OLDE FILM GEVONDEN Luifelbaandag geslaagd I Xal Fi/il Vergunningen Anti-slip cursus van rijschool Guit Kom op de fiets of lopend Fantastisch feestpakket bij Van Mourik Energiekluis met Zweedse inbouwhaarden In Tenniscentrum Waddinxveen op 13,14 en 15 september Kortings bon voor gezinsbeurs Hinderwet voor vijf tuinders Kunst en cultuur op beurs C. v.d. Wall krijgt Franse onderscheiding Veta BV: Gratis Kabouter Podium Zoektocht Gratis Wonen Thema’s Ambachten Attracties Tij sterman RUDEKA ill' s-- Woensdag 12 september 1990 gaan worden. De in Waddinxveen te houden gezinsbeurs Futura werd eerder gehouden in Nieuwerkerk aan den IJssel, zoals Sjaak Noteboom). Pagina 7 deze foto laat zien. (Foto: Futura f WADDINXVEEN - In het Tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniep weg wordt deze week - donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 september - de driedaagse gezinsbeurs Futura gehouden. Op de beurs presenteren zich 50 bedrijven en zijn drie dagen lang tal van attracties en demonstra ties. De eerste Waddinxveense gezinsbeurs wordt donderdagmiddag half twee geopend door burgemeester C.M. van der Linden. Er worden ten minste 3.000 betalende bezoekers verwacht. -* fl|» L i i 1u i - Driedaagse gezinsbeurs Futura trekt duizenden Het winkelcentrum Luifelbaan hield een geslaagde Luifelbaandag ter gelegenheid van het 22-jarig bestaan. (Foto: De auto van de toekomst, I groot aantal koetsen, die, getrokken door Friese paarden, overal in de regio worden ingezet bij bruiloften en derge lijke. Een van die koetsen is op de beurste zien. Een dergelijke filmvertoning in Moer- kapelle bracht eerder dit jaar volle za len te weeg met mensen, die wilden zien hoe hun plaats er toen uitzag, welke bedrijven er (nog) waren en of er tussen al die gefilmde mensen nog fa milieleden waren te ontdekken. In het hart van de beurs, pal naast het terras, wordt een podium opgericht voor mode-presentaties door Raffaella bruidsmode en Basi Ruti mode en sportdemonstraties door sportschool Den Edel. Aan de mode verwante bedrijven ver zorgen demonstraties in hun eigen stand. Zo kunnen beursbezoekers in de stand van schoonheidssalon Thea ken nis maken met professionele schoon- heidsverzorging en de daarbij beho rende produkten. Bastiaan Optiek ver zorgt gratis oogmetingen. Bruidsmode komt ook nog op een an dere manier aan bod. Drukkerij Van der Vlist vraagt aandacht voor familie- drukwerk met een bruidje in de stand. Een stand verder kan men in de stand van De Koetserij informatie opdoen over trouwen per koets. Dit Goudse bedrijf beschikt over een levensduur en gezellige warmte. Voorts voldoen deze haarden aan de strenge Zweedse milieunormen. De nu boven water gekomen Waddinx- veense film is jarenlang zoek geweest. In 1983 stelde de Stichting Waddinx veen 750 Jaar al een tevergeefse zoek tocht in naar het historische celluloid. Ook particulieren, zoals G. van Ringe- lenstein van de Beethovenlaan, en ver enigingen probeerden achter de be waarplaats van die film te komen. Ook telefoontjes naar instellingen in het land leverden niets op. In het voorjaar klopte het Weekblad voor Waddinxveen bij wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) aan met het verzoek nog eens in het gemeentehuis te gaan zoeken naar de veelgezochte plaatselijke film. Dat leverde vorige maand in de ge meentelijke rubriek in deze krant een oproep op, want de gemeente dacht dat de documentaire bij iemand thuis in een vergeten hoekje terecht ws geko men, maar dit unieke materiaal bleek keurig ergens in het gemeentehuis be waard te worden. Vermoed wordt dat de film ”Hoe het hier reilt en zeilt” - blijkens fotokopiën van rekeningen - in de jaren vijftig of zestig opgenomen moet zijn. Zodra