Fontein in Vrouwenraad in marktcommissie Coenecoop Keeperskamp met vier prominenten Marijke Woudenberg op verkiezingspad Omleidingsweg kost eigenlijk f 6.565.000,- Vergadering Waddinxveen koopt grond Zevenhuizen Collecte Dierendag Ski-gym bij TOOS Parallelweg en bedrijfs terrein verhogen kosten Ravioli met kaas uit Stolwijk Najaars- tournooi De Springplank Wapen voor waterschap Zevenhuizen Klaverjassen in Zevenhuizen o Vrijstelling Bezuinigingen In 1983 Disco December Moeizaam Vrijheid Subsidie bij de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”. 9 4 WADDINXVEEN - Het bedrijvenpark Coenecoop krijgt een fontein. Dat meldt Midden-Holland Business in een special over het Waddinx veense bedrijfsgebied, dat met Coenecoop II naar de Zuidelijke Dwars- weg zal worden uitgebreid. WADDINXVEEN - Feyenoord’s keepertrainer Pim Doesburg, Sparta’s reservekeeper Frank Kooiman, betaald voetbalscheidsrechter Rob Over kleeft en sportmasseur Erik Plaisier zijn deze week de belangrijkste gas ten tijdens het derde mini-keeperskamp van keeperstrainer Inge Rehorst WADDINXVEEN/GOUDA - In maart volgend jaar zijn er verkiezingen voor een nieuwe provinciale staten van Zuid-Holland. In dit bestuurscol lege heeft al zitting CDA-statenlid Willem Waterreus uit Waddinxveen en andere streekgenoten proberen statenlid te worden. Eén van hen is het Goudse oud-gemeenteraadslid voor de VVD, Marijke Woudenberg- Monshouwer (45). Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 oktober 1990 Pagina 17 5 Brugweg 3,5 ton duurder hele weg blijkt inmiddels de beroepsbevol- 9 3 vergadering beschikbaar dienen te zijn. w Het mini-keeperskamp wordt woens dag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 ok tober gehouden. Er zijn meer dan 40 deelnemers. In het driedaagse pro gramma zijn enkele veranderingen aangebracht. Besloten is het samen werken met de jeugdselecties van Wad dinxveen op de tweede dag te laten ver vallen gezien het grote aantal keepers en gezien het feit dat organisator Inge Rehorst de twee voetbalvelden aan de Sniepweg hard nodig heeft. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen hebben overeenstemming bereikt met de Stichting Tuinbouwontwikkeling Waddinxveen-Moerkapelle over de aankoop van twee percelen weiland gelegen aan de Knib- belweg te Zevenhuizen. Deze percelen kunnen worden gebruikt als ruilobject voor de te verwerven gronden gelegen in het bestemmingsplan Coenecoop II. Het gaat hier om 70.048 vierkante meter weiland voor 350.000,-. In het raadsvoorstel wordt deze prijs niet genoemd, want de koop overeenkomst ligt voor de raadsleden vertrouwelijk ter inzage bij gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. Deze aankoop heeft de instemming van de commissie voor de Fi nanciën en de commissie voor Ruimtelijke Ordening. koppels. Bij het college is een verzoek ingediend door de directeur Openbare Werken en Bedrijven om met toepassing van een vrijstelling van de Wet op de Ruim telijke Ordening over te gaan tot de Ingevolge deze verordening wordt één (vrouwelijk) lid van de commissie be noemd op aanbeveling van de besturen van de plaatselijke vakcentrales. Op grond van deze bepaling wordt om de vier jaar één vertegenwoordiger be noemd op voordracht van de lokale af deling van het CNV, het FNV, dan wel de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Hierbij wordteen roulerings- systeem gehanteerd. De Stichting Vrouwenraad Waddinx veen representeert volgens B. en W. een belangrijke groep Waddinxveense ingezetenen die direct betrokken is bij het lokale marktgebeuren. Bovendien mag de stichting worden aangemerkt als de belangrijkste lokale vrouwenorganisatie ”Wij achten het dan ook wenselijk om een vertegenwoordigster van de stich ting structureel zitting te laten nemen in de marktcommissie en het tot op he den gehanteerde rouleringssysteem voor de vakcentrales te handhaven, doch expliciet te beperken tot de lokale afdelingen van het CNV en het FNV”, aldus B. en