Voedingsproject Midden-Holland School schrapt 6 projectreizen Fietspad langs de hele spoorlijn Op M □Ibddd, Onvoldoende belangstelling, zegt HAVO-Atheneum Aanbieding aan B. en W. door verkeersslachtoffers KNVB-truuk bij WSE met 160 kinderen Spelavond in koffiebar Opening Sjaloom op 9 november Korbis wint royaal op nieuw veld Flyers-heren verslaan Juventus Eigen programma in koffiebar Regio BRUIDSBOETIEK ANGELA Gevaarlijkste Profweek Logopedie Yucca’s Handtekeningen Expositie Druk bezig Dames Commissie I E r •W Pagina 21 p tggggMMÉgHg 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom I I te Tastte 1 7 Woensdag 17 oktober 1990 samenwerkingsschool Handtekeningen veiliger verkeer «ÉFTWWEN De leerlingen die in de Waddinxveense wijken Groenswaard 1, 2 en 3 wonen fietsen dagelijks de route Chopinlaan- Esdoornlaan-Sniepweg. Deze route wordt door de gemeente bewust tot uit valsweg gemaakt, maar een fietspad is er niet. WADDINXVEEN/GOUDA - ’’Gezond eten...niet vergeten” is de titel van een nieuw project van de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Holland (GGD) rond het thema voeding. Vanuit diverse invals hoeken zal aandacht besteed worden aan de voeding: eten kopen en ko ken, te veel of te weinig eten, anders eten, eten op het werk en tijdens het sporten. scholen aan de Sniepweg, via het Sta tionsplein en de Prinses Beatrixlaan naar de Tesselschadelaan. ’’Daarmee ontstaat iets dat er nu nog niet is. Voor bijna alle leerlingen is dan de mogelijkheid een veilige weg te fiet sen. En voor de meeste van hen is het nog korter ook (een fietser rijdt nooit om). Overigens wordt beweerd dat in het nieuwe verkeerscirculatieplan een dergelijk fietspad ook wordt ge noemd”, zo weten de leerlingen. De leerlingen uit Zevenhuizen moeten n Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel 01727-18300 Leerlingen uit midden/oost-Boskoop en de Waddinxveense Vondelwijk moeten de gevaarlijkste route rijden. De Noordkade, de Brederolaan, de Koningin Wilhelminasingel, de Juliana van Stolberglaan en de Kanaalstraat, overal is het te druk en wordt er geen rekening gehouden met de fietser. Deze gevaarlijkste route wordt dage lijks gereden door de helft van de leer lingen van de twee Waddinxveense scholen. Ook leerlingen die in Gouda naar school gaan riskeren hier hun le ven, zo stelt het leerlingen platform. Volgens de scholieren concludeerde het onderzoeksbureau BGC al in 1988 in het ’’Plan Verkeersveiligheid” dat Waddinxveen relatief gevaarlijk is voor (brom)fietsers. doorhet onderzoeksbureau Goudappel Coffeng BV”, aldus de scholieren. De leerlingen stellen voor het pro bleem uit een andere hoek te benade ren. Om het verkeersprobleem op te lossen moeten er voor fietsers en auto’s aparte routes gecreëerd worden. Voor auto’s zijn die er inmiddels. Voor de fietsen moeten dan niet dezelfde maar andere routes worden aangelegd. Eerst één paar hoofdroutes, dan bij-routes. Er kan dan geprobeerd woden auto’s en fietsen zo veel mogelijk te scheiden. Daar nu snel een slimme hoofdroute aan te leggen kunnen er in één klap ver schillende knelpunten worden ’’opge lost”. De leerlingen denken voor zo’n route dus dan een fietspad evenwijdig aan de spoorlijn (oostzijde) van de WADDINXVEEN - De samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg heeft een streep moeten halen door de organisatie van zes proj ectreizen voor leerlingen dit jaar. Voor de reizen naar Trier 315,-), Praag 480,-), Berlijn (ƒ425,-), de Belgische Ardennen 350,-) en Parijs 425,-) bestond onvoldoende