de j WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gemeld een aantal vergunningen te hebben verleend. Aan de Hengelsportvereniging ’’Wad dinxveen” is toestemming verleend tot bestemming van de vijvers in Bedrij venpark Coenecoop tot kweekvijvers voor vis. Aan Organisatieburo Midland BV is vergunning verleend tot het organise ren van een antiekbeurs in de sporthal ”De Sniep” op 19, 20 en 21 oktober 1990. Eén van de nieuwe leerlingen, die zich tijdens de gezinsbeurs aanmelden voor rijlessen krijgt na het halen van zijn rij bewijs de anti-slip-cursus gratis aange boden van autorijschool Guit. Ook introduceert de Waddinxveense autorijschool Guit tijdens de beurs ”Het rijbewijs in 10 dagen”, zoals dat gebeurt in de ’’ANWB rijleskampen”. Alleen wordt niet eerst op een afgeslo ten terrein geoefend maar gaat men di- rekt de weg op. Ook op het gebied van wonen is veel te zien op de beurs. In meubelstad Wad dinxveen ontbreken meubels uiteraard niet. Verder aandacht voor slaapkamers, keukens, tapijtreiniging, wand- en pla fondsystemen, verhuizen en woningde- coratie. Moons Europatuin uit Bos koop zorgt bovendien voor een fraai groen ’’eiland” binnen de beurs. WADDINXVEEN - Het advies- en in- stallatiebureau De Energiekluis van de Wilhelminakade in Waddinxveen staat op de gezinsbeurs Futura met milieu vriendelijke Zweedse haarden. Naast de energie-zuinige BRIME-in- bouwhaarden heeft De Energiekluis haar leveringsprogramma behoorlijk uitgebreid. Zo heeft men thans de unieke distributie in handen, recht streeks vanaf de fabriek, van de He- roal-rolluiken- en garagedeuren, even tueel elektrisch bedienbaar op afstand. De kwaliteit van deze Heroal-rolluiken en garagedeuren staat uiteraard hoog aangeschreven, met name doordat ze vervaardigd zijn van gewalste, dubbel wandige aluminiumprofielen, onder hoge druk volgeschuimd met de warmte- en geluidsisolerende polyure- thaan. Ze beschermen tegen inbraak en straatlawaai, regeld traploos de lichtin val in uw huis en beschermen uw inte rieur tegen zonnestralen. Ook levert de‘Energiekluis voor inte- rieuren raamdecoratie waaronder PVC en stoffen verticale lamellen. Voor het exterieur levert dit bedrijf zonwering met knikarmsysteem, markiezen in stof of lakfolie. Getoond worden de Brime-Brasan Zweedse inbouwhaarden, bekend staan om hun hoog rendement, lange nieuwe ’’chevalier” zal een moeilijke, levensduur en gezellige warmte, maar mooie en dankbare taak zijn, die met plezier door de Alliance zal wor den aangevat. De auto van de toekomst, een robot-auto, te zien op de donderdag, vrijdag en zaterdag in het tenniscentrum Wad dinxveen aan de Sniepweg te houden driedaagse gezinsbeurs Futura. (Tekening: Futura). Het verschil was ook opvallen. Men gokte van 220 tot 26,000 stukjes. Het juiste aantal wordt nog even geheim ge houden aangezien de manshoge giraffe ook op de komende Boskoopse brade rie komt te staan. De twee Waddinxveense prijswin naars, voor wie een leuk Lego-prijsje bij De Bas staat te wachten, zijn Peter Vermeulen (5 jaar) van de Koningin Wilhelminasingel 50 en Erine Dijkstra (8 jaar) van de Beethovenlaan 40. WADDINXVEEN - Uitgeverij Veta BV, in Waddinxveen uitgever van het Weekblad voor Waddinx veen en in Boskoop van De Gouwe Koerier, stelt bezoekers aan de Waddinxveense beurs Futura ’90 in de gelegenheid goedkoop aan hun toegangskaartjes te komen. In deze krant vindt u een kortings- coupon, die recht geeft op een kor ting van 1,50. Kinderkaartjes ko men daardoor op een gulden; vol wassenkaartjes op 3,50. De korting geldt voor maximaal vier personen. De bon kunt u uit knippen en aan de kassa van de beurs inleveren. WADDINXVEEN - Bezoekers van de driedaagse gezinsbeurs Fu tura aan de Sniepweg wordt ver