GEMEENTE WADDINXVEEN Van der Linde gein odem iseerd Rondweg wordt miljoen duurder 1RTW-RADI0J lo Assortiment gewijzigd FRANSE LES Medisch kleuter dagverblijf Inwoners Inrichting oud-woon- wagenterrein GEMEENTE KOOPT ZONNE-EILAND r HET GOUWE COLLEGE SPREEKUREN BROCHURE ’’KARAKTERISTIEKEN VAN WADDINXVEEN” COLLECTEVERGUNNING Brugweg Joh. Zwijgers BV Dekbedden ENQUETE KINDEROPVANG GIDS VOOR VOL WASSENENED UCA TIE Zandbed KAMERMUZIEKCONCERTEN BESTEMMINGSPLAN WIJK ZUIDPLAS 1980 ging- Huur TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN "tm Elisabeth van Bemmel-Cucchiarini 07-02-1991 07-03-1991 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 ln de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90-Waddinxveen-Tel. 01828-15953 Schade aan uw auto vereist p i deskundige jH reparatie. |yDCW”| GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF INFO-AVONDEN: Inl. 01720-22450 -r Alphense Avondschool al 30 jaar mondelinge CURSUSSEN Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 september 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 de afgelopen week toen de winkel voor het publiek gesloten is geweest. ZONDAG 9 SEPTEMBER 199 12.15-13.15 uur - RTW-Klassiek. 4 tflTTi Ruime aandacht wordt er voortaan ver der geschonken aan dekbedden, over- De Grontmij Zuid-Holland NV denkt nu dat de rondweg, waar 80 km per uur gereden mag gaan worden, geen vijf maar zes miljoen gulden kost. Zeker is dat de provincie Zuid-Holland voor de aanleg van de eerste helft 75% in de kosten bijdraagt. Hoe dat staat met de andere helft valt nog te bezien. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. J. Brinkers verwacht een onherstelbare schade van het natuurgebied in de pol der Bloemendaal als ook de tweede helft van de omleidingsweg wordt aan gelegd. De aan te leggen zandlaag be schadigt ook zijn akkers en andere ei gendommen. Mogelijkheden om deze schade te voorkomen zijn er niet. Of het zou moeten zijn dat de weg bij de Middel- burgseweg noordelijker wordt aange legd ter beperking van geluid- en stan koverlast en een mindere aantasting van het natuurschoon. Garage Tromp heeft bezwaar tegen de plaats van de ontsluitingsweg op de om leidingsweg naar en van het industrie- terreintje bij de Henegouwerweg. De bedrijfsuitoefening wordt daardoor in feite onmogelijk gemaakt. Niet alleen vervallen er 15 parkeerplaatsen en zal het zware vrachtverkeer waarschijnlijk ook schade toebrengen aan het be drijfspand. WADDINXVEEN - Van der Linde Textiel in het winkelcentrum De Pas sage heeft het interieur van de zaak geheel vernieuwd. Ook in het assorti ment zijn wijzigingen aangebracht. De veranderingen zijn gerealiseerd in Vanaf vandaag ontvangt Van der Lin de, die ook zaken heeft aan de Dorp- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 11.15 uur - Kerkdienst. Verzorgd doen de rooms-katholieke St. VictorpanP chie. 14433 14433 1 e les: 26 sept. Inl. tussen 18.00 en 19.00 uur. Tel. 01727-14739. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1990 Elk heel uur nieuwsberichten Binnenkort opent het Gouwe College weer haar deuren. De lessen voor de vervolgklassen beginnen op donderdag 13 sep tember 1990. De lessen voor de eerste klassen beginnen op dinsdag 18 september 1990. Voor informatie en inschrijving kunt u nog terecht bij de admini stratie van het Gouwe College, telefoon 01820-25144. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Tt» t» IMF geeft met ingang van het nieuwe cursusjaar thuis Op zaterdag 8 september 1990 zal het eerste exemplaar van de bro chure ’’Karakteristieken van Waddinxveen” overhandigd worden aan de heer K.W.Th. van Soest, wethouder voor o.aKunst en Cul tuur. Belangstellenden zijn om 13.00 uur van harte welkom in de raadzaal van het gemeentehuis. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Protestants Interkerkelijk Thuisfront vergunning ver leend voor een collecte in de periode 10 tot en met 16 september 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. -prog ram ma- De afsluiting van de Brugweg maakt het onmogelijk dat meubelfabriek LAVO aan de voorkant bereikt kan worden door grote vrachtwagencombi naties. De andere bedrijven bij deze oprit vinden voorts dat een tweede kruispunt met verkeerslichten de ver keersveiligheid niet ten goede komt, dat de bereikbaarhreid van de bedrij ven aan het begin van de Brugweg wordt bemoeilijkt als deze wordt afge sloten en dat vooral Gouwemeubel daarvan schade ondervindt omdat er extra parkeerplaatsen moesten worden aangelegd wegens uitbreiding van een showroom, waarvoor onlangs bouw vergunning is verleend. Aandacht vroeg Verloop Kwekerij van de Henegouwerweg met name voor de bereikbaarheid van het bedrijf, die moeilijker wordt omdat de omleidings weg in noordelijke richting is opge schoven. Daardoor komt de eerste helft van deze weg op kortere afstand te liggen van huis en bedrijf. De ge meente denkt overigens aan een ont sluiting aan de zuidzijde van het boom kwekerij bedrijf. Cheffin van de Passage-vestiging van Van der Linde is Andina Smith. Zij wordt daarbij geassisteerd door drie vaste en part-time verkoopsters. Met zijn vieren werken ze nu in een aan trekkelijk opgeknapte winkel, waar evenzeer het assortiment een belang rijke verandering en uitbreiding onder- straat en aan de Zijde in Boskoop, de Waddinxveners en streekgenoten in een geheel gemoderniseerde winkel. In de Passage is gestopt met de verkoop van confectie. Het assortiment is voor taan in belangrijke mate gericht op lin- WADDINXVEEN - In de wijk Zuid- plas komt op initiatief van de Stichting Regionaal Centrum Dagvoorzieningen voor kinderen en jeugdigen in Midden- Holland een medisch kleuterdagver blijf. De bouw ervan kan dit of volgend jaar beginnen. Het medisch kleuterdagverblijf is be doeld voor dagbehandeling van kinde ren van 1,5 tot 6 j aar als er sprake is van (dreigende) ontwikkelingsstoornissen ten gevolge van meestal een samenloop van factoren. In het verblijf gaat het om een inten sieve begeleiding van deze kinderen. WADDINXVEEN - Nog voordat begonnen kan worden met de aanleg van een complete omleidingsweg voor de Brugweg is deze al een miljoen gulden duurder geworden. Dat blijkt uit geactualiseerde gegevens, die door B. en W. aan de gemeenteraad zijn overlegd. Vooralsnog houden al leen PvdA en D’66 overwegende bezwaren tegen de wegaanleg, die ook de gemoederen van bedrijven en omwonenden aan de Brugweg en de He negouwerweg zeer bezig houdt. WADDINXVEEN - Waddinxvener J. Zwijgers is uitgetreden als directed! van Grossierderij Joh. Zwijgers BV; Waddinxveen, zo meldt het handelsre- gister van de Kamer van Koophande) voor Midden-Holland. Q ring de winkel niet alleen werd P.D. Boekhouden 10 of 14 mnd. Q Basisopl. Boekhouden 4 mnd. rj Middonc+ond 1A mnd ■»»-' het aanwezige magazijn is verkleind. gerie en luxere nachtkleding. trekkenkousen (panties en sokken) en huishoudtextiel, zoals badlakens. Alles heeft bij Van der Linde een ruimere presentatie gekregen. Dat kan ook omdat bij de modernise- l voor zien van mooie betimmeringen, maar ook een andere indeling. Er is wat meer verkoopruimte bij gekomen doordat WADDINXVEEN - Waddinxveen telde per 1 juli 1990 25.108 inwoners. Dat zijn er 20 meer dan op Nieuwjaars dag van dit jaar. Gebleken is dat er in juni meer mensen Waddinxveen verlieten dan er weer kwamen wonen. De wijk Zuidplas be schikt inmiddels over 1.698 inwoners. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna - weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk In de week van 3 september 1990 zal een aantal huishoudens een en quête over kinderopvang ontvangen. Deze enquête wordt slechts steekproefsgewijze gehouden onder de groep huishoudens met kin deren van 0 tot 12 jaar. Aan degenen die wèl een vriendelijk verzocht hun medewerking te verlenen en de ingevulde enquêteformulier ontvangen, wordt 1 J t- 1 1 x vragenlijst vóór 26 september 1990 op te sturen naar het onder zoeksbureau. Het onderzoek wordt, in opdracht van de gemeente, uitgevoerd door het onderzoeksbureau BOA. De resultaten van het onderzoek zullen tegen eind oktober bekend zijn; zij zullen worden betrokken in de verdere besluitvorming met betrekking tot de kinderopvang in Waddinxveen. De brochure is speciaal samengesteld voor de Open Monumenten dag. Zij geeft een beeld van de meest typerende gebouwen en land schappen van Waddinxveen. Er zijn veel foto’s in opgenomen die een goed beeld geven van de verschillen tussen het Waddinxveen van toen en het