W. Zij stellen de raad derhalve voor om te besluiten tot wijziging van de verorde ning door vaststelling van het concept- raadsbesluit. Tevens stellen zij nog een andere wijzi ging van de verordening voor, welke voortvloeit uit het door de raad in de raadsvergadering van juni tot het col lege gericht verzoek, om toevoeging van een artikel waarin geregeld wordt dat besluitenlijsten van de commissie vergaderingen - behoudens uitzonde ringen - tijdens de eerstvolgende raads- prijzen beschikbaar In het kader van de provinciale sane ringsoperatie Sluitend Perspectief ’90 wordt momenteel gesproken over een besluit van Gedeputeerde Staten om provinciale ambtelijke secretarissen en penningmeesters van schapsgebieden te ’’verzelfstandigen”. Volgens de provincie wordt dóór de maatregel de dienstverlening niet aan getast. Het recreatieschap Reeuwijkse Plassen raakt zo bij voorbeeld wel haar secretaris kwijt of moet hem zelf op de loonlijst gaan zetten. Dit is dus een be zuiniging voor de provincie zelf, die ook voor het Gouwebos dreigt. Volgens G.S. kan nu met de vrijko mende middelen een nieuwe taak wor den uitgevoerd door de oprichting van een Recreatie Service-Órgaan voor Zuid-Holland. Gemeenten, die toch al onder druk staan van decentralisatie van taken zonder dat in alle gevallen geldmiddelen voldoende worden bijge leverd zullen de lastenverzwaring gaan afwentelen op de burger. De VVD acht de provincie gebonden aan zijn afspraak aan dé gemeenten waarmee het een gemeenschappelijke regeling is aangegaan voor openbare recreatiedoeleinden. Een lastenver zwaring voor de aangesloten gemeen ten Reeuwijk, Gouda en Waddinxveen is niet het uitgangspunt geweest van de operatie Sluitend Perspectief ’90. In de raadsvergadering van september is naar aanleiding van een brief van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen door de PvdA verzocht om te bezien of door een vertegenwoordigster van deze stichting zitting kan worden genomen in de marktcommissie. Om deze vertegenwoordiging mogelijk te maken, dient de verordening te wor den gewijzigd. Oud-gemeenteraadslid in Gouda voor de WD en kandidaat-staten- lid Marijke Woudenberg-Mons- houwer. WADDINXVEEN - Ravioli met Stolwijkse kaas met pepitasaus is het recent waarmee chef-kok Ge rard Schalkwijk van restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg de okto- bereditie van het culinair tijdschrift ’’Lekker Eten Drinken” heeft gehaald. ’t Baarsje van Daam Scharloo wordt daarin omschreven als een plek van vulinaire topprestaties op sterniveau, diep in het Zuidhol- landse polderlandschap. Zonder echter tot nu toe door de heren van de bandenfirma ontdekt te zijn. Volgens het blad zwaait Gerard Schalkwijk uit Linschoten nu vijf jaar de scepter in ’t Baarsje, waar hij een eigen kookstijl ontwikkel de. Een nouvelle cuisine met klas sieke achtergrond, waarbij niet al leen de natuurlijke smaak van de produkten zoveel mogelijk ge handhaafd blijft, maar waarbij ook de produkten herkenbaar van structuur blijven. Voor de ravioli met Stolwijkse kaas en pepitasaus zijn nodig: Voor de pasta: 325 g bloem, 3 eieren, 20 cl water, 10 cl olie. Voor de vulling: 150 g belegen Stolwijker, 150 gr kruiden Stolwijker, 150 g crème fraiche, 1/2 dl kippebouillon. Voor de saus: 20 g groene pepita’s, 1/2 dl room, 1/2 dl crème fraiche, 1 dl kip pebouillon, peper en zout. Voor de pasta de bloem, twee eie ren, het water en de olie in de keu kenmachine mengen en hierna door de laatste stand van de pasta- machine draaien. De lap in twee stukken verdelen. Voor de vulling de twee Stolwijker kazen raspen en samen met de crème fraiche en de kippebouillon in de keukenmachine mengen. Het derde ei losroeren en één lap deeg hiermee insmeren. De kaas massa hierover verdelen, de tweede lap hierop leggen. Enigs zins aandrukken en rondjes uitste ken. Ruim water met zout aan de kook brengen en de ravioli hierin in één minuut beetgaar koken. Voor de saus de pepita’s malen. De