Kerst-cd van NIEUWE De Gouwe definitief le klasser MENSEN^ THEATERGROEP - --mmWWi Expositie jeugd- en kinderbijbels 1 ’’SPIN” izang ”Vox” ÖX JUBILANS In de Openbare Bibliotheek Waddinxveen Expositie in raadzaal duurt nog hele week Burgemeester Moerkapelle opent Anita Kraaijestein niet naar de Staten door Mannequins Monique konden naar buiten toe Inspraak over tweede deel rondweg tl ■nHHn r t Kinderboeken week I Dames 1 - -w F THEA TERPROJECTGROEP WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft een nieuwe theaterproject- groep, die ’’Spin” wordt genoemd. De groep, zo heeft R. Roza van de Zuidplaslaan 45 (tel. 13417) laten weten, heeft als eerste produktie ’’On der het Melkwoud” op het repertoire genomen. De repetities duren tot half september 1991. In die maand zijn ook de eerste twee uitvoeringen gepland. r (Foto: Sjaals Noteboom). WADDINXVEEN - Van officieuze eerste-klasser is het eerste waterpo- loteam van De Gouwe nu een officiële eerste klasser geworden. De Wad- dinxveners speelden zondag in het zwembadcomplex aan de Sniepweg met 9-9 gelijk tegen het Amersfoortse De Amer en die uitslag was genoeg om naar een klasse hoger te gaan. WADDINXVEEN - Deze maand is er in het kader van de Kinderboeken week (10-20 oktober) in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan een informatieve tentoonstelling over kinder- en jeugdbijbels te bekijken. Verder zijn er kinderboekenweek-activiteiten en heeft ook de werkgroep Honger hoeft niet van 5-15 oktober een expo sitie ingericht. In enkele vitrines staan Unicef-produkten uitgesteld. - --P Jeugdkoor olv. Jan Mulder Riet den Hertog, sopraan De cd met kerstliederen van Vox Jubilans uit Waddinxveen. Han Kapaan, hobo Wim van der Vliet Cees Doets, trompet Jan Mulder, piano en davecimbei Klaas Jan Mulder, orgel ’’VOX JUBILANS" Waddinxveen olv. Pieter Stolk. V 1 Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 oktober 1990 r. -in het nieuws- De PvdA hield maandagavond in De Boog een openbare ledenvergadering, die werd voorafgegaan door een open huis voor politiek geinteresseerden. Tijdens de vergadering kwam het con- cept-verkiezingsprogramma voor de provinciale staten en de begroting voor 1991 van de gemeente Waddinxveen ter sprake. doet in principe maar aan één project mee”. Een bestaande groep kan daartoe le den uitlenen aan ’’Spin”. En mensen die niet in clubverband met theater be zig (willen) zijn, kunnen zich voor één jaar/seizoen aansluiten bij ’’Spin”. De werkgroep Honger hoeft niet, stelt van 5 tot 15 oktober een tentoonstelling samen onder de gelijknamige titel. Zijn nieuwste boek heet ”Hina en het mes” en is geschreven voor kinderen van 7-8 jaar. Over hoe hij schrijft zegt hij: ’’Soms denk ik weken nodig te heb- De Waddinxveense poppenmaakster Lenie van Putten-van Doorn van de Wingerd heeft zaterdag in Woerden met 30 andere poppenmakers/sters meegedaan aan de derde poppenbeurs annex expositie van Max Wolters. Oktober is ook de maand van de Kin derboekenweek. Van 10 tot 20 oktober worden rondom het thema ”Een boek hoort bij jou!” allerlei activiteiten georganiseerd. Op donderdag 11 oktober houdt Thea Reeuwijker Cor Verweij (44) is 25 jaar in dienst van Autobedrijf Hooft- man BV op Coenecoop. De jubilaris, die zaterdagavond in hotel Neuf in Bos koop zal worden gehuldigd, heeft de hele ontwikkeling van het uit Boskoop afkomstige autobedrijf sinds 1965 hele maal meegemaakt. Cor Verweij kwam in dienst als monteur, werd