Boekhandel vernieuwd Drukte van belang op 20-jarige school Iets met opentrekken van strik geopend s Op zaterdag 29 september van Rotaract Solliciteren Verordening kadavers Computers in basis onderwijs naar eerste burger van Moerhuizen Onderwijs- loftrompet voor Volvo Herfstweelde 1990: k Twee dagen boekenmarkt Wereldwinkel z BRUIDSBOETIEK ANGELA Feest voor elke tuinliejhebber Verandering Sportdag Steun Foto’s I r 77777 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom - Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 september 1990 Boekhandel Bruna-Cazemier in het winkelcentrum ”de Passage” is vernieuwd van start gegaan. In het midden de heer H. Cazemier en zijn echtgenote, links Annie Veldwijk en enkele personeelsleden. (Foto: Sjaak Noteboom). Beurshal Florida, A.P. van Neslaan 1-3. Boskoop WADDINXVEEN - De festivitei ten rond het voerde lustrum van de openbare Leon van Gelderschool aan de Essengaarde zijn achter de rug. Een week lang is het een drukte van belang geweest. On derwijswethouder Karei van Soest (VVD) opende de reizende onder- wijsexpositie ”Van Karei de Grote tot nu”, daarbij was ook de echtge note van wijlen prof. Leon van Gelder aanwezig, er was een eigen tentoonstelling over 20 jaar Leon van Gelderschool en er waren al lerlei activiteiten voor jong en oud. geld kost mag duidelijk zijn. Zonder NKF Kabel BV, Noorlander Beheer BV, Automobielbedrijf Boonstoppel BV, Automobielbedrijf Arbo BV A. Boonstoppel jr. BV Partyservice van der Loo Partner, Schuttelaar, Hooft- man, Rotary Waddinxveen, Intercolor Fototechniek en Melkhandel Zuivel- service G. Kool zou de dag niet moge lijk zijn geweest. De winkel verkoopt stoffen van Jicker en van Versac en zal in de loop van de tijd de collectie van deze firma’s gaan uitbreiden. Ook maken zij kleding en applicaties op bestelling en geven naailessen en ap- Wethouder Van Soest memoreerde in zijn openingswoord de verandering van het lager onderwijs in de afgelopen 20 jaar, zoals de integratie van kleuteron derwijs in de basisschool en de veran derde positie van het hoofd van de school, tegenwoordig de directeur. Herfstweelde 1990 Boskoop, u mag het niet missen. 19 sept: 16.30-22.00 u. 20 t/m 22 sept.: 10.00-22.00 u. 23 sept: 12.00-22.00 u. Toegang: Volwassenen fl. 10,00, groepen fl..7,50, 65*en kinderen tot 12 jaar fl. 5,00 Ook de demonstratiegroep van de af deling jazz van de gymnastiekvereni ging TOOS zal deze dag aanwezig zijn. De plaatselijke muziekvereniging Cor- mula::s zal de sportdag feestelijk ope nen. Vrijdag was sporthal ”de Sniep” omge- Dat zo’n dag heel wat organisatie en WADDINXVEEN - Boekhandel Bruna-Cazemier heeft zich vernieuwd gepresenteerd in het winkelcentrum ”de Passage”. Vorige week is de voor malige boekhandel Veldwijk BV drie dagen gesloten geweest om aanpassin gen te kunnen uitvoeren en het assorti ment uit te breiden. Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-18300 S3 WADDINXVEEN - Met het aan een hele grote strik trekken hebben tien vrouwen vorige week woensdagmiddag het winkeltje Iets (joggingspecia- liteiten) aan de Oranjelaan geopend. Ze pakten vervolgens de winkel uit. Het feest begon vorige week woensdag 12 september ’s morgens met een puz- zeltocht door het gehele dorp. De kin deren kregen onderweg allerlei op drachten en moesten bij diverse open bare gebouwen en winkels puzzelstuk- ken verzamelen. Al deze stukken bij el kaar vormde een afbeelding van 20 jaar Leon van Gelderschool