Tsjechen op schoolbezoek =MENSEN= Thuiszorg-paraplu voor burgemeester Wildgroei van sandwichborden Herdenking Immanuëlkerk i J 4 BI ■l Op uitnodiging van HAVO-Atheneum Hengel vernield Collectanten Koffiebar Formido verwent Pensioenavond van Vink Verzekeringen Unicef- beurs in Zevenhuizen Prijzen op gezinsbeurs Futura Modeshows van Bac in Zevenhuizen en Moerkapelle Bijeenkomst van Bijbel Stichting E rand wee r- helmen luitgereikt Zes (brom)- illetsen gestolen 4 Coopertest Antilope vrouwen Verbeteringen omgeving Het Praathuis in ’t Weegje I Viering 50-jarig bestaan w Houthandel Alblas Tuinenburg Reünie Financiële steun RTW Programma Werving «hg h i ACH r A Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 september 1990 -in het nieuws- De heer W.J. Vermeij, thans werk zaam in het gemeentelijk zwembad, is benoemd tot medewerker op de afde ling Algemene zaken, sectie Bestuurs zaken. Tuinenburg Import (wijnboutique, slij terij, delicatessen) uit Moordrecht had voor de gezinsbeursbezoekers een ge vulde mand met wijn en delicatessen in de stand neergezet voor het raden naar de juiste winkelwaarde. Geraden is er veel, van 22,50 tot 195,- aan toe. Het juiste bedrag 99,02 was er niet bij, maar de dichtsbijzijnde met het bedrag 98,75 is de winnaar ge worden. De gelukkige winnaar is J.P. Happel, Noordkade 153 te Waddinx veen. De te raden mand met delicatessen is reeds persoonlijk aan de gelukkige overhandigd. Het programma wordt dinsdagavond 13 november voortgezet met een fo rumdiscussie. De maandelijkse ont- moetingsmiddag voor ouderen staat woensdag 14 november geheel in het teken van de 50-jarige Immanuëlkerk- gemeente. Het programma kon zo volledig zijn mede dank aj de financiële medewer king van bedrijven en instellingen uit Waddinxveen, Zevenhuizen en Berg ambacht. In totaal legden ze gezamenlijk zo’n zesduizend gulden op tafel. Dit geld kwam van de gemeente Waddinxveen, Verenigde Spaarbank, Rabobank, AMRO-Bank, ondememerskring In dustriële Club Waddinxveen (ICW), gemeente Zevenhuizen, verzekerings kantoor Veerman, Truckcenter Zeven huizen, Thermimport, tuinderij T. Verboom Zn/, Schuitema West BV en aannemingsbededrijf De Langen Van den Berg. WADDINXVEEN - De heer J. Hoo- gendoorn is mede-directeur geworden van Houthandel Alblas BV, Waddinx veen. Ten onrechte meldde deze krant aan de hand van een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland dat de Waddinxvener het bedrijf zou hebben verlaten. Aan de heer H.A.G. Kortstee, werk zaam op de afdeling Weg en Werken van de dienst Openbare Werken en Be drijven, is op eigen verzoek eervol ont slag verleend. Met Pelhrimov heeft de samenwer kingsschool al enige jaren contact. Het is voor het eerst dat er nu jongeren uit deze plaats in Tsjechoslowakije naar Waddinxveen komen. De Tsjechische gemeente staat in Waddinxveen ook in de belangstelling omdat de Werkgroep Stedenband van het Vredesplatform Waddinxveen banden probeert te sme den met de ongeveer 15.000 inwoners tellende stad (genoemd naar een Praagse bisschop) in een schilderachtig dal in de landstreek Bohemen. Verwacht wordt dat de Tsjechische scholieren zaterdag 22 september tegen het eind van de middag in Waddinx veen aankomen. Ze zullen op de sa menwerkingsschool met een kopje thee worden ontvangen. Daarna gaan ze naar de gastgezinnen om zich klaar te maken voor het afwerken van een druk programma dat zaterdag 29 sep tember eindigt met het vertrek naar Pelhrimov. WAD DINXVEEN - In de kantine van de brandweerkazerne aan de Noord kade heeft burgemeester C.M. van der Linde r.i de nieuwe brandweerhelmen en -ge l.aatstukken uitgereikt. Dat gebeurde in een feestelijke bijeen komst De nieuwe uitrustingsstukken van de firma Drager vervangen de oude en zware brandweerhelmen, waar het vrijwillige brandweerkorps al een aar dig po cisje op was uitgekeken. Aan de officiële ingebruikname was ook een instructie voor de Waddinx- veense spuitgasten verbonden, zodat iedereen de 35 nieuwe helmen goed weet te gebruiken. Met de nieuwe helmen is weer een stap gezet ci] a weg naar een moderner en be ter gestructureerd korps. Op dit mo ment wordt in kaart gebracht welke verbeteringen allemaal nog meer ge wenst zijn. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden en PCW-wet- houder J. Neele (sociale zaken) kregen vorige week dinsdagmorgen om vijf voor twaalf bezoek van de gezinsverzorgenden van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. WADDINXVEEN - In grote lijnen is het programma rond de herdenking van het 50-jarig bestaan van de hervormde Immanulkerkgemeente ge reed. De festiviteiten van de Vereniging ”Wet en Evangelie”, zoals de voorloper van de huidige deelgemeente in 1940 heette, zullen in het kerk gebouw aan de Prinses Beatrixlaan worden gehouden van zaterdag 10 tot en met zondag 18 november. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - Bac Mode in Moerkapelle en Zeven huizen houdt volgende week twee shows van dames-, heren- en kin derkleding. In Moerkapelle is de halfjaarlijkse show op maandagavond 24 september om acht uur te zien in de eigen zaak van Bac. De tweede show is dinsdagavond 25 september om acht uur in de eigen zaak in Zevenhuizen. De toegang tot beide shows is gratis, al dient men wel tijdig te reserveren. WADDINXVEEN - Voor de plaatse lijke organisatie van de Nationale Col lecte voor Geestelijk Gehandicapten van 8-13 oktober in Waddinxveen wor den dringend collectanten gezocht in diverse wijken van Waddinxveen. Het thema van de collecte is ’’Help ons weer een stap verder”. Collectanten kunnen zich opgeven bij J.P. van Dam, Wikkeveld 16, tel. 17998. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense sportclub Antilope houdt don derdagavond 20 september om zeven uur aan de Alberdingk Thijmlaan de laatste 'Coopertest van dit seizoen. Er wordt g ;i elopen in serie van 20 personen Elk kwartier start er een nieuwe serie. Juryledien van Antilope houden de prestat ies bij. De Coopertest is een instrument voor zowel vi edstrijdlopers als trimmers, om hun con ditie te testen en te verbeteren. Door de toplopers uit ons dorp, zowel Antilope-leden als niet-gebonden lo pers zijn dit jaar afstanden tot ca. 3500 meter gehaald. De pres taties van Antilope-atleet Mar- tien Droog, die in het begin van de ja ren tacl il.ig regelmatig twee keer op een avond 31600 meter liep, zijn dit seizoen nog niet bereikt. Misschien komt dat bij deze laatste gelegenheid. De Coo pertest is echter ook uitdrukke lijk bedoeld voor de recreatieve sporter en voor diegenen die zich aan het voor bereiden zijn op een loopbaan als trim- loper. De bedoeling van een Coopertest is óm in 12 mi nuten tijd een zo groot moge lijke afstand af te leggen. Aan de hand van de door dr. Kenneth Cooper opge stelde tabel kan uit de behaalde presta tie de conditie worden afgelezen. WADDINXVEEN - Vink Verzekerin gen houdt dinsdagavond 2 oktober om acht uur in Bibelot aan de Limaweg een pensioenavond. Bekend is dat het pensioenland be- - hoorlijk in beweging is. De wetgever i treft thans voorbereidingen om in de vorm van de Wet Brede Herwaarde ring diverse beperkingen in pensioen regelingen door te voeren .Deze veran deringen, die per 1 januari 1991 van kracht zullen worden, betreffen ook ie ders pensioenregeling. Als verzekeringsadviseur heeft Vink Verzekeringen Nationale Nederlanden bereid gevonden om op 2 oktober een •lezing te verzorgen, waarin de wijzigin gen