hoofdmon teur en chef werkplaats en is nu recep tionist. De bijbel vertelt de geschiedenis van God en de mensen. Een kinderbijbel doet dit op een aan de kinderen aange paste manier. De wijze waarop en de mate waarin ’’aangepast” wordt is zo wel afhankelijk van de visie op de bij bel als van de manier waarop het kind beschouwd wordt. H. Eindhout heeft in Moerkapelle af scheid genomen als commandant van de vrijwillige brandweer in verband met functioneel leeftijdsontslag. In Dorpshuis Op Moer heeft het gemeen tebestuur hem een afscheidsreceptie aangeboden. Tijdens die bijeenkomst vond de overdracht van het commando plaats aan de nieuwe commandant E. Broer. Eveline Laros uit Waddinxveen heeft maandagavond tijdens een receptie in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan na twaalf en een half jaar afscheid geno men als dirigente van de kinderkoren De Zangvogels. Aan dit koor was ze eerst als leidster verbonden en zes jaar als dirigente. Zij wordt opgevolg door Yvonne Keyzer. Eveline Laros diri geert nog in Gouderak de koren De Gouderakkertjes en Profil. 40 kunstenaars te zien. Het gaat hier om schilderijen, aquarellen, tekenin gen, etsen, beeldhouwwerk en kera miek. Voor de expositie is een deelnemers lijst gemaakt met daarop 117 titels van de kunstenaars. Zij vragen voor hun werk prijzen die variëren van 40,- tot 3.000,-. Diverse werken zijn overi gens niet te koop of de prijs ervan is na der overeen te komen. De expositie van Waddinxveense amateur-kunstenaars is nog tot volgende week zaterdag in de raadzaal te zien. De in Gouda wonende kleuterleid- ster/adjunct-directrice Ida Vreugden- hil (44) heeft tijdens een receptie in de Willem van Oranjeschool (Oranje- laan) het 25-jarig jubiuleum als onder wijzeres gevierd. De geboren en geto gen Haagse woonde 21 jaar in Wad dinxveen. Ze stond voor de klas in Het Hummeltje, De Kleine Basis, Kruimel tje en cfe Willem van Oranjeschool. Henk Koster uit Waddinxveen is één van de jeugdschaatsleiders van de schaatsclub Gouda, die tijdens het win terseizoen (van half oktober tot half maart) op zaterdagochtend schaatsles sen voor 7- tot 12-jarigen verzorgt in de Weena Ijshal in Rotterdam en in De Uithof in Den Haag. Na 0-1 scoorde Marco Kraak uit een man meer situatie 1-1. Een schot van Wilfred Bontje werd gekeerd maar Jaco van Tol reageerde attent en scoorde in de rebound 2-1 Dit was de eerste en laatste keer dat De Gouwe voor stond. Marc Faber wist middels het benutten van twee straf- worpen telkens gelijk te maken. Aan het begin van de derde part liep de Amer echter uit naar 4-6. Voor som mige toeschouwers werd de spanning te veel en dit bracht enige onrust op de tri bune met zich. Gelukkig waren er en kele mensen van De Gouwe en ook van De Amer die de gemoederen wisten te sussen. Nog steeds had De Gouwe alle kans om langszij te komen. Het was echter al leen Remco Overdam die het hoofd koel wist te houden en hij scoorde 5-6 en 6-7. Cees Boonstoppel bracht de spanning weer helemaal terug door 7-7 te scoren. In de laatste part was het wederom Remco Overdam die 8-8 aantekende. Na een foutenféstival wist De Amer in De Stichting Sociëteit voor Kamer muziek, waarvan de Waddinxvener dr. W.C. de Bruijn (Van Waldeck Pyr- montstraat) secretaris is, is vrijdag in Huize Juliana in Gouda gestart met een nieuwe reeks kamermuziekconcerten. Op dinsdag 23 oktober is de volgende avond. De stichting stelt zich ten doel ”het bevorderen van