Zwemrevalidatie en -recreatie start 15e seizoen Auto met 4 man te water msteur Bijna 24 mille in collectebus wagen tegen personenauto Truck rolt van vracht- Vijf jaar jeu de boule in W’veen Klaas Jan Mulder in Moordrecht Zuidkade afgesloten voor verkeer E. Zwart op orgel in Brugkerk REESINK ADVOKATEN MOS EN SPETTER PIANO’S Cursus van Vakbonds- school FNV Activiteiten dagopvang in W’veen Saldofoon Verenigde Spaarbank Amerikaans sfeertje in ”de Passage” HLS! D. Verweij Trukcenter P. Both en Zonen Cipec Nederland Gebruik Contacten Onder invloed Wisseltruc Huisarts Geldkistje Contributie Vernielingen Revalidatie Diefstallen Op motorkap TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. de praktijk van MR. G. REESINK wordt vanaf heden mede gevoerd door MW. MR. F. VAN DEN BERG VOOROFSCHEWEG 15A (GEBOUW "BOSKOOP CENTER”) 2771 MA BOSKOOP - Tel. 01727-15491 PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE Waddinxveen In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 15 september raakt een auto op de Bloemendaalseweg. De vier inzittenden wisten zichzelf uit het voertuig te werken en op de kant te komen. Alle betrokkenen zijn met een ambulance overgebracht naar het Goudse St. Jozefziekenhuis, alwaar zij ter observatie werden opgenomen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 26 september gaat voor de Stichting Zwemrevalidatie en -Recreatie Waddinxveen (ZRRW) in het (nieuwe) zwembadcomplex haar 15e seizoen van start,. Er zijn van wege de stichting zwemactiviteiten voor baby’s, peuters, aanstaande moe ders, mensen met een handicap en ouderen. 1 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 september 1990 Pagina 7 De beschadigde personenauto. Bij de botsing raakte niemand gewond. (Foto: De Rooy/lntercolor Fototechniek). i WADDINXVEEN - De ook dit jaar weer in Waddinxveen gehouden col lecte voor de Nederlandse Kankerbe strijding was weer een groot succes. De opbrengst was maar liefst 23.822,50. Het plaatselijk bestuur van de Neder landse Kankerbestrijding is de gevers veel dank verschuldigd. Want door deze bijdrage wordt in het komend jaar ook weer nieuw kankeronderzoek en extra voorlichting over kanker moge lijk gemaakt. Succes van de collecte is te danken aan de grote inzet van de collectanten. Wie nog niet heeft kunnen geven kan uiter aard alsnog een bedrag overmaken aan de Nederlandse Kankerbestrijding. Het postgironummer is 26.000. Het banknummer is 70.70.70.007 ten name van Nederlandse Kankerbestrijding (Koningin Wilhelmina Fonds) Amster dam. tweede gezinsleden. Het is niet toege staan dat familieleden en kennissen met de deelnemers meezwemmen. Saldofoon werkt heel simpelVia de te lefoon (druktoestel of draaischijf) POLITIENIEUWS ZEVENHUIZEN - In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Truckcenter Ze venhuizen Bedrijfswagens BV, Zeven huizen. Omschrijving bedrijf: het uitoefenen van handel en dienstverlening in het bijzonder op het gebied van de be- drijfsautobranche, zowel voor eigen re kening als voor rekening van derden, en alles wat tot een en ander gerekend kan worden. Maatschappelijk kapitaal: 500.(XX),-, waarvan geplaatst/gestort 100.000,-. Directie: BV Garagebedrijf Z. ten Brummeler, Zevenhuizen. Een handig informatieboekje bevat alle gegevens voor de verschillende groepen. Daaruit blijkt ook dat revali derende vrijzwemmers (die de zwem kunst beheersen) elke woensdag te recht kunnen tussen 18.00 en 21.00 uur. Minder validen en ouderen moeten een briefje van hun huisarts kunnen laten zien. Dit jaar nieuw is het uitreiken van een lidmaatschapskaart bij de eerste keer zwemmen. Deze kaart dient ie dere week meegebracht te worden. Naast het zwemmen verliest de ZRRW de onderlinge gezelligheid niet uit het oog. Op de woensdag voor 5 december wordt er Sinterklaas-feest gevierd en de laatste woensdagavond is er gezellig koffiedrinken in het horecagedeelte van het zwembad als afsluiting van het zwemseizoen. GOUDA - Volgende week dinsdag avond 25 september om acht uur belegt de Federatie Nederlandse Vakbewe ging (FNV) in gebouw *t Brandpunt aan de