Vierde lustrum Leon v. Gelder Huizen gaan Bezuinigingen en half miljoen nieuwe activiteiten gulden kosten Huizen bij Apollolaan Gezinsverzorging naar burgemeester Omwonenden protesteren tegen horeca in bos Dinsdag 11 september om vijf voor twaalf Volop activiteiten Op perceel Pias weg 8 Inschrijf formulier huis-aan-huis Voetbaltruuk van KNVB bij Groeneweg Nieuw seizoen De Overkant Wethouder opent expositie van persfoto’s Straten korfbal maand later Boeken- en platenmarkt Wereldwinkel ssw J.W. Geukes Opening Kritiek Actueler Braderie Provinciefonds Expositie Veel taken Voorbeelden Behandeling Eén miljard O ■9 Sloot Ouderen Pagina 23 jarig bestaan van de basisschool. voerder W.B. van Wel (Noordeinde 97a) de gemeente laten weten. 4 WADDINXVEEN - De openbare Leon van Gelderschool aan de Essen- gaarde begint het nieuwe schooljaar met allerlei festiviteiten rond het 20- WADDINXVEEN - De zes luxe woningen die in de wijk Zuidplas langs de Piasweg gebouwd gaan worden zullen zo’n half miljoen gulden per stuk gaan kosten. Aannemer De Langen Van den Berg BV uit Bergambacht en makelaardij De Pater BV verwachten nog eind dit jaar met de langver wachte bebouwing van deze voormalige boerderijlokatie (’’Telkamp”) te kunnen beginnen. I" ITITI'ITITITHWI'E WADDINXVEEN - De gezinshelpsters- en verzorgsters van de Vereni ging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” zijn druk in de weer met de voorbereiding van hun bezoek aan burgemeester C.M. van der Linden volgende week dinsdagmorgen om vijf voor twaalf op het gemeen tehuis. Op die manier zetten zij kracht bij aan de Dag van de Thuiszorg, waarvoor in deze regio vijf instellingen voor de maatschappelijke dienst verlening samenwerken. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 WADDINXVEEN - Een horecavestiging ”in welke vorm dan ook” in het Gouwebos stuit op bezwaren van tenminste 16 Noordeinde-bewoners. Gezien de lokatie en de kleinschaligheid van het bosgebied tussen Wad dinxveen en Boskoop zien zij zo’n bedrijf niet zitten, zo heeft hun woord- DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in de ont werpbegroting van de provincie Zuid-Holland voor 1991 voorgesteld ƒ6,8 miljoen te bezuinigingen ten opzichte van de begroting voor 1990. Die korting is deels noodzakelijk om een sluitende begroting te bereiken. Maar even belangrijk is dat hierdoor tevens 3,7 miljoen beschikbaar komt voor (nader in te vullen) nieuwe activiteiten van de provincie Zuid- Holland op het gebied van milieu, natuur, recreatie, ouderenzorg en cul tuur. jnTTrïrKW --.j 1 1 J I' er niet voldoende personeel is. Woutr feUerj' I OTTO -ERT WADDINXVEEN - J.W. Geukes uit Waddinxveen is benoemd tot directeur van Geukes Gouda BV, Gouda. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Na de opening zal J. de Bas, het nu in Utrecht wonende oud-lid van de ge meentelijke commissie voor kunst en cultuur, het eerste exemplaar van de brochure "Karakteristieken van Wad dinxveen” aan de heer Van Soest over handigen. Deze brochure is speciaal samenge steld voor de Open Monumentendag van 8 september. Zij bevat veel infor matie en foto’s van het oude en huidige Waddinxveen. De 79 in Waddinxveen-Zuid te bouwen woningen omvatten vooralsnog 12 woningwetwoningen, 4 seniorwoningen, 27 premiekoopwoningen, 11 pa- tiowoningen, 24 twee-onder-één-kap-woningen en 1 vrije sectorwoning. De sociale woningbouw komt in handen van de woningbouwvereniging SSW. Plannen voor een klein woonwagencentrum langs de Mercuriusweg zijn weer van de baan. de