en was voor de kinderen de opening. ’s Middags was het wethouder Van Soest, die de officiële opening ver richtte in aanwezigheid van onder an dere de echtgenote en zoon van onder wijsvernieuwer Leon van Gelder. Met een braderie op het tussenplein van school werd een en ander afgeslo ten. Voor de inwendige mens werd ruim gezorgd. Wie wil er niet een worstje gebraden door de meester? Intercolor Fototechniek zal deze dag gratis foto’s maken die de deelnemers na afloop mee naar huis kunnen ne men. Ook de promotie rondom deze dag is geheel in handen van de Rota ract. Er zijn 30Ü programmaboekjes ge maakt en bij de plaatselijke winkeliers hangen posters met daarop de aankon diging van deze dag. Een dag als deze is zonder toeschou wers niet compleet, daarom hoopt Ro taract Waddinxveen velen te kunnen verwelkomen op 29 september tussen 9.00-17.00 uur om dit project van de serviceclub en de deelnemende gehan dicapte sporters tot een onvergetelijke te maken. WADDINXVEEN - De Rotaract- club Waddinxveen - een serviceaf- deling van en voor jongeren - houdt volgende week zaterdag 29 september in de sporthal ”de Sniep” een sportdag voor gehandi capten. De dag, die van 9.00-17.00 uur wordt gehouden in samenwer king met de Nederlandse Invali den Bond, wordt besloten met een prijsuitreiking door oud-topspor- ter en schaatser Hein Vergeer. te bezoeken. Hiervan is ruim gebruik gemaakt. Overdag waren het de leer lingen van andere basisscholen, die zich vergaapten aan de spulletjes van toen, ’s avonds was er veel belangstel ling van ouderen die terug gingen in de tijdZ’Kan jij je nog de pechvogel gerin- neren; Heb jij ook nog met zo’n griffel geschreven? Dit is nog een echte letter doos aap-noot-mies”. Beurshal Florida in Boskoop is van woensdag 19 t/m zondag 23 september veranderd in een lusthof van plan ten die in de herfst op hun allermooist zijn. Bloemen, bessen of bladkleur; elke boom, struik of plant heeft zijn eigen herfsttooi. Sierheesters, bomen, coniferen, rozen, heide, vaste planten, enz. Herfstweelde 1990 is genieten van plantenweelde en er ook veel ideeën opdoen. Over nieuwigheden die over een paar jaar in de tuin kunnen prijken, maar ook over het sortiment dat nog dit najaar geplant kan worden. De VW verzorgt bo vendien rondvaarten. Zoals bericht is boekhandel Veldwijk BV op maandag 3 september overge nomen door Boskoper H. Cazemier van Bruna-Cazemier in Leiden. Dat betekent een nieuwe toekomst voor de sinds 1931 in Waddinxveen gevestigde winkel. WADDINXVEEN - Komend week einde is het zover dat door de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein - tegen woordig op vrijdag open van 11.00- 17.00 uur - de veelvuldig aangekon- digde boekenmarkt zal worden gehou den. De openingstijden van deze boeken markt zijn vrijdag 21 september van 11.00-17.00 uur en zaterdag 22 septem ber van 11.00-15.00 uur. De opbrengst van de boekenverkoop wil de Wereldwinkel gebruiken om de winkel op te knappen en te verbouwen. Vooral de oliekachel wordt slecht en omdat men ook aan het milieu wil den ken is dat wel één van de belangrijkste dingen, vooral nu het herfst gaat wor den. Voor de produkten mag de winkel niet zo vochtig zijn en zoals het nu is bij vorst, bevriest alles. De Wereldwinkel: ’’Alle mensen die ons zoveel'boeken hebben gegeven, hartelijk dank! Wij hebben echt al heel veel plezier gehad met het sorteren. Ook was bijzonder wat de mensen ons soms vertelden bij het ophalen of bren gen. Boeken