B. en W. willen meer hotelkamers zijn open 1 ’’Letten op gevaar van belangenvermenging” Hagelwitte uitbreiding CDA ’er Gerrit van den Berg: Rijkspremie van f 30.000,-als beloning Ook Oud-Ger. Gemeente Bloot zwemmen in Zevenhuizen V erplaatsing leilindes oud raadhuis Kees de Hek in koffiebar Proloog van Parijs-Dakar Wandeltocht De Wingerd A.T. Koorevaar nieuwe school directeur Cursus voor dieren-EHBO Vertraging bouwplan luxe huizen langs Gouwe WSE-junioren PerCom ZTTC VIP Aljada (Holding) BV Geritsel Eeuw geleden Actie Kandidaatstelling Rekenwerk Black-spots” r »W Pagina 15-, WADDINXVEEN/DEN HAAG - WVC-directeur en CDA-ge- meenteraadslid Gerrit van den Berg moet niets hebben van Eerste Kamerleden die ook nog eens bur gemeester of wethouder zijn. Hij zegt dit in een vraaggesprek met CDA-Actueel, dat een thema nummer heeft gewijd aan het 175- jarig bestaan van de Eerste Ka mer. Zijn partij is daar overigens wat soepeler in. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 Waddinxveen verkeersveiliger ”Een kandidatenlijst voor de Eerste Kamer moet aan een aantal eisen vol doen. De deskundigheid en de sprei ding naar disciplines moeten voorop staan, maar er moet natuurlijk ook een zekere regionale spreiding van kandi daten zijn. Bovendien moeten de kan didaten door de partij gedragen wor den en voldoende tijd vrij kunnen ma ken voor het Eerste Kamerwerk”. Omdat de gemeente in toenemende mate zegt te horen dat het bedrijfsleven behoefte heeft aan gepaste hotel-ac- commodatie voor bezoekende (buiten landse) zakenrelaties zijn B. en W. hun licht gaan opsteken bij het ICW. Indien een dergelijke behoefte in vol doende mate bij het Waddinxveense bedrijfsleven aanwezig blijkt te zijn, zijn B. en W. gaarne bereid initiatieven te nemen en te ondersteunen die ertoe kunnen leiden dat in die behoefte wordt voorzien. Daartoe is het noodza kelijk dat die behoefte gekwantificeerd wordt. ”Wij zullen het op prijs stellen indien U Dat zijn de Kruiskerk aan de Passage, de Immanuëlkerk aan de Prinses Bea- trixlaan, de St. Victorkerk aan de Zuid- kade en - voor de eerste keer - de Oud- Gereformeerde Gemeente aan de Mer- curiusweg. Zaterdag 8 september zal ook het eer ste exemplaar van de brochure ’’Karak teristieken van Waddinxveen” over handigd worden aan wethouder Karei van Soest van Kunst en Cultuur. Be langstellenden zijn om 13.00 uur van harte welkom in de raadzaal van het ge meentehuis. Waddinxveen willen nagaan of er in datie kan komen. Dat blijkt uit eeh Gerrit van den Berg: ’’Voor 1983 was de verkiezing van de Eerste Kamer veel ingewikkelder dan nu. Nu wordt de hele senaat in een keer voor de volle vier jaar gekozen, voor de Grondwets wijziging in ’81 werd de helft van de Eerste Kamer om de drie jaar gekozen. Toen werd er gestemd in meerdere De Bas beschikt nu over ruim 900 vier kante meter bedrijfsoppervlakte. Het pand op de plek waar een eeuw geleden gestart werd met een timmer- en aan- a 4 Zes kerken voor dat doel onder uw leden zult wil len nagaan wat de behoefte aan hotel accommodatie voor bezoekende za kenrelaties is, meer concreet denken wij daarbij aan, per bedrijf, de fre quentie per jaar, het aantal personen en de duur van het verblijf’, aldus B. en W. in hun brief. Waddinxveen beschikt al over een ho tel in De Unie aan de Kerkweg-Oost. Eigenaar A. Versloot beschikt daar over 10 hotelkamers, die zeer goed be zet zijn. Hotel-restaurant-café De Unie, dat in 1987 het 50-jarig bestaary vierde, heeft sinds 1986 een hotelacj commodatie. In 1987 startte het ministerie van Ver keer en Waterstaat met de Actie -25%. Het ministerie wil het aantal verkeers slachtoffers over de periode 1985-2000 met 25% verminderen. Hiertoe wer den gemeenten verzocht en gestimu leerd hun verkeersveiligheidbeleid te intensiveren en waar mogelijk te verbe teren. Gemeenten of groepen van gemeenten konden zich aanmelden als deelnemer aan de Actie -25%. Deelnemers kwa men in aanmerking voor een resultaat- premie