Nieuwe activiteiten sportcentrum Marchant SIBSENB Six s Inventarisatie van Stichting Gehandicapten Platform Waddinxveen Bethelkerk Modeshow KVO Verzoek SP ingewilligd Lampionnen optocht van Zonnig Zuid Lezingen Coornhert Contact- avond van Kunstkring Installatie GTF komt in Alphen Zangavond in Bethelkerk I Glasschade scholen vergt 14 mille 3e Trekking WSE-loterij Met Volvo J naar Jumping Amsterdam ■h Structuur Knelpunten - 'V ft r S* W' I tWl -• Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 oktober 1990 Pagina 13 Waddinxveense knelpunten deren voetbal (Massasport). het gemeentehuis open doen is vanuit een rolstoel een ónmogelijke klus. Wie gewinkeld heeft bij Aldi aan de Kerkweg-Oost kan niet meer via de uitgang van de supermarkt naar buiten. (Foto: Sjaak Noteboom). dag 21 oktober van 10.00-12.00 uur. ft -in het nieuws- WADDINXVEEN - Dinsdagavond 23 oktober om acht uur houdt de afdeling Waddinxveen van de Katholieke Vrou wen Organisatie ’80 in het Anne Frank- centrum voor haar leden een mode show. Tevens is er gelegenheid om de ge showde modellen te kopen. BOSKOOP - Al vrij kort na de opening van de uitgebreide sportzaal Marchant aan het Torenpad, worden activiteiten ontplooid waarmee het centrum lande lijk in de kijker loopt. Deze activiteiten lopen uiteen van vechtsport, fitness, een afslankcursus tot alternatieve genees wijzen. Geneeswijzen Hans Briët, een deskundige bij uitstek, geeft vervolgens op donderdag 18 okto- Diversen: (stoplicht K.W.-plein). Voor voet gangers te kort op groen om over te ste ken met rolstoel, of moeilijk lopende mensen. Gebouwen: (N.S.-station Waddinxveen). Vanaf Cursus horecapersoneel Omdat hier landelijk behoefte aan bleek te staan is Marchant ook begonnen, sa men met Yos Lotens, een trrining te geven aan horecapersoneel. Met name portiers hebben de reputatie niet zacht zinnig om te springen met lastige klan- t Wie daarnaast ook gewicht wil kwij traken kan eveneens bij Monique te recht voor een afslankcursus, die zij sa men verzorgt met Hans Briët. Deze cur sus bevat onder meer ook dieet- en voe dingsleer en wordt gegeven op dinsdagmorgen en -avond en donder dagmorgen en -avond. Bestrating: Huisvuil verzamelplaats. Voor of bij obstakelvrije route; Wandelpad bij vissteiger Petteplas niet te berijden voor elektrische wa gens, rolstoel en zeer moeilijk lopende mensen kunnen deze bestrating niet nemen; teerinstallatie in Alphen aan den Rijn J in 1992 zijn voltooid. - Vanaf dat jaar kan veertig- tot zestig- installatie op het milieu moet onder- De bouw van de composteerinstallatie J maakt deel uit van een totaalplan voor de afvalverwijdering waarvoor in juni 1 van dit jaar een intentieverklaring is ge- tekend door de drie initiatiefnemers: ft het Provinciaal Afvalverwijderingsbe- J drijf Zuid-Holland NV (PROAV), het J GVB en het afvalverwerkingsbedrijf t Alphen Recycling. Missiesecretaris drs. Jan Maasen van het bisdom Rotterdam is in Waddinx veen op bezoek geweest om de MOV- werkgroep (Missie, Ontwikkeling, Vrede) van de St. Victorparochie nieuw leven in te blazen. De groep gaat in november en december in een cursus van 5 avonden het accent leggen op be wustwording middels het concrete on- wikkelingsland Indonesië. Callanetics Onder leiding van de hiervoor gediplo meerde trainster Monique kan worden deelgenomen aan een nieuwe vorm van figuurcorrectie, Callanetics. Door uit gekiende oefeningen worden de gewen- ste spiergroepen versterkt waarbij niet verbranding van vet maar spierverstevi- ging het doel is. Callanetics geeft dan ook geen gewichtsverlies maar verbetert het figuur. Het doel van het platform is de achter standssituatie van (in eerste instantie) lichamelijk gehandicapten op te hef fen. Zij wil de integratie op alle terrei nen in de samenleving bevorderen, zo dat zij gelijkwaardig aan deze samenle ving kunnen deelnemen. Deze doelstelling wil het platform