Parkeren vrachtwagens kost geld Ml Afscheid van J. Meuleman in twee dagen vrouwen Winst voor Multihouse Opknappen Henegouwerweg Emmeloordse expositie Loes Huis in ’t Veld Expositie met 65 werkstukken Rian de Waal opent nieuwe muziekreeks Koffieochtend Plattelands- Hefbruggen unicum in Nederland Begeleid zelfstandig wonen Start van Joel in Waddinxveen Minder winst bij Mulder C.A. van der Wilt PPO Beheer BV Meubelindustrie BV PLoutos BV Gadon BV Gekas Boot BV Van der Veen BV A.J. Sonneveld BV Praatcaféavond in Zevenhuizen Stylish Vast Goed TZ Holding BV Lundby BV Verlichting Singels Verkeersveiligheid Hoofdwegen Wegen en straten II 'i IL ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? WADDINXVEEN Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 26 september 1990 Fazantdreef 2 y da's wt WADDINXVEEN - In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Stylish Vast Goed BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de verkrijging, vervreemding en exploitatie van ver mogenswaarden. Maatschappelijk ka pitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/ gestort 40.000,-. Directie: Beheer- en Beleggingsmaat schappij Mulleman BV, Waddinxveen. Dit in verband met haar verhuizing, eind oktober, naar de Bas Backerlaan in Apeldoorn. Dat betekent het einde van haar werken in Waddinxveen, waar zij met haar gezin een huis aan de Kerkweg-West bewoont, dat nu is ver kocht. Het werk van de vertrekkende Wad- dinxveense bestaat uit schilderijen in gemengde techniek en zeefdrukken. Het zijn kleurrijke werken, die met oorspronkelijke krachtige verfstreken op grote vellen papier worden geschil derd, waarbij acrylverf, krijt, potlood, inkt en ook plamuur, zand, papier en plastic worden gebruikt. Haar schilderijen hebben veel met be weging te maken en meestal staat hierin de mens centraal. Ook de dans komt regelmatig in haar werk voor. Af en toe combineert zij indrukken van nu met herinneringen aan de jaren die zij in Afrika en Arabië. Loes Huis in ’t Veld werd in 1948 in Zwolle geboren en zat op de Zwolse School voor Beeldende Kunst, op de Rijksacademie voor Beeldende Kun sten in Arnhem en op de Vrije Acade mie in Den Haag. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto pakmatenalen en diverse hulp middelen De ambtelijke loopbaan van de op 15 maart 1932 in Den Ham geboren domineeszoon Jan Meuleman, die 27 jaar in Waddinxveen zou blijven werken, begon op 11 september 1950 op de gemeentesecretarie in Steenwijkerwold. Die carrière werd voortgezet in de gemeentehuizen van Gramsbergen (1955) en van Gaasterland (1957), alvorens hij in op 1 november 1963 naar het 12.000 inwoners tellende Waddinxveen kwam als hoofdamb tenaar in algemene dienst en loco- gemeentesecretaris.. ZEVENHUIZEN - Bij TZ Holding BV, Zevenhuizen, is Waddinxvener P. Spelt directeur G. Schaap uit Lelystad opgevolgd. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - In het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Meubelindustrie Waddinxveen BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het fabriceren, afwerken en toeleveren van meubelen en meubelonderdelen. Maatschappe lijk kapitaal 200.000,-, waarvan ge plaatst/gestort 35.000,-. Directeur: S.L.M. Spanjaart uit Heem stede. WADDINXVEEN - Technische Han- delsonderneming Gadon BV, Wad dinxveen, heeft zich laten inschrijven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Omschrijving bedrijf: groothandel in technische produkten voor de bouw, zoals fibermeshvezel en andere synthe tische vezels voor toepassing in beton en andere gietmortels. Maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directeur: C. van der Gaarden uit IJs- selstein. WADDINXVEEN - Blijkens een wij ziging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is M.A. Ver meulen