Basiseducatie Actieweek Meer activiteiten ouderen Elf titels en een record Zoeken naar nieuw kinder- Slagvaardig nieuw beleid dagverblijf ’’Honger hoeft niet” Oogmeetweek Grit Optiek Voorlichting met folders en persberichten Nieuwe Voor masters De Gouwe Goudse Kamer enqueteert Schrijven met Amnesty Vrijspraak voor poging tot doodslag Beleidsplan RTW-radio Geen eerste klas MAVO Gouwe College nota Geen bijdrage ouders voor j schoolzwemmen Basisvorming Huisvesting Bekostiging HAVO-Atheneum Leesbril Wanhopig Speedo Schuldencrisis Schoonhouden Gehandicapten Slachtofferhulp Informatica Peuterspeelzalen Milieu-educatie 5” Sjaaks Snackbar in andere handen Mi MM Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 26 september 1990 In de komende periode zal getracht worden de gemeenterubriek in het Weekblad voor Waddinxveen qua om vang te comprimeren en om op andere manieren de gemeentelijke informatie bij diegenen te krijgen, die daaraan be hoefte hebben. De proef met het in bepaalde periodes goedkopere paspoort is ten dele succes vol gebleken. Met andere middelen zullen diegenen waarvan het paspoort verloopt, nog gerichter worden bena derd om te bereiken dat de vakantie- piek bij de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken nog meer wordt afgevlakt. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. acht een op de Waddinx- veense behoefte toegesneden basiseducatie van groot belang. Voor 1991 is het aanbod van de basiseducatie activiteiten in Waddinxveen geïntensi veerd. Nijs (45-49), momenteel op verschil lende nummers in haar klasse wereld kampioen, eveneens vier titels behalen en wel op de 100 m vrije slag (1.13.4), de 100mrugslag(1.25.7),de lOOmwis- selslag (1.22.4) en de 50 m rugslag in 0.40.7. De tijd van Judith op de 100 m wisselslag betekende tevens een nieuw nationaal record. De vrijkomende ruimte aan de Peter Zuidlaan wordt voorshands gereser veerd voor eventueel te starten hele/ halve dagopvang. Voorafgegaan door een voorberei- WADDINXVEEN - Onlangs is de Stichting Welzijn Ouderen Waddinx veen opgericht. De nieuwe stichting tracht op een slagvaardige wijze het vernieuwend ouderenbeleid gestalte te geven. Basis voor de herstructure ring is het ouderenbeleid zoals geformuleerd in de gemeentelijke nota ’’Hoe zo, oud?”. Het programma van de actieweek ziet er zo uit: Donderdag 4 oktober - Koffieochtend van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen van 9.30-11.30 uur. De heer Ab- bema uit Reeuwijk vertelt over kritisch bankieren ’’Geld speelt een rol” (In de De Unie aan de Kerkweg-Oost). Zaterdag 6 oktober - Poppenkastvoor stelling van 11,00-11.30 en van 13.00- 13.30 uur. ”Jan Klaassen ontmoet Ma- risol uit Mexico”. Toegang gratis. Pas- sagehal Kruiskerk). i Nader onderzoek omtrent de mogelijk heden voor capaciteitsuitbreiding van het verzorgingstehuis/vestgiging ver pleeghuisdependance wordt voortge zet. De Regionale Indicatie Commissie Ou deren Midden-Holland (kortweg RI CO) is werkzaam sinds 1 januari jl. en indiceert voor opname in een verzor gingstehuis en voor opname en dagbe handeling in verpleeghuizen. Ook dit jaar bleek de ploeg, al hoewel geplaagd door wat blessures en een rommelige trainingsopbouw door de sluiting van het zwembad de Sniep, toch weer in staat in de diverse klasses tot goede prestaties te kunnen komen. De oudste veteraan die voor De Gouwe uitkwam was Hans den Boer. Hans zwemmend in de klasse 55-59 jaar en houder van talrijke records in deze groep, moest het dit jaar wat ’rustiger’ aan doen. Wat niet weg nam dat hij toch nog op drie nummers als eerste aankwam. Den Boer won de 100 m vrije slag in resp. 1.22.6 en 1/36.1 en de 50 m schoolslag in 0.41.4. Alleen op de 50 m vrijeslag moest hij met 0.35.4 genoegen nemen met een tweede plaats. In de klasse 50-54 j aar kwam deook op wereldniveau opererende master Nico Geers aan de start. Nico ging na een uitstekend gezwommen