W’veners aangehouden muziekliefhebbers CD-aanbod voor Voor bedreiging en diefstal Veroordeeld Open dag asiel in Boskoop Van het gemeentebestuur Kwart miljoen voor straat verlichting Gaslek door vrachtwagen Arts spreekt voor humanisten voor ton steunfraude Dierenbescherming zoekt collectanten Bestuur Concoursen Illegaal venten Imago Jeugd bekeurd Opgelost Onder invloed Gestolen fietsen Aanrijdingen Prijsvraag Heropgericht Gevonden fietsen Dirigenten Plaatsbewijzen 1990 Cowboy” Inl. 01720-22450 Wind Romantisch Inbraak I 4 Waddinxveen INFO-AVONDEN: m S P D- 5 INFO-AVONDEN: Alphense Avondschool al 30 jaar mondelinge CURSUSSEN Pagina 11 bestaat zestig jaar onderzoek Het 60-jarige Voorwaarts in nieuwe uniformen. (Foto: Voorwaarts/Sjaak Noteboom). Helaas moest in 1987 de drumband en het majorettepeleton vanwege het sterk gedaalde ledental en omdat er bij de muzikanten weinig animo was om op straat te marcheren worden opgehe ven. Uitsluitend houders van een abonne ment op de 11e reeks met veel klassieke en romantische muziek worden in de gelegenheid gesteld om in het bezit te komen van een 6-delige CD-serie tegen het bedrag van slechts 66,-. Indien met in aanmerking wil komen voor de CD-serie, dient men nog deze week te bestellen. Bezoekers van Waddinxveense kamer muziekconcerten kunnen veel bekende namen tegenkomen op deze CD's en zo herinneringen aan een bijzonder con cert levendig houden. den op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur onder nummer 01828-14433. Beta ling vindt plaats aan de zaal. Verkoop van losse plaatsbewijzen uit sluitend vanaf een half uur voor de aan vang van elk concert aan de zaal. Abonnementhouders kunnen tegen ge reduceerd tarief de concerten van de Rijnlandse Orkest Vereniging bezoe ken. Ook het idee dat er in het asiel uitslui tend verwaarloosde dieren te halen zijn, is een misvatting. Het gros van de dieren is kerngezond en belandt in het asiel wegens privé-omstandigheden van de eigenaar(s). Alle dieren worden bij binnenkomst medisch onderzocht en - waar nodig - behandeld door een dierenarts. In verband met vermoedelijk ge pleegde bedreiging of afpersing is in de nacht van woensdag J) op donderdag 30 augustus een 27-jarige Waddinxve- ner van zijn bed gelicht en aangehou den. De aanhouding geschiedde op verzoek van de gemeentepolitie te Zoetermeer. Op donderdag 6 september werd een 33-jarige Waddinxvener aangehouden op verzoek van de gemeentepolitie te Delft. Hij wordt verdacht van diefstal. Het allerteerste bestuur bestond uit A. v.d. Berg (voorzitter), H. van Egdom (penningmeester), J.C. La Grand (se cretaris) en M. v.d. Stelt, H. Verburg, C. Heeren en F. Rincheval (bestuursle den). Van degenen die aan de oprichting veel hebben bijgedragen zijn er nog twee in teven: oud-wethouder S. Pille en Abr. v.d. Graaf. Begonnen werd met 23 leden en in het eerste jaar meldden zich maar liefst 30 nieuwe leden aan. De eerste voorzitter AvdBerg was zo met hart en ziel aan Voorwaarts verknocht dat veten de vereniging beter kende als ’’muziekver eniging van Arie v.d. Berg” dan als Voorwaarts. In de oorlog werd het steeds moeilijker een muziekvereniging in stand te hou den. Door allerlei maatregelen van de bezetter, en omdat veel leden gedwon gen werden in Duitsland te gaan werken, werd in 1942 besloten de ver eniging stil te leggen. Maar er waren ook concoursen met een serieuze beoordeling. Zo werd er op het in de vijftiger jaren door het vroe gere mannenkoor ’’Onvermoeid Voor uit” in Waddinxveen georganiseerde concours, door Voorwaarts het hoog ste aantal punten van het gehete con cours