uit Boskoop uitgetreden als di recteur van M.A. Holding BV, Bos koop, met als vestigingsplaats Wad dinxveen. ment kunnen de CD-serie bestellen ad ƒ66,-. Abonnementen, CD-serie en plaatsbe wijzen kunnen telefonisch besteld wor den op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur onder nummer 01828-14433. Beta ling vindt plaats aan de zaal. Verkoop van losse plaatsbewijzen uitsluitend vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert aan de zaal. M ZEVENHUIZEN - In de koffiebar ’tPraathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is vrijdagavond 28 september een praat- café-avond, die om acht uur begint. Het gaat om een open avond waar niets hoeft en bijna alles mag. Er is gelegen heid tot darten, biljarten, praten, zin gen, andere spelletjes en niets doen. Ook wordt er goede, herkenbare go spelmuziek gedraaid. Het Praatcafé is er eens in de twee we ken. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mul der Boskoop (truckmixers, beton- en bandtransportinstallaties) heeft in de eerste zes maanden van dit jaar een nettowinst geboekt van 174.000 gul den. In het eerste halfjaar van 1989 was dat nog 280.000 gulden. Het bedrijfsresultaat bedroeg 349.000 gulden, 181.000 gulden minder dan vo rig jaar. Ook de omzet nam af en wel met 1,3 miljoen gulden tot 10,1 miljoen gulden. De directie wijt de daling in het resul taat vooral aan de sterke achteruitgang op de Engelse markt en de neergaande ontwikkeling van het pond sterling. De onderneming zal maatregelen nemen om de kosten van de Engelse vestiging terug te dringen. De bedrijfsleiding, die een omzetda ling al had voorzien in het jaarverslag over 1989, verwacht dit jaar met een positief resultaat te kunnen afsluiten. WADDINXVEEN - Een winkelerf in de Dorpstraat, aanpassing van het voormalige woonwagenterrein aan de Dreef en parkeervoorzieningen voor vrachtwagens zijn enkele van de voorstellen die in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1991 worden gedaan. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Waddinxveen, houdt op donder dag 4 oktober om 9.30 uur haar eerste koffieochtend in hotel-restaurant ”De Unie” aan de Kerkweg-Oost. Deze koffieochtend staat in het teken van ’’Honger hoeft niet”. De heer Ab- bema uit Reeuwijk komt iedereen in formeren over de rol van de vrouw in de voedselproblematiek. Ook de We reldwinkel is aanwezig om tijdens de pauze haar artikelen te koop aan te bie den. Op 16 mei 1976 volgde zijn benoe ming tot gemeentesecretaris als op volger van H. Jenné. De afscheid nemende gemeentesecretaris, die lid is van het CDA en zijn partij (ARP) in Waddinxveen nog heeft gediend als afdelingssecretaris, maakte drie burgemeesters mee: C.A. van der Hooft, mr. A.G. Smallenbroek en C.M. van der Lin den. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen RvASSCHEMAN Het volgende afscheid is donder dagmiddag om drie uur in een extra vergadering van de gemeenteraad, die zal worden gevolgd door een re ceptie. Jan Meuleman maakt maandag 1 oktober gebruik van de regeling vervroegd uittreden. Op 11 sep tember van dit jaar was hij 40 jaar in overheidsdienst. De vertrek kende gemeentesecretaris wordt opgevolgd door gemeenteambte naar C.A.P.M. Loose, loco-ge- meentesecretaris en directeur van de secretarie, een functie die in de nieuwe gemeentelijke organisatie komt te vervallen. WADDINXVEEN - Deze week is het volop afscheid nemen voor ge meentesecretaris J. Meuleman (58). Vandaag - woensdag 26 sep tember - neemt de steun en toever laat van de gemeenteraad, het col lege van B. en W. en het gemeente lijk apparaat afscheid van zijn amb tenaren. WADDINXVEEN - Het verkeer op de Henegouwerweg tussen de Waddinx- veense hefbrug over de Gouwe en de nieuwe waterzuivering (richting Bos koop) moet rekening