toumooi met vier gouden plakken naar huis. Op de 100 m won hij de vrije slag in 1.05.6 en de wisselslag in 1.18.6. Op de 50 m nummers pakte hij de overwinning op de vlinderslag in 0.35.0 en de vrije slag in 0.29.8. In de klasse 35-39 jaar zou Loud Jonck- heere viermaal beslag op het zilver leg gen. Loud leverde deze prestaties op de 100 m vrije slag (1.08.8), de 100 m schoolslag (1.25.9), de 50 m schoolslag in 0.37.9 en de 50 m vrije slag in 0.28.5. Tenslotte zou de bij de De Gouwe trai nende veterane Judith van Berkel-de De invoering van het nieuwe bekosti gingsstelsel voor het voortgezet onder wijs is opnieuw uitgesteld, nadat duide lijk was geworden dat invoering con form het advies van de ingestelde Nor- meringscommissie een verhoging van de rijksuitgaven met circa 260 mln. tot gevolg zou hebben en dat de daar voor noodzakelijke budgettaire ruimte ontbreekt. Aangekondigd is nu dat met ingang van 1992 een overgangsperiode van start zal gaan, waarin de vergoeding voor de materiële exploitatiekosten zal worden uitgekeerd in normbedragen, die geba seerd zijn op het thans voor deze kos ten beschikbare budget. Omdat nadere gegevens ontbreken, zijn de financiële konsekwenties hiervan nog niet te overzien. WADDINXVEEN - Op het Waddinx- veense gemeentehuis zijn met de be schikbare menskracht de grenzen be reikt van wat op het gebied van com municatie en voorlichting kan worden gedaan. Nu het zich laat aanzien dat het nieuwe bekostigingssysteem later zal worden ingevoerd dan aanvankelijk was voor zien, zal ook de haalbaarheid van de voorgenomen bezuinigingen voor het HAVO-Atheneum, zoals deze zijn op genomen in het Beleidsprogramma 1990-1994, opnieuw worden bezien. In het voorjaarsoverleg 1991 zal dit met het dagelijks bestuur van de Commissie van Bestuur worden besproken. WADDINXVEEN - Tijdens de in Zeist gehouden achtste editie van de Nederlandse kampioenschappen Master Swimming hebben de masters van De Gouwe beslag weten te leggen op zestien medaille-plaatsen, waar van elf nationale titels en een nieuw Nederlands record. WADDINXVEEN - Van donderdag 4 tot dinsdag 16 oktober zal ook in Waddinxveen aandacht worden besteed aan de onderwerpen van de lan delijke actieweek ’’Honger hoeft niet”. Deze week wordt ieder jaar geor ganiseerd door een samenwerkingsverband van Derde Wereld-, vredes-, milieu- kerkelijke en vrouwen-organisaties om het publiek te informeren over de oorzaken van de steeds groter wordende kloof tussen het Noor den (de rijke landen) en Zuiden (de derde wereld-landen). Er wordt wel eens gesuggereerd als zou de leesbril als een standaard produkt mogen worden aangemerkt, waaraan niet die eisen hoeven te worden ge steld, als bij contactlenzen of bril, die continue worden gedragen. Ook bij de leesbril, zo vindt de Oog- merk-organisatie, is het individueel aanpassen aan ieders specifieke zichtsi- tuatie van het grootste belang om een optimaal zicht en leesplezier te waar borgen. Om dit nog duidelijker te kun nen tonen, stelt Oogmerk de leesbril centraal tijdens de ’’Nationale Oog meetweek”. In veel landen is de situatie schrijnend. Bijvoorbeeld in Peru, een land waar mee Waddinxveen nauwe banden heeft door het projekt dat gesteund wordt in de krottenwijken van Lima. Door de economische crisis en de zware schuldenlast zag de regering zich genoodzaakt een economisch herstel programma in te zetten. Zo is bijvoor beeld de subsidie op voedingsmiddelen ingetrokken. Dat betekent dat het da gelijks voedselpakket voor de arme be volking 4 tot 5 maal duurder is gewor den. Bovendien is de werkloosheid enorm toegenomen en is het inkomen van mensen die nog werk hebben, gedaald In veel gezinnen wordt honger geleden en het aantal ziektegevallen neemt enorm toe als gevolg van ondervoe ding. Er zijn scholen waar meer dan 30% van de kinderen aan TBC lijdt. Sommige vrouwen zien geen uitweg meer en pro beren hun kinderen mee te geven aan