bij vermindering van het aantal verkeersslachtoffers, waarbij men voor elk slachtoffer minder 5.000,- ont ving. Voor het jaar 1987 gold als minimum eis voor de premie een daling van het slachtoffercijfer met 5%voor 1988 een eis van 10% daling en voor 1989 een da- ”Wat in de loop der jaren gelukkig ook veranderd is, is de wijze waarop de kandidatenlijst voor de Eerste Kamer wordt vastgesteld. Voor de fusie in ’80 bepaalden de statenleden in feite wie er voor de KVP, ARP en CHU in de Eer ste Kamer kwamen. Over de advieslijst van de partijbesturen werd namelijk al-, leen door de statenleden gestemd. Dat leidde er toe dat er soms met uitste kende en deskundige kandidaten ge leurd moest worden. Nu stelt het ver sterkt Partijbestuur uiteindelijk de kandidatenlijst vast. Over de kandida tenlijst worden de statenfracties en provinciale afdelingen natuurlijk uit voerig geraadpleegd. Dat lijkt me ook de juiste procedure. Zo krijg je name lijk een veel evenwichtiger partij-oor- deel over de lijst. Door de verklaring die statenleden tekenen kunnen we er bovendien ook min of meer van uitgaan dat zij zich naar dat bestuurlijke partij- besluit zullen voegen. En zo hoort het ook in een democratische partij”. WADDINXVEEN - Waddinxveen krijgt van het ministerie van verkeer en Waterstaat als beloning voor de daling van het aantal verkeersslachtof fers in 1989 een premie van 30.000,-. Vorig jaar werd niets ontvangen en in 1987 60.000,-. Het geld gaat in een verkeersveiligheidspotje waarin nu volgens een opgave van de gemeente 165.000,- zit. GERRIT VAN DEN BERG (CDA) GERRIT VAN DEN BERG (CDA) is 40 jaar. Hij woont aan de Roosje Vos hoeve 31 en sinds 1982 lid van de ge meenteraad. Gerrit van den Berg was onderwijzer aan een basisschool in Wil lemstad, bekleedde een staffunctie bij de landelijke ARP, werd secretaris van het landelijke CDA en is nu werkzaam bij het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur. De Waddinx- vener is van heel veel organisaties be stuurslid geweest, onder andere van de warmbloedpaardenfokkerij in Noord- Holland. Gerrit van den Berg is getrouwd en heeft drie kinderen. Zijn geboorte plaats is Santpoort. Torenbeek nog eens fijntjes aan de ver kiezingstijd dit voorjaar toen PvdA- fractievoorzitter Bep Vermeij de onbe wezen stelling poneerde dat Waddinx veen het meest verkeersonveilige dorp van Nederland zou zijn. Waddinxveen krijgt een premie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat tezamen met 37 andere gemeenten in het kader van het experimentele Stimu leringsplan Actie -25Al die gemeen ten wisten in 1989 het aantal verkeers slachtoffers met 15% of meer terug te dringen, vergeleken met het aantal ver keersslachtoffers in 1985. In totaal is voor een bedrag van 3.465,- uitge keerd over 1989. Arnhem ontvangt de hoogste premie 460.000,-) gevolgd door Hilversum 390.000,-). De brochure is speciaal samengesteld voor de Open Monumentendag. Zij geeft een beeld van de meest typerende gebouwen en landschappen van Wad dinxveen. Er zijn veel foto’s in opgeno men die een goed beeld geven van de verschillen tussen het Waddinxveen van toen en het Waddinxveen van nu. Achterin de brochure is een fietsroute opgenomen die u langs alle karakteris tieke plekken leidt. Vanaf maandag 10 september is deze brochure gratis te verkrijgen in het ge meentehuis bij de afdeling Welzijn en Onderwijs, eerste etage, bij mevrouw WADDINXVEEN - B. en W. van 1 -.. Waddinxveen meer hotelaccommodatie kan komen. Dat blijkt uit brief die het college heeft gestuurd aan de ondernemerskring Industrii Contact Waddinxveen (ICW). WADDINXVEEN - Vrijdagavond 21 september houdt de Stichting De Win gerd een puzzelwandeltocht, die De Wingerd Gouwebos Wandeltocht wordt genoemd. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer. Start en finish zijn de De Savomin Loh- manschool, waar die avond tussen 18.30 en 19.30 uur kan worden inge schreven. Voorinschrijving is mogelijk op de adressen Wingerd 171, 175, 177 en 225. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Voor iedere deelnemer is een medaille beschikbaar. WADDINXVEEN - Voor de bouw van zeven luxe huizen op de plek waar nu nog het door Formido Bouwmarkt aan de Noordkade 149 staande pand staat moet de gemeenteraad een nieuw voorbereidingsbesluit nemen. Het oude is een jaar oud en bijna verlo pen. Het voorbereidingsbesluit moet genomen worden omdat het geldende bestemmingsplan Noordkade langs de Gouwe zich tegen woningbouw op ’’be drijfsterrein” verzet. De woningen moeten gebouwd gaan worden door Rehorst Bouw BV. De woningnieuwbouw is vertraagd door bezwaren van omwonenden en allerlei wijzigingen aan de gedachte invulling van de bouwplek. Naar de gemeenteraad toe hebben B. en W. ook laten weten dat ingekomen bezwaarschriften het onmogelijk heb ben gemaakt de procedure om tot be bouwing van de Gouwe-oever tegen over NKF Kabel BV te komen tijdig af te ronden. De nieuwbouw is voor De Bas uitge voerd door het bouwbedrijf Dam en Van der Sluys uit Nieuwegein. De snelle bouw kon gerealiseerd wordén door gebruikmaking van het Tas® (droog-)stapelbouwsysteem, dat ee{- der werd toegepast bij de bouw van de openbare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplashof. WADDINXVEEN/PARIJS - De pro loog van de woestijnrally Parijs-Dakar, waaraan ditmaal Kees en Mieke Tij- sterman zullen meedoen voor Toyota, heeft dit jaar plaats in Clermont-Fer rand. Op 30 december wordt dan in centraal Frankrijk een begin met het klassement gemaakt, nadat een dag eerder vanuit Parijs is gestart. Na de proloog begeeft de karavaan zich naar Marseille voor de verscheping naar Tri poli. De rally eindigt op 17 januari in de Senegalese hoofdstad Dakar. WADDINXVEEN - De nieuwbouw bij De Bas-doe-het-zelf en speelgoed op de hoek Jan Dorrekenskade-Oost en Alpherwetering is in een record- tempo geklaard. Het nieuwe hagel witte complex is dezer dagen in gebruik genomen. De officiële opening volgt la ter in dit najaar. Vrijdag 27 april sloeg Janny de Bas-Er- kelens, echtgenote van oud-eigenaar C. de Bas en moeder van de huidige doe-het-zelf-winkelier en PCW-raads- lid Henk de Bas, de eerste paal. Het sinds 1884 in Waddinxveen geves- WADDINXVEEN - De scholen voor basis- en voortgezet onderwijs zijn ook in Waddinxveen weer begonnen. De nieuwe leerlingen van groep 1 zijn ver welkomd en in de eerste groepen van het voortgezet onderwijs hebben de leerlingen van groep 8 van de basis school plaats genomen. De weg naar en van de scholen is door het gemeentebestuur ’’geplaveid” met spandoeken die het gemotoriseerd ver keer attenderen op de weer begonnen scholen. ”Wij gaan weer naar school”, staat er op die spandoeken. Bij de hervormde Rehobothschool aan de Sperwerhoek is men begonnen met een nieuwe directeur in de persoon van A.T. Koorevaar uit Hoevelaken. Op dinsdagavond 11 september tussen half acht en negen uur houdt het schoolbe stuur een kennismakingsbijeenkomst voor de ouders van de leerlingen met de opvolger van schooldirecteur A. Kunst. In de jaren 1987-1989 blijkt het aantal verkeersslachtoffers in Waddinxveen sterk gedaald te zijn. Alleen het aantal fietsslachtoffers in het verkeer steeg met 1 Voorts was er sprake van min der alcoholongevallen en daalde het aantal verkeersslachtoffers vooral overdag. Waddinxveen telde in 1989 78 ver keersslachtoffers (95 in 1986). Bij on gevallen op de weg werden 3 mensen gedood (1 in 1988). In 1989 waren er 437 ongevallen met materiële schade (478 in 1986). groepen, nu geldt een hele provincie als afzonderlijke groep. Nu verbinden de partijen de lijsten die in de provincies gebruikt worden, toen hadden de poli tieke partijen vaak meerdere- en soms ook fictieve - lijsten waar de statenle den op konden stemmen. Dat was om rekenkundige redenen vaak gunstig teneinde (rest)zetels te verwerven”. ”De verkiezing van de Eerste Kamer leidde in het oude systeem vaak tot heel veel rekenwerk. Je moest voor