Profweek van WSE Titelstrijd Be Fair-tennis Meeste punten zijn voor W’veen-zondag Be Fair verslaat Boskoops Floreant In de herfstvakantie Klaverjassen Clubkampioenschappen Sportinstuif TOOS-gym J. Koole traint jeugd van Be Fair Skilessen van TOOS Succesvol weekeinde voor Flyers ZVH klaar voor nieuwe competitie Matige vangst Front Stage één jaar oud Derde ronde van WSV Atletiekkamp van Antilope Kwiek verliest Oranje-team WSE-jeugd Jeugd Waddinxveen-za Gemengd Bewegen Heren Dames Waddinxveen-zo Be Fair JONGEMAN MET EIGEN BEDRIJFJE ZOEKT NOG 2 A 3 DAGEN PER WEEK WERK IN DE: ADMINISTRATIE, BOEKHOUDING OF VERKOOP BINNEN- OF BUITENDIENST. REACTIES AAN: POSTBUS 55 2740 AB WADDINXVEEN OF TEL.: 01828-15438 Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 oktober 1990 SPORT .RECREATIE was Voor de winnende teams zijn prijzen beschikbaar evenals voor het team met de leukste naam. Topscoorders: Ellen Geerts met 17 en Mirjam v.d. Wees met 9 punten. De voor dit team specifieke inzinking in een wedstrijd bleef deze keer uit, zo dat eindelijk een overwinning kon wor den gevierd. Via een ruststand van 27- 16, werd de overwinning een feit. Eind stand 41-27. scheurde Moerkapelle trad verzwakt aan tegen een bijna volledig Waddinx veen, waar Jean Zwanenburg wegens In de GD poule B aan de ene zijde van het net Ineke en Peter Postma. Met 6-4 en 6-3 zetten zij Joke v.d. Meer en Cor Matse op de tweede plaats. Petra Verhoeff was al moe van de vrij dag met Karei Kool gespeelde halve fi nale en van de eerder op zaterdagmid dag gewonnen DD met Rianne Ver- weySamen met Karei Kool stond zij in de GD poule G op de baan tegenover Riet Vermey en Gé Smakman. Dit laatste koppel won de eerste prijs met 6-4 en 6-4. Toen nog veel partijen in volle gang waren verschenen plotseling twee da mes op een baan. Zij wilden in de da mes enkel A-poule even uitmaken wie de betere was. Helene Leer en Karen van Dommelen. Ze trokken veel toeschouwers. Het werd een uiterst interessante strijd: 6-3 werd het voor Helene, 6-2 voor Karen. De doorslaggevende derde set werd door Helene in de wacht gesleept met 6-4. De prijsuitreiking werd er zelfs een half uur door vertraagd. WADDINXVEEN - WSE-voetbal houdt in de herfstvakantie van 13-20 oktober voor de vierde maal in successie een Profweek voor de jeugd. In die week leven de jeugdspelers van WSE als echte profvoetballers. i En op dinsdag 16 oktober vinden er vier wedstrijden plaats op het Lansbre- kers-complex die het bekijken meer dan waard zullen zijn. Om 10.30 uur zal de Goudse jeugdselectie tot 16 jaar het opnemen tegen het A-regionale team van WSE. Om 14.00 uur speelt het Nederlands jeugdelftal tegen WSE tot 19 jaar. Om 16.00 uur zal de Goudse jeugdselectie wederom in actie komen. Dan ontmoet zij het Nederlands Dameselftal, welke ongetwijfeld revanche wil nemen op een 4-2 nederlaag van vorig jaar. ’s Avonds staat het treffen tussen WSE 1 en DHC 1 (hoofdklasse KNVB zon dag) geprogrammeerd. De aftrap is ge pland om 20.00 uur: Zaterdag werden er 16 wedstrijden door de WSE-jeugdteams gespeeld, waarvan 5 wedstrijden gewonnen, 5 ge lijke spelen en 6 wedstrijden werden verloren. WSE Aluitkomend in de re gionale klasse, ging nipt tenonder met 2-1 tegen ’s Gravezande. Het team, ge sponsord door Van Noort Transpor ten, wacht nog steeds op de eerste