Goudse brandweer /worden. Op woensdagmiddag is het wethouder K.W.Th. van Soest, die het officiële startsein zal geven middels het openen van de schooltentoonstelling ”De Ge schiedenis van het lager onderwijs in Nederland”. Deze reizende expositie - een initiatief van het Nationaal Schoolmuseum - toont de geschiedenis van de lagere school vanaf Karei de Grote. Door middel van foto’s, teksten en mu- seumvoorwerpen kunnen de leerlingen een kijkje nemen hoe hun ouders en grootouders genoten van het lager on derwijs. Deze expositie kan ook door leerlingen van de groepen 6,7 en 8 van andere ba sisscholen van Waddinxveen bezich tigd worden. Hiervoor dient men con tact op te nemen met mevrouw Note- boom (15372) of de heer Rottschafer (12189). PLA5WEG zitting over het bestemmingsplan trok 4 belangstellenden. Tegen het plan zijn 3 bezwaarschriften ingediend. Bij die ge legenheid bepleitte de heer W.B. van Wel en zijn echtgenote E.H.E. van Wel-den Bremer, dat in het plan een bestaande schuur op het achtererf van hun huis helemaal wordt opgenomen binnen een uitbreiding van de aandui ding ’’bijgebouwen toegestaan”. Gedeputeerde Staten zijn niet te spre ken over de financiële ruimte die het rijk de provincies biedt. Het nieuwe ka binet stelt zich jegens de provincies nog zuiniger op dat het vorige, menen GS. Het Bestuursakkoord tussen het rijk en de provincies, waarover momenteel onderhandeld wordtzal er waarschijn- lijk toe leiden dat de financiële vooruit zichten van Zuid-Holland in de ko mende jaren zullen verslechteren. Vanaf 1994 zou dat nadeel neerkomen op 5 miljoen jaarlijks. ZEVENHUIZEN - De KNVB-Voet- baltruuk komt zaterdagmiddag 8 sep tember van één uur tot half vijf op be zoek bij de voetbalvereniging Groene weg in Zevenhuizen. De in het sportpark Van ’t Verlaat staande voetbaltruuk van de 100-jarige KNVB bestaat uit een touringcar en een grote aanhanger met voetbalspelen en is bedoeld om de jeugd een voetbal- programma aan te bieden vol voetbal- plezier. Er zijn 15 voetbalspelen, zoals vier te gen vier, zuiver schieten, tsjoekbal, voetvolleybal, hard schieten en de le vensgrote foto van het Nederlands elf tal. ”Met je hoofd in het Nederlands elftal” is de slogan waarbij de bezoekers tus sen de Europese kampioenen op de foto kunnen worden gezet. Kortom, een leuk programma voor jongens en meisjes van 8 t/m 18 jaar die eens op een andere manier willen kennismaken met voetbal. Er worde viertallen gevormd die al voetballend punten moeten halen. De viertallen met de hoogste score komen uiteindelijk in een voetbalquiz waarin prijzen zijn te winnen die door de spon sors beschikbaar zijn gesteld. WADDINXVEEN - Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) opent ko mende zaterdagmiddag 8 september om één uur de expositie van de Zilve ren Camera, die een week lang in de raadzaal van het gemeentehuis zal wor den gehouden. De expositie bevat de beste persfoto’s van 1989, gemaakt door Nederlandse fotografen. Zij geeft in vogelvlucht een beeld van de belangrijkste gebeurtenis sen van 1989, zoals de ontwikkelingen in Oost-Europa, de komst van Bush naar Nederland en de val van het tweede kabinet Lubbers. Het woonwijkje ligt in het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade. Dit plan moet hoognodig geactualiseerd worden, want het voorziet niet in het nieuwe woonwijkje, het bedrijfsterrein Mercuriusweg/Maarten Schou tenstraat en de bestaande bebouwing langs de Zuidkade-Wilhelminakade. Voorts is er sprake van allerlei oude en achterhaalde