kamermuziekbe- oefening, enerzijds door zelfwerk zaamheden van (gevorderde) ama teurs, anderzijds door jonge (bijna) af gestudeerde musici uit te nodigen voor de sociëteit te concerteren, opdat zij enige podiumervaring kunnen op doen”. Dubelaar lezingen voor 4 groepen van Waddinxveense basisscholen. Thea Dubelaar schrijft al meer dan 10 jaar boeken voor kinderen van 7 tot 13 jaar. Een bekend verhaaltjes-boek van haar is Sjanetje, waarvoor zij in 1979 een Zilveren Griffel kreeg. Zij heeft ook pas een boek over de schilder Vincent van Gogh geschreven. Over zichzelf zegt ze te houden van taart en appels, dieren, mensen, land schappen, verre landen en avontuur. Ze hoopt honderd jaar te worden is van plan tot haar laatste snik te blijven schrijven. Op vrijdag 12 oktober komt Hans Ha gen ook aan 4 basisschoolgroepen ver tellen over zijn boekenBehalve verha len en gedichten schrijven werkt Hans Hagen ook mee aan Sesamstraat en maakt hij teksten voor radio-program- ma’s. WADDINXVEEN - Oud-wethouder en raadslid voor de PvdA, drs. Martin Kraaijestein, wil geen kandidaat zijn voor de provinciale statenverkiezingen in maart volgend jaar. Het afdelingsbestuur had hem voor die functie unaniem kandidaat gesteld, maar de Waddinxvener heeft die kan didatuur niet aanvaard omdat hij het zitting blijven houden in de gemeente- raadsfractie van meer belang en nood zakelijk acht dan een eventueel staten lidmaatschap. Mariëlle E.S. Verkleij (22) van de Apollolaan is op de school voor handel, horeca en toerisme ’’Haagland” in Den Haag geslaagd voor het examen Mid delbaar Middenstands Onderwijs MMO (Middelbaar Detailhandelson- derwijs). Toten met maandag 15 oktober expo seert de Waddinxveense mondschilde- res en oud-peuterleidsterHctty Les- schen schilderijen en beschilderde voorwerpenzoals kaarten en sieraden in verpleeghuis Bloemendaal aan de Livingstonelaan in Gouda. De Wad dinxveense exposeerde eerder in Wad dinxveen (openbare bibliotheek). Hetty Lesschen, die in 1983 werd ge troffen door een trombose in de her senstam, ondergaat in verpleeghuis Bloemendaal een dagbehandeling. Het zeker stellen van de promotie ge beurde in een zeer beladen wedstrijd met een groot aantal toeschouwers en volop spanning. Door een protest van De Amer moest namelijk de in juni ge speelde promotiewedstrijd overge speeld worden. In juni won De Gouwe met 15-7. Nu had men aan een gelijk spel voldoende. De wedstrijd in ”de Sniep” had alles in zich wat een topper kenmerkt. Span ning op de tribune en spanning in het water. De spelers van De Gouwe wa ren echter iets te veel gespannen en misten diverse opgelegde kansen. Met name de man-meer situaties wer den onvoldoende benut. Het missen van deze kansen was enkele keren de directe oorzaak van man-meer situaties voor de Amer, die deze wel in doelpun ten wist om te zetten. ben, maar dan eindigt het boek onver wacht. Dan ben ik morgen klaar”. Op woensdagmiddag 17 oktober kun nen kinderen van 5 tot 13 jaar in de bi bliotheek een affiche maken over hun lievelingsboek. Deze middag duurt van 2 tot 5 uur. Om 5 uur zal een jury prij zen uitrijken voor de mooiste affiches. In de jury zitten twee enthousiaste kun stenaars: Marthie Knoester en Lies van Straalen. Het derde jury-lid is Marjo lein Windig. Zij is per 1 oktober de nieuwe jeugd-bibliothecaresse in de Waddinxveense Openbare Biblio theek. Natuurlijk zijn er ook tentoonstellin gen over kinderboeken: één over het thema ”Een boek hoort bij jou” en één