Waddinxveen-zondag is bovenaan te vinden Finale van titelstrijd BeFaira.s. zaterdag 3e Keeperskamp in de herfstvakantie Sportdag van Koningin Beatrixschool Sportinstuif van TOOS-gym Kwiek start met 26 teams zaterdag 6 okt. a.sz Ruime zege van Florida Duizendste doelpunt veteranen De Gouwe VOIVO I I DANSSCHOOL WADDINXVEEN Tweede ronde WSV Monsterscore C-5 Verlies Korbis Stratenkorfbal- tournooi afgelast Q WSE Be Fair Waddinxveen-zater- dag Waddinxveen-zondag Het zondagteam van Waddinxveen heeft heel verdienstelijk gepresteerd in de lastige uitwedstrijd tegen Bergam bacht. De uitslag van 3-2 in Waddinx- veens voordeel was verdiend. Programma I De beste loop van midden hólland! wordt gesteund door: Clubs voor beginners en gevorderden op eik niveau: Ballroom Latin Oude dansen APARTE CLUBS VOOR JONGEREN EN PAREN Inlichtingen of inschrijven per telefoon. Aan de dansschool van maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur. GEBOUW DE STARING - STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-16000 DE PATER makelaardij bv ONDER LEIDING VAN JOSÉ BRUÊNS-VAN RIJN x OSSI F.D.O.-GEDIPLOMEERD XA/orlrlinvX/nrJn (vol9 de ANWB borden naar het V V Cl U U 11 IA V U U I I Bedrijvenpark Coenecoop) Start prestatielopen 12.30 uur 12.50 uur 14.20 uur 1,8 KM 3,7 7,4 KM 10* 15 21,1 KM KINDEREN tot 12 jaar GRATIS deelname Oók officiële KNAll Wegwedstrijd 2500 gld prijzengeld Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 26 september 1990 Pagina 25 SPORT ..RECREATIE WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 13 oktober houdt Toos-gymnastiek een sportinstuif voor alle kinderen van de groepen 3, 4, 5 en 6 van de basisscho len. Er wordt om ongeveer 13.30 uur be gonnen en het spektakel eindigt om on geveer 16.00 uur. De jeugd kan er zwaaien, klimmen, klauteren, draaien en springen en er komt ook een spring kussen. De ouders mogen natuurlijk komen kijken. Wie zich niet via school heeft kunnen opgeven kan een briefje met naam, adres en leeftijd in de bus doen bij J. Nieswaag, Jan Campertlaan 4, mevr. E. Kerver, Schielandweg 22 of mevr. S. Bik, Ottoerf 4. Voor dames en heren, die lange tijd niet meer op woensdagmorgen 3 oktober van SATCOM INTERNATIONAL BV WADDINXVEEN - Tafeltennisver eniging Kwiek is met negentien senio ren- en zeven j uniorenteams aan de na- jaarscompetitie van de NTTB begon nen. Het eerste seniorenteam heeft in de landelijke competitie (4e divisie) geen slechte start gemaakt. De eerste wed strijd werd 5-5 tegen WPK/SVN 1 in Naaldwijk. Afgelopen zaterdag kwam het Zaan- damse ZTTC 3 op bezoek. Gerard van Dam (2x winst), Ronald Verboon en Kees Vos (beiden lx winst) wisten, in spannende duels, van een 1-4 achter stand terug te komen tot 4-6. Kwiek 2, dat de geblesseerde Adrie Berckenkamp node mist, incasseerde voor de tweede maal een forse neder laag (0-10 tegen het Goudse Ilac 2). Met de 4-6 nederlaag van Kwiek 4 te gen Smash 1, is het duidelijk dat de ge promoveerde teams een zware dobber hebben in de hogere klasse. Kwiek 3 verloor met 8-2 van het Schoonhovense Smash 2, waarbij al leen Rob Kappé 2 keer tot scoren kwam. Bij de jeugd heeft het eerste team het in de landelijke competitie eveneens niet gemakkelijk. De 9-1 nederlaag tegen Phielix 2 uit Gorinchem en de 10-0 ne derlaag tegen het Naaldwijkse WPK/ SVN 2 geeft aan dat Addy de Wit, Marco Hoogendam en Jurgen Rei chard alle zeilen zullen moeten bijzet ten. Kwiek 2 won met 6-4 van Ilac 2. Kwiek 3 speelde thuis tegen Gouda 1 en won gemakkelijk (8-2) evenals Kwiek 4, dat met