inzake met name de fiscale lijfren teverzekeringen zullen worden toege licht. De inleiding zal worden gehouden door mr. E.L.J. Duijnstee, medewerker van het Fiscaal Juridisch Adviesbureau van Nationale Nederlanden. Na de inlei ding zal er de mogelijkheid bestaan om vragen te stellen. Prijzen waren er ook op de Futura- beurs te winnen bij de stand van de lo kale omroep RTW. De prijswinnaars die komende zaterdagmiddag tussen twee en zes uur hun prijs komen opha len in de RTW-studio aan de Staring- laan 2 (tel. 10379) zijn: Lenie v.d. Hoorn (1 maand gratis sporten), Mw. A. Jungschlager (trainingspak), A. Huizinga (fietstas), W. v.d. Plaat (1 maand gratis sporten), J. van Velzen (telefoon), E.C. de Peinder (Passage- bon 25,-), Tiny van Helden (waarde bon t.w.v. 250,-), P. van Kooten (energiezuinige lampen), N. v.d. Bosch (optiekbon 25,-), Peter van de Berg (paraplu), E. v.d. Plaat (energie zuinige lampen), Sophie Uitbeijerse (T-shirt) en Caroline Croes (Passage- bon ƒ25,-). Natuurlijk waren er nog veel meer prijswinnaars. Zij hebben hun prijs al meegenomen op de gezinsbeurs. Alle prijzen zijn beschikbaar gesteld door de standhouders van de beurs. Ook werd het door sommige van deze be drijven mogelijk gemaakt dat de RTW afgelopen zaterdag rechtstreeks vanaf de beurs verslag heeft kunnen doen. Donderdagavond 15 november staat er een concert gepland van Musica di Glo ria met Louis van Dijk. Op zaterdag middag 17 november is er een reünie. De bijzondere novemberweek wordt zondagmorgen 18 november afgesloten met een dankdienst, waaraan het grote kerkkoor medewerking zal verlenen. Op het programma staan volgende week bezoeken aan de IJsselmeerpol- ders (informatiecentrum Nieuw Land), Naarden (vestingwerken en Comenius- museum) Lelystad, Den Haag (Bin nenhof, Panorama Mesdag, Vredespa leis), Scheveningen (strandwandeling), Wassenaar, Rotterdam (Rutgershuis, Pauluskerk, moskee, Delfshaven, Ma ritiem Museum, rondvaart, Euro mast), Amsterdam (Anne Frankhuis, Singel, rondvaart, museumbezoek), weer Den Haag (voorstelling Dans theater) en Gouda. De Tsjechische leerlingen maken er maandag een echte Waddinxveense dag van. Begonnen wordt met een rondleiding op school en het bij wonen van willekeurige lessen in groepjes van twee, ’s Middags wordt er met een bus een bezoek gebracht aan bedrijven in de omgeving van Waddinxveen, zoals een rozenkwekerijeen biologisch-dy- namisch tuinbouwbedrijf en een trans portbedrijf in Zevenhuizen. Die dag wordt afgesloten met een be zoek aan het Waddinxveense gemeen tehuis. Die ontvangst door burgemees ter C.M. van der Linden en onderwijs wethouder K.W.Th. van Soest (WD) staat gepland voor vier uur. Het is in feite het enige officiële gedeelte van het programma dat acht dagen in beslag neemt en waaraan het HAVO-Athe neum hard heeft gewerkt om er een in teressant geheel van te maken. 'A. WADDINXVEEN - De Gerefo- meerde Bijbel Stichting in Waddinx veen houdt donderdagavond 27 sep tember om half acht een bijeenkomst in het kerkgebouw van de Oud-Gerefor- meerde Gemeente aan de Mercurius- weg. Op die bijeenkomst spreekt ds. J. v.d. Beek uit Doornspijk. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse houdt vrijdagavond aan de Nesse een bijeenkomst onder het thema ”Doel- zoeken”. De inleiding komt van Bart van der Roest. Hij zal zijn praatje omlijsten met een sketch. De koffiebar is open om kwart voor acht. Het programma begint om half negen. Met de eerste Dag van de Thuiszorg startte een landelijke campagne om het beeld van de gezinsverzorging te verbe teren en de wervingspositie van de in stellingen op de arbeidsmarkt te ver groten. Door een toenemende hulpvraag en een afnemend aanbod van personeel Dat gebeurde