Provincie in nieuwe rollen Mogelijk aanpassing kruising Kanaaldijk fx if H Voor uitbreiding Coenecoop bij Zuidelijke Dwarsweg Opkweek in Waddinxveen, verwerking in Boskoop Nieuwe ISP Nog plaatsen RIAGG-cursus cursussen Oversteek (brom)fietsers Beijerincklaan Werk aan kruising ^Kanaalstraat WADDINXVEEN - Deze maa wordt begonnen met het maken v een verkeerslichtinstallatie nop kruising Kanaalstraat-Stationsstra: Voör de plaatsing van deze licht stelde de gemeenteraad in decemb een ton beschikbaar. Wisselbeker Zonnig Zuid Balletlessen weer begonnen Buitenland Projectontwikkelaar Bezwaarden Woongenot Gespecialiseerd Initiatiefnemer Doener Populariteit Verwachtingen Makelaar Partner Bod Boomkwekerij Weg Overleg 4 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 Indruk van de ruimte aan de Oranjelaan waar de kweekbakken staan opgesteld. (Foto: Cees Bakker). I Meervalkwekerij aanpz we de prijs al drie jaar stabiel kunnen houden”. maar daar deze keer niet toe in staat is, kan zich op een lijst laten plaatsen Voor de volgende keer, voorjaar 1991, zodat deelname dan gegarandeerd is. In een ruimte aan de Zuidkade in Bos koop vindt de verwerking van de meer val plaats. Volgens P.J. van Bemmel een gebeuren met pieken en dalen. Vooral in het laatste kwartaal van het jaar is het aanpoten geblazen in de aan loop naar de feestdagen. Van Bemmel is dan ook constant op zoek naar werk krachten die, eventueel parttime, kun nen bijspringen. "Wij handelen veel in het buitenland. Toen de meerval in opkomst was ver schenen overal kwekerijen en was er '/y' ’’Sinds wij in 1985 in Waddinxveen en in 1986 in Boskoop begonnen, is de produktie ieder jaar verdubbeld. Het is een massaprodukt geworden. Dit jaar ligt onze produktie rond de 200.(XX) kilo en zijn we genoodzaakt veel bij te kopen om aan de vraag te kunnen vol doen. Volgend jaar moet de produktie naar300.000kilo”, aldus P.J. van Bem mel. - Samen met het bedrijfsleven, ge meenten en rijk wijst de provincie de glastuinbouw de weg naar nieuwe ge bieden. De Hoeksche Waard, de om geving van de veiling in Bleiswijk en op termijn de kustlocatie tussen Scheve- ningen en Hoek van Holland noemen GS als de aangewezen plaatsen om de glastuinbouw in Zuid-Holland in de toekomst te concentreren. - Zes gemeenten, drie waterbeheer ders en drie ministeries werken onder leiding van de provincie Zuid-Holland samen om het Hollandsche-IJsselge- bied ruimtelijk en uit milieu-oogpunt weer nieuw perspectief te geven. - De provincie fungeert als trekker van projecten om de Randstadgroen- structuur verder uit te bouwen. Zo moeten er meer bos- recreatiegebieden komen dicht bij de stedelijke gebieden. - De provincie Zuid-Holland is actief betrokken bij twee projecten om de sa menhang in de Drechtsteden te verster ken. Een project dient om de milieu-as- pecten gezamenlijk onder de loep te nemen, het andere (’’Drechtoevers”) beoogt de planontwikkeling voor de ruimtelijke en functionele inrichting van de oevers in dit gebied. Fileren is handwerk, er zijn wel machi nes voor maar die laten teveel vlees aan Iemand die graag mee zou willen doen de graat zitten. Dat kunnen we niet hebben vanwege de standaardprijs. Door een goede bedrijfsstructuur, een prettige sfeer en hard werken hebben DEN HAAG - In de nota ’’Zuid-Holland naar een nieuw evenwicht” hebben gede puteerde Staten van Zuid-Holland de rol beschreven die de provincie Zuid-Hol land volgens hen de komende jaren kan en moet spelen. Zij zien vooral de actieve rol voor deze provincie als partner voor andere overheden en voor het particulier initiatief, als makelaar en projectontwikkelaar om partijen bij elkaar te brengen