dezelfde cijfers won van het Goudse Vriendenschaar 5. Een beeld van de door de Koningin Beatrixschool van de Zuidplashof ge houden sportdag. WSE, dat tegen Docos (1-1) weer met René Moons en Dennis Jager in de ge lederen aantrad, startte fanatiek. Dui delijk werd dat het elftal de blamage van de week daarvoor zo snel mogelijk wilde uitwissen. Via goed combinatie spel werd Docos op eigen helft vastge zet. Met een goede combinatie tussen Erwin Pleus en Guillaume van Wilgen scoorde gelegenheidsspits Willy Bee- len in de 20e minuut (1-0). Maar 5 minuten later was het al weer 1- 1. Doelman Richard Scheurwater ver keek zich op een afstandschot van de Docos-spits Edwin Klaassen. Duidelijk was dat Willy Beelen op elke plaats in zetbaar is en de ploeg op sleeptouw nam. Een hard schot ging rakelings naast. Docos werd nog wel gevaarlijk. Maar met een schitterende reflex redde Ri chard Scheurwater op een schot van Hans van Marwijk. De rest van de eer ste helft hielden de twee goed voetbal lende ploegen elkaar in evenwicht. Jammer dat de warrig leidende scheids rechter het spel constant doodfloot wat irritatie teweeg bracht en Jan Willem van Triet op een officiële waarschu wing kwam te staan. In de rust werd Jan Willem van Triet vervangen en kwam Marco Scheurwa ter in het veld. WSE bleef hard werken en kreeg dan ook de betere kansen. Er win Pleus was ongelukkig met zijn ac ties. Zijn kopbal ging in de 26e minuut naast. In het laatste kwartier kwam Theo de Heer in het veld voor Dennis Jager. Marco Scheurwater schoot nog tegen de lat maar beide ploegen waren duide lijk tevreden met het resultaat. Rest nog te vermelden dat scheidsrech ter Manin’tveld van beide teams een Tegen het ongeslagen Soccer Boys leek Be Fair een getijkopgaande wedstrijd te spelen. De gasten kregen in het be gin de beste kansen. De beste scorings kansen voor Be Fair kwamen na een half uur spelen, maar de Waddinx- veense voorwaartsen misten jammer lijk op de gave voorzetten van Frans Lalihatu en Peter Verkerk. Na de rust weer een fel startend Soccer Boys. Maar na verloop van tijd leek het er op dat de gasten conditioneel te kort kwamen. Be Fair kreeg een geweldig veldover- wicht, doch wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Soccer Boys hanteerde de counter op een goede manier. Een kwartier voor tijd wist de keeper Bert Eenennaam met een fantastische reac tie een goal te voorkomen. Maar in de blessuretijd wist de rechter spits van Soccer Boys weer uit te bre ken. Zijn schuiver werd nog wel door de keeper gepareerd, maar uit de re bound grepen de gasten toch nog de volle winst. Komende zaterdag speelt Be Fair in Boskoop tegen Floreant. Op dit moment zijn er ruim 20 inschrij vingen, vrijwel allemaal keepers die op de vorige twee kampen ook zijn ge weest. Uiteraard kunnen er nog meer deelnemen. De sluitingsdatum voor de inschrijving is zaterdag 6 oktober en de kosten bedragen 50,- per persoon. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch aanmelden onder nummer 01828- 15207 of 01828-14941 (clubgebouw van Waddinxveen-voetbal). De zaterdagploeg van Waddinxveen- voetbal leed een gevoelig verlies in zijn uitbeurt bij het Oudewaterse Unio. De Waddinxveners, die vooral de eerste helft heersten, slaagden er niet in de 1-0 voorsprong uit te bouwen. Rein Kreuk, die de gehele wedstrijd een goede indruk achterliet, had de Waddinxveners halfweg de eerste helft via een fraai genomen vrije trap op voorsprong gezet. Ondanks vele moge lijkheden slaagden de Waddinxveners er niet in de voorsprong