Veel auto’s beschadigd Drie regels over nieuw winkelhart JEANNETTE SCHOEMAKER Lezing over natuur geneeswijzen Echtpaar P. Willink 65 j aar samen Vestiging huisartsen weer anders Jeugddienst in Z’huizen Korfbaltitel voor Klaas de Vriesschool Feestavond FNV met vier trouwe leden PvdA: Laat Petteplas onbebouwd Streekgenoten vallen op in Groningen Strandwandelen met koffiebar Gaslek Bevolkingsonderzoek Het bevolkingsonderzoek naar baar moederhalskanker is in uitvoering. Be sprekingen op landelijk niveau met be trekking tot het bevolkingsonderzoek naar borstkanker zijn nog gaande, bin nenkort wordt hierover meer duidelijk heid verwacht. Auto terug ONTHAREN ZONDER PIJN DEFINITIEF Bestemmingsplannen Fietsen Groene Hart Bedrijfsterreinen Aanrijdingen A N B O S Bel voor inlichtingen of maak een afspraak! SCHOONHEIDSSPECIALISTE Eindelijk het eerste ontharingsapparaat waarmee zonder pijn en zonder irritatie, snel en efficiënt definitief onthaard kan worden b.v.: bovenlip, kin moedervlekken benen bikinilijn enz. Het werken met de Depitrón laat geen littekens of verwondingen achter; dit maakt dat u op elke gewenste plaats op het lichaam zonder problemen kunt laten ontharen. VALKENBURGERLAAN 75 - BOSKOOP - TEL. 01727-15100 Waddinxveen I Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 oktober 1990 Het 65-jarige echtpaar P. Willinken (3.M.P. Willink-Muijlwijk. (Foto: Sjaak Noteboom). Wanneer vijf of meer toepassingen van artikel 19 bouw-aanvragen volgens een versnelde procedure hebben plaatsge vonden in een verouderd plan verlenen zij in beginsel geen verklaringen van geen bezwaar meer. ”Wij hebben inmiddels onze kritiek ge leverd op dit beleid en Gedeputeerde Staten verzocht, vanwege onze huidige planologische activiteiten, hun nieuwe beleid niet (te) stringent toe te passen op Waddinxveen”, aldus B. en W. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 5 oktober gaat de hervormde koffiebar ’t Praathuis in Zevenhuizen strandwan delen in Scheveningen. ”Pak je wandelschoenen uit de kast en ga mee”, aldus de koffiebar. Men ver zamelt zich om 19.15 uur bij het Her vormd Centrum aan de Dorpsstraat 156, waar men om 19.30 uur richting Scheveningen vertrekt. De kosten zijn ongeveer 3,-. Iedereen van 15 jaaren ouder is van harte welkom. NS-station Noord een grijze Peugeot damesfiets (sportmodel), bij de Apol- lolaan een witte Opoefiets merk Bata- vus en op de Kerkweg-Oost een rode Empo herenfiets. Op woensdag 26 september ontstond aan de Kromme Esse een gaslek. Het lek werd veroorzaakt doordat men tij dens het kanten maaien de leiding ka pot trok. Het lek werd door het ener giebedrijf verholpen. Op aanwijzing van een omwonende werd op woensdag 26 september op het parkeerterrein aan het Raadhuisplein een te Amsterdam ontvreemde Daf personenauto aangetroffen. De eige naar is inmiddels in kennis gesteld van het terugvinden van de auto. Ingeschreven in het handelsregister van de kamer van koophandel en fabrieken onder nr. Hr. 32.045 POUTIENIEUWSB I ri' Het actualiseren van (oudere) bestem mingsplannen en het maken van nieuwe bestemmingsplannen verlopen WADDINXVEEN - In de begroting voor 1991 van de gemeente Wad dinxveen wijden B. en W. maar drie getikte regels aan het plan voor een nieuw winkelhart, dat bij de Passage in westelijke richting moet worden gebouwd of op het Be Fair-voetbalterrein. In de afgelopen week werden twee aan giftes gedaan van eerder gepleegde fietsdiefstallen. Eind augustus werd bij het NS-station een groene herenfiets gestolen en rond woensdag 5 septem ber werd in de Trompstraat een groene herenfiets van het merk Oldenhove ontvreemd vanuit een tuin. De overige diefstallen van (brom)fiet- sen betreffen bij het NS-station een blauw/witte Batavus damesfiets, bij WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie is de vorige week ge confronteerd met diverse inbraken in en vernielingen van auto’s. WADDINXVEEN - In het gemeente huis heeft de PvdA-fractie een motie neergelegd over het onbebouwd laten van de Petteplas. De motie is door de afdeling van deze partij aangenomen ter gelegenheid van het afscheid van PvdA-raadslid Marie Boere. De ge meenteraad heeft de uitspraak voor kennisgeving aangenomen. In de motie wordt de fractie van de PvdA opgedragen om, in navolging van Marie Boere die in het stuk een princi piële voorstander van een onbebouwd Petteplas wordt genoemd, zich blij vend te verzetten tegen elke bebou wing, hoe gering ook, van de Petteplas. ’’Zonder tekort te doen aan de inzet van Marie Boere op tal van politieke terreinen werd hij met name voor de wijze waarop hij zich heeft ingezet voor het behoud van de Petteplas door de af deling zeer geprezen”, aldus het afde lingsbestuur. Het vertrokken raadsbeleid, dat rei- scheques kreeg en een boekwerkje met zijn afscheidspeeches en een ingelijste foto van de Petteplas, zei zich niet te kunnen voorstellen dat een zinnig mens de Petteplas zou willen aantasten. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 7 oktober is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst die om 19.00 uur begint, luidt: ’’Vol van God”. De voorganger is ds. Romein uit Pij- nacker. De muzikale medewerking wordt verleend door het koor Pacalis uit Tiel en de organist Adr. Verhoef uit Zevenhuizen. In het hoofdstuk ’’Ruimtelijke Orde ning” staat dat de raadsleden in de commissie voor de Ruimtelijke Orde ning permanent op de hoogte worden gehouden van de actuele ruimtelijke ontwikkelingen. In verband hiermede hebben B. en W. zich beperkt tot het ruimtelijk beleid in hoofdlijnen. De ruimtelijke activiteiten van de ge meente Waddinxveen voor het ko mende begrotingsjaar spitsen zich vooral toe op: - Het ontwikkelen van de woning- bouwlokatie in ’’wijk Zuidplas 1990” (de schil) en het verkrijgen van over eenstemming daarover met het provin ciaal bestuur; - Het invullen van het Brugcentrum- gebied en het A3-gebied bij de Apollo- laan; - Het onwikkelen van het bedrijven park Coenecoop II; - De realisering van de zuidelijke rondweg; - De centrumontwikkeling van onze gemeente en het creëren van het daar voor noodzakelijk juridisch planolo gisch kader, conform de afspraken in het beleidsplan. WADDINXVEEN - De derde gezond- heidslezing die de Waddinxveense na tuurgeneeskundige Frea Plantinga donderdagavond 4 oktober om half ne gen in buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan houdt staat in het te ken van de natuurgeneeswijzen. De toegangsprijs is vijf gulden. Volgens Frea Plantinga is natuurge neeskunde een geneeswijze, waar men vooral werkt met de elementen vuur, aarde, lucht en water. Deze elementen zijn door de natuur gegeven om tot har monie en genezing te komen. Het element vuur is hitte, zoals in een sauna. Aarde wordt gebruikt in bijv, kleicompressen en modderbaden. Lucht is essentieel voor de longen en in feite het hele organisme. Water wordt aangewend voor bijv, (wissel)baden en wassingen. ’’Voor we ons oriënteren op een thera pie moeten we eerst weten in welke staat het zieke lichaam van de patiënt is. Een ziekte verloopt in stadia en het is zeker belangrijk te weten in welk sta dium de klachten zijn om een behande ling te kunnen inzetten die effect zal ge ven. Door de wetenschap van de ziek- tefase is het genezingsproces en de reacties daarbij makkelijker te begrij pen en te doorstaan”, aldus Frea Plan tinga. In de natuurgeneeskunde ligt de na druk vooral op het uitscheiden van af valstoffen; door gebruik te maken van therapieën op basis van de natuurlijke elementen