Bibliotheek Collectrice Tien commissie reparatie. Herbezinning op toekomst De Bonkelaar Staatsloterij verdwijnt Schade aan uw auto vereist deskundige bezuinigt vergaderigen en driedaags debat Definitief per 1 januari Bouw van 20 huurwoningen Energie-actie Van den Broek Twee vrouwen raken 49 kg. gewicht kwijt Eerste paal geslagen voor pand Hageman Annemieke Altewischer in nationale jeugdselectie Voetbaltruuk Groeneweg komt later Muziekkeus W’vener voor KRO-radio Versnipperde kerstbomen Kamer over Incoterms Open Cirkel over vakantie en creativiteit Kerk zoekt fotomateriaal voor expositie WADDINXVEEN - Voor de foto-ex- positie tijdens de herdenkingsweek van de 50-jarige hervormde Immanuël- kerkgemeente in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan wordt nog mete- riaal gezocht. Buurthuiswerk Kuren Emancipatie Koopgedrag Regeling Kreater Minderheden ia sms TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/n zaterdag van 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S 'FOCWA, kenmerk voor vakwerk GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 tteibedrijf t-Witteman RB Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 26 september 1990 -JP- Een schets van het nieuwe bedrijfspand dat Hageman Collection in Coenecoop aan het bouwen is. i iFOCWA aan te bieden •1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Omdat de afgelopen periode geen uit gaven zijn gedaan, is het budget voor emancipatie-aangelegenheden met 5.000,- verminderd. Het nog beschik bare budget is onder meer bestemd voor uitvoering van de nota Emancipa tiebeleid, emancipatie-activiteiten en scholing. Voor uitvoering van een aantal beleids voornemens, geuit in de nota Emanci patiebeleid, zal wederom ten behoeve van de uitvoering, een beroep worden gedaan op de Vrouwenraad. WADDINXVEEN - Twee Wad- dinxveense vrouwen zijn ingescha keld om in deze streek propaganda te maken voor het aan de Kazerne straat in Gouda gevestigde figuura- nalyse-instituut Body Balance. Het gaat om de 46-jarige mevrouw C. Cuvelier, die haar 'gewicht zag afnemen van 101 kg. naar 74 kg en dus 203 cm. afslankte, en de 24-ja- rige Bea Broer, die van 84,9 kg te rugging naar 63 kg. en 162 cm. af slankte. Dat is samen 49 kg. In advertenties van Body Balance worden de enthousiaste verhalen van de twee Waddinxveensen afge wisseld met die van 10 andere, die allemaal succes hebben gehad bij de aanpak van de Goudse Betsy Plaat. Het onder de verantwoordelijkheid van de commissie uit te voeren club en buurthuiswerk zal zich de komende ja- ren op het huidige niveau handhaven. Ten behoeve van de Wijk en Speeltuin vereniging Zonnig Zuid wordt gestu deerd op een beperkte uitbreiding van de accommodatie. WADDINXVEEN - In opdracht van de woningbouwvereniging Waddinx- veen worden er in de woonwijk Zuid- plas 20 sociale huurwoningen ge bouwd. De woningen worden naar een ontwerp van het architectenbureau L. Rogge veen BV neergezet door Noorlander Bouw BV uit Leiderdorp. Daarnaast is ten behoeve van de uit breiding van adviestaken van de vrou wenraad een budget beschikbaar. Het beleid om bedrijven aan te trekken die relatief veel arbeidsplaatsen voor vrouwen opleveren wordt zomogelijk voortgezet. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het ook in deze streek bekende be roep van collecteur en collectrice voor de Staatsloterij verdwijnt per 1 ja nuari 1991. Het ministerie van Financiën, de Vereniging van Collecteurs en Collectrices en de Staatsloterij hebben op 18 september overeenstem ming bereikt over een financiële regeling voor de personen die nu nog als collecteur/collectrice werkzaam zijn. WADDINXVEEN - Herbezinning op de voorgenomen verbouwing van De Bonkelaar conform het raadsbesluit over de nota ’’Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vorming” heeft geleid tot opschorting van de uitvoe ring van dit onderdeel van het besluit. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. De eerste paal werd geslagen door mevrouw P. N. Hageman-van Bemmeg (Foto: Sjaak Noteboom). In haar mooi uitgeruste studio, waar figuuroefeningen worden ge daan in combinatie met warmte en ozon, worden succesvolle kuren ge geven. Zo’n kuur kost 48,50 per keer, wordt tweemaal in de week gegeven en duurt minimaal 4 maan den, plus nog een afbouwperiode. Mevrouw Cuvelier, die een juwe- lierszaak heeft aan het Koningin Wilhelminaplein en bestuurslid is van de KNOV-afdeling Waddinx veen, heeft maat 48 ingewisseld voor maat 40. ’’Daar had ik nog niet van durven dromen, dat nog eens mee te ma ken. Mijn conditie is erg verbeterd, waarvan de cirkel van te weinig be wegen, door vermoeidheid, ook doorbroken is”, zegt ze alle eer daarvoor doorverwijzend naar Body Balance. Bij Bea Broer sloegen de stoppen door toen ze voor de zoveelste maal op de weegschaal ging staan en zag dat er weer niets van af was. ”Ik kan nu maat 40 aan, en wat belang- rijker is, mijn zelfvertrouwen is een stuk groter en beter dan toen ik dik was”. WADDINXVEEN - Mevrouw P.N. Hageman-van Bemmel sloeg vorige week donderdag op het bedrijvenpark Coenecoop de eerste paal voor het nieuwe bedrijfspand van Hageman Collection uit Alphen aan den Rijn. Hageman is im- en exporteur van ex clusieve audio-tv-meubelen en ver koopkantoor voor alle EG-landen van MD AS, een luidsprekerfabrikant uit Zweden. Hageman Collection levert aan onge veer 1.500 radio- en tv-zaken en groot winkelbedrijven in Nederland. Tevens levert het binnenkort Waddinxveense bedrijf aan vaste importeurs in geheel Europa. In de Verenigde Staten wordt de Hage man Collection gedistribueerd door een vergelijkbare firma in Chicago, waarmee een samenwerkingsverband bestaat. koopkanalen, zoals postkantoren, grenswisselkantoren en de girale ver koopmogelijkheden Van oudsher geschiedt de verkoop van staatloten door collecteur/collectrices, mensen die de lotenverkoop als hoofd beroep hebben en debitanten (winke liers die de lotenverkop als bijverdien ste hebben). Bij de aanstelling van col- lecteurs/collectrices hebben vroeger sociale indicaties een belangrijke rol gespeeld. Zo zijn er in de jaren ’50 veel weduwen aangesteld omdat er in die tijd nog geen weduwen- en wezenpen sioen bestond. De verkoop van loten, die meestal vanuit de particuliere wo ning plaatsvond, gaf hun de mogelijk heid weer een leefbaar inkomen op te bouwen. De met deze voorlichtingsactiviteiten gemaakte kosten zullen ten laste van het algemene voorlichtingsbudget wor den gebracht, waardoor een bedrag van 5.000,- voor kosten minderhe denbeleid kan vervallen. Overigens wijst B. en W. er nog op dat als uitgavenstijging een bedrag van 4.400,- is opgenomen wegens hogere vervoerskosten opvanggroep andersta ligen. Deze uitgaven hebben een na drukkelijke relatie met het minderhe denbeleid. Begin 1991 zal de raad een tweede eva luatie toezenden van de opvanggroep anderstaligen. De resultaten hiervan zullen bepalend zijn voor het structu reel beschikbaar stellen van financiële middelen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met ingang van vorige maand zijn nieuwe subsidieregelingen van kracht gewor den om besparingen van energie te sti muleren. Minder energie gebruiken betekent minder warmtevervuiling en een verminderde uitstoot van stikstof. Ook gaan onze voorraden fossiele brandstof langer mee. Minder energie- verbuik is ook de basis voor een lagere