behaald. Onbetwist hoogtepunt was evenwel het behalen van het hoogste aantal punten in de afdeling Uitmuntendheid op het naj aarsconcours in de Stadsgehoorzaal in Leiden. Deze prestatie leverde Voorwaarts een wisselbeker op en een huldiging op het Waddinxveense ge meentehuis. Op vrijdag 31 augustus werden twee uit Spijkenisse en Hellevoetsluis afkom stige vrouwen aangehouden en be keurd wegens het venten zonder ver gunning bij de bejaardenwoningen aan de Prins Bernhardlaan. Zij boden par fums en badschuim te koop aan. De voorraad is inbeslaggenomen. De meeste asielen hebben voor deze dag extra activiteiten op het pro gramma staan. De invulling van de dag varieert per asiel. Er zal informatie ge geven worden over tatoeage, sterilisa tie en castratie, de cursus Gehoorzame Huishond voor baas en hond, de cursus Dieren-EHBO en verzorging en Diere nambulances. Ook zal aandacht worden besteed aan de mogelijkheden die het asiel biedt bij aanschaf van een huisdier uit het asiel. Bij veten leeft nog steeds het imago van het asiel als ’’afmaak-centrum” voor ’’zielige” dieren. In de praktijk gebeurt het euthanaseren van dieren echter vrijwel uitsluitend op medische indica tie. Op vrijdag 7 september om 22.30 uur werden 7 jeugdige Waddinxveners in leeftijd variërend van 15 tot 18 jaar, be keurd wegens het veroorzaken van er gerlijke overlast voor de omgeving (luid schreeuwen en alcoholgebruik). Zij hielden zich op op het schoolplein van de Gereformeerde Basisschool aan de Lindengaarde. Vier in de eerste week van augustus van dit jaar gepleegde woninginbraken zijn opgelost. Een 26-jarige inwoner van Gouda bekende de inbraken in wonin gen aan de Zuidkade, Jan Dorrekens- kande-Oost, Anna van Burenstraat en de Mauritslaan. Wegens het rijden onder invloed wer den de afgelopen week 3 automobilis ten bekeurd: Twee Waddinxveners en een inwoner van Reeuwijk. Zij onder gingen alten de analyse-test. Eén van de Waddinxveners stond gesignaleerd voor een geldboete van 390,-. In Waddinxveen werden gestoten een damesfiets (turquoise, Peugeot, post code 2573 KK 106), een damesfiets (bordeaux rood, Sparta), een heren fiets (bruin, Gazelle), een damesfiets (bruin, postcode 2741 MX 11), een he renfiets (bruin, Oldtimer), een dames fiets (groen, Opoefiets Gazelle) en een snorfiets (rood, merk Gitera, verz.pl. XLX-217, framenummer 053039576). Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 september 1990 -- ■POLITIENIEUWS Vier inwoners van de gemeente Wad dinxveen raakten licht gewond bij een eenzijdig ongeval, welke plaats vond op dinsdag 28 augustus op de Noordka- de. In een bocht verloor de 22-jarige bestuurder de macht over het stuur en kwam in de berm tegen een boom tot stilstand. Bestuurder en inzittenden werden voor controle naar het zieken- BOSKOOP - Het dierenasiel van me vrouw S.M. Hoogwerf aan de Otweg 15 in Boskoop neemt zaterdag 15 septem ber met zo’n 50 andere asielen in ons land deel aan de eerste landelijke open dag van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. In alle deelnemende asielen kunnen bezoekers tussen 8 en 80 jaar meedoen aan een prijsvraag. Door het juist beantwoorden van twee vragen over het asiel, maakt men kans op één van de dertien Sparta-fietsen of een exem plaar van de Spectrum-boeken ’’Hon den” of ’’Katten”. Alle jeugdige be zoekers tot 7 jaar ontvangen een leuke attentie. In juni 1945 werd Voorwaarts weer heropgericht. Leidde de vereniging voor de oorlog eigenlijk een wat geïso leerd bestaan, na de oorlog werd dat geheel anders. In die eerste na-oorlogse tijd brak er een drukke tijd aan voor de muziek: Bevrijdingsfeesten, buurtfeesten, Ko- ninginnefeesten, overal wilde men mu ziek bij hebben. Maar ook in de jaren daarna heeft Voorwaarts aan talloze evenementen en festiviteiten zijn medewerking ver leend. Of dat nu was het inhalen van Sinterklaas, Avondvierdaagse, 1 Mei- viering, sportevenementen en carna valsoptochten, Voorwaarts was indien maar even mogelijk, er bij tot zelfs in het buitenland toe. Met name de Koninginnedagen waren voor de muzikanten zeer drukke da gen. Dat begon al vroeg met de aubade van alle Waddinxveense scholieren aan de Oranjelaan, daarna ’s middags mu ziek op het feestterrein aan het Noord- einde en ’s avonds was er wel ergens een lampion-optocht. Zo concerteerden eerder in Waddinx veen het Pare Kwartet met o.a. Leo van Doeselaar, Martijn van de Hoek (pia no), het uit vier vrouwen bestaande Colorado Quartet en verder Vera Bets, Anner Bijlsma en Stanley Hoogland. De CD-serie biedt het volgende pro gramma: 1. Pare Kwartet: J. Brahms - piano kwartet nr. 3 in c kl t op. 26, G. Fauré - pianokwartet nr 1 in c kl. t op. 15. 2. Martijn van den Hoek (piano): F. Chopin - Sonate nr. 3 in b kl. t op. 58, R. Schumann - Kreisleriana, 8 Stücke op. 16. 3. Colorado Quartet: L. van Beetho ven - Strijkkwartet op. 18 nr 4 in c kl. t, L. van Beethoven - Strijkkwartet op. 18 nr. 6 in Bes gr. t. 4. Godfried Hoogeveen (cello) en Frédéric Meinders (piano): J. Brahms- Sonate voor cello en piano in e kl. t. op. 38, J. Brahms - Sonate voor cello en piano in F gr. t. op. 99. 5. Fodor Kwintet m.m.v. Ronald Brautigam (piano): W.A. Mozart - Kwartet in Es gr.t. KV 452, W.A. Mo zart -Rondo in aki. tK V 511 voor pia no, W.A. Mozart - 3 Stücke für eine Floten Uhr. 6. Marianne Kweksilber, Vera Bets, Anner Bijlsma en Stanley Hoogland: Ludwig van Beethoven - Frühlingsso- nate voor viool en piano in F. gr.t.op. 24, Variaties op een thema van Handel voor cello en piano, 8 Schotse liederen voor sopraan en piano-trio. Pianotrio op. 70 nr. 1 ’’Geistertrio”. De afgelopen week werden 4 fietsen gevonden en mede aan de hand van de ingegraveerde postcode, dan wel een goede omschrijving van de gedupeer den konden deze karretjes worden te ruggegeven. Voorwaarts heeft ook verschillende di rigenten gehad, zoals Van Leeuwen, Bosch en Hedzer v.d. Giezen. Maar de meest legendarische was toch wel de in 1961 overleden Coen v.d. Knaap. Afkomstig uit de militaire muziek had hij een grote kennis van de fanfaremu ziek. Een echte levenskunstenaar met een grote dosis humor maar onbarm hartig voor degene die er met de pet naar gooide. Doordat in de jaren zestig steeds meer de gedachte veld won dat sport en cul turele verenigingen niet meer gebon den zouden moeten zijn aan één be paalde politieke of religieuze richting werd in 1967 besloten het predikaat ’’arbeiders” te doen vervallen en de naam te wijzigen in muziekvereniging Voorwaarts. Daarmee werd Voorwaarts dus een al gemene vereniging waar iedereen van welke politieke of religieuze overtui ging ook lid of donateur kon worden. Enkele jaren later werd de naam weer gewijzigd in Brassband Voorwaarts vanwege een omzetting van het instru mentarium. WADDINXVEEN - Ook dit jaar gaat de in de Waddinxveense raadzaal van het gemeentehuis te houden serie kamermuziekconcerten - te begin nen met pianist Rian de Waal op donderdagavond 18 oktober en eindi gend met Dimitri Ferschtman (cello) en Cor de Groot (piano) op donder dagavond 11 april - met een speciaal aanbod van compact-discs. Abonnementen kosten 50,-. Met CJP en Pas 65-plus 38,-. Losse kaarten 11,25 met CJP en Pas 65-plus 8,25. Alleen houders van een abonnement