voorschriften. Maar daarvoor is het plan ook al zo’n 15 jaar oud. B. en W. die de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit voor het gebied Zuidkade-Wilhelminakade gaat voorleggen om de bebouwing daar in de hand te kunnen houden, denken langs de Apollolaan dit of volgend jaar al aan de slag te gaan. Eerst zal er nog een hoorzitting voor de St. Victorwijk worden gehouden, alvorens een begin te maken met de benodigde zandop- hoging. De derde die tegen het bestemmings plan bezwaren had ingediend was de heer A.L. Oudijk van het Noordeinde 77. Zijn perceel kreeg vorige week woensdagmiddag te maken met een uitslaande brand, die door de Wad- dinxveense en bestreden moesfworden. Vrijdag is er tevens van 17.00 uur tot 20.00 uur een grootse braderie op de schoolpleinen, toegankelijk voor leer lingen, ouders, buurtbewoners en alle andere belangstellenden. Naast de gebruikelijke standjes bestaat de mogelijkheid verftekeningen in een draaiende ton te maken en buttons te vervaardigen. Voorde inwendige mens zal uiteraard ruim gezorgd worden: barbecue, frites, frisdranken. Er is van allés te koop. ’s Avonds worden de festiviteiten be sloten met een disco voor alle leerlin gen van groep 1 tot en met groep 8. Al les bij elkaar een gevarieerd pro gramma met als hoofddoel een feest waarbij leerlingen en leerkrachten een heel jaar met plezier aan kunnen terug denken! WADDINXVEEN - Het stratentour- nooi van Korbis-korfbal is uitgesteld naar vrijdag 28 september, omdat extra onderhoud moest worden uitgevoerd aan de nieuwe korfbalvelden aan de Dreef. Mollen blijken voor enige verzakking van de drainage te hebben gezorgd. Bovendien hebben ook de extreme weersomstandigheden hun uitwerking op de nieuw aangelegde velden niet ge mist. Als gevolg hiervan kan het op vrijdag 14 september geplande tournooi geen doorgang vinden. Eveneens verscho ven worden de trainingsavonden en wel naar maandagavond 17 en 24 septem ber. Ondanks deze tegenslag rekent Korbis er op dat alle teams hun toezeggingen zullen nakomen zodat een herhaling van het vorige - zo succesvol - verlopen stratenkorfbaltournooi zeker verwacht mag worden. Vandaar aan ieder die eens op andere wijze kennis wil maken met het korf- balspel de uitnodiging op 28 september ’s-avonds eens een kijkje t* komen ne men op het nieuwe korfbaftimplex van Korbis aarFde Dreef. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 11 september zal huis-aan-huis het inschrijfformulier voor de 2e Coe- necooploop worden bezorgt. Iedere bewoner van Waddinxveen wordt daarmee persoonlijk uitgenodigd mee te doen met de Coenecooploop. In totaal zullen in Waddinxveen en de omliggende gemeenten 21.000 exem plaren van het inschrijfformulier wor den verspreidt. Een belangrijk deel zal gericht worden verspreidt door persoonlijke overhan diging bij wedstrijden en prestatielo- pen in de regio. Ook is er een nieuw af fiche verschenen dat hier en daar al te zien is. De Coenecooploop, die dit jaar voor de tweede keer wordt georganiseerd, is een atletiekevenement voor het hele gezin. Er zijn prestatielopen over verschil lende afstanden, zodat van groot tot klein en in alle leeftijdcatagorieën kan worden meegedaan. De reclame-activiteiten voor de Coe necooploop zijn dit jaar fors uitge breid. Naast het verspreiden van 21.000 inschrijffolders en 400 affiches wordt ook geadverteerd. Waddinxveens eerste burger krijgt dan - evenals al zijn andere collega’s in Mid den-Holland, een symbolisch geschenk onder het motto ’’Thuiszorg, treffemd werk”. De Dag van de Thuiszorg is na melijk het begin van een landelijke pu bliciteitscampagne om het werken in de gezinsverzorging meer bekendheid te geven. Want dat wordt gezien als één van de redenen van de tekorten aan personeel: te weinig is men op de hoogte van de vele aantrekkelijke kan ten die het werken in de Thuiszorg biedt.