Turfmarkt 58 te Gouda een bij eenkomst over de vakbondsschool. Nieuwe cursisten en belangstellenden krijgen een korte videofilm te zien over de werkwijze van deze onschoolse school. De cursisten bepalen zelf de in houd van het programma. Zij kunnen kiezen uit thema::s die hun inzicht geven in de positie van de werk- nemer/neemster in de maatschappe lijke verhoudingen. Het gaat niet alleen over kennis ver werven van en inzicht krijgen in ar beidsverhoudingen, arbeidsomstandig heden, arbeidsvoorwarden en mede zeggenschap, het programma bevat ook sociale vaardigheden, zoals versla gen maken, spreken in een kleine en in een grote groep, vergadertechniek en leren luisteren. Dit alles ineen prettige sfeer, waarin men van eikaars ervarin gen als werknemer of als uitkeringsge rechtigde leert. De vakbondsschool is niet alleen toe gankelijk voor vakbondsleden en hun huisgenoten, maar ook niet-leden. De niet-leden krijgen na het beëindigen van de cursus hun cursusgeld 50,-) niet terug, de vakbondsleden en hun huisgenoten wel. Wie geïnteresseerd is in of nieuwsgierig is naar wat de vakbondsschool kan be tekenen, komt naar de informatie avond op dinsdag 25 september over de vakbondsschool voor Gouda en omge ving. In de afgelopen jaren waren er cursisten uit Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Gouderak, Alphen a/d Rijn en zelfs uit Nieuwveen. Men kan ook contact opnemen met coördinator A.A. van der Vaart, Mei- doornstraat 42 in Waddinxveen (tele foon 01828-13593). De ZRRW kent verschillende contac tadressen voor de verschillende groe pen. Het contactadres voor baby::s en peuters is Els Jongedijk (tel. 14810). Het contactadres voor a.s. moeders, minder-validen en ouderen is Jonet Warmenhoven (tel. 18695 op werkda gen na 18.00 uur). Voor de Waddinx- veense Reddingsbrigade treden als contactpersonen op het echtpaar A. Slootweg (tel. 18440). Een inwoner van Moerkapelle werd op vrijdag 14 september tijdens een rou- tine-controle aangehouden i.v.m. alco holgebruik. Hij heeft een ademanalyse ondergaan waarna hem een rijverbod is opgelegd. Een man en een vrouw hebben op maandag 10 september kans gezien een bedrag van ruim negenhonderd gulden buit te maken in een winkel aan de Bre- derolaan. Het duo verscheen aan de kassa en rekende af. Hierop werd door het tweetal nogal wat tumult gemaakt waarij de man een greep in de kassa deed. De kassiere greep het geld weer terug maar na telling bleek er toch in de kassala te ontbrekenDe man en vrouw waren beiden van Zuid-Europese af komst, ongeveer 30 jaar en waren ver der netjes gekleed. De man sprak ge brekkig Engels. WADDINXVEEN - Twee evene menten brachten de Waddinxve- ners zaterdag op de been: de drie daagse gezinsbeurs Futura in het Tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg en de Amerika-dag in het winkelcentrum ”de Passage”. Zoveel als dat maar mogelijk was slaagden de winkeliers in het Wad dinxveense hoofdwinkelcentrum erin een Amerikaans sfeertje op de Passage en in de Kanaalstraat te kweken. Het feestje voor het winkelend pu bliek stond ook in het teken van het 15-jarig bestaan van ”de Passage”, eind dit jaar. Met gratis attracties, donuts, pop corn, hamburgers, steltlopers, za- delmaken, ’’belt-printing”, antieke velocipedes, sneltekenen en een Amerikaanse verkoop van Zeven huizenaar Arie Boertjes slaagde het winkelcentrum ”de Passage” erin extra leven in de brouwerij te brengen. Onder leiding en verantwoordelijkheid van de stichting is er elke woensdag zwemmen voor baby::s en aanstaande moeders (9.00 tot 10.00 uur), voor peu ters (18.00 tot 19.00 uur), voor minder validen (19.00 tot 20.15 uur) en voor ouderen (20.15 tot 21.00 uur). Het wa ter is die dag extra verwarmd. WADDINXVEEN - De inschrijving van Timmer- en Meubelfabriek P. Both en Zonen BV, Waddinxveen, in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is komen te vervallen. De liquidatie van de rechtspersoon is dit voorjaar geëindigd. Er is geen ne- derlegging van een plan van uitkering/ rekening en er is geen verantwoording in boeken en bescheiden. Ook in dit