pun ten. WSE A2 speelde 1-1 thuis tegen Schoonhoven A2. dorp werd hier het slachtoffer van. Door snel spel en het goed in stelling brengen van de schutters kwam Leider dorp bijna niet in het stuk voor. Voeg hierbij nog een goede verdediging en de overwinning op een der titel-kandi- daten is verklaard. Uitslag 74-52. Top scoorders: Robbert Kaufman met 17 en René Hazelaar met 14 punten. WADDINXVEEN - Bij Be Fair-tennis zijn zaterdag de kwart-, halve en hele finales gespeeld van de jaarlijkse clubkampioenschappen. Het slot van deze onderlinge competitie op De Buitenhof aan de Sniepweg kwam later dan gepland vanwege het weer. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 oktober om acht uur wordt er in de kan tine van de voetbalvereniging Wad dinxveen aan de Sniepweg weer een ge zellige klaverjas- en jokeravond gehou den. Iedereen is van harte welkom. De zaal is open om half acht. Op de eerste plaats werden de jeugdi gen geëerd die de hoop vormen van de toekomst van de club. Naar voren kwa men van de jeugd-afdeling A-poule Ron van Tol met Ralph Boonstoppel die met 6-2 en 6-2 er voor zorgden dat Guy van Maaren en Sander Frerichs de tweede plaats kregen. Bij de jongens B wisten Menno Ver boom en Albert Hoedemaker in een ruim 2 uur durende strijd de gebroe ders Rogier en Philip Brink op de tweede plaats te doen eindigen. Set standen 6-3/6-777-5. Bij de jongens werden in de C-poule winnaars Maarten Kort en Maarten Hoogstad. De laatste wedstrijd in de poule jeugd mixed A moet nog ge speeld worden. Naar voren kwamen in dé jeugd mixed B Jasper Coppens en Marjolein v.d. Hoeven, die met 6-2 en 6-3 gewonnen hadden van Joram Kos ter en Eva-Marie Bey. Bij de jeugd mixed C werden de poule- winnaars: Titia Blom samen met Robin Andringa de zoon van oefenmeester KlaaS Andringa. Bij de jeugd meisjes poule A bezetten Jacqueline Poot en Maureen Verweij de eerste plaats. Meisjes poule B-winnaars zijn Willem van Heel en Kirsten Schouten. uit Den Haag. Een bekende tegenstan der, want ruim een week geleden werd er in het kader van het Luba-toumooi ook tegen Jumpers gespeeld en gewon nen. De start van de westrijd was wat men noemt overdonderend. Binnen tien mi nuten was Jumpers volledig overspeeld en keek men tegen een achterstand op van 28-8. Hierna wilden de heren het wat rustiger aandoen, maar een time out van de coach zette Flyers weer op het goede spoor. Via een ruststand van 48-29 werd het een duidelijke overwin ning van 102-64. Topscoorders: Phil Filipan met 19 en Wim Stuyfzand met 18 punten. Heren 2 was de schrik van de eerste wedstrijd duidelijk te boven en Leider- WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft z’n derde wedstrijd in de landelijke 4e divisie verloren met 8-2. Gerard van Dam (2x winst), Ronald Verboon en Kees Vos konden in Am stelveen, tegen NMB/VDO 2, niet tot een gunstiger uitslag komen. Het was vaak netaan. Maar liefst zes van de tien partijen moesten in drie games worden beslist. Zaterdag speelt Kwiek thuis te gen het Leidse Docos 3. Zondag is Kwiek gastheer voor de eer ste ronde van NTTB-beker. In de speelzaal aan de J.W. Frisoweg wordt vanaf 10.00 uur ’s morgens een dubbel- wedstrijd afgewerkt tegen het Kat- wijkse Rijnsoever 1 en Belcrum 1 uit Roosendaal. Kwiek 6 speelde gelijk tegen het Goudse ISV 2, waarbij