kunnen deze afvalstoffen, die altijd giftig zijn voor het organisme kwijtraken. De Waddinxveense zal proberen sa men met het publiek een aantal voor beelden te geven en de hele entourage onder de loep nemen. Er zal veel infor matie op het publiek losgelaten worden en bruikbare tips worden gegeven, zo dat een beter beeld kan ontstaan over de eigen gezondheid en klachten en symptomen binnen het ziektebeeld. In de nacht van woensdag 26 op don derdag 27 september werden uit op de Fazantdreef en het Woubrechterf ge parkeerde auto’s de autoradio’s ont vreemd. Men wist binnen te komen door een ruitje te vernielen en een slot te forceren. In de nacht van donderdag 27 op vrij dag 28 september werd een op het Ka- milleveld geparkeerde auto openge broken. Ook hier werd eeri ruitje inge slagen. Uit de auto verdween ook een radio. Vanaf de Peuleyen werd op zaterdag 29 september een zwarte Opel Corsa hatchback ontvreemd voorzien van het kenteken YP-14-XY. Van een op de Linzenakker gepar keerde auto werd in diezelfde nacht een ruit vernield. Het motief van deze daad is niet helemaal duidelijk omdat zich in de auto geen radio bevond. Op de Alpherwetering werd diezelfde dag een sunroof vernield. Tot slot werd die dag ingebroken in een op de Jan Dorrekenskade-Oost gepar keerde auto. Er werd een kofferdeksel geforceerd waarna de centrale vergren deling de auto geheel toegankelijk maakte. Ontvreemd werden een radio- cassetterecorder, een tennisracket, zonnebril en cassettebandjes. In de nacht van woensdag 26 op don derdag 27 september werd ingebroken in het Ondernemerscentrum op Goene- coop. Onbekenden bezochten zeven in dit gebouw gevestigde bedrijven. Men wist telkens een toegangsdeur te force ren. Er wordt naast een compressor en een vouwladder hoofdzakelijk geld vermist. Opvallend was dat de daders de telefoonlijn van het pand vernield hadden. Op het parkeerterrein van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelmina- plein verdween op zaterdag 29 septem ber een schoudertas. De tas bevond zich in een boodschappenwagentje dat even onbeheerd werd gelaten. In de tas bevonden zich diverse bescheiden, geld en cheques. Tussen woensdag 19 en woensdag 26 september is ingebroken in een woning aan de Passage. Men wist binnen te ko men door het forceren van de achter deur. In de woning werd een porte monnee met geld ontvreemd. Er werd vorige week aangifte gedaan van diefstal van girobescheiden en het valselijk innen van cheques. De bena deelde zag zijn girosaldo met 1250,- verminderd door deze opname. Waar de diefstal precies had plaatsgevonden kon de aangever niet verklaren. Vanaf een aan de Lijsterbesstraat ge stalde bromfiets werd op zaterdag 22 september een valhelm ontvreemd. Het gaat om een witte integraalhelm, die aan de bromfiets was gehangen. Vanuit een kelderbox aan de Nic. Beetslaan is in de nacht van donderdag 27 op vrijdag 28 september een brom- fietszadel gestolen. Het gaat om een wit zadel met zwarte stang van het merk Puch. Vermoedelijk gebruik ge maakt van een valse sleutel om in de kelderbox te komen. In een tuin aan de Kerkweg-Oost is op woensdag 26 september een openge broken geldkistje aangetroffen. On derzoek leerde dat het hier om een kistje ging, dat een dag eerder bij een inbraak in een winkel aan de Passage was ontvreemd. In het kistje bevonden zich nog diverse bescheiden. Vanaf een volkstuintje bij het NS-sta tion wordt een paartje goudfazanten vermist. Onbekenden hebben de die ren uit de ren ontvreemd tussen zondag 23 en maandag 24 september. Daarnaast heeft ontwikkeling van ruimtelijke visies over onder andere het Groene Hart momenteel de bijzon dere aandacht van Rijk en Provincie. De druk op het Groene Hart is groot. Ook op de eigen regio liggen