belangstelling. De reizen waren gepland van maandag 29 april tot en met vrijdag 3 mei. De KNVB-Voetbaltruuk was het eer ste onderdeel van de WSE-Profweek. Gedurende deze Profweek, die duurt tot zaterdag 20 oktober, leven de jeugdspelers van WSE als echte prof voetballers. Een uitgekiend programma met trai ningen, wedstrijden, massages en maaltijden. De trainingen worden ver zorgd door eigen trainers en oefen meesters en spelers uit het betaalde voetbal. De oranje-zwarten krijgen voorts de gelegenheid om in een aantal oefen wedstrijden tegen gerenommeerde clubs de eigen krachten meten. Ook voetballers van buiten de vereniging kunnen bij WSE aan hun trekken ko men tijdens de Profweek. Op de laatste dag van de profweek, za terdagmiddag 20 oktober, komt de TROS-televisie naar het WSE-com- plex voor opnamen voor het pro gramma ”De bal is rond”. Ze citeren daarom nog maar eens het ’’Plan Verkeersveiligheid” uit 1988: ”Als het gemeentebestuur zich verbe tering van de verkeersveiligheid tot doel stelt, is het aan te bevelen hiervoor een meer centrale plaats in te ruimen. Dit betekent dat er een duidelijk ver- keersveiligheidsbeleid moet worden geformuleerd. Samenwerking en bun deling van krachten op een zo effectief mogelijke manier zal nodig zijn. Voor de nodige maatregelen, waaronder re constructies en het plaatsen van ver- keersregelinstallaties, zullen financiële middelen beschikbaar moeten zijn”. Voeding, of eigenlijk de manier van eten en drinken kan van invloed zijn op de spraakontwikkeling. Dit is echter bij veel mensen niet bekend. Door de lo gopedisten van de GGD wordt een fol- derserie ontwikkeld over de relatie tus sen voeding en spraakontwikkeling. In de loop van 1991 zullen daarnaast door medewerkers van de GGD voor- lichtingsaktiviteiten over het vóórko men en voorkómen van voedsel-infec- ties opgezet gaan worden. Bezoekers van de GGD zullen hier op diverse wij zen over geïnformeerd worden. Gezond eten hoeft helemaal niet verve lend of saai te zijn. Een patatje of een stukje taart soms is helemaal niet zo erg. Gezond eten is ook: gezellig samen eten, een keer buitenlands eten of lek ker op de markt snuffelen naar goed kope of andere producten. De GGD hoopt via dit projekt de men sen in het Groene Hart van Holland meer bewust te laten zijn van hun voe- dings-gewoonten. Op potplantenkwekerij ’’Sjaloom” worden uitsluitend Yucca’s geteeld. Het produktieproces vindt plaats in drie teeltfasen te weten: beworteling, scheutvorming en afkweek. Vanaf het begin van de teelt tot aan het afleverstadium passeren de planten de diverse klimaatzones via een compu tergestuurd intern transportsysteem. Het lichamelijk zware werk wordt zo veel mogelijk overgenomen door een sterk doorgevoerde mechanisatie. De arbeid wordt verricht onder voor de medewerk(st)ers aangename klimaat omstandigheden. Voorheen vond de produktie plaats op drie locaties gesi tueerde bedrijven. Met de realisering van dit nieuwe bedrijf is de produktie gecentraliseerd op één bedrijf. Het nieuwe complex aan de Abraham Kroesweg beslaat een oppervlakte van 31.000 m2 teeltruimte, waarvan 21.000 m2 is uitgerust met rolcontainers en 10.000 m2 met betonvloer en ebvloed watergeefsysteem. De werkruimte be slaat een oppervlakte van 5.000 m2. Heren 4 vergiste zich in de kracht van de tegenstander, Leiden. Met de rust konden de Flyers nog bogen op een voorsprong, zij het minimaal, 22-21. Na de rust kwam Leiden verrassend sterk uit de startblokken en binenn een paar minuten keek Flyers tegen een achterstand