zocht zoveel mogelijk gebruik te maken van fiets of benenwagen. De gemeente Waddinxveen heeft zich wel ingespannen om het par keerterrein bij het zwembad tijdig herstraat te hebben, maar zelfs dan kunnen zich nog parkeerproble men voordoen. Er zal zoveel mogelijk getracht worden het verkeer in goede banen te leiden. Op het parkeerterrein zal een verkeersregelaar worden opge steld, die, als de parkeerplaatsen rond de hal vol zijn, automobilisten naar andere terreinen zal verwij zen. WADDINXVEEN - De winkeliers aan de Luifelbaan hebben een gezellige en goed bezochte Luifelbaandag aan de Brederolaan gehouden. Met die dag werd zaterdag het 22-jarig bestaan van deze winkelstrip in Waddinxveen- Noord luister bijgezet. Alle winkeliers zorgden voor buitenac tiviteiten. Er waren speciale aanbiedin gen, attracties en demonstraties. Het publiek (jong en oud) stelde dit leven in de brouwerij op prijs. speelhoek ingericht. Kinderen kunnen er creatief bezig zijn met onder andere klei, papier en het maken van vliegers. Door de begeleiders die continu in de speelhoek aanwezig zijn kunnen de kinderen zich laten schminken. Overigens zal er voor de kinderen ook in de grote stand van Van de Wal Speel goed veel te zien zijn. Ook stand van de lokale omroep RTW mag als attractie gezien worden. De luisteraars van de omroep kunnen nu ook eens persoonlijk kennis maken met medewerkers van de omroep. Belangrijker is dat de bezoeker de techniek achter de uitzendingen kan bekijken en misschien zelfs zelf aan de knoppen mag zitten. WADDINXVEEN - Vijf tuinbouwbe drijven aan de Abraham Kroesweg hebben in één keer de ontbrekende hinderwetvergunning van B. en W. ge kregen. In zo’n vergunning staan voor schriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder. De betreffende be schikkingen liggen een maand in het gemeentehuis ter inzage. Het betreft hier de tuinbouwbedrijven van H.C. de Vreede (Abraham Kroes weg 26); A. Hoogerbrugge (Abraham Kroesweg 13); Fa. Chrygilo (Abraham Kroesweg 21); G. Meijndert (Abra ham Kroesweg 54) en Van Marck BV (Abraham Kroesweg 29) De 50 bedrijven en instellingen die zich op de gezinsbeurs presenteren komen bijna allemaal uit Waddinxveen en di recte omgeving. De organisatie van het evenement is in handen van het Nieu- werkerkse bureau Futura. Naast bedrijfspresentaties zijn er di verse attracties, waaronder een kinder- speelhoek, een verrassende robot, op merkelijke ambachten en (sport)mode presentaties. Belangrijk thema binnen de beurs is het ’’energie- en milieuplein”, met on der andere informatie over de nieuwste subsidies op het gebied van energiebe sparing. De beurs is bedoeld voor in woners van Waddinxveen en de directe omgeving. Verwacht wordt dat duizen den mensen een middag of avond uit zullen trekken voor een bezoek aan de beurs. De gezinsbeurs Futura is geopend op donderdag 13 en vrijdag 14 september van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 15 september van 10.00 tot 17.00 uur. De tennishal bevindt zich naast het zwembad. De toegangsprijs bedraagt 5,- (vanaf 12 jaar) en 2,50 voor kinde ren van 5 t/m 12 jaar. Op de beurs is speciale aandacht voor energie en milieu. Rondom de stand van het Energiebedrijf Midden-Hol- v land is een aantal bedrijven en instellin gen gegroepeerd, met onder andere in formatie over de modernste c.v. en warmwater-apparatuur, de nieuwe rijkssubsidie op woningisolatie en zonne-energie. Zowel in de stand van het energiebe drijf als in die van de stichting Bouw- voorlichting wordt informatie op maat verstrekt over de situatie bij u thuis. In de stand van De Energiekluis ook aandacht voor rolluiken en haarden. WADDINXVEEN - Kunst en cultuur ontbreekt ook niet op de gezinsbeurs Futura in het Tenniscentrum