Twee nieuwe boswachters Opknappen van wegen Ijssalon in pand Nesse 2 Modelvliegers naar terrein Hoogeveenseweg I i o In het Gouwebos Schuur en opgegaan Van C.J. Zeils tra hooiberg in vlammen Maatschappelijk werk ’’Zuidplas” geeft voorbeel den Muziekavond Zevenhuizen Woning inbraken opgelost Uitbreiding v.d. Berg in Passage I Boskoopse burgemeester UB De Pater Makelaardij proble- Relationele proble- Afspraken men Psychische men Al jaren Kanaaldijk Reclamebak Materiële problemen Geluid Mercuriusweg Rook Kennismaking Jachtopziener I Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 juni afscheid om over mee vrije tijd te kunnen beschikken. den Berg slaat in de Passage de eerste paal voor de uitbreiding WADDINXVEEN - Meer straatverlichting en betere wegen vormen in Waddinxveen een continuproces voor de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven. Voor het asfalteren van de weg van de weekmarkt legt de gemeente 60.000,- op tafel. Beide weggedeelten in één keer doen is uiteraard goedkoper dan apart en dat heeft dan ook de doorslag gegeven. TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/tn zaterdag van 09.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Het recreati’eschap Gouwebos heeft de Waddinxve- ners mevrouw C. Sinnema en C. Verboom aangesteld tot nieuwe bos wachters voor het bosgebied tussen Waddinxveen en Boskoop. Zij volgen met zijn tweeën eerst boswachter J. Pels uit Boskoop op. Hij nam begin PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S WADDINXVEEN - Gezamenlijk hebben de vrijwillige brandweer van Waddinxveen en de beroeps brandweer van Gouda vorige week woensdagmiddag de felle uitslaande brand in een schuur en een hooiberg achter de boerderij van A.L. Oudijk aan het Noord einde 77 bestreden. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. Het woonhuis bleef ge spaard. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Het jaar verslag 1989 van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuid plas”, die in Waddinxveen is ondergebracht in het Anne Frank-centrum, heeft gemeldt dat in dit Gouwedorp het aantal langdurige hulpverlenin gen vorig jaar met 11 procent is toegenomen. Van de 146 langdurige con tacten lagen er 22 procent op het vlak van materiële problemen (was 17%), 58 procent in de relationele sfeer (was 51%) en betrof 66 procent psychische problemen (was 63%). WADDINXVEEN - Waddinxvener C.J. Zeilstra van de Burgemeester Trooststraat wil in het pand aan de Nesse 2 een ijssalon vestigen. In dit pand is nu nog Foto De Rooy ondergebracht, maar dit bedrijf gaat zich sa menvoegen met Intercolor Fototechniek aan de Kerkweg-Oost. ij van de banketbakkerij en partyservice. (Foto: Sjaah Noteboom). WADDINXVEEN - Langs de Hoogeveenseweg in Boskoop, welk gebied dit jaar nog tot de gemeente Waddinxveen behoort, wil de Goudse Mo delvliegclub particulier een grasvliegterrein voor modelvliegtuigen inrich ten. Schuur en hooiberg gingen verloren, maar de boerderij van A.L. Oudijk bleef gespaard. (Foto: Sjaak No te boom). Waddinxveense en Goudse brandweerlieden bestreden de brand in een schuur en een hooiberg aan het Noordein- (Foto: Sjaak Noteboom). w 3 Verlichtingswerkzaamheden staan ook Waarom ook altijd dat gescheld. Doe gewoon eens mee, dan is er niets aan de hand. 40% Van het werk van de ’’Zuidplas” bestaat in Waddinxveen uit hulpvragen vanuit relationele problemen. Volgens het recreatieschap is voor twee boswachters gekozen omdat ze samen het best in staat worden geacht de be langen van het schap in het Gouwebos te behartigen. Neerlands eerste vrouwelijke boswach ter mevrouw C. Sinnema heeft onder haar kennissen verschillende boswach ters van de Hoge Veluwc. Via die con tacten groeide ook haar voorliefde voor bloemen, planten, bomen en die ren en gaandeweg ook haar kennis. Zij is vanaf het ontstaan een trouw bezoek ster van het Gouwebos. In haar vrije tijd is zij als kunstschilder creatief bezig en geeft zij aan kinderen les in crea tieve uitingen. slag? Zeurt ze niet? Het moet toch nu eens over zijn! Heel langzaam, stapje voor stapje, ko men