op van 10 punten. Deze werd niet meer goed gemaakt. Einduit slag 37-50. Topscoorders: Derk Deenik 16 en Arjan van Zanten 14 punten. WADDINXVEEN - De KNVB-Voet baltruuk, zaterdag aanwezig bij WSE- voetbal in de Oranjewijk, ondervond veel belangstelling. Voor het pro gramma rond deze truuk, die de KNVB gebruikt ter promotie van de voetbal sport, hadden zich 160 kinderen inge schreven ’s Ochtends om 9.00 uur arriveerde de bus en de WSE-leid(st)ers konden te zamen met de KNVB-staf het voetbal- circuit opzetten. Om 13.00 uur werd er gestart met de F-, E-, D- en de meisjes pupillen. Zij werkten de diverse voet- balonderdelen af, waarvoor zij punten ontvingen. De winnaars hiervan konden vervol gens meedoen aan de voetbalkwis, waarmee mooie KNVB voetbalprijzen te winnen waren. De tweede groep met C-junioren startte rond 16.00 uur en evenals de pu pillen kunnen zij terugzien op een ge slaagde voetbalmiddag. Deze voetbal- dag werd financieel mogelijk gemaakt door de vele vaste sponsors van WSE. de andere bibliotheken in Midden-Hol land zullen aandacht gaan besteden aan het onderwerp. De aktiviteiten voor het onderwijs zulen via een bijeen komst op 24 oktober worden toege licht. Maar dat is juist de reden dat er nu ook ’’weinig” gebeurt. Je kunt niet alles te gelijk. Bovendien zijn er plaatsen waar geen plaats is voor een fietspad. ”Op dit moment werkt de gemeente bij het oplossen van de verkeersproblema tiek volgens de gedachte: eerst de ge vaarlijkste plaatsen opknappen, de rest komt later. Dat is natuurlijk logisch, het werd in 1988 ook zo geadviseerd Een aantal conclusies uit het PW- Waddinxveen: Het aantal letselonge- vallen bevindt zich boven het gemid delde. Bromfietsers als eerste en fiet sers als tweede zijn zeer ongevalsvat- bare groepen verkeersdeelnemers. Bromfietsers en fietsers zijn in Wad dinxveen veel meer dan landelijk als slachtoffer bij ongevallen betrokken. De leeftijdsgroep 15-19 jaar is bij uit zonderlijk veel ongevallen betrokken. ’’Zelfs wanneer je je in Waddinxveen aan alle regels houdt, en rustig en netjes fietst, loop je gevaar in het steeds drukker wordende verkeer. Er is bijna nergens gedacht aan de veiligheid van de fietser, en de leerlingen vinden het tijd dat er iets aan wordt gedaan”, vinden de scholieren. De samenwerkingsschool voor HAVO-atheneum ziet de projectrei- zen als een onderdeel van de opleiding, zoals de Samenwerkingsschool die na streeft. Immers, in de school -doelstel lingen staat ook dat de school de leer lingen ruime ontplooiingsmogelijkhe den wil bieden, de verbeeldingskracht en vindingrijkheid wil bevorderen met een nadruk op culturele vorming. Hierin passen duidelijk excursies waar bij deze aspecten zo goed mogelijk aan bod komen. Bij de projectreizen die de school voor staat wordt onder andere gestreefd naar een actief gebruik van een andere taal, het kennismaken met culturele verworvenheden van andere landen en natuurlijk ook de bevordering van de onderlinge saamhorigheid en samen werking. Voor leerlingen met tekenen of handvaardigheid in hun pakket is het zelfs een regelrechte voorbereiding op hun eindexamen. Bovendien wil de school de leerlingen ook helpen voor bereiden op een verenigd Europa, een samenleving waarvan zij deel uit zullen maken. ’’Voor alles willen wij ons verzetten te gen het idee dat een projectreis een ’’schoolreisje” zou zijn in de zin dat het recreatieve element voorop zou staan. Integendeel, hoewel er zeker recrea tieve onderdelen ingebouwd zullen owrden in een projectreis, blijft het hoofddoel de confrontatie met de cul tuur van ons omringende landen. Al leen de sportreis naar België legt de na druk op sportieve activiteiten, saamho- en samenwerking”, aldus de ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 19 oktober vanaf acht uur is er in het Her vormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen bij koffiebar ’t Praathuis een spelavond. De naam van het spel is ’’Weet ik veel?!”