room met de crème fraiche en de kippebouillon aan de kook bren gen, de pepita’s hierdoor roeren en de saus op smaak maken met peper en zout. Op voorverwarmde borden steeds vijf ravioli's leggen en de saus hierop napperen. WADDINXVEEN - Maandagavond 22 oktober wordt bij de voetbalvereni ging Waddinxveen de algemene na- jaarsledenvergadering gehouden. De vergadering vangt aan om 19.30 uur en wordt gehouden in de kantine van de vereniging op het sportcomplex ”de 1 Sniep”. WADDINXVEEN - In de eerste okto berweek van Werelddierendag gingen ook dit jaar weer zo’n 60 vrijwilligers in Waddinxveen op pad voor de jaarlijkse collecte. Er waren ditmaal veel jeugdige collec tanten bij wiens hulp erg op prijs werd gesteld. Het eindresultaat bedraagt dan ook 6.760,-, mede door giften uit het bedrijfsleven. Dit bedrag komt ten goede aan het Die rentehuis Midden-Holland te Gouda. Er worden daar jaarlijks zo’n duizend afstands- en zwerfdieren uit Gouda en wijde omgeving opgevangen en ver zorgd. Voor deze dieren wordt een nieuw te huis gevonden of zij worden terugge bracht bij de eigenaar. Het spreekt voor zich dat hier de nodige kosten mee gemoeid zijn. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur blijft actief doorgaan om de noordelijke omleidingsweg voor de Brugweg aangelegd te krijgen. Hoewel er nog volop onzekerheden bestaan rond de financie ring en de tijdige aanleg wordt de volgende week vergaderende gemeen teraad gevraagd in te stemmen met een vrijstellingsverzoek voor de aan leg van de tweede fase en met het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet van 3.390.000,-. Toen in 1983 de grond werd gekocht voor het bedrijvenpark Coenecoop I i kon niemand vermoeden dat Coene coop ruim vier jaar later al Coenecoop I zouden worden genoemd en dat plan nen in voorbereiding waren voor Coe necoop II. Immers, bij de planning van bedrijvenpark Coenecoop was de be drijfsterreinensituatie in Nederland al leszins rooskleurig. Veel gemeenten werden pijnlijk gecon fronteerd met de financiële lasten van onverkochte bedrijfsgrond die in be tere tijden met betere vooruitzichten was aangekocht. Het ondernemersgevoel van het ge meentebestuur van Waddinxveen zei dat de aankoop van ca. 25 ha. grond een gecalculeerd risico was. Vanuit de intentie om plaatselijke regionale be drijven vestigings- en uitbreidingsmo gelijkheden te bieden en met de over tuiging dat die behoefte er was, werd in 1985, toen nog samen met enkele ma kelaars, aan de slag gegaan. Vestigingsplaatskeuze-onderzoek werd bestudeerd en met die weten schap werd een specifieke fraaie bro chure van 6 gelamineerde pagina’s ver vaardigd, die aan potentiële kandida ten werd toegezonden. Op donderdagavond is er vanaf acht uur een disco in de kantine van Wad- dinxveen-voetbal. Op die manier kun nen de deelnemende jongeren van 8-17 jaar op een ontspannen manier naar de laatste dag toeleven. Onder hen bevin den zich de Waddinxveners Youri Wol- dringh (Waddinxveen), Gregor Bloem (Waddinxveen), Frank Ydema (Wad- Voor de aanleg van de rondweg voor de Brugweg wordt december 1990 een cruciale maand. Dan is van hogerhand een beslissing te verwachten over de beëindigingsdatuym van de Wet Uitke ring Wegen. Als de einddatum 1 ja nuari 1992 wordt gehandhaafd moet de gehele operatie in verband met de inklinkingstijd van het zand volledig worden afgeblazen (dus ook geen le deel). ”De beschikbare tijd tot december 1990 moet echter ons inziens worden benut om de kans tot aanleg te behou den. Er moet, om vóór 1 januari 1993 gereed te zijn, immers in januari 1991 gestart worden met aanbrengen van de zandbaan”, aldus B. en W. Daar voor de aanleg van openbare ver lichting een aparte subsidieregeling geldt, zal voor de kósten daarvan een apart kredietvoorstel worden inge diend, wanneer bekend is, welke bij drage door de provincie zal worden verleend. De door de dienst Openbare Werken te besteden begeleidingskosten in de vorm van toezicht en voorbereiding