GEMEENTE WADDINXVEEN Moestuinen zijn veilig 3 reparatie. Rabobank Q Schade aan uw auto vereist deskundige 1F Veranderingen Brugcentrum op plattegrond in beeld 6 ONDERVERZEKERD ZIJN KAN U GELD GAAN KOSTEN BOUWVERGUNNINGEN Veham BV HINDERWET SPREEKUREN Brief SP OPROEP AM A TEURKUNSTENAARS VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 2 Pagina 3 5 INDEXCLAUSULE KAN PROBLEMEN VOORKOMEN ■MM MM armi %&WA i. r S 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 e - GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden/Holland, nr. 7570/90. Inschrijfformulier Naam: Adres: Postcode: Coenecoop 95 Zuidelijke Dwarsweg 12a Henegouwerweg 95a Constantijn Huijgenslaan 10 Sniepweg nabij 13d 1. Sniepweg nabij 13d 2. O 3. Handtekening: De beschikkingen worden I I 0CWA t t ani ^Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 september 1990 Bij de opstalverzekering kan zich hetzelfde probleem voordoen. Het schade bedrag kan echter vele malen hoger zijn, omdat de waarde van een woning vaak hoger is dan die van de inboedel. De waarde is hier de herbouwwaarde, niet de verkoopwaarde. In de loop der jaren ondergaat die waarde, bijvoor beeld door inflatie en prijsstijgingen, verandering. Dat geldt natuurlijk ook als de woning wordt verbouwd. i Voor beide verzekeringen kan het opnemen van een indexclausule in de ver zekering problemen voorkomen. Het verzekerde bedrag wordt dan jaarlijks aangepast aan bijvoorbeeld prijsstijgingen. Uiteraard dekt zo’n clausule grote wijzigingen onvoldoende. Het opnieuw schatten van de nieuwwaarde r van de inboedel kan met een inventarislijst. Als u verbouwd heeft is het altijd zinvol uw opstal verzekeraar daarover te berichten. Deze kan dan bekijken of de herbouwwaarde moet worden aangepast. Wilt u advies of denkt u dat uw inventaris meer waard is dan het bedrag waar de inboedel nu voor verzekerd is, loop dan eens binnen bij de Rabobank bij u in de buurt. Zij hebben wel een inventarislijst voor u. In de loop der jaren is de inboedel veel uitgebreider geworden dan bij aan vang van de verzekering. De radio is vervangen door een stereotoren, er is een computer bijgekomen en het bankstel met stoffen bekleding is vervangen door een lederen bankstel. De nieuwwaarde van de inboedel kan zo verdub belen. Is nu het verzekerd bedrag van de inboedelverzekering niet meege groeid, dan is er een probleem zodra een beroep gedaan wordt op de verzeke ring. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen vanaf donderdag 13 september 1990 op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kantooruren in overleg met de ge meentesecretaris Aangezien op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen of bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschikking tegelijk met de aan vraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de oprichtingsvergunning te verlenen onder het stellen van 32 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. dige garages. - Daarachter - tussen de kantooruit- breiding op de plek van het oude raad huis en de Jan Dorrekenskade-Oost is de bouw van 10 eensgezinshuizen voor zien. 01820-28011 Telefoonnummer: schrijft in voor de amateurexpositie 1990 en meldt daartoe de vol- gende werkstukken aan: Categorie: titel van het werkstuk schilderij beeld. 14433 14433 Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen van: de heer T. Ververs jr. ten behoeve van een restaurantbedrijf op het perceel Lima weg 54. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdelingn voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12016/89, 12287/89, 12389/89, 12532/89 en 12827/89. i I Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Teveel mensen hebben hun inboedel en soms zelfs hun eigen woning te laag verzekerd. Dat kan hen geld gaan kosten, niet alleen als er sprake is van totaal verlies. Bij een kleine schade wordt namelijk tiitgekeerd naar rato van het verzekerde bedrag. - - Voorts is er nog zo’n ruimte gedacht voor wat andere winkeltjes en een ho recabedrijf (koffieshop). Op de eerste en tweede verdieping komen 24 of 25 Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. WADDINXVEEN - De ’’poetsbeurt” voor het Brugcentrum, waarover het Weekblad voor Waddinxveen uitvoe rig heeft geschreven, gaat er zo uitzien: - Links aan de Zuidkade staat nu nog het pand van Verbakel Mode BV. Dit pand wordt gesloopt. Daarvoor in de plaats komt een vier verdiepingen tel lend nieuw pand met in de kelder par keerplaatsen voor 31 auto’s en berg ruimten voor bewoners. Op de begane grond is 650 vierkante meter winkel ruimte gedacht, inclusief 150 vierkante meter magazijnruimte. Verbakel heeft hiervoor het eerste recht van huur. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: In een brief aan de Waddinxveense ge meenteraad heeft de Socialistiese Par tij aandacht gevraagd voor een onder zoek naar de lozingen van zware meta len en organische microverontreinigin gen op het oppervlaktewater en de ge meentelijke rioleringen. In het rapport ’’Zuiveren met de kraan open” wordt geconstateerd dat on danks de grote financiële inspanningen geconcludeerd moet worden dat de kwaliteit van het Nederlandse opper vlaktewater nog zeer te wensen over laat. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen', Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Tot 13 oktober 1990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. van de vergunning bezwaren Vanaf zaterdag 29 september t/m zaterdag 13 oktober 1990 zal in de raadzaal van het gemeentehuis de jaarlijkse expositie van werken van Waddinxveense amateurkunstenaars worden gehouden. Belangstellende amateurkunstenaars kunnen zich door indiening van onderstaand aanmeldingsformulier inschrijven voor deelname Het aantal te exposeren werken per persoon is afhankelijk van het aantal inschrijvingen. De in te dienen werken mogen niet groter zijn dan 100 x 100 cm Na aanmelding worden deelnemers persoonlijk verder geïnfor meerd omtrent de gang van zaken. Mocht u vóóraf meer inlichtin gen wensen dan kunt u zich wenden tot de afdeling Welzijn en On derwijs; de heer J.H. Eling, tel. 14433, tst. 113. Aanmeldingsformulieren moeten vóór 19 september binnen zijn bij de afdeling Welzijn en Onderwijs van de gemeente Waddinx veen, t.a.v. mevrouw W. Romeijn, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. K^133 Ka L I C. Zel,s de kleins,e botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AARDVANHET BOUWPLAN: het oprichten van een bedrijfshal annex kantoorruimte het oprichten van een garage/berging het oprichten van een garage/berging het vergroten van een woonhuis het oprichten van een - warmtekrachtstation het oprichten van een hoogspanningsstation woningen (2.300 vierkante meter). - Het Raadhuisplein wordt opnieuw ingericht met extra parkeerplaatsen. Bovendien wordt gekozen voor een ruimere opzet. Van de trappen naar het hoger gelegen gedeelte tussen het oude raadhuis en Verbakel Mode BV wordt iets moois gemaakt. - Sloop van het oude raadhuis, zij het dat de voorgevel en een gedeelte van de zijgevel en replicavorm zal worden her bouwd. Op die plek (de ’’banaan” zeg gen ze op het gemeentehuis) is in ver schillende lagen kantoorruimte ge dacht (1.100 vierkante meter) en 26 overdekte parkeerplaatsen. - Tussen het woonhuis van P. Baan en kapper C. van Es is aan de Gouwe een complex met 6 luxe appartementen ge dacht, inclusief 4 inpandige en 2 uitpan- Bijvoorbeeld: de nieuwwaarde van de inboedel is f 75.000,-, terwijl het ver- L zekerde bedrag slechts f 50.000,- is. Als nu de stereotoren van 3.000,- wordt gestolen dan zal de verzekeraar slechts tweederde deel van de schade, dus f 2.000,- uitkeren. U blijft dan zelf zitten met een schadepost van r-f i.ooo,-. afmeting event, hoogte x verkoop- breedte prijs Gemeenteraad op woensdag 19 september 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot wijziging van de Destructieverordening voor de ge meente Waddinxveen (le wijziging). - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het ge scheiden inzamelen van afvalstoffen. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied, globaal gelegen tussen de Dreef, Piasweg en Sniepweg. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een vliegterrein voor modelvliegtuigen op een perceel langs de Hoogeveenseweg. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een perceel aan de Kerkweg-Oost. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een perceel, gelegen aan de Nesse 2. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een perceel, gelegen aan de Noordkade 149. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Zuidkade-Wilhelminakade. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Recreatiege bied Gouwebos ’89”. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Bedrijven park Coenecoop II”. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West, 3e herziening”. - Voorstel tot het verstrekken van een opdracht aan de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken te Rotterdam voor het uit brengen van een advies over een verzoekschrift om schadever goeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. - Voorstel inzake de ruimtelijke ordening procedure rond de aan leg van de Omleidingsweg Brugweg. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een kediet ten behoeve van het vernieuwen van de openbare verlichting langs diverse we gen en straten. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een (aanvullend) krediet ten behoeve van de renovatie van de netten van de centrale antenne- inrichting. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een extra krediet ten be hoeve van de eindafrekening integratieverbouwing Groen van Prinstererschool. - Voorstel tot vaststelling van het ’’Overzicht vermeerdering huis vestingsvoorzieningen 1992/1994” als bedoeld in artikel 65, le lid van de Wet op het basisonderwijs. - Voorstel inzake het aantal openbare basisscholen in de planpe riode 1991/1992 - 1993/1994. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van de voorfinanciering van computers voor het basisonderwijs. - Voorstel tot vaststelling van de door het Rijk ontvangen gelden en de gedane uitgaven ten behoeve van de Basiseducatie 1989. - Voorstel tot het verlenen van een eenmalige bijdrage in de bouw kosten van het projekt ’’Schouwburg” te Gouda. - Voorstel inzake bijstelling van de exploitatie-opzet van het be stemmingsplan Wijk Zuidplas’80”. - Voorstel inzake bijstelling van de exploitatie-opzet van het be stemmingsplan Coenecoop. - Voorstel inzake bijstelling van de exploitatie-opzet van het com plex ’’Bebouwing Sportvelden” van het grondbedrijf. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van de dienst Openbare Werken over 1989. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van het Grondbedrijf over 1989. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van het Gemeenschappelijk Antennesysteembedrijf over 1989. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1989 van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de gemeentereke- ning 1989. - Voorstel tot benoeming van leden in de commissie voor het marktwezen. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 4 september 1990 vergunning inge volge de Hinderwet tot het oprichten en in werking zijn van de vol gende bedrijven is verleend: de heer H.C. de Vreede voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 26; de heer A. Hoogerbrugge voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 13; de directie van Fa. Chrygilo voor een tuinbouwbedrijf op het per ceel Abraham Kroesweg 21; de heer G. Meijndert voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 54; de directie van Marek B.V. voor een tuinbouwbedrijf op het per ceel Abraham Kroesweg 29; WADDINXVEEN - De volkstuinders aan de Staringlaan kunnen groente van hun tuinen op de voormalige vuilstort plaats blijven eten. Omdat dit jaar bleek dat het grondwater verontreinigd zou kunnen zijn stelde de milieudienst Midden-Holland een onderzoek in naar de moestuinen, maar er is nauwe lijks iets aan de hand. Uit het onderzoek blijkt, dat alleen voor lood een lichte overschrijding plaatsvindt. De overschrijding is echter zo gering dat deze geen nadelige gevol gen voor de volksgezondheid zal heb ben. Wel is buiten de volkstuinen een lichte dieselverontreiniging aangetroffen, af komstig van een bovengrondse olie tank van een transportbedrijf. Het overgrote deel van de watervervui ling door zware metalen en organische microverontreinigingen in Nederland wordt veroorzaakt door de industrie. De lozing van deze schadelijke stoffen vindt veelal gewoon op het riool plaats. De totale lozing van microverontreini gingen door bedrijven op het riool is niet bekend. Het rapport bevat daar om, naast een aantal aanbevelingen, een vragenlijst aan gemeenten om meer inzicht te krijgen in de omvang van bovengenoemde lozingen. Wad dinxveen zal die vragenlijst gaan invul len. Voor de jaren 1990-1994 krijgt Wad dinxveen van het ministerie van WVC voor het gemeentelijk milieubeleid in totaal een bijdrage van ruim drie en een halve ton. Hierbij gaat het om de vol gende bedragen: 1990: 50.844,75, 1991: 55.467,-, 1992: 81.569,75, 1993: ƒ81.659,75 en 1994: 84.433,10. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 4 oktober 1990 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 13 september tot 13 oktober 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. -Wat verder opvalt is de aanleg van parkeerplaatsen in het gebied, zoals achter de Zuidkade en achter de Jan Dorrekenskade-Oost, de uitbouw met een businessclub van restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade eride her inrichting ten noorden van het gebied, waar nog altijd smederij Roskam is ge vestigd op een plek waar de gemeente tevergeefs woningen heeft proberen te bouwen. Het nieuwe plan houdt overi gens helemaal rekening met de aanwe zigheid van Roskam. WADDINXVEEN - Veham BV, Waddinxveen, heeft de volmacht inge trokken van P. Vis uit Poortugaal, zo meldt het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. .Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werkeit en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De plattegrond van het vernieuwde Brugcentrum. (Tekening: Stuurman Partners BV). - Voorstel inzake benoeming van de leden van de commissie Kunst en Cultuur. - Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J.J. Speelman als ambtenaar van de burgerlijke stand en de benoe ming van de heer H.J.B.C. Maas tot ambtenaar van de burger lijke stand. u - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 13 september tot 13 oktober 1990 ter in zage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op maandag 17 september 1990, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voortgang planologische procedure le fase omleidingsweg Brug weg. Verzekeringen zijn meestal langlopende contracten. Vaak worden zij na af loop van een periode zonder meer verlengd. Inboedel- of opstalverzekerin- gen zijn daar bekende voorbeelden van. Het komt voor dat bijvoorbeeld slechts een verhuizing aanleiding is voor verandering van het verzekerde be drag. In de tussentijd kan er echter veel veranderd zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3