diverse ruimtelijke claims en discussiepunten (waar komen de nieuwe (bouw)locaties voor woningbouw en bedrijfsterreinen; wel/niet bergingslocatie voor afvalstof fen; wel/niet transferium etc. In overleg met Gouda, Moordrecht en de Provincie trachten B. en W. deze claims in onderlinge samenhang te brengen en gezamenlijk een structuur- visie te ontwikkelen. Van de voortgang in dezen houden B. en W. de raad evenzeer op de hoogte. WADDINXVEEN - De openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijer- manslaan) is vorige week woensdag winnaar geworden van het Korbis- korfbaltournooi. Het tournooi werd gespeeld op de nieuwe korfbalvelden, die op de voormalige ligweide van het zwembadcomplex zijn aangelegd. Aan het jaarlijkse evenement namen 21 teams met leerlingen uit de groepen 5 en 6 van de basisscholen in Waddinx veen en Boskoop deel. Na de voorron den bleven er vier teams over, die in de volgende ronden zouden moeten gaan uitmaken wie de nummer één zou wor den: de Kardinaal Alfrinkschool met team 1 en 2, de Klaas de Vriesschool en de Rehobothschool uit Boskoop. In de halve finale moest de Rehoboth school (na het nemen van strafworpen) zijn meerdere erkennen in de Klaas de Vriesschool en de Kardinaal Alfrink school 2 bleek sterker dan de Kardinaal Alfrinkschool 1, zodat de finale ging tussen de Klaas de Vriesschool en de Kardinaal Alfrinkschool 2, met het bo vengenoemde resultaat: de Klaas de Vriesschool werd winnaar. Net als in april tijdens het schoolkorf- baltournooi van de groepen 7 en 8 was deze school nu weer vertegenwoordigd met het beste team van Waddinxveen en Boskoop. Woensdag 3 oktober - vandaag - zijn de groepen 3 en 4 van alle basisscholen aan de beurt. In totaal 34 teams (ca 175 kinderen) zijn die middag actief op het Korbis-veld. Voorgaande jaren speelden zij tegelij kertijd met de groepen 4 en 6, maar voor het eerst dit jaar wordt voor deze beide groepen leerlingen aan apart tournooi georganiseerd, omdat vorig jaar met in totaal 37 teams het maxi mum qua veldruimte werd bereikt en meer teams op één middag niet te plaatsen waren. Dit jaar zou het met een totaal aantal van 55 deelnemende teams helemaal ondoenlijk worden, vandaar deze split sing. Bovendien kan het Korbis-standpunt, dat het plezier en het spel voor de jong ste leerlingen veel belangrijker is dan het winnen, nu veel beter worden uit gedragen. Deze teams zijn de woensdagmiddag beziggehouden met een spelcircuit, waarbij korfbal uiteraard niet vergeten werd, maar zeker niet de eerste plaats zou innemen. Slechts 2 wedstrijdjes mini-korfbal werden gespeeld. Voor het overige is het bezig-zijn in groepsverband veel belangrijker. Aan het eind van de mid dag kreeg elk kind een vaardigheidsdi- ploma, met daarop vermeld de spel letjes waaraan is meegedaan. De beschikbare gronden in Coenecoop zijn nagenoeg uitgegeven. Momenteel is nog ca. 1 ha. in de fase van aanbie ding. Om aan de behoefte aan gronden voor bedrijfsterrein te kunnen blijven voor zien, is inmiddels het bestemmingsplan Bedrijvenpark Coenecoop II vastge steld. Getracht wordt op minnelijke basis de beschikking te krijgen over de betref fende gronden, zodat spoedig tot uit gifte kan worden overgegaan. De ont wikkeling van de grondprijzen in dit ge bied vinden B. en W. overigens veront rustende vormen aannemen. Van de resultaten van het onder auspi ciën van het Regionaal Economisch Overlegorgaan (REO) Midden-Hol- land verrichte lokatie-onderzoek be drijventerrein Gouda/Waddinxveen is de raad via de commissie voor de Ruimtelijke Ordening op de hoogte ge steld. Er bestaat consensus bij de deelnemers van het REO-overleg over een aantal conclusies uit het rapport en voor keursmodellen, waaronder het aanwij zen van het veilingterrein aan de