invaller Gerard Venmans opviel met 3x winst. Herman Simons won 2x, Leo Buurman kwam niet tot winst. Kwiek 9, nieuw in de derde klas, won met 6-4 van het Haa strechtse TOP 9. Wim de Wit won 3x, Piet van Es en invalster Tineke Hiem- stra wonnen lx, terwijl ook het dubbel door Kwiek werd gewonnen. WADDINXVEEN - De technische commissie van Be Fair-voetbal heeft in verband met het plotselinge vertrek van BLeiwakabessytrainer van de C- jeugd, J. Koole benaderd om als trai ner de fungeren voor de rest van het seizoen. Het algemeen bestuur en de jeugdcom missie zijn zeer verheugd dat Koole deze vacature wil invullen. Koole is een bekende binnen de Be Fair-jeugd. Enkele seizoenen trainde hij de B-jeugd en was hij zelf actief voetballer bij Be Fair. Hij is uitermate geschikt om deze grote groep van 60 jongens van 12 tot 14 jaar te trainen. Be Fair neemt met 5 C-elftallen deel aan de competitie waarvan C-l op het hoogste niveau uitkomt. Be Fair ver wacht op technisch vlak veel van de C- jeugd en dat zal zeker door J. Koole beantwoord kunnen worden. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen zijn er na een 2-1 overwinning op Moerkapelle in geslaagd zich te hand haven in de inmiddels brede top van de eerste klasse. In een overigens matige wedstrijd kwam de overwinning tot stand. Hoewel de Waddinxveners een vel- doverwicht creëerden in de eerste helft, moesten zij toestaan dat Moerka pelle de beste kansen kreeg. Temeer daar voorstopper Henk den Outer niet in goede doen was, en dit onder streepte door vele foutieve passes waardoor Moerkapelle kon counteren. Het door interne problemen ver- ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelden de nationaal spelende teams van de Ze- venhuizense volleybalvereniging Ren- tokil-ZVH hun laatste oefenwedstrij den. Alle teams wisten hun wedstrijden op een duidelijke wijze te winnen en zijn klaar voor de eerste competitie wedstrijden die aanstaande zaterdag op het programma staan. De dames zullen zaterdag hun eerste competitiewedstrijd spelen tegen Riva/ Rijswijk om 15.00 uur in Rijswijk. Het tweede herenteam zal om 14.30 uur in het dorpshuis Swanla aantreden tegen DAC. Voor een aantal lagere teams waren de eerste wedstrijden afgelopen zaterdag. Bij de heren speelden het vierde en vijfde team tegen elkaar. In een span nend duel werd een gelijke stand be haald, waarbij Cor v.d. Knaap de eer ste blessure opliep van het seizoen (een gebroken pols). Het zevende en het achtste team bij de heren waren ook vier sets bezig. Hier bleek na een enerverende strijd het achtste toch te sterk (1-3). Marlies Kalkhoven en Derk Rietveld, die zware 3-setters gespeeld hadden op vrijdagavond en zaterdag-ochtend in de kwart en halve finales, kwamen za terdagmiddag voor het gemeng dubbel A uit tegen Nel Vermeulen met Frits van Kempen. Deze laatsen werden nadien vereerd met de prijs voor de tweede plaats. Marlies en Derk trokken de partij naar zich toe. Eersté"1 set na tie-break en tweede set met 6-4. Voor dames en heren, die lange tijd niet meer gesport hebben, startte Toos vanmorgen (3 oktober) van 11.15- 12.15 uur een cursus ’’Bewegen voor ie dereen” in de Toossoos (clubgebouw Kwiek) aan de J.W. Frisoweg. Cen traal staat het bewegen in zijn algem eenheid. Daarnaast is er gezelligheid. Dit seizoen biedt Toos ook gelegenheid aan ski-liefhebbers skigymnastiek te beoefenen. Elke donderdagavond (vanaf half oktober) wordt dit van 21.30-22.30 uur gegeven in de zaal aan het Kon. Wilhelminaplein. Voor liefhebbers van het toestelturnen (Toos denkt aan oud-turnsters of da mes die graag ’toestellen’ doen) is er op dinsdagavond van 21.15-22.15 uur een enthousiaste groep dames aan het werk in de zaal K.W.