rea liseren door als overleg-, advies- en in- formatie-orgaan te functioneren. Een orgaan gericht op de plaatselijke be leidsontwikkeling ten behoeve van mensen met een handicap. Een belang rijk uitgangspunt hierbij is dat mensen die zelf een handicap hebben knelpun ten naar voren brengen en actief deel nemen in het platform. Diepe kuilen in stoep, stoepen van poorten, niet te nemen met fietsje met zij wielen (aangepaste fietsen); Bospad van Petteplas naar Peter Zuidlaan is moeilijk doorkomen. Zit Het platform heeft gekozen voor een stichtingsvorm. Een dagelijks bestuur coördineert de activiteiten van het plat form Het dagelijks bestuur is als volgt sa mengesteld: J.A. Hielema (voorzit ter), mevr. G.AJ. Vink (secretaris), J.M.D.M. Vermeij (penningmeester), G. Stel en mevr. Van de Neut. werken zijn individuen”. De lezing wordt verlucht met dia’s over land- ft schappen, portretten en naakten. Jan de Grauw was al eerder spreker op een avond van de Waddinxveense ft Kunstkring en is hier bekend om zijn ft boeiend en glashelder verhaal. Het be looft dan ook een interessante avond te worden. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. een diepe kuil; Bij bibliotheek Van Mecklenburg Schwerinlaan ontbreekt op en afrit, of klopt niet; Opritten park te steil om met rolstoel te nemen naar boven. Daaruit bleek dat het gemeentehuis moeilijk binnengekomen kan worden, omdat het vanuit een rolstoel onmoge lijk is de zware draaideur eigenhandig open te doen. Plannen om daarvoor in de plaats elektrische deuren te maken stuiten op technische en financiële pro- belemen. Burgemeester C.M. van der Linden zei in een spontane reactie daar eigenlijk geen woorden voor te heb ben. ”Als we ook op de maan kunnen komen zijn natuurlijk ook deze proble men op te lossen”, zo is zijn mening. Binnen in het gemeentehuis valt bij de afdeling Burgerzaken heel moeilijk een handtekeningen te zetten gezien de hoogte van de balie. Wie in een rolstoel de Aldi Markt aan de kerkweg-Oost bezoekt ervaart dat de bocht om de winkel weer via de uitgang te kunnen verlaten niet genomen kan worden. Grote problemen ontstaan er dan voor een gehandicapte. Maar er zijn in Waddinxveen nog meer knelpunten, die door de Stichting Plat form Gehandicapten in kaart zijn ge bracht en waarop de aandacht zal wor den gericht om daar verbetering in aan te brengen. Het lijstje ziet er zo uit: WADDINXVEEN - Hooftman Auto bedrijf BV op het bedrijventerrein Coenecoop nodigt paardenliefhebbers uit voor een bezoek aan Jumping Am sterdam. Van donderdag 1 tot en met zondag 4 november vindt in de RAI te Amster dam dit belangrijkste hippische evene ment in Nederland plaats. Evenals in voorgaande jaren treedt Volvo hierbij op als hoofdsponsor. Deze keer niet alleen wat betreft de World Cup springwedstrijd ’’Grote Prijs van Amsterdam” op zondag, maar ook voor wat betreft de World Cup dressage-wedstrijd op vrijdag. Volvo-dealer Hooftman hakt hier de komende weken op in. En biedt alle paardenliefhebbers in de omgeving de mogelijkheid om via hem tegen een sterk gereduceerde prijs een plaats- kaart aan te schaffen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad voor gesteld in te gaan op een verzoek van de landelijke Socialistiese Partij. De SP heeft namelijk verzocht om me dewerking te verlenen aan een enquête waarin de verstrekking, handhaving en controle van lozingsvergunningen aan ondernemingen wordt onderzocht. Een rapport van de Socialistiese Partij getiteld: ’’Zuiveren met de kraan open, rioolpolitiek van overheid en bedrijfs leven”, waarin wordt gewezen op de achterstand in de verstrekking van lo zingsvergunningen aan ondernemin gen, zal door de raadsleden voor ken nisgeving worden aangenomen. Winkels: Deuren van winkels gaan te zwaar open en te snel dicht (V.d. Sluis Su per). Deuren te smal voor elektrische wagen, en rolstoel (Slagerij V.d. Pijl); Smalle