Goud voor twee slagers I Boswachters gelijk in het Gouwebos Te weinig brommers in de wijk Zuidplas? Westnederland vervangt wagenpark H. W. de Bas en W.N. J. v.d. Pijl Subsidie Waddinxveen heeft een Platform Gehandicapten Kredieten Zwemmen in nieuw bad Redelijke vangst HSW Schrijven voor Amnesty Lezingen cyclus Frea Plantinga Klachten over (kippe)- mestlucht Open Cirkel begint met ds. W. Markus ^Fx/asscheman Waddinxveen-zaterdag Structuur Keuring Taken Financiën Activiteiten Activiteitenplan Rooster Schoon en stil |l terdam 19 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 WADDINXVEEN - =3 Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 september 1990 de stichtingsacte Platform Gehandicapten Waddinx- volwassenen H. MANDERS Deze bussen gaan deel uitmaken van het wagenpark van Westnederland. (Foto: Westnederland). De nieuwe Gouwebos-boswachters C. Verboom en mevrouw C. Sinne ma, beiden uit Waddinxveen. (Foto: Cees Bakker). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ze hebben er geen gras over laten groeien want direct na hun benoeming waren ze al te vinden in het Gou webos, de nieuwe boswachters mevrouw C. Sinnema en de heer C. Ver boom. WADDINXVEEN - Sinds maan dag wordt er in het binnen- en wed- strijdbassin van het nieuwe zwem- badcomplex aan de Sniepweg - dat vrijdag 2 november volledig en offi cieel geopend zal worden - ge zwommen. Omdat dit gedeelte na de renovatie als eerste gereed is gekomen wil de gemeente, die het pretbad de naam Gouwebad De Sniep heeft gege ven, de Waddinxveners en streek genoten een duik tegen aangepaste tarieven niet onthouden. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen begroting van het platform is afhanke lijk van haar toekomstige activiteiten. Zo was het hem opgevallen dat in de wijk Zuidplas méér speeltoestellen staan dan in andere wijken. FoeiDat zou niet mogen. Jantje heeft twee dropjes, dus Kees moet er ook twee. Het platform heeft gekozen voor een stichtingsvorm. Een dagelijks bestuur coördineert de activiteiten van het plat form Het dagelijks bestuur is als volgt sa mengesteld: J.A. Hielema (voorzit ter), mevr. G.A.J. Vink (secretaris), J.M.D.M. Vermeij (penningmeester), G. Stel en mevr. Van de Neut. De produkten worden sensorisch ge keurd, dat wil zeggen dat het produkt beoordeeld wordt naar bijvoorbeeld aanzien, kleur, snijdbaarheid, geur, smaak en samenstelling. Produkten die naar de aard van de streek zijn bereid worden door juryleden uit die regio ge keurd. Bij een keuring die vooraf wordt aan- gekondigd wordt een bekroond pro- De bus is geluidsarm door toepassing van een motorkapseling en is verder volledig afgestemd op het reiscomfort van de passagier: prettige stoelen en een gemakkelijke instap. Speciale aandacht is geschonken aan de. verwarmingen ventilatie. Door de con structie en materiaalkeuze is de nieuwe bus bijzonder voordelig in het onder houd. Vanaf 1988 heeft Westnederland een groot aantal bussen van dit type in haar wagenpark opgenomen. Samen met de DAF standaardbus (SB-220) bepaalt de Mercedes 0-405 steeds meer het ge zicht van het openbaar streekvervoer. Het platform kan voor subsidie in aan merking komen door jaarlijkse en sub sidieverzoek, inclusief begroting, jaar plan en financiële afrekening bij de ge meente in te dienen. Daarnaast is er reeds een jaarlijks be drag van 3.000,- in de gemeentebe groting opgenomen voor ’’diverse uit gaven”. Een concrete invulling van de WADDINXVEEN - In De Schaaps kooi aan de Nesse begint woensdag avond 19 september de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel met de eerste avond van dit seizoen. Ds. W. Markus uit Broek op Langedijk en oud-Waddinxvener zal dan spreken over het persoonlijk gebed van een christen. De Open Cirkel wil een ontmoetings punt zijn voor hen die vanuit de Bijbel met allerlei zaken binnen en buiten de kerk bezig willen zijn. De avonden, die één keer per 14 dagen georganiseerd worden, zijn vrij toegankelijk. Voor de reizigers betekent deze in- ruilactie een merkbare verbetering: de opvallende vormgeving en wit-geel ge kleurde bussen voldoen aan de hoogste comforteisen. Het nieuwe zitmeubel werd in een enquete door de reizigers zeer positief gewaardeerd. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten de gemeenteraad voor te stel len om met ingang van het jaar 1991 subsidie te verlenen aan het buro Slachtofferhulp Midden-Holland. Wist het geachte raadslid trouwens al dat de Zuidplas meer grassprietjes telt dan Groensvoorde? En dat een zekere Guusje de H. meer en duurder speel goed heeft dan Kareltje V.? Ik bedoel maar: er is veel onrechtvaardigheid in Blijkens berichtgeving in het Week blad voor Waddinxveen van vorige week kwijt PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas zich terdege van zijn poli tieke taak. De beide Waddinxveners behartigen voor het recreatieschap de belangen in het 100 hectare grote bos tussen Wad dinxveen en Boskoop waar tot deze zo mer Boskoper JPels de scepter zwaait Mevrouw Sinnema heeft onder haar kennissen verschillende boswachters van de Hoge Veluwe. Via die contacten groeide ook haar voorliefde voor bloe men, planten, bomen en dieren, waar mee gaandeweg ook haar kennis toe nam. Vanaf het ontstaan van het Gou webos is zij een trouw bezoekster. In haar vrije tijd is zij als kunstschilder creatief bezig en geeft zij les aan kinde ren in creatieve uitingen. WADDINXVEEN - Waddinxveen-za terdag, voor de KNVB-afdelingsbeker donderdagavond uitkomend tegen Haastrecht omdat het in de eerste ronde met 2-3 won van hoofdklasser DONK, begon de competitie bijzonder welvarend met een 2-0 overwinning op het Polsbroekse SPV. Waddinxveen begon met overwicht en kreeg een strafschop die Peter Heeren miste. Maar gaandeweg kwam de voor sprong in zicht. Na een half uur was het dan toch raak. De opgekomen Henk den Outer bediende Chris v.d. Stelt, die met een zwevende kopbal de te rechte voorsprong bracht. Nog voor rust leek Waddinxveen op ro zen te zitten. Een verre trap van Kees de Zwart bereikte de hoogspringende Chris v.d. Stelt, die de bal doorkopte naar Danny den Adel. Laatstge noemde lobte zeer fraai over de SPV- doelman heen. Na rust kreeg SPV een véldoverwicht zonder dat dit tot echt gevaar kwam. De ervaren Peter Hofman leidde zijn verdediging goed en het was vooral Waddinxveen dat weer enkele kansen kreeg. Tien minuten voor tijd, toen een SPV’er de doorgebroken Chris v.d. Stelt onderuit duwde, hetgeen hem op wegzending te staan kwam, was de strijd gestreden. Een content Wad dinxveen hield de 2-0 voorsprong in handen en kon terugzien op een ge slaagde competitiestart. WADDINXVEEN - B. en W. hebben gemeenteraad voorgesteld de volgende drie kredieten beschikbaar te stellen: - Krediet van 45.050,- ten behoeve van de aanschaf van een huurwoonwa- gen. - Krediet van 29.560,- ten behoeve van de aanschaf van een solarium voor het zwembad. - Krediet van 9.300,- ten laste van de algemene reserve ten behoeve van de aanschaf van twee computers Prof. Kohnstamm-mavo - Eenmalig krediet voor de nieuw bouw van de Goudse Schouwburg in Gouda (vanwege cultureel en