uit te bouwen. Integendeel, Unio kwam op gelijke voet na zwak ingrijpen van de Wad- dinxveense verdedigers. Ondanks drie verdedigers van Waddinxveense kant kwam de Unio-spits tot schieten toe. Keeper Appel pareerde in eerste in stantie, maar bleef het antwoord schul dig op de rebound (1-1). Na rust was de verwachting dat de Waddinxveners een en ander recht zou zetten, maar het was Unio dat de wed strijd in zijn greep kreeg. Tien minuten voor tijd bleek dezelfde Unio-speler in staat om ondanks de aanwezigheid van Peter Hofman en Wim de Graaf te scoren. De Unio-spits trok Wim de Graaf aan het shirt terug, waardoor deze niet in staat bleek de bal simpel terug te leggen op zijn keeper Appel. De overigens goed fluitende scheids rechter was dit ontgaan waardoor Unio op voorsprong kwam. Heel Waddinxveen trok ten aanval maar slaagde er niet in de verdiende ge lijkmaker in te schieten. Zaterdag speelt Waddinxveen thuis tegen het ge degradeerde Moerkapelle, aan vang half drie. WADDINXVEEN - Op de velden van Waddinxveen-voetbal in het sportpark ”de Sniep” houdt keeperstrainer Inge Rehorst tijdens de herfstvakantie op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 oktober het derde mini-keeperskamp. De jeugdige keepers van 8-18 jaar hebben nog anderhalve week de tijd zich hiervoor op te geven. man noteerde. Patrick Rijnbeek en Luuk Kok waren de gelukkigen. Zondag spelen de oranje-zwarten aan de Willem de Rijkelaan tegen Woer den. Met dezelfde inzet zijn wij hoop vol. INLICHTINGEN: Postbus 175 2740 AD Waddinxveen 01727 - 13073 gesport hebben, start Toos idagmorgen 3 oktober van 11.15-12.15 uur een cursus ’’Bewegen voor iedereen” in de Toossoos (clubge bouw Kwiek) aan de J.W. Frisoweg. Centraal staat het bewegen in zijn al gemeenheid. Daarnaast is er gezellig heid. Dit seizoen biedt Toos ook gelegenheid aan ski-liefhebbers skigymnastiek te beoefenen. Elke donderdagavond (vanaf half oktober) wordt dit van 21.30-22.30 uur gegeven in de zaal aan het Kon. Wilhelminaplein (achter A.H). Voor liefhebbers van het toestelturnen (Toos denkt aan oud-tumsters of da mes die graag ’toestellen’ doen) is er op dinsdagavond van 21.15-22.15 uur een enthousiaste groep dames aan het werk in de zaal K.W.-plein. Voetbalclubs nog onderaan lijsten De eerste helft ging Waddinxveen bru taal in de aanval. Van achter uit werd er scherp gespeeld en met een hoog tempo werd het Bergambacht zeer las tig gemaakt. Toch was het Bergam bacht die het eerst scoorde. Een duidelijke buitenspelsituatie, drie man, werd niet afgefloten door de scheidsrechter, zodat de Bergam- bachtse spits met een gave lob Wilco Vermeij kon verschalken. Op dat moment was de hard werkende Bert Van Bruggen reeds uitgevallen na een harde tackel van zijn opponent. Zijn vervanger, Jan van Es, legde even voor rust de bal via zijn borst neer voor de voeten van John Schijff. Deze twij felde niet en scoorde beheerst. Na rust wederom een overtuigend Waddinxveen, met goede kansen voor de voorwaartsen. Na ongeveer een kwartier voetballen kwam de bal via een goede uittrap van Wilco Vermeij terecht bij Wim Hoogendoorn, die met sterk doorzetten de keeper passeerde: 1-2. Bergambacht ging vertwijfeld in de aanval en met een gekregen vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd het ongeveer een kwartier voor tijd onverdiend gelijk: 2-2. Waddinxveen berustte hier niet in en knokte keihard door. Op links ontving Robin Leunissen de bal, hij slalomde langs zijn tegenstander, trok naar bin nen en met een gaaf schot vlak