waddinxveen kijkt anders tegen een financiële bij drage aan de nieuwe Goudse Schouw burg aan dan het vorige. De gemeente heeft namelijk laten weten - als de raad dat goed vindt - eenmalig 35.000,te willen schenken aan de cultuurtempel aan de Boelekade. Dit voorjaar verklaarde wethouder Ka rei van Soest (VVD) nog in antwoord op een vraag van PvdA-raadslid Bep Vermeij dat het geven van geld voor de Goudse Schouwburg ’’geen gemeente lijke aangelegenheid voor Waddinx veen betreft”. Tenslotte draagt de ge meente Gouda ook niet bij aan het nieuwe pretbad aan de Sniepweg of aan het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming aan de Kerkstraat. dek en via overstorten waarin zich ver ontreinigingen bevinden, afkomstig van uitlaatgassen, slijtage van banden, het wegdek en gemorste olie. Verder zijn PAK-verbindingen afkomstig van teerprodukten die worden gebruikt in de scheepvaart en van geïmprege- neerde houten beschoeiings wanden. Als u een nieuwe of gebruikte Honda koopt of reeds bezit en nóóit meer met extra kosten gekon- fronteerd wilt worden, lees dan aandachtig verder. Slechts tegen een geringe betaling van gemeen maatschappelijk werk werk zaam vanuit en in elke gemeente. Ie dere inwoner van het werkgebied kan een beroep doen op het maatschappe lijk werk. In 1989 werden 2500 hulpaanvragen behandeld. Het aantal hulpvragers nam ten opzichte van 1988 toe met 8% De hulpvragenden maatschappelijk werk weten voor het grootste gedeelte zelf de weg te vinden naar het maat schappelijk werk. Overigens blijken de huisartsen belangrijke verwijzers te zijn (36% bij onze instelling ten op zichte van 32% landelijk). WADDINXVEEN - Bij Auburo BV, Waddinxveen, is C. Schaap uit Papen- drecht benoemd tot commissaris, zo blijkt uit een wijziging in het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het hoofdkantoor van de Maatschap pelijke Dienstverlening Zuidplas, die werkt in de gemeenten Benthuizen, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Moordrecht. Nieuwerkerk aan den IJs sel, Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle, is gevestigd in Nieuwer kerk aan den IJssel. Met de bouw van nieuwe afvalwater zuiveringsinstallaties (AWZI’s) in Aalsmeer, Reeuwijk-Brug en Nieuwe Wetering werd goede vordering ge maakt. Tegen het einde van 1989 waren de werkzaamheden in Aalsmeer vrij wel gered. Verwacht wordt dat de AWZI’s Reeu- wijk-Randeburg en Nieuwe Wetering medio 1900 gereed zullen komen. In het kader van de bouw van deze inrich tingen zal een aantal gemalen moeten worden gebouwd of verbouwd en een aantal transportleidingen worden aan gelegd. In de loop van 1989 werden onder meer aanbesteed en opgedragen de bouw van het effluentgemaal in Waddinx- veen-West, het aanpassen van de in- fluentgemalen in Waddinxveen en Bos- koop-West. 1988. In vergelijking met het jaar 1988 blijkt er in Waddinxveen een toename te zijn geweest van het aantal langdurende hulpverleningen. De toename be draagt 11%. Het aantal korte contacten nam af. Voorzover valt na te gaan, heeft dit te maken met de weer toegenomen werk druk. ”Wij hebben cr naar gestreefd om ook bij grote drukte de hulpvragers zo spoedig mogelijk een eerste gesprek aan te bieden, waardoor het soms moeilijker werd ons voor een korte vraag te bereiken. In de tweede plaats menen wij, dat de sociaal raadsvrouw in Waddinxveen meer bekendheid heeft gekregen en mensen met vooral konkrete vragen bij haar terecht kun nen”, aldus Zuidplas. Binnen de langdurende contacten zijn wel kleine verschuivingen merkbaar, bijvoorbeeld in de verhouding mate riële, relationele en psychische proble men is een lichte verschuiving naar het aantal relationele problemen te zien. Zuidplas: ”We kunnen hier echter niet van een nieuwe tendens spreken. Wel kunnen we constateren, dat de ”rek” uit ons hulpaanbod is. Hiermee willen wetaangeven, dat wij met de huidige personele bezetting niet meer kunnen produceren. Dit kan tot vervelende si tuaties leiden, waarij gedacht moet worden aan nog langere wachttijden voordat hulpvragers in behandeling kunnen worden genomen. Ook de zo belangrijke en door ons