- Het werk is weliswaar soms zwaar (steeds is een ander huishouden met andere ideeën over hoe het moet), maar ook heel afwisselend en uitda gend. Flexibel, met eigen mogelijkhe den om de duur van arbeidskontrakten te bepalen of te kiezen voor gelijkhe den om de duur van arbeidskontrakten te bepalen of te kiezen voor avond- en weekenduren. Zelfstandig, maar wel met een instel ling achter de uitvoerenden die voor steun zorgt. Met opleidingen en veel cursusmogelijkheden. En vooral: met mensen omgaan, hen helpen en verzor gen betekent nódig zijn. GS zijn teleurgesteld over het lage tempo waarin het rijk de problematiek van het Provinciefonds aanpakt. Zuid- Holland heeft er al vele keren op gewe zen dat de verdeling van gelden uit het Provinciefonds niet spoort met de om vang en de complexiteit van de proble men bij de diverse provincies. Zo ontvangt Zuid-Holland momenteel slechts 14 procent van de gelden uit het Provinciefonds, terwijl de bevokings- omvang (22% van het totale aantal Ne derlanders) en de economische bedrij vigheid (25% van het nationaal inko men komt in Zuid-Holland tot stand) een grotere provinciale activiteit verei sen dan uit die 14% kan worden be taald. GS kondigen dan ook aan dat zij zich blijven inzetten voo^berhoging van h;et huidige percentage van 14. kruisen. Van het natte profiel zal ter plaatse van de kruising maar weinig overblijven. Dit zal niet ten goede ko men aan de waterkwaliteit van het toch al doodlopende smalle slootje, dat daarom zal worden gedempt. Dooi de gemeente is nog een inventari satie gemaakt van de waardevolle bo men op de bouwlokatie. Bij de waarde bepaling van de bomen is rekening ge houden met de leeftijd, vorm en ge zondheidstoestand. Als uitgangspunt bij de verdere uitwer king van het planvoorstel geldt dat de oude houtwal aan de Noord-Oostzijde gespaard blijven, dat de "gewone beuk” aan de Plasweg-zijde blijft staan, dat de oude knotwilgen aan de Otto-erf-zijde ook behouden blijven en dat de overige bomen worden gerooid, omdat ze qua vorm, leeftijd en gezond heidstoestand minder waardevol zijn en eveneens niet te handhaven zijn ge zien de situering van deze bomen mid den in het toekomstige bouwplan. Naast deze tentoonstelling heeft de lu- strumcommissie een expositie over 20 jaar Leon van Gelderschool georgani seerd. Foto’s, knipsels, schoolkrantjes en dergelijke laten een stukje geschie denis van de school zien. Leerlingen van toen zijn ouders van nu. Er valt van alles te beleven rond de Es- sengaarde tijdens deze feestdagen. Woensdagochtend lopen de kinderen door de gemeente met allerlei opdrach ten om puzzelstukken te vergaren. Hiervan wordt een bijzonder tableau gemaakt, ontworpen en getekend door één van de leerkrachten. De planontwikkeling voor het perceel Piasweg 8 heeft langer geduurd, mede door acties van buurtbewoners aan het Otto-erf. Zij dachten dat voor een lange reeks van jaren hun uitzicht op een landschappelijk aantrekkelijk ge bied verzekerd was toen ze er een huis kochten. De bewoners hebben bereikt dat het gebied opnieuw is verkaveld en wel in die zin dat er nu geen acht maar zes koopwoningen gebouwd zullen gaan worden. De nieuwe bewoners zullen moeten parkeren