houden met file vorming en vertraging wegens weg werkzaamheden Door asfalteringswerkzaamheden aan het fietspad en de hoofdrijbaan wordt het verkeer tussen ongeveer 9.00 en 16.00 uur over één rijstrook geleid waarbij het geregeld wordt met ver keerslichten. De werkzaamheden zullen tot onge veer donderdag 4 oktober duren. WADDINXVEEN - In de laatste serie ’’Oeververbindingen” van NRC Handelsblad kwamen zater dag ook de drie hefbruggen over de Gouwe in Alphen aan den Rijn, Waddinxveen en Boskoop ter sprake in tekst van Peter Nijhof en met een foto (van de Boskoopse hefbrug) van Freddy Rikken. Volgens de Rotterdamse krant is één van de markantste typen brug de hefbrug, waarbij het brugge- deelte in zijn geheel omhoog wordt gehesen. Indrukwekkend zijn vooral de wat oudere toespassingen van ijzer met hun hoge heftorens aan weerszijden van de brug, die al tijd hun omgeving domineren. ”De Hef” aan de Koningshaven te Rot terdam is door de gelijknamige film van Jorens Ivens het bekendste voorbeeld, maar ook de drie hef bruggen over de rivier de Gouwe tussen Alphen aan den Rijn en Gouda mogen er zijn. De Gouwe is een oude veenstroom, die al in de vroege Middeleeuwen voor het eerst gekanaliseerd moet zijn. Daardoor werd deze een be langrijke schakel in de zogeheten ’’Amstel-Gouwevaart”, eeuwen lang één van de doorgaande vaar wegen tussen Amsterdam en de Rijn. Ondanks de aanleg van het Merwedekanaal (19e eeuw) en het Amsterdam-Rijnkanaal (20e eeuw) bleef de Gouwe als schaap- vaartweg van betekenis. Daarnaast heeft deze rivier vanouds een wa terstaatkundige functie als boezem water van het Hoogheemraadschap Rijnland. In de tweede helft van de vorige eeuw dwongen toenemende scheepvaart en grotere schepen tot ingrijpende verbeteringen. In 1975 ontwierp ir. E.H. Stieltjes hiervoor een integraal plan, in opdracht van Amsterdamse én Rotterdamse handelaren, reders en andere be langhebbenden. Voor de Gouwe leidde dit tot verbreding, rechttrek- king en de vervanging van oude, smalle bruggen door drie nieuwe hefbruggen: in 1935-1936 in Wad dinxveen en Boskoop, in 1937-1938 te Gouwsluis bij Alphen aan den Rijn, waar twee dubbele ophaal bruggen en een oude sluis werden vervangen door een hefbrug met keersluis bij de uitmonding in de Oude Rijn. De eerste twee bruggen kregen een doorvaartbreedte van 25 meter, in volledig geopende stand liggen beide bruggen ca. 35 meter boven het water, zodat ruime doorvaart verzekerd is. In gesloten stand was de vrije doorvaarhoogte 2,5 meter, waarbij de Gouwebrug 4,5 meter kreeg vanwege de ligging in de toenmalige rijksweg Leiden- Utrecht. De drie hefbruggen functioneren nog steeds, plannen voor vervan ging zijn niet bekend. Gelukkig maar, want van elk is de landschap pelijke betekenis groot: vanuit het open polderland ten oosten van de Gouwe vormen ze dominante her kenningspunten. Ook vanuit een oogpunt van tech- niekgeschiedenis vormen deze drie identieke, rijzige hefbruggen een unicum in ons land. Een brug heeft echter primair een verkeersfunctie en zodra die niet meer toereikend is, zullen ook deze bruggen ooit worden vervangen. '^nieegenobien 2743 DC Waddinxveen Met ingang van 1991 wordt het systeem van ramingen van kapitaallasten ver vangen door storting in een fonds open bare verlichting. Conform de meerja renbegroting wordt gestart met een storting van 50.000,-. Voorts wordt voor het komend jaar aanleg van verlichting van de Noord- kade vanaf de grens van de bebouwde kom tot de gemeentegrens met Bos koop voorzien. De Noordkade is een quartaire weg met gemengd verkeer en de verlichting komt mogelijk in 1991 voor het laatst in aanmerking voor subsidie van de Pro vincie. Jaarlijks worden volgens schema een aantal singels, vaarten c.q. sloten ge baggerd teneinde de watervoorraad en