die van iemand waren waar je van hield en nu weggeeft omdat ze er maar staan en misschien voor een ander waarde hebben, maar ook omdat het doel je aanspreekt, waar je ze aan geeft. Zo is er een hele verzameling op het gebied van elektronica gebracht, misschien nergens meer te koop”. Ook zijn er hele mooie, oude literaire boeken te koop op de markt. Zoals de 43e April, 7 verhalen op thema van grote Russische schrijvers als Leo Tol stoi en Alexander Poesjkin. Van de vrouwen, die bij Iets cursussen volgen, kregen eigenaressen Ineke de Bruin en Elma Roseboom een kinder hoek aangeboden. De winkel werd mede hierdoor zeer kind-vriendelijk. Dat bleek ook al aan de rups-ballonnen die ’s morgens zijn uitgedeeld aan de schoolkinderen en de ontwerpwed strijd die is uitgeschreven. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen krijgt een nieuwe des tructie-verordening Door de VNG is Waddinxveen ver zocht om te bevorderen dat de bepalin gen in de gemeentelijke destructiever- ordening inzake de plaats waar (grote re) kadavers ten behoeve van verwijde ring en destructie dienen te worden aangeboden, worden gewijzigd. Reden voor dit verzoek is de onenig heid, die geruime tijd heeft bestaan tus sen aanbieders van destructiemateriaal in de provincies Zuid-Holland, Gelder land en Utrecht en het destructiebe drijf CeBeSon te Son over de vraag of destructiemateriaal (uitsluitend) aan de openbare weg, dan wel op een goed bereikbare plaats op het erf van de vee houder en aanbieder voor verwijdering en destructie dient te worden aangebo den. Overleg tussen de partijen heeft gere sulteerd in een compromis, verwoord in een nieuwe, eenduidige definiëring van de plaats waar kadavers dienen te worden aangeboden c.q. gedeponeerd. De voorgestelde definitie heeft de Waddinxveense instemming, aange zien deze tegemoet komt aan de belan gen van zowel het destructiebedrijf als van de aanbieders van destructiemate riaal en voorts rekening houdt met de eisen die een oogpunt van volksge zondheid en milieuhygiene dienen te worden gesteld. De kritiek, dat het vroeger allemaal veel beter was en dat het niveau van het onderwijs alleen maar dalende is, ont zenuwde de heer Van Soest middels een citaat. De technologie is niet meer bij te houden en de moderne ontwikke lingen zijn dermate stormachtig dat de huidige generatie toch niet zo’n heel slecht basisonderwijs genoten moet hebben. Samen met mevrouw en de heer Van Gelder jr bezocht de huidige ’’Karei” de tentoonstelling over het lager onder wijs vanaf Karei de Grote tot heden, evenals de expositie over 20 jaar Leon van Gelderschool. Door de aanwezigen werden heel wat herinneringen opgehaald bij het zien van foto’s, oude rapporten, werkstuk ken en absentielijsten uit de jaren ’70. WADDINXVEEN/BUNNIK - Trai- ningsmanager A. Roos van Volvo Be drijfswagens BV in Coenecoop is door Bovag onderscheiden voor de voortref felijke en inspirerende wijze waarop hij gestalte geeft aan trainingsactiviteiten in de bedrijfswagensector. Bondsvoorzitter J.H. Smees heeft de Bovag Onderwijsloftrompet aan hem overhandigd tijdens een bijzondere dealerbijeenkomst in het nieuwe ge bouw van Volvo Bedrijfswagens BV in Waddinxveen. Vanaf het begin van de zestiger jaren is de heer Roos actief betrokken bij aller lei opleidingsactiviteiten in de bedrijfs wagenbranche. Hij volgde in 1962 de eerste bedrijfsleermeesteropleiding van de Vam (tegenwoordig Innovam). In 1963 werd de heer Roos de eerste Volvo