voorschotnota van het energiebedrijf. De nieuwe regelingen zijn bedoeld voor eigenaren van woningen en ge bouwen. Ook huurders van utiliteitsge bouwen komen in aanmerking. Subsi die wordt verstrekt op isolatie en op stookinstallaties met een hog rende ment. Met het oog hierop houdt J.J. van den Broek Installateurs BV, met vestigin gen aan het Reyerskoop in Boskoop en de Kerkweg in Waddinxveen, een re clamecampagne voor hoog rendement met een najaarswarmteshow, dit j aar in het teken van energiebesparen met een keur aan apparaten, kachels en boilers. Vooral hoog rendement-ketels van toonaangevende merken, kombike- tels, optimaliseringsapparatuur en zon neboilers. Een pas opgesteld evaluatie-verslag geeft de stand van zaken weer met be trekking tot de uitvoering-van de be leidsaanbevelingen uit de nota ’’ge meentelijk emancipatiebeleid”. Hierin wordt aangegeven van inmid dels een aantal zaken op de rails is ge zet. Ook worden ideeën en suggesties gedaan ten behoeve van andere nog uit te voeren aanbevelingen. De kinderopvangmaterie is, mede in verband met de complexiteit, een apart beleidsveld geworden, maar heeft een sterk emancipatoir karakter en is der halve gerelateerd aan dit terrein. Het periodiek overleg met de Vrou wenraad vindt ook in deze raadspe riode doorgang. Naast informatie, die in dit overleg wordt uitgewisseld, wor den er nieuwe ideeën besproken. WADDINXVEEN - In de nationale jeugdselectie van de landelijke bow lingbond is doorgedrongen de 16-jarige Waddinxveense Annemieke Altewi scher, uitkomend voor het Hofstede- team van de Rijswijkse Bowling Bond De Vlietstreek. De Waddinxveense is uitgenodigd voor de nationale jeugdselectie bowlen op basis van haar geleverde prestaties over het afgelopen seizoen. In de twee jaar dat zij bowlt is het haar gelukt om zich bij de nationale jeugd- top te voegen. Annemieke Altewischer speelde een sterk seizoen. Van de 18 gespeelde na tionale toumooien wist zij er 5 op haar naam te brengen, waarbij 5 tweede en 6 derde plaatsen. Deze prestatie heeft zij mede te danken aan bowlingcentrum ”de Hofstede” waar zij vrijblijvend mag bowlen en haar trainer Francois Soogen, dit sei zoen opgevolgd door Ben van Spron- sen, die tevens ’’Jong Oranje”-meisjes 18 tot en met 21 jaar, onder zijn hoede heeft. De Staatsloterij is door de jaren heen gegroeid tot een professionele organi satie binnen de veranderde kansspel- markt. Niet alleen de kansspelmarkt maar ook het koperspubliek en het koopgedrag zijn door de jaren heen veranderd. De Staatsloterij moest haar verkoop- net aan deze ontwikkelingen aanpas sen. Lotenverkoop vanuit de particuliere huiskamer paste niet meer in het veran derde tijdsbeeld. Daarom is eind 1974 besloten geen nieuwe collecteurs/col- lectrices meer aan te nemen en het ver- koopnet uit te breiden via andere ver- - Het gestructureerd overleg met verte genwoordigers van etnische minderhe den zal binnenkort weer van start gaan. Evenals voorgaande jaren zullen wel- zijnsactiviteiten voor o.a. minderheids groeperingen onder de paraplu van het sociaal cultureel werk worden uitge voerd. Uiteraard zal binnen het kader van ’’Sociale Vernieuwing” het minderhe denbeleid een belangrijk aandachts veld zijn. In 1974 waren er nog 375 collecteurs en collectrices werkzaam voor de Staatslo terij. In 1989 waren dit er nog 38. Het ministerie van Financiën heeft in juni 1989 besloten om na te gaan of men voor deze groep tot een aanvaardbare financiële regeling kon komen. Met de regeling die op 18 september getekend is en het besluit uit 1974 zal per 1 januari 1991 een oud Nederlands beroep definitief verdwenen zijn. ZEVENHUIZEN - Vanwege het selchte weer is afgelopen zaterdag