Veehouderij wordt negatief gewaardeerd Fokken van nertsen vergelijkbaar met houden van koeien, varkens en kippen Kerngroep op beurs Vierde Briljanten echtpaar Lidmaatschap Nederland Distributieland W’vener in Boskoop met sportschool Exposities kunstenaars Garantie- subsidie mannenkoor enquete naar opvang kinderen 82-Jarige A. v. Noort slaat paal Zonder hinderwetvergunning s WSE-voetbal I BRUIDSBOETIEK ANGELA Heerlen Dagelijks leven Overbodig Jodokus Vers voer Bedrijfsvoering Aanvoer Mulder-W addinxveeii WSE-prijswinnaar Huisvesting Categorieën Driehonderd Moerkapelle-schakei MOERKAPELLE - Vrijdag 7 septel ber opent de schaakvereniging Mo« kapelle het nieuwe seizoen met eenJB multaan, die door Gert Timmerngp gegeven zal worden. Rentokil-ZVH ■■Ba 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom óf H PaginalS -7 MET..' -VB Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 s Voor de nieuwe op- en overslagloods van transport- en verhuisbedrijf Van Noort Zn. BV sloeg de 82-jarige A. van Noort de eerste paal. (Foto: Sjaak Noteboom). De overige dieren worden op het be drijf zelf gepelsd. Het doden gebeurt op een snelle en pijnloze manier met behulp van zuivere koolmonoxyde. In de beursstand is iemand van de Kerngroep aanwezig om vragen te beantwoorden. m |g Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-18300 Meestal vinden ook de verdere pelsbe werkingen op het bedrijf plaats. Uit eindelijk worden de pelzen verkocht op de internationale markt. De Waddinxveense kunstenaars Josiah Onemu en Jeanne Lindfers exposeren met acht anderen in het kader van een uitwisseling tussen de Regionale Kunststichting Gouda en het Heer- lense kunstenaarscollectief De Kon- frontatie in de hal van het hoofdkan toor van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds (APB) in Heerlen. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 23 september. Er is dan tussen 14.00-17.00 uur een open dag. In september zijn de jongen volwassen. In november worden de moederdieren voor het volgende jaar geselecteerd. Het vereist vakkennis om uit het totale dierenbestand de beste fokdieren te se lecteren. De pelsdierenhouder let hier bij vooral op de kwaliteit, het fokge- middelde en de gezondheid van het dier. In afwachting van het nieuwe sei zoen worden de moederdieren indivi dueel gehuisvest. Over hem en over Cecilia, die kortgele den lezen en schrijven leerde en nu meehelpt in de volkskeukens in Lima, vertelt de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen in haar stand op de Futura-gezinsbeurs. ”Wie kennis neemt van de verhalen van deze mensen begrijpt iets meer van hun moeilijkheden, hun strijd om het dagelijks eten op tafel en hun hoop op verbetering van hun situatie”, aldus de Kerngroep. In de stand staat daar centraal Olimpio Charqui uit Villa el Salvador, een slop penwijk aan de rand van Lima, de hoofdstad van Peru. Olimpio werkt daar in een klein metaalbedrijfje. De dagelijkse werkzaamheden van de pelsdierenhouder zijn bijzonder geva rieerd. Ze bestaan uit het aan de dieren verstrekken van een voer dat is afge stemd op de periode in de jaarcyclus, het controleren van de gezondheids toestand en de conditie van de dieren, het regelmatig verstrekken van vers strooisel, het schoonhouden van het bedrijf en het verwijderen van mest en voerresten, de registratie van bedrijfs gegevens en het continu onderhouden van huisvesting en materialen. Kortom, de werkzaamheden van de pelsdierenhouder zijn zeer afwisselend en boeiend. Dit werk gaat zeven dagen per week door, en dat betekent lange werkweken voor de pelsdierenhouder. "Echt bont is puur natuur” zeggen de handelaren in koor. ’’Bont is in de hui dige samenleving een