toeristen om hen op deze wijze nog van de hongerdood te kunnen redden. Bij de financiële aktie die eind vorig jaar is gehouden door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking is deze si tuatie al gesignaleerd. Mensen die al ja renlang hard werkten om hun levens omstandigheden te verbeteren zien nu de resultaten van hun jarenlange in spanningen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Overwegende dat het gewenst is over de met de (invoering van de) basisvor ming samenhangende problematiek overleg te voeren met andere scholen en schoolbesturen, heeft het college het initiatief genomen voor een ’’over leg basisvorming”. Dit overleg is in middels gestart met de gemeenten Bos koop en Hazerswoude en de schoolbe sturen van de in deze gemeenten geves tigde scholen voor voortgezet onder wijs. Thans wordt gewerkt aan het opstellen van een concept-intentiebesluit om te studeren op de mogelijkheden, die kunnen leiden tot een vorm van samen werking. verordening kinderopvang te worden vastgesteld voor eind 1990. Deze veror- dening is momenteel in voorbereiding. Inmiddels is door het ministerie van WVC subsidiëring met ingang van 1991 in het vooruitzicht gesteld ten behoeve van buitenschoolse opvang. Ook dit as pect van kinderopvang zal voor Wad dinxveen nader worden uitgewerkt. De mogelijkheden met betrekking tot kinderopvang van anderstalige kinde ren, waarbij aandacht wordt geschon ken aan taalachterstand van deze kin deren, worden nader onderzocht. WADDINXVEEN - Grit Optiek (Pas sage) neemt de komende anderhalve week tot en met zaterdag 6 oktober deel aan de Nationale Oogmeetweek. Van ogen wordt een constante presta tie gevraagd. Op een zeker moment kunnen zich in het gezichtsvermogen beperkingen voordoen, lang niet altijd bewust. Daarom is regelmatige con trole van de ogen aan te bevelen. De Oogmerk-organisatie, waarbij ruim 190 kwaliteits-opticiens in Nederland zijn aangesloten, organiseert in dit ka der nu voor het zesde jaar haar traditio nele ’’Nationale Oogmeetweek”. In deze periode wordt iedereen in de gelegenheid gesteld, om bij één van de Oogmerk-opticiens een gratis ogentest te ondergaan. Zonder enige verplich ting natuurlijk. Is men ouder dan 40 jaar, kan men tevens een gratis oog- drukmeting laten verrichten. Zaterdag hebben de jongeste zwem mers van De Gouwe (onder de 12 jaar) in Nieuwkoop hun eerste wedstrijden voor het landelijke Speedo klassement gezwommen. Deze eerste wedstrijd le verde de De Gouwe-zwemmertjes zes medaille-plaatsen op. In de groep jongens ’79 werd Arno v.d. Dussen tweede op de 100 m schoolslag in 1.33.7. Bij de jongens ’81 was er eveneens een zilveren plak voor Viktor Terlaky op de 100 m rugslag die hij in 1.31.5 zwom. De prestaties bij de meis jes waren uitstekend. Inge v.d. Schier, voor het eerst voor De Gouwe uitko mend, won in de groep ’80 de 100 m vrije slag in de uitstekende tijd van 1.15.7 en de 100 m vlinderslag in 1.37.2. In de groep ’81 waren er op de 100 m rugslag twee Gouwe-zwemstertjes die in de prijzen vielen. Wendy Zirkzee won dit nummer in 1.45.6 en Michelle Nahon zou als derde aantikken in 1.52.9. WADDINXVEEN - Ondanks diverse bemiddelingspogingen van de ge meente zijn de onderhandelingen tus sen RTW-radio en Cassablanca vastge lopen. Daar verder overleg niet zinvol lijkt, zullen B. en W. geen verdere pogingen ondernemen om de samenwerking te bevorderen. Voortzetting en hoogte van de gemeen telijke subsidie voor komende jaren zullen afhankelijk zijn van ontwikke lingen in het bereik van de RTW. Er is aangedrongen op een beleidsplan, waarin RTW haar concrete plannen voor de toekomst vermeldt. Nivon, Werkgroep Unicef, ZWO Werkgroep Ned. herv. Immanuëlkerk- gemeente en ZWO Werkgroep Ger. Kerk. In verband met de groei van het Gas- touderproject is hiervoor, exclusief de retributieregeling ad 45.000,-, een structurele subsidie van 90.000,- per jaar opgenomen in de