en zaken van de grond te krijgen en als initiatiefnemer bij het aanpakken van com plexe zaken. Daarnaast is en blijft de provincie Zuid-Holland ook ’’doener”, aldus GS. M.A.A. Peereboom en Blonk’s Occa sioncentrum zijn 2 van de 11 tegen het nieuwe bestemmingsplan Bedrijven park Coenecoop II ingediende be zwaarschriften. De anderen zijn af komstig van A.M. Sluijs-van Leeuwen (Zuidelijke Dwarsweg 6), M. van der Spek-Suyker (Zuidelijke Dwarsweg 8a), J. Hogendoom (Zuidelijke Dwarsweg 1), A. v.d. Spek (Zuidelijke Dwarsweg 8), Joh. Sluijs (Zuidelijke Dwarsweg 7), I.A. v.d. Spek (Zuide lijke Dwarsweg 8), L. Visser (Zuide lijke Dwarsweg 9), A. P. Captein (Tweede Bloksweg 64a) en H. v.d. Starre (Zuidelijke Dwarsweg 9a). De grootste groep bezwaarden bestaat uit mensen die aan de Zuidelijke Dwarsweg wonen of er hun bedrijf heb- veel concurrentie. Daar wilden wij niet aan meedoen en zochten het over de grenzen. Maar het kweken van meerval vereist echter veel kennis, specialisatie en investeringen. Daarom vielen er veel bedrijfjes af, op het moment dat de vissoort echt populair begon te wor den. In de begintijd was ik veel op pad als vertegenwoordiger, om het produkt bekendheid te geven. Daar heb ik nu geen tijd meer voor en het hoeft ook nauwelijks omdat de vraag maar blijft toenemen”. P.J. van Bemmel hoopt echter over niet al te lange tijd zijn activiteiten als vertegenwoordiger weer te kunnen op pakken, met name om de binnenlandse markt intensiever te kunnen bewerken. Er zijn restaurants die meerval op de kaart hebben, maar lang niet allemaal. Ook vishandelaren levert nauwelijks meerval. De activiteiten van Van Bem mel lagen altijd op het gebied van de groothandel, daarin kan nog verande ring worden gebracht. De horeca-ach tergrond van Van Bemmel is daarbij prima. Hij weet waar hij over praat en beschikt over 300 recepten voor meer val. t Burgemeester Van der Linden erkende dat het woongenot aan de Kanaaldijk voor de heer Peereboom vermindert ten gevolge van een uitbreiding van het bedrijvenpark, maar de Waddinxvener heeft tenslotte vrijwillig gekozen voor aankoop van het pand Kanaaldijk 13, nadat deze woning door brand was ver woest in 1980. Een bouwvergunning voor herbouw Op die reconstructie studeert de ge meente nog, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat bij de kruising en kele panden gesloopt zullen moeten worden. Burgemeester C.M. van der Linden beloofde de insprekers dat in dien uit de studie naar een eventuele aanpassing van het kruispunt zou blij ken dat tot sloop van één of meer pan den overgegaan moet worden daarover met de betrokkenen contact opgeno men zal worden voor overleg. Nog dit jaar komt daarover meer duidelijk heid. M.A.A. Peereboom (Kanaaldijk 14) houdt al rekening met amovering van zijn huis. Vandaar dat hij aan de Tweede Bloksweg een nieuw huis wil neerzetten, maar dat kan niet volgens het college omdat zo’n bouwplan strij dig is met het geldende bestemmings plan Landelijk Gebied West. De vestiging in Waddinxveen heeft zich de afgelopen jaren steeds meer gespe cialiseerd. ”Het is in feite een mesterij, de voortplanting gebeurt hier niet meer, dat hebben we uitbesteed. Er zijn andere omstandigheden voor no dig dan voor het groeiproces. Ook wat betreft het voèr is net zo lang geëxperi- menteeerd tot het ideale voer is gevon den. De meerval krijgt geen levend voer, dat is niet praktisch omdat er dan zoveel vocht bij zit”. ”Zij krijgen in Waddinxveen een spe ciaal samengesteld voer met daarin on der andere soja en vismeel. De meerval eet, als hij klein is, de helft van zijn ei gen lichaamsgewicht per dag. Later wordt dat minder. Na zes maanden