overbodig pro- dukt, waarvoor veel alternatieven zijn”, vindt de Stichting Anti-Bont Co mité, dat het liefst alle bedrijven verbo den ziet worden. Grootste bezwaar wordt gevonden dat de dieren enkel en alleen voor hun vel worden gehouden. Dat heeft geen en kel nut en ook het dierenleed in de kooitjes is erg groot. Bovendien zou de nertsfokkerij aan veel meer en veel strengere regels ge bonden moeten worden. Ten onrechte zou deze veehouderij tak, zoals minis ter ir. Gerrit Braks het nertsenfokken noemt, ook niet zijn opgenomen in de Meststoffenwet, vanwege de relatief zeer geringe bijdrage van de pelsdie- renhouderij aan de mestproductie. Volgens de Nederlandse vereniging van Fokkers van Edelpelsdieren NFE, die zegt dat de pelsdierenfokkers niets te verbergen hebben en vaak open huis houden, is het fokken van nertsen te vergelijken met het houden van koeien, varkens en kippen. Met brochures wordt er aan de weg ge timmerd om iedereen te laten kennis maken met de nertsenfokkerijOmdat daarvan ook in Waddinxveen sprake is willen we aan de hand van NFE-infor- matie eens laten zien hoe zo’n pelsdie- renhouderij in elkaar zit. WADDINXVEEN - Sportleraar Les lie Nahafahik van de Wingerd begint in het gymnastieklokaal De Biezen in Boskoop een nieuwe sportschool voor Chinese vechtkunst. De opening daarvan is vrijdagavond 7 september tussen zeven en acht uur. Het gaat om de sportvereniging Sao Lim Kung Fu en dat betekent dat er naast de feestelijke drankjes ook een Chinees hapje zal worden geserveerd. De sportschool houdt zich voorlopig al leen bezig met de Chinese vechtkunst. Een kunst die al duizenden jaren be staat. En die steeds verder wordt ge perfectioneerd. Voor het beoefenen van die kunst moeten basisvaardighe den worden verworven. Leslie Nahafahik geeft daarom les in conditietraining, zelfverdediging, ademhalingsoefeningen voor het op bouwen van innerlijke energie, rek- en strekoefeningen en werken met stok, zwaard en speer. Om de kennismaking met de nieuwe sportschool in Boskoop te vergemak kelijken geeft de Waddinxveense sportleraar gratis eerste sportlessen op vrijdagavonden van zeven tot acht uur. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Voor het op vrijdagavond 23 november in de Ontmoetingskerk te houden Ster renconcert van het Boskoopse streek- mannenkoor Die Gouwe Sanghers krijgt het koor van de gemeente Wad dinxveen een garantiesubsidie van ma ximaal 800,-. Dat is 10 procent van de organisatiekosten. Bij een betalend bezoekersaantal van 553 zal het concert kostendekkend georganiseerd kunnen worden. De Gouwe Sanghers verzoeken de ge meente in aanmerking te komen voor een garantiesubsidie. In eerdere jaren is voor de Sterrencon certen van de Gouwe Sanghers een garantiesubsidie beschikbaar gesteld tot maximaal 10% van de organisatie kosten. Voor het concert in 1986 werd een subsidie toegekend groot 975,-. Voor het concert in 1988 werd een sub sidie toegekend groot 825,-. Het beeld van deze ’’dynamische, vol waardige agrarische bedrijfstak” wordt aan de ene kant bepaald door de jaren lange activiteiten van de Stichting Anti- Bont Comité uit Leeuwarden (een sa menwerkingsverband van de Neder landse Vereniging ter Bescherming van Dieren, Stichting Kritisch Faunabe heer en Stichting Lekker Dier en lid van het European Anti Fur Commitee) en aan de andere kant door de Neder landse vereniging van Fokkers van Edelpelsdieren NFE (waarbij prak tisch alle pelsdierenhouders zijn aange sloten). De gemeentelijke enquete moet het ge meentebestuur onder meer inzicht ge ven in de kans van slagen van een kin derdagverblijf aan de Peter Zuidlaan. Het particulier initiatief gaat daarin de gemeente voor want de plannen voor