langs de paal liet hij de goalie kansloos, zodat de terechte uitslag van 2-3 op het score bord kwam. Volgende week op sportpark de Sniep de thuiswedstrijd tegen Oudewater. Aanvang 14.30 uur. Het volledige programma is overigens nog niet definitief omdat de komst van Feyenoord-trainer Pim Doesburg (die een praatje zou houden over de W.K. in Italië) nog niet zeker is. Op de openingsdag zal Sparta-reserve- keeper Frank Kooiman te gast zijn van 9.30-13.00 uur. In deze tijd zal er een demonstratie worden gegeven, is er een deelnemers na afloop vragen stellen aan de Sparta-goalie. Om 15.00 uur is de tweede training en daarna een theorie-gedeelte en het einde van de eerste dag. De tweede dag staat in het teken van samenwerking met de jeugdselecties van Waddinxveen. Na de ochtendtrai- ning worden beide groepen bij elkaar gedaan en staan afwerkvormen en de coaching centraal. Om 17.00 uur zal Rob Overkleeft, scheidsrechter betaald voetbal, zijn op wachting maken en een praatje houden over het betaalde voetbal, de scheids- WINGING U Coenecopp WADDINXVEEN - In de twee be langrijkste afgebroken partijen uit de eerste ronde van de interne competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV zijn beslissingen gevallen. In beide partijen gaf wit zonder verder spelen op. In de tweede ronde won Hennink van Brinkhorst en nestelde zich daarmee op de hem vertrouwde plaats aan de kop. V.d. Bom kwam in zijn partij te gen Van Woudenberg een kwaliteit voor, maar dat was niet voldoende om de winst te behalen. Remise dus, en daarmee bezet V.d. Born de tweede en Van Woudenberg de derde plaats. Daarop volgen resp. De Niet en Van Oort, die het evenwicht gedurende hun partij niet wisten te verstoren. Philipse herstelde zich moeiteloos van het ver lies in de eerste ronde door Alblas te verslaan. Winst voor wit was er in de partijen Smit-Stouten, Claassen-Brobbel, Jan- sen-Van Sandijk, De Bock-Kloet en T. Goor-Reus. Zwart trok aan het langste eind in de partijen Littooy-Van Oos ten, D.J. van Offeren-Smitskamp, Ponsioen-Stam, H.E. van Offeren-Van Kleef en mevr. Timmermans-V.d. Geer. Niet minder dan vier partijen werden afgebroken, en wel de partijen Ellers- Maliepaard, Ritter-Muit, Kardol-V.d. Hoek en H. van Offeren-Prins. Remise was daarentegen slechts één uitslag, namelijk de bovengenoemde partij tussen De Niet en Van Oort. WADDINXVEEN - In de tweede competitieweek heeft Florida badmin ton, evenals vorige week, zeer goede resultaten behaald. Florida 1 speelde een uitwedstrijd in Wateringen tegen Velo 6 en had een goede start. Pieter Slits had weinig moeite met de meester van de cross-slagen, Henk Weijs, en won overtuigend met 9-15 en 8-15. Tweede heer Ronald Struys kwam wat traag op gang. De eerste game ging met 15-4 verloren. In de tweede en derde game echter was Ronald heer en meester: 3-15 en 2-15. Tegenstander Bas de Ruit was hele maal kapot gespeeld. De dames Ilona Groeneveld en Lies- beth van Bergeijk deden wat van hen verwacht mocht worden, namelijk win nen. Ook in de dubbelspelen was Flo rida oppermachtig. Eindstand 0-8. Het tweede team ontving de badmin tonners van Uss Utrecht 1. Eerste heer Dick van Teylingen begon moeizaam en verloor de eerste game met 5-15. Hij herstelde zich in de tweede game, won met 15-5 en in de be slissende game liet Dick zijn tegenstan der kansloos: 15-2. Hierna was het de beurt aan Jean La- maison. Met taktisch spel liet hij zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien. Een gemakkelijke overwinning: 15-9 en 15-3. Karin van