-plein. Ad van Maaren en Simon van Geme ten gingen in de heren dubbel A de eindstrijd aan tegen Edwin van Erk en Ab Herrebrugh. Deze partij op hoog niveau trok veel toeschouwers. De he ren gaven elkaar vrijwel niets toe. Dit blijkt ook uit de setstanden: 4-6Z6-2 en 7-5 ten gunste van Edwin/Ab. De finale in de HD B-poule tussen Hanno Winkelman/Niels ’t Hart tegen Jan Hogerbrugge/Rick Fonteyun wacht nog totdat de blessure van Hanno over is. Wel vond plaats de finale HD C-poule. Enerzijds vader/zoon Han en Bart Al- tewischer, anderzijds Ab Mul en Peter Sap. Beide door de Altewischers ge wonnen sets hadden een tie-break. Zo dicht lag het niveau bij elkaar. 7-6Z7-6 was dus de uitslag. een knieblessure afwezig was. Zijn stand-inn, Wim de Graaf, kwam bijna tot scoren halfweg de eerste helft, maar zijn harde schot werd goed gepareerd door de Poolse gaolie Danusz Kanulus. Het duurde tot 7 minuten voor het ver strijken van de eerste helft eer Wad dinxveen zijn overwicht in een doel punt kon uitdrukken. De verdediger Arjan Brouwer dook op tijd de vrije ruimte in, en uit diens voorzet was het Dany den Adel die de bal achter de ver- bouwereerde Poolse goalie deed belan den. Binnen een minuut was het echter alweer gelijk toen de snelle Moerka- pelle-spits de Waddinxveense achter- hoede verraste. Na rust werd de wedstrijd nog matiger maar het belette libero Peter Hofman niet om na een fraaie combinatie door het centrum Waddinxveen op voor sprong te schieten. Er viel weinig meer te genieten in die tweede helft. Of schoon Moerkapelle er nog een heus offensief uitperste, hetgeen niet meer opleverde dan een aantal corners, ble ven de Waddinxveense achterwaartsen koel verdedigen en haalde daardoor de 2 punten in huis. Zaterdag speelt Waddinxveen uit bij Sportlust in Woerden. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdagmiddag 13 oktober houdt Toos-gymnastiek in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg een sportin stuif voor alle kinderen van de groepen 3,4,5 en 6 van de basisscholen. Er wordt om ongeveer 13.30 uur be gonnen en het spektakel eindigt om on geveer 16.00 uur. De jeugd kan er zwaaien, klimmen, klauteren, draaien en springen en er komt ook een spring kussen. Ouders mogen natuurlijk ook komen kijken. Zowel de Oranje-dames als het natio nale ’belofte’-team zulen de hele dag in Waddinxveen vertoeven. De selecties zullen op de velden van WSE onder lei ding van de bondscoaches Bert van Lingen en Jan Derksen ook enkele trai- ningsessies afwerken. Dit zullen paral- leltrainingen met de WSE-teams tot 13 en tot 16 jaar zijn. De Waddinxveense club neemt de verzorging van de teams voor zijn rekening. Op de laatste dag van de profweek, za terdagmiddag 20 oktober, komt de TROS-televisie naar het WSE-com- plex voor opnames voor het pro gramma ”De bal is rond”. In het kader van de WSE-Profweek wordt op woensdag 17 oktober een 4 te gen 4-toumooi gehouden. De opzet