. Het is een quiz-achtig, span nend spel, waarbij de hersens soms goed ingespannen moeten worden. Om aan te geven hoezeer verkeerson- veilige situaties leven onder de leerlin gen is een groot aantal handtekeningen verzameld. Deze handtekeningen zul len vergezeld van een petitie woens dagmiddag 24 oktober om drie uur in het gemeentehuis worden aangeboden aan het college van B. en W waarvan wethouder J. Neele (PCW) verant woordelijk is voor het verkeersbeleid. De handtekeningen van scholieren, ou ders en docenten van de Samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum en de christelijke scholengemeenschap De Wadde zullen waarschijnlijk wor den aangeboden door brugklasser An- nemarie Glasbergen, die op donderdag 4 oktober slachtoffer was van een ver keersongeval op de Juliana van Stol berglaan. Twee dagen eerder spreekt Ria Zwij- nenburg de raadsleden over hetzelfde onderwerp toe. Inmiddels hebben al te gen de 1.500 mensen hun handtekening gezet voor veilige fietsroutes naar en van school. Zoals al kon worden bericht vormen de aanleiding voor de scholierenactie twee ongelukken op 4 en 5 oktober op de Juliana van Stolberglaan en in de Ka naalstraat. Twee leerlingen van ”De Wadde” werden licht gewond, en een leerling van de Samenwerkingsschool werd zwaar gewond. De slachtoffers zijn respectievelijk 14, 13 en 12 jaar oud. ”Als er een veilig fietspad zou zijn ge weest, zou er niets zijn gebeurd. Óm de scholen te bereiken maken de leerlin gen van ”De Wadde” en de Samenwer kingsschool dagelijks gebruik van een aantal belangrijke fietsroutes. Geen van deze routes is nu veilig”, aldus de leerlingen. Er wordt een tentoonstelling ontwik keld, die over tractaties, tussendoor tjes en gezonde voeding zal gaan. Ook wordt er een voedingsspel gemaakt. In samenwerking met de Schoolbege leidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek is een leskist ’’Voeding” ontwikkeld. Hierin zitten diverse les materialen, die leerkrachten uit het ba sis- en speciaal onderwijs voor lessen of een projekt voeding kunnen gebrui ken. In de Openbare bibliotheek te Gouda zal een voedingshoek ingericht wor den. Begin 1991 zal in de filialen van de Openbare Bibliotheek Gouda deze voedingshoek 'e bezichtigen zijn. Ook Een belangrijk onderdeel van het pro jekt vormen de aktiviteiten voor het onderwijs. Ouders van leerlingen uit groep 2 en 7 hebben een vragenlijst ge kregen, waarin gevraagd wordt naar eet- en drink-gewoonten tijdens schooltijd. Naar aanleiding van de vragenlijst kun nen ouders op het spreekuur van de jeugdarts voedingsvragen en -proble men bespreken. Öok de leerlingen van het voortgezet onderwijs en lager be roepsonderwijs zullen gevraagd wor den aan het onderzoek mee te doen. WADDINXVEEN - Het leerlingenplatform van de Samenwerkings- school voor HAVO/Atheneum heeft de campagne voor veiliger verkeer - in Waddinxveen voortgezet met een handtekeningenactie. Er is ook een i brief aan de gemeenteraadsleden gestuurd en volgende week maandag zal aan het begin van de raadsvergadering gebruik worden gemaakt van het I spreekrecht. Het ’’Actieteam