kunenn de CD-serie bestellen a 66,-. Abonnementen, CD-serie en plaatsbe wijzen kunnen telefonisch besteld wor- Anno 1990 telt de brassband Voor waarts 29 spelende leden en is een jeugdorkest in oprichting. Het bestuur wordt gevormd door Mincke La Grand (voorzitter), Ineke Quint (secretaris), Chris v.d. Graaf (penningmeester) en Cock La Grand en Jan v.d. Laan (be stuursleden). De band staat onder leiding van de energieke dirigent Rein Quint uit Zoe termeer. Mede dank zij een gift van de gemeente vorig jaar konden nieuwe uniformen worden aangeschaft omdat - Dat er bij zoveel activiteit ook wel eens iets mis ging zal niemand verbazen. Zo kon het gebeuren dat tijdens de intocht van St. Nicolaas zijn trouwe schimmel zo in vervoering raakte van de muziek van-Voorwaarts dat zij een wilde ron dedans begon waardoor Sinterklaas meer teek op een cowboy tijdens een rodeo, dan op een Goedheiligman. Enkele omstanders wisten gelukkig het beest tot bedaren te brengen en na zijn mijter rechtgezet te hebben kon de Sint verder gaan. Een andere ’’blooper” gebeurde in de Tijd dat het vaandel nog elke keer tij dens een mars werd meegedragen. Het Vaandel dragen - toch al moeilijker dan het lij kt - was tij dens één van de intoch ten van de Avondvierdaagse in Gouda extra moeilijk doordat er die avond een complete zomerstorm woedde. Het fatale ogenblik gebeurde toen uit feen zijstraat plotseling een enorme ^rukwind vol in het vaandel blies. De A vaandeldrager kon het niet meer hou- m den en als een soort deltavlieger zeilde V, hij naar de overkant van de straat waar hij tussen het publiek terecht kwam. Ët Bleek en geschrokken heeft hij de mars jfc voortgezet maar aan het parool "Houd het vaandel hoog" kon niet meer wor- den voldaan. Middenstand 10 mnd. Engels, Duits, Frans, Spaans 6 mnd. r—13 sept. en 17 sept. (talen) van H 19.30-21.00 uur in Sch.Gem. Bospark, L1 Pr. Beatrixl. 4, Alphen a/d Rijn. LI M.B.A. 10 of 14 mnd. P.D. Boekhouden 10 of 14 mnd. Basisopl. Boekhouden 4 mnd. Q i—Middenstand 10 mnd. pi Engels, Duits, Frans, Spaans 6 mnd. Wind heeft overigens Voorwaarts wel meer parten gespeeld. Tijdens een con cours in Bergambacht - dat werd ge houden op een stuk weiland met zo’n ouderwetse open muziektent als po dium - stond er ook die middag weer ongeveer windkracht negen. Omdat het concoursbestuur de zaak niet wilde afgelasten heeft Voorwaarts zijn verplichte werk toch maar getracht te spelen. Dat ging echter helemaal de mist in. Al na enkele maten dwarrelde er meer bladmuziek door de tent dan er op de lessenaar stond en verschillende muzikanten bleken plotseling een heel andere partij op hun lessenaar te heb ben dan zij gewend waren. Door het geraas van de storm heeft de jury er waarschijnlijk weinig van kun nen horen want Voorwaarts kreeg toch nog een tweede prijs welke natuurlijk gezien de omstandigheden geen enkele waarde had. In de nieuwe Waddinxveense serie ka mermuziekconcerten zijn de klassieke en romantische componisten ruim schoots vertegenwoordigd. Zo wordt de serie geopend met een pianorecital door Rian de Waal (18 oktober) met werken van Chopin en Schumann. Rian de Waal heeft op de Nederlandse podia zijn sporen verdiend. Wie zijn gloedvolle uitvoering van werken van Mendelssohn op de CD-serie van afge lopen jaar heeft beluisterd, kan naar zijn komst uitzien. Vervolgens zal het Daniël Kwartet on der andere het klarinetkwintet van Mo zart uitvoeren (15 november). In het Mozart-jaar mag werk van deze com ponist niet ontbreken. Klarinettist en oud-Waddinxvener Henk de Graaf neemt de solo-partij van het beroemde klarinetkwintet