de doorstroming te kunnen waarbor gen (één en ander is geregeld in de Keur van de waterschappen). De gemeente heeft van de provincie vergunning om tot 1999 de bagger te verwerken op het terrein aan de Mid- delburgseweg. De bagger dient op grond van de vergunning te worden be monsterd en aan de §isen te vodoen om in het depot te worden verwerkt. Deze bemonsteringen vormen een substan tieel deel (10%) van het beschibare budget. WADDINXVEEN - Roel van Schra- vendijk, directeur van het centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater, zal zaterdagmorgen 29 november om elf uur de nieuwe expositie van de Waddinxveense Kunstkring in de raad zaal van het gemeentehuis officieel openen. De tentoonstelling duurt tot zaterdag •13 oktober en is dagelijks geopend tij dens de kantooruren van het gemeen tehuis. Donderdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur en ’s-zaterdags van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Dat Waddinxveen een groot aantal amateurkunstenaars onder zijn inwo ners telt, blijkt uit het feit, dat het aan tal inzendingen voor deelname aan de tentoonstelling van werken van ama teurkunstenaars groot is. De belang stelling voor deelname is enorm. De tentoonstelling, die elk jaar in de raadzaal van het gemeentehuis wordt gehouden, is een initiatief van de afde ling Welzijn van de gemeente. De orga nisatie en uitvoering is, in overleg met de gemeente, in handen van de Wad dinxveense Kunstkring. In principe kan iedere inwoner van Waddinxveen, die een artistieke hobby heeft, aan deze tentoonstelling deelne men. Deze mogelijkheid om te expose ren wordt door veel Waddinxveners graag aangegrepen om hun kunnen te tonen. Er zijn in totaal 44 deelnemers, waar van 40 met hangende werkstukken, zo als schilderijen, aquarellen, tekenin gen en etsen en 4 met beeldhouwwerk en keramiek. Er zullen 65 hangende werkstukken worden geplaatst, verdeeld over 40 deelnemers. De rest is voor de beeld houwers en keramisten. WADDINXVEEN - Maandagavond 8 oktober om acht uur gaat in Het Tref punt de Volle Evengelie Gemeenschap Joël van start. De groep maakt deel uit van een lande lijk netwerk van christelijke groepen onder de naam Joël Nederland. Er zal een inleiding gehouden worden door P. Rothuizen, voorzitter van V.E.G. Joël-Nederland en het geheel zal een feestelijk karakter hebben. De bijeenkomsten, die wekelijks op maandagavond zullen gaan plaatsvin den, zullen een persoonlijk karakter hebben en gericht zijn op het lenigen van noden middels gebed en daadwer kelijke hulp. Voor nadere informatie en vragen tel. 01828-14862 of 01820-28785 WADDINXVEEN - Beleggingsmaat schappij Van der Veen BV, Waddinx veen, voert de directie over Dream Garden BV, Boskoop, dat zich nieuw in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft laten inschrij ven. Het bedrijf beweegt zich op het terrein van tuinadviezen, tuinontwerpen, leve ring van alle tuinmaterialen, aanleg en onderhoud van tuinen en groenobjec- ten en het verzorgen van interieurbe- plantingen. ZEVENHUIZEN - In het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland zijn nieuw ingeschreven de Zevenhui- zense bedrijven Gekas Boot BV en Gekas Boot Groep BV. Het eerste bedrijf houdt zich bezig met het uitoefenen van een reparatiebedrijf betreffende aandrijftechniek etc. als mede de handel daarin (maatschappe lijk kapitaal 100.000,- waarvan ge plaatst/gestort 40.000,-), het tweede verricht alle werkzaamheden voor wat betreft beheer, exploitatie en financie ring, zulks in de meest ruime zin (maat schappelijk kapitaal 1.700.000,-, waarvan geplaatst/gestort 1.080.000,- Beide BV’s worden geleid door Hol ding D.C. Boot BV uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Holding J.D. de Pij per BV uit Moordrecht. Als uitvloeisel