het particulier kinderdagverblijf Jodo kus aan de Mercuriusweg hebben vaste vormen aangenomen. Het kinderdagverblijf start maandag 10 september, een week later dan de be doeling was, maar het opknappen van het voormalige bedrijfsgebouw liet nog even op zich wachten. Volgende maand houden de initiatiefnemers Yvonne van der Harst en Simone de Jong een open huis. Jodokus zegt al 30 kinderen van 8 we ken tot 4 jaar te hebben ingeschreven. Ze komen uit Waddinxveen en omge ving. Het kinderdagverblijf aan de Mercuriusweg 4 is elke werkdag en tij dens alle vakanties geopend van 7.45- 18.00 uur. ling gekomen. De omzet van de Nederlandse pelsdie- renhouderij is sinds de vijftiger jaren sterk gegroeid. Met name vanaf de ze ventiger jaren heeft de bedrijfstak een spectaculaire groei doorgemaakt. Sinds 1980 is de omzet verdubbeld en is momenteel goed voor 130 miljoen gul den. Scandinavië, de Verenigde Staten, Ca nada, China, de Sovjet-Unie en Neder land zijn de belangrijkste landen waar het houden van pelsdieren een bedrijfs tak van betekenis is. Nagenoeg de gehele pelzenproduktie in Nederland wordt geëxporteerd naar het buitenland. Een kwart van de pel zen vindt zijn weg direct naar de bewer kende industrie, maar het overgrote deel wordt te koop aangeboden bij in ternationale veilinghuizen. Er zijn grote veilinghuizen in Kopenha gen, Helsinki, Toronto en New York. Ieder veilinghuis heeft in Nederland haar eigen vertegenwoordiging. De grondstoffenvoorziening voor de voeding van pelsdieren is uitstekend dank zij de omvangrijke pluimvee- en visserijindustrie in ons land. Het voer voor de pelsdieren wordt in speciale voerfabrieken dagelijks vers bereid uit restprodukten van pluimvee slachterijen en de visverwerkende in dustrie, aangevuld met meel, vitami nen en mineralen. Met behulp van maal- en mengmachi nes wordt een hoogwaardig en voor het dier smakelijk voedsel samengesteld. In gesloten vrachtwagens wordt het verse voer dagelijks over de bedrijven gedistribueerd. Op het bedrijf wordt dit uitgebalan ceerde voer met een kleine gemotori seerde voerwagen voor ieder dier nauwkeurig gedoseerd. Afhankelijk van de periode van het jaar krijgen de dieren een of meerdere malen per dag vers voer op de kooien. Doordat het voer op de kooien ligt, treedt er minder verspilling en bevuiling op en is de voerplaats gemakkelijk schoon te hou den. Doorlopend vers drinkwater voor de dieren is erg belangrijk en maakt on derdeel uit van een goede verzorging. Ze hebben de beschikking over een wa terbakje of drinknippel, zodat ze naar behoefte kunnen drinken. Speciale voorzieningen zorgen ervoor dat dit water ’s zomers koel blijft en ’s winters niet bevriest. De voerfabrieken stemmen de samen stelling van het voer nauwkeurig af op de cyclus van de dieren. Gemiddeld door het jaar heen bestaat het voer uit: 45% vis, 45% kip, 10% meel/vitami- nen/mineralen. Het voer heeft het hele jaar door een specifieke functie zoals zorgen voor een goed fokresul- taat, de groei van de pups en het ont wikkelen van een goede pels. De pelsdierenhouder stemt zjn be drijfsvoering volledig af op de jaarcy clus van de pelsdieren. Iedere fase in dit seizoensgebonden proces brengt zijn eigen werkzaamheden met zich mee. Daardoor is het werk erg afwisse lend, maar ook veleisend. Omstreeks april/mei worden bij de nertsen de pups geboren. Gemiddeld 4 tot 6 per worp. De pelsdierenhouder controleert de jonge dieren bij zijn da gelijkse gang over het bedrijf. In de voorgaande maanden zijn de moeder dieren zorgvuldig in de juiste conditie gebracht. De zoogtijd vergt veel van hen en alleen een optimaal gezonde teef brengt een gezond nest voort. Na ongeveer 8 weken worden de jon gen