werker en mevrouw bij haar diepe verdriet om het verlies van haar man, ook haar kwaadheid op hem, het ge voel door hem in de steek gelaten te zijn. Haar tranen hierover. Dan volgt het gevecht om zonder pillen te leven. Na 1 1/2 jaar en vele terugvallen gaat het weer veel beter met mevrouw. Ze staat zichzelf weer toe plezier in dingen te hebben. Ze durft ook weer aandacht voor zichzelf te vragen. Ze wil niet meer als haar man dood zijn. 45% Van het werk van de ’’Zuidplas” bestaat in Waddinxveen uit hulpvragen vanuit psychische problemen. Waddinxveen denkt dat door het ma ken van afspraken over de vliegtijden en het aantal vliegtuigen, dat tegelij kertijd in de lucht is, in voldoende mate tegemoet kan komen aan de door om wonenden aan de Hoogeveenseweg en het Noordeinde gevreesde geluidover- last. Bovendien is de baan 300 meter van de weg gelegen. Wel is het zo dat het geldende bestem- De klacht van een echtpaar is, dat ze voortdurend ruzie maken. Vooral als zijn familie in het spel is, voelt zij zich hopeloos door haar man in de steek ge laten. Hij kiest nog altijd de kant van zijn ouders, broers en zussen: ”ze doen altijd zo leuk met mekaar en zo gezellig is het is er zo goed en fijn.”. Inderdaad komt hij nog graag thuis, ja wie niet die het thuis zo prettig heeft gehad. Mevrouw is weduwe. Haar man is drie jaar geleden overleden. Het overlijden van haar man blijft haar leven beheer sen. Het verdriet lijkt in plaats van min der alleen maar erg te worden. Van een gezellige aktieve vrouw is ze stil en teruggetrokken gaan leven. Met haar kinderen wil ze niet meer over va der praten, want ja die worden het ook zat. Ze gebruikt nog steeds de pillen die ze direkt na het overlijden van haar man voorgeschreven kreeg en heeft het ge voel dat ze daar niet meer buiten kan. de. WADDINXVEEN - Na een klopjacht hebben inwoners van Zevenhuizen een 26-jarige Gouwenaar gepakt, die ver schillende inbraken op zijn geweten blijkt te hebben. De man heeft ook toegegeven inbraken in drie Waddinxveense woningen te hebben gepleegd. In Zevenhuizen kon hij door de politie worden gearresteerd nadat hij in de Korenstraat zijn slag wilde slaan. De Gouwenaar is een be kende van de politie. De grondlegger van het ruim 125 jaar oude bedrijf in het Waddinx veen van 1960 klaarde de klus snel en gemakkelijk. Niet gehinderd door de onzekere toekomst van de Passage (wel of geen uitbreiding in westelijke richting) toonde hij zich optimistisch over de aangevangen nieuwbouw. C.J.Zeilstra, die nu het pand Nesse 2 kan kopen, is al enkele jaren bezig om in Waddinxveen een ijssalon van de grond te krijgen. Allerlei lokaties, zoals Dorpstraat 50 en in een groenstrook langs de Gouwe aan de Nesse, vielen af. De gemeente vindt de nu gevonden lo- katie op zichzelf niet onaantrekkelijk, mede omdat er sprake is van een weinig kwetsbare omgeving. Eerder is daar gesproken over een café in de voorma lige De Schaapskooi achter de Nesse, maar die plannen uit 1988 konden niet bij iedereen de goedkeuring wegdra gen. Vooralsnog past de gemeente het be- Voor Van den Berg aan de Passage is het laatst mogelijke uitbreiding op eigen terrein. In de nieuwbouw wordt een koel- en vriescel, een speelruimte en een kantooruitbrei- ding gerealiseerd. Deze uitbreiding is volgens het be drijf noodzakelijk om aan de nog steeds toenemende werkzaamhe den te kunnen voldoen en ook om efficiënter te kunnen werken. Besloten is ook tot het aanbrengen van openbare verlichting op de wegvakken van de Kanaaldijk buiten de bebouwde kom tussen de kruispunten met de BurgTrooststraat/Apollolaan/Zuide- lijke Dwarsweg en de Coenecoopbrug. De kosten zijn door het Energiebedrijf Midden-Holland geraamd op 120.000,- (incl. BTW). Op het verzoek van de provincie Zuid-Holland om toe kenning van een bijdrage in de kosten is een negatief antwoord ontvangen. Nieuw is een reclamebak aan een Wad dinxveense lantaarnpaal. Hiermee wordt geëxperimenteerd op de Kanaal dijk, waar Baas Bedrijven propaganda voor zichzelf mag maken. De gemeente bekijkt of hiermee moet worden door gegaan en betrekt daarbij tevens