het voetbalfestijn van de voetbalvereni ging Groeneweg in Zevenhuizen niet doorgegaan. De aangekondigde komst van de KNVB-Voetbaltruuk is uitge steld naar woensdagmiddag 26 septem ber om half twee in het sportpark Van ’t Verlaat. In het kader van het 100-jarig bestaan van de KNVB rijdt deze voetbaltruuk op aanvraag van de voetbalverenigin gen door heel Nederland. De Voetbaltruuk, bestaande uit een touringcar en grote aanhanger met voetbalspelen, is bedoeld om de jeugd een voetbalprogramma a- vol voetbalplezier. Er zijn 15 voetbalspelen, zoals vier-te- gen-vier, zuiver schieten, tjoekvoetbal, voetvolleybal, hard schieten en de le vensgrote foto van het Nederlandse elf tal. WADDINXVEEN - In het KRO- radioprogramma "Daar word je stil van" op Radio 4 is maandagmorgen 1 oktober tussen 9.30-10.00 uur te gast het Waddinxveense lid van de rooms-katholieke St. Victorparo- chie, Ferry Bergsma. In afwisseling met bekende Neder landers en beroemde koren vertelt hij de luisteraars dan over zijn voorkeursmuziek en wat die mu ziek aan religieuze gevoelens bij hem oproept. Want muziek maakt stil en brengt verwondering en ont roering. "Een nog onbekende Nederlander uit onze parochie heeft de KRO er opmerkzaam op gemaakt dat ook niet bekende Nederlanders diep ge raakt kunnen worden door muziek en dat deze mensen nooit een kans krijgen daar iets van te vertellen. De KRO heeft deze opmerking ter harte genomen en onze medeparo- chiaan uitgenodigd zijn voorkeurs muziek te laten horen en met enige woorden toe te lichten”, aldus pa ter Tom Buitendijk. Ferry Bergsma zal voor de radiomi- crofoon muziek van het St. Victor- kerkkoor ten gehore laten brengen WADDINXVEEN - Het gemeentelijk beleidsprogramma 1990-1994 heeft onder meer financiële consequenties voor de Stichting Openbare Bibliotheek. In de meerjarenbegroting is een subsidieverlaging van 20.000,- per jaar voorgesteld, ingaande 1 januari 1991Hierover is inmid dels overleg gevoerd met de bibliotheek. Deze zal een beleidsnotitie samenstellen, waarin zij aangeeft in hoeverre en bij welke posten zij deze bezuinigingen denkt te kunnen verwezelij- ken. Over deze voorstellen zal nog een vervolgoverleg plaatsvinden. Voorshands wordt door B. en W. aangenomen, dat de eerste bezuini gingsronde ad 20.000,-zal worden verwezenlijkt. 2. de commissie voor marktzaken: dinsdag 9 oktober, 19.30 uur. 3. de commissie volkshuisvesting, mi lieu en energie: dinsdag 9 oktober 1990, 17.00 uur. 4. de commissie voor kunst en cultuur: maandag 8 oktober 1990, 20.30 uur. 5. de commissie voor de ruimtelijke ordening, woningbouw en bedrijfster reinen: dinsdag 2 oktober 1990, 19.30 uur. 6. de commissie voor sociale zorg en volksgezondheid: dinsdag 9 oktober 1990.19.30 uur. 7. de commissie onderwijs, personeel en sociaal cultureel werk c.a.: woens dag 3 oktober 1990,19.30 uur. 8. de commissie voor openbare werken en verkeer: woensdag 3 okto ber 1990,19.30 uur. 9. de commissie voor economische za ken, sport, recreatie en emancipatie: woensdag 10 oktober 1990,19.30 uur. 10. de commissie voor de financiën c.a.: donderdag li oktober 1990,19.30 uur. WADDINXVEEN - Begin dit jaar kwam het er net niet meer van, maar begin januari 1991 is het zover. Dan worden aan de oevers van de Petteplas geen kerstbomen meer verbrand op ini tiatief van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven en de vrijwillige brandweer, maar versnip perd. Een langjarige traditie verdwijnt op die manier. Dit jaar waren in Wassenaar en Oegst- geest de kerstboomverbrandingen al taboe. Beide gemeenten vonden het uit milieu-overwegingen niet langer ver antwoord een grote verbranding te or ganiseren. Inwoners van beide plaatsen