econo misch belang) van 35.000,-. De PvdA-fractie heeft hierover nog geen definitief besluit genomen. deze wereld. Maar als meneer De Bas zich toch ver dienstelijk wil maken: op de voor brommers verboden fietspaden in de Zuidplas raast de laatste maanden steeds meer gemotoriseerd verkeer. Dat is uiteraard levensgevaarlijk voor de spelende kinderen. Wanneer de sporthal wordt geopend, zal dat ver- keer alleen maar toenemen. Heeft meneer De Bas misschien ideeën hoe dit verschijnsel aangepakt kan worden? Of vindt hij dat er in de Zuid plas te weinig brommers rijden in ver gelijking met andere wijken? C. Verboom is een gediplomeerd jacht opziener en ook uit hoofde van zijn functie bij de afdeling Ruimte en Groen van de provincie Zuid-Holland goed bekend met flora en fauna. Daar naast is hij ruim tien jaar reserve wacht meester bij het korps Rijkspolitie. dukt onderscheiden met een nominatie in goud. Deze nominatie is maximaal 6 maanden geldig. Tijdens deze periode wordt op een niet-vooraf aangekondigd tijdstip een monster getrokken van het bekroonde produkt. Een monster wordt opge vraagd bijvoorbeeld door middel van een telefonische oproep De twee nieuwe boswachters zullen hun taak inhoud gaan geven op vrijwil lige basis. Over de taakverdeling wor den onderlinge afspraken gemaakt. Mevrouw Sinnema zal zich, naast haar normale boswachterstaken, in het bij zonder gaan bezighouden met de mi- lieu-educatie. De doelstelling wil het platform realise ren door: - Inventarisatie van knelpunten voor lichamelijk gehandicapten in Waddinx veen en het aandragen en uitvoeren van mogelijke oplossingen. - Inventarisatie van belangengroepen en verenigingen voor gehandicapten in Waddinxveen (wat gebeurt er al?). - Inventarisatie van gehandicapten in Waddinxveen (aantal en aard). - Evaluatie van de gemeentelijke nota Gehandicaptenbeleid (1983) en geven van suggesties voor aanpassingen. - Opbouw van samenwerking met ge handicaptenorganisaties en belangheb benden. - Verzorging van voorlichting aan scholen, het particulier initiatief, be drijven en de gemeente. - Advisering van gemeente, particu lier initiatief, dienstverlenende instan ties, etc. - Functioneren als aanspreekpunt (o.a. opname in de gemeentegids). Het is belangrijk dat in het platform zo wel mensen op persoonlijke titel, als mensen namens een gehandicaptenor ganisatie zitting nemen. Daarnaast is het van belang dat vertegenwoordigers van dienstverlenende instellingen en van de gemeente bij de activiteiten worden betrokken. De verantwoordelijke wethouder en ambtenaar zijn geen leden van het plat form, maar zullen wel geregeld contact met het platform hebben. Naast een dagelijks bestuur zijn er di verse werkgroepen geformeerd die de verschillende activiteiten zulen uitwer ken. Binnen iedere werkgroep is een bestuurslid vertegenwoordigd, zodat het bestuur altijd op de hoogte is van belangrijke zaken die spelen binnen de werkgroepen. In het beleidsprogramma voor de raad speriode 1990-1994 is per 1992 voor de post ’’Gehandicaptenplatform en voor zieningen” een bedrag van ƒ6.500,-be groot. Voor 1991 bedraagt dit bedrag 1.500,-. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen haar tiende wedstrijd voor de zomer competitie. Er werd gevist in het Am- sterdam-Rijnkanaal, waar de vangst niet tegen maar ook niet mee viel. Ie dereen ving een aardig visje, maar de mogelijkheden zijn hier nog wel groter. Als eerste vijf eindigden 1. A. van Leeuwen (8020 gr), 2. M. Reichard (6250 gr), 3. M. Hoogerdijk (3880 gr), 4. C. van Pelt (3520 gr) en 5. H. de Haan (2740 gr). Voor iedereen die belangstelling heeft voor het wedstrijdvissen, en lid is van de HSW wordt er dinsdag 18 september om 20.00 uur, een vergadering belegd in hotel-café-restaurant De Unie. Activiteiten waar het platform zich op korte termijn zal richten zijn: 1. Veranderen van de ongunstige tijd waarop gehandicapten gebruik kunnen maken van de gymzaal aan de Staring- laan. 2. Herzien van de folder ’’Parkeren door minder-validen”; in deze folder staan veel fouten. 3. Inventarisatie van knelpunten voor gehandicapten in Waddinxveen. 4. Verzorging van publiciteit rondom het platform. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het ministerie van Landbouw, Natuur behoud en Visserij is geïnformeerd over zo’n 40 klachten, die deze zomer inwoners van Waddinxveen, Moerka- pelle en Boskoop hebben geuit over een zeer hinderlijke en doordringende (kippe)mestlucht Die stank - die een soort kaaslucht had - veroorzaakte bij veel omwonenden hoofdpijn en misselijkheid. Daarom is de Milieudienst Midden-Holland er mee gestapt naar de Milieu Inspectie West in Alphen aan den Rijn, een on derdeel van de Algemene Inspectie Dienst (AID) van het ministerie. De (kippe)mest wordt in toenemende mate gebruikt voor bemesting van landbouwgrond en in combinatie met warm weer blijft dat voor de mense lijke neus niet onopgemerkt. Misschien dat extra controle op de me- stregels (alleen mesten bij nat weer) een einde aan de overlast kan maken. Vorig jaar waren er dezelfde klachten, alleen een stuk minder. Op deze avond wordt uitgebreid inge gaan op hulpmiddelen en vergoedingen die lichamelijk gehandicapten kunnen aanvragen voor thuis, maar ook voor het werk. De avond is de eerste activiteit van het platform na haar oprichting op 6 augus tus. Ieder die geïnteresseerd is, is woensdagavond 26 september van harte welkom. De informatie-avond ziet er als volgt uit. Na een ontvangst met koffie, zal voorzitter Jan Hielema een korte inlei ding houden over de doelstellingen en wensen van het platform. Vervolgens zal hij de stichtingsacte aan wethouder Joop Neele (PCW) overhandigen. Hierna zal de heer B. de Bruin, mede werker bij het GAK, een inleiding hou den over AAW-voorzieningen (Alge mene Arbeidsongeschiktheids Wet). Zijn verhaal is niet alleen bedoeld voor mensen die een WAO-uitkering heb ben. Ook mensen die geen uitkering hebben kunnen in aanmerking komen voor deze voorzieningen. De heer De Bruin zal ingaan op even tuele aanpassingen die aan te brengen zijn in een huis of op het werk, zoals bijv, een speciale (rol)stoel of douche, vervoer van en naar het werk en ver goeding van kosten voor huishoude lijke hulp. Verder bestaat op 26 september de mo gelijkheid het informatiemateriaal van 12 organisaties te bekijken, waaronder de Reumavereniging, Multiple Scle rose Stichting en de Algemene Neder landse Invaliden Bond. Ook kan men dan vragen stellen aan vertegenwoordi gers van deze organisaties. Al tijdens de eerste oriëntatie-avond van het Platform Gehandicapten Wad dinxveen (27 maart 1990), besloot het platform een activiteitenplan samen te stellen, waarin haar doelstellingen en taken vermeld staan. Het inmiddels opgestelde activiteiten plan beschrijft achtereenvolgens de doelstelling, taken, samenstelling, structuur, financiën en eerste activitei ten van het platform. Het doel van het platform is de achter standssituatie van (in eerste instantie) lichamelijk gehandicapten op te hef fen. Zij wil de integratie op alle terrei nen in de samenleving bevorderen, zo dat zij gelijkwaardig aan deze