hebben betrekking op eigen personeel. Het subsidiabele gedeelte daarvan zal eveneens bij de quartaire wegbeheer- der in rekening worden gebracht. Van 4.745.000 gulden die van de pro vincie moet komen om de gehele rond weg te kunnen aanleggen is 2.250.000,- toegezegd, is 1.500.000,- in schema opgenomen en moet nog 1.000.000,- worden aangevraagd. Van de 1,7 miljoen gulden die de ge meente op tafel legt wordt 750.000,- (plus 225.000,- rente) gedekt in de be groting voor dit jaar, komt 500.000,- uit het Grondbedrijf, wordt 225.000,- gebruikt die overgebleven is na de re constructie van het Noordeinde, en wordt uit het potje verkeersveiligheid nog eens 25.000,- gehaald. aanleg van de omleidingsweg Brugweg, en wel met name voor het tweede ge deelte. Dit betreft het gedeelte dat er hoogte van het perceel Brugweg 92 wordt voortgezet in de richting van de Middelburgseweg. Dit alles is een vervolg op het raadsbe sluit van 19 september 1990 om een ver klaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor de aanleg van de le fase. Ten aanzien van de situering van dit weggedeelte zij opgemerkt, dat deze aan de rand van de tot "beschermd Na tuurgebied” bestemde gronden zal worden gerealiseerd. Een voorwaarde hiervoor is de genoemde aankoop van de tuinderij aan de Middelburgseweg 2. Bij raadsbesluit van 23 oktober 1989 is een voorbereidingsbesluit genomen voor de omleidingsweg, waarbij de be grenzing zódanig is gekozen dat ook dit tweede gedeelte daar onder valt. Dit voorbereidingsbesluit is in werking getreden met ingang van 9 november 1989 en vervalt derhalve met ingang van 9 november 1990. De voorberei- dingsbescherming wordt overgeno men, indien voor deze datum een ont- werp-bestemmingsplan ter inzage is ge legd. Het ontwerp-bestemmingsplan ’’Om leidingsweg Brugweg” is thans zover dat, na aanpassing aan de opmerkingen zoals gemaakt in het vooroverleg, tot tervisielegging kan worden overge gaan. Evenwel dient hierbij in aanmerking te worden genomen dat slechts de halve omleidingsweg onderwerp is geweest van voornoemd overleg. Het plan dat ter visie zal worden gelegd zal uitge breid zijn met het tweede gedeelte. Procedureel bestaan hier geen beden kingen tegen. Indien derhalve het bestemmingsplan voor 9 november 1990 ter inzage wordt gelegd, is een nieuw voorbereidingsbe sluit niet meer vereist. De basis voor de procedure is dan het bestemmingsplan. Het verzoek tot vrijstelling is behan deld in de commissie Ruimtelijke Or dening van 2 oktober. In de commissie is het verzoek gedaan afhandeling van de procedure af te doen in de raad. De procedure is gelijk aan de procedure zoals deze gevolgd is voor de eerste fa- WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen zal een vertegenwoordigster krijgen in de gemeentelijke marktcommissie. De betreffende verordening zal daartoe worden gewijzigd, zo hebben B. en W. aan de gemeenteraad voorgesteld. Voor het commissielidmaatschap heeft de Vrouwenraad mevrouw S. van den Berg van de Justus van Effen- laan 86 en partner van PvdA-raadslid Gerard Torenbeek voorgesteld. Het begin was moeizaam en de sceptici stonden voorop met hun commentaar. Er werd al snel overgestapt op een in tensievere persoonlijke benadering waarvoor een speciale bedrijfscontact- funktionaris, de directeur van het grondbedrijf én de burgemeester meer tijd vrijmaakten. Extra aandacht kreeg de naambekend heid van Coenecoop met de leus ’’Coe necoop, goed(koop) voor Midden- Holland” en er werd geen gelegenheid onbenut gelaten om te wijzen op de po sitie kanten van dit bedrijvenpark. Het tij keerde zich zoals in die periode ove rigens ook het economische tij keerde. De opening van de Coenecoopbrug in juli 1987 zorgde voor een betere ver binding met de nabijgelegen rijkswe- gen. Met reclamekreten als ”Nu gaat u nog een brug te ver” en ”op 15 juli slaat Waddinxveen opnieuw een brug naar het bedrijfsleven” in de weken voor de opening en een advertentie met de tekst ’’Bedrijven