Verkeersveiligheid” van de Samenwerkingsschool, be staande uit Richard van Ommeren (voorzitter van het leerlingenplat form), Michiel Bosgra en Jan Hein Hoogstad, streeft naar de aanleg van voldoende fietspaden, ’’waardoor al onze leerlingen uit de gehele regio vei lig onze school kunnen bereiken”. Een tweetal recente fietsongevallen met middelbare scholieren hebben in de overtuiging gesterkt dat sommige wegen in Waddinxveen zo druk zijn, dat het niet meer verantwoord is om leerlingen van 12 en 13 jaar tussen de auto’s hun weg te laten zoeken. WADDINXVEEN - Voor het einde van dit schooljaar wil het leerlingen- platform van de Samenwerkingschool voor HAVO-Atheneum dat de ge meente Waddinxveen oplossingen zal .hebben gevonden voor de twee drukste •verkeersroutes door Waddinxveen: de Juliana van Stolberglaan-Kanaalstraat en de Chopinlaan-Esdoornlaan. ’’Naar onze mening zou een fietspad evenwijdig aan de spoorlijn van de Sniepweg via het Stationsplein naar de Tesselschadelaan een veilig alternatief bieden voor de twee onveilige fietsrou tes”, aldus de leerlingen in hun brief aan de Waddinxveense gemeente raadsleden. In de brief wordt benadrukt dat er haast geboden is. ”Wij begrijpen dat het onmogelijk is om binnen een jaar alle drukke wegen in Waddinxveen van een fietspad te voorzien, maar op dit moment is het voor veel leerlingen niet mogelijk om een veilige route naar school te kiezen. Daarom vragen wij het gemeentebestuur snel te besturen in hoeverre het mogelijk is voor de zo mervakantie 1991 met oplossingen te -komen”. j WADDINXVEEN - ’’Heren, zien en f is de titel van het eerste eigen pro- i gramma van dit seizoen, dat vrijdag- avond 19 oktober om half negen in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen gebracht zal worden. Het programma, waarin tijd een grote i rol speelt, is door de teamleden zelf ge- maakt. Het bestaat uit sketches, liede- ren en een sprookje. bij de oprit naar de A12 zowel de drukke Bredeweg als de -net zo drukke- Beijerincklaan oversteken. De rest van de route is tegenwoordig wel veilig. Leerlingen uit Moerkapelle moeten da gelijks gebruik maken van de Onder weg, waar door automobilisten vaak te hard wordt gereden. Ook de Sniepweg is nog steeds niet veilig. Met name de kruising met de Dreef is gevaarlijk. Leerlingen uit Hazerswoude/Boskoop- West kunnen tegenwoordig veilig over het Noordeinde fietsen. Ook de Dorp straat is nu redelijk rustig. Maar ook voor deze leerlingen geeft de Sniepweg problemen. Inmiddels is ook het leerlingenplat form druk bezig met het verzinnen van oplossingen van het verkeersprobleem. Meest voor de hand ligt natuurlijk om overal waar het onveilig is, een fietspad en een verkeerslicht te realiseren. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal speelde za terdag een gewonnen wedstrijd tegen Juventus, een ploeg met kampioenas- piraties. De heren hadden zich voorbe reid op een zware strijd. Dit werd het ook. Flyers kreeg bijna geen greep op de wedstrijd. Gelukkig gebeurde dit wel in de beslissende fase, maar daarvoor heeft Flyers steeds tegen een achter stand moeten knokken. Kwam men bijna op gelijke hoogte, dan liep Juven tus weer weg, want deze ploeg had een paar goede schutters in huis. Met de rust was de stand 50-53. Na de rust duurde het tot de negende minuut voordat Flyers voor het eerst even op voorsprong kwam. Echter pas in de vijftiende minuut werd een kleine voorsprong opgebouwd, welke door Juventus niet meer werd ingehaald, al werden alle mogelijke middelen daar toe gebruikt. De