heeft hij een aflevergewicht tussen de vier-en-een-half en negen ons”. ”Eén en ander is sterk afhankelijk van de omstadigheden. De dieren zwem men in water van 27, 28 graden. Het water wordt gefilterd en hergebruikt omdat wij ook moeten betalen voor af valwater. Het komt er op neer dat 90 procent van het water opnieuw wordt gebruikt, de rest verdampt of is lekwa- ter”, luidt de uiteg van J. van Bemmel. De relatief hoge verdampingsgraad is merkbaar aan de klamme, hete atmo sfeer binnen de loods aan de Oranje laan. ”Het valt nu wel mee, met het hete weer van de afgelopen weken was het nog veel erger”, verzekert Van Bemmel. De kweek van meerval als consumptie- vis is begonnen als een uitprobeersel in Wageningen, bedoeld als voedselvoor ziening voor derde wereld-landen. Dit type vis sloeg daar echter niet aan, maar blijkt daarentegen wel de smaak papillen van westerlingen te kunnen bekoren. Met name is Amerika is het kweken van meerval een miljarden-bu- siness. Het was de Boskoopse horeca-onder- nemer Bert Lamoree, destijds eigenaar van hotel Neuf, die er in 1983 brood in zag en voorzichtig een meerval-kweke- rij begon. Het kleinschalige project leverde ech ter weinig rendement op totdat de ge broeders Van Bemmel de zaak overna men en beter op poten zetten. Dat bleek het begin van het succes-verhaal want ondanks het opschroeven van de produktie kan aan de vraag nauwelijks voldaan worden. Op dit moment werkt het bedrijf met 15 tot 16 mensen fulltime en enkele parttimers. Er bestaat constant gebrek aan werknemers, maar arbeidsbureau en adverteren bieden tot nu weinig soe laas. Omdat het werk tamelijk seizoen gebonden is, zou men al geholpen zijn met enkele parttimers, die vrij snel in het bedrijf worden klaargestoomd voor de diverse werkzaamheden. - De provincie is initiatiefnemer bij het aanwijzen van nieuwe verstedelij- kingszones om de woningbehoefte op te vangen. Gezien het bovenregionale karakter van deze problematiek is de provincie daartoe bij uitstek hét be stuur om oplossingen aan te dragen. Voorbeelden daarvan zijn de aanpak van het tussengebied (tussen Den Haag, Zoetermeer en Rotterdam) en de kustlocatie (Den Haag-Hoek van Holland). - Het openbaar vervoer is de sleutel voor de verdere verstedelijking van de Randstad. De concurrentiekracht van het openbaar vervoer ten opzichte van de auto is beslissend voor nieuwe woon- en werkgelegenheid. De provin cie zal de gemeenten duidelijk maken waar nieuwe woon- en werkgebieden het beste kunnen komen. MOORDRECHT - Met nieuwe cu - sussen wil het Intergemeentelijk St - mulerings Project (ISP), dat in Moo: - drecht zetelt en waarbij ook Waddim - veen, Boskoop, Moerkapelle en Z< - venhuizen zijn aangesloten, persone i die lager dan een half j aar zonder wer zijn perspectief bieden op de arbeid; - markt. Daartoe wordt een cursus van 14 dagen opgezet die bestemd is voor werkzoe kenden die niet weten wat ze willen, of als ze wel weten of ze het werk aan ku nen en hoe ze het aan moeten pakk om het gestelde doel te bereiken. I cursus wordt gegeven van 17 t/m 28 se tember. Voorafgaande aan de cursus wordt e beroepentest afgenomen door het A beidsbureau Gouda. Daaruit blijkt welk niveau een baan gezocht kan w< den. Daarna volgt veertien dagen lang e< individueel gericht programma geric op de beroepssector die het meest g schikt lijkt voor de cursist. Het einddoel van de cursus is dat mei| weet wat men wil, maar vooral ook dal men na de cursus direct aan de slag kan gaan met het werk dat men wil of de op| leiding die voor het geambieerde werd vereist is. Nadere informatie bij Gerda Sluijs, te 01827-2844. moest toen worden verleend op