op eigen erf (twee au to’s). Aan het Otto-erf zullen geen nieuwe parkeerplaatsen aangelegd gaan worden. De ontsluiting van het gebied gaat via een ”lus”, zodat de huidige Zuidplas- sers daar het minst last van hebben. De gemeente hield namelijk vast aan een T-ontsluiting. WADDINXVEEN - De boeken- en platenmarkt van de Stichting Wereld winkel Waddinxveen komt dichterbij. Deze markt voor de winkel bij het Ko ningin Wilhelminaplein wordt gehou den op vrijdag 21 september (11.00- 17.00 uur) én zaterdag 22 september (11.00-15.00 uur) en staat mede in het teken van de themamaand over Derde Wereld-boeken en vertelliteratuur. Er is al een flink aantal van allerlei soorten boeken en ook grammofoon platen verzameld, maar men kan nog steeds boeken, platen en ook bandjes brengen als de Wereldwinkel open is. Wie niet zelf in staat is naar de winkel te komen belt even naar 14772 en het wordt opgehaald. De opbrengst van de boekenmarkt is om de winkel te verbouwen en op te knappen. De markt biedt historische, theologische, wetenschappelijke en hobbyhoeken, mooie romans, detecti ves, liefdesrom^is en er zijn ook boe ken voor de jeugd. Per jaar springen deze instellingen bij in ongeveer 5.000 huishoudens. Er worden veel taken verricht: het schoonhouden van huis en kleding,, maaltijdverzorging, ziekenverzorging, bejaardenhulp zoals helpen bij wassen en aan- en uitkleden. De gezinsverzorging, tegenwoordig va ker Thuiszorg genoemd, neemt die ta ken over die normaal door huisgenoten worden verricht maar die daar niet (meer) toe in staat zijn of waar die hulp ontbreekt. De Thuiszorg ’’helpt bij” of ’’neemt over”. Dat wil zeggen dat de hulp aan vullend is op de eigen mogelijkheden van de ”leef-eenheid”. Bij alles gaat het erom mensen, als ze dat willen, zo lang mogelijk thuis te houden of hun zelfstandigheid terug te geven. Om de Dag van de Thuiszorg te illu streren enkele voorbeelden uit de cliëntenlijsten van de maatschappe lijke dienstverlening: - Een hoogbejaarde dame woont zelf standig in een serviceflat. Zij is al en kele malen geopereerd en moeilijk ter been. Haar leeftijd in aanmerking ge nomen is ze nog heel kras, ook al ver geet zij wel eens wat. Haar liefste wens: blijven wonen in haar flatje. Met hulp van haar omgeving, maar vooral van de Gezinsverzorging, lukt dat. - Een jonge alleenstaande moeder heeft thuis nauwelijks geleerd hoe een Doordat de provinciale begroting slui tend gemaakt kan worden door te be zuinigen op bestaande uitgaven is het volgens GS niet nodig het komend jaar het provinciale aandeel in de motorrij tuigenbelasting in Zuid-Holland te ver hogen. GS blijven vasthouden aan hun eis dat Zuid-Holland een groter aandeel van de voor de provincies bedoelde rijks- gelden moet ontvangen. Nu de provincie Zuid-Holland over de jaren 1987-1990 al ruim 40 miljoen heeft bezuinigd is het volgens gedepu teerde staten niet gemakkelijk nog ver der op de uitgaven te korten. Toch is dat nodig om te voorkomen dat gaten in de begroting gaan vallen. Tot 1994 moet daarom zeker 10 mil joen worden bezuinigd. Daarnaast wil len GS in dezelfde periode voor nog eens 10 miljoen in bestaande uitgaven snijden om daaruit nieuwe activiteiten te bekostigen. Vooral de'verbetering van het milieu, het behoud van de natuur en het schep pen van (groene) recreatiemogelijkhe den vergen extra inzet van financiën. Ook voor ouderenzorg en cultuur komt meer geld beschikbaar. Van de totaal 20 miljoen aan bezuini gingen wordt in de begroting voor 1991 6,8 miljoen doorgevoerd, waarvan 