gewenste kon takten met andere hulpverleners lijden onder deze druk(te)”. i eens Ceding- I uw i roetje? WADDINXVEEN/WOERDEN - Een van de deelnemers aan de zes daagse fietsmarathon van Utrecht naar het Zwitserse Davos van het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht is Aart Sliedrecht. Hij is de in Woerden wonende zoon van het aan de Zuidkade wonende Waddinxveense echtpaar T. Slie drecht. Aart Sliedrecht, is 40 jaar en is als economisch directeur verbonden aan het honderd jaar oude Wilhel mina Kinderziekenhuis in de Dom stad. Hij maakt deel uit van een fietsploeg van 20 ziekenhuismede- werkders en medewerkers van be drijven die de fietsmarathon spon soren. Het doel van de marathon, die vrij dag is begonnen en als het goed is vandaag (woensdag 29 augustus) bij het Nederlandse Astmacentrum in Davos eindigt, is geld inzameien voor de opzet van een thuiszorg- project voor chronisch zieke kinde ren. Oud-Waddinxvener Aart Slie drecht, die Hennie Kuiper als spor- tidool heeft en als grootste sport prestatie de fietstocht Woerden- Hellendoorn op zijn naam heeft staan, laat zich evenals de anderen sponsoren tijdens een van de zes etappes. Tijdens de 1200 kilometer lange tocht is overnacht in Novotel-ho- tels in Maastricht, Bonn, Mann heim, Freiburg, Zürich en Davos. Van de door PDM georganiseerde fietstocht, waarvan de begeleiding in haden is van PDM-ploegleider Jan Gisbers en zijn manager Man fred Krikke, zal AVRO’s Sportpa norama begin september televisie- flitsen uitzenden. Als wegkapitein fungeerde de bekende wielrenster Mieke Havik. Voor de fietsmarathon Wilhelmina Kinderziekenhuis-Davos gaf afge lopen woensdag staatssecretaris van WVC drs. H.J. Simons het startsein. Bekende Nederlanders als Yvonne van Gennip, Hein Ver geer, Anton Geesink, Leo Visser, Bart Veldkamp, Marieke Stam, Connie van Bentum en Freek de Jonge hebben enkele etappes mee gefietst. In het jaarverslag van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” geven de maatschappelijk werkers met een aantal gefingeerde voorbeelden inzicht in de belangrijkste onderdelen van hun werkzaamheden. Daaruit blijkt dat 15% te maken heeft met materiële problemen, 40% met re lationele problemen en 45% met psy chische problemen. Van de hulpvragers op het maatschap pelijke vlak neemt 45% van de Wad- dinxveners contacten op met Zuidplas op advies van de huisarts. Het percen tage hulpvragers dat zich op eigen ini tiatief meldt is 34. Dit hoge percentage verklaart Zuidplas door het feit dat de Vereniging Maatschappelijke Dienst- ning in Waddinxveen verzorgt. Vooral de aanwezigheid van PAK’s (Polycyclise Aromatische Koolwater stoffen), PCB’s (Polychloorbifenylen), bestrijdingsmiddelen en bemestende stoffen zijn een bron van zorg. Rijn land heeft geen normoverschrijding van zware m)0000n geconstateerd maar in de Gouwe werden ten aanzien van PAK-verbindingen wel zeer hoge waarden gemeten, evenals in de Haar- lemmermeerpolder. De norm voor het totaalgehalte aan gechloreerde bestrij dingsmiddelen werd in vrijwel het gehele Rijnland-ge- bied overschreden, hoewel het gemid delde gehalte daalde met zo’n 25 pro cent. Ook de norm voor het totaal-fos- faatgehalte werd op zeer veel punten ruim overschreden. De laatste vijf jaar begint zich echter een daling van het fosfaatgehalte af te tekenen. Dit is waarschijnlijk het gevolg van een toe name in het gebruik van fosfaatvrije wasmiddelen. De gewenste waarde van fosfaat wordt echter nog ruim overschreden. In de Gouwe is het fosfaatgehalte van 0,55 mg/1 in 1985 afgenomen tot 0,29 mg/1 in het afgelopen jaar. De gewenste waarde is 0,15 mg/1. Het college hecht zowel vanuit het cul turele aspect als vanuit het economisch belang (congres- en vergaderfacilitei- ten) grote waarde aan het project, het geen tot uitdrukking wordt gebracht in de vorm van een financiële bijdrage. Indien de raad het voorstel van het col lege ovemeemt zal de helft van de meentelijke bijdrage ten laste van de algemene reserve worden gebracht vanwege de culturele aspecten en de andere helft ten laste van het fonds werkgelegenheid, vanwege de econo mische