van dit toumooi is dat een aantal teams van elk vier personen en eventueel een wisselspeler tegen elkaar voetballen op kleine veldjes. Dus met eigen vrienden of vriendinnen kan men proberen een prijs in de wacht te sle pen. En er wordt niet alleen gevoet bald. Men kan ook meedoen aan pe- nalty-schieten of andere teamspelen. Deelname aan het toumooi staat open voor alle jongens en meisjes in de leef tijd 8 tot en met 12 jaar. Jongens en meisjes spelen apart in de verschillende leeftijdsgroepen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Iedereen die met drie of vier vrienden of vriendinnen een team kan vormen, kan inschrijven voor dit tournooi. Voorwaarde is slechts dat alle spelers van ongeveer dezelfde leeftijd zijn. Er kan worden ingeschreven in drie leeftijdscategorieëngroep F voor 7- en 8-jarigen, groep E voor 9- en 10-jarigen en groep D voor 11- en 12-jarigen. Voetballiefhebbers kunnen zich, onder opgave van namen en leeftijden, tot woensdag 10 oktober aanmelden bij WSE in de kantine aan de Willem de Rijkelaan of bij fam. Rijnbeek aan de Heggewinde 13. Ook is het mogelijk om via een aantal scholen in te schrijven. De aanvang van het tournooi is op 10.00 uur gesteld. WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek gaat skigymnastiek geven. Dat ge beurt door een bevoegd skigymnastiek- leider op donderdagavond van 21.30- 22.30 uur in de gymzaal aan het Konin gin Wilhelminaplein onder het motto ”Ski slim - Ski gym”. De lessen starten donderdag 4 oktober en kosten 75,- (15 lessen). Opgave: tel. 30965 en 30045. In deze lessen zal aandacht worden be steed aan de algehele conditie, waarbij vooral aan het uithoudingsvermogen wordt gewerkt. Daarnaast aan ski-spe- cifieke conditie door spierversterkende en lenigheidsoefeningen, vooral voor die spieren die bij het skiën van belang zijn, zoals ski-imitatie-oefeningen waardoor door de spieren op het ski- gebeuren worden voorbereid. Het skiën wordt dan naast inspanning ook ontspanning omdat vermoeidheid, spierpijn en de kans op blessures aan merkelijk zullen teruglopen. Bovendien is iedereen die zich aan meldt als lid van de afd. ski-gym van de KNGB (a 35,- per seizoen, buiten het lesgeld) automatisch een heel jaar ver zekerd tegen vrijwel alle wintersportri- sico’s. Dames 4 moest aantreden tegen Gym- nova uit Leidschendam. De start van de competitie was niet zo gelukkig. Een kleine nederlaag tegen Woody Blues. Maar tegen Gymnova liep het deze keer voortreffelijk. Bij de dames-dubbels in poule A waren er interessante halve finales. Evelien Bekker en Karen van Drimmelen speelden tegen de geroutineerde Adri van Erk en Nel Vermeulen. De jeug dige Evelien/Karen werden winnaars na 3 sets met 5-7/7-677-6. Voor kenners van het tennisspel zeggen deze standen voldoende over de spanning die tijdens de strijd te snijden was. De andere halve finale werd gespeeld door Wil Boom en Ellie van Tol tegen Eugenie de Bruijn en Helene Leer; 6-4 en 7-5 werd het voor Wil/Ellie. In de fi- nalestrijd, donderdag gespeeld, eindig den Evelien/Karen op de eerste plaats met de setstanden 7-5 en 7-6, na tie break dus. Wil Boom en Ellie van Tol nemen de tweede plaats in. Bij DD B-poule ging de eindstrijd tus sen Henny Joling met Nelly v.d. Velde, tegen Irene van Erk en len v.d. Meer. 6-3Z6-2 werd het voor Irene/Ien. Irene van Erk uit Boskoop (B-poule) vertelt geen familie te zijn van Adri van Erk (A-poule), noch van Edwin van Erk die we in heren dubbel A tegenko men. De finalewedstrijd in de DD poule C- poule tussen Petra Verhoeff met Rianne Verwey in de eerste set tegen Betty Schouten en Greet Rust bracht na tie-break 7-6 winst voor Betty/ Greet. Evenwel de beide volgende sets gingen met 6-4 en 6-4 naar Petra en Rianne. De dames deden weinig voor elkaar onder. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar elfde wedstrijd in de zomer competitie. Er werd gevist in de Am stel, waar de vangst op een uitzonde ring na, maar erg matig was. Als eerste vijf eindigden: l.M. Rei chard (4550 gr), 2. J. van Egdom (1520 gr), 3. A. van Leeuwen (15150 gr) en op een gedeelde 4e en 5e plaats R. Huisman en C. van Pelt met 420 gr. Met in deze competitie nog een wed strijd te gaan is de stand aan kop: 1. M. Reichard (70860 gr), 2. A. van Leeu wen (51330 gr), 3. H. de Haan (45740 gr), 4. R. Huisman (36185 gr) en 5. J. van Egdom (34110 gr). Zaterdag wordt weer de jaarlijkse wed strijd voor de herfstdag gevist. HSW nodigt iederen uit, die lid is van de HSW, om in een ontspannen sfeer hier aan deel te nemen. Er is voor iedereen een prijsje beschikbaar. Inschrijfgeld is 7,50. Aanmelden za terdagmorgen om 6.00 uur voor het NS-station te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het in De Bonke- laar begonnen en gegroeide showballet Front Stage bestaat deze maand één jaar. Met de meidendansgroep gaat het heel goed. In de afgelopen maanden werd er opgetreden in Waddinxveen, Gouda, Alphen a/d Rijn en Ridderkerk. In november moeten ze optreden in Vlaardingen en Leiden en in december waarschijnlijk in Amserdam. Inmiddels heeft één lid Front Stage ver laten, maar daar is gelukkig iemand an ders voor gevonden. In dit nieuwe seizoen hebben ze ook een nieuw programma met nieuwe dan sen, die meer op de show gericht zijn. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde was voor Flyers-basketbal succesvol te noemen. Veel wedstrijden werden in winst omgezet, maar het voornaamste was wel, dat dit met goed spel gebeurde en dit terwijl de competi tie nog maar pas begonnen is. Heren 1 had een dubbel programma. Een wedstrijd voor het bekertoumooi tegen Silvertown Lions en een voor de competitie tegen Jumpers. Alle twee de wedstrijden werden in winst omge zet. Vrijdagavond werd er een bezoek ge bracht aan Silvertown Lions in Schoon hoven. Flyers begon met een achter stand van 20 punten wegens klassever- schil. Na tien minuten speeltijd was deze achterstand reeds omgezet in een voorsprong. Toen sloop de onderschat ting in het spel en met rust stond Flyers 3 punten achter. Na de rust werd de puntjes op de i gezet en zo won Flyers de wedstrijd nog met ruim verschil en plaatste zich voor de tweede ronde in het bekertoumooi. Zaterdagavond was het de beurt aan de competitie. Tegenstander was Jumpers WADDINXVEEN - Be Fair versloeg zaterdagmiddag in Boskoop Flo reant met 1-3. De Waddinxveners hebben nu 5 punten uit 5 wedstrijden. WSE verloor schlemielig met 0-1 van Woerden en heeft nu 4 punten uit 5 wedstrijden. In de zondagafdeling Gouda versloeg Waddinxveen met 5-1 Oudewater, hetgeen de Waddinxveners 6 punten uit 3 wedstrijden ople verde. Ze staan op de derde plaats