vijftiende seizoen is door vrijwilligers, onder begeleiding van fy siotherapeuten, reddingsbrigade en huisarts P.J.E. van der Linde een pro gramma op touw gezet om alle groepen in staat te stellen in het water te recree- ren en te revalideren. Het doel van baby- en peuterzwemmen is het kind op een speelse wijze ver trouwd te maken met het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepsleider of -leidster. Het deelnemen aan zwangerschapsoefenin- gen in het verwarmde water is een goede voorbereiding op de bevalling en heeft een gunstig effekt op de onge makken die de zwangerschap met zich mee kan brengen. De politie onderzoekt de herkomst van een rood geldkistje dat uit de sloot langs de IJsermanweg is gevist. Op het kistje waren verse braaksporen zicht baar. trum de Passage”. (Foto: Sjaak Noteboom). De contributie voor een seizoen be draagt 95,- voor baby’s en peuters (vader of moeder en kind), voor min der-validen 80,- en voor ouderen 70,- per persoon. Vrijzwemmers en a.s moeders betalen 3,50 per keer. Er bestaat korting voor Tussen zaterdag 15 en zondag 16 sep tember werden twee auto’s vernield, die geparkeerd stonden op de Gerstak- ker. Van een auto werd een antenne verbogen en er werd een kras van onge- neemt de cliënt met een 06-nummer veer 30 cm in de lak gemaakt. Van de andere auto werd een achterruitwisser krom gebogen. Ook een op de Graan akker geparkeerde auto onderging het zelfde lot. Hier werd de auto bekrast. In diezelfde periode werd een op de Havikhoek gestalde bromfiets ver nield. Een benzinedop werd weggeno men en de bougiekabel werd doorge sneden. Een bewoonster van de Henegouwer- weg heeft aangifte gedaan van vernie ling van een ruit van haar woning. Ver moedelijk is de ruit met een klein steentje vernield of met een luchtdru- kwapen beschoten. WADDINXVEEN - Na uitgebreide proeven op lokaal niveau heeft de aan het Koningin Wilhelminaplein geves tigde Verenigde Spaarbank een nieuwe service in gebruik: Saldofoon. Met Saldofoon kan de cliënt thuis op ie der willekeurig moment (tussen 08.00 en 22.00 uur) het saldo van zijn betaal rekening opvragen. Benodigd is slechts een telefoontoestel. De Verenigde Spaarbank is de eerste bank in Nederland die een dergelijk systeem nu operationeel heeft. Zij kan hierbij steunen op haar jarenlange er varing met directe, on-line real-time, computerverbindingen. Stortingen en afboekingen worden onmiddellijk geadministreerd, zodat saldoinforma- tie steeds actueel is. Voor de gehandicapten/minder validen zijn met name de fysiotherapeuten en reddingsbrigade aktief. De ingedeelde personen krijgen een individueel aan gepast oefenprogramma. Tenslotte is het watergymnastiekuurtje voor ouderen een uitgelezen kans om de konditie van spieren en gewrichten op peil te houden. WADDINXVEEN - D. Verweij uit Nieuwegein is directeur geworden van de Waddinxveense BV::s Bouwteam Waddinxveen, Buro ASB (Advies en Samenwerking Bouw) en Handelmaat schappij Apollo BV. In die functie volgt hij Waddinxvener T.W. Verweij op, zo blijkt uit wijzigin gen in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Bij BV Buro ASB is ook A.F. van Weele uit Waddinxveen uitgetreden als commissaris. Op maandag 10 september werd vanuit een bedrijf aan de Wilhelminakade een decoupeerzaag ontvreemd. Het appa raat was even tien minuten onbeheerd achtergelaten door werknemers. Aan de Chopinlaan is in de periode tus sen eind augustus en maandag 10 sep tember een vlag van de Nederlandse Kankerbestrijding verdwenen. Vanaf een volkstuin aan de Staringlaan zijn op dinsdag 11 september twee ko nijnen gestolen. Een zwarte helm werd op woensdag 12 september ontvreemd vanaf een op het station NS gestalde bromfiets. De helm was middels een ketting aan de brom fiets bevestigd. In een tuinderij aan de A. Kroesweg De bestuurder van de auto verkeerde vermoedelijk onder invloed van alco hol. Hem is een bloedproef afgeno men. De brandweer verleende met een duikploeg assistentie bij de afhande ling. Een 6-jarig knaapje raakte op dezelfde dag gewond toen hij op de kruising van de Rijnlandstraat/Schielandweg