werden opgeroepen kerstbomen bij de ge meente in te leveren, waarna de bomen zullen worden versnipperd en tot com post verwerkt. Volgens een woordvoerder van de ge meente Wassenaar vervuilt de lucht door verbranding en is de kans dat schadelijke stoffen vrijkomen aanzien lijk. ’’Mensen gooien nu eenmaal graag rubber en spuitbussen met CFK’s op de vlammen ’want dat fikt zo lekker’, maar dat gaat ten koste van het milieu. Daarnaast zijn kerstbomen uitstekend geschikt voor hergebruik”. In Oegstgeest ontstond het idee voor ’’versnippering” in de wandelgangen van het gemeentehuis. ”A1 een aantal jaren zij wij niet geluk kig met de kerstboomverbranding. Wij denken dat deze oplossing een posi tieve bijdrage is aan het schoner maken van het milieu”, aldus een voorlicht ster. Zowel Wassenaar als Oegstgeest hebben acties georganiseerd om de jeugd aan te sporen kerstbomen op te halen en bij de gemeente in te leveren. In Oegstgeest krijgt een kind voor ie dere ingeleverde boom een lot met een kans op een bezoek aan een vuilver brandingsinstallatie. In Wassenaar krijgt een kind voor iedere ingeleverde kerstboom een kwartje. De brandweer van Oegstgeest is blij met het besluit. Niet alleen uit milieu- öogpunt, maar ook omdat de jaarlijkse kerstboomverbranding een zware be lasting is voor de vrijwillige brandweer van de gemeente. De verbouwing van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater zal in 1991 volledig zijn uitgevoerd. Hierdoor krijgt de stichting voor het seizoen ’91- “’92 de optimale gebruiksmogelijkhe den van het gebouw. De ontwikkeling van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming zal na het afslui ten van het boekjaar 1991 worden ge toetst aan de inhoudelijke en financiële doelstellingen uit de nota. GOUDA - Woensdag 10 oktober houdt de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland, in samenwerking met de Fenedex, ICC en de EVO, een bijeenkomst over ”De nieuwe Inco terms 1990, onmisbaar in de internatio nale handel”. De bijeenkomst vindt plaats te Gouda, in het gebouw van de KvK, Burg, van Reenensingel 101, aanvang 13.30 uur. In het internationale handelsverkeer wordt in toenemende mate gebruik ge maakt van Incoterms. De snelle ont wikkelingen op het gebied van interna tionaal transport, distributie en het electronisch berichtenverkeer (EDI) vereisten een aanpassing van de be staande Incoterms. Incoterms omschrijven verantwoorde lijkheden, rechten en plichten bij trans acties tussen kopers en verkopers. ICC, de Internationale Kamer van Koophandel, heeft onlangs de Inco terms 1980 aangepast aan de eisen van het huidige internationale handelsver keer. Per 1 juli 1990 zijn de nieuwe In coterms 1990 in werking getreden. Het hanteren van Incoterms vereist kennis, inzicht en ervaring. Wat spreek je af met je leveranciers en afnemers? Welke verplichtingen ga ik aan bij het hanteren van een bepaalde Incoterm? Is er een overgangstermijn tussen de 1980-versie en de huidige versie? Deze en nog vele andere vragen uit de praktijk zullen tijdens de bijeenkomst ”De nieuwe Incoterms 1990, onmis baar in de internationale handel” beantwoord worden. De bijeenkomst heeft een tweeledig karakter: enerzijds duidelijke kennis en praktijkervaringsoverdracht over de wijzigingen in de Incoterms, anderzijds een stimulans de Incoterms als leve ringsvoorwaarden te hanteren naar al uw internationale afnemers. De bijeenkomst is bestemd voor ex portmanagers, medewerkers export-/ importafdelingen, declaranten en an deren die direct of indirect te maken hebben met Incoterms in de praktijk en voor functionarissen van expeditie-on- dememingen, banken en verzekerings maatschappijen die een adviserende taak vervullen. Voor de komende periode staat een aantal voor het beleidsveld minderhe den te ondernemen activiteiten op de rol. In het beleidsprogramma 1990-1994 is hiervoor de aanzet al gegeven. De nota Minderhedenbeleid dateert uit 1986 en wordt geactualiseerd. Voorlichting is bij de herziening van de nota in elk geval een aspect dat aan dacht verdient. De voorlichting zal be trekking hebben op de cultuur van min derheden. Ook zal aandacht worden besteed aan de voorlichting van min derheden met betrekking tot hun deel name aan de Nederlandse samenle ving. Extern onderzoek, uitgevoerd in de tweede helft 1990, naar de mogelijkhe den van een nieuwe opzet van het jon gerenwerk en de positie van De Bonke laar en het Gemaal zal duidelijkheid over de toekomst van de Bonkelaar als jongerencentrum moeten brengen. Thans wordt gestudeerd op alterna tieve mogelijkheden voor het Muzi kantencollectief, die niet behoeven te leiden tot dure voorzieningen aan De Bonkelaar. B. en W. zijn hierover in overleg met de gegadigde voor het te bouwen ’’uitgaanscentrum” nabij het zwembad. Zo zal ten behoeve van de recreatieve voorzieningen voor jonge ren vooral meer aansluiting bij de parti culiere sector worden gezocht. B. en W. hoopt de raad zo spoedig mo gelijk over een en ander nader te infor meren of voorstellen te doen. Voor het komende jaar is een vermin dering van de personeelslasten van de Stichting Werknemerspool van 25.000,- voorzien, zulks ter uitvoering van het Beleidsprogramma 1990-1994. WADDINXVEEN - ’’Vakantie en creativiteit” is het thema van de avond die de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel woensdagavond 3 ok tober om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse houdt. Enkele lidmaten van de Centrale Hef- vormde Gemeente vertellen die avond iets over vakantie-evangelisatiewerk in Nederland, Tsjechoslowakije en Frankrijk. Iemand laat dia’s zien van een tocht langs de eerste christengemeenten in Turkije. Bezoekers worden uitgenodigd om ook hun inbreng te hebben met dia’s, foto boeken, souvenirs, schelpen, ge droogde bloemen, stenenverzameling, schilderwerken, gedichten of een ver haal. Vooraf kan men met K. de Hek 'overleggen over de eigen inbreng (tel. 14503). Iedereen is welkom. De foto-expositie gaat over het wel en wee van de Vereniging Wet en Evange lie en de Immanuëlkerkgemeente. Over de periode van 1940-1964, toen er nog geen eigen kerkgebouw beschik baar was en de diensten in de Remon strantse Kerk en later in het Vereni gingsgebouw Het Trefpunt werden ge houden, weinig visueel materiaal be schikbaar. Indien men over foto’s, krantenknip sels of andere geschriften beschikt, dan wil de Immanuëlkerk hiervan gaarne gebruik maken. Men kan hierover con tact opnemen met C.H. de Ruijg, Da Costaweg2, tel. 14827. WADDINXVEEN - Een tiental com missievergaderingen en een driedaagse begrotingsbehandeling zullen er de ko mende maand worden gewijd aan de sluitende gemeentebegroting voor De vergaderingen van de gemeente raad waarin deze stukken worden be handeld, worden gehouden op: - maandag 22 oktober 1990, aanvang 19.30 uur (algemene beschouwingen van de politieke partijen); - dinsdag 23 oktober 1990, aanvang 15.00 uur (antwoord van burgemeester en wethouders); - donderdag 25 oktober 1990, aanvang 09.00 uur (tweede ronde van de ge meenteraad; antwoord van burgemees ter en wethouders en verdere afhande ling). Voorafgaande aan de behandeling in de gemeenteraad zal openbare behan deling plaatsvinden in de onderstaande commissies: 1. de commissie voor algemene be stuurlijke zaken: dinsdag 2 oktober 1990 16 30 uur. - "z#

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9