basis van overgangsbepalingen in het be stemmingsplan van destijds. Met de heer Peereboom valt overigens over een schadevergoeding te spreken. Aan de Kanaaldijk staat ook nog een loods van Blonk’s Occadioncentrum. Dit bedrijf kijkt tegen de eventuele verkeersaanpassing van de kruising Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg op dezelfde manier aan als de heer Peere boom en wenst de loods dan ook graag te behouden. WADDINXVEEN - Deze maand wordt begonnen met de werkzaamhe den om de kruising Beijerincklaan- Zuidplaslaan te voorzien van een (brom)fietsvoersteek naar de Tweede Bloksweg. De oversteek maakt deel uit van de vei liger te maken fietsroute van Zevenhui zen naar Waddinxveen. De plannen, die iets ten opzichte van de oorspronkelijke opzet zijn veran derd, voorzien erin dat ter hoogte van de aansluiting op de Tweede Bloksweg knipperlichten zullen worden ge plaatst, welke alleen zullen werken in het geval dat er van de kant van de Zuidplas gebruik wordt gemaakt van de oversteek. Wanneer er geen (brom)fietsers oversteken dan zullen de lichten op de Tweede Bloksweg niet knipperen. Ter accentuering van de aansluitingen en verlaging van de snelheid op de Tweede Bloksweg zullen tevens drem pels worden aangebracht op de kruisin gen met de Tuinbouwweg, de Pater Jornaweg (uitrit woonwagenkamp), het fietspad langs de Dreef en bij de aansluiting van het fietspad over de Beijerincklaan op de Tweede Bloks weg. Door de aanleg van deze drempels is de provincie bereid een maximum snel heid van 60 km/uur in te stellen op de Tweede Bloksweg. Teneinde de voorrang op de aansluitin gen op de Tweede Bloksweg allemaal hetzelfde te regelen zal ook de pater Jornaweg voorrang moeten gaan verle nen aan het verkeer op de Tweede Bloksweg. een successtory WADDINXVEEN/BOSKOOP - In Waddinxveen is aan de Oranjelaan al vijf jaar de produktie (en opkweek) van meervallen aan de gang. Dat gebeurt in een loods van een voormalige timmerfabriek door de Boskoper J. van Bemmel. Zijn broer P.J. van Bemmel houdt zich in het kwekers- dorp bezig met de verwerking van de meervallen. Gedeputeerde Staten geven in de nota aan hoe de provincie de omvangrijke maatschappelijke problemen, waar no dig en mogelijk samen met anderen, het meest effectief denkt te kunenn aanpakken. Zo willen zij voor de inwoners van Zuid-Holland een veilig en gezond leefmilieu, een gevarieerde hoogwaar dige leefomgeving, een wervend so ciaal en cultureel klimaat en een con- currend economisch klimaat bereiken en behouden. In de nota hebben zij bij deze hoofd thema’s uiteengezet en in actieplannen geformuleerd hoe zij de rol van de pro vincie Zuid-Holland zien als partner, initiatiefnemer, doener, makelaar en projectontwikkelaar. De provinciale participatiemaatschap pij PROAV moet zorgen voor vol doende stortplaatsen voor het afval in Zuid-Holland. Zo wordt de afverwer- king gecoördineerd en beheerd. - Zuid-Holland gaat het aantal milieu- controleurs uitbreiden. Zij gaan bedrij ven bezoeken om te kijken of die de mi- lieu-voorschriften naleven. - De provincie levert zorg op maat in de ouderenzorg, de pleeg- en thuis zorg, de psychiatrie en de jeugdhulp verlening en door de positie van de pa tiënt in de gezondheidszorg te verster ken. Deze zorgvernieuwing vraagt om samenwerking op regionaal niveau, planning en organisatie. De provincie is hier een uitstekend gekwalificeerde partner in het overleg met de instellin gen en de ziektekostenverzekeraars. Volgens Van Bemmel dankt de meer val zijn stijgende populariteit aan de smaak en zijn consumentvriendelijke prijs. Vooral door een uitgekiende kweek is de kwaliteit de laatste nog sterk