Pel en Herma Schwiebbe wonnen de enkelspelen wel zeer ge makkelijk. Samen incasseerden zij slechts 10 tegenpunten. In de laatste partij van de wedstrijd, de mix-dubbel van Lucy Klaren en Rob Sikking, bo den de Utrechtse spelers iets meer te genstand maar konden een 8-0 neder laag toch niet voorkomen. Team 4 nam het op tegen Nieuwkoop 2. Alle vier de enkelspelen werden in drie games beslist in het voordeel van BC Florida. Het scoreverloop toonde een verrassende overeenkomst. Zowel Erik Besemer als Ronald Hei- tinga wonnen de laatste game met 15-6 en de dames Marion Daems en Sasja Struys verloren beide de tweede game met 8-11 en wonnen de beslissende game ook met dezelfde cijfers, name lijk 12-10. Een zwaar bevochten 4-0 tussenstand. De dubbelspelen bleken de Floridanen duidelij k beter te beheersenMet name Ton Horsman liet enkele sterke staal tjes zien. Alle vier de dubbelspelen werden overtuigend gewonnen. Eind stand: 8-0. WADDINXVEEN - Het door Korbis- korfbal op vrijdagavond 28 september te houden stratenkorfbaltournooi kan> geen doorgang vinden. Oorzaak van deze tegenvaller is de op getreden stagnatie bij het gereed ma ken van de lichtinstallatie. De opgetreden stagnatie moet in hoof-; zaak worden gezocht in de vertraging die is ontstaan bij de werkzaamheden van het energiebedrijf. Doordat het competitieprogrammaf geen verdere verschuivingen toelaat heeft het bestuur moeten besluiten het toumooi naar het volgend jaar te ver-; schuiven. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 13 en vrijdag 14 september stonden voor de kinderen van de pro- testants-christelijke Koningin Beatrix school aan de Zuidplashof in het teken van de sport. Donderdagochtend zag je langs het fietspad van de Gerstakker al lemaal blauw-witte kinderen wandelen op weg naar het voetbalveld van Wad dinxveen, om daar de dag op een spor tieve manier door te gaan brengen. In alle vroegte waren op het veld 12 verschillende spelletjes uitgezet, zoals spons-uitknijpen, stokleggen, shuttle parcours. Op het veld aangekomen zocht iedere groep een plekje voor de rug- of andere tas. Daarna ging de bel ten teken dat er met de spelletjes be gonnen kon worden. En daar ging het dan: met een bekertje water voorzichtig lopen en je emmer (proberen) te vullen als je zes had ge gooid, of over een wipplank lopen met een shuttle op een racket. Een voetbaldoel leent zich voor vele doeleinden. Dat bleek die dag wel. Er hingen op verschillende hoogten hoe pels waardoor de kinderen naar harte lust ballen en/of pittenzakken probeer den te gooien, en ook kon je er prima blokkentorens omgooien. Zo waren er over twee velden verspreid allerlei spelletjes te doen. En terwijl de zon er een warm tintje aan gaf ver maakten jong en oud(er) zich kostelijk met de verschillende activiteiten die dankzij de vele ouderhulp en de (gra tis) ter beschikking gestelde velden van Waddinxveen met veel plezier werden gespeeld. Meer tegen Henny Joling en Nelly v.d. Velde. Deze laatsten hadden 3 sets no dig om hun tegenstanders in de kwart finale de baas te blijven. Over de DD- poule C is nog niets te zeggen. Bij het heren dubbel A zal men Ab Herrenbrugh en Edwin van Erk zien, die in de halve finale Wim Keuzen kamp en Max van Os uitschakelden. Intussen zijn ook de wedstrijden in ge mengd dubbel van start gegaan. Ook daarvan worden de finales zaterdag verwacht. Wat de afgelopen weken betreft was er op dinsdag 11 september, na een week uitstel wegens regen, een geslaagde la- dies-day. Het ging daarbij niet om ge wonnen