op de eerste Dag van de Thuiszorg en om aandacht te vragen voor het belang van het verzorgend werk in onze samenleving. De Zuid- plas-medewerkers werden ontvangen in de trouwzaal van het gemeentehuis. Onder de leuze ’’Thuiszorg, Treffend werk” kreeg de burgemeester een pa raplu aangeboden. De gezinsverzorgenden vinden dat er te weinig aandacht is voor hun werk in gezinnen, waar een ouder is uitgeval len, bij ouderen, die worden geholpen bij het dagelijkse huishouden, en bij anderen. Bovendien wordt gevonden dat het huishoudelijke en verzorgende werk een maatschappelijke herwaarde ring ondergaat, zeker nu de mensen steeds ouder worden en een grotere druk op de thuiszorg ontstaat. WADDINXVEEN - Assurantiekan toor J. van Uunen van het Neptunus- pad bood in een stand op de gezins beurs Futura de mogelijkheid om het gewicht te bepalen van twee ’’Goudse” kazen. Bij het bepalen van het juiste gewicht werd men eigenaar van de ka zen. Het aantal deelnemers is opgeteld 973. Het gewicht van de kazen was 8.562 gram. De fam. W.J. van Dorp uit Bos koop had 8.567 gram opgeschreven en is hiermede de eigenaar van de kazen geworden. Het assurantiekantoor J. van Uunen adviseert in hypotheken, verzekerin gen en beleggingen. WADDINXVEEN - Wat hebben de gezinsbeurs Futura in het Tenniscen trum Waddinxveen, het optreden van het Estlands koor Noorus, het dragen van autogordels binnen de bebouwde kom en menige collecte in Waddinx veen met elkaar gemeen? Weet u het niet: er wordt propaganda voor gemaakt op borden, die kris kras op lantaarnpalen worden bevestigd en soms de doorgang op de voetpaden en trottoirs onmogelijk maken. De aan de Van Lippe Biesterfeldlaan wonende Waddinxvener E.J. van Straalen is één van de Waddinxveners die zich begint te ergeren aan al die borden. Hij schrijft ons: ”De laatste tijd begin ik me een beetje te ergeren aan de wildgroei van bijna onleesbare sandwichborden aan de lantaarnpalen in de gemeente Waddinxveen. Soms plaatst men twee borden aan een paal die dan vaak havelaaos de aandacht vragen voor een of ander doel”. Voor het Weekblad voor Waddinxveen maakte hij hierover een spotprent. Hij doet dat onder de ’’stripnaam” Elias. De herdenkingsweek begint met een fototentoonstelling en videopresenta tie op zaterdagmiddag 10 november. Tijdens de daarop volgende zondag zal er ’s morgens een doopdienst worden gehouden, waaraan het kinderkoor medewerking verleent, en is er ’s mid dags een jeugddienst. WADDINXVEEN -Een tot nu toe on bekend gebleven man heeft op woens dag 12 september een vishengel in tweeën gebroken van een 13-jarige jon gen. De knaap viste in ’t Weegje toen hij werd aangesproken door de man. Deze vertelde de jongen dat er op dat moment niet gesnoekt mocht worden. Nadat de knaap voor de keus werd ge steld om een boete te krijgen, wat hij uiteraard liever niet had, pakte de man zijn hengel af en brak het vistuig in twee stukken. Hierna verdween de da der in een rode Volkswagen Golf. WADDINXVEEN - Formido Bouw markt aan de Noordkade houdt de ko mende weken een vrouwvriendelijke actie. In een leuke actie met als thema ’’Vrouwvriendelijke weken” maakt Formido duidelijk dat het niet alleen mannen zijn die het privilege ”doe-het- zelver” dragen. Om dat nog eens extra te benadrukken worden speciaal de vrouwelijke doe- het-zelvers in Nederland door Formido drie weken lang verwend met extra hoge kortingen en leuke kadootjes. De aktie begint op 24 september en duurt tot zaterdagavond 13 oktober 1990 en speciaal voor alle vrouwelijke bezoekers ligt er een leuk kadootje klaar. Wel moet men daarvoor de bon uit de Formido info-krant inleveren bij de kassa. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving heeft besloten de heer A. Berkhout van Het Praathuis in ’t Weegje dat de vanaf 15 augustus 1988 tot 31 december 1989 verschuldigde verhogingen van de erfpachtcanon niet gevorderd zal worden. De hoogte van de canon is op 1 januari 1990 vastge steld op 5.000,- per jaar, op 1 januari 1991 op 7.500,- per jaar en op 1 ja nuari 1992 op 10.000,- per jaar. Binnen de aanwezige mogelijkheden bestaat de bereidheid om mee te werken aan verbeteringen en/of veran deringen in de omgeving van het café- restaurant, zo heeft het schap eveneens verklaard. Tot gefaseerde aanpassing van de erf pacht is besloten om de heer Berkhout als erfpachter te behouden. Het is bil lijk dat het parkeerterrein van ’t Weegje door het schap zal worden aan gepast. Waddinxveens wethouder P.F.J. van Schie (CDA), lid van het schap, acht het een goede zaak dat de Waddinxve ner de kans krijgt om in te spelen op de nieuwe erfpachtcanon. WADDINXVEEN - Komende week brengt een groep van bijna 40 leer lingen uit het Tsjechische stadje Pelhrimov - ongeveer 100 kilometer van Praag - een bezoek aan de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg. De school heeft een heel programma uitgestippeld voor de jongeren, die met hun leraren en begeleiders bij gastouders onderge bracht zullen worden. WADDINX VEEN - In Waddinxveen zijn volgei ris de rijkspolitie zes (brom)fietse n gestolen en zijn er twee teruggevonden. Gestolen zijn (brom)fietsen bij de Lui- felbaan (wit (grijze Union herenfiets met trommeTremmen en drie versnel lingen), bij h et NS Station (grijze Ga zelle Tk herenfiets), bij de Passage (rode Puch Maxi damesbromfiets verz.pl. MLT 1221), bij het NS Station (groene Rivel damesfiets), bij I)et Raadhuisplein (blauwe Benzo dames fiets postcode 2742 TT 35, orginele kleur van de fiets is groen) en bij het NS station (donker blauwe opoefiets merk Pon, postcode 2743 DG). Aangetroffen (brom)fietsen zijn bij.de Petteplas (zilvergrijze herenfiets) ert in het water lan.es de Dreef (Puch Maxi met witte helm aan het stuur). De eige naar van de br ommer is inmiddels ach terhaald. De bromfiets was op zondag 16 september ontvreemd vanuit een tuin aan de Al; ker. Deze week zijn er twee aanhangwagèns in Waddinxvee n ontvreemd. De eerste wagen werd weggenomen vanaf de Zuidkade. He t gaat om een gele, be- remde enkelas aanhanger met het op schrift ’’Milieu kompas”. In de nacht va n zondag 16 op maandag 17 september verdween vanaf de For- tunalaan een 4-wielige aanhanger van onbekend merk. Deze wagen was voor zien van het k e ntekenoKZ-57-PZ. kampen instellingen met steeds grotere personeelstekorten en daardoor met uiterst ongewenste wachtijstcn voor cliënten. De veelal lage honorering is één oor zaak, maar minstens zo belangrijk is de maatschappelijke onderwaardering van de gezinsverzorging. Om ook in de toekomst aan de steeds grotere, maar vooral ook complexere hulpvraag te kunnen voldoen (meer avond- en weekendhulp, intensieve thuiszorg, hulp bij terminale patiënten, aids-hulpverlening) organiseert de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg een campagne gericht op herintre dende vrouwen en schoolverlaters. ZEVENHUIZEN - In de Gerefor meerde Kerk van Zevenhuizen wordt er donderdag 4 en vrijdag 5 oktober weer een kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden ten bate van Unicef. Goede najaars- en winterkleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donder dag 4 oktober van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De verkoop is donderdagavond 4 okto ber van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdag morgen 5 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs. A - i --Wi r -

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19