plot seling de rijbaan opliep en werd ge schept door een automobilist. De jon gen is voor nader onderzoek afgevoerd naar het Goudse Bleulandziekenhuis. Twee elkaar tegemoetrijdende brom fietsers kwamen ook op zaterdag 15 september met elkaar in aanrijding op het fietspad van de Coenecoopbrug. Vermoedelijk heeft één van de brom fietsers de binnenbocht genomen. Beide bestuurders zijn met de ambu lance afgevoerd. Een van hen moest ter observatie in het ziekenhuis blijven. In de vroege morgen van dinsdag 11 september (6.40 uur) reed een automo bilist over een afgesloten gedeelte van rijksweg A12, waarna hij tot stilstand kwam in de aldaar geplaatste wegafzet- ting. De bestuurder raakte beklemd en is door de brandweer in 10 minuten be vrijd. Hierna werd hij afgevoerd naar het Goudse Bleulandziekenhuis. De Algemene Verkeersdienst handelt de zaak verder af. Een onbekend gebleven persoon heeft op vrijdag 14 september een lichtmast aangereden en beschadigd aan de Dreef. Het gaat vermoedelijk om de bestuurder van een rode Ford Escort. Deze wagen heeft waarschijnlijk aan de achterzijde schade opgelopen. werd op donderdag 14 september de in houd van een portemonnee gestolen. De portemonnee zat in een jas die in de kantine van het tuinbedrijf hing. Onbe kenden hebben alleen het geld uit de beurs gehaald. Vanaf een aan de Fazantdreef gepar keerde auto werden twee wieldoppen ontvreemd. Het feit is vermoedelijk ge pleegd in de periode tussen zaterdag 15 en dinsdag 18 september. Een bestuurder van een donkerblauwe BMW uit de 3-serie schepte op zondag 16 september een voetganger op de Chopinlaan Deze kwam ten val en liep schaafwonden op aan zijn linkerarm en heup. Het incident volgde nadat de au tobestuurder de weg had gevraagd aan een drietal jongens die op de Chopin laan liepen. Terwijl één van de jongens de weg uitlegde bemoeide een tweede jongen zich met de bestuurder omdat te hard zou rijden. De bestuurder reed daarop hard weg en schepte de eerder genoemde voetganger die ook deel uit maakte van het groepje. De BMW heeft vermoedelijk de lettercombinatie ..-HL-... De bestuurder was ongeveer 23 jaar, had lang blond haar en droeg een spijkerbroek. contact op met het computercentrum van de bank in Woerden. Vervolgens moeten het bankrekeningnummer en de toegangscode ingetoetst of gedraaid worden. Hierop geeft de computer, met mense lijke stem (Meta de Vries) het saldo van de rekening door. Alvorens het ge sprek wordt beëindigd, krijgt de,cliënt de mogelijkheid om de toegangscode te wijzigen. De kosten voor het gebruik van de Sal dofoon bedragen 0,50 per minuut. Uit de proefnemingen is gebleken dat een opvraag met de Saldofoon door gaans een minuut duurt. WADDINXVEEN - De jeu de boules- vereniging Waddinxveen bestaat vol gende maand vijf jaar. Het bestuur van deze vereniging laat dat eerste lustrumfeest niet ongemerkt voorbijgaan. Zo wordt er op zaterdag 6 oktober van vijf uur tot half zeven in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan een receptie gegeven. Voorafgaand aan de receptie zal sport wethouder en loco-burgemeester Paul van Schie (CDA) de officiële opening verrichten van het vergrote clubge bouw. WADDINXVEEN - Nieuw ingeschre- ven in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken j voor Midden-Holland en Cipec Neder- land BV, De Bilt, met als vestigings- plaats Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het ontwikkelen, de fabricage, de handel, de verkoop en de installatie van voorspansystemen, uitrustingen en kunstwerken, opleg- toestellenvoegovergangsconstructies koppelsystemen en aanverwante pro- dukten; het verhandelen en exploite ren van octrooien en procedé’s voor het bouwwezen; de handel in bouwmate rialen, bouwmaterieel en aanverwante artikelen; het doen uitvoeren van bouwwerken; de fabrikage, verkoop en verhandeling van bouwmaterialen, bouwmatirieel en apparatuur voor het bouwwezen, benevens het geven van adviezen op dit gebied. Maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directeur: G.J.J. Beukenholdt uit Woubrugge. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond 22 september om acht uur wordt in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost door Everhard Zwart een concert gegeven. Everhard Zwart is in 1978 geboren en stamt uit het bekende organistenge slacht van Jan Zwart. Van zijn grootva der Jan Zwart speelt hij twee koraalbe- werkingen, ps. 84 en ps. 66, met samen zang. De volgende werken zijn van J.S. Bach, Mendelssohn, Charles Widor, Paginini en ook nog een werk van Cor- nelus Bute. Deze muzikale avond is toegankelijk voor volwassenen (ƒ5,-) en voor kinde ren (ƒ2,50). MOORDRECHT - Zaterdagavond 29 september om acht uur geeft Klaas Jan Mulder op initiatief van de Stichting Orgelconcerten Moordrecht een orgel concert in de Nederlands Hervormde Kerk van Moordrecht. Op het heldere en krachtige 18e eeuwse barokorgel speelt de Kam- pense organist enige werken van be kende en minder bekende componisten en werk van eigen hand. Klaas Jan Mulder studeerde aan het Amsterdams conservatorium onderlei- ding van Jacob Bijster en Jan Ode (or gel en piano). Na het conservatorium kwam hij in aanmerking om te studeren bij de beroemde buitenlandse docent Eduarde del Pueyo. Naast organist is hij ook nog pianist en dirigent en geeft in die hoedanigheid vele concerten per jaar. De toegang is 5,- kinderen (CJP 3,- WADDINXVEEN - Sinds maandag is de Zuidkade ter hoogte van no. 10 af gesloten voor alle verkeer in verband met werkzaamheden door de NV Wa- termaatschappijVoor voetgangers geldt de afsluiting niet en zal een voor ziening worden getroffen. De afsluiting brengt met zich mee dat er in de omgeving van de Zuidkade aanvullende verkeersmaatregelen wor den genomen, zoals omleidingen e.d. De verkeersdeelnemers worden door middel van verkeersborden op de hoogte gebracht van de maatregelen. De belanghebbenden aan de Kerkweg- Oost, de doodlopende gedeelten van de Zuidkade en de Nesse zijn ingelicht door middel van een bewonersbrief. WADDINXVEEN - Op de westelijke oprit van de Kerkweg-Oost naar de hefbrug over de Gouwe was vorige week sprake van een kettingbotsing. Een losgeraakte oplegger van een vrachtwagen met Volvo-trucks zorgde voor forse blikschade. Bij het passeren van de hefbrug ging één van de trucks schuiven, waardoor de andere ook in beweging kwam en op het wegdek belandde. Een achteropko mende personenauto slaagde er niet in het gevaarte te ontwijken. De auto, het wegdek en de hefbrug raakten beschadigd. Niemand liep let sel op. De aanrijding zorgde voor veel bekijks en oponthoud, te meer daar de hefbrug vorige week veel extra verkeer moest verwerken vanwege de afsluiting van de over de Gouwe. Nadat de ravage was opgeruimd en de betrokken auto’s afgevoerd kon het verkeer zijn weg weer vervolgen. WADD1NXVEEN/GOUDA - Om nog meer activiteiten in de regio te ont plooien heeft de Stichting Regionaal Centrum Dagvoorzieningen Midden- Holland een tweetal oriënterende ge sprekken hierover gevoerd met het ge meentebestuur van Waddinxveen. Dat meldt het stichtingsbestuur in een persbericht waarin wordt meegedeeld dat is begonnen met de verbouwing van de voormalige kleuterschool Pinoch- hio, gelegen aan de Van Heuven Goed- hartsingel 10 te Gouda. Het gebouw zal worden aangepast voor de dagopvang van twee groepen van 8 kinderen in de leeftijd van 0-5 jaar. Het ligt in de be doeling deze dagbehandelingsvorm - ook bekend als Medisch Kleuter Dag verblijf - nog voor het einde van dit jaar in gebruik te nemen. Tegelijkertijd is de Stichting RCD Midden-Holland gestart met de ver bouwing van het pand Westhaven 13 in Gouda. Het statige grachtenpand zal worden aangepast voor de dagopvang van 2 groepen van 8 kinderen in de leef tijd van 6-13 jaar. Deze dagbehande lingsvorm - ook bekend onder de naam Boddaertcentrum - is nu nog gevestigd aan de le H. van Alphenstraat 14 en biedt thans plaats aan totaal 13 kinde ren. Na het gereedkomen van de uitbrei ding aan de Westhaven, zal het gebouw aan de le H. van Alphenstraat dienst gaan doen als hoofdkantoor van de stichting. ^.'4

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7