wedstrijden, maar om het aan tal gewonnen games. Er werd steeds 25 minuten gespeeld. Een uitgebreide nasi-lunch besloot het formele deel van de dag. Het grootst aantal games kwam op naam van Lia Sekeris. ’s Middags werd het spelen voortgezet, maar nu op recreatieve ba sis. WADDINXVEEN - Het veteranen team van de zwem- en waterpoloclub De Gouwe heeft weer een mijplaal be reikt. De honderdste wedstrijd in successie zonder verlies leverde al eerder een vermelding op in het ’’Groot Guiness Record Boek” als het ’’langst ongesla gen waterpoloteam”. Zaterdagavond kwam het team in zijn zesde competitiejaar in actie tegen de veteranen van AZC Alphen. Tien doelpunten waren nog nodig om de duizend vol te maken sinds de ’oprich ting’ van het team in 1985. Voor het eerst hebben er een paar mu taties plaatsgevonden. Twee ’oudjes’ hebben er een punt achter gezet. Leo Nieuwenhuyzen en Hans den Boer, sa men 115 jaar oud, hebben hun water- polobroeken aan de wilgen gehangen, waarmede de gemiddelde leeftijd van 50 aanzienlijk zakt. Er komt maar 72 jaar voor terug want de twee nieuwelingen Kors van Tilburg en Ed Claus zijn maar 36 jaar (35 jaar is de minimumgrens). Kors is een goede bekende van veel Waddinxveners want hij is de man die vele jaren het doel van het eerste van De Gouwe schoonhield. In het veteranenteam bewees hij zater dag ook als veldspeler van wanten te weten. Om de beurt met zijn broer aan voerder Kees van Tilburg scoorde hij er lustig op los. Het direct historisch wor dende tiende, dus tevens duizendste, doelpunt kwam van de hand van Kees. De uitslag werd 10-5, waarmede de reeks ongeslagen wedstrijden nu is ge groeid tot 110. WADDINXVEEN - Een zeer grote overwinning zaterdag voor het C-5 elf tal van Be Fair-voetbal. Zij wonnen met maar liefst 12-0 van Nieuwerkerk C-4. Topscoorder was Jelle van Herpen met 6 goals. Opnieuw winst was er voor C-3 en C-lOpnieuw verlies voor C-4 en C-2, dat nog geen punt vergaarden. Nog zonder verlies is B-l. Na twee ge lijke spelen, een overwinning van 2-1. Ook A-l won opnieuw knap bij Gouda met 1-3. Doelpunten van Martijn Clar- deij en Erik v.d. Vlierd (2x). De groot ste overwinning in de pupillen was voor F-4 wat met 0-11 won bij Olympia en D-l dat Soccer Boys met 10-2 verloeg. Totaal scoorden de pupillen van Be Fair 41 maal en kregen 52 doelpunten tegen dat is negatief. WADDINXVEEN - Be Fair verloor met 0-1 van Soccer Boys en staat met 3 punten uit 4 wedstrijden op de vijfde plaats van onderen. WSE speelde met 1-1 gelijk tegen Docos en bezet met 4 punten uit 4 wedstrijden de vierde plaats van onderen. On de B-regionale jeugd hoofdklasse verloor WSE met 4-3 van Dor drecht. In de zondagafdeling Gouda won Waddinxveen met 2-3 van Berg ambacht. De Waddinxveners staan met 4 punten uit 2 wedstrijden op de derde plaats van boven. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal leed tegen Oranje-Nassau uit Vlaardin- gen een geflatteerde 10-7-nederlaag. Ondanks dit verlies was coach Van de Brink toch tevreden, want het spel te gen deze kampioenskandidaat was be slist stukken beter dan de wedstrijd een week eerder tegen de Jodan Boys uit Gouda. Indien Korbis er in slaagt dit peil vast te houden en zo mogelijk iets te verbete ren zullen er zeker winstpunten be haald gaan worden en behoort een goede klassering tot de mogelij kheden De feitelijke reden van de nederlaag lag ook ditmaal weer aan het teveel missen van overigens goed gecreëerde kansen. Ondanks dat feit konden er toch nog 7 fraaie doelpunten gescoord worden. Het