begroting. Dit komt ten laste van de rijksbijdrage kinderopvang. Als inkomenspost is voorshands alleen de toegezegde struc turele bijdrage voor 1991 van de rijks overheid geraamd. De rijksbijdragen Veel Derde Wereldlanden hebben een enorme schuld aan de rijke wereld. Door de economische crisis en een sterke verhoging van de rentetarieven kunnen de meeste landen hun jaar lijkse rente en aflossing niet meer vol doen. Bovendien zijn door allerlei oorzaken de prijzen die zij voor hun produkten op de wereldmarkt krijgen gigantisch gedaald. Ze zijn genoodzaakt om opnieuw geld te lenen om aan hun betalingsverplich ting te voldoen. Voor het lenen van nieuw geld worden door de banken strenge eisen aan de regeringen in de Derde Wereld gesteld. Dit betekent dat deze regeringen drastisch moeten gaan bezuinigingen (door aanpassings beleid). Het trieste van dergelijke aanpassings maatregelen is dat, in de eerste plaats, zo geld wordt geleend, waarover straks rente betaald zal moeten worden, ter wijl dit geld nooit in de Derde Wereld is geweest en dus ook nooit beschikbaar om gebruikt te worden om de econo mie in dat land op te krikken. In de tweede plaats drukken de grote bezui nigingen het zwaarst op de schouders van arme bevolkingsgroepen in de derde wereld. Naar aanleiding van klachten met be trekking tot het schoonhouden van gymnastiek- en schoolgebouwen werd enkele maanden geleden overgescha keld op een ander schoonmaakbedrijf; de ontwikkelingen terzake zullén nauwlettend worden gevolgd. Het door het rijk mgestelde landelijk onderzoek wordt thans afgewacht; ver wacht wordt eventuele (financiële) ge volgen te kunnen opnemen in de rijn vergoeding 1992. Om die menskracht zo effectief moge lijk te benutten, wordt met name geko zen voor voorlichting via persberichten en eigen gemeentelijke folders. Hierdoor kan in 1991 tegemoet geko men worden aan de bestaande be hoefte om de frequentie van de groep ’’buitenlandse vrouwen overdag” op te voeren. Komend jaar zullen de basise ducatie activiteiten plaatsvinden in De Boog en het Gouwe College. Voor opvang van de extra groep in het Gouwe College zullen B.en W. dit na jaar nog overleggen met het Gouwe College en de Stichting voor Volwasse nenonderwijs ’’Roosje Vos”. WADDINXVEEN - B. en W. hebben het voornemen de taakomschrijving van de Commissie Kunst en Cultuur aan te passen in relatie tot het functio neren van het Centrum voor Kunstzin nige Vorming en de Stichting Waddinx- veense Kunstdagen. Hierover zal met de nieuw benoemde leden van Commissie Kunst en Cultuur overleg worden gevoerd. Een herover weging van de Nota Kunst en Cultuur zal ter hand worden genomen. Subsidies ten behoeve van Kunstzin nige Vorming op scholen, de kunst markt en uitvoeringen zullen met een bedrag tot totaal ƒ10.000,- worden ver minderd, zulks conform het Beleids programma 1990-1994. Initiatieven op het gebied van de ama teuristische kunstbeoefening kunnen op beperkte financiële steun blijven re kenen. Recentelijk is de Stichting Platform Gehandicapten Waddinxveen opge richt. Dit platform zal de belangen van de Waddinxveense gehandicapten be hartigen en heeft voorlopig alleen li chamelijk gehandicapten als doel groep. In de toekomst zal het college regelma tig overleg plegen met dit platform. Het platform zal de gemeente komen jaar ook adviseren bij de opstelling van een nieuwe nota gehandicapten. Voor uitvoering van de activiteiten van het platform wordt voor 1991 met een ge meentelijke subsidie van 1.500,- gere kend. Dit bedrag is op stelpost opgeno men. Het komend jaar zullen B.en W. plan nen over huisvesting voor verstandelijk gehandicapten verder uitwerken. Deze plannen betreffen onder meer socio- woningen, een dagverblijf voor jeugdi gen, een medisch kinderdagverblijf en een dagverblijf voor ouderen. Hier over vindt overleg plaats met de Stich ting Gemiva en Johannes-Stichting (de Hooge Burch). Februari jl. heeft