van Mozart voor zijn rekening. Henk de Graaf is momenteel als solo- klarinettist aan het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest verbonden. Het jonge Duruflé Ensemble brengt naast een aantal werken van Franse componisten de Aipeggione-sonate van Schubert ten gehore (10 januari). Voor het eerst in de Waddinxveense kamermuziekserie staat er vocale mu ziek op het programma, die zal worden uitgevoerd door het Ensemble Bouzig- nac (7 februari). Dit ensemble (sopraan, clevecimbel en viola da gamba) brengt Nederlandse vocale muziek uit de 17e eeuw afgewis seld met instrumentale muziek. Overi gens zal het humoristische aspect bij deze liederen niet ontbreken. Enkele zulten wellicht bekend in de oren klin ken. Een heel bijzonder programma brengt het Arcis Ensemble met de zelden ge speelde kamermuziek van Mahler en Bruckner (7 maart). Cellist Dimitri Ferschtman en pianist Cor de Groot besluiten de kamermu ziekserie met werken van Grieg en Saint Saëns (11 april). Ze zetten dan hun deuren wijd open voor het Nederlandse publiek. Bezoe kers van alle leeftijden zijn van harte welkom om kennis te maken met de praktijk van het asielwerk. Met dit ini tiatief hoopt de Centrale Asielraad van de NVBO het imago van dé asielen en asieldieren te verbeteren. nu Voorwaarts zich geheel toelegt op het geven van zaalconcerten - de oude out-fit daarvoor minder geschikt was. Binnenkort zal ook worden verhuisd van het krakkemikkige gebouwtje aan de J.W. Frisoweg naar het nieuw Cen trum voor Kunstzinnige Vorming aan de Kerkstraat. Naast de muziekbeoefening wordt ook nog een aantal andere activiteiten ge daan zoals klaverjas-avonden en het uitgeven van een periodiek vereni gingsblad. Het zal niemand verbazen dat dit alles een grote financiële last met zich mee brengt vooral als men bedenkt dat som mige nieuwe instrumenten bijna 10.000,- kosten. Dat dit alles deson danks mogelijk is dankt men voorna melijk aan de steun van een grote groep trouwe - sommige al meer dan 40 jaar - donateurs. WADDINXVEEN/REEUWIJK -’ Aan de Henegouwerweg tussen Wad- dinxveen en Boskoop is op Reeuwijksl grondgebied vorige week een gaslek ontstaan, dat door het Energiebedrijf Midden-Holland werd gedicht en door de Energie- en Watervoorziening Rijn- land werd gerepareerd. Tijdens de werkzaamheden is de Hene gouwerweg voor het doorgaande ver keer anderhalf uur afgesloten geweest. Ook het scheepvaartverkeer werd stil-i gelegd. Het lek ontstond toen een 28-jarige vrachtwagenchauffeur bij het achteruit een inrit inrijden een gasregelstation omver reed. De installatie werd geheel I vernield. Omdat niet gelijk duidelijk werd dat het om een stukje Reeuwijks gebied' ging waren zowel de politiekorpsen van Waddinxveen en Boskoop als de beide energiebedrijven aanwezig. WADDINXVEEN - De Dierenbe scherming afdeling Gouda en omstre ken, die bezig is met de voorbereiding van de landelijke collecte in de eerste volle week van oktober, zoekt vrijwilli gers voor deze geldinzameling in Wad dinxveen. Contactpersoon hiervoor is mevrouw N. Oort van de Genestetlaan 10, tel. 01828-16519. Het resultaat van de te houden collecte komt zoals gebruikelijk vooral ten goede aan het Dierentehuis Midden- Holland te Gouda. In het Dierentehuis worden per jaar ge middeld 1000 afstands- en zwerfdieren opgevangen uit Gouda en de regio. Ongeveer 90% van de asieldieren krijgt een nieuw tehuis of gaat terug naarde eigenaar. Ook de nazorg verliest men niet uit het oog. Voor de medische controle en ver zorging van de dieren zijn twee dieren artsen vast verbonden aan het Dieren tehuis. De opbrengst van