het gegeven dat zo’n reclamebak ook als wegwijzer kan fungeren. Uit een oogpunt van verhoging van de reclame-inkomsten is de gemeente een voorstander van meer reclame op lan taarnpalen, al moeten de nadelen hier van zoveel mogelijk worden beperkt. WADDINXVEEN - De Pater Make laardij BV aan de Schielandweg laat weten dat de NVM Hypotheekshop, waarover vorige week naar aanleiding van een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland werd ge rept, een onderdeel is geworden van de reguliere activiteiten. De NVM (Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen) Hypotheekshop maakt huizenkopers wegwijs in de bestaande hypotheekvor- men aan de hand van de Stappenplan en beschikt over een geautomatiseerde uitwisselingssysteem van onroerend goed. Ze voelt zich erg alleen en is voortdu rend somber en gedeprimeerd. Ze doet de dingen omdat ze moeten, maar be leeft nergens plezier aan en voelt zich ten opzichte van iedereen schuldig dat het zo met haar gesteld is. Direkt na het overlijden is ze erg sterk geweest. Ze heeft alles afgehandeld en na een week werkte ze weer. Zij zou niet, als een kennis van haar, een half jaar huilen en brullen, dat was ze niet gewend en daar kreeg ze haar man toch niet mee terug. De maatschappelijk werker geeft me vrouw tijd en aandacht voor haar ver haal. Zij heeft de dood van haar man nooit verwerkt. Ze is doorgegaan en heeft geen aandacht voor zichzelf ge vraagd. Ook in deze gesprekken heeft ze de neiging bezorgd te zijn voor de werker. Neemt ze niet te veel tijd in be- Op dit moment wordt onder meer de Willem de Zwijgerlaan onder handen genomen. Rioolbreuken zijn gerepa reerd en trottoirs worden opgehoogd. Het wegdek tussen Koningin Wilhelmi- naplein en de Noordkade is voorzien van een hechtlaag voor de komende as- falteringswerkzaamheden Aanvankelijk was het de bedoeling al leen het weggedeelte tussen de Mau- ritslaan en de Noordkade op te knap pen, maar besloten is ook het gedeelte van de vrijdagse weekmarkt onder han den te nemen. Dit karwei stond voor la ter gepland. Hoewel Boskoop en Hazerswoude ge luidsoverlast vrezen, zeggen B. en W. van Waddinxveen tegen het verzoek in beginsel geen bewaren te hebben, om dat naar hun mening wordt voorzien in een behoefte voor modelvliegtuig-en- thousiasten. Bovendien beperkt de aanwijzing van een vliegterrein het illegaal vliegen, zo dat de gemeente snel wil handelen om in het nieuwe seizoen het terrein ge reed te laten maken. De Goudse Modelvliegclub is al 10 jaar nog actief op een oefenterreintje bij Hazerswoude-Dorp, maar de overlast schijnt daar alleen maar groter te wor den. Daarom hebben de plannen voor een vliegterrein aan de Hoogeveense weg - de voormalige schietbaan van de schietclub - veertien dagen op het ge meentehuis ter inzage gelegen en is er aan het Raadhuisplein deze zomer een inspraakbijeenkomst gehouden met 24 aanwezigen. A.R. van c' u j WADDINXVEEN - Banketbak kerij en partyservice Van den Berg aan de Passage breidt uit. A.R. van den Berg sr. sloeg daarvoor maan dagmorgen de eerste paal. In het jaarverslag geeft ’’Zuidplas” een indruk van de maatschappelijke activi teiten in Waddinxveen. Dat gebeurt aan de hand van voorbeelden, die ge fingeerd zijn, maar wel een duidelijk beeld geven van de hulpvraag in het ruim 25.000 inwoners tellende Wad dinxveen. Een plaats waar de relatio nele problemen aan het toenemen zijn bij de inwoners. De maatschappelijk werker krijgt een nieuwe situatie voorgelegd. Uit de in- take-rapportage blijkt het om een echt paar met drie jonge kinderen te gaan. Er zijn grote financiële problemen. Bij 21 verschillende schuldeisers - waaronder belastingdienst, woning bouwvereniging, familieleden, banken - heeft men een schuld van 31.000,-. Er dreigt uithuiszetting. Verder hebben man en vrouw steeds ruzie, de vrouw is het zat om op ieder moment van de dag deurwaarders en mensen die hun geld komen opeisen aan de deur te krijgen, ze voelt zich al leen en door haar man in de steek gela ten. Goed, hij doet zijn best en werkt dag en nacht, maar zij is degene die dagelijks met de ellende geconfronteerd wordt en elke keer maar weer met mooie ver halen mensen op een afstand moet pro beren te houden. Zij vertelt dat haar man haar verwijt niet goed met geld te kunnen omgaan, dus zijn de schulden haar schuld en moet zij ze ook maar oplossen. 