bovenaan, terwijl onderaan te vinden is en Be Fair in de middenmoot. Waddinxveen-zaterdag versloeg Moer kapelle 2 met 2-1. Bij de A-regionale jeugd won WSE met 2-0 van Gouda. Ze hebben nu 3 punten uit 4 wedstrijden. De profweek omvat een uitgekiend programma met trainingen, wedstrij den, massages en maaltijden. De trai ningen worden verzorgd door eigen trainers en oefenmeesters en spelers uit het betaalde voetbal. De oranje-zwarten krijgen voorts de gelegenheid om in een aantal oefen wedstrijden tegen gerenommeerde clubs de eigen krachten te meten. Ook voetballers van buiten de vereniging kunnen bij WSE aan hun trekken ko men tijdens de Profweek. Op zaterdagmiddag 13 oktober komt de KNVB-Voetbaltruuk naar de Oran- jewijk en woensdag 17 oktober is gere serveerd voor een groot 4 tegen 4-tour- nooi. Aan beide evenementen kan door iedereen worden deelgenomen, jongens en meisjes. Waddinxveen-Oudewater (5-1) zondagmiddag voor het publiek zeer aantrekkelijk. Vooral door het ver toonde veldspel en het grote aantal ge maakte doelpunten. De eerste twintig minuten waren voor Oudewater, die met goed middenveld- spel de bal in de ploeg hield, echter zonder doelrijpe te creëren. Na 25 mi nuten het eerste doelpunt. Robin Leu- nissen slalomde na een mooie combina tie door de Oudeater-verdediging en scoorde beheersdt (1-0). Het spel verplaatste zich meer voor het Oudewater-doel. In de 32e minuut knalde de sterk teruggekomen Marcel van Leeuwen een vrije trap van Razi :Licoumine ineens achter de goalie (2- 0). Waddinxveen begon door te drukten en in de 40e minuut wederom succes. Een fraaie combinatie tussen Wim Hoogendoom en Robin Leunissen werd door laatstgenoemde keurig afge rond (3-0). Twee minuten later legde doelman V.d.Horst als laatste redmid del een Waddinxveen-aanvaller neer en de strak leidende scheidsrechter wees naar de penaltystip. Wim Hoo- gendoorn benutte de strafscjhop koel bloedig (4-0). Na rust een Waddinxveen die het te mooi wil dioen en de bal als het ware in het doel wilde laten lopen. Mooie kan sen werden om zeep geholpen.Als overmaat van ramp werd het er na een gijpartij van de verdediging zelfs tegen- gescoord door Bart Brandsen. Waddinxveen verslapte niet en met mooi veldspel werd in de 25e minuut Razi Licoumine in stelling gebracht door Wim Hoogendoom. Zijn prach tige schot van zo’n 25 meter verdween in de kruising (5-1). Dit betekende te vens de einduitslag. Zondag de lastige uitbeurt tegen het Boskoopse Floreant. Aanvang 14.00 uur. Met een boeking en een ingeschoten strafschop (1-0) ging Floreant-Be Fair zaterdagmiddag in de tweede minuut van de wedstrijd van start. De Bosko pers konfden flitsend beginnen door een domme terugspeelbal van Rob As- scheman. Met de rug naar zijn keeper gekeerd dacht hij rustig de bal terug te leggen. De Waddinxveners speelden echter steeds beter en kregen kansen. In de 30e minuut was het raak. Uit een cor- ner van rechts wist Leon Konijn feil loos er keihard in te koppen (1-1). Hierna was de organisatie bij Floreant zoek. Hiervan kon Peter Konijn, profi teren. Een slordig uitgespeelde bal van de verdediging, wist hij te bemachtigen en kon met een bekeken schuiver de verslaan (1-2). Na de thee ook een dominerend Be Fair, warbij de vele kansen niet werden benut. Echter wel in de 65e minuut. De goed zijn