Waddinx veen. Op de beurs staat bijvoorbeeld binnen huisarchitect Maris Erkelens van de Zesde Tochtweg met twee stands. In de één ontwerp en realisatie, zoals hij die aan de man brengt in zijn zaak aan de Nieuwe Haven in Gouda, en één over het ’’Atelier 6e Tocht”, waar promotie wordt gemaakt voor teken- en schilder lessen en een keramiekcursus. Er wordt uiteraard op veel meer plaat sen in de beurs gedemonstreerd. Zo laat de firma Lambooy het Waddinx veense publiek kennismaken met ge- raffineerd Japans suikerwerk. Ook Salda BV is op de beurs aanwezig. Dit Waddinxveense bedrijf is op aller lei grote beurzen in West-Europa en de Verenigde Staten actief. Op 13, 14 en 15 september wordt onder andere de nieuwste produkten gepresenteerd: zelf te vervaardigen luxe sieraden met behulp van een speciale ”koud- emai 11e-techniek”. Ook de bekende ”krimpie-dinkie-fo- lie” zal op de beurs te zien zijn. In de stand van ’’Atelier 6e Tocht” worden onder andere demonstraties verzorgd door pottenbakkers. Verder zorgt organisatiebureau Futura voor enkele attracties. Bij het Energie ën Milieuplein wordt een bijzondere robot geplaatst, die veel bezoekers zal verrassen. Achterin de zaal wordt een kinder- WADDINXVEEN/DEN HAAG Oud- en erevoorzitter C. van de Wall uit Gouda van de afdeling Boskoop/ Waddinxveen van de Alliance Fran- caise des Pays-Bas heeft vorige week vrijdag in de Haagse ambtswoning van de Franse ambassadeur Jean-René Bernard de versierselen behorende bij de zeer hoge onderscheiding Chevalier de la Légion d’Honneur uitgereikt ge- J kregen. De in Frankrijk opgevallen verdiensten van Constant van de Wall, die vorig J jaar aftrad als Alliance-voorzitter, be- treffen uiteraard niet alleen zijn activi- teiten voor de Alliance Francaise. Hij was in 1956 oprichter van de Al- liance-afdeling Gouda in 1977 vice-pre- v sident en in 1985 president van het Co- I mité Ouwendijck Nederland (een in- stelling tot bevordering van de Bel-ij gisch-Nederlandse vriendschap) en sinds 1990 president van de internatio- nale organisatie ’’Association Ouwen- dijck et Communications” (Frankrijk, Canada, België en Nederland omvat-’ tend). De Gouwenaar ontving in 1968 van de regering van Frankrijk de ’’Ordre des - Palmes Aacadémiques” en hij werd in 1981 in privé-audientie ontvangen door de president van Frankrijk, Francois Mitterand. In 1982 ontving hij uit han den van de vice-premier van België, José Desmaret, in naam van de Belgi sche Koning de Leopoldsorde. De heer Van de Wall is niet alleen een groot taalkundige en directeur van zijn talenschool GEBO te Gouda, hij is ook een groot kunstliefhebber en musicus (pianist en componist). Gedurende een aantal jaren was hij een aantal jaren was hij ook directeur van de VW Gou da. De Alliance Francaise Boskoop/Wad- dinxveen, een onder zijn leiding en be zieling gedurende 23 jaren tot bloei ge brachte vereniging en lesinstituut voor de Franse taal, is niet weinig trots op deze onderscheiding die de oud-voor- zitter te beurt viel. Bij de uitreiking waren naast vele vrienden en vertegenwoordigers van diverse organisaties, ook aanwezig na mens de Alliance Francaise Boskoop/ Waddinxveen secretaresse A. Geurt- sen-Voorbergen en de huidige voorzit ter A. van Veen uit Waddinxveen. Voortzetting van het werk van de WADDINXVEEN - Supermarkt H. van Mourik aan de Passage is gestart met een gratis spaaractie voor een fan tastisch feestpakket. Zestien weken lang ontvangt de consument bij aan koop van elke ƒ5,- boodschappen (uit gezonderd tabaksartikelen, (half) volle melk, brood tegen minimum prijs en emballage) bij de kassa een gratis ze gel. Zij kan deze zegel op een speciale spaarkaart plakken. Als deze vol is le vert zij de kaart bij de