van het plan verkeers veiligheid is onlangs de werkgroep Ver keersveiligheid ingesteld. Deze zal voorstellen uitwerken ter verbetering van de verkeersveiligheid. Dit kunnen zowel infrastructurele als niet-infrastructureie maatregelen zijn. B.en W. verwachten dat de commissie in 1991 de eerste voorstellen zal aanbie den. Het lopende beleid ten aanzien van de invoering van 30 km-gebieden bij her- strating zal ook in 1991 worden voort gezet. Daarnaast zal in het kader van aangescherpt beleid een versnelde in voering nagestreefd worden. Uiterlijk 1993 moeten alle woonwijken als 30 km-gebied ingericht zijn. In 1991 staan naast de inrichting van de wijk Zuidplas in 30 km-gebieden de vol gende wijken op het programma: Bo- menwijk, Victorwijk en Oranjewijk zuid-oost. De extra financiële lasten zullen wor den bestreden uit het reguliere herbe- startingsbudget alsmede rijkssubsidies. Op basis van jaarlijkse algemene onge- vallen-analyse zullen de meest onvei lige situaties in Waddinxveen nader worden geanalyseerd. B. en W. ver wachten dat zij in 1991 in samenhang met het verkeerscirculatieplan de eer ste verbeteringsvoorstellen kunnen aanbieden. WADDINXVEEN/GOUDA - In de regio Midden-Holland bestaat sinds kort de mogelijkheid om thuis begelei ding en ondersteuning voor mensen met een lichte verstandelijke handicap te krijgen. Het doel hiervan is om de verstandelijk gehandicapten en hun eventuele partners in staat te stellen zo zelfstandig mogelijk te blijven wonen. Het betreft mensen die doorgaans een school voor Moeilijk Lerende Kinde ren of Voortgezet Speciaal Onderwijs, vroeger LBO-onderwijs genoemd, ge volgd hebben en nu over eigen woon ruimte beschikken. Enerzijds kunnen ze nu met weinig hulp toe en anderzijds kunnen ze toch niet zonder die hulp. De begeleiding wordt verzorgd door beroepskrachten. Men krijgt een vaste begeleider, die eenmaal per week, op afspraak, aan huis langskomt. Men krijgt dan hulp bij problemen als: het organiseren en uitvoeren van de huis houding, de besteding van geld, het be spreken van moeilijkheden, het invul len van formulieren en de behandeling van binnengekomen post, het maken en onderhouden van contacten met an deren, het zoeken van een leuke vrije tijdsbesteding enzovoort. Kortom: hulp bij allerlei zaken die zich bij het zelfstandig wonen kunnen voor doen en net wat teveel problemen ople veren, waardoor men geneigd is het er maar bij te laten zitten, met alle gevol gen vandien. Men kan zich om allerlei redenen aan melden: wanneer men het zelfstandig wonen toch wat moeilijker vindt dan verwacht, wanneer de belasting voor ouders of andere familieleden te zwaar wordt, wanneer men behoefte krijgt aan meer vrijheid, wanneer men de stap naar geheel zelfstandig wonen nog te groot vindt of wanneer het zelfver trouwen daarvoor nog ontbreekt. De begeleiding wordt dan aan de kan didaten aangepast, dat wil zeggen dat hij of zij aan hulp krijgt wat echt nodig is. In een begeleidingscontract worden alle gemaakte afspraken vastgelegd. Deze vorm van begeleiding komt voort uit het trainingshuis van Begeleid Zelf standig Wonen Midden-Holland (BZWMH) dat al twaalf jaar in Gouda functioneert. Ook nu nog kan daar geoefend worden in zelfstandig wonen in een groep van vier personen en on der leiding van beroepskrachten. Er bestaat op dit moment wel een kleine wachtlijst voor dit groepspand. Kandidaten die al zelfstandig wonen en voor wie deze vorm van begeleiding ge schikt lijkt, kunnen zich direct aanmel den. Voor meer informatie en voor aanmelding kan men zich wenden tot: mevr. C. Smits, Begeleid Zelfstandig Wonen Midden-Holland. Adres: Stich ting Gemiva, Regentesseplantsoen 47, 2801 CM Gouda. Tel. 01820-89200. onderhoud- en herstraatbeleid. Zij zul len de consequenties daaruit