de raad besloten tot uitbreiding van het algemeen maat schappelijk werk, zodat in Waddinx veen nu twee full-time maatschappelijk werkers zijn. Inmiddels heeft de Maatschappelijke Dienstverlening een verzoek tot ver dere uitbreiding van het aantal arbeids plaatsen ingediend. Besluitvorming hierover dient nog plaats te vinden. Na dere gegevens zijn opgevraagd. Op stelpost is een bedrag van 20.000,- op genomen. WADDINXVEEN - Het- Waddinx veense echtpaar J. M.J. Moerings gaat na twintig jaar een punt zetten achter Sjaak’s Snackbar aan de Willem de Rij- kelaan in Waddinxveen-Noord, vlak bij de ingang van het WSE-voetbal- complex ”De Lansbrekers”. Zij hebben besloten hun snackbar over te doen aan J. Poth sr. uit Alphen aan den Rijn, die al beschikt over Sjaak’s Automatiek (belegde broodjes, patat frites en snacks) aan het Aarpiein in Al phen aan den Rijn en over cafateria ’t Slotje aan de Breestraat in Leiden. Eind volgende maand zal Sjaak’s Snackbar, die deze naam zal blijven dragen, voor een verbouwing worden gesloten. Het pand zal worden voor zien van een nieuwe inrichting en de modernste apparatuur. Het ligt in de bedoeling dat de herope ning plaats vindt op vrijdag 16 novem ber. De snackbar zal zeven dagen in de week geopend zijn. dingsjaar (1991/1992) zal de basisvor ming met ingang van het schooljaar 1992/1993 integraal in het voortgezet onderwijs worden ingevoerd. Aldus de meest recente berichtgeving. Naast tal van onderwijsinhoudelijke veranderingen zal er ook in de scholen structuur verandering komen. Alhoe wel het categorale stelsel in principe niet wordt aangetast, zal de vorming van brede scholengemeenschappen lbo-mavo-havo-vwo worden gestimu leerd. De opheffingsnorm voor catego rale scholen is verhoogd naar 240 leer lingen. WADDINXVEEN - In oktober biedt Amnesty International in Waddinx veen iedereen weer volop gelegenheid om te schrijven voor de vrijlating van politieke gevangenen. Hiervoor (of voor het afhalen van een voorbeeldbrief om thuis over te schrij ven) kan men terecht: maandagmiddag 8 oktober vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; maandagavond 8 oktober vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. 16691; dinsdagmiddag 9 oktober vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Vos hoeve 31, tel. 16229; woensdagavond 10 oktober van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26, tel. 16078; Maandagavond 15 oktober van 19.00- 20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievit- dreef 19, tel. 10082. Men kan schrijven voor Mahamat Ab- doulaye, directeur van een lerarenop leiding in Tsjaad, die 2 april 1989 gear resteerd werd door de veiligheids dienst, Amnesty heeft vastgesteld dat hij alleen is vastgenomen omdat hij een vooraanstaand lid is van een bepaalde bevolkingsgroep Hiram Abi Cobas Nunez, waarnemend secretaris-generaal van de Partij voor de Mensenrechten in Cuba, die 6 au gustus 1989 gerarresteerd werd. Am nesty neemt aan dat dit gebeurd is om dat hij verklaringen aan buitenlandse correspondenten heeft afgelegd over proces en behandeling van een voor malige legergeneraal en anderen die schuldig werden en terechtgesteld zijn. Zijn gezondheid is zeer slecht. Mahmud Jalbuteen 25-jarige Palestijn in Syrië, die zonder aanklacht of proces sinds 28 oktober 1980 wordt vastgehou den, wegens lidmaatschap van het ver boden Politbureau van de Communisti sche Partij Ook de geldstromen worden, als ge volg van de nieuwe organisatiestruc tuur binnen het ouderenbeleid geher structureerd. Een werkgroep Anne Frank-centrum is door het college ingesteld om de wijzi ging in deze subsidiestroom te begelei den. In de onlangs door de werkgroep opgestelde rapportage wordt een aan tal suggesties en ideeën gegeven, waar door de reorganisatie plaats zou kun nen vinden. Momenteel is dit rapport nog onder werp van gesprek met betrokken instel lingen. Naar aanleiding van