Hockeyers gesponsord Schaatsers maken zich druk voor loopevenement van der Lubbe 85-Jarig Excelsior damt weer Klaverjassen V Be Fair strikt weer G. Lupgens DANSSCHOOL WADDINXVEEN Opstapcursus tennisleraar Frank v.d. Berg lil» DE NIEUWE CURSUSSEN STARTEN OP 16 SEPTEMBER 00; Be Fair-voetbal Jeux de boules WSV (schaken) ...Dus kom dansen bij Dansschool Evenementen Voorbereiding Sjoelvereniging Apparatuur Aeolus-badminton Grootser Be Fair-jeugd Heren Start Veel publiek Bridgetournooi in Zevenhuizen Be Fair-volleybal De Sperwer De lessen worden vooralsnog gegeven in het Trefpunt, Stationsstraat te Waddinxveen. Voor nadere inlichtingen: Tel. 01828-10365 (dagelijks tussen 12.00-21.00 uur) Let op onze scholierenkorting, kinderclubs en openingsbal: 22 september 1990. Bij ons is dansen: bewegen met een knipoog! Wij starten op vrijdag 21 september ons seizoen voor alle klassen. Inlichtingen of inschrijven per telefoon. Aan de dansschool van maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur. GEBOUW DE STARING - STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-16000 ONDER LEIDING VAN JOSÉ BRUÉNS-VAN RIJN F.D.O.-GEDIPLOMEERD Van beginners tot vergevorderden. (Aansluiting vanuit andere dansscholen mogelijk) In 14 weken leert u een volledig programma. Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau: Ballroom Latin Oude dansen APARTE CLUBS VOOR JONGEREN EN PAREN Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 SPORT... RECREATIE Het eerste herenelftal van hockeyclub Waddinxveen werd door de nieuwe sponsor Verenigde Spaarbank in het I J nieuw gestoken. (Foto: Sjaak Noteboom). De geplande oefenwedstrijd tegen Bunschoten verviel, omdat de Bun schotenaren binnenkort voor de com petitie al tegen de Waddinxveners moeten spelen. Het gaat overigens goed met het Wad dinxveense hockey. De club telt mo menteel 325 leden en het overgrote deel hiervan bestaat uit Waddinx- veense jeugd. Het eerste dames- en herenelftal ko men dit jaar beiden uit in de derde klasse van de hockeybond. Het heren team dat het afgelopen seizoen zijn en tree maakte in deze klasse eindigde verdienstelijk in de middenmoot. Ook zal er weer een loterij worden ge houden waarbij het startnummer als lotnummer dienst doet. Iedereen heeft zo gelijke kansen. De hoofdprijs is een ballonvaart over Midden-Holland. WINGING WORLL 'dan hén 17.00 uur graal met In februari 1991 wordt de jaarlijkse Waddinxveense damdag (reeds meer dan 30 jaar) gehouden. Liefhebbers van en geïnteresserden in het damspel worden van harte uitgeno digd om vrijblijvend één of meer speel avonden in Het Trefpunt bij te wonen (tel. 01828-14726 of 14712). Bij voldoende animo bestaat de moge lijkheid, dat nieuwe leden eerst een ’’eigen” onderlinge competitie spelen om daarna hun krachten te kunnen me ten met de ander® clubleden. Zo hielden de hockeyers vorig jaar een sponsorloop voor de veldverlichting en werden er oude kranten ingezameld. De voorlopig twee jaar durende spon- sor-overeenkomst met de Verenigde Spaarbank betreft het eerste herenelf tal van de hockeyclub Waddinxveen. Zij zijn door de bank in een nieuwe outfit gestoken. De dames bereikten, mede door de sterke eindsprint, eenzelfde positie. Binnen de teams van de Waddinx veense hockeyclub zijn vrijwel alle leeftij dscategoriën vertegenwoordigd en tijdens onze competitie kan men de wedstrijden van deze teams op de na volgende dagen bij wonen: elke zater dag - jeugdwedstrijden in de Sniep, elke zondag - competitie herenteams, elke dinsdag - competitie damesteams. WADDINXVEEN - Negen teams van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen hebben deelgenomen aan de thuisblijverscompetitie. Jan Joziasse en Piet v.d. Made wonnen op één na alle wedstrijden, en kunnen zich dus kampioen van de thuisblijvers noemen. De tweede plaats werd behaald door Willem Hendriks en Norbert Schiffer- ling. Joop en Wilfried Dries legden be slag op de derde plaats. Dinsdagavond 11 september is de start van de najaarscompetitie. Er wordt ge speeld met teams bestaande uit 3 perso nen (triplette). De baan va.i de jeu de boulesvereni ging aan de Alberdingk Thijmlaan staat elke dinsdag- en vrijdagavond en elke donderdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag open voor iedereen. Het komend seizoen staan in Het Tref punt reeds 3 damevenementen ge pland. Op vrijdag 28 september wordt voor de WADDINXVEEN - Zaterdag 6 oktober is op het bedrijventerrein Coe- necoop de tweede editie van de Coenecooploop, een wedstrijdloop en prestatieloop met een totaal aan prijzengeld van 2.500,-. De Coe necooploop is een activiteit van de schaatsvereniging De Gouwe Streek. Waarom moet nu juist een schaatsvereniging een prestatieloop organise ren die nu al bijna een van de grootste van Midden-Holland is? ’’Eigenlijk is dat simpel te verklaren”, zegt Jan Speetjens, voorzitter van de commissie Coenecooploop, die onder auspiciën van de De Gouwe Streek de Coenecooploop organiseert. ’’Enthousiasme, inzet en een beetje ge luk zijn de basis voor dit succes. Toen we twee jaar geleden met een aantal enthousiaste leden begonnen met de organisatie van een aantal prestatielo- pen voor de verenigingsleden, als start training voor het nieuwe wintersei zoen, bleek al gauw dat er veel animo was van lopers buiten de vereniging”. Het idee om er gelijk maar een openba re’ loop van te maken kreeg al gauw ge stalte en met het aantrekken van een aantal sponsors, goed realiseerbaar. Op 21 oktober 1989 werd de eerste Coenecooploop gehouden. Een gedegen voorbereiding van een jaar was eraan vooraf gegaanDeskun dige hulp werd ingeroepen van ervaren lopers en organisatoren van lopen van naam, zoals de van Dam tot Damloop en de Worldrunnersloop in Schiedam. Dat dit niet voor niets was bleek wel want de eerste keer deden al gelijk 524 atleten mee. Dit succes was mede te danken aan het parcours. Maanden was besteed aan het uitzoeken van het meest geschikte parcours. Het resultaat was er ook naar. Er is uiteindelijk een prachtig vlak parcours uitgezet dan uitermate geschikt is voor een wedstrijdloop. Het bevat geen enkel stoepje of drem peltje, het is geheel verhard en zonder rare bochtjes zodat blessures bijna zijn uitgesloten. Het parcours is weliswaar windgevoelig te noemen maar als de wind geen spelbreker is kan het par cours zeer snelle tijden opleveren. WADDINXVEEN - Op de eerste sjoelavond van dit seizoen waren in het clubhuis van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan 37 sjoelers aanwezig. Zij scoorden in de eerste ronde geza menlijk 42.975 punten en dat is 1.161 punten per persoon. Voor een prijsje speelde 10 sjoelers de tweede ronde. Uitslagen: Klasse A: 1. Wim Slinger land, klasse B: 1. Vera van Beek, klasse C: 1Frans Bouwmeester, klasse D: 1. M.C. Taktor, klasse E: 1. Jannie v.d. Laan. Woensdagavond 12 september om ze ven uur is de volgendÉ sjoelavond. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Schaak Vereniging (WSV) opende het nieuwe seizoen met een on derlinge snelschaakwedstrijd. Helaas had het merendeel der leden nog een extra weekje vakantie genomen, zodat slechts 23 leden acte de présence ga ven. Ingedeeld in twee groepen van acht en een van zeven spelers werd eerst een voorronde gespeeld. Daarna vond een herindeling plaats aan de hand van de behaalde resultaten. In de sterkste groep werd Hans van Woudenberg winnaar na een beslis- singspartij tegen E. Philipse met 6,5 uit 7. In groep 2 was H. Stam de sterkste met 5 uit 6 voor G. v.d. Knaap. Th. Goor werd met 5 uit 6 winnaar in groep 3. Hier eindigde G.L. Torenbeek met4 punten als tweede. De beste score over twee ronden be haalde E. Philipse met 13,5 uit 14. Hij werd op ruime afstand gevolgd door J. v.d. Born met 10 en W. v.c^ Hoek met 9,5 punt, Ook aan de tijdregistratie is veel tijd besteed. Met de modernste meetappa ratuur vindt registratie plaats. Iedere atleet die de finish passeert wordt gere gistreerd met een nauwkeurigheid van 1/10 seconde. De geregistreerde tijden worden later langs de lijst met geregi streerde startnummers gelegd. Handmatig worden op volgorde van binnenkomst de startnummers op een finishlijst geschreven. Tevens worden voor nacontrole de nummers apart in gesproken op band om schijffouten te kunnen corrigeren. Alle gegevens worden ingevoerd in de computer zodat een uitslagenlijst kan worden uitgedraaid. Degene die dat wensen kunnen deze binnen 5 weken thuisgestuurd krijgen. Een flink aantal Waddinxveense ver enigingen presenteerden zith tijdens de loop om aandacht voor hun sport te trekken of met de verkoop van artike len hun klubkas te spekken. Een geslaagd sportgebeuren dat zeker voor herhaling vatbaar was. Met dit succes was de Coenecooploop gelijk één van de grootste lopen van Midden- Holland. Voor de commissie vol doende reden om er mee door te gaan en er een permanent jaarlijks terugke rende atletiekmanifestatie van te ma ken. 7e keer het sneldamtournooi voor club- teams gehouden. Deze wedstrijden vangen aan om 20.00 uur en elke speler heeft daarbij per wedstrijd maximaal 10 minuten bedenktijd. Deze partijen van korte duur zijn zeer attractief. In januari 1991 wordt wederom het 3 achtereenvolgende zaterdag durend en niet meer weg te denken schooldam- tournooi gehouden. De organisatie hiervan geschiedt in samenwerking met de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - Za terdag hebben enkele topspelers van de Waddinxveense badmintonvereniging Have en Goed Aeolus meegedaan aan een tournooi in Krimpen aan den IJs- sel... De eerste plaats behaalden Robert Slot (D-herenenkel), Robert Slot en Barry Smits (D-herendubbel), Natasja van Es (C-damesenkel), Natasja van Es en Tjeerd Hillerts (C-mixdubbel), Tjeerd Hillerts en Marco Overes (C-heren- dubbel) en Marco Overes (C-herenen- kel). Het was goed te merken dat Aeolus al enige tijd aan het trainen is en met name de conditietraining. Je zag tij dens de wedstrijden dat vele tegenstan ders in de derde set moesten afhaken, terwijl de deelnemers van Aeolus nog lucht genoeg hadden om de winst naar zich toe te trekken. Aan het einde van een toch ver moeiende dag konden de leden van Have en Goed Aeolus met 6 van de 9 te behalen eerste plaatsen naar huis te rugkeren. Een heel goed resultaat. Komend weekend zullen enkele leden van Have en Goed Aeolus deelnemen aan een tournooi in Haaksbergen (Overijssel). We hopen dat deze voor bereiding voldoende zal zijn om goed aan de start van de