Bre de weg voor transport en distributie. Voor het veilingbestuur is dit aanlei ding geweest om de potenties van het gebied nader te doen onderzoeken. Opdracht hiertoe heeft het inmiddels verstrekt. De distributiefunctie in Waddinxveen ontwikkelt zich sterk en neemt inmid dels 25% van de plaatselijke werkgele genheid voor haar rekening. De distri butiefunctie van de gemeente kan door een verdere ontwikkeling in die rich ting van het (veiling)terrein aan de Bre- deweg verdere invulling worden gege ven. Er bestaat tussen de gemeenten Gou da, Waddinxveen en Moordrecht nog geen overstemming over de lokatie- keuze voor een volgend bedrijventer rein voor lichte industrie en handel. Wel is duidelijk dat de ontwikkeling van de Waddinxveense Poort in het Landelijk Gebied Oost voorlopig bui ten beeld is. voorspoedig, ondanks de zeer vele werkzaamheden, die bestemmings plannen en planologische procedures met zich brengen. De eerdere uitbrei ding van de afdeling Ruimte en Bouw met een deskundig medewerker begint derhalve zijn vruchten af te werpen. B. en W. zijn daarmee content, te meer daar Gedeputeerde Staten sinds kort een stringenter beleid hanteren inzake hun medewerking aan verzoeken om afgifte van verklaringen van geen be zwaar. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 oktober om acht uur wordt er door de Bouw- en Houtbond FNV en de Voedingsbond FNV in het Anne Frank-centrum aan het Jan van BIjnenpad een feestavond ge houden. Op deze feestavond zulen de trouwe leden W. van Soest, H. v.d. Aart en A. Ooms (40 jaar lid) en A. v.d. Graaf (60 jaar lid) in het zon netje worden gezet. De FNV-speldjes zullen de vier ju bilerende leden op de revers wor den gespeld door Jos v.d. Borgt, de districtsbestuurder van de Bouw en Houtbond FNV. Aan de avond verlenen verder me dewerking De Goudse Operette met ”Een dagje uit” en het dansor- kest De Andantines met een gezel lig samenzijn na afloop. De feestavond is voor FNV-leden gratis toegankelijk. Niet-Ieden be talen een toegangsprijs van 5,-. WADDINXVEEN - Over de vestiging van huisartsen heeft de gemeente Wad dinxveen niets meer te zeggen, zo staat in de toelichting op de gemeentebegro ting voor 1991. Recent heeft het ministerie van WVC aangekondigd dat per 1 januari 1991 de Vestigingsregeling huisartsen ingetrok ken wordt. Dit betekent dat er niet langer een wet telijke basis zal zijn voor gemeentelijke bemoeienis met de vestiging en sprei ding van huisartsen. Een fietser die op maandag 24 septem ber komende vanaf de Juliana van Stol- berglaan links af de Kerkweg-Oost op wilde rijden, werd hierbij geschept door een rechtdoor rijdende personen auto. De jongen was van richting gaan veranderen zonder om te kijken. Hij is ter plaatse door een arts behandeld aan hoofdletsel. Op dinsdag 25 september vond een kop-staart aanrijding plaats op de Sniepweg bij het HAVO-Atheneum. Een afslaande auto stopte voor een te gemoetkomende bromfiets en werd door een achterop komende auto aan gereden. Een bestuurder van een bromfiets kwam op woensdag 26 september met zijn voertuig ten val op een bruggetje aan de Dreef. Hij had op het natte brugdek met de voorrem geremd en was onderuit gegleden. De bestuurder is ter observatie overgebracht naar een Gouds ziekenhuis. In de middag van dezelfde dag heeft een vrachtwagen, geladen met zaagsel, zich klemgereden onder de hefbrug. Kort daarvoor had de uit België afkom stige auto geladen bij een bedrijf aan de Willem de Zwijgerlaan en reed via de Kerkweg-Oost naar de hefbrug. Het bol staande zeil zette de vrachtwa gen klem waarbij de auto en brug geen schade opliepen. Uiteindelijk is de vrachtwagen achteruit gereden en via de Coenecoopbrug uit de gemeente vertrokken. Doordat een en ander rond 17.00 uur