wachten is nog op de eerste wed- strijdpunten voor Korbis. Bij handha ving van het getoonde spelpeil behoort dit beslist tot de mogelijkheden. WADDINXVEEN -Be Fair-tennis kon zaterdag op het park De Buitenhof aan de Sniepweg de kwart en halve fi nales spelen in de HD- en DD-poules A, B en C. De finaleparti jen voor de onderlinge clubkampioenschappen he ren dubbel en dames dubbel laten door het slechte weer, vertragingen en aan passingen nog even op zich wachten. Hiervan zal sprake zijn op zaterdag 29 september. Het ziet er bij Be Fair niet naar uit dat dit seizoen nieuwe talenten de aan dacht zullen vragen. De namen van de winnaars tot nu toe zijn de bekende na men van het afgelopen seizoen. Zo zal men bij de DD-poule A Wil Boom samen met Ellie van Tol vinden. De vermoedelijke tegenstanders zijn de nog steeds jeugdige Evelien Bekker en Karin van Drimmelen die zaterdag in een 3-setter in de kwart finale Anna- marie Kuyper en Wil Hogenelst achter zich lieten. In poule B zullen in de finales uitkomen de dames Adri van Erk met len v.d. rechter en hoe zien die de keeper. Vervolgens is er een diner en om 20.00 uur zal Eric Plaisier een praatje houden over blessurepreventie. Tot slot is er een kleine disco tot 22.00 uur en daarna afsluiting van de tweede dag. Op de derde en laatste dag is iedereen weer om 9 uur aanwezig. Van 10.00- 11.30 uur wordt er getraind met twee programma’s, één voor 8-13-jarigen en één voor 14-18-jarigen. Na de lunch zullen van 14.00-16.00 uur keeperspelvormen worden gehouden en hierbij zijn kleine prijsjes te verdie nen en na de pauze mag elke trainer met zijn groep een training verzorgen naar eigen onderwerp. Vervolgens zal om 18.00 uur de afslui ting zijn met de prijsuitreiking en zul len hopelijk deze dagen weer als onver getelijk in de keepersdagboeken wor den bij geschreven. Organisator Inge Rehorst zit met één complete training en kunnen de klein probleem: ”Op het vorige kamp -;n-- -"--i waren er 10 hulptrainers en werd er ge traind in groepjes van vier. Dit was ide aal; en iedere keeper kon ook op zijn of haar zwakke punten worden gewezen. Nu vallen de dagen in een andere pe riode en niet iedereen is vrij. Dus en kele trainers kunnen tot hun grote spijt niet komen. Mochten tijdens deze da gen nog trainers beschikbaar zijn dan graag even een telefoontje naar 01828- 15207”. Nadat donderdag de onderbouw spor tief bezig was geweest, was op vrijdag 14 september de bovenbouw aan de beurt. De kinderen gingen op de fiets naar het veld van atletiekvereniging Antilope. Ook hier waren allerlei on derdelen uitgezet waarin de kinderen hun krachten konden meten, zoals ver springen, sprint, balstoten, hoogsprin gen, lange afstand lopen, hindemis- baan en estafette. Er waren onderdelen bij die zeker niet meevielen zoals kruiwagenloop, waar bij de kinderen zelf voor kruiwagen speelden, en het lange afstandlopen (een rondje over de hele atletiekbaan); daarbij vielen dan ook heel wat zweet druppeltjes, maar andere onderdelen waren dan weer wat gemakkelijker, waardoor de dag erg afwisselend was. Er werd sportief strijd geleverd, en de hele dag klonken de luide aanmoedi gingen over het veld. Mede dank zij de stralende zomerse zon kunnen niet alleen de deelnemers, maar ook de organisatoren, hulpou- ders en leerkrachten terugkijken op deze geslaagde dag. Na afloop fietsten de deelnemers weer terug naar school, waar hun een verrassing wachtte: een vaantje als herinnering aan deze sport dag 1990.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25