Waddinxveen van nq. Achterin de brochure is een fietsroute opgenomen die u langs alle karakteristieke plekken leidt. Vanaf maandag 10 september is deze brochure gratis te verkrijgen in het gemeentehuis bij de afdeling Welzijn cn Onderwijs, eerste etage, bij mevrouw M. van dc Wouw of bij mevrouw W. Romeijn. De jaarlijkse uitgaven van de Gids voor de Volwasseneneducatie in Midden-Holland 1990/1991 is gereed voor verspreiding. De gids is overzichtelijk opgezet en geschikt voor elke volwassene die op zoek is naar een opleiding of cursus. De gids is in te zien in het gemeentehuis bij de receptie. De totale provinciale bijdrage is van belang voor het bedrag dat Waddinx veen uit zak moet betalen voor de om leidingsweg waarvan de eerste helft loopt van de Henegouwerweg naar een punt in de Brugweg buiten de be bouwde kom en waarvan de andere helft doorgetrokken wordt naar de Middelburgse weg. Gekozen is voor een zandbed van 1.20 meter (waarvan door zetting 0,50 centi meter overblijft). Door verticale kunst- stofdrainage kan een normale zetting van 8 jaar worden teruggebracht naar 11 maanden, zodat de omleidingsweg er voor 1992 kan liggen. En dat is nodig om aanspraak te kunnen maken op de provinciale subsidies. Als er geen zand wordt gebruikt maar het lichtere polys tyreen wordt de weg anderhalf miljoen gulden duurder. In het gemeentehuis is ook al een hoor zitting gehouden over de aanleg van de omleidingsweg Brugweg. Hierbij wa ren 31 personen aanwezig. Tegen de wegaanleg zijn 12 bezwaarschriften in gediend. Die bezwaren zijn afkomstig van: - Lak-, spuit- en moffelinrichting De Henegouwer, Henegouwerweg - Shell Nederland Verkoopmaat schappij BV, Rotterdam - J. Brinkers - J. Tromp, Zevenhoven - Meubelfabriek LAVO, Brugweg - W.J. Verloop, Henegouwerweg 19 - Stichting Het Zuidhollands Land- schap, Rotterdam - G. van Wageningen, Brugweg 123 - Negen bewoners van de Henegou werweg: mevrouw Matze, C. Visser, G. Verzijden, J. Howes, W. Meijer, C. Zwanenburg, mevrouw De Leeuw, C. Verleun en W. Verloop - Reclamestudio Teller BV, Gouwe meubel BV, A.M. Hofman (Howa Print) - J. van Dorp, Middelburgseweg 1 - A. Verloop-v.d. Kuijffen W.J. Ver loop (Verloop Kwekerij), Henegou werweg 19. De omleidingsweg en de aanleg van verkeerslichten op de nieuwe kruising maken Shell bezorgd over een te ver wachten vermindering van de omzet- mogelijkheden van het verkooppunt aan de Henegouwerweg. De in- en uit rit naar dat punt verhoogt de verkeers veiligheid niet. Bestelwijze plaatsbewijzen en CD-serie Abonnementen kosten 50,-. Met C.J.P. en Pas 65+ 38,-. Losse kaarten 11,25, met C.J.P. en Pas 65+ 8,25\ Alleen houders van een abonnement kunnen de CD-serie bestellen ad 66,-. Abonnementen, CD-serie en plaatsbewijzen kunnen telefonisch besteld worden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur onder num mer 01828-14433. Betaling vindt plaats aan de zaal. Verkoop van losse plaatsbewijzen uitsluitend vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert aan de zaal. Abonnementhouders kunnen tegen ge reduceerd tarief de concerten van de Rijnlandse Orkest Vereniging bezoeken. WADDINXVEEN - Verkeerswethou der Joop Neele is er nog niet uit hoe het terrein van het voormalig woonwagen centrum aan de Dreef - waar tijdelijk weer enkele woonwagenbewoners zijn neergestreken - precies moet worden ingericht. Hij liet dat weten in antwoord op vra gen van VVD-raadslid Jaap van den Berg. Voor de inrichting van het nu nog braak Eggende terrein is het van belang te weten of de Sniepweg tussen Piasweg en Dreef kan worden afgesloten, of het terrein een rol gaat vervullen bij de par- keermogelijkheden voor de zwembad- bezoekers en of de in- en uitgang naar de tennis- en hockeyvelden kan worden verlegd naar de Sniepweg, zoals de plannen nu zijn. Bij de te kiezen oplossingen zal overleg worden gevoerd met de buurt. Voor de gedachte werkzaamheden moet de sloot naast de Sniepweg deels gedempt worden. Het ziet er naar uit dat het oude woon wagenterrein pas na de winter opge knapt en geasfalteerd kan worden. Volgens directeur ing. S. van Houten van Openbare Werken ligt het toekom stige evenemententerrein er in ieder geval veel beter bij dan toen er nog woonwagens stonden, hoewel het er nog wat