de collecte is onmis baar voor het in stand houden van het Dierentehuis. Brassband Voorwaarts GOUDA - Op initiatief van het Huma nistisch Verbond Midden-Holland wordt dinsdagavond 25 september om acht uur door drs. Bvan den Berg, arts j en directeur patiëntenzorg van het! Goudse St. Jozef Ziekenhuis een cau serie gehouden over ”De pijn in de ge zondheidszorg”. De bijeenkomst vindt plaats in het Hu manistisch Wooncentrum ”De Zuid- randflat”, De la Reijlaan 101 Gouda. Veten zijn verontrust over de kwaliteit van de gezondheidszorg. De werkdruk van alle werkers in het ziekenhuis en verpleeghuis is zeer groot geworden. Te groot volgens veten. Hoe komt dat? Wat moet er gebeuren? Moet er op nieuw bezuinigd worden? En zo ja, ten koste van wie en wat? De inleiding van de heer Van den Berg, die de praktijk uitstekend kent, is een zeer geschikte gelegenheid voor alle belanghebbenden om hun zegje te ko- men doen. Iedereen is dan ook van, harte welkom. Entree: 2,50 (inclusief- koffie). WADDINXVEEN - Voor nieuwe openbare verlichting langs allerlei we gen gaat de gemeenteraad 234.000,- uittrekken. Ook wordt nog eens 16.000,- uit de gemeentekas gehaald voor het vervanging van de openbare verlichting langs de Bloemendaalse- weg. Naar aanleiding van een aantal klach ten en storingen in de kabel van de openbare verlichting in de Oranjewijk en diverse andere plaatsen in de ge meente is indertijd door het Energiebe drijf Midden-Holland een onderzoek ingesteld. Hierbij is gebleken dat zowel kabel als masten met armaturen dringend aan vervanging toe zijn. Door het Energie bedrijf Midden Holland worden nieuwe verlichtingsplannen opgesteld, waarbij de afstand tussen de masten onderling aan de huidige normen is aangepast. WADDINXVEEN - De rijkspolitie heeft twee Waddinxveners aange* houden op verzoek van andere politiekorpsen. huis overgebracht. De auto werd total; loss afgesleept. Een eenzijdig ongeval deed zich ook{ voor op de Henegouwerweg op don-i derdag 30 augustus. De 24-jarige auto-' mobilist uit Bergambacht raakte bij een uitrit in een slip en kwam 2 meter lager in de berm tot stilstand tegen een hek. De auto is voor technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Op maandag 3 september om 13.45 uur was vallende lading op de Beijerinck- laan de oorzaak van een ongeval daar. De bestuurder van een Volkswagen verloor een metalen barbeque-tafel en' een parasol. Deze goederen roldenj over de weg en hadden een tegenligger* geraakt. Gelukkig deden zich geen per-; soonlijke ongelukken voor. Op dezelfde dag liep een 16-jarige Waddinxveense fietser een beenbreuk op bij de Esterdreef. Hij kwam vanaf’ het fietspad de Eksterdreef oprijden op het moment, dat een automobilist weg reed uit een parkeervak. Op zondag 9 september om 08.15 uur vond op de Henegouwerweg bij de afrit van de Coenecoopbrug een aanrijding plaats, waarbij een personenauto en een landbouwvoertuig waren betrok ken. De bestuurder van de tractor kwam vanaf de brug en liet de naderende auto voorbijgaan. Hij trok echter te vroeg op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. -WADDINXVEEN - De Wad dinxveense brassband Voorwaarts bestaat 60 jaar. De toenmalige j ’muziekvereniging van Arie van •den Berg” kent als arbeidersmu- Ikiekvereniging (welk etiket in 1967 |/erdween) een bewogen bestaan (pompleet met een heroprichting in 1945, een legendarische dirigent 'als Coen v.d. Knaap en het afsto ken van de drumband en het majo- Tette-peleton in 1987. Voorwaarts telt nu 29 spetende leden ■en heeft een jeugdorkest in oprichting. Het jubileum zal worden gevierd zater dag 