gespeend en twee aan twee gehuis vest. Ze worden met veel aandacht ver zorgd en door middel van preventieve vaccinaties tegen ziekten beschermd. De opbrengsten worden grotendeels in het bedrijf geïnvesteerd en zijn verder oestemd voor het levensonderhoud van de pelsdierenhouder en zijn gezin. Na deze zeer arbeidintensieve tijd wordt het bedrijf grondig schoongemaakt en gedesinfecteerd. Gedurende winter worden de moeder dieren uiterst zorgvuldig in de juiste fokconditie gebracht en gehouden. Tij dens de dagelijkse werkzaamheden is de pelsdierenhouder voortdurend alert op onregelmatigheden bij de dieren en hij reageert daarop onmiddellijk. In maart begint de cyclus opnieuw met de paartijd. Op het bedrijf zelf worden de pelzen klaargemaakt voor de veiling. Ze wor den geschraapt, opgeplankt en ge droogd. De gedroogde pelzen worden door de pelsdierenhouder gebundeld naar kleur en geslacht en gecodeerd. Op de veiling vindt een nauwkeurige selectie plaats op onder meer maat, kwaliteit en onderwol. Een team van deskundigen stelt bun dels samen met identieke pelzen uit di verse landen. Aan de hand van een ge detailleerde veilingcatalogus bepalen de kopers op welke bundels zij een bod gaan uitbrengen. Op de veiling zelf wordt het jaarinko men van de pelsdierenhouder voor een belangrijk deel bepaald. De prijs die hij voor zijn pelzen krijgt, komt tot stand onder invloed van vraag en aan bod. In die prijs komt ook de waarde ring voor zij n deskundigheid en de zorg die hij aan zijn dieren besteed heeft tot uitdrukking. Na de veiling gaan de pelzen vanaf de veilingplaats voor verdere bewerking naar afnemers in Europa, Amerika en het Verre Oosten. WADDINXVEEN - De 82-jarige A. van Noort heeft vorige week woens dagmiddag op het bedrijvenpark Coe- necoop de eerste paal geslagen voor de nieuwe op- en overslagloods van trans port- en verhuisbedrijf Van Noort Zn. BV van de Tuinbouwweg. De loods wordt naar een ontwerp van ontwerp- en tekenbureau F. Leenen neergezet door bouwbedrijf F. Boer Zn. BV uit Nieuwerburg aan den Rijn. Het gehele complex kost ongeveer 150.000,-. Bij de officiële handeling waren aanwe zig loco-burgemeester Paul van Schie (CDA) en wethouder Karei van Soest (VVD). Na afloop werd in partycen trum Bibelot een drankje gedronken en een hapje gegeten. WADDINXVEEN - Er wordt weer in Waddinxveen geënqueteerd voor kin deropvang. Er zijn dergelijke onder zoeken al gehouden door PvdA, Stich ting Vrouwenraad Waddinxveen (op CDA-Vrouwenberaad-initiatief) en de gemeente Waddinxveen. Op initiatief van de gemeente Wad dinxveen wordt deze week een aantal huishoudens geënqueteerd over kinde ropvang. Deze enquête wordt slechts steekproefsgewijze gehouden onder de groep huishoudens met kinderen van 0 tot 12 jaar. Aan degenen die wèl een enquêtefor mulier ontvangen, wordt vriendelijk verzocht hun medewerking te verlenen en de ingevulde vragenlijst vóór 26 sep tember 1990 op te sturen naar het on derzoeksbureau. Het onderzoek wordt, in opdracht van de gemeente, uitgevoerd door het on derzoeksbureau BOA. De resultaten van het onderzoek zullen tegen eind oktober bekend zijn; zij zullen worden betrokken in de verdere besluitvor ming met betrekking tot de kinderop vang in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Bij Mulder-Wad dinxveen BV, Waddinxveen, zijn de statuten en de verdeling in aandelen ge wijzigd, aldus een wijziging in het hafc- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Middee- Holland. WADDINXVEEN - De eerste prij winnaars van de WSE-Seizoenlotei zijn bekend. Tijdens het PerCom-WS ’90-tournooi verrichtte notaris J. in-t Hol de eerste van de elf trekkingen va i dit kansspel. De hoofdprijs van de maand