3,7 miljoen voor nieuwe activiteiten. Op 25 oktober en 1 novémber zullen Provinciale Staten de begroting voor 1991 behandelen. Tevoren komt de be groting aan de orde in vergaderingen va de stratencommissies. Van de ontwerp-begroting van Zuid- Holland voor 1991 is een samenvatting gemaakt in de vorm van een brochure getiteld ”De begroting in één oogop slag”. De protesterende Noordeinde-bewo ners, die hun opmerkingen maakten in het kader van het nieuwe bestemmings plan Recreatiegebied Gouwebos ’89, maken ook bezwaar tegen de ruime be gripsbepaling van horeca-doeleinden in het plan. Ze betwijfelen overigens ook of hieraan behoefte is voor horeca- exploitanten. Van een horecabedrijf verwachten de omwonenden verstoring van avond-en nachtrust en onveiligheid. De opmer king van WD-raadslid Maria Wien- tjens-van der Velden dat de rijksover heid het Gouwebos juist als vrouw vriendelijk heeft gekenschetst doet hieraan volgens hen niets af. De door de gemeente gehouden hoor- In totaal geeft de provincie Zuid-Hol land in 1991 bijna 1 miljard uit. Van dat bedrag is ruim een derde deel be stemd voor ouderenzorg en de exploi tatie van bejaardenoorden. Grote be dragen zijn ook gereserveerd voor mi lieubeleid 162 miljoen) en aanleg en onderhoud van provinciale wegen 173 miljoen). Voor natuur en recreatie denken GS 41 miljoen uit te geven, voor welzijn en cultuur 48 miljoen. De resterende middelen zijn onder meer voor het on derhoud van waterwegen, ruimtelijke ordening en economisch beleid. De bovenbouw zal een toneelvoorstel ling opvoeren voor alle leerlingen van de school. Spelletjes worden georgani seerd in de vorm van een levend gan zenbord in en rond het gebouw. Aan sport is natuurlijk ook gedacht. Vrijdag 14 september wordt de sport hal ”de Sniep” omgetoverd in een 12- provinciën sportmanifestatie. Van alle provinciën wordt een kenmerkende ac tiviteit in sport omgezet, bijv, in ’’Gro ningen” het klossen en stelt lopen, in ’’Zeeland” ringsteken. huishouding te runnen. Nu, op zichzelf wonend met twee baby’s merkt ze dat daar nogal wat voor komt kijken. Vaak ziet ze het niet meer zitten. Een Ge- zinsverzorgster draait een poosje mee om haar een schema van voeden en ver zorgen en andere taken bij te brengen. - Een bejaard echtpaar heeft een lange periode achter de rug van ziekten en operaties. De man moet volledig verzorgd worden, dag en nacht. De vrouw doet dat met liefde maar kan het niet alleen. Toch willen ze graag bij el kaar blijven zolang dat kan. De kinde ren springen bij waar mogelijk en sa men met de Wijkverpleging en Gezins verzorging lukt het. - Een moeder van drie kleine kinderen moet binnenkort worden geopereerd. De Gezinsverzorgster wordt ingescha keld om te zien welke taken door de va der kunnen worden vervuld en waar Gezinshulp nodig is. De kinderen moe ten tussen de middag worden opgevan gen, het huishouden moet draaiend worden gehouden tijdens de zieken huisperiode van moeder. Op de voormalige boerderij-lokatie aan de Piasweg 8 worden zes luxe hui zen gebouwd van ongeveer een half miljoen gulden per stuk. Er is een uit gang op de Piasweg en op het Woubrechterf bij het Otto-erf. (Tekening: Gemeente Waddinxveen). Het voorstel om onder het Woubrech terf middels een duiker een verbinding te maken tussen de sloot langs de bouwlokatie en de sloot langs het Wou brechterf is om technische redenen niet haalbaar, omdat beide sloten tot een gebied met een verschillend polderpeil behoren. Koppeling van het ene polderpeil met het andere geeft een ernstige