winkelpaden in (div. winkels) Tamelijk uniek is de komst van de Fransman Alain Floquet op uitnodiging van de Aiki Budobond Nederland. Met zijn zevende dan is Alain de hoogst ge gradueerde in Europa. Hij geeft les aan politiescholen en -functionarissen. Aiki do is een zelfverdedigingssport waarbij gebruik wordt gemaakt van de fysieke kracht van de tegenstander. Op aanwijzing van de Aikido Budo- band geeft Alain Floquet stagelessen in sportcentrum Marchant. Een prakti sche les voor alle banden wordt gegeven op zaterdag 20 oktober van 14.00-16.00 uur, een kadertraining van 16.30-18.00 uur en de stage wordt besloten met op nieuw een les voor alle banden op zon- ber een lezing over alternatieve genees kunde. Toegang tot de lezing is gratis, maar gezien het aantal beschikbare zit- plaatsen is aanmelden vooraf nodig. Briët, die ook yoga ontspanningslessen geeft, zal een uiteenzetting geven over zijn werk en de mogelijkheden. Hij is ook deskundige op het gebied van de reflexzonebehandeling en gaat voor sportcentrum Marchant wekelijks geïn teresseerden behandelen. Ook het fitness zit duidelijk in de lift. Het hypermoderne fitness-centrum van Marchant heeft landelijk belangstelling. Om die reden wordt sinds kort de lande lijke opleiding tot fitnesstrainers, die vijf maanden duurt, in sportcentrum Marchant gegeven. Cursisten worden tijdens hun wekelijkse lessen opgeleid tot gediplomeerd trainer. Hierdoor krij gen de mogelijkheden van het Boskoop- se sportcentrum brede bekendheid. Marian Sekeris, doktersassistente bij de huisartsen P.J.E. van der Linde en B. Glaser, weet pas dinsdagavond 20 november of zij in het RTL-4-pro- gramma Rad van Fortuin de auto heeft gewonnen. Tijdens de opnamen van het door Hans van der Togt gepresen teerde televisiespelletje wist ze met het draaien aan een rad vol geldprijzen op de hoofdprijs beslag te leggen, maar pas als de uitzending een feit is heeft ze hem écht gewonnen. Marian Sekeris wist achter vier verborgen woorden te komen en sleepte daardoor ook andere kostbare prijzen in de wacht. Rad van Fortuin, waarvan er dagelijks 5 worden opgenomen om een behoorlijke voor raad te krijgengroeit in populariteit en heeft al 10% van de NOS-journaalkij- kers weten weg te snoepen. Bij de lokale omroep RTW is Door Oremus pr-functionaris Bert Witte op gevolgd. Bert Witte was als bestuurslid al zeer lange tijd niet meer in de gele genheid die functie voldoende aan dacht te geven. Door Oremus, die ook als presentatrice aan de RTW-radio verbonden is, zal in de komende tijd met name de externe contacten verzor gen naar onder meer het bedrijfsleven. Voorts is zij de officiële woordvoerster van de RTW. ft ALPHEN AAN DEN RIJN - Volgens t het Provinciaal Afvalverwijderingsbe- ft drijf Zuid-Holland NV in Schiedam kan de bouw van een grote compos- ft duizend ton groente-, fruit- en tuinaf- J val (GFT) in die installatie worden ver- werkt tot compost. Voor deze nieuwe installatie is op het bedrijventerrein ft ”De Schans” in Alphen aan den Rijn een geschikte locatie van drie hectare gevonden. Het gescheiden inzamelen en compos- J teren van GFT-afval levert een belang- rijke bijdrage aan het afvalprobleem in ft r Zuid-Holland. ten. Dat kan anders, vinden Marchant Vrijwel alle gemeenten die zijn aange- J en Lotens. Een goede psychologische aanpak door een portier die de juiste tooq weet te treffen, werkt vaak beter. De cursus wordt grotendeels inhoud ge geven door Yos Lotens, die in Zweden ervaring opdeed met een cursus voor deurbewaarders. Portiers in dat land moeten zich in allerlei facetten bekwa men. Petteplaskant niet te bereiken. Omrij den verplicht; Probleem om (N.S.