praktijksituaties en in navolging van een van de aanbe velingen uit de ouderennota is een ver huiskostenregeling voor ouderen in voorbereiding. Het streven is nog voor het eind van 1990 deze regeling aan de raad voor te leggen. Alsdan zullen B.en W. ook ingaan op de dekking van de met de uitvoering .van de regeling gemoeide kosten. Deze zijn nog niet in de begroting 1991 opge nomen. Zaterdag 6 oktober tot 16 oktober - Tentoonstelling Schuldenlast in de Openbare Bibliotheek aan de van Mecklenburg Schwerinlaan. Vrijdag 12 oktober - Informatiekraam op de weekmarkt van 11.30-18.00 uur. Bovendien zullen er nog project-kook- lessen worden gegeven in de Wadde door Mia van Boxtel, samensteller van een kookboek over Derde Wereld- maaltijden. Hierbij zal informatie wor den gegeven over de Wereldmaaltijd. De organisatie van ’’Honger hoeft niet” is een samenwerking tussen de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, Wereldwinkel Waddinxveen, Stichting Goed Werk, WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een 41-jarige Waddinxvener is door de Rotterdamse politierechter vrijgespro ken van doodslag, hoewel door de rechtbank wel bewezen werd geacht dat de man met zijn zwarte Audi op een 33-jarige plaatsgenoot was ingereden. Daarbij zou opzettelijk gewelddadig gedrag niet in het geding zijn geweest. Ook de andere Waddinxvener werd vrijgesproken, hoewel hij vorig jaar omstreeks deze tijd de man te lijf zou zijn gegaan toen deze op de Dreef in reed op een demonstratie van woonwa genbewoners, die toen nog actie voer den voor hun verhuizing naar het nieuwe woonwagencentrum aan de Pa ter Jornaweg. De automobilist was bij het Texaco- pompstation tot stilstand gekomen en werd daar door een aantal proteste rende woonwagenbewoners afgeran seld, zo had de in de auto zittende 16- jarige dochter van de 41-jarige Wad dinxvener tegen de rijkspolitie gezegd. De 33-jarige Waddinxvener - die een hersenschudding en enkele kneuzingen opliep - ontkende daarbij geslagen te hebben, maar gaf wel toen een deuk in de deur van de Audi geschopt te heb ben. Hij werd immers bijna omver ge reden door de automobilist, die inmid dels zonder zich bekend te maken was doorgereden. Omdat de officier van justitie moest concluderen dat van een poging tot doodslag geen sprake kon zijn eiste ze wel tegen de 41-jarige automobilist een boete van duizend gulden voor het toe brengen van lichamelijk letsel. De an dere verdachte hoorde wegens mishan deling en vernieling een boete van 250 gulden tegen zich eisen. Gezien het feit dat de politierechter het geheel maar heel onduidelijk vond, de processen-verbaal ook geen goed licht op de zaak wierpen en de advocaten van beide verdachten verschillende ge tuigen ’’onbetrouwbaar” hadden ge noemd volgde vrijspraak. Voor het vernielen van de autodeur kreeg de 31-jarige Waddinxvener een voorwaardelijke boete van 200 gulden. r r Ten behoeve van de vergadering van de raad in september is iedereen geïnfor meerd over de laatste stand van zaken met betrekking tot de (voor-)leverijtg van de computerprogrammatuur eni- programma’s voor het basisonderwijs in het kader van het Comeniusproject. Pagina 19 -- WADDINXVEEN - De dagschool voor volwassenen Het Gouwe College aan de Prinses Beatrixlaan is zonder een eerste klas MAVO van start ge gaan. Er waren daarvoor maar 60 leer lingen, verspreid over verschillende da gen. Eén van de instanties, die op het terrein van de volwasseneneducatie in Wad dinxveen goede diensten verleent, is het Gouwe College. Toen in het najaar van 1989 bekend werd dat het Gouwe College de afdeling voor mavo en havo in Waddinxveen wilde sluiten, leidde dit in de raad tot het aannemen van een motie, waarin het college werd ge vraagd ”al het mogelijke te doen om het Gouwe College als school voor vol wassenen hier te behouden”. Vervolgens werd in de raadsvergade ring van 25 april 1990 besloten het Gouwe College gedurende