29 september met een receptie en een feestavond voor de leden. Óp vrij dag 19 oktober geeft Voorwaarts een groot gala-concert in de Ontmoetings- kerk met medewerking van het bekend Volendams koor Belcanto en veel solis ten. Donderdag 27 september is het voor de brassband Voorwaarts een zeer feeste lijke dag. Op die dag is het 60 jaar gele den dat Voorwaarts werd opgericht. Qm in die tijd (1930) een muziekver eniging opgericht was zeker financieel (gezien een groot waagstuk. Juist ook •omdat Voorwaarts werd opgericht als arbeiders-muziekvereniging - waarmee men zich solidair verklaarde met de •strijd van de werkende bevolking voor ‘een menswaardig bestaan - moest men ^het voornamelijk hebben van sympati- isanten die in die crisisjaren met grote •werkloosheid ook niets te missen had den. Mede dank zij de steun van de toenma lige vakcentrale NVV is men er toch in geslaagd het nodige kapitaal voor de 'aankoop van intrumenten bijeen te 'brengen. In de nacht van woensdag 29 op don derdag 30 augustus werd ongewenst be zoek gebracht aan een bedrijf aan de Passage. In de zaak werd een fruitauto maat opengebroken. Er wordt 1.200,- vermist. Van een vrachtauto, geparkeerd staand bij een bedrijf aan de Henegou werweg, werd een spiegel (waarde 150,-) gedemonteerd. In de St. Victorwijk werd van een daar geparkeerd staande personenauto een auto-antenne gedemonteerd en meege nomen. Op woensdag 5 september werd aan gifte gedaan van diefstal van een porte monnee. De portemonnee werd ont vreemd uit een tas, die in het kantoor tje van De Bonkelaar hing. Tussen maandag 3 en woensdag 5 sep tember werd ingebroken in een woning aan de Bloemendaalseweg. Mogelijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. Ontvreemd werden 3 horloges, 2 porte monnees en een geldkistje. Omstreeks vrijdag 7 september werd een bedrijfsvlag bij De Kaasbascule aan de Brederolaan gestreken en ont vreemd. Men moet een ladder gebruikt hebben, dan wel hebben moeten klim men om het stuk textiel te pakken te krijgen. Van vrijdag 7 op zaterdag 8 september werd ingebroken in een woning aan de Zesde Tochtweg. De woning werd doorzocht. Er werd 50,- aan geld ont vreemd. Inmiddels is, zoveel mogelijk gecombi neerd met herstraatwerkzaamheden, een gedeelte van de openbare verlich ting van de Oranjewijk, leplaan en Bloemendaalseweg vervangen. Tevens wordt de verlichting (incl. ar maturen, excl. kabel) langs de vol gende wegen vervangen: Chopinlaan, Beethovenlaan, Noordkade, Nesse en diverse kleine vervangingen. De kosten worden geraamd op respec tievelijk 234.000,- en 16.000,-. Het krediet van 16.000,- betreft de hogere kosten van het vernieuwen van de openbare verlichting langs de Bloe mendaalseweg. Hiervoor is in de verga dering van de raad van 20 december 1989 reeds 140.000,- beschikbaarge- steld. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Twaalf maanden celstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, terugbeta ling van 46.000 gulden en een proeftijd van 2 jaar. Dat was de straf die een 38-jarige Wad dinxvener tegen zich hoorde uitspre ken door de Haagse politierechter voor steunfraude in Waddinxveen en Ter Aar in de periode 1982-1988. De straf komt geheel overeen met de eis van de officier van justitie. Terwijl de man in Leiden bij een vrien din woonde kreeg hij van de gemeente Waddinxveen een uitkering van in to taal 91.000,-. In Ter Aar incasseerde hij ten onrechte 6.000,- aan uitkerin gen. De terugbetaling van 46.000,- is over eenkomstig de uitspraak van de Leidse kantonrechter. ê- f l L

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17