samenle ving kunnen deelnemen. Deze doelstelling wil het platform rea liseren door als overleg-, advies- en in- formatie-orgaan te functioneren. Een orgaan gericht op de plaatselijke be leidsontwikkeling ten behoeve van mensen met een handicap. Een belang rijk uitgangspunt hierbij is dat mensen WADDINXVEEN - Na twee vakan tiemaanden, waarin het werk van de Waddinxveense Amnesty-groep prak tisch stil lag, is er deze maand weer ge legenheid voorbeeldbrieven af te ha len; Door het schrijven van deze voor beeldbrieven kan men een beroep doen op de autoriteiten van enkele landen om gewetensgevangene vrij te laten. Voor voorbeeldbrieven kan men te recht bij: Hannie Okkes (Chopinlaan 26, tel. 16078) op woensdag 12 septem ber van 20.00-21.00 uur en bij Marijke de Groot (Kievitdreef 19, tel. 10082) op maandagavond 17 september van 19.00-20.00 uur. Verder is er gelegenheid brieven af te halen na de kerkdiensten op zondag morgen 16 september in de Immanuel- kerk, de Kruiskerk, de Ontmoetinges- kerk en de St. Victorkerk. Geschreven kan er worden voor: - Mariam Firouz, een 75-jarige schrijf ster in Iran, die sinds 1983 gevangen ge houden wordt wegens haar politieke activiteiten; - Abdallah Oufkir, een 21-jarige jon gen in Marokko, die al achttien jaar zonder aanklacht of vorm van proces vastgehouden wordt, samen met vier zusters, een broer, zijn moeder en een tante; - Agil Riyanto bin Darmowiyoto, een student in de rechten in Indonesië, die in april 1987 veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf wegens kritiek op de regering. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Hal verwege deze maand verschijnt er een groot aantal nieuwe Westnederland- bussen op de weg. In verband met een exportopdracht van leverancier Merce des kan het streekvervoerbedrijf ver vroegd een oude serie inruilen voor 50 nieuwe bussen van het type 0-405. De onderscheidingen, die het vakman schap van beide ambachtelijke slagers bevestigt, worden maandag 17 septem ber door de populaire zanger Lee To wers uitgereikt in het congres- en party centrum Engels in RotterdamDe j aar- lijkse IAS-erkenning is een initiatief van het Bedrijfschap Slagersbedrijf en het Instituut Slagersvakonderwijs. Circa 600 slagers in ons land hebben dit jaar de top weer bereikt met het op am bachtelijke wijze vervaardigen van worst- en vleeswaren van de hoogste kwaliteit. Elke slager kan vrijwillig deelnemen aan het IAS en zijn produkten ter keu ring aanbieden. Het IAS keurt de in Nederland meest verkochte vleeswa ren en worstsoorten als rookworst, ge kookte worst, leverworst, hausmacher, gebraden gehakt, gekookte achter ham, droge worst en paarde worst. Tot aan de officiële opening van het gehele zwembadcomplex is het bad geopend volgens het onderstaande rooster. MAANDAG: 06.45-08.30 uur - vroege vogels g2.00-13.30 uur - lunchzwemmen DINSDAG: 06.45-08.30 uur - vroege vogels 12.00-13.30 uur - lunchzwemmen WOENSDAG: 06.45-08.30 uur - vroege vogels 10.00-12.00 uur - volwassenen (vanaf 18 jaar) 13.30- 15.30 uur - recreatiezwem- men 21.00-22.30 uur (vanaf 18 jaar) DONDERDAG 06.45-08.30 uur - vroege vogels 09.00-10.30 uur - ouder en kind 10.30- 13.30 uur - recreatie/lunch- zwemmen 17.00-18.00 uur - recreatiezwem- men VRIJDAG 06.45-08.30 uur - vroege vogels 12.00-13.30 uur - lunchzwemmen 20.30- 21.30 uur - volwassenen (vanaf 18 jaar) 21.30- 22.30 uur - recreatiezwem- men ZATERDAG 13.00-16.00 uur - recreatiezwem- men ZONDAG 10.00-12.00 uur - ouder en kind 12.00-15.00 uur - recreatiezwem- men Ondertekening van WADDINXVEEN - De