-station Gouda) te bereiken. Instappen met rolstoel in trein. In Gouda onmogelijk om het perron gemakkelijk te verlaten (aan vragen voor hulp plm. 12 uur van te vo ren bij de N.S.); Deur gemeentehuis zeer moeilijk te nemen voor bepaalde gehandicapten (mogelijkheid van aanbrengen van knopbediening); Toegankelijkheid van school/ban- ken/fysiotherapeut (bij banken balie te hoog), geldautomaten op bereikbare plaats; Sportpark door draaihek niet te be reiken. Moet iemand sleutel hekslot ophalen van draaihek. Bijvoorbeeld voetbalvereniging WSE. WADDINXVEEN - Op woensdag avond 24 oktober om acht uur houdt de Waddinxveense Kunstkring weer een contactavond in het buurtcentrum ”De Boog” aan de C. Huijgenslaan. Gastspreker is Jan Mde Grauw, direc teur van het VVKV te Utrecht en be kend als presentator van de Teleac-cur- ft sussen tekenen en schilderen. Het thema van zijn lezing is ’’Kunst- Een handtekening zetten aan de balie van de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis gaat vanuit een rolstoel niet gemakkelijk. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Afgelopen vrij dag nam de wijk- en speeltuinvereni ging Zonnig Zuid afscheid van het speeltuinseizoen 1990. Zoals gebruike lijk werd dat gevierd met een lampion nenoptocht door de St. Victorwijk. Meer dan 100 kinderen in de leeftijd van 3 jaar (sommigen nog jonger) tot ”12 a 13 jaar liepen vol trots met een zelf gemaakte lampion door de wijk. Er werden door de ouders vele mooie plaatjes geschoten van hun meelo pende kroost. Als afsluiting werd de jeugd nog een glaasje fris aangeboden. De lampion nenoptocht werd begeleid door ’’Con cordia”, die een fijne show ten beste gaf. voor mensen met handicap WADDINXVEEN - In Waddinx veen hebben rolstoelers het niet al tijd even gemakkelijk. Voorzitter Jan Hielema van de Stichting Plat form Gehandicapten Waddinx veen, die in de gemeenteraad voorzitter is van de CDA-fractie, demonstreerde dezer dagen met een Waddinxveense gehandicapte in een rolstoel de diverse knelpun ten, die er in Waddinxveen zijn. z. Zelfstandig de zware deur van (Foto: Sjaak Noteboom). met dozen of kratten in deze winkelpa den waardoor het nog moeilijker wordt om er door te komen; Uitstalling van reclameborden en di verse koopwaar voor winkels met smalle stoep, en kris-kras neergezette fietsen bij deze winkels (K.W.-plein kant van bank); Bij Aldi-kassa te nauwe doorgang voor sportrolstoel (in verband met schuine wielen); Doorgang in diverse winkels door draaihek onmogelijk. WADDINXVEEN/GOUDA - In sa menwerking met het Nationaal Comité Coornhertherdenking 1990 heeft de Oudheidkundige Kring ”Die Goude” twee korte lezingen georganiseerd op maandagavond 22 oktober om acht uur in 't Brandpunt, Turfmarkt 58 te Gou da. Dr. H.F.K. van Nierop zal Coornhert op een originele wijze benaderen. Hij behandelt de relatievorming van man nen en vrouwen met verschillende leef tijden, in Coornherts tijd. Coornhert zelf huwde op 17-jarige leeftijd met een 12 jaar oudere vrouw. Het kostte hem zijn erfenis. Prof. dr. J.J. Woltjer zal Coornherts ideeën over verdraagzaamheid in een Europese context plaatsen. Als men bedenkt dat in Coornherts tijd, de 16e eeuw, godsdienstige ruzies en zelfs godsdienstoorlogen aan de orde van de dag waren, dan is een dergelijke bena deringswijze zeer interessant. De bij eenkomst is gratis en toegankelijk voor iedereen. Op het programma staan verder nog de Coomhertwandeiing in Gouda op zon dag 28 oktober in samenwerking met de AVRO-televisie (Ontdek je plekje) en de op maandagavond 29 oktober te houden officiële Coornhertherdenking in de Goudse St. Janskerk. Deze her denking met de ministers drs. C.I. Da les (Binnenlandse Zaken) en mr. Hirsch Ballin (Justitie) en de Gro ningse commissaris der Koningin H. Vonhoff is openbaar en gratis toegan kelijk. Op deze avond in de St. Janskerk, waar Coornhert is begraven, zal bekend worden gemaakt wie in aanmerking komt voor de Coornhertprijs van 100.000,- voor sociale vernieuwing en harmonisering van de samenleving. Van de prijs zal ook Waddinxveen indi rect profiteren, hoewel de gemeente raad besloot