augustv s bleef in de gelederen van WSE. De f: - milie Daniëls mocht de surfplank te r waarde van 1.000,- (Coen Rutjei) mee naar huis nemen. Mevroutv Schokkenbroek uit Gouda legde besk op de tweede prijs: een fraaie fie s (Frans Versluis). Alle prijswinnaars hebben inmidde hun prijs in ontvangst mogen nemea. Een volledig overzicht van prijswin naars bieden de trekkingslijsten die fci de diverse Waddinxveense winkelcen tra en in de WSE-kantine te vinder zijn. De pelsdieren worden gehouden in open of gesloten stallen. De open stal (ook wel shed genaamd) geldt als tradi tionele en meest voorkomende vorm van huisvesting. De zijkanten van de stal zijn open, waardoor een natuur lijke ventilatie ontstaat. Bij het gesloten staltype kan de pelsdie renhouder het stalklimaat beter be heersen door regulering van de ventila tieopeningen. De individuele, huisvesting van dieren moet aan hoge eisen voldoen. De die ren moeten voldoende bewegingsvrij heid hebben om zich goed te kunnen ontwikkelen. Daarnaast speelt hygiëne een belangrijke rol. Een nertsenverblijf bestaat uit een loopren met daaraan vast een nacht hok. De ren is voorzien van een spe ciale gazen bodem waarop de dieren gemakkelijk kunnen lopen. Tegelijk zorgt deze bodem ervoor dat de mest niet in de ren blijft liggen. In het nachthok slapen de dieren en daar brengen zij ook hun jongen ter wereld. De nertsen verblijven er het grootste deel van de dag. Dit hok is ge vuld met strooisel dat regelmatig door de pelsdierenhouder wordt vervest. WADDINXVEEN - A, Uitbeijerse en Zn. (rundvee, mestkuikens, nert sen) aan de Henegouwerweg zit zonder hinderwetvergunning. De afde ling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft na een procedure vastgesteld dat het gemeentebestuur deze vergunning in augustus 1988 onterecht heeft verleend, zodat die ongeldig is verklaard. De Raad van State vindt dat B. en W. de hinderwetvergunning twee jaar geleden niet hadden mogen afgeven, omdat belangrijke stankgegevens over het bedrijf, dat aanvankelijk illegaal met een pelsdierenfokkerij werd uitgebreid, ontbraken. Het oordeel over de verleende hinderwetvergunning kwam nadat omwo nende onder aanvoering van W. Stougie hierom hardnekkig hadden ge vraagd. Vastgesteld is nu dat bij de aanvraag voor een hinderwetvergun ning een beschrijving ontbrak van het mestsysteem in de melkveestal, de ligging van de mestplaats en de mestopslag van de 1.000 nertsen. Het be drijf kent ook nog 15.000 mestkuikens. De Hinderwet eist dat precies wordt aangegeven hoe het hinderwetplich- tige bedrijf er precies uitziet. Uitbeijerse Zn. moet daarom een nieuwe en volledige aanvraag daarvoor indienen. De beoordeling daarvan ge beurt op verzoek van het gemeentebestuur door de milieudienst Midden- Holland. De pelsdierenhouderij is een bedrijf tak, waar dieren speciaal voor hun pels worden gehouden. Het begrip ’’pels dieren” is eigenlijk veel ruimer, want er bestaan verschillende categorieën pelsdieren. De eerste categorie bestaat uit wilde’ pelsdieren, die gevangen worden in het kader van de natuurregelatie. Op deze manier wordt voorkomen, dat een be paalde diersoort andere soorten gaat overheersen. Daarnaast worden ook dieren gevangen die op een of andere manier schadelijk zijn, en waarvan de pels gebruikt kan worden. Een voor beeld hiervan is de muskusrat, die grote schade kan toebrengen aan dij ken en rivier-oevers. Primair voor de vlees-produktie wordt de tweede groep pelsdieren gehouden, zoals schapen en konijnen. De pels is hier een restprodukt, dat nuttig ver werkt kan worden. Als laatste categorie, kennen we de dieren die speciaal voor hun pels wor den gehouden. Op pelsdierenhoude- rijen in Nederland worden