1 GEMEENTE WADDINXVEEN Kreater zoekt vrijwilligers ISMAKOGIE IBJW-RADI01 Voor nieuwe theaterreeks BETHEL DRAAIT CAUGHT 90-Jarige S. Pille kreeg veel felicitaties Avond van Platform Gehandicapten Unicef bij ’’Honger hoeft niet” Herfstweelde in Boskoop HINDERWET Mobilisatie BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES ZUIDKADE AFGESLOTEN VOOR VERKEER Sanatorium ENQUETE KINDEROPVANG Nakomertje Volkstuinen COLLECTEVERGUNNING VERGADERINGEN AFSCHEIDSRECEPTIE GEMEENTESECRETARIS TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN w 3 THEA SIEMONS, docente Ismakogie geeft vanaf de herfstvakantie weer een beginners- en gevorderdencursus ISMAKOGIE. Ismakogie is een houdings- en bewegingsleer, samenge steld door Prof. Anne Seidel. Deze leer verbetert de hou ding en vele bewegingen zijn toepasbaar in het leven van alledag. Voorafgaand aan de cursus zal op dinsdagmiddag 2 okto ber a.s. om 13.30 uur een GRATIS OPENBARE LES worden gegeven in het Trefpunt, Stationsstraat te Wad dinxveen. Telefonische aanmelding voor de openbare les is nodig, graag voor 29 september. Aanmelding voor de cursus is mogelijk na de openbare les, of telefonisch. (S.v.p. niet bellen op vrijdag 21 of zaterdag 22 september) tel.nr. 01828-15824. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 WADDINXVEEN - Om de theatervoorstellingen voor kinderen, die in het afgelopen seizoen door De Bonkelaar in sportzaal Groenswaard wer den gehouden, te kunnen voortzetten zoekt het Centrum voor Kunstzin nige Vorming Kreater vrijwilligers. af k v 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 19 september 1990 Pagina 3 e 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 7880/90. Abr. Kroesweg 54 ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 23 SEPTEMBER 1990 Na nakomertje van toen overleefde al 1 Aangezien op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen of bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschikking tegelijk met de aan vraag ter inzage gelegd. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. schappij terug keren. In de oorlog van 1940-45 trok Simon Pille het lot van zijn mede-arbeiders, vooral uit Gouda, erg aan. Zij kookten suikerbieten in de fabriek als maagvul ling. 01820-28011 De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededejingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen', Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 aK Waddinxveen. Lokale omróep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379 14433 14433 Op het Zuid-Hollandse eiland was in de mobilisatietijd van 1914-1918 niet veel werk. Hij trok daarom in 1917 naar Waddinxveen. In de meubelin dustrie was veel werk en Simon Pille kwam terecht bij meubelfabriek A. v.d. Loo en Zonen. Hij deed er alle maal handwerk. In 1918 ging hij weer naar huis in Mid- delhamis omdat het eten veel te wen sen overliet en thuis was van alles. Ln 1920 kwam Simon Pille weer terug in Waddinxveen. Eerst weer als meubel maker en al gauw weer in zijn oude vak als timmerman. In mei 1921 werd hij lid van de bouwarbeidersbond en enkele maanden later sloot hij zich aan bij de SDAP. In 1933 werd hij gemeenteraadslid als opvolger van C.J. Fafiani die naar Gouda vertrok. Verleende bouwvergunningen Bouwperceel: Aard van het bouwplan: het vergroten van een warenhuis Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. -prog ramma- In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures aanwezig over uiteenlopende onderwerpen. Vanaf maandag 17 september 1990 is de Zuidkade ter hoogte van no. 10 afgesloten voor alle verkeer in verband met werkzaamheden door de N.V. Watermaatschappij. Voor voetgangers geldt de afsluiting niet en zal een voorziening worden getroffen. De afsluiting brengt met zich mee dat er in de omgeving van de Zuidkade aanvullende verkeersmaatregelen worden genomen, zo als omleidingen e.d. De verkeersdeelnemers zullen door middel van verkeersborden op de hoogte worden gebracht van de maatregelen. De belanghebbenden aan de Kerkweg-oost, de doodlopende ge deelten van de Zuidkade en de Nesse worden ingelicht door middel van een bewonersbrief. In 1931 heeft Simon Pille een medelid van de Bouwarbeidersbond en werk zaam bij de aanleg van de spoorlijn Al- phen-Gouda, die TBC had en volgens de huisarts een hopeloze toekomst had, mits hij in een sanatorium opgenomen kon worden. Een poging om voor de Raad van Ar beid