bedrijfswagentrainer buiten Zweden. De verdere uitbouw en pro fessionalisering van de trainingsactivi teiten onder zijn stimulerende leiding werd in 1978 bekroond met de opening van het Volvo Trainingscentrum in Aalsmeer. De uitstekende wijze waarop de heer Roos de trainingen uitvoert, heeft er toe geleid dat hij dit voorjaar het predi kaat ’’Europees Volvo Trainingsmana- ger van het Jaar” kreeg. De enthousiaste en zeer aansprekende wijze waarop hij trainingsprogramma’s invult, bleek kortgeleden ook tijdens een studiereis van de vrachtwagenop leiders van de Bovag afdeling rijscho len aan de Volvo-fabrieken in Zweden. Kwaliteit van en motivatie voor bij scholing is van groot belang voor de toekomst van de branche. De bijzon dere invulling van de trainingsactivitei ten door de heer Roos kan als voor beeld dienen voor alle opleiders in de bedrijfswagenbranche, aldus Bovag bondsvoorzitter Smees. Zaterdag 29 september zal er in het ka der van deze sportdag in sporthal de Sniep vanaf 9.00 uur een scala van sportactiviteiten worden ontplooid. Zo’n 80 gehandicapte sporters uit de regio hebben zich aangemeld om hun sportieve prestaties te meten in de ver schillende takken van sport. Tafel- en schuiftafeltennis, rolstoelbas- ketbal, sjoelen, badminton en rolstoel- hockey komen aan de orde. De Rotary-leden zullen de wedstrijden scheidsrechteren en de Rotaract hel pen waar nodig. Als klapper op de vuurpijl zal oud-we- reldkampioen schaatsen Hein Vergeer MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - In de Nederlandse Staatscourant heeft een oproep gestaan voor het bur gemeesterschap van Moerhuizen, een samenvoeging van de gemeenten Ze venhuizen en Moerkapelle in 1991. Moerhuizen telt 9.000 inwoners. Kan didaat voor die plaats is Moerkapelle’s eerste burger A.W. Lips. Burgemees ter A.H. van Gent van Zevenhuizen gaat met pensioen. De nieuwe gemeente Moerhuizen is een gevolg van de gemeentelijke herin deling van noordoostelijk en midden Zuid-Holland, die tot gevolg heeft dat 10 gemeenten worden opgeheven en er vier nieuwe ontstaan. Die vier nieuwe gemeenten zijn Rijne- veld, Jacobswoude, Nieuwveen en Moerhuizen. Sollicitaties voor het bur gemeesterschap van die gemeenten moeten voor 21 september binnen zijn bij commissaris der Konigin mr. S. Pa rijn. Volgens het kabinet zal aan sollicitaties van burgemeesters van in dit gebied op te heffen gemeenten in het bijzonder aandacht worden besteed. Op donderdag was de school omge toverd in een één groot ganzenbord spel, de kinderen moesten met een dobbelsteen gooien om te bepalen waar het volgende spel was. ’s Middags voerde de bovenbouw een Scapino- voorstelling op, in korte tijd met veel improvisatie ingestudeerd. De toekij kende onderbouw, toneelspelers en het team, een ieder heeft er van genoten. Een juf achter de patatkraam, een an dere meester als echte ober, grabbelen, buttons maken, verftekening in een ton draaien, boeken kopen, chips en limo nade, er was voor elk wat wils. Het rad van avontuur en een grootse lo terij voor de goklustigenprijzen waren er genoeg. De disco was natuurlijk grandioos, menig leerling stond op de dansvloer met zijn juf te swingen. Hier mee was voor de kinderen de koek op, een ieder kon terugkijken op drie da gen echt feest, een school bestaat maar één keer 20 jaar! Afgelopen maandag en dinsdag was er nog gelegenheid de tentoonstellingen Bij Bruna-Cazemier heeft de böeken- voorraad een uiterst actueel karakter