drie jaar fi nanciële steun te verlenen teneinde in ieder geval de mavo-afdeling voor Waddinxveen te behouden. Tegen deze achtergrond en in aanmer king nemend de intensieve wervings campagne is het wel bijzonder jammer, dat de gemeente dezer dagen door het Gouwe College op de hoogte werd ge steld van het feit dat mengelet op de te geringe aanmelding van leerlingen voor het cursusjaar 1990-1991, heeft moeten besluiten het eerste leerjaar in Waddinxveen niet van start te laten gaan. Zodra B. en W. de beschikking hebben over meer informatie met betrekking tot dit besluit van het Gouwe College en de consequenties daarvan voor Waddinxveen zal de raad daarvan me dedeling doen. WADDINXVEEN - Waddinxveen zoekt nog naar de mogelijkheid een ge meentelijk kinderdagverblijf op te richten. In juli 1990 is het voorstel naar aanlei ding van de interim-notitie kinderop vang door de raad aanvaard. Op basis van deze besluitvorming wordt momenteel door middel van een enquete onderzoek verricht naar de noodzaak en haalbaarheid van een cen trum voor hele en halve dagopvang. Resultaten hiervan worden binnenkort gepresenteerd. Vervolgens moet wor den besloten over het al dan niet reali seren van een kinderdagverblijf. De Stichting Peuterspeelzalen is even als het Gastouderproject betrokken bij de ontwikkelingen van gemeentelijke plannen inzake kinderopvang. De Stichting Peuterspeelzalen heeft daarbij te kennen gegeven interesse te hebben in het realiseren van halve dag opvang. Binnenkort wordt één van de vijf peuterspeelzalen verplaatst naarde nieuwe multi-functionele ruimte in de kinderopvang zullen, in elk geval t/m wijk Zuidplas ”De Duikelaar”. 1993, stijgen. --1-- Om in aanmerking te komen voor de rijksbijdragen op grond van een Stimu leringsmaatregel dient onder meer een Specifieke voorlichtingscampagnes over bijvoorbeeld de Actie Tankslag en de komende introductie van afvalcon tainers kosten meer tijd dan eigenlijk beschikbaar is. WADDINXVEEN - Ouders hoevèö niet mee te betalen in de kosten van hei schoolzwemmen, zo laten B. en W.ifi de toelichting op de gemeentebegrej- ting voor 1991 weten. Omtrent de in het Beleidsprogramma 1990-1994 (genoemde bijdrage van de ouders in de kosten van het schoOl- zwemmen hebben B. en W. het onder zoek naar de juridische mogelijkheden terzake ingesteld). Het is gebleken dat een dergelijke bw- drage thans juridisch niet mogelijk isi, zodat zij hebben besloten hiervan afite zien. WADDINXVEEN/GOUDA - Dezer dagen krijgen weer zo’n 2000 bedrijven in de regio Midden-Holland een ERBO enquete-formulier. ”ERBO” staat voor Enquete Regionale Bedrijfs- ontwikkeong, een enquete die ieder jaar door de Kamer van Koophandel wordt gehouden. Met de gegevens uit de enquete kan de Kamer van Koophandel een betrouw baar beeld geven van de ontwikkeling van de omzet, de export, het bedrijfsre sultaat, de investeringen en de werkge legenheid van de regionale bedrijvig heid in het afgelopen jaar. Daarnaast krijgt zij inzicht in de toekomstige ont wikkelingen in het bedrijfsleven. De Kamer van Koophandel gebruikt het ERBO-materiaal tevens als achter grond voor adviezen, die - als verleng stuk van het bedrijfsleven - aan de overheid worden uitgebracht. Onder leiding van de sectie Plantsot- nen zal de scholenwerkgroep Natuur- en Milieu-educatie voortgaan op de in geslagen weg. Getracht zal worden om de contacten met de basisscholen te in tensiveren, zodat méér uitwisseling van kennis en ervaring mogelij k wordt Het lesmateriaal dat uitgeleend wordt, zal worden toegespitst op de Waddinx veense situatie. Zo zullen de leskisten ’’Bomen” en ’’Natuurpad PetteplaS” aangepast worden. Verder zal er aan het bestaande materiaal de leskist ’’Bo dem” worden toegevoegd. De distributie van het materiaal vindt plaats door de sectie Plantsoenen, evenals het maken van afspraken met de scholen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19