ZVII naar BE FAIR UIT kwartfinale DE KNVB-BEKER De Gouwe van start