gekregen. Het aanbod tijdschriften is waar mogelijk vergroot. Te koop zijn er ook leuke modieuze schoolartikelen en verbruikersartikelen voor het kan toor. F Er viel niet alleen veel te doen en te zien op de 20-jarige Leon van Gelderschool aan de Essengaarde, maar ook genoeg te eten en te drinken. (Foto: Sjaak Noteboom). Onderwijswethouder K. W. Th. van Soest (VVD) met een schoolattribuut van vroeger. toverd in een 12-provinciën-sportmani- festatie. Met ringsteken, kaasdragen, kegelen, darts met ballonnen, doel- schieten, estafette-fietsen, krenten en rozijnenspel, slagbal en vele andere spelen vermaakten de kinderen zich opperbest. Sportdag voor gehandicapten aan de winnende teams de prijzen uit reiken. plicatiecursussen. Vooral voor het laat ste bestaat veel belangstelling, niet al leen in Waddinxveen, maar ook in an dere delen van het land. De ontwerpwedstrijd is ook gericht op de applicaties en zet jonge mensen van 6 t/m 18 jaar ertoe aan hun ideeën op papier te zetten. De uitslag van de wedstrijd valt in de herfstvakantie en de winnende truien zullen in de etalage te zien zijn met een foto van de winnaar(es) erbij. Formulieren voor deze wedstrijd kun nen gehaald worden in de winkel aan de Oranjelaan 36 en de inzendtermijn duurt tot 8 oktober. WADDINXVEEN - Uit de gemeente kas wordt 75.000,- gehaald voor de voorfinanciering van computers voor het basisonderwijs en een cursus voor de leerkrachten. Vorig jaar oktober heeft de minster van Onderwijs en Wetenschappen aange- kondigd dat alle basisscholen, waar vo rig jaar in Waddinxveen het project ’’Kennismaken met computers” werd gehouden, in de periode 1990-1994 de beschikking zullen krijgen over compu terprogrammatuur en -programma’s. Tevens werd medegedeeld, dat de ver strekking van deze apparatuur gefa seerd per regio zal plaatsvinden in de jaren 1991-1994, doch dat het in de ja ren 1990 en 1991 beperkt mogelijk is dat scholen voor eigen rekening een voorlevering ontvangen. Alhoewel de regio, waarin Waddinx veen ligt, aangewezen is als proefregio, waardoor levering in 1990-1991 al mo gelijk is, hebben de Waddinxveense scholen zich kunnen verenigen met het advies van B. en W. om in verband met mogelijke startperikelen het ministerie te verzoeken eerst in 1993 in aanmer king te mogen komen voor levering van de apparatuur en reeds in 1990 als voor levering een computer per school te mogen ontvangen. Op dit laatste verzoek is inmiddels po sitief beslist, hetgeen een gemeente lijke voorfinanciering betekent van 70.000,- voor de periode tot 1993. Voor dezelfde periode bedragen de kosten van verzekering en onderhoud 3.660,- per jaar. De invoering van dit landelijke compu terproject (het Comeniusproject) wordt in Waddinxveen begeleid door een zuilenoverstijgende ’’Werkgroep Informatica”. In samenspraak met de Schoolbegelei dingsdienst ’’Midden-Holland en Rijn streek” is door de werkgroep vorm ge geven aan een cursus, waaraan per school twee leerkrachten zullen deel nemen. De kosten van deze cursus (inclusief 2.800,- huur en inrichting cursusruim te) bedragen 13.600,-. Na aftrek van de eigen bijdragen ad 3.600,- alsmede de aanwending hier voor van 3.000,- van de post ’’onder wijs ondersteunend programma-aan- bod” en 2.000,- van de post ’’Infor matica basisonderwijs” resteert hier nog een beschikbaar te stellen krediet van 5.000,-. Het nieuwe winkeltje ’’Iets” aan de Oranjelaan. il ft/

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17