ruig uitziet. WADDINXVEEN - Het zwembad- complex aan de Sniepweg krijgt een ’’zonne-eiland”, bestaande uit een 5- delig solarium. Aanvankelijk was het de bedoeling deze ”zonneweide-appa- ratuur” te huren of te leasen, maar B. en W. hebben besloten de apparatuur rechtstreeks zelf aan te schaffen. Omdat de gemeente verwacht dat van de gemiddeld 2.500 recreatieve bezoe kers per week zo’n 15% gebruik zal gaan maken van de zonneweide (dat zijn 330 personen per week) denkt men aan een jaaropbrengst van 17.160,-. De jaarlijkse lasten bedragen een kleine tien mille voor afschrijving, on derhoud en vervanging lampen. Het ta rief bedraagt ƒ1,- per persoon. Groot voordeel van de koop is, dat hierdoor het solarium in eigendom van het zwembad wordt verkregen, waar door een (intern gebleken) dure finan- cieringsregeling niet nodig is. Het feit dat voor deze ”aanschaf-in- eens” van 29.559,- een extra krediet beschikbaar moet worden gesteld, kan worden gezien als ”de kost gaat voor de baat”, aldus B. en W. De gehele aan schaf geeft een voordelig financieel beeld. De firma Hoeks die de apparatuur gaat leveren, is één van de weinige gespecia liseerde solariumbedrijven in Neder land en staat borg voor goede kwaliteit en uitstekende service. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. dagen tijdens werkdagen van 08,30 tot 12.30 uur ter inzage op de af deling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1, alhier. Gedurende bovengenoemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden hiertegen schriftelijke bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen kan dit sei zoen weer een serie kamermuziekconcerten worden beluisterd. De concerten worden gehouden op zes donderdagavonden, aanvang 20.30 uur. Het programma voor de 11-de kamermuziekserie ziet er als volgt uit: 18-10-1990 Rian de Waal, piano 15-11-1990 Daniël Kwartet m.m.v. Henk de Graaf, klarinet 10- 01-1991 Duruflé Ensemble, fluit, altviool en piano Ensemble Bouzignac, sopraan, clavecimbel, gamba Arcis Ensemble m.m.v. Frans van Ruth, piano 11- 04-1991 Dimitri Ferschtman, cello en Cor de Groot, piano Ontwerp vierentwintigste uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde een gebied dat globaal wordt begrensd door De Kuyperhoeve, Mina Druckerhoeve en De Visserhoeve. De onderhavige (vierentwintigste) uitwerking maakt dc bouw mo gelijk van 11 vrije sector rijen woningen, alsmede ccn medisch kleuterdagverblijf. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 6 september 1990 gedurende ccn termijn van veertien 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Presentatie: Gert Voogd, Diederik Huizinga en Pe ter Teunisse. u Middenstand 10 mnd. Engels, Duits, Frans, Spaans 6 mnd. r—13 sept. en 17 sept. (talen) van H 19.30-21.00 uur in Sch.Gem. Bospark, I—I Pr. Beatrixl. 4, Alphen a/d Rijn. Hoeks bood in haar offerte van juli 1990, een 5-delige zonneweide te huur aan voor 44.969,21. Deze investering kan door Hoeks worden voorgefinan cierd en over een periode van 96 maarTi den worden terugbetaald a 578,- 55.488,-). Het terugbetalen geschiedt uitsluitend door middel van de maandelijkse op-l brengst van de zonneweide-automa-i ten, doch altijd met een verplicht mini-» mum van 578,-1 Het eventuele meer opbrengst wordt versneld afgeschrej ven! Het enige voordeel van deze ’’dure’! formule is dat géén investeringen nodig zijn voor de aanschaf van de zonnewei, de. Goedkoper is het van Hoeks de 5 delige zonneweide rechtstreeks te ko pen en in eigen regie de apparatuur te installeren. S.P.D. M.B.A. 10 of 14 mnd. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op donderdag 6 september 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Ingekomen stukken: Provinciaal plan voor de verwijdering van zuiveringsslib c.a. 1990-1995. Resultaten indicatief bodemonderzoek moestuinen Staring laan. Voorbereiding aktie Tankslag. Toekenning rijksbijdrage op grond van het concept Bijdragen besluit uitvoering gemeentelijk milieubeleid. - Enquête Socialistische Partij inzake verontreiniging oppervlak tewater. - Voorstel inzake invoering van gescheiden inzameling van afval stoffen. - Voorstel tot (le) wijziging van de Destructieverordening.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3