Waddinxveense supermarkt in en ontvangt hiervoor in ruil vanaf zaterdag 12 januari 1991 Het feestpakket bevat een ruime keuze aan dagelijkse boodschappen. De to tale waarde van dit pakket is 40,-. WADDINXVEEN - Op de gezins beurs Futura is ook uitgeverij Veta BV van het Weekblad voor Wad dinxveen in Waddinxveen en De Gouwe Koerier in Boskoop aanwe zig. Bezoekers van de beurs krijgen bij de stand van Veta BV de gelegen heid om in de editie van volgende week woensdag 19 september gratis een Kabouter - de rubrieksadver tentie van beide nieuwsweekbladen - te plaatsen. Deze driedaagse actie geldt alleen voor particulieren. Per gezin kan één Kabouter worden opgegeven van maximaal vijf regels. In de stand van Veta BV zijn daar formu lieren voor aanwezig om dat snel en gemakkelijk te doen. Als extra attractie is aan het geheel toe gevoegd rallyrijder Kees Tijsterman (onder andere bekend van Parijs-Da- kar). Hij zal aanwezig zijn met een echte rally-wagen. Uiteraard is de beurs uitgebreider dan in zo’n kort bestek beschreven kan worden. Op de beurs zal men merken dat Waddinxveen een aantrekkelijk nieuw evenement rijker is. Deelnemende bedrijven en instellin gen en de organisatoren zullen zich tot het uiterste inspannen om er voor ie dereen een gezellig en informatief dagje-uit van te maken. WADDINXVEEN - De op de gezins beurs Futura aan de Sniepweg aanwe zige Waddinxveense rijschool Guit geeft in samenwerking met het Trai nings Centrum voor Voertuigbeheer- sing in Weert een anti-slip, veiligheids- training voor automobilisten. Deze cursus omvat meer dan een ge wone anti-slipcursus. Naast het opvan gen van slip tijdens remmen en uit wij ken op een rechte weg, wordt dit bij deze cursus ook in bochten geoefend. Tevens worden er remoefeningen op stroef wegdek gedaan, en traint men eenzijdig remmen op ééndeels glad of ééndeels stroef wegdek. Om de realiteit zo dicht mogelijk te na deren wordt niet gereden in auto: :s met profielloze achterwielen, maar in ge wone auto’s, terwijl de baan is voorzien van een speciale kunststofoppervlakte (waar water op gezet wordt, zodat het -spiegelglad wordt. Als men de behandelde technieken goed beheerst mogen alle oefeningen met de eigen auto worden herhaald. Tijdens de gezinsbeurs kunnen de be zoekers op de stand van autorijschool Guit op video zien hoe men met deze anti-slipcursus de eigen verkeersveilig heid kan verhogen. WADDINXVEEN - Een tientallen jaren oude film over Waddinxveen en haar inwoners is terecht. De rolprent - waar deze zomer het gemeentebe stuur intensief op zoek naar ging - is ergens onder het stof en diep wegge-' stopt in het raadhuis gevonden. Het is nog niet bekend wat er mee gaat ge beuren, maar als de kwaliteit nog goed blijkt te zijn zal de film vertoond film is bekeken valt hierover meer te’ zeggen. De film werd gemaakt in op dracht van de toenmalige Filmactie in Enschede in het kader van een lande lijke filmactie voor verenigingen. De Filmactie maakte het destijds mo gelijk in plaatsen tot 10.000 inwoners een lokale film op te nemen, waaraan," veel mensen genoegen zouden kunnen beleven. Met name muziekvereniging gen en zangkoren haakten hierop in. Ook bedrijven die zich daarvoor opga-' ven kwamen in beeld. En natuurlijk de gebouwen en straten van toen. In het winkelcentrum was het ook bij De Bas (speelgoed en doe-het-zelf) een drukte van belang. Naast de demon stratie van Salda, trok de Lego-giraffe van bijna 2 meter hoog veel belangstel ling. Het was de bedoeling dat jong en oud het aantal Lego-steentjes zou tellen. Dat was niet voor iedereen even een voudig, want van de ruim 400 deelne mers waren er maar 2 die in de buurt kwamen. K 4 MOKXMMm i

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13