uitgezonden te woden kon geen doorgang vinden omdat hij bedlegerig was. Wel zou hij opgenomen kunnen worden voor eigen rekening. Simon Pille was secretaris van de Bouwbond en vond dit heel erg. Hoe kom je aan geld. Door doortastendheid en de wil om zijn mede lid opgenomen te krijgen organiseerde hij een lande lijke steunactie. Deze slaagde en dui zenden guldens kwamen binnen. Ook de aannemer van de spoorlijn ver leende zijn medewerking. Zo heeft hij de patient twee jaar in een sanatorium kunnen laten verplegen en daarna nog een halfjaar op kosten van de Raad van Arbeid. Tenslotte kon de patient, de nog levende D. Bijmholt uit Appel scha, geheel genezen weer in de maat- WADDINXVEEN - Oud-ereburger en oud-PvdA-wethouder S. Pille heeft zaterdagmiddag in De Unie een druk bezochte verjaardagsreceptie gehou den. De markante Waddinxvener be reikte maandag de leeftijd van 90 jaar. In het hotel-café-restaurant aan de Kerkweg-Oost kwam menigeen hem feliciteren. Niet alleen het voltallige college van B. en W. was er, maar ook de ere-burgers Lous Oosterbroek- Waagmeester (oud-wethouder), Cor van der Hooft (oud-burgemeester) en Piet van der Linde (rustend huisarts). Hierbij worden diegenen die een enquêteformulier over de kinde ropvang hebben ontvangen, vriendelijk verzocht de ingevulde vra genlijst vóór woensdag 26 september 1990 op te sturen naar het on derzoeksbureau. De resultaten van het onderzoek zullen tegen eind oktober bekend zijn; zij zullen worden betrokken in de verdere besluitvorming met betrekking tot de kinderopvang in de gemeente Waddinxveen. De aan het Jan van Bijnenpad wo nende 90-jarige werd geboren als jong ste zoon in een gezin van 11 kinderen. Zijn vader had in Middelharnis een winkel in galanterieën en speelgoed. Toen Simon Pille werd geboren was zijn moeder al 47 jaar. Hij maakte enkele fabrikanten warm om bij het gemeentebestuur er op aan te dringen een weiland tevorderen en om te ploegen voor volkstuinen. Het waren Okkerse Speelgoed, Berghuis Meubel en Carrosseriefabriek Verheul die inhaakten. Er werden weilanden gescheurd aan de Piasweg, Sniepweg en Tweede Bloksweg. Er ontstonden toen 367 volkstuinen van 240 hectare. In 1958 werd Simon Pille wethouder tot 1966. Op de kandidatenlijst voor de verkiezing in 1966 kwam hij op een on verkiesbare plaats te staan (7e plaats), doch de kiezers namen dit niet en hij werd met voorkeurstemmen toch geko zen. In 1970 nam Simon Pille afscheid als raadslid na een periode van 37 jaar en werd ereburger. In 1937 ontving Simon Pille van prinses Juliana een onderscheiding voor het vele werk dat hij voor de werklozen had gedaan. Een belangrijk aandeel had hij ook in het comité kindervoe ding. In 1963 werd Simon Pille ter gelegen heid van zijn 30-jarig lidmaatschap van de gemeenteraad benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder het stellen van 44 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle andere ter zake zijn de stukken liggen vanaf 20 september tot 20 oktober 1990 ter inzage Het kindertheater in Waddinxveen mocht zich verheugen in een grote be langstelling. 750 Bezoekers per jaar (5 voorstellingen) kwamen kijken naar voorstelling van gerenommeerde ge zelschappen. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Recente folders zijn o.a.: - ’’Reiskosten woning-werk, carpoolen en auto van de zaak: de nieuwe regeling per 1 augustus 1990”. - ’’Motorsport in een gezonde samenleving”. - ”Als werk en huishouding te zwaar gaan vallen” (vergoeding voor oudere werkenden die alleen wonen). Met koffie, gebak, een drankje en een hapje was het twee uur lang een gaan en komen van Waddinxveners uit het politieke-, maatschappelijke- en ver enigingsleven van Waddinxveen, waar de rasechte socialist in al die jaren zijn duidelijke sporen heeft achtergelaten. Simon Pille werd in 1900 in Middelhar nis geboren. In 1933 werd hij raadslid in Waddinxveen en in 1958 wethouder. In 1959 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bij zijn afscheid van de gemeenteraad in 1970 werd hij benoemd tot ereburger. Felicitaties voor de 90-jarige odd-PvdA-wethouder en ereburger S. Pille kwamen er ook van oud-PvdA-wethou der en gemeenteraadslid drs. M. Kraaijestein tijdens de verjaardagsreceptie in De Unie. (Foto: Sjaak Note bom). 