vinden vanaf vandaag nog gemakkelijker de weg naar Wad dinxveen” werd dat heuglijke feit on der de aandacht gebracht van het be drijfsleven in Midden-Holland. Toen kort daarna het eerste bedrijf de eerste paal in de Coenecoopgrond sloeg, was de verwachting van burge- meester C.M. van der Linden dat Coe necoop binnen 2 a 3 jaar vol zou zijn. Dat bleek goed ingeschat. De centrale en goed bereikbare ligging van Cöene- coophet parkachtige karakter - van de 25 ha. was 17 ha. voor uitgifte beschik baar -de attentie en alerte benadering vanuit de gemeente ook na de verkoop I ZEVENHUIZEN - In Hotel Vos aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen wordt zaterdag 20 oktober een koppelklaver- - jaswedstrijd gehouden. De aanvang is - om 11 uur en deelname kost tien gulden per koppel. Voor meer inlichtingen en opgave kan met bellen naar de heer Wijn tel.: 01802-1801 en Hotel Vos tel.: 01802- 1205. Daartoe timmert de Goudse juweliers- vrouw volop aan de weg en houdt spreekbeurten. Bij de VVD-Waddinx- veen was ze al te gast. Afgelopen maan dagavond besprak ze met de WD- Reeuwijk het belang van een provin ciaal bestuur en schroomde niet kritiek te uiten op verschillende provinciale terrreinen. Marijke Woudenberg, is acht jaar raadslid geweest voor de VVD in Gouda (tot mei ’90) en gedurende een zelfde periode lid van het Natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waartoe ook het ’t Weegje behoort. Zij heeft regelmatig aandacht gevraagd voor de toegankelijkheid in openbare dagrecreatiegebieden in zijn algemeen heid en in het bijzonder voor gehandi capten. Ook de (sociale) veiligheid was één van haar stokpaardjes. Op haar aandringen is enige jaren geleden de afbakening voor zwemmers in de surfplas aange legd. Volgens de liberale Marijke Wouden berg moeten ontwerp-maatregelen en beleidsvoornemens stelselmatig wor den getoest op de gevolgen voor de be leidsvrijheid van gemeenten. Dat staat in het provinciale beleidsprogramma. Daarbij moet worden nagegaan of uit voering op gemeentelijk niveau moge lijk is. Als de provincie dat niet doet trekt zij een te grote broek aan in het kader van de deregulering en decentra lisatie van taken en bevoegdheden. Het surfverbod tussen 1 oktober en 1 april op het oostelijke deel van de Reeuwijkse plas Broekvelden en Vet tenbroek (surfplas) lijkt Marijke Wou denberg bijvoorbeeld overbodig, ge zien de geringe animo om daar in de winter te surfen. Aanvankelijk is de plas voor zandwin ning gegraven met een recreatieve be stemming. Nu het gebied voor grote vogelkolonies rustgebied is geworden is het zaak een surfverbod in te stellen onder het moot ’’baat het niet dan schaadt het niet”. Vogelrustgebieden zijn er in Nederland weinig. Een pre ventief beleid is goed. In zijn algemeenheid pleit Marijke Woudenberg ervoor om recreatie- en watergebieden zodanig in te richten dat ongewenst gebruik zoveel mogelijk wordt uitgesloten. Als de recreant of watersporter op stap gaat neemt hij geen verordeningen mee. Dan zoekt hij gewoon een geschikt plekje. dinxveen), Richard Bitter (Be Fair), Menno v.d. Stoel (Be Fair), Dennis de Bruin (WSE)Rogier Streng (WSE) en Sander v.d. Zijden (Be Fair). Sparta-reservekeeper Frank Kooiman is de eerste dag aanwezig en zal enkele facetten van het keepersvak demon streren. Frank is 20 jaar en heeft een goede toekomst als topkeeper. Rob Overkleeft, scheidsrechter be taald voetbal, komt zijn ervaringen vertellen en zal enkele spelregels aan jullie uitleggen. Erik Plaisier, sport masseur, zal proberen duidelijk te ma ken hoe je blessures kan voorkomen en hoe ze te genezen zijn. Als laatste gast is aanwezig Pim Does burg, momenteel trainer van de kee pers bij Feyenoord en vorig seizoen nog begeleider van Hans van Breuke- len, Joop Hiele en Stanley Menzo op het WK in Italië. Hij zal zijn ervaringen rondom dit WK overbrengen. se. Ten aanzien van de inspraak zij ver meld dat het verzoek met ingang van 4 oktober 1990 gedurende 14 