verbeterd. Volgens velen gaat de smaak naar paling toe, met in de verte iets van makreel. ’’Meerval heeft op de paling voor dat de smaak veel zuiverder is. We zien aan het vlees direct of de vis goed is, ook andere kwekerijen die aan ons leveren voldoen aan die norm. Dat moet ook wel, met de kwaliteit valt niet te rom melen”. Een kilo meerval moet een prijs tussen de 22,50 en 27,50 gulden opbrengen. Die prijs betaalt men ook in een restau rant en dat is beslist niet duur. Alleen een schnitzeltje is goedkoper. We leve ren vers en gerookt, panklaar en ge stript. De meesten wilen ’m graatloos. In een paar dagen tijd gaat erhier5.000 kilo filet uit. GOUDA - Het RIAGG (Regionale In stelling voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg) in Gouda houdt dit najaar de eerste avond van de cursus ’’Omgaan met kinderen bij scheiding” op 27 september. De andere avonden zijn op 4,11 en 25 oktober, 8 en 22 no vember en 6 en 20 december (donder dagavonden van 19.45-22.00 uur). Deze cursus wordt begeleid door Ans Biloen, psychologe bij de Riagg. De tweede begeleider is op dit moment nog niet bekend. Er zijn nog 4 plaatsen vrijVoor geïnte resseerden is dus enige haast geboden. De verkeerslichten, die door de lij dienstbussen van Westnederland bei vloed kunnen worden, moet het hoa bieden aan de verkeersdrukte op c kruising, waar in de periode 1986-19 24 verkeersongevallen gebeurde waarvan 7 met letsel. WADDINXVEEN - Afgelopen maan dagavond zijn in De Bonkelaar aan d Beukenhof (tel. 01828-13162) de bal letlessen van Balletschool Marcell Kouwenhoven weer begonnen. Het aantal lessen in klassiek ballet i sterk uitgebreid door de overname vai de balletschool Van Jos Lasschuit. Zo wel kinderen, tieners als volwassene; kunnen er nu terecht voor balletles. De lessen worden gegeven in De Bon kelaar op maandag, dinsdag en donder dag en in de Zuidplas op dinsdag. Vanaf januari zal een groot gedeelti van de lessen worden gegeven in he nieuwe centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater aan de Kgykstraat. ”Qua ruimte kunnen we nog wel wat uitbreiden aan de Zuidkade, met name de rookcapaciteit moet groter worden, maar we moeten zeker niet te hard groeien. We voelen er niets voor om al te veel vreemd kapitaal in het bedrijf te krijgen. Ik verwacht de doorbraak tus sen vijf en tien jaar. Dat we dan qua ruimte aan onze top zitten en de handel gecontinueerd hebben. Maar dan is er nog geen sprake van marktverzadiging. De consument gaat steeds meer vis eten en aan ons produkt moet nog veel bekendheid worden gegeven. Op dit moment gaat 80 tot 90 procent van onze handel naar het buitenland, in het bin nenland valt nog veel te doen”. ”We hebben ons geen doel gesteld, ook geen grens al zijn er natuurlijk fysieke grenzen. We willen alleen aan de vraag kunnen inspelen. Er is weinig concur rentie meer en wij hebben in de afgelo pen jaren een duidelijke voorsprong opgebouwd. We zitten goed in de markt al zouden er de komende jaren forse investeringen gedaan moeten worden”. De grootschalige kweek lijkt de Bosko pers geen windeieren te leggen. Toch heeft een dergelijk bedrijf altijd het ri sico van ziekten onder de dieren. De broers beamen het, maar stellen door een biologisch evenwichtig systeem de zaak goed in de hand te hebben. ”We hebben weinig problemen en als er eens iets is dan merken we dat met een. Inderdaad, als we een vis in de oogjes kijken zien we al of er iets loos is” zeggen ze lachend. - De provincie kan een rol spelen bij het aanpassen van verouderde bedrijfs terreinen, waar een integrale aanpak nodig is (bodemsanering, ontsluiting door openbaar vervoer, grondge bruik). Dat