districtscompetitie te komen. WADDINXVEEN - Gerard Lupgens blijft trainer van de damesselectie van CVB Bank/Be Fair-volleybal. Het be stuur heeft dezer dagen alsnog over eenstemming met hem bereikt. De oefenmeester, die de in de derde di visie uitkomende dames al vijf jaar on der zijn hoede had, bedankte in eerste instantie voor het trainerschap. Be Fair slaagde er in de achterliggende maanden echter niet in een geschikte trainer te vinden. Lupgens bleek toen bereid de draad weer op te pakken. Hij krijgt dit seizoen de beschikking over een voltallige damesselektie, be staande uit: Cora Bos, Marcella Bos, Tanja Brobbel, Liesbeth van Diermen, Wilma de Jong, Mariska van der Vel de, Petra van Veldhuizen, Anneke Verwoerd, Heidi Vis, Antoinette Wij- ker en Liesbeth van Wijngaarden. Van deze selektie zullen nog een aantal speelsters afvallen. De definitieve se lectie wordt voor het eind van de oefen periode bekend gemaakt. Bij Be Fair zetten Joke Baans en Jannie Zeeman een punt achter hun lange car rière. Nieuwe gezichten zijn Tanja Brobbel (Servylo), Liesbeth van Wijn gaarden (Radius) en Heidi Vis (Be Fair). WADDINXVEEN - Voor voetbalver eniging Waddinxveen begint vrijdag avond 7 september het klaverjassei- zoen weer. Het seizoen wordt geopend met kop- pelklaverjassen en zal als vanouds plaats vinden in de kantine van de ver eniging in het sportpark ”De Sniep”. Aanvang 20.00 uur. Er zijn ook nu weer prachtige prijzen te winnen. De kantine is vanaf 19.30 uur open. Het inschrijfgeld bedraagt per persoon 4,-. De Coenecooploop wordt 6 oktober voor de 2e keer gehouden en belooft nog grootser te worden. Dit jaar wordt de Coenecooploop uitgebreid met een officiële wegwedstrijd van 10km onder auspiciën van de KNAU. Er wordt een keur van Nederlandse toplopers uitgenodigd en maar liefst 2500 gulden prijzengeld uitgeloofd. ZEVENHUIZEN - Al van Be Fair- voetbal opende de competitie voor de Be Fair-j unioren door voor de beker na een Spannende wedstri'd van Groene weg uit Zevenhuizen te verliezen. De Waddinxveners, die 2-2 gelijk speel den, werden door strafschoppen uitge schakeld. Bl won met 0-14 Van Bergambacht. Cl overtroefde met 0-11 Linschoten. BI heeft zich direct bij de laatste 16 ge plaatst, Cl moet dinsdagavond 11 sep tember om zeven uur tegen WSE in het Warnaarplantsoen een extra ronde spelen. De pupillen van Be Fair hebben aan het Zwaluwen-jeugdtournooi van de KNVB meegedaan. In het Warnaar plantsoen werden de E-2 en F-l-poule verspeeld. De herenselektie van Be Fair, uitko mend in de promotieklasse, wordt op nieuw getraind door Dick van Dier men. Hij heeft de volgende spelers onder zijn hoede: Edgar Benschop, Edwin van Erk, Theo van Eijk, Dennis Lustig, Dick Pijpers, Arjan Verwoerd, Mark van Yperen, Paul van Yperen en Pieter van Gennip. WADDINXVEEN - De bijna 85-ja- rige Waddinxveense damvereniging Excelsior begint donderdagavond 6 september in Het Trefpunt aan een nieuw damseizoen. Tussen kwart voor acht en acht uur begint dan de eerste ronde van de onderlinge competitie. Naast de onderlinge datncompetitie is Excelsior ook vertegenwoordigd in de competitie van de Dambond Midden Holland. Met twee teams neemt Excel sior deel in de Hoofdklasse en de le klasse. Een week later wordt in Het Trefpunt de algemene ledenvergadering gehou den. Om precies te zijn op 6 januari 1991 bestaat de Waddinxveense dam vereniging 85 jaar. Het bestuur is voor nemens om dit niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. WADDINXVEEN - In de kantine van de hockeyclub Waddinxveen aan de Sniepweg is vrijdagavond het sponsor contract getekend met de Verenigde Spaarbank aan het Koningin Wilhelmi- naplein. Voor de 21-jarige hockeyclub was het de eerste maal dat zo’n contract werd gesloten, aldus voorzitter drs. ing. J.J.J. Vogelaar, die aangaf overigens niet onkundig te zijn met het extern verkrijgen van geld. Vorig jaar was de start bij hetOnderne- merscentrum. Gezien de te verwachten belangstelling zal deze ruimte te klein zijn. De start zal dit jaar plaatsvinden voor het bedrijfspand van Volvo Be drijfswagens BV. De inschrijving zal plaatsvinden in de prachtige glazen koepel van Volvo waarin normaal een audiodome en be drijfsrestaurant is gevestigd. Deze prachtige ruimte biedt een ruime gelegenheid voor de opstelling van maar liefst 8 inschrijfbalies. Iedere afstand krijgt zijn eigen in schrijfbalie tevens zal er een informa tiebalie worden ingericht. Hierdoor worden de wachtlijsten voor de atleten tot een minimum beperkt. Het hele gebeuren staat ii. het teken van het verenigingsleven. Alle vereni gingen in de omgeving zijn uitgenodigd om zich tijdens deze dag te presenteren aan het publiek. Verenigingen worden in de gelegenheid gesteld leden te wer ven of hun verenigingskas te versterken door de verkoop van artikelen. Buiten de sponsering, die het financieel mogelijk maakt dit festijn te organise ren, worden er geen commerciële acti viteiten ontwikkeld, maar staat deze dag in het teken van de sport. Sport voor het hele gezin, want voor alle leeftijden is er wel iets actiefs te doen. Kinderen tot 12 jaar kunnen gra tis deelnemen aan twee prestatielopen van 1,6 en 3,7 km. Voor de gevorderde lopers zijn er afstanden van 7,4 en 10 km. De meer getrainde lopers kunnen deel nemen aan de 15 en 21,1 km. Deze laat- sté afstand, de halve marathon, loopt door het prachtige natuurgebied ’t Weegje. Voor elk wat wils dus. Met het aantrekken van de Neder landse top, die deel zal nemen aan de wegwedstrijd, wordt extra veel publiek verwacht. Het moet deze dag extra glans en aantrekkingskracht geven. Voor het eerst zal dan een officiële par- courstijd worden gezet. Deze kan dan volgend jaar weer worden verbeterd. De organisatie verwacht dat dit jaar 1.000 atleten zal deelnemen en er tus sen de 3.000 en 4.000 mensen naar het evenement komen kijken. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de mede werking van de gemeente Waddinx veen, de Rijkspolitie van Waddinxveen en Moordrecht en de hoofdsponsors A- Twee Drukkerij, Satcom International BV, De Pater Makelaardij BV en Volvo Bedrijfswagens BV, die het ge heel financieel mogelijk maken. OEGSTGEEST - Vierdeklasser Be Fair, die zaterdag in het Warnaarplant soen tegen Linschoten speelt, is de voetbalcompetitie begonnen met een nederlaag van 3-0 in en tegen Oegst- geest. Een eigen doelpunt van Erik Valk en een snel uitgevoerde combinatie van Oegstgeest brachten de Waddinxve ners al na een kwartier spelen op 2-0 achterstand. Vervolgens bleven drie kansen van Be Fair, gestopt schot Frans Lalihatu, Arjan Groenendijk al leen voor de keeper en kopbal naast doel van Rob Asscheman, onverzil verd. Het aanvallende Be Fair zag in de tweede helft een te zachte terugspeel bal van Marco Noordhoek alert onder schept door Oegstgeest (3-0). Dat bete kende dat 20 minuten voor het einde het lot van Be Fair was beslist. Alleen een geweldige kopbal van Peter Ver kerk, gestopt door de