dagen ter visie heeft gelegen. Op 9 oktober 1990 is een informatie-avond gehouden. Evenals voor de eerste fase is het col lege van mening dat de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening zo snel mogelijk gestart dient te worden, zulks mede in verband met de technische eisen, welke bij de aanleg van een dergelijke weg komen kijken. Ben W. stellen zich voor dat wederom de commissie voor Ruimtelijke Orde ning, in geval van ingediende bezwa ren, de reclamanten hoort en vervol gens advies uitbrengt, met inachtne ming waarvan de raad van omtrent het vrijstellingsverzoek kan beslissen. De 6.470.000,- (eigenlijk f 6.565.000,-, maar daarover later) te gaan kosten. Kortgeleden ging het nog om 6.225.000,-, maar dit bedrag moet wor den vermeerderd met 145.000,- voor de reconstructie van het bedrijfsterrein bij de Henegouwerweg en met 100.000,- die moet worden gestoken in de aanleg van een parallelweg voor de bewoners van de Henegouwerweg. Deze parallelweg kost eigenlijk 195.000,-, maar slechts de helft hiervan wordt verhaald op de rondwegbegro- ting. De resterende 95.000,-drukt op de gewone begroting, zodat er dus ei genlijk een vertekening optreedt. Van de benodigde zes en een half mil joen gulden legt het provinciaal be stuur 75% op tafel. Dat is tenminste 4.745.000,-. De gemeente Waddinx veen zal dus 1.725.000,- op tafel moe ten leggen. Voor de rondweg kwam de gemeenteraad in juni 1988 met 80.000,- over de brug en in april van dit jaar met 3 miljoen gulden (inclusief provinciale subsidie. De twee nieuwe raadsvoorstellen vol gen op het inmiddels door de provincie goedgekeurde krediet van april’dit jaar om het eerste gedeelte van de omlei dingsweg te kunnen aanleggen. Wat de situering van het tweede gedeelte be treft heeft de gemeente het tracé inge tekend aan de rand van het beschermd natuurgebied in de Bloemendaalse Pol der. Hiervoor zal de tuinderij aan de Middelburgseweg moeten verdwijnen. Onderhandelingen hierover zijn gaan de. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 27 oktober om half twee begint in het Anne Frank-centrum het najaarstour- nooi van de Waddinxveense klaverjas- vereniging De Springplank. Dit klaverjasevenement, dat dit jaar al weer voor de 7e maal wordt gehouden, is een koppeltournooi voor verenigin gen en bedrijven. De belangstelling voor dit tournooi is altijd groot, daarom verdient het aan beveling vroegtijdig in te schrijven. Dit kan via het secretariaat van De Springplank (tel. 01828-16947 of 01828-17671). Er zullen drie ronden worden gespeelt en er zijn zoals altijd weer uitstekende voor de winnende van de grond, waardoor snel zaken konden worden gedaan, zorgden bij gerenommeerde bedrijven voor het be sluit zich op Coenecoop te vestigen. Zij waren overtuigd van hun goede keuze en de contacten binnen het be drijfsleven zorgden voor de nodige mond tot mond reclame. Medio 1990 is nagenoeg alle grond op Coenecoop I verkocht. WADDINXVEEN - De Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS gaat lessen skigym geven in de gymnas tiekzaal bij het Koningin Wilhelmina- plein (achter Albert Heijn). De aanvang is op donderdag 25 okto ber van 21.30 uur tot 22.30 uur. De ski- conditiegymnastiek lessen kosten 75 ,- voor 15 lessen. Men kan zich opgeven door te bellen naar Jolanda Stofberg of Jacqueline Bekker (tel. 01828-30045/ 30965). Steeds meer mensen gaan naast - of zelfs in plaats van - hun zonervakantie op wintersport. Voor het seizoen 90-91 is de verwachting dat zelfs meer dan een miljoen landgenoten de sneeuw op gaan zoeken. Nu al hebben duizenden hun wintervakantie vastgesteld. Naar wordt verwacht gaan zo’n 700.000 mensen alpine-skieën, zo’n 250.000 vakantiegangers kiezen voor langlau fen en de overigen gaan voornamelijk om in de sneeuw te wandelen. De piek van het seizoen zal wederom in de Kerst- en Voorjaarsvakantie liggen, waarbij de gemiddelde duur zo’n 10 da gen bedraagt. Onverbrekelijk verbonden met een skivakantie, is een goede