voorname lijk nertsen en soms ook vossen gehou den. Naast de nertsen- en vossenhou- derij komt de chinchilla- en nutriahou- derij als hobbyteelt voor. De op de bedrijven gehouden nertsen wijken sterk af van hun in het wild le vende soortgenoten. Uit de oorspron kelijk donkerbruine natuurkleur ont stonden verschillende kleurmutaties, die variëren van gitzwart tot sneeuw wit. Ook in kwalitatieve zin en in grootte is de op de bedrijven gehouden nerts anders dan zijn wilde soortge noot. De eerste nertsenhouders in ons land hebben door hun zorgvuldige selectie van fokmateriaal en door hun pioniers werk op het gebied van voeding en hou- derij methoden de basis gelegd voor wat thans een volwaardige agrarische bedrijfstak is, die nog steeds volop in beweging is. Pas sindsjde jaren ’50 is de pelsdieren houderij in ons land echt tot ontwikke- In ons land zijn volgens gegevens van het ministerie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij zo’n 300 nertsfokke rijen met zo’n 400.000 fokteven. Dat zijn zo’n 1.300 moederdieren per be drijf. Gezamenlijk produceren ze tussen de anderhalf en twee miljoen vellen. Nieuwe bedrijven komen er maar mondjesmaat bij vanwege de lange weg die gevolgd moet worden om de beno digde vergunningen te krijgen en de ne gatieve maatschappelijke waardering voor het houden van pelsdieren. De totale Nederlandse nertsenproduk- tie van tegen de twee miljoen vellen doet Nederland op de zevende plaats van de nertsproducerende landen ko men. Ons land neemt 5 procent van de wereldproduktie voor haar rekening. In Nederland zelf is nauwelijks een af zetmarkt en mondiaal zou er een over schot zijn van zes miljoen vellen. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen wil voor 2.000,- per jaar lid worden van Nederland Distri butieland. Bij deze promotieorganisa tie van de rijksoverheid en het bedrijfs leven zijn uit Waddinxveen Van Wijk Transport BV en Grontmij. Zuid-Hol- land NV al aangesloten. Nederland Distributieland is een nog jonge - groeiende - organisatie die zich vooral richt op promotionele activitei ten; het bedrijfsleven zelf zou nog te weinig gebruik maken van deze organi satie. De organisatie verricht diverse studies op velerlei gebied; brengt diverse rap porten uit en geeft reacties op bijvoor beeld het structuurschema verkeer en vervoer; ondersteunt initiatieven, en treedt desgewenst op als onderhande lingspartner bijvoorbeeld naar de Ne derlandse Spoorwegen. De gemeente Waddinxveen presen teert zich veelal als een gemeente cen traal gelegen in de Randstad, precies tussen de grote steden van ons land, en een optimale bereikbaarheid. Het vei- lingterrein aan de Bredeweg kan wor den aangegeven voor transport- en dis- tributiedoeleinden. Een organisatie als Nederland Distributieland kan onder steunend werken. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Anke Mensink ex poseert met negen andere kunstenaars in ’’Galerie Halte: Kropswolde”. Dit is het oude NS-station in deze Groningse gemeente. De tentoonstelling wordt in verband met het 75-jarig bestaan van het Sta tionsgebouw gehouden door de Ver eniging Beeldend Kunstenaars Station Kropswolde en duurt van 7-30 septem ber. Het motto van de expositie is ’’Sporen in het station” en haakt in op de the ma’s spoor, station en reizen. Gedepu teerde G. Beukema heeft vanmiddag (woensdag 5 september) de opening verricht. WADDINXVEEN - Op de gezins- beurs Futura, die volgende week don derdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 september in het Tenniscentrum Wad dinxveen aan de Sniepweg wordt ge houden, presenteert zich ook de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. WADDINXVEEN - Derdeklasse r WSE, dat met 