gebeurt bijvoorbeeld bij het herinrichten van oude scheeps- bouwterreinen in het Rijndeltagebied, waarvoor onlangs een aanzienlijk EG- subsidie is binnengehaald. - In overleg met drinkwaterbedrijven en organisaties voor natuurbescher ming beziet de provincie hoe de dui nen, steeds meer belast door de drink waterwinning, kunnen worden be schermd, hoe de natuurwaarden er kunnen worden hersteld en hoe het slechter wordende drinkwater weer een duurzame kwaliteit kan krijgen. Gedeputeerde Staten geven in de nota voorbeelden van de rol die Zuid-Hol land als partner speelt: - De provincie is voorstander van ver- voerregio’s, waarin gemeenten en openbaar-vervoerbedrijven samen werken. De provincie wil daarbij ver antwoordelijk zijn voor de planning en tracébepaling van regionale openbaar- vervoerverbindingen - Om werkgelegenheid, recreatie, cul tuur en toerisme in de centra van de middelgrote steden te versterken kan de provincie als katalysator fungeren. Met geld, met planologisch beleid en met openbaar-vervoerpïanning. - Samen met gemeenten werkt de pro vincie aan het in stand houden van de natuurwaarden. - Op het gebied van sociale vernieu wing kan de provincie het gemeentelijk beleid ondersteunen om stadsvernieu wing, zorg, emancipatie, werkgelegen heid, sociaal-cultureel werk en migran tenvoorzieningen te stimuleren. - Uit het Stimuleringsfonds stads- en dorpsvernieuwing subsidieert de pro vincie projecten in gemeenten voor een vernieuwde aanpak van problemen in de na-oorlogse woongebieden. Die kunnen vervolgens als voorbeeld voor andere gemeenten dienen. ben. Ze zijn diep bezorgd over voorge stane bedrijfsontwikkelingen, want ze blijven liever aan de rand van dit groene gebied hun werk doen en wo nen. Ze hebben immers allemaal een sterke band met Waddinxveen. En die band wordt door Coenecoop II wreed verstoord als er straks gezocht moet gaan worden naar vervangende percelen in de regio. Als niet tot ver plaatsing wordt overgegaan dreigt waardevermindering en zal voldoende schadevergoeding geboden moeten worden. De betrokkenen wijzen erop dat de grondprijzen in de regio hoog liggen, terwijl regionale bedrijfsverplaatsing wegens schaars beschikbare grond niet gemakkelijk zal zijn. In ieder geval wordt verwacht dat de gemeente Waddinxveen bij minnelijke verwerving van de benodigde gronden zich aansluit bij prijsvorming in de re gio. Als Coenecoop II doorgaat wordt uitgegaan van een redelijke schadever goeding. Recent heeft de gemeente Waddinx veen aan de bedrijfseigenaren aan de Zuidelijke Dwarsweg al een bod in ver band met de noodzakelijke grondtrans- acties gedaan. Hoewel men liever de si tuatie wil handhaven zoals die is maakte de hoorzitting in het gemeente huis duidelijk dat er ook bezwaren zijn ingediend om zich van een voldoende schadeloostelling te verzekeren. BurgemeesterC.M. van der Linden liet echter niet onbesproken dat een aantal mensen van de Zuidelijke Dwarsweg enige jaren geleden om speculatieve re denen gronden heeft verkocht aan een projectontwikkelaar. ”In dat verband kan ik de sociale be trokkenen van bezwaarden met Wad dinxveen niet plaatsen”, zei hij. Hoe dan ook, vervangende grond is hier niet meer voorhanden en de grondprijzen zijn aanmerkelijk gestegen. Boomkwekerij Van der Starre, die de zaken laat behartigen door onteigenad- viesbureau De Boer in Baarn, is 6 jaar geleden neergestreken aan de Zuide lijke Dwarsweg, waarbij hoge investe ringen zijn gedaan. Dit bedrijf is aange wezen op veel vakantiehulp uit Wad dinxveen en Gouda. Daarom moet ver plaatsing zeker in deze regio plaatsvin den. De heer HvdStarre is er voorstander van indien de uitbreiding