plaatsvond, ontstond er al gauw enige verkeerschaos op de toe gangswegen rond de hefbrug. In de middag van vrijdag 28 september ontstond een kop-staart aanrijding op het Noordeinde waarbij drie voertui gen waren betrokken. Twee voertuigen stonden stil op de rijbaan en werden van achteren aangereden door een au tobestuurder die zijn voertuig niet meer tijdig tot stilstand kon brengen. Op rijksweg A12 vond op maandag 1 oktober een eenzijdig ongeval plaats waarij een auto totaal vernield werd. De bestuurder van het betrokken voer tuig wilde van rijstrook veranderen door naar links in te voegen. Hij moest daarbij sterk afremmen voor voor hem remmende auto’s en een uitwijkma- nouevre maken. Hierbij verloor hij de macht over het stuur en reed recht te gen de muur van het aquaduct aan. Hij kwam met de schrik vrij WADDINXVEEN/ZE VENHUIZEN - Waddinxveners en Zevenhuizenaren hebben zondag in de Groningse sport hal Bijum meegedaan aan de Neder landse Kampioenschappen Tang Soo DoEr werd gestreden in vier onderde len te weten: Hyungs, Wapen-Hyungs, Sparring en Breaktesten. Mede als voorbereiding op de Wereld kampioenschappen van 20 oktober zond trainer en bondscoach Jan Tim mers zijn geselecteerde Nederlandse team naar deze kampioenschappen. Buiten de aanwezige Nederlanders wa ren ook de Amerikanen in Groningen van de partij Het Nederlands team dat door sponso ring allen in zeer mooie tenu’s versche nen en daarbij tevens beschikte over sporttassen kwam zeer goed uit de verf. Met het onderdeel Wapenhyungs wist Perry Timmers de 3e prijs in de wacht te slepen. Met hyungs vielen in de prij zen: Chantelle Timmers le prijs, Nor bert Kool 2e prijs, Roger Kool 3e prijs, Jaco de Wolf 3e prijs. Tijdens de breaktesten wist Remko Strik op een overtuigende wijze de Ne derlandse titel in de wacht te slepen en kwam Paul Hollaar op een mooie 3e plaats. Tijdens het laatste onderdeel: Sparring werden de volgende prijzen behaald. Derde wisten te worden: Nor bert Kool en Robert v.d. Kleij, Chan telle Timmers, Roger Kool, Jeroen Mansveld en Michel Middelburg wis ten een 2e prijs te bemachtigen. Kampioen van Nederland werden: Avoire Chin, Robert Verwaayen, Ra- chid El Morabet, Vincent Persoon, Pieter Zuiderwijk en als klap op de vuurpijl wist Jaco de Wolf op een over tuigende wijze met vrijwel alle toe schouwers op de banken de Neder landse titel in de zwaarste klasse binnen te halen. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden is dinsdagmiddag zijn felicitaties komen aanbieden bij de heer P. Willink (95) en mevrouw G.M.P. Willink-Muijlwijk (85) aan de J.W. Frisoweg. Het Waddinxveense echtpaar, dat nu 23 jaar in dit Gouwedorp woonachtig is, vierde het feit dat het donderdag 30 september 65 jaar geleden was dat zij met elkaar trouwden. De heer Willink is 43 jaar in dienst ge weest van de gemeente Den Haag. Daarna was hij nog 13 jaar werkzaam bij het bedrijf Habo in de residentie. Zijn echtgenote was steeds in het gezin, breit graag, naait nog steeds haar eigen kleding en houdt heel veel van planten. Het zelfstandig wonende echtpaar heeft twee kinderen, een in Waddinx veen wonende zoon en een in Reeu- wijk-Dorp wonende dochter, en vier kleinzoons. In Waddinxveen zijn de laatste tijd di verse langdurige huwelijksfeesten ge vierd. Hendrikus Hogeweg en Hen- drika Hogeweg-Peters van het Me vrouw Kuipers-Rietbergplantsoen wa ren 60 jaar getrouwd, evenals het echt paar K. Stolker en A. Stolker-de Bruin. Jan de Pater en Woutertje de Pater- v.d. Braak van de Meidoomstraat heb ben een 50-jarig huwelijksfeest achter de rug. Een Belgische vrachtwagen met zaagsel reed zich vorige week woensdag vast op de hefbrug. (Foto: Intercolor/De Rooy). s iff

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9