hiervoor geen bijdrage uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 20 oktober om acht uur geeft het Wad dinxveense jeugdkoor Vox Jubilans onder leiding van Jan Mulder een koor- en samenzangavond in de Bethelkerk te Waddinxveen. Medewerking aan deze avond wordt ft verleend door Anja van der Maten (ho- bo), Wenceslaus Scheepmaker (hoorn) en Jan Mulder (orgel en piano). De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Met glas-, storm en waterschade aan diverse protes- tants-christelijke scholen is 14.049,37 gemoeid. De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. Van het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Waddinxveen zijn bij de gemeente diverse verzoeken ontvangen (op grond van de Wet op basisonderwijs) om medewerking alsmede vergoeding van kosten van glas-, storm- en water schade bij vier van de vijf p.c.-scholen. Tot de door de gemeente te betalen kosten behoren: technisch onderhoud (grote onderhouds- en vervangings- werkzaamheden met een frequentie van meer dan tien jaar); technische- en functieverbeterende aanpassingen (kleine aanpassingen in verband met gewijzigde omstandigheden); vervan ging en aanpassing van meubilair; her stel en vervanging in verband met schade aan gebouw, meubilair en on derwijsleerpakket in geval van bijzon dere omstandigheden (b.v. vanda- lisme/calamiteiten) en overige andere voorzieningen (gespecificeerde bijstel ling door het Rijk, bijvoorbeeld invoe ring van het vak Engels en aanvullende inrichting bij realisering van een speel lokaal ter vervanging van speel-Zwerk- lokalen). De gemeente ontvangt hiervoor een - genormeerde - rijksvergoeding. Uit deze vergoeding (jaarlijks circa 200.000,-) is door de gemeente inge steld het ’’reservefonds Andere Voor zieningen Bijzonder Onderwijs”. Ook voor het openbaar onderwijs is een der gelijk fonds ingesteld. Daar de inwilliging van de verzoeken de normale eisen aan het geven van on derwijs te stellen, niet zullen worden overschreden stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te ver lenen en terzake een krediet beschik baar te stellen van 14.049,37. Dit be drag kan worden onttrokken aan het fonds ’’andere voorzieningen bijzonder onderwijs”. De ontvangen verzeke ringsgelden zullen aan dit fonds wor den toegevoegd. WADDINXVEEN - Zondagmiddag 21 oktoberzal de derde trekkingvande i grote WSE-seizoenloterij plaatsvin- den. Na afloop van de competitiewed- J strijd WSE 1-VVSB 1 zal in de kantine i van de oranje-zwarten onder toeziend ft oog van kandidaat-notaris mr. J.A.M. ft Koek bepaald worden wie deze keer in I de prijzen zullen vallen. Hoofdprijs van de maand oktober is ft een prachtige midi-set (Expert Ha- goort Boskoop) ter waarde van 999,-. ft Kleinere maar evenmin te versmaden ft prijzen die op het spel staan zijn o.a. S een vlakschuurmachine (Formido), ft een badlakenset (v.d. Linde) en een le- ft Hprpn vrxAthal t\4accacrxrvrf -- sloten bij het Gemeenschappelijk vuil- verwerkingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek (GVB) onderzoeken de mogelijkheid tot gescheiden inzame- ling van GFT of hebben dit al doorge- ft voerd. Op 17 oktober worden de plannen voor J de bouw van de composteerinstallatie ft in een startnotitie gepubliceerd. Deze J startnotitie is het begin van een milieu- Voor goed horecapersoneel, niet alleen effect rapportage die de effecten van de portiers maar ook ander personeel en installatie or> het milieu moet onder- ft uitbaters, geldt dat een stukje kennis zoeken, zeer nuttig is. Tijdens de trainingen wor den bepaalde situaties nagebootst vie een rollenspel, men krijgt omgangskun de, funktionele EHBO- en reanimatie- lessen, er is een preventief fysiek-corri gerende training en de cursisten wordt enige wets- en wapenkennis bijgebracht. Voor informatie: tel. 01727-13500. ,‘fv BU. «I

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13