2-3 door afdelingsclu Gouderak in de tweede ronde voor d KNVB-beker werd uitgeschakel 1 speelde zondag in de eerste competiti» - wedstrijd met 1-1 gelijk tegen SJC. WSE stond gelijk al met 0-1 achtf r door een eigen doelpunt van Marc 1 van Dijk. De Waddinxveners herste - den zich goed en namen initiatieven. Rob Verbakel, laatste man bij afwezf - heid van Willy Beelen en Dennis Jage kreeg een waarschuwing voor ’’shirt trekken”. Voor spelbederf werd oc Patrick Rijnbeek genoteerd door i strak leidende scheidsrechter. Voor rust maakte WSE de gelijkmak doordat een corner, geforceerd do René Moons, van Jan Willem van Trilt goed werd ingekopt door Erwin Pleui. Na de rust kreeg SJC van WSE vrijwt geen kansen meer. Maar scoren lulj< niet meer. Een strafschop werd de Waddinxveners door de neus geboord. Erwin Pleus maakte nog hands. René Moons blesseerde zijn rechterknie. X Volgende week speelt WSE thuis tew het Woerdense VEP. Martijn Sol is|r dan weer bij. Timmerman is al enige keren o Rotterdams kampioen geweest en speelt voor landskampioen Vol Rotterdam. De deelname is geheel tis. Op vrijdag 14 september start de Cjfe- derlinge competitie. Dit jaar zal er egn ander systeem gespeeld worden. Er wordt één grote groep gevorrjj, waarin een laddercompetitie gespi wordt. Iedereen speelt dan tegen tegenstander van ongeveer gelijk veau. Het eerste team zal weer uitkomerffln de promotieklasse van de Rotterda Schaakbond. Daarmee speelt ze v het hoogste in de Goudse regio, tweede team moet de degradatie uitje tweede klasse proberen ongedaar^Me maken en het derde team zal weer Mn opwachting maken in de vierde klasse. WADDINXVEEN - Nertsenfokkerijen zijn sinds jaar en dag onderhevig aan kritiek. Ook de Waddinxveense fokkers A. de Jong van het Noord- einde en A. Uitbeijerse Zn. aan de Henegouwerweg zijn gewend ge raakt aan negatieve belangstelling van burgers, gemeenteraadsleden en overheden, zoals hun reizen naar de Raad van State in Den Haag recente lijk nog eens hebben onderstreept. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft weer een 60-jarig echtpaar en dat zijn Hendrikus Hogeweg en Hendrika Hogeweg-Peters van het Mevrouw Kuipers-Rietbergen- plantsoen. Het briljanten paar staat er met de kinderen, kleinkinderen en ach terkleinkinderen bij stil dat het maandag 10 september is dat zij 60 jaar geleden trouwden. Die trouwdag in 1930 wordt gevierd met een receptie op vrijdagavond 14 september van zeven tot negen uur in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. ZEVENHUIZEN - Zaterdag najat- loop van de braderie kon men in j dorpshuis Swanla naar het eerste I renteam van Rentokil-ZVH kijkj ZVH kwam in actie tegen het team Zonhoven uit België, ter voorbereidt voor de nationale competitie. Voor de Vaste volleybal-supporters j lijk een mooie gelegenheid om nieuwkomers in de ploeg, Arthur Veji- nik en Edgar Tinkhof, in actie te zieyi Trainer Toon van der Burgt begon njt Arthur Vennik in de basis en het bliek kon al goed zien dat de komst Vennik bij ZVH zeker een versterl is. ZVH wist via de sterke aanvalen Vhn Brecht Rodenburg, Arthur Vennikln het sterke blokken van de gehele plotg snel punten te scoren. De basis bl drie sets lang staan en deze wist resp. 15-4,15-10 en 15-5 van Zonhol te winnen. Een vierde set werd er nog gespeeld daarin stond bij ZVH de andere spel opgesteld. Nu kom men Edger Tinkl in actie zien. Tinkhof traint pas e week bij de ploeg en moet duidel nog wennen, maar toch zag het ej goed uit. Ook deze set wist ZVF| winnen, nu met 15-12. Volgende week gaan de ZVH-hej naar Belgi" toe om op te nemei£ gen Torhout. ig e n ;e tr tt ït fet n i rs m al e 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19