laatste minuut zuivere speeltijd duurde dan ook bijna 10 minuten alvo rens Flyers de overwinning konden vie ren. Uitslag 100-95. Topscoorders: Marijan Vujanic 25 en Marlon Dorsiel 23 punten. WADDINXVEEN - Potplantkwekerij Sjaloom verhuisd van de Henegouwer- weg naar de Abraham Kroesweg, en wordt vrijdagmiddag 9 november offi cieel geopend. Zaterdag 10 november is er een open dag op dit ultramoderne bedrijf, dat dit voorjaar de Waddinx veense Ondernemersprijs kreeg. De officiële opening van Sjaloom ge beurt begin volgende maand door de heer A.J. Mulder, algemeen directeur van de VBA (Verenigde Bloemenvei lingen Aalsmeer). De open dag van za terdag 10 november is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Belangstellenden zijn op deze dag hartelijk welkom. Tijdens deze dag kan men vrijblijvend het be drijf bezichtigenVoor deskundige toe lichting wordt gezorgd. De diverse fabrikanten, aannemers en installateurs, die aan de realisering van het nieuwe bedrijf hebben meege werkt, zijn dan aanwezig met een infor matiestand. Hier kan iedereen alle in lichtingen verkrijgen over hun activi teiten. righeid school. ”We hebben de afgelopen jaren ook wel signalen opgevangen dat projec treizen wenig zin zouden hebben, om dat de leerlingen - al dan niet met hun ouders - op vakantie ook wel andere culturen tegenkomen. Wij zijn van me ning dat men ”op vakantie” toch heel anders te maken krijgt met de cultuur van een ander land dan wanneer men in schoolverband - na intensieve voorbe reiding - een week lang met allerlei op drachten aan het werk gaat”. ’’Natuurlijk beseffen wij als school dat een projectreis veel geld kan kosten, vandaar dat we steeds ernaar streven, door zoveel mogelijk zelf te doen en te organiseren, de kosten redelijk binnen de perken te houden,” besluit de schooldirectie. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft via een ruststand van 7-3 op over tuigende wijze de eerste thuiswedstrijd op de nieuwe lokatie aan de Dreef in een 16-7 winst weten om te zetten. Hoewel een ruime overwinning, kon toch niet van een echt goede wedstrijd gesproken worden. Bovendien moest het tweede aanvalsvak vrijwel de ge hele wedstrijd met een vrije heer spe len omdat een tegenstander ongelukkig ten val kwam en daardoor een sleutel been brak. Toch was men van mening dat een vol ledig Poortugaal Korbis niet van de tweede belangrijke overwinning af had kunnen houden. Saillant gegeven in deze wedstrijd was het zuivere afstandschot. Uiteraard waren de prima weersomstandigheden daar debat aan, maar hoe dan ook; de korf moet toch gevonden worden. Liefst 11 maal werd van afstand raak geschoten; 5 maal via een doorloopbal of anderszins. Toch vindt coach Gijs van de Brink dat met een grotere con centratie van de spelers op hun tegen standers het spelpeil beslist hoger zou kunnen. Betere aanvalscombinaties zijn dan mogelijk omdat zwakke ogenblikken onmiddellijk tot acties kunnen leiden. Frequent balbezit is daar dan ook het gevolg van. Veel spelers namen de productie voor hun rekening. Pieter Slootweg toonde zich met steun van afvanger Wim Leb- bing - zonder tegenstander - het zui verst op schot: 3 treffers. Goede tweede werden Erwin Les- schen, Pauline van Brero en Jaco Wi- neke elk met 2 treffers. Komende zaterdagmiddag om vier uur speelt Korbis de zeer belangrijke thuis wedstrijd tegen Weidevogels uit Bleis- wijk. Bij een overwinning is de Waddinx veense ploeg zich verzekeren van een goede middenmoot positie in de eerste klasse. rug nemen. Ruststand 26-11. De