GEMEENTE WADDINXVEEN B. en W. kondigen nota aan Tennisclinic Het Gouwebad en De Duikelaar in tennishal Waddinxveens buitenland Leerbedrijf tuinbouw onzeker 'N OMWEG LANGS ONZE SHOWROOM Twintig j aar WORDT LEUKER. Groensvoorde Herindeling VAN||\BUNN1NGEN VJL/BODEGRAVEN SRTW-RADIOI Receptie 60-jarig Voorwaarts VERGADERINGEN SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING BO UWVERGUNNINGEN AFSCHEIDSRECEPTIE GEMEENTESECRETARIS Derde Wereld Wereldwinkel Anti-apartheid Schoolgebruik Boskoop TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 KS Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 26 september 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Veenkade 12 Otto-erf 52 Verleende bouwvergunningen Aard van het bouwplan: Bouwperceel: Trompstraat 4 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. Het afgelopen jaar heeft het Vredes- platform de mogelijkheid onderzocht een (steden-)band aan te gaan met een Tsjechische stad. Er zijn momenteel enige contacten met het Tsjechische Pelhrimov. In het kader van reeds bestaande con tacten tussen het gymnasium in Pelhri mov en de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, brengen Tsjechi sche leerlingen deze week een tegenbe zoek aan Waddinxveen. Op de agenda stond een ontvangst door het gemeen tebestuur. Momenteel onderzoekt B. en W. de mogelijkheden tot verbouw van het pand, c.q. het vinden van andere huis vesting. het kader van onder meer de stimule ring van de democratie in Zuid-Afrika tegemoet. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 3 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Woubrechterf 35 Abr. Kroesweg 9 01820-28011 De officiële opening van het zwembad zal plaatsvinden op vrijdag 2 november 1990. Hierdoor zal 1991 het eerste be grotingsjaar zijn, waarin het nieuwe zwembad volledig ’’draait”. Voor het zwemmen door mindervali- den, Boskoopse leden (40%) van de zwemclub ”De Gouwe” en de Red dingsbrigade, mogen geen bijdragen worden verwacht. Onderzocht zal wor den of de verstrekking van de directe en indirecte subsidie aan de vereniging een verandering moet ondergaan in die zin, dat deze wordt afgestemd op het aantal Waddinxveense leden. Op 11 september 1990 was de heer J. Meuleman veertig jaar in overheidsdienst werkzaam. Dit feit is voor hem aanleiding om per 1 oktober 1990 gebruik te maken van de regeling vrijwillig ver vroegd uittreden. De heer Meuleman is sedert 1 november 1963 in onze gemeente werkzaam; vanaf 16 mei 1976 als gemeentesecretaris. Ter gelegenheid van zijn vertrek zal op donderdag 27 september 1990 aan de heer en mevrouw Meuleman een afscheidsreceptie worden aangeboden. Deze receptie vindt plaats in de raadzaal en zal duren van 16.30 uur tot 18.00 uur en is voor een ieder toegankelijk. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. f Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 De Kerngroep heeft afgelopen jaar on der andere gesprekken gevoerd met de verschillende gemeenteraadsfracties. Voor de periode 1990-1994 zal de ge meente ’’zuivere koffie” van de We reldwinkel betrekken. Bij de Wereld winkel is aangedrongen op het schrij ven van een beleidsplan. WADDINXVEEN - Vrijdag 2 november wordt het Gouwebad ”de Sniep” in gebruik genomen en op zaterdag 1 december de sportzaal ”De Duikelaar”Dat hebben Ben W. gemeld in de toelichting op de gemeen tebegroting voor 1991. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren ver gunning verleend voor een collecte in de periode 1 tot en met 6 ok tober 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. jaarlijkse storting in de reserve voor het zwembad met 35.000,- verlaagd en verwerkt in de primitieve begroting. Opening van 2 sportcomplexen De werkgroep Anti-Apartheid Wad dinxveen verzorgt voorlichtingsactivi teiten en steunt tot en met eind 1990 twee projecten in respectievelijk Zuid- Afrika en Namibië. WADDINXVEEN - Op Nieuwjaars dag 1991 (dinsdag 1 januari) zal de ge meentelijke herindeling van noord oostelijk en midden Zuid-Holland een feit zijn. Samen met de omliggende gemeenten zal door Waddinxveen overlegd wor den hoe bereikt kan worden, dat de be trokken inwoners en ondernemingen gecoördineerd geïnformeerd kunnen worden over de consequenties van het feit, dat men per 1 januari 1991 tot een andere gemeente behoort. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Presentatie: Ton van Bemmel en Door Oremus. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond» vullen hitgevoelig programma met muj ziek en informatie gericht op jongeren. Op de hele uren uitgaanstips, nieuws en de vacaturebank. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman en Gerbeq van Kruistum en Ron Menke. van de Samenwerkingsschool voor HAVO/ u alleen dan terecht indien u een af-’ OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TELEFOON: 01726-11500 Tevens zal nagegaan worden wat de mogelijkheden zijn tot ruimere open stelling van de winkel, een efficiëntere bevoorrading, verhoging van de omzet en uitbreiding van het assortiment. Vanaf 4 oktober wordt een omweg langs onze showroom nog leuker. Veel meer mogen we u nu niet vertellen, maar u kunt erop rekenen dat we niets te veel zeggen! ’t Liefst zouden wij u al alles verklappen en het wel van de daken willen schreeu wen. Dat komt omdat we - Begroting 1991, waaronder: a. Begroting 1991 van de Cie. Sociaal Cultureel Werk en Kunst zinnige Vorming. b. Begroting 1991 Atheneum Waddinxveen. zélf zo enthousiast zijn. Maar het mag niet. Het is ons verboden. Laten we daarom dit af spreken: wij zeggen niet meer dan dat 4 oktober een héél bij zondere dag wordt. En dat een visite aan onze showroom vro- lijk kan uitpakken. En zéér de moeite waard is. Vooruitlopend op de oprichting van het leerbedrijf wordt het aangekochte tuinbouwbedrijf door middel van een tijdelijke gebruiksovereenkomst geëx ploiteerd en in bedrijf gebracht door Buro Nieuwland. Zodoende wordt ver val voorkomen en is het bedrijf startklaar in geval het leerbedrijf werkelijk kan starten. Voor de noodzakelijke coördinatie tus sen de terreinen economische zaken en werkgelegenheidsbeleid is onlangs de werkgroep ’’Werkgelegenheidsbeleid” opgestart. Deze werkgroep bestaat uit de portefeuillehouder Sociale Zaken en vertegenwoordigers van de afdelin gen Welzijn en Onderwijs, Algemene Zaken en Sociale Zaken. Deze werkgroep zal het beleid op het gebied van werk en scholing verder vorm geven. Zij zal de nieuwe gemeen telijke taken als Jeugd Werk Garantie- plan en de banenpools verder uitvoe ren. Activiteiten voor de nabije toekomst -prog ramma- Het particulier initiatief, het Vredes- platform, is verantwoordelijk voor ver dere uitwerking van deze band. De ge meente zal hierbij enige ambtelijke on dersteuning leveren en - indien gewenst - te zijner tijd Tsjechische gasten ont vangen. Op de agenda o.a.: - Huisvestingsoverzicht 1991/1993: a. Afwijzende beschikking ministerie en het daartegen bij de Raad van State ingestelde beroep; b. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet i.v.m. de verplaatsing van een noodlokaal nabij de Jan Ligthart- school. - Door de commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vor ming vastgestelde activiteitenplannen 1990. - Advies inzake huursituatie basiseducatie. - Verzoek art. 74 W.B.O. inzake glas-, storm- en waterschade van de protestants christelijke scholen. Dat schrijven B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1991. Er is contact gelegd met omliggende gemeenten over organisatorische en fi nanciële deelname van het leerbedrijf. De reacties hierop zijn terughoudend positief. Recentelijk is subsidie aangevraagd bij het Europees Sociaal Fonds. Het leer bedrijf is voor 1991 aangemeld als bij zonder regionaal projekt (BRP) bij het Regionale Bestuur Arbeidsvoorzie ning. Ten behoeve van de nadere voorberei ding van het leerbedrijf zal de raad naar verwachting in oktober voorgesteld worden een nader voorbereidingskre- diet beschikbaar te stellen. Dit najaar nog zal zij aandacht beste den aan haar 15-jarig bestaan. De Kerngroep zal B. en W. betrekken bij de opstelling van de eerder genoemde notitie. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 3 oktober 1990, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op dinsdag 2 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - De realiseerbaarheid van dit leerbedrijf is thans in onderzoek. Onzeker is of de oprichting van het leerbedrijf op korte ter mijn te realiseren valt. Bespreking met de provincie over de aanvraag van subsidie ten laste van het provinciaal werkgelegenheidsplan is positief verlopen. Conform de doelstelling in het beleids programma is de bezuiniging van 25.000,- in de sportsector verwerkt. Het betreft een verantwoorde bezuini ging op het onderhoud van de sporthal, sportzalen en gymnastieklokalen Ten aanzien van de verrekening van de B.T.W. voor de reconstructie van de groene velden is er nog geen duidelijk heid. De inspecteur der belastingen heeft hierover nog geen uitspraak ge daan. Binnen de Algemene Reserve is hiervoor een bedrag van 300.000,- ge reserveerd. De rijksuitkering voor het schoolge bruik in de nieuwe, op 1 december aan staande in gebruik te nemen, sportzaal ”De Duikelaar” in Zuidplas zal voorlo pig een in de primitieve begroting op genomen financiële tegenvaller van plm. 40.500,- (structureel) opleveren. In tegenstelling tot de exploitatie-op- zet, waarbij is uitgegaan van een ver goeding voor twee A-lokalen, heeft het Ministerie beslist dat slechts een ver goeding wordt gegeven voor één A-lo- kaal en één C-lokaal. Onderzocht wordt of aan het Ministerie een onder- bouwd verzoek kan worden gedaan om dit besluit te herzien. Nu de sportzaal in ”De Duikelaar” per 1 december aanstaande in gebruik wordt genomen zal het aantal ver huurde uren in de binnensportaccom- het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het oprichten van een tuinhuisje het gedeeltelijk veranderen van een warenhuis in een bedrijfsruimte het gedeeltelijk veranderen van een woonhuisplaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Gvan Dort Kroonweg 2 het gedeeltelij k vernieuwen van een warenhuis modaties in 1991 met plm. 1000 uur toenemen (onder andere ten behoeve van zaalhandbalsport). Ten aanzien van de verbouw/nieuw- bouw van het zwembad, reconstructie van de groene velden en de bijdrage aan de verplaatsing van de korfbalver eniging ’’Korbis” wordt voorshands uitgegaan van de situatie, dat een en ander binnen de bestaande kredieten kan worden gerealiseerd. Conform het beleidsprogramma is de WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 29 september van 16.00-17.30 uur houdt de Waddinxveense brassband Voorwaarts in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een receptie ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan. Het bestuur recipieert dan voor ieder een. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan wordt er vrijdagavond 29 okto ber in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een jubileumconcert door Voorwaarts gegeven. Aan dit concert werkt mee het Volen dams Koor Belcanto, dat zich in kle derdracht zal hebben gestoken. Het concert begint die avond om acht uur en is toegankelijk tegen betaling van vijf gulden per persoon. tram, kan de jeugd zich laten grimeren en is er een springkasteel. Heel bijzonder is het prijzenspel ’’Doet ie ’t of doet ie ’t niet”, dat gedurende de feestelijke dag in het winkelcentrum Groensvoorde van volgende week za terdag zal worden gespeeld. Het publiek maakt dan kans op mooie prijzen, beschikbaar gesteld door het jubilerende Waddinxveense winkel centrum. In deze koopstrip staat men niet alleen stil bij het 20-jarig bestaan, maar richt