trekken in de begrotingen van 1992 tot 1994. In de begroting 1991 is evenals in 1990 geen ruimte gevonden voor het vol gende deel van de in het planjaar 1993 voorziene reconstructie van de Kanaal dijk. De 2e en 3e tranche zijn doorge schoven. Eén en ander lijkt verant woord op basis van recente inspecties. Voor het bestrijden van de kosten ten gevolge van de gebreken van de funde- ringsstructuur van het hoofdwegenstel sel en het renoveren van plantsoenstro- ken alsmede andere infrastructurele werken is met ingang van 1990 een fonds ingesteld met een jaarlijkse stor ting van 75.000,-. Ook in 1991 zal deze noodzakelijke storting plaatsvin den. De herziening van het wegenbeheer door middel van beëindiging van de Wet Uitkering Wegen (WUW) wordt thans voorzien voor 1 januari 1992 of 1 januari 1993. De reconstructie van het Noordeinde is begin 1990 afgerond. Gelet op het mi nimale onderhoud aan deze weg in 1991 kan het accent wat meer op het onderhoud van de in beheer blijvende quartaire en de nietplanwegen worden gelegd. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Loes Huis in ’t Veld gaat zeefdrukken en gemengde technieken op papier exposeren in het gemeentehuis van Emmeloord. Ze doet dat samen met glastechnieken van Cees van Olst. De expositie ’’Werk in beweging” duurt tot en met woens dag 31 oktober. De opening ervan is komende vrijdagmiddag 28 september om vier uur door de Emmeloordse wet houder van culturele zaken, mevrouw J. van den Berg-Otter. De beide kunstenaars zullen zelf hun werk inleiden. Het geheel wordt muzi kaal omlijst. Loes Huis in ’t Veld hield afgelopen za terdag in haar atelier aan de Peter Zuidlaan een open huis met de nieuwe collectie schilderijen en zeefdrukken. WADDINXVEEN - Het automatise ringsbedrijf Multihouse in Gouda, moedermaatschappij van ASAC Ne derland BV in Coenecoop, werkt weer met winst. De winst voor belastingen bedroeg in het eerste halfjaar 700.000 tegen een verlies van 4,3 miljoen in de eerste helft van 1989. Recente overne mingen hebben geen noemenswaar- dige invloed op de resultaten gehad. De ontzet steeg ruim 11 procent tot 66 miljoen. De procentuele stijging van de omzet was nagenoeg gelijk voor appa ratuur, programmatuur en dienstverle ning. De brutomarge op apparatuur steeg. Het voorzichtige activeringsbeleid ten aanzien van investeringen in program matuur in de laatste jaren heeft ertoe geleid dat de afschrijvingen over het eerste halfjaar daalden naar 4,7 mil joen. De kasstroom bedroeg 5,4 mil joen tegen 2,5 miljoen in dezelfde pe riode van 1989. Naar aanleiding van de gewijzigde si tuatie ter hoogte van het zwembad zal de verkeerssituatie op de Dreef worden onderzocht. In 1991 kunnen eventueel noodzakelijke verbeteringen worden gerealiseerd. In het kader van de verkeersvoorstel- len ten aanzien van de Plasweg/Dorp- straat zijn plannen in voorbereiding ter realisering van een winkelerf in de Dorpstraat. B. en W. streven naar rea lisering van een verbeterde situatie, één en ander ten laste van beschikbare reserves. In 1991 kan de raad voorstellen tege moet zien ten aanzien van het parkeren van vrachtauto’s. B.en W. streven daarbij naar een situatie waarbij de vrachtauto’s óf op eigen terrein óf op één of meerdere speciaal daarvoor be stemde parkeerterreinen kunnen wor den geparkeerd. Bij een specifiek voor dit doel aan te leggén terrein stellen zij zich voor een parkeervergoeding te heffen. Van het verkeerscirculatieplan zijn deel 1 (autoverkeer), deel 2 (fietsver- keer) en deel 3 (openbaar vervoer) zijn gereed. Deel 4 (integratie van deel 11/ m 3) is nagenoeg gereed en zal binnen kort worden aangeboden. Het verkeerscirculatieplan zal in de ko mende 10 jaren een belangrijke rol spe len in de verbetering van de verkeers- structuur. WADDINXVEEN - In het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland zijn nieuw ingeschreven C.A. van der Wilt Beheersmaatschappij BV, Wad dinxveen, en C.A. van der Wilt Tuin bouwbedrijven, Waddinxveen. De eerste BV houdt zich bezig met het maken van winst door hét verkrijgen, beheren en vervreemden van effecten, onroerend goed en hypothecaire schuldvordering. Maatschappelijk ka pitaal 2.000.000,-waarvan geplaatst/ gestort 965.000,-. Directeur: C.A. van der Wilt uit Waddinxveen. De tweede BV houdt zich bezig met het maken van winst door de uitoefening van het tuinbouwbedrijf, waaronder begrepen is het kweken, telen, aanko pen, verkopen, importeren en exporte ren rechtstreeks of middelijk van tuin- bouwprodukten. Maatschappelijk ka pitaal: 200.000,-, waarvan geplaatst/ gestort 40.000,-. Directeur: C.A. van der Wilt Beheermaatschappij uit Wad dinxveen. ZEVENHUIZEN - Ploutos BV, Drie- bergen-Rijsenburg, met als vestigings plaats Zevenhuizen, heeft zich laten in schrijven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Omschrijving bedrijf: belegging van vermogen. Maatschappelijk kapitaal 50.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directie: J.C.M. van Sonde ren, Zevenhuizen. Het herstraat- en asfalteringspro- gramma 1991 zal nog ter advisering worden voorgelegd aan de commissie Openbare Werken en Verkeer. In de primitieve begroting is door de dienst Openbare Werken een verhoging van de post onderhoud straten en wegen opgenomen van 250.000,-. Een en ander is gebaseerd op de aan zienlijke uitbreiding van het volume ten gevolge van afsluiting van grondbe- drijfscomplexen en overdracht aan de gewone dienst, alsmede op een door de Grontmij uitgevoerde financiële ver kenning, welke leidde tot een advies de betreffende post met 30% te verhogen. Door middel van het wensen- en mid delenpakket wordt de verhoging van het budget teruggebracht van 250.000,- naar 100.000,-, in het kader van het doen sluiten van de begroting. Nu gestart is met het inbrengen van de technische gegevens in een computer bestand, verwachten B.en W. in 1991 een meer gedetailleerd inzicht in de toekomstige financiële apecten van het WADDINXVEEN - Kwekerij A.J. Sonneveld BV, Waddinxveen, heeft zich nieuw ingeschreven in het handels register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Omschrijving bedrijf: de uitoefening van een kwekersbedrijf, alsmede de groot- en kleinhandel in bomen, (pot)planten en bloemen. Maatschap pelijk kapitaal 200.000,-, waarvan ge plaatst/gestort 40.000,-. Directeur: A.J. Sonneveld Beheer BV, Waddinxveen. Deze BV is een voort zetting van de bestaande BV Kwekerij A.J. Sonneveld en houdt zich nu bezig met de verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermogenswaarden. De afscheid nemende gemeentesecretaris J. Meuleman. (Foto: Archief). ZEVENHUIZEN - PPO Beheer BV, Zevenhuizen, is nieuw ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. Omschrijving bedrijf: houdstermaat schappij. Maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directeur: A.A.J. Driessen uit Zevenhuizen. WADDINXVEEN - Pianist Rian de Waal opent donderdagavond 18 okto ber om half negen in de raadzaal van het gemeentehuis een nieuwe serie ka mermuziekconcerten In de elfde reeks treden verder op Da niël Kwartet m.m.v. Henk de Graaf, klarinet (15 november), Duruflé En semble, fluit, altviool en piano (10 ja nuari), Ensemble Bouzignac, sopraan, clavecimbel, gamba (7 februari), Arcis Ensemble m.m.v. Frans van Ruth, piano (7 maart) en Dimitri Ferscht- man, cello en Cor de Groot, piano (11 april)De abonnementen kosten 50,-. Met C.J.P. en Pas 65+ 38,-. Losse kaarten 11,25, met C.J.P. en Pas 65+ ƒ8,25. Alleen houders van een abonne- VERVOER VERHUIZINGEN I

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13