Waddinx veense natuurgenezeres Frea Plantinga houdt in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een nieuwe le zingencyclus over alternatieve genees wijzen. Die zijn telkens op een donderdag avond en beginnen om kwart over acht. De toegangsprijs is vijf gulden. Volgens Frea Plantinga zijn de eerder gegeven lezingen over alternatieve ge neeswijzen bij het publiek zo goed in geslagen, dat opnieuw een dergelijke lezingencyclus georganiseerd wordt, waarbij de achtergronden op verschil lende manieren belicht worden. De vraag ’’Waarom worden we ziek?” wordt zoveel mogelijk uitgewerkt sa men met het publiek, evenals de taal van het lichaam. In de laatste paar le zingen zal de aandacht komen te liggen op het menselijk functioneren op we reldniveau en ieders handelingen er in. De onderwerpen zijn als volgt: - Donderdag 20 september: Wat bete kent het om gezond te zijn? - Donderdag 27 september: De taal van het lichaam (in ziekte). - Donderdag 4 oktober: Natuurge neeskunde: Wat gebeurt er in het li chaam? - Donderdag 11 oktober: Iriscopie: de taal van het oog. - Donderdag 25 oktober: Voeding: Je bent watje eet. - Donderdag 1 november: Paranor male geneeswijzen. - Donderdag 8 november: De invloed van het Karma (Wet van Oorzaak en Gevolg). - Donderdag 15 november: Is vrijheid van ziekte en ongeluk mogelijk? De Waddinxveense natuurgeneeskun dige Frea Plantinga heeft jarenlange ervaring met het verschijnsel ’’ziekte”. Zelf heeft zij ontdekt hoe groot de kracht van de geest is toen zij in 1980 in een sneltreinvaart door reuma aan een rolstoel gekluisterd raakte. Na 2 jaar intensief sleutelen aan zich zelf kon ze de rolstoel vaarwel zeggen en is ze tot grote verbazing van de me disch specialisten na 6 jaar volkomen genezen verklaard. In de afgelopen 10 jaar heeft zij zich verder verdiept in de psychisch-emo- tionele achtergronden van ziekte en via haar praktijk kan zij nu veel mensen helpen en steunen in hun processen. WADDINXVEEN - Waddinx veen heeft er een nieuwe stichting bij: het Platform Gehandicapten Waddinxveen, voorgezeten door CDA-gemeenteraadslid Jan Hie lema. De stichting, opgericht na de oriëntatie-avond van dit voorjaar, houdt woensdagavond 26 septem ber om acht uur in het Anne Frank-centrum een informatie avond over voorzieningen voor li chamelijk gehandicapten. WADDINXVEEN - De gekookte worst en leverworst van Brugslager H. W. de Bas aan de Zuidkade en de ge- Kookt achterham van Voordeelslager W.N. J. van der Pijl aan de leplaan heb ben gouden onderscheidingen opgele verd van het Instituut voor Ambachte lijke Slagersprodukten (IAS) in Rijs wijk. veen met van links naar rechts F Hielema (voorzitter), H. Wichman (nota ris) en de bestuursleden J. Vermeij en mevr. G. Vink. die zelf een handicap hebben knelpun ten naar voren brengen en actief deel nemen in het platform. De vervanging van het materieel vindt 2 1/2 jaar eerder plaats dan gepland. Hierdoor heeft Westnederland wel te maken met hogere afschrijvingingskos- ten. Dit wordt echter ruimschoots ge compenseerd door de veel lagere on derhoudskosten van de nieuwe genera tie streekbussen. De nieuwe bus is schoon, stil, comfor tabel en zuinig. De toegepaste 6 cilin der dieselmotor zorgt in vergelijking met andere motoren voor een wezen lijke vermindering van schadelijke stoffen in het milieu. LEZERS schrijven Neemkontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER VERHUIZINGEN '^tee^enomen.. i Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen v s

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25