voorberei ding. Zowel qua uitrusting als qua con ditie. GymnastiekverenigingTOOS or ganiseert voor het eerst voor en tijdens de wintermaanden ski- en conditie- gymnastiek. De lessen bestaan uit algemene condi- tie-trainingsoefeningenafgewisseld met allerlei spel en sportspelen, terwijl de specifieke ski-oefeningen in zwaarte worden opgebouwd. Een groot deel van de lessen wordt ,op muziek gege ven, wat zeker de gezelligheid en vaar digheid vergroot. HAZERSWOUDE - Aan het water schap Meer en Woude, dat per 1990 is opgericht door samenvoeging van de waterschappen De Ommedijck en Noordwoude, is bij Koninklijk Besluit een wapen verleend. In de naam Meer én Woude wordt geacht tot uitdrukking te komen de re latie met de droogmakerij van de Zoe- termeersche Meer en de Zoetermeer- sche of Nieuw Drooggemaakte Polder als onderdeel van de generale bepolde- ring, als met de zgn. woudgronden on der Zoeterwoude en Hazerswoude. Het wapen is tot stand gekomen in nauw overleg met de Hoge Raad van Adel. In het wapen wordt rekening ge houden met de historie van de (wa pens) van de opgeheven waterschap pen. Het wapenschild is azuur gekozen, af komstig uit het wapen van De Omme dijck, het water symboliserende. De schuinbalk met de drie sterren zijn overgenomen van het geslacht Mate- nesse, dat in de geschiedenis van het waterschapsgebied een belangrijke rol heeft gespeeld, en waarvan elementen waren opgenomen in het wapen van Noordwoude. De kleurstelling is goud van de schuin balk en keel van de sterren; deze is aan gepast om het geheel beter te laten har moniëren. De drie kruikebloemen, ka rakteristiek in het wapen van de ge meente Zoetermeer, verwijzen naarde zetel van het waterschap en zijn ook te rug te vinden in het wapen van De Om medijck. Deze kruikebloemen zijn van goud. Op het wapenschild is een kroon ge plaatst, gedekt met een gouden kroon van drie bladeren en twee parels. Het wapen wordt als volgt omschreven ”In azuur een schuinbalk van goud, be laden met drie sterren van keel, verge zeld beneden van drie uitkomende kruikebloemen van goud. Het schild gedekt met een gouden kroon van drie bladeren en twee parels”. In de reportage komt tot uiting dat de gemeente Waddinxveen bij de inrich ting van Coenecoop I bewust heeft ge- werkt aan stedebouwkundig fraaie be drijven achter een brede groengordel, ’’waarin binnenkort ook een fontein te bewonderen valt”. Volgens Midden-Holland Business vindt men in Coenecoop geen eenzijdig bijeengeraapte hoeveelheid nagenoeg gelijksoortige ondernemingen. Hier valt onmiddellijk op dat doelgericht ge- selecteerd is en dat situatie rekening is gehouden met het gevarieerde karak ter van de verschillende soorten hoog waardige bedrijven. In Coenecoop II moet die positieve ontwikkeling verder doorgezet worden. Hiervoor zijn we derom bijna 25 ha. bruto beschikbaar waarvan 16 voor bedrijfsvestiging. De rest ligt klaar voor parkachtige plant soenen, waterpartijen en wegen. Een belangrijke weg zal de ontsluitingsweg naar de Beijerincklaan worden, waar- mee Coenecoop nog eens extra goed bereikbaar zal zijn vanaf de Rijksweg A12 richting Den Haag en Rotterdam. Eind 1987 werd met de eerste aankoop 1 een begin gemaakt met de grondver werving voor Coenecoop II. Verkave- ling, exploitatie-opzet, verdere grond- verwerving en planologische procedure werden toen op de rails gezet. Als met de uitgifte van de grond zal worden be gonnen, zal. Waddinxveen opnieuw proberen bedrijven te interesseren die binnen het bedrijvenpark passen. Dit keer zal echter de gemeente extra oog - hebben voor een beperking van de uit gaande pendel van de beroepsbevol- king. Beperking van mobiliteit van de - beroepsbevolking zal ook op lokaal ni- veau in de citymarketing doordringen. j Om die reden is ook Waddinxveen druk doende het voorzieningenniveau - nog meer te verbeteren door onder an- i dere een nieuw hoofdwinkelcentrum en een nieuw zwembad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17