15% Van de materiële procesmatige hulpverlening die de ’’Zuidplas” ver leent bestaat in Waddinxveen uit dit type hulpvragen. BOSKOOP - Met ingang van 1 septem ber is het Boskoopse D’66-raadslid Magda A. Berndsen-Jansen benoemd tot burgemeester van de Noordhol- landse gemeente Obdam (7.000 inwo ners). Het in 1985 lid van de gemeenteraad geworden Boskoopse is 40 jaar en be- stuurssecretaresse van de gemeente Bodegraven. In Obdam volgt Magda Berndsen CDA’er J.S.C.M. Louter op aan wie eerder dit jaar eervol ontslag is verleend wegens zijn benoeming tot eerste burger van Harenkarspel. De Boskoopse: ”Ik denk dat ik precies pas in de profielschets. Men gaf de voorkeur aan een vrouw en Obdam is evenals Boskoop een agrarische ge meente met veel lintbebouwing en fo rensen. Van de veertig sollicitanten wa ren er tien vrouwen en daar ben ik uit gekozen na enkele heel leuke gesprek ken met de vertrouwenscommissie”. Voor het toelaatbare geluidniveau - op ruim 400 meter van de dichtstbijzijnde woning aan de Hoogeveenseweg 20 - gaat de gemeente uit van een niveau dat geldt voor een rustige woonwijk. Verstoring van de vogel- en wildstand is niet aanwezig, terwijl ook niet be hoeft te worden gevreesd voor ver keersongevallen van afgeleide automo bilisten. Het ophalen van neergestorte vliegtui gen in de agrarische omgeving zal wel met zorg dienen te gebeuren. Daarvoor is overleg met de grondeigenaar nodig. Ontstane schade wordt vergoed op ba sis van een verzekering. Overigens is daarvan in dit jaar tijd in heel het land nog maar zes keer sprake geweest bij 5.000 modelvliegers. De Goudse Modelvliegclub, die 100 le den telt en waarvan driekwart met brandstofmotoren vliegt, adviseert de leden over te gaan op 4-takt motoren, waardoor het geluid minder ’’sner pend” wordt. De plantsoenendienst heeft het groen langs de Mercuriusweg moeten recon strueren omdat takbreuk bij de popu lieren daar veel schade veroorzaakte. Bovendien was de waarde van de popu lieren niet zo groot meer en drukten de wortels het wegdek op. De onderbeplanting was matig te noe men en mede hierover is tot reconstruc tie overgegaan. De gemeente had al leen verzuimd omwonenden en bedrij ven van deze werkzaamheden op de hoogte te stellen. Dat is alsnog gebeurd na vragen daarover van D’66-raadslid en Mercuriuswegbewoner Wim de Wit. De brand ging gepaard met hevige rookontwikkeling en enkele flinke knallen doordat platen asbest vanwege de hitte sprongen. Voor de brand toonde ook wethouder Paul van Schie (CDA), die bij afwezigheid van burge meester C.M. van der Linden als loco optrad, belangstelling. Toen hij als zo danig werd herkend werd hij pas tot het terrein toegelaten. Vanwege de brand werd door de politie het Noordeinde aan beide zijden her metisch afgesloten. Al het verkeer - ook bussen van Westnederland - wer den omgeleid. Onder veel belangstelling klaarden de brandweerlieden, soms met perslucht maskers, het karwei dat niet van gevaar was ontbloot door de hitte, het instor tingsgevaar en springende ruiten. Rond kwart voor vier woensdagmiddag brak de brand door nog onbekende oorzaak uit. Toen het vuur in snel tempo om zich heen begon te slaan was er niemand thuis. De Waddinxvener, die op dat moment in Katwijk was, werd gewaarschuwd door zijn schoon dochter. De 10-jarige Jos Oudijk had al in het weiland gezien dat het mis was. De door de droogte pijlsnel uitbrei dende vuurzee kon door het drie kwar tier durende massale en intensieve op treden van de brandweerlieden - en door de matige wind - in de hand wor den gehouden. Toch zijn de spuitgasten tot laat in de avond bezig geweest om het vuur te do ven en de boerderij met stal (zonder vee) te sparen. Verondersteld is dat het vuur op de zolder van de schuur is ont staan. In Waddinxveen komt 45% van de hulpvragers bij de ’’Zuidplas” via de