lichaam gebruikende Peter.' Verkerk kon de bal niet voor de achter-; lijn onder controle krijgen en zijn gave, voorzet kon gemakkelijker door Arjan groenendijk worden ingekopt (1-3). Zaterdag speelt Be Fair tegen TAW uit Ter Aar. WADDINXVEEN - In de derde ronde van de interne competitie van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV versloeg Hennink met zwart Van Wou denberg. Met drie winstpartijen uit evenzovele wedstrijden, staat hij weer fier aan de kop. Ellers kwam tegen J. van Oort slecht uit de opening, doch wist zich op mira culeuze wijze uit zijn benarde positie te bevrijden en won, daarmee de tweede plaats voor zich opeisend. Samen met Claassen, die Maliepaard versloeg, lijkt hij de enige, die Hennink enigszins kan bijhouden. Smit had er geen spijt van, dat hij zijn partij tegen Brobbel uit de eerste ronde had afgebroken, want hij speelde zijn partij met vaste hand naar winst en be zet nu achter Claassen de vierde plaats. Van de overige partijen eindigden er zes in winst voor wit, te weten Philipse- Th. Goor, Alblas-Brinkhorst, V.d. Geer-Van Kleef, Reus-Kloet, W. Goor-Ponsioen en tenslotte Stam- Smitskamp, een partij die eindigde in een adembenemende mat-aanval door ■wit. In de partij Stouten-Besemer wist wit geen raad met de tamelijk onbekende Balogh-verdediging van zwart, zodat Besemer overtuigend won. Ook V.d. Hoek won met zwart tegen Littooydie zich in het eindspel door een mataanval liet verrassen. Ook de partijen Verwaal-Kardol, Van Sandijk-V.d. Starre en Timmermans- H.E. van Offeren eindingden in winst voor zwart. Bij Van Oosten-Jansen, D. van Offeren-Prins en D.J. van Offeren- H. van Offeren werd het punt gedeeld. Voor de RSB-competitie werden twee partijen voor WSV 2 vooruit gespeeld, nl. die van Ritter (afgebroken) en van Muit (verloren voor WSV). De overige partijen in de uitwedstrijd tegen De IJssel 2 uit Moordrecht zullen dus van uit een achterstand voor WSV begin nen. - WADDINXVEEN - Het atletiekkamp voor pupillen en junioren van de Wad dinxveense sportclub Antilope werd zaterdag afgesloten met de derde wed strijd. Onder goede weersomstandigehden werden op de atletiekbaan aan de Al- berdingk Thijmlaan de onderdelen sprint-balwerpen (pupillen), kogelsto ten (junioren), verspringen en de 800 en 1000 meter vlot afgewerkt. Dat er het afgelopen seizoen hard is ge traind, bewezen de, zo nu en dan zelfs, uitstekende resultaten van deze dag. Zo scheelde het slechts 1 seconde of Maartje Prevosth had het clubrecord op de 1.000 meter van Mariska Smaal verbeterd. Zij kwam nu tot de formida bele tijd van 3 minuten en 54 seconden. Van de 3 meerkampwedstrijden telden voor het eindklassement de beste 2. De winnaars in de verschillende groe pen zijn geworden: Mini pupillen meis jes: Annemieke van Dam (234 pun ten), pupillen C meisjes: Carla Graaf land (1355 punten), pupillen C jon gens: Tjeu van Haren (2295 punten), pupillen B meisjes: Maartje Prevosth (2181 punten), pupillen B jongens: Sven Metsemaker (2405 punten), pu pillen A meisjes: Kathinka Hoek (1858 punten), pupillen Al jongens: Frank Kuiper (2503 punten), pupillen A2 jon gens: Vincent Boere (2671 punten), ju nioren D jongens: Lennart Stuifzand (3087 punten), junioren C jongens: Gerrit Jan Smit (4194 punten).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25