elke partij precies uitrekenen hoeveel zetels men in de Provinciale Staten en dus in de Eerste Kamer zou halen en op welke lijst de statenleden waarschijnlijk zou den stemmen als er meerdere lijsten waren ingediend. Bij de verkiezingen bleven er altijd restzetels over. Door met meerdere lijsten te werken waar door je je stemmen verdeelde over meerdere lijsten en soms een ander overschot behield, kwam je soms eer der voor meerdere restzetels in aan merking dan wanneer je met één lijst werkte. Een andere manier om zetels binnen te halen was deals te sluiten met andere vaak kleine partijen die te wei nig statenzetels hadden om bij de Eer ste Kamerverkiezingen de kiesdeler te halen. Zo kon je ook bij andere par tijen en vice versa stemmen ’’lenen”. ”Dat kon ook leiden tot het aangaan van lijstverbindingen waarbij afgespro ken werd wie de restzetels zou bemach tigen. Zo is het CDA regelmatig een lijstverbinding aangegaan met de SGP. Het aangaan van zo’n verbinding was en behoort natuurlijk altijd een poli tieke beslissing van de partijtop te zijn. Het werken met meerdere soms ook fictieve lijsten leidde er natuurlijk ook toe dat de statenleden door de partij- organisatie goed geïnstrueerd moesten worden op welke lijst men diende te stemmen. Als ze zich niet hielden aan die instructies- en dat is wel eens ge beurd - dan kon dat je dat zonder par don een zetel kosten. Dat kon ook ge beuren als een of meer statenleden niet bij de verkiezing op kwamen draven”. ”Ik ben blij dat het oude systeem thans veranderd is want het leidde tot veel ge ritsel en geregel dat wel legaal was, maar het wekte haast vanzelfsprekend toch de indruk dat Eerste Kamerver kiezingen wat in een kwade reuk ston den. Het oude systeem was voor velen bovendien volstrekt onbegrijpelijk; het huidige is aanmerkelijk eenvoudiger en inzichtelijker”. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag en vrijdag zijn de WSE-junio- ren (A t/m C jeugd) op het nationale sportcentrum Papendal bij Arnhem ge weest voor een tweetal geslggde trai- ningsdagen. De eerste dag werd er twee maal ge traind en degenen die nog energie over hadden, konden ’s avonds gaan zwem men. De trainingen werden verzorgd door de eigen jeugdtrainers en bij de oefeningen stond het gebruik van de bal centraal. De nacht werd doorgebracht in ruime tenten en de tweede dag werd geopend met een bostraining van twee uur. ’s Middags vond de laatste training plaats en rond 19.00 uur arriveerden alle deel nemers doodvermoeid in.de Oranje- wijk. Zaterdag speelt Al van WSE, uitko mend in de regionale klasse, thuis te gen Rijnsburgse Boys om 14.30 uur. WSE BI, eveneens uitkomend in de re gionale klasse, speelt uit tegen Rijns burgse Boys. GOUDA - Op maandag 1 oktober start de Dierenbescherming afdeling Gou da, (tel. 01820-36805) voor de derde achtereenvolgende keer de cursus Die ren-EHBO en -verzorging. De cursus staat onder auspiciën van de landelijke vereniging van de Dierenbe scherming. De lessen worden gegeven door de Goudse dierenarts W.C.M. van den Heuvel. De cursus bestaat uit 12 theorie en 4 praktijklessen van elk twee uur, ge volgd door een schriftelijk en monde- ling/praktisch examen. In de lessen worden onderwerpen als anatomie, EHBO, ziekten en afwijkingen als mede verzorging behandeld. Er wordt hierbij voornamelijk uitge gaan van hond en kat omdat deze die ren het meest als huisdier voorkomen. Personen vanaf 15 jaar, die lid zijn van de Dierenbescherming of lid worden, kunnen aan deze cursus deelnemen. Het cursusgeld bedraagt 150,- inclu sief cursusboek en examengeld. Het lidmaatschap van de Dierenbe scherming kost 28,- per kalenderjaar. tigde bedrijf is uitgebreid met 650 vier kante meter. Dat gebeurde in ruim drie maanden tijd door een extra etage te realiseren op de lokatie waar voorheen de houtafdeling met zagerij was gehuis vest. Die afdeling werd tijdelijk in een loods aan de Jan Dorrekenskade-Oost ondergebracht. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Blijkens een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft Aljada (Holding) BV, Waddinx veen, de vestigingsplaats gewijzigd in Zevenhuizen. M. van de Wouw of bij mevrouw W. Romeijn. ZEVENHUIZEN - Het vierde Per Com ZTTC VIP-tafeltennistoumooi in het dorpshuis Swanla is zaterdag g£T wonnen door Wim IJsselstein (3e en 4e divisie). In de finale versloeg de ILAC- speler veteraan Ton de Gruijl. De landelijke spelers waren verdeeld in twee poules’s, waarvan Wim IJsselstein in poule B winnaar werd. In poule A bleef Tom de Gruijl met eveneveel winstpartijen, maar met een beter on- 1 derling resultaat, maar net Slijkoord voor. Ondanks de zeer benauwde spee-1 lomstandigheden zorgden de twee I poule-winnaars voor een zeer interes- santé tafeltennis-demonstratie. Bij de eerste klasse senioren beleefde] eerste team-speler van ZTTC, Vincent i Buitena, een zeer prettige dag na het behalen van de VIP-beker. De I ZTTC’er bleef met minimaal verschil K. Abououafa voor in het eindklasse- i ment. Marco IJsselstein zorgde voor het 1 tweede ZTTC succes, door in de finale vijfde klasse te zegevieren over J. 1 Waaijer. Het kleine broertje van Super Vip Wim IJsselstein, had drie moei- zame game's nodig om zijn tegenstan-1 der op de knieën te krijgen. Alle Vip’s kregen uit handen van bur- gemeester A.H. van Gent de door de I Rabo-Bank beschikbaar gestelde be-I kers uitgereikt, en ondergingen een Su- per Vip-behandeling,^oor middel van i champagne en lekkereliapjes. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - De in Waddinxveen gevestigde natu- ristische zwemvereniging ’’Puur Na tuur” (Randstad) (Postbus 257, 2740 AG Waddinxveen, tel. 01828-10530) gaat vanaf zaterdag 8 september weer naturistisch zwemmen in het zwembad de ’’Koornmolen” te Zevenhuizen. De Naturistische Zwemvereniging Puur Natuur (NPN) huurt elke zater dag van 16.30 tot 18.00 uur dit zwem bad voor haar leden af. Voor veel men sen betekent dit gezellige weekenduitje de mogelijkheid om in een familaire sfeer naturistisch te ’’overwinteren”. In de afdeling Zevenhuizen van de NPN met circa 250 leden, wordt regel matig voor jong (vaak zeer jong) en oud het één en ander georganiseerd, zoals kinderfeesten en saunabezoek te gen gereduceerd tarief. Wie de periode om bloot te zwemmen in de buitenlucht te kort vindt moet eens langs gaan in Zevenhuizen. Zon der enige verplichting is men daar een paar keer welkom om de sfeer te proe ven. ”Bij de keuze van Eerste Kamerkandi- daten moet mijns inziens wel gelet wor den op het gevaar van belangen- en functievermenging. De Partijraad heeft in juni j.l. besloten de zogeheten incompatabiliteitenregeling (de rege ling betreffende de onverenigbaarheid van functies) te versoepelen. Natuur lijk respecteer ik dat besluit, maar per soonlijk heb ik er bepaald moeite mee. Ik vind ook om maar een voorbeeld te noemen dat burgemeesters of wethou ders zelf niet tegelijk lid moeten willen zijn van de provinciale staten of de Eer ste Kamer. Een combinatie van dat soort functies leidt mijns inziens so wieso tot ”de schijn” van belangenver menging. Dat soort functionarissen moeten mijns inziens dan maar kiezen tussen een van beide functies. Ik heb overigens niets tegen kandidaatstelling voor meer vertegenwoordigende licha men, mits men als kandidaat maar te voren aan de partij duidelijk maakt wat de voorkeur heeft”, aldus Gerrit van den Berg. Van de redactie van het blad, waarvan CDA-raadslid Wil Waterreus-de Vries deel uitmaakt van het redactiesecreta riaat, ondervraagd Marcel Meijer de Waddinxvener omdat hij in zijn oude functie als adjunct-secretaris van ARP/ CDA zich in 13 jaar tijd zeker 6 keer heeft beziggehouden met de kandi daatstelling voor Eerste Kamerverkie zingen. Volgens het blad wordt Gerrit van den Berg nog steeds veelvuldig geraad pleegd bij respectievelijke kandidaat stellingen in zijn partij. Hij is blij dat het systeem van de Eerste Kamer-ver- kiezingen sinds 