verstoring van de waterhuishouding in dit gebied. Om de te realiseren woningen te kun nen aansluiten op het rioolstelsel van Zuidplas, dient het bestaande vrij-ver- val-riool, dat nu eindigt in het Otto-erf, te worden verlengd. De verlenging van het bestaande stelsel tot bij de nieuwe woningen dient niet alleen vanwege de kosten maar ook vanwege de hoogte-ligging van het be staande riool via de kortste weg te ge schieden. Bij handhaving van het slootje langs het Otto-erf zal het riool op ca. 30 cm onder het wateroppervlak het slootje In heel veel gevallen gaat het om oude ren (in veel gemeenten soms meer dan 80%), maar ook om chronisch zieken, gehandicapten, mensen die in een zie kenhuis zijn opgenomen of thuis her stellen. De laatste tijd is er ook een sterk toegenomen vraag naar hulp van patiënten die thuis willen sterven en voor wie een rustige omgeving, waar de gezinsverzorging op de achtergrond zorgt dat alles draait, van het grootste belang is. Omdat geen enkele cliënt gelijk is aan de andere en ook het soort gevraagde hulp heel verschillend .kan zijn pro beert de Thuiszorg werkvormen te ont wikkelen die ’’hulp op maat” moeten garanderen: van traditionele hulp tot alpha-hulp, wijkbejaardenhulp, avond- en weekendhulp, 24-uurs-hulp, enz. Bij alles wordt gestreefd naar conti nuïteit: een cliënt aan wie hulp is toege zegd moet daar ook op kunnen reke nen. Helaas lukt dat niet altijd. Soms is er zelfs sprake van wachtlijsten omdat WADDINXVEEN - Volgend jaar moet er al gebouwd kunnen gaan wor den op de strook grasland ten noorden van de Apollolaan. Er kunnen hier 79 woningen worden neergezet. De bouwer ervan wordt volgens een keuze van het gemeentebestuur het Woerdense bouwbedrijf Van der Heijden BV, waarvan Waddinxveens oud-raadslid H.P. Barth (D’66) één van de directeuren is. De woningen worden neergezet op het zogenoemde A3-terrein. Dat is de grond tussen de bedrijven aan de Mercuriusweg en de Apollolaan waar vroeger door het rijk de aanleg van een nieuwe rijksweg tussen Rotterdam en Amsterdam (A3) - met onderdoorgang van de Gouwe - is gedacht. De aanleg van die weg is al een hele tijd geleden geschrapt en Waddinxveen heeft van het rijk die grond teruggekocht om er een woonwijkje te kunnen realiseren. WADDINXVEEN - Komend zaterdag 8 september gaat het nieuwe seizoen van start bij de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. Er is een leuk middagprogramma sa mengesteld met om 14.00 uur de to neelgroep Maskerade, die twee kinder- stukjes, ”De aap” en ”De zwemmers” opvoert. Kinderen van leden kunnen na afloop worden geschminkt. Vanaf 15.00 tot 18.00 uur zijn er Vlaamse spelen. Dit zijn 12 verschil lende houten spelen, o.a. vlotbruggen, sjoelen en gaaibollen. Deze spelen zijn geschikt voor alle leeftijden. De toe gang en deelname is gratis. Op 1 augustus 1970 werd aan de Essen- gaarde in de snel groeiende wijk Groenswaard een openbare lagere school geopend, genoemd naar één van de grondleggers van het basisonderwijs Leon van Gelder. Vijftien jaar later was de integratie van de lagere school en de kleuterschool ”de Klimop” een feit en kon gesproken worden van basisonderwijs zoals de prof. Leon van Gelder dat voorstond. Vanzelfsprekend wordt aan het vierde lustrum ruim aandacht besteed en wel op woensdag 12, donderdag 13 en vrij dag 14 september. Enerzijds zullen er diverse pretactiviteiten zin, anderzijds worden er tentoonstellingen georgani seerd over het heden en het verleden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23