over de bekroonde jeugdboeken. Nog even alle Griffel- en Penseienboe- ken op een rij: Gouden Griffel: Els Pel- grom - De eikelvreters. Zilveren Grif fels: lenne Biemans - Ik was de zee, Ja mes Kruss en Miep Diekmann - Teus Langeneus, Anthony Browne - De tun nel, Imme Dros - Roosje kreeg een bal lon, Toon Tellegen - Langzaam, zo snel als zij konden, Midas Dekkers - Het grote moment. Hoe dieren geboren worden, David Macauly - Over de wer king van de kurketrekker en andere machines. Gouden Penseel: Dick Bruna - Boris Beer. Zilveren Penseel: Max Velthuijs - Kikker is verliefd. Zevenhuizens burgemeester A.H. van Gent, die op 1 februari 65 jaar wordt en in de zomer van 1982 eerste burger werd, gaat weer in Waddinx veen wonen. Op het moment dat Ze venhuizen en Moerkapelle per 1 ja nuari 1991 tot Moerhuizen zullen zijn samengevoegd gaat Waddinxvcens oud-wethouder voorde PvdA met pen sioen. In zijn woonplaats bestaan plan nen om de ambtswoning van de burge meester af te breken voor de bouw van woningen voor ouderen. De geboren en getogen Anne van Gent betrekt aan de Mozartlaan een nieuwbouwhuis. Ook wethouder Paul van Schie (CDA) gaat daar wonen. Bovendien verzet het partij reglement zich tegen een gecombineerd lidmaat schap van de gemeenteraad en de pro vinciale staten, maar daarvoor had dis pensatie gevraagd kunnen worden via een in de praktijk moeizame weg. Het PvdA-afdelingsbestuur waardeert en respecteert de keus van Martin Kraaijestein en heeft de PvdA in deze provincie op de hoogte gebracht van het niet aanvaarden van de kandidaat stelling door de oud-wethouder. Er is in de bibliotheek een selectie ge maakt uit de vele soorten kinderbij bels, bijbelbewerkingen en op de bijbel gebaseerde verhalen, variërend van zeer traditioneel tot uitermate vrij. De dames van De Gouwe speelden na afloop van de wedstrijd van de heren een oefenwedstrijd tegen Nautilus uit Dordrecht, een tegenstander die zij ook tijdens de competitie zullen tref fen. De dames van De Gouwe speelden goed verzorgd waterpolo en kenden geen medelijden met de tegenstander. De 14-0 overwinning maakte duidelijk dat de ploeg van trainer/coach Wim Groen niet van plan is om in de onder ste regionen te gaan spelen. De dames hebben als nieuwkomer in de le klasse KNZB duidelijk aspiraties om bij de bovenste 4 te eindigen. In dien er 3 ploegen promoveren dan sluit Wim Groen zelfs promotie naar de hoofdklasse niet uit. Oefenwedstrijden tegen enkele ploegen uit de hoofd klasse wezen uit dat de verschillen niet meer zo groot zijn. Gezien de gemiddelde leeftijd van dit team, zijn er zeker wel goede mogelijk heden. Angela Faber (4x) en jeugd-in- ternational Gillian van den Berg (5x) namen het leeuwendeel van de_mon- ster-score voor iftm rekening. Ing. J.W.A. Rensen neemt tijdens een op vrijdagmiddag 5 oktober in de Goudse Agnietenkapel te houden re ceptie afscheid als adviseur van de di rectie van de Goudsche Machinefa briek BV. Aan de GMF was hij tot 1 oktober vorig jaar als directeur verbon den. Ing. Rensen is meer dan 30 jaar bij de Goudsche Machinefabriek, die een nieuw complex realiseert op het bedrij venterrein Coenecoop, werkzaam ge weest. Dit heeft naar zijn mening te maken met de huidige politieke samenstelling van het college van B. en W waar de PvdA geen deel meer van uitmaakt, en de conservatieve beleidsplannen, zoals verwoord in het beleidsprogramma 1990-1994. een break 8-9 te scoren. Vijftien secon den voor tijd was het