1983 een stuk eenvou diger is geworden. Nu wordt de hele se naat in één keer voor de volle vier jaar gekozen. Naar zijn mening leidde het oude systeem tot legaal geritsel. ling van 15%. Praktisch alle gemeenten namen deel aan de Actie -25%. In de afgelopen drie jaar ontving ongeveer de helft van de gemeenten een resultaatpremie, va riërend van 5.000,- tot meer dan een miljoen. Vorig jaar was het laatste jaar van het driejarig experiment Actie -25%. De komende jaren zal het ministerie van Verkeer en Waterstaat voortgaan met het stimuleren van gemeentelijk ver- keersveiligheidsbeleid. De nieuwe Ac tie -25% zal efiiter op een aantal pun ten worden aangepast. Zo zal een deel van het stimulerings geld worden aangewend voor finan ciële ondersteuning van gemeentelijke verkeersveiligheidsproj ectengericht op de beïnvloeding op het gedrag van de verkeersdeelnemer. Hiertoe is onder andere besloten op grond van de resultaten van het eva luatieonderzoek dat is uitgevoerd door de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid. nemingsbedrijf, krijgt een aparte meu- belafdeling en een geheel vernieuwde zagerij. Extra aandacht heeft ook de presentatie van hout, plaatmateriaal en lijstwerk gekregen. Waddinxveen kent nog een 10-tal krui singen die als ’’black-spots” geken schetst kunnen worden. Twee daarvan zijn ernstig te noemen. Het gaat hier om de Henegouwerweg/Brugweg/ Kerkweg-Oost en de Kanaalstraat/Sta- tionsstraat. Bij de hefbrug gebeurden 25 ongevallen in 1987-1989 en op de Kanaalstraat 25 met in totaal 17 gewon den. Andere gevaarlijke kruisingen zijn Ka- naalstraat/Kerkweg-Oost/Juliana van Stolberglaan, Sniepweg/Dreef/Es- doomlaan, Plasweg/Bredeweg en Noordeinde/Zijde. In de raadscommissie voor Openbare Werken en Verkeer, waar de oprich ting van een gemeentelijke verkeers- commissie met politie, VVN, gehandi capten en gemeente werd bekendge maakt, is vorige week woensdagavond met plezier kennis genomen van de nieuwe ongevalscijfers en de premie van de rijksoverheid. CDA-raadslid Wil Waterreus-de Vries herinnerde pvd A-commissielid Gerard WADDINXVEEN - Waddinxvener Kees de Hek zal vrijdagavond 7 sep tember om half negen een praatje hou den in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het thema is ’’rust”. In de Bijbel wordt ook gesproken over rust. Denk maar aan de sabbat en het sabbatsjaar. Enkele vragen die dan boven komen zijn: wat kunnen wij ermee in onze tijd en cultuur. WADDINXVEEN - Er worden aan de 14 leilindes voor het oude raadhuis, waaruit de muziekschool aan het verhuizen is naar het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat, voorbe reidingen getroffen om ze eventu eel tijdelijk naar de Zuidplas te kunnen verplaatsen. De voorbereidingen, zoals het rondsteken, moeten nu gebeuren door de plantsoenendienst, gelet op het seizoen. Als dat niet gebeurt dan wordt verplaatsing onmogelijk en kunnen de bomen niet gered worden. De raadscommsisie Openbare Werken en Verkeer had grote moeite met een mogelijke verplaat sing, zolang er geen definitieve plannen voor het oude raadhuis naar buiten zijn gebracht. WD-raadslid Jaap van den Berg en D’66-raadslid Wim de Wit von den de handelwijze van de ge meente zeer voorbarig en eigenlijk niet aan de orde bij gebrek aan na dere informatie. Niettemin werd na een lange dis cussie ingestemd met de voorzorgs maatregelen voor deze waardevolle bomen. Met het rondsteken van het wortelgestel is 3.500,- gemoeid 250,- per boom). dergebracht. (Foto: Sjaak Noteboom). en de houtafdeling on- WADDINXVEEN - Op Open Monumentendag 1990 van komende za terdag 8 september zijn niet alleen Waddinxveens twee historische kerken de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost en de Remonstrantse Kerk aan tie Zuidkade tussen 10.00 en 16.00 uur geopend, maar ook vier andere ker ken. In de nieuwbouw van De Bas-doe-het-zelf en speelgoed is een meubelafdeling, de zagerij

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15