van Coene coop beperkt zou worden tot zijn per ceel, zodat zijn bedrijf niet verplaatst behoeft te worden. Niettemin is ver werving van zijn gronden bespreek baar, mits aan door hem te stellen voor waarden (verplaatsing binnen de regio) wordt tegemoet gekomen. Zijn neef heeft een boomkwekerij in Boskoop, zo liet hij desgevraagd weten. In vervolg op Coenecoop II is er ook een derde herziening gemaakt van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West voor het maken van een nieuwe weg van de Zuidelijke Dwarsweg naar de Beijerincklaan. Bij de hoorzitting over dit punt waren 5 mensen aanwe zig. Tegen de herziening zijn 2 bezwaar schriften ingediend door boomkweke rij H. van der Starre (Zuidelijke Dwarsweg 9a) en de families A.P. Cap tein (Tweede Bloksweg 64a). Zij heb ben bezwaren tegen het tracé van de nieuwe weg. WADDINXVEEN - De komst van Coenecoop-extra, de uitbreiding van het bedrijvenpark naar de Zuidelijke Dwarsweg toe, betekent waar schijnlijk ook een aanpassing van het kruispunt Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg. Dat bleek op de gemeentelijke hoorzitting over het nieuwe bestemmingsplan Bedrijvenpark Coenecoop II, waarvoor 13 mensen be langstelling toonden. Over de installatie en de gevolgen vo de bomen bi het kruispunt - die geroo zullen moeten worden als gevolg van vooruitgang in dit Gouwedorp - is et der dit jaar overleg gevoerd door de g meente met de bewoners van de K naalstraat en de Stationsstraat. Kort geleden kregen ze weer een bri van Openbare Werken en BedrijveiS In verband met de aanleg van fietso» stelstroken in de Stationsstraat, a mede in verband met vergroting van i boogstralen ten behoeve van met nar de streekbussen, zal de kruising enij zins worden verruimd. Omdat de mogelijkheden tot r sing van de kruising zeer beperkt zij zal over een klein gedeelte ter hoog van de kruising aan één zijde van i Stationsstraat <ft parkeerstrook wc den opgeheven. Binnenkort zal dus worden aangeva gen met deze voorbereidende wer zaamheden. Zodra deze werkzaamh den gereed zijn, zal de verkeersregel'^ stallatie worden geïnstalleerd. De Boskopers J. P. en J. van Bemmel tonen in Waddinxveen enkele flink- besnorde meervallen die de volwassen leeftijd hebben bereikt en klaar zijn voor verwerking. (Foto: Cees Bakker). Pagina 17 --j_ WADDINXVEEN - De speeltuinver eniging Zonnig Zuid heeft de eigen - door Vink Verzekeringen beschikbaar gestelde - wisselbeker gewonnen éj- dens het vrijdagavond op het WSJZ- voetbalterrein gehouden voetbaltoer nooi. Het was een geslaagd tournooi. lj)e deelnemende clubs, zoals OMO (Gil moord, Molenring, Omloop), Festiii- teitenvereniging Zuidkade 1 en speel tuinvereniging De Overkant hopen dat volgend jaar het tournooi onder de zelfde omstandigheden gespeeld kan worden. Voor Zonnig Zuid was dit tournooi Re vens de opening van het nieuwe seizoen vol met diverse activiteiten, zoals dar ten (met dart-competities), klaverj és avonden, naaicursussen, schaakavön- den, computerlessen, viswedstrijden voor de jeugd, volwassenen (mannén en ook voor vrouwen), rommelmarkt, kindershow, fietspuzzeltocht. Ook bingo-avonden, voor zowel groot als klein, zullen er weer georganiseerd worden. Voor de kleinsten is er zelfs een kinderdisco. Voorts denkt het toe stuur nog aan andere activiteiten, zoals bloemschikcursussen Omdat Zonnig Zuid in het nieuwe si :i- zoen uitbreidingsplannen heeft besta at de mogelijkheid op overlast indien djie door zouden gaan. Met gemeentelijke steun en veel zelfwerkzaamheid zal I et wijkgebouw aan de St. Victorstr; at groter kunnen groeien. Ljgt»* w$--'

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17