huisarts. Het percentage dat zich op ei gen initiatief meldt bedraagt 34. Vol gens de ’’Zuidplas” komt dat omdat deze instelling al sinds 1974 in Wad dinxveen actief is en dan zoekt men sneller contact. Voordat van een behandeling sprake kan zijn is er eerst een kennismakings gesprek. De hulpvragers zijn vaak mensen met pijn en zijn vaak erg ang stig, omdat ze pijn in de hartstreek heb ben, lijden aan hevige benauwdheid of bang zijn dood te gaan. Een paar voor beelden van het ”Zuidplas”-werk in Waddinxveen. Ben W. zijn blij met de komst van een ijssalon. Die sluit naar hun mening goed aan bij een toekomstige herinde ling van het gebied tussen restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade en Massa Sport aan de Nesse. Wel is er een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan ’’Regeling kom bij de brug”noodzakelijk, onmdat een ijssalon niet in het plan is voorzien. Foto De Rooy denkt de detailhandel in fotoartikelen eind dit jaar in Intercolor Fototechniek te hebben ingebracht. De regeling heeft als doel een 100 ha. groot recreatiegebied tussen de be bouwde kommen van de beide ge meenten te ontwikkelen en te beheren. Het beheer behelst het behartigen van de belangen van de openluchtrecreatie en de natuurbescherming en het bewa ren en bevorderen van het natuur- en landschapsschoon binnen het Gouwe bos. stemmingsplan aan voor een horeca- vestiging, die beperkt wordt tot een ijs salon. Wel zal bij de te zijner tijd nood zakelijke algehele planherziening wor den bezien of een ruimere bestemming tot de mogelijkheden behoort. De heer C. Verboom is een gediplo meerd jachtopziener en ook uit hoofde van zijn functie bij de afdeling Ruimte en Groen van de provincie Zuid-Hol land goed bekend met flora en fauna. Daarnaast is de heer Verboom al ruim 10 jaar reserve wachtmeester bij het korps Rijkspolitie. Mevrouw Sinnema en de heer Ver boom zullen het boswaterschap inhoud gaan geven in het kader van vrijwilli gerswerk. Zij zullen over de taakverde ling en de gezamenlijke taken onder ling afspraken maken. Mevrouw Sin nema zal zich, naast haar normale bos- wachterstaken, in het bijzonder gaan bezighouden met de milieu-educatie. Het recreatieschap Gouwebos is een gemeenschappelijke regeling tussen de gemeenten Boskoop en Waddinxveen. Hoewel Magda in eerdere interviews steevast antwoordde geen politieke ambitie te hebben, heeft ze haar hon ger naar het burgemeestersambt keurig binnen de deur weten te houden. ”Ik had inderdaad niet de ambitie om als nummer zoveel op de lijst voor de Tweede Kamer te staan, maar een bur gemeesterspost trok mij wel. Drie keer eerder heb ik gereageerd op een vaca ture, dit was de eerste keer dat ik voor een gesprek met de Commissaris werd uitgenodigd. Het verraste mij ook dat het zo snel ging”. ZEVENHUIZEN - Zaterdagavond 29 september om acht uur houdt de Stich ting Zeven Muzen in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen een muziekavond voor volwassenen. Op deze avond kan worden gezongen of gespeeld, door en voor elkaar. De bedoeling van deze avond is om eens ergens anders te kunnen spelen dan in de huiskamer en ook om naar een an der te kunnen luisteren. Het gaat uitdrukkekijk niet om de pres tatie maar om er samen een gezellige avond vol muziek van te maken. Wilt u meedoen aan zo’n avond? Al leen, met zijn tweeën of met een hele groep? Zoekt u misschien nog iemand waar u mee kunt samenspelen? Meldt u zich dan aan bij Peter Lelieveld (tel. 01793-1892) of Bertie Scheepens (tel 010-4228804). «te? mingsplan Landelijk gebied West moet worden aangepast, omdat de grond van het vliegterrein nu nog de bestemming agrarische doeleinden heeft en een aantal nadere bepalingen kent. Omdat modelvliegen een recreatieve activiteit is moet de Waddinxveense gemeente raad een voorbereidingsbesluit nemen. op het programma voor de leplaan 21.000,-), Bloemendaalseweg 16.000,-), Chopinlaan/Beethovenlaan 60.000,-), Noordkade 30.000,-), Nesse 15.000,-) en Kleikade 28.000,-). ’’Schuld van 31.000, bij 21 schuldeisers ‘sSS-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13