belangen. De raad beslist over het collegevoorstel op woensdag 19 september. ZEVENHUIZEN - Koninklijke A.J.M. van Well BV, Zevenhuizen, met als handelsnaam "Kenborch West Nederland”, heeft als nevenvestiging in Reeuwijk ’’Spar” (kleinhandel in le vensmiddelen en slagerij). Dat meldt het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. WADDINXVEEN - Rep Beheer BV, Gouda, heeft de vestigingsplaats gewij zigd in Waddinxveen, aldus blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Van de verenigingsraad maakten in 1989 uit Waddinxveen deel uit C.M.H. de Bas, H. Huizer, drs. M. Kraaije- stein, A. Schouten-Bakenen M.J. Sier- sema. Deze raad is het hoogste be stuursorgaan van Zuidplas. Op het kantoor van Zuidplas in het Anne Frank-centrum werken bij de ge zinsverzorging de dames G. van Hel den, R. Smit, M. Verhoef en M. Zwit ser en de heer R. Kaldekerken en bij het maatschappelijk werk mevrouw C. Claessen en de heer R. van Hofwegen. De beide werksoorten hebben aan het Jan van Bijnenpad de beschikking over vier centrale ruimten. gaan in zeer nauwe samenwerking met de wijkverpleging. Hulp bestaat uit verzorging en begeleiding. - Dagopvang: vindt plaats in het ver zorgingstehuis ’’Sourburgh” en wodt uitgevoerd door medewerkers van de Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”. Ouderen kunnen daar een hele of halve dag verblijven. Zij kun nen gebruik maken van een warme maaltijd. Sinds kort is er vanuit het flankerend ouderenbeleid een badlift geplaatst. Door goede afspraken met het verzor gingstehuis en door de inzet van een wijkgezinsverzorgster behoort een wasbeurt nu tot de mogelijkheden. Er is een brochure gemaakt over de dagopvang. Om tot een goede hulpver lening voor ouderen te komen, is er re gelmatig overleg met ouderen, eerste lijns werkers en de mantelzorg. In het kader van de gezinsverzorging bestaan er wekelijks en maandelijks al lerlei overlegvormen, wordt er extern overleg gepleegd met de wijkverple ging en het RIAGG, wordt intern met cursussen aan deskundigheidsbevorde ring gedaan en gaan de medewerkers daarvoor ook extern op pad. Voorlichtingsbijeenkomsten werden gehouden voor de ouderenbond PCOB, de Stichting De Gouwebloem en voor partners en kinderen van de menterende ouderen inzake dagop vang. WADDINXVEEN - Afgelopen zon dagmorgen rukten brandweer en poli tie uit voor een brand in een woning aan de Sperwerhoek. Het vuur ont stond in de woonkamer en zorgde voor een brandschade in die woonkamer en keuken. De brand werd ontdekt door een buur man die de kamer vol rook zag staan. Hij wekte de bewoner die nog lag te sla gen en niks gemerkt had van de brand. Dat de brand niet groter werd, kwam doordat het vuur smoorde door een te kort aan zuurstof in de afgesloten ka mer. Vermoedelijk is de brand ont staan doordat er vuur van een sigaret in een bankstel is gekomen. wordt dié hulpverlening gegeven welke daadwerkelijk noodzakelijk is. Ongeveer 60% van de hulpinzet gezins verzorging viiïdt plaats bij ouderen. Een ontwikkeling die ook landelijk is waar te nemen. Een steeds groter deel van het beschikbare budget gezinsver zorging wordt aangewend om ouderen in staat te stellen langer thuis te kunnen blijven wonen. In 1989 werden de voorbereidingen voor het invoeren van avond- en week- endzorg in het hele werkgebied van de instelling ter hand genomen. De avond- en weekendzorg zal in nauw overleg met de wijkverpleging van de Kruisvereniging worden geconcreti seerd. Eveneens werden in 1989 besprekingen belegd met de Thuishulpcentrale Gouda aangaande overname van werk zaamheden. De Thuishulpcentrale Gouda is speciaal werkzaam voor hulp aan gehandicapten. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De internationale vakbeurs voor de boom kwekerij in Boskoop, Plantarium ’90, is bezocht door een record-aantal van 13.000 mensen. De beurs was in het weekeinde ge opend voor particulieren, die van alle groenontwikkelingën in pot en contai ner wilden kennis nemen. In tenten achter NV Verenigd Streek vervoer Westnederland bevolkten de kwekers ruim 150 stands. De helft van hen kwam uit Boskoop en omgeving. Op Plantarium ’90 stonden twee Wad dinxveense kweker.;. WADDINXVEEN - Voor het tweede seizoen geeft KBK Opleidingen uit Rotterdam (010-4222429 of 4220034) avondcursussen in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Het gaat hier om de opleidingen mid denstand (33 lesweken vanaf 4 septem ber), basiskennis boekhouden (16 les weken vanaf 4 september) en praktijk- diploma boekhouden (50 lesweken vanaf 5 september). De cursussen lei den op voor de landelijke examens in mei/juni 1991 en december 1991 Het is inmiddels acht jaar geleden dat KBK zijn activiteiten op het gebied van avondcursussen begon. Gestart werd in Pijnacker met ca 25 cursisten voor de opleidingen Middenstand en PD-boek- houden. In 1984 volgde uitbreiding naar Berkel en Rodenrijs waar dezelfde opleidin gen werden aangeboden. Vervolgens werd in 1985 in Rotterdam-Schiebroek en in 1987 in Rotterdam-Ommoord ge start. Gezien de enorm stijgende belangstel- verlêning al sedöl 1974 deze hulpvêrlê- linë voor het avondonderwijs werd op- nieuw besloten tot verdere uitbreiding en niet zonder succes. Afgelopen sep tember gingen Hoogvliet en Waddinx veen van start. Inmiddels werd naast het aantal toege nomen plaatsen tevens het cursusaan bod uitgebreid met Basiskennis Boek houden en Computerboekhouden. Het cursusjaar ’89-’90 geeft dan ook wederom een bevestiging van de stij gende lijn waar KBK bijna aan gewend raakt. Enkele cijfers: totaal aantal cur sisten in ’89-’90 ca 400, met 19 gestarte opleidingen (7 middenstand, 7 basis kennis boekhouden, 3 computerboek houden en 2 pd-boekhouden). Dat is een stijging ten opzichte van ’88-’89 van meer dan 50% Voor komend jaar zijn de plannen als volgt: Naast de bekende 6 plaatsen komt Rid derkerk erbij, waar Middenstand en Basiskennis Boekhouden wordt aange boden. Belangrijker wellicht is de ver dere verbreding van het cursusaanbod met Praktij kdiploma Marketing, NIMA-A en Moderne Bedrijfsadmini stratie (MBA). Deze nieuwe opleidingen zullen met name in Ommoord worden aangebo den, in verband met de enorme vraag uit dit gebied. De formule van KBK is eenvouding: goede ervaren docenten, centrale loka- tie, veel aandacht individuele cursist, goede service en een gunstige prijs. De resultaten zijn goed en liggen ge middeld 10-15% boven het landelijk gemiddelde. Alle opleidingen leiden op voor erkende diploma's. ow onden reparaOekosten met onze aanL Hoe wordt dan rekensom» WADDINXVEEN/NIEUWER- KERK AAN DEN IJSSEL - De Ver eniging Maatschappelijke Dienstverle ning ’’Zuidplas” heeft in 1989, zowel wat gezinsverzorgings als wat betreft maatschappelijk werk, meer mogelijk heden voor hulpverlening kunnen aan wenden. In 1989 waren bij de Vereniging Maat schappelijke Dienstverlening ’’Zuid plas” 406 medewerkers werkzaam; 26 op de afdeling maatschappelijk werk en 380 medewerkers voor de afdeling gezinsverzorging. Ten opzichte van 1988 een uitbreiding met 20 personen. In 1989 werd op veel terreinen aan dacht en zorg besteed aan deskundig heidsbevordering van alle medewer kers. De nadruk ligt met name op de in- troduktie-cursussen voor nieuwe per soneel in de gezinsverzorging en op de cursus beroepshouding. 140 mede- werksrs namen aan deze interne cur sussen deel. In 1989 is een begin gemaakt met inten sieve samenwerkingsgesprekken met de instellingen voor maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, te weten: de Maatschappelijke Dienst verlening Regio Gouda, de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Krimpenerwaard, de Stichting Lek en IJssel in Krimpen aan den IJssel en de Stichting Rijn en Lek te Woerden. Eén en ander zou kunnen leiden tot grotere instellingen voor maatschappe lijke dienstverlening. Naast deze sa menwerkingsgesprekken zijn ook ge structureerde gesprekken met het Kruiswerk Midden-Holland in Gouda belegd. Het doel vanuit gezinsverzorging, kruiswerk en algemeen maatschappe lijk werk. De toenemende vergrijzing en het lan ger thuis wonen van ouderen vragen de bejaardenverzorging van ’’Zuidplas” om uitbreiding van zijn hulpaanbod te bieden, of wel ’zorg op maat’ te leve ren. In Waddinxveen bestaat er een grote verscheidenheid aan zorg voor oude ren. De volgende mogelijkheden wa ren vorig jaar aanwezig: - Traditionele hulp: aanééngesloten uren hulp voor zowel huishoudelijke, verzorgende en begeleidende taken. - Wijkgezinsverzorging: verdeeld over de dag hulp voor verzorgende, be geleidende taken. - Weekendzorg: verdeeld over de dag hulp voor verzorgende en begelei dende taken. - Avondzorg: is in mei van start ge- 18 WADDINXVEEN - Glanssa BV, Waddinxveen, met als vestigingsplaats Bodegraven, heeft de onderneming de finitief in Waddinxveen onderge bracht. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden krijgt dins dagmorgen 11 september om vijf minuten voor twaalf bezoek van de in Waddinxveen gezinsverzor- gende van de vereniging Maat schappelijke Dienstverlening Zuidplas. Dat gebeurt in het kader van ”De Dag van de Thuiszorg”. Met lu dieke acties en een landelijke publi citeitscampagne wordt gepoogd de beeldvorming van de gezinsverzor ging anno 1990 te herwaarderen en de instellingen een betere wer vingspositie op de arbeidsmarkt te geven. Het beeld dat veel buitenstaanders hebben van de gezinsverzorging blijkt veelal niet terecht. Te vaak wordt de gezinsverzorging nog ge zien als een baantje dat je erbij doet. Te weinig is de professionele aanpak bekend van de gezinsver zorging als organisator van huis houdelijke en verzorgende taken in leefsituaties waarin, tijdelijk of blijvend, hulp nodig is. De landelijke campagne loopt tot de zomer van 1991. Het startschot is op 11 september om 11.55 uur. ’’Zuidplas” wil op o.a. ludieke wijze de burgemeesters van de ge meenten in alle plaatsen waar zij werkzaam is bij de actieplannen be trekken. En men wil alle mede- werk(st)ers dan eens in het zonne tje zetten door de aandacht op hun werk te vestigen. Voor de actiedag wordt samenge werkt met vier organisaties voor de in de toekomst steeds belangrijker wordende thuiszorg in het Groene Hart. WADDINXVEEN/NIEUWER- KERK AAN DEN IJSSEL - De ge zinsverzorging van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” heeft in Waddinxveen een zeer onrustig j aar achter de rug. Op het gebied van het maatschappelijk werk is er in dit Gouwedorp sprake van een be hoorlijke toename van het aantal lang durige hulpverleningen. Dat staat in het pasverschenpn jaarverslag 1989 van de Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”, die in acht gemeenten met bijna 140.000 inwoners actief is met 403 medewerkers (was in 1988 386). ZEVENHUIZEN - Elko-Plant BV, 2Sevenhuizen, met als vestigingsplaats Moerkapelle heeft zich nieuw in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland laten inschrijven. Omschrijving bedrijf: de uitoefening van een (potplanten-)kwekerijbedrijf. Maatschappelijk kapitaal 2.000.000,- waarvan geplaatst/gestort 1.296.300,-. Er zijn verschillende aan delen. Directie: L. Koolhaas, Moerkapelle en W. Koolhaas, Moerkapelle. (bij een Civic 1.3 I.) krijgt u alle beurten en alle reparaties (hoe groot en duur ook!) geheel GRATIS! Voorbeeld: als u 10.000 km. per jaar rijdt betaalt u aan "premie" slechts f280,- en ook geen cent meer. Dat geven wij u zwart op wit. Daarna is alles voor onze rekening. Klant of niet! WAT BETAALT UNU? durige hulpverleningen tegen 131 in Rijn van Bodegraven tot Katwijk in 30 gedeelten bemonsterd. In samenwerking met de dienst Water en Milieu van de provincie Noord-Hol- land werden monsters genomen. Eind 1989 kon men beschikken over de ana- lyse-resultaten van 200 waterbodem- trajecten. De verontreinigingsgraad en toepas singsmogelijkheden werden onderver deeld in vier klassen bagger: van niet verontreinigd tot zwaar verontreinigd. Volgens dit beoordelingssysteem is in Rijnland een kwart deel goed, een kwart deel zwaar verontreinigd. De helft ligt daar tussen in. De oorzaak van de hoeveelheid veront reinigde baggerspecie is vooral toe te schrijven aan de hoge concentraties aan polycyclische aromatische koolwa- terstofverbindingen die in de waterbo dem zijn aangetroffen. PAK-emissies vinden plaats vanuit het verkeer door afspoeling van het weg-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9