tweede helft gaf eenzelfde beeld en zo konden de dames hun ongeslagen status makkelijk handhaven. Einduitslag: 61-33. Topscoorders: Mir jam v.d. Sman 18 en Astrid Scholtes 14 punten. Dames 3 had iets meer moeite met de tegenstander, DAS uit Delft, maar hield de wedstrijd volkomen onder controle en kwam dan ook niet in pro blemen. Via goed opgezette aanvallen werd de rust bereikt met een duidelijke voorsprong 28-16. Na de rust werd het een bijna gelijk opgaande wedstrijd, zodat ook dames 3 haar ongeslagen sta tus handhaaft. Einduitslag 54-38. Top scoorders: Nicole Berg 16 en Wilma Romeijn 15 punten. Meisjes-junioren trad aan tegen Red Stars uit Soest. Ook deze wedstrijd ging verloren, maar toch is er vooruit gang te zien in het spelpeil van de meis- -'/ff nlr aa«*| team en de resultaten zullen dan ook niet uitblijven. De wedstrijd werd in de eerste helft verloren, ruststand 10-43. De tweede helft konden de Flyers meer tegenstand bieden en via 20-36 werd de eindstand bereikt 30-79. Volgens rector dr. A.W. Hendriks in een brief aan de ouders en verzorgers van de leerlingen van 4 HAVO en 5 Atheneum wodt bij de projectreizen, die sinds twee jaar en na een lange on derbreking weer worden gehouden, uitgegaan van een belangstellingsper- centage van tenminste 90 procent. Dit jaar blijkt dat het aantal inschrijvingen slechts 70% bedraagt. ’’Hoewel het natuurlijk zeer teleurstel lend is voor diegenen die zich tot nu toe voor de organisatie hebben ingespan nen - en evenzeer voor diegenen die zich enthousiast hebben ingeschreven - heeft de schoolleiding besloten om geen projectreizen in 1991 te organise ren”, aldus dr. Hendriks. Er kunnen volgens hem diverse oorza ken aan te wijzen zijn voor een onvol doende aantal inschrijvingen. Het is bijvoorbeeld heel goed denkbaar dat men de kosten voor de projectreizen te hoog vindt. ”Wij vinden het belangrijk om voer de projectreizen nog uitvoerig van ge dachten te wisselen. Die discussie kan plaatsvinden in het docentencorps, be stuur, ouderraad en medezeggen schapsraad”, stelt hij. ’’Afhankelijk van de conclusies die uit die discussie naar voren komen kan voor een volgende cursus hopelijk de mogelijkheid tot inschrijving voor pro jectreizen opnieuw geopend worden”. Dames 2 en dames 3, ingedeeld in de zelfde klas, gaan samen uitmaken wie jes. Zij opereren steeds meer als een de toppositie gaat innemen. Dames 2 trad vrijdagavond aan tegen Springers uit Gouda. Via een flitsende start stelden de dames meteeen orde op zaken. Na vijftien minuten was de stand 22-5 en konden de dames gas te- Dat de gemeente niet echt stil zit, blijkt onder meer uit de oprichting van de ge meentelijke commissie verkeersveilig heid. Deze commissie, waarin naast verkeerswethouder J. Neele ook amb tenaren en vertegenwoordigers van de politie, Veilig Verkeer Nederland, Stichting Welzijn Ouderen en het Plat form Gehandicapten zitting hebben, gaat de gemeente adviseren op het ge bied van de verkeersveiligheid. Op dit moment zit de commissie nog in de oprichtingsfase, maar binnenkort worden de leden geïnstalleerd. Zo zou volgens het leerlingenplatform van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum het fietspad langs de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn kunnen gaan lopen van het scholencomplex aan de Sniepweg naar Waddinxveen-Noord via het Stationsplein, de Prinses Beatrixlaan, Tessel schadelaan en Bosboom Toussaintsingel/Alberdingk Thijmlaan. BRUG s m JJOOST STBAA1 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21