Kjeld Boonstop pel die het bevrijdende eindschot le verde en wist, door zich goed vrij te spelen op de mid-voor plaats, de stand op 9-9 te brengen. Gezien de voorgeschiedenis is de pro motie van De Gouwe terecht. Op basis van deze wedstrijd is er echter voor trainer Joop de Vreede nog veel werk te verrichten voordat de competitie van start gaat. Het personeel in het zwembad was zo vriendelijk geweest om de nog niet offi cieel geopende bar bij het zwembad voor de feestvierende supporters toe gankelijk te maken en hier werd dank baar gebruik van gemaakt. WADDINXVEEN - Voor de tweede maal dit jaar heeft de Hervormde Ge mengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” een compact-disc op de markt ge bracht. De titel is ’’Kerstzang”, gebracht door Vox Jubilans onder leiding van Pieter Stolk. De CD met 15 liederen is in februari van dit jaar opgeno men in de Lutherse Kerk in Den Haag. Vox Jubilans-voorzitter W. Burger presenteerde vorige week het nieuwste produkt aan zijn koorleden: een opname met kerstliederen. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de CD, zo ruim vóór de feestdagen in de handel komt en toonde zich erg ingenomen met het resultaat. Hiervoor dragen naast ”Vox Jubilans” en het Jeugdkoor onder leiding van Jan Mulder nog de volgende musici zorg: Klaas Jan Mulder (orgel), Han Kapaan (hobo), Wim van der Vliet en Cees Doets (trompet), Riet den Her tog (sopraan) en jeugdkoordirigent Jan Mulder op de piano. De CD werd opgenomen in de Haagse Evangelische Lutherse kerk, een akoustisch heel gevoelige ruimte, die beschikt over een schitterend orgel. Ook de vorige opname’s van Vox Jubilans werden hier opgenomen. De CD werd uitgebracht door Dureco - onder het label Te Deum - bij welke maatschappij Vox onder contract staat. De CD is verpakt in een boxje met kleurige booklett, waarop aan de voor zijde een foto staat van het koor, gemaakt tijdens het Kerstconcert vorig jaar in De Doelen te Rotterdam. Verder staan er alle teksten van de gezongen liederen in afgedrukt en infor matie over het koor, dirigenten en begeleiders. De CD is verkrijgbaar a 43,90 bij boekhandel Burger aan de Dorpstraat 39 of bij N. Esveldt, Berkengaarde 21, en bevat de volgende liederen: 1. Eens in lang vervlogen tijden, 2. Kerstproclamatie, 3. Stille nacht, 4. Come o Lord, 5. Eens was het nacht op aarde, 6. Zingende engelen, 7. O hoe heerlijk, hoe begeerlijk, 8. Zoon van Maria - Mensenzoon, 9. In don kere nacht, 10. ’t Is geboren het Goddelijk Kind, 11. Laat het stil zijn in Uw nacht, 12. Immanuel, 13. ’t Was nacht in Bethlems dreven, 14. God and God alone, 15. Schepping en Herschepping. Mevrouw A.H. Hootsmans van de Anna van Hannoverstraat (tel. 01828- 12807) is contactpersoon in Zuid-Hol- land van de Nederlandse Stichting Whiplash Patiënten (NSWP). Vol gende week woensdag 10 oktober houdt de NSWP in Utrecht voor de derde maal een groot congres over het whiplash-trauma voor donateurs en be langstellenden. Whiplash-patiënten zijn mensen die na een ongeval (bijv, kop-staartbotsingen in het verkeeer) hoofd- en nekklachten hebben overge houden, zonder dat er door artsen aan toonbare lichamelij ke schade wordt ge constateerd. ’’Spin” bestaat uit een groep mensen die met elkaar werkt aan een lekker brok theater. De organisatie waarbin nen dit gebeurt is gewoon iets anders: een kerngroep met drie leden. Elk kerngroeplid heeft zijn eigen taken én, wat wellicht belangrijker is, zijn ei gen