Oegstgeest-kee- per, restte nog als zoete herinnering. WADDINXVEEN - Tennisleraar Frank v.d. Berg (tel. 01828-13551) van de tennisvereniging Waddinxveen gaat voor kinderen van 6-9 jaar een ”op- stap-cursus” geven. Deze cursus begint op donderdag 1 oktober, is gericht op bal- en slagvaardigheid en kan worden gezien als een aanloop voor het tennis seizoen in 1991. Als locatie dient de gymzaal aan de Sta- ringlaan. De kosten voor 20 lessen van 1 uur bedragen 120,-. Het materiaal (rackets en ballen) wordt in bruikleen gegeven. Er zijn geen contributie-verplichtingen en de kinderen kunnen in het voorjaar lid worden van de tennisvereniging, waar ze door een actieve jeugdcommis sie zullen worden opgevangen. ZEVENHUIZEN - Evenals in voor gaande jaren houdt de bridgeclub Ze venhuizen in samenwerking met Per- dijk Makelaardij Zevenhuizen B.V. een open parentoumooi voor max. 126 paren op zaterdag 29 september in het Dorpshuis te Zevenhuizen. Inschrijven door storting van 45,- (per paar, incl. 2 lunches) op Rabo bank reknr. 37.50.69.186 t.n.v. Pen ningmeester 13e Open Parentoumooi Zevenhuizen, of gironummer 298069 t.n.v. Rabobank Zevenhuizen t.g.v. bovengenoemd rekeningnummer, gaarne met vermelding van de deelne mers. Er zijn 15 geldprijzen (eerste prijs 25Q,-) en 15 prijzen in natura. Gespeeld wordt er in twee zittingen tussen 9.30- (totaal 42 spellen, top inte- compirteruitslag). Inlichtin gen: 01802-1858 en 2027. SOEST - CVB Bank/Be Fair-volleybal dat donderdagavond 6 september in de sportzaal Groenswaard door de nieuwe sponsor in een nieuw tenue (trainings pakken, shirts en tassen) gestoken zal worden, heeft in Soest meegedaan aan een vierkamp voor dames. Het tournooi met Sovoco, Vollkei en VSV was succesvol voor de dames van trainer-coach Gerard Lupgens. Vollkei won van Be Fair met Cora Bos (spel- verdeelster), Liesbeth van Wijngaar den, Antoinnet Wijker (beiden op mid denpositie), Petra van Veldhuizen, Anneke Verwoerd en Marcella Bos. Met de verse krachten Tanja Brobbel, Liesbeth van Diermen en Wilma de Jong had Sovocco geen schijn van kans tegen de Waddinxveensen. Tegen VCV probeerde Be Fair, dat Mariska van der Velde en Heidi Vis wegens ziekte misten, een nieuwe opstelling uit, waarbij de lange speelsters aan de kant werden gelaten. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Moeskroen. Weersgesteldheid: matige westen wind. Afstand 178 km. In con cours 647 duiven. Gelost om 14.20 uur. Aankomst eerste duif 16.47 uur. Laat ste duif 17.04 uur. Snelheid eerste duif 1199 m.p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1-3-7-9-11-14- 15-I7-24-31-33-36-40-47-56-57-61-65- 67-70-71-80-81-84-87-90-95-98- 101- 103-104-109-110-111-112-114-115-116- 118- 122-125-128-134-135-140-149-152- 156- 158; M. Tollenaar 2-22-30-54-88- 155; N. Hoogerdijk 4-12-13-16-19-21- 35-41-44-64-73-89-102-107-143; H. Metselaar 5-6-23-34-51 -77-99-136-150; Erik van Beek 8-27-48-53-76-79-123- 160; D. Boere 10-29-37-39-63-72-86- 133-139-161; J. Troost 18-28-83-96- 121-124-130-131-144-145; R A. van der Made 20-32-108-127-129-132-137-151- 153; N.J. van Tol 25-138-159; M. Ver beek 26-60-62-66-100-106-117-154; W. Breedijk 38-68-75-113; J. Toor 42-82- 119- 120-141; C.A. Bode 43-78-91-105- 142-146; A. Hofman 45-97-147; Mw. G. Twigt 46-58; J. Jansen Zn. 49-52; P. Steenland 50-59-94-148; D. Grif fioen 55-85-157; P. Bonefaas 69; F. Middelkoop 74; W. Hofman 92-126- 162; A.H. Kivits93. *4 z

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25