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond- vullen hitgevoelig programma met mu ziek en informatie gericht op jongeren. Op de hele uren uitgaanstips, nieuws en de vacaturebank. Presentatie: Gert Voogd, Diederik Huizinga en Peter Teunisse. WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 19.00 uur - RTW-Politiek. Een uitzen ding in het kader van de gemeente raadsvergadering. Met om 19.00 uur voorbeschouwing over de vergadering en om 19.30 uur uitzending van de raadsvergadering zelf. Na de raadsver gadering een nabeschouwing. Presen tatie: Michiel Bosgra. Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen van: de firma M. Vis Zonen, Staal en Houtbouw Hooibergen ten behoeve van een staal- en hout- bouwbedrijf op het perceel Dorpstraat 148. BOSKOOP - Vanmiddag - woensdag 19 september - was in Boskoop de offi ciële opening van de boomkwekerij- tentoonstelling Herfstweelde 1990. Deze tentoonstelling wordt tot en met 23 september gehouden in beurshal Florida aan de A.P. van Neslaan. Herfstweelde wordt georganiseerd door de ruim honderdjarige Konink lijke Vereniging voor Boskoopse Cul turen, de oudste boomkwekerij-orga- nisatie in ons land. In deze dagen zal Beurshal Florida in een waar lusthof veranderd zijn. 28 kwekers en organisaties tonen er nieu wigheden en planten die recent op de markt zijn gebracht. De deelnemers presenteren daarnaast nog tal van planten die nog dit najaar in de tuin kunnen worden geplant. Het zijn heesters, bomen, coniferen, rozen, heide, vaste planten etc. die alle in de herfst op hun mooist zijn, door bloem, bes of bladkleur. De officiële opening werd verricht door ir. J.E.C. Spithoven, voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Vereniging tot Steun aan de Nierstichting Nederland ver gunning verleend voor een collecte in de periode 24 tot en met 30 september 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. ’’Goedlopende activiteiten mogen niet verloren gaan als het mogelijk is ze el ders onder te brengen en voort te zet ten”, aldus Roei van Schravendijk, di recteur van Kreater. ”Het zou vreselijk jammer zijn als een theaterserie als de- x ze, die met zoveel inzet en enthou siasme is opgestart in het verleden, nu verloren zou gaan. Vandaar dat we wil len proberen om de hele theaterserie bij Kreater onder te brengen”. Kreater heeft echter onvoldoende menskracht in huis om dit plan te kun nen uitvoeren. Om de serie te kunnen continueren is Kreater daarom op zoek naar enthousiaste Waddinxveners die zich bezig willen gaan houden met de programmering van de serie en de be geleiding van de voorstellingen. Ge dacht wordt aan een groep van mini maal drie personen, die ondersteund zal worden door een vakdocent drama tische vorming. Tot vorig seizoen werden in Waddinx veen jaarlijks 5 theatervoorstelling voor kinderen georganiseerd. Deze voorstellingen werden vanuit jonge rencentrum de Bonkelaar geprogram meerd en georganiseerd. Het Waddinxveense centrum voor kunstzinnige vorming Kreater heeft het plan opgevat om de kindertheaterserie nieuw leven in te blazen. Gezien de problematiek rond het voortbestaan van De Bonkelaar valt namelijk te ver wachten dat de jaarlijkse serie voor stellingen niet meer door die instelling verzorgd zal kunnen worden. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 25 september 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a. - Rapport inzake de evaluatie van de Rijkspolitie van de viering van de jaarwisseling 1989/1990. - Jaarverslag 1989 groep Waddinxveen korps Rijkspolitie. - Materie inzake duurzame relatie tussen personen van hetzelfde geslacht. - Inventarisatie knelpunten provinciegrenzen/evaluatie indeling samenwerkingsgebieden W.G.R. - Voorlichting bij rampen. BOSKOOP - Zaterdagavond 22 sep tember om acht uur draait in Gebouw Bethel aan de Burgemeester Colijn- straat in Boskoop de Amerikaanse go spelfilm Caught. De toegangsprijs is 3,50 per persoon. De recent uitgebracht film Caught gaat over een welopgevoede Amerikaanse jongen, die in een identiteitscrisis op zoek gaat naar zijn echte vader. Dit zoeken brengt hem naar Amster dam, waar hij al gauw merkt dat het le ven ook een riool kan zijn, als een goot, en dat je gemakkelijk meedrijft in de stroom. Gelukkig voor Tim, de Amerikaanse jongen, was er iemand, die niet bang was voor de ’’stank”, die in actie kwam met moed en liefde zonder te letten op de kosten. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 26 september om half acht wordt in het Anne Frank-centrum een oprichtingsbijeenkomst gehouden van de Stichting Platform Gehandicap ten Waddinxveen. Na een korte toespraak van voorzitter J. Hielema, zal deze de stichtingsakte aan wethouder J. Neele (PCW) over handigen. Hierna zal de heer B. de Bruin, mede werker van het GAK, informatie ge veil over AAW-voorzieningen. Tenslotte kan onder het genot van een drankje informeel verder gepraat worden. zijn broers en zusters. Zijn moeder stierf of 56-jarige leeftijd. Simon Pille was dus op 9-jarige leeftijd al halfwees, en moest al veel zelfstandig doen. Hij had nog wel twee zusters thuis, maar die gingen al vlug de deur uit, waardoor zijn vader het heel druk had met de winkel en met paard en wagen ook de boer op moest om een boterham te ver dienen. Simon Pille heeft het sociaal gevoel van zijn moeder. Deze hielp de medemens waar dit nodig was. Zij was een vraag baak voor velen. Na de lagere school ging de Waddinx vener naar de ambachtsschool in Mid- delhamis voor een opleiding als tim merman. De leerlingen kwamen van het gehele eiland Goeree en Overflak- kee. Hij had veel schoolvrienden, on der wie Cor Verolme, de later grote scheepsbouwer. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Miliëu-telefoon (voor milieuklachten) 9.00-12.00 uur - Uitzending van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Met om 9.00 uur Kinderprogramma, om 9.30 uur Kerkdienst met kand, C.B. Stam in de Rehobothschool (te) vens opening van het winterwerk), om 11.00 uur Interviews met twee Anastaj- sis-bemanningsleden en om 11.30 uur Volksliedjes, opgenomen in het recrea tiepark van T. Breedijk aan de Hene- gouwerweg. Door het programma heen aandacht voor de actie Anastasis, het hulpverlenings-hospitaalschip dat in Rotterdam ligt afgemeerd en dins dag 25 september vertrekt naar Ghana om daar medische-, agrarische- en an dere vormen van hulp aan te bieden. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Ben Evertse. WADDINXVEEN - De Waddinx veense werkgroep Unicef, bij velen vooral bekend door de verkoop van kaarten, agenda::s en kalenders rond de jaarwisseling, heeft zich geschaard achter de doelstelling van de landelijke actie ’’Honger hoeft niet”. In het jaarrapporten 1989 van Unicef- internationaal (het kinderfonds van de Verenigde Naties) wordt onomwonden gesteld, dat door de huidige schulden last van de Derde Wereldlanden er 1300 kinder per dag sterven. Er bestaan veel organisaties die zich het lot van de mensen in ontwikkeling (meestal de Derde Wereld genoemd) aantrekken. Elke organisatie probeert op eigen wijze hun lot te verbeteren. Toch blijkt, aldus het Unicef-jaarrapport, ”na veertig jaar van vooruitgang, dat veel mensen in de Derde Wereld weer terugglijden in een situatie van armoe de”. De organisaties die samenwerken in de ’’Aktie Honger hoeft niet” vinden dat daar, wat aan gedaan dient te worden en bovendien dat er mogelijkheden zijn om het tij te keren. Iedereen kan daaraan zijn of haar steentje bijdragen. Hierover zal tijdens de komende activiteiten in oktober volop informatie worden gegeven. Honger hoeft niet zamelt géén geld in, maar geeft louter informatie over de vele mogelijkheden die er zijn, vooal voor consumenten en particulieren, om mee te werken aan een verbetering van de situatie voor mensen in de Derde Wereld. In Waddinxveen zijn de organisaties die achter dit initiatief staan: Kern groep ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, De Stichting Wereld winkel, Stichting ’’Goed Werk”, NI- VON, ZWO-werkgroep Ned. Herv. Immanuelkerk, ZWO-groep Gerefor meerde Kerk en nu ook de Werkgroep Unicef Waddinxveen. Op 11 september 1990 was de heer J. Meuleman veertig jaar in overheidsdienst werkzaam. Dit feit is voor hem aanleiding om per 1 oktober 1990 gebruik te maken van de regeling vrijwillig ver vroegd uittreden. De heer Meuleman is sedert 1 november 1963 in onze gemeente werkzaam; vanaf 16 mei 1976 als gemeentesecretaris. Ter gelegenheid van zijn vertrek zal op donderdag 27 september 1990 aan de heer en mevrouw Meuleman een afscheidsreceptie worden aangeboden. Deze receptie vindt plaats in de raadzaal en zal duren van 16.30 uur tot 18.00 uur en is voor een ieder toegankelijk. bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be- kend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 11 oktober 1990 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 166, de heer W. Kaandorp). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3