woningstoffeerder ’’Harwa” de aandacht op het 5-jarig bestaan en Bastiaan Optiek op het 1-jarig bestaan Contacten met de gemeente Boskoop hebben duidelijk gemaakt, dat de ge meente Boskoop niet bereid is een (in directe) bijdrage te leveren aan het zwembad door een vorm van subsidie aan de huurders van het bad. ZONDAG 30 SEPTEMBER 1990 9.00-12.00 uur - Uitzending van de Ge, reformeerde Kerk. Voor de dienst za| er rustige muziek gedraaid worden. D^ kerkdienst begint om 9.30 uur. Na da dienst zal er een impressie te beluiste ren zijn van de gemeentezondag di<} zondag 23 september gehouden is in dq Ontmoetingskerk. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Hans van Meurs. WADDINXVEEN - In het Tenniscen trum Waddinxveen aan de Sniepweg wordt zaterdagavond 6 oktober vanaf zes uur onder leiding van de Waddinx veense tennisleraren Ron Groot en Frank van den Berg een tennisclinic ge geven. Dit houdt in dat er een bepaald aspect van het tennisspel wordt uitgediept en getraind. Dit keer staat de dubbel- speltaktiek op het programma. De 36 deelnemers zullen over 3 groe pen van 12 naar sterkte worden inge deeld. De eerste groep begint om 18.00 uur. Per groep wordt er 1,5 uur ge traind. De kosten bedragen 25,- per persoon. Voor opgave kan men bellen naar de tennishal, tel. 01828-18164. WADDINXVEEN - Het winkelcen trum Groensvoorde in Waddinxveen gaat het 20-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt zaterdag 6 oktober Op die dag timmeren de winkeliers ter gelegenheid van het vierde lustrum aan de weg met attracties, demonstraties en aanbiedingen. Er zullen diverse kraampjes worden neergezet, er kan worden geproefd en er is een kraam met koffie en frisdran ken voor de winkelende bezoekers. Om de sfeer er in te houden speelt er een boerenkapel, rijdt er voor de kin deren door Groenswaard 2 een pony- WADDINXVEEN - De afgelopen jaren zijn er binnen de gemeente Waddinxveen diverse ontwikkelingen geweest op het gebied van interna tionaal beleid. In een gemeentelijke notitie ’’Internationale aspecten” zullen B. en W. het ’’buitenlandse beleid” van Waddinxveen voor de ko mende jaren aan de orde stellen. Op de agenda o.a.: - Brief van de heer Van Egmond c.s. ten behoeve van bouwplan Groenswaard III ’89. - Bouwplannen/aanlegvergunning ex artikel 19.3 WRO. - Brief inzake nertsenfokkerij aan het Noordeinde 150b. - Begrotingen 1991. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van de bouw van een kan toorgebouw voor de Ned. Middenstands Bank aan de Kerkweg- Oost. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Met belangstelling ziet Ben W. de ont wikkeling van de vereniging LOTA in zijn c.a. de oprichting van een uitvoe ringsorganisatie (gedacht wordt aan één stichting) en het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente en het nieuwe Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening ’’Rijnstreek”. Met het R.B.A. worden afspraken gemaakt over de instelling van de bananpools voor langdurig werklozen. Overigens beschikt Waddinxveen voor 1991 over maximaal 4 banenpoolplaat- sen; per plaats wordt een rijksbijdrage van 7.000,- ontvangen. Ook zal de werkgroep een arbeidsplaatsenover eenkomst opstellen, waarin de verhou ding tussen de banenpool en de inle nende instelling wordt vastgelegd. Het begeleidingscontract met Job Creation loopt af op 1 oktober 1990. Thans beraden B. en W. zich over het beheer van het ondernemerscentrum na 1 oktober 1990. De beide bedrijfshallen zijn nagenoeg volledig verhuurd. De exploitatie ver toont een licht positief resultaat. Subsidieverstrekking voor komend jaar zal na indiening van haar jaarplan en subsidie-aanvraag door ons overwo gen worden in het kader van de na jaarsnota 1990. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: .elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt spraak hebt gemaakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3