verantwoordelijkheden. Bij ’’Spin” zijn deze drie taken als volgt op gezet: artistiek, technisch en produk- tioneel. Theatergroep ’’Spin” wil zich (voorlo pig) bezig gaan houden met openlucht theater, een onontgonnen gebied in het Waddinxeveense R.Roza: ”Wij willen daarbij iedereen mee laten doen die daar zin in heeft. Vanuit het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’’Kreater” is er al belangstel ling voor dit initiatief getoond. Ook le den van andere theatergroepen zijn en thousiast. ’’Spin” houdt dus geen con currentie in, maar samenwerking. Elke speler, bouwer, sjouwer of technicus De modeshow van Monique Mode in het winkelcentrum "de Passage" speelde zich zelfs in de buitenlucht aj. (Fo to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Monique Mode in het winkelcentrum ”de Passage” heeft zaterdag een ge slaagde grote modeshow gehou den. Dank zij het goede weer konden de mannequins ook naar buiten toe om het winkelend publiek te laten zien wat de Waddinxveense mode zaak in huis heeft. De shows van najaars- en winter mode werden gehouden om half elf ’s morgens en half drie 's middags. De toegang was vrij en voor de be zoekers was er koffie of een drankje en een leuke attentie. Monique Mode, met zaken in Wad dinxveen, Zoetermeer en Maas sluis, hanteert al jarenlang de suc- cesvole formule om in de eigen om geving de nieuwe mode te presente ren. Het publiek kan dan in het voorbij gaan kennis nemen van de nieuwe kleding en modetrends. Wie het kopen niet kan laten kan dan gelijk in de zaak terecht. WADDINXVEEN - Op initiatief van het Waddinxveense gemeentebestuur wordt er dinsdagavond 9 oktober om half acht in de Rijnlandzaal van hotel- café-restaurant De Unie aan de Kerk- weg-0ost een inspraakbijeenkomst ge houden over het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan ’’Omleidings- weg Brugweg”, en wel met name voor het tweede gedeelte tot de Middelburg- seweg. Het bestemmingsplan voorziet in de aanleg van een omleidingsweg ten einde de verkeersdruk op de huidige Brugweg te verminderen en wel op het gebied dat globaal is gelegen ten noor den van de bedrijvenlokatie aan de He- negouwerweg en aansluit op de Mid- delburgseweg ter hoogte van perceel Middelburgseweg 2. Ingezetenen en belanghebbenden wor den tijdens die bijeenkomst in de gele genheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen, zoals vastge steld in het in voorbereiding zijnde con cept-plan, kenbaar te maken en daar over met het gemeentebestuur van ge dachten te wisselen. MOERKAPELLE - Moerkapelle’s burgemeester A.W. Lips opent zater dagmiddag 6 oktober om één uur de nieuwe voetverzorgingssalon Anita aan de Raadhuisstraat 19a in Moerka pelle. Na de opening zijn genodigden van harte welkom om onder het genot van een hapje en een drankje de ingebruik name van de nieuwe voetverzorgings salon mee te vieren. WADDINXVEEN - Tot en met vol gende week zaterdag 13 oktober wordt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis weer een expositie ge houden van Waddinxveense amateur- kunstenaars. De tentoonstelling, op werkdagen tij dens kantooruren geopend, maar ook op donderdagavond (19.00-20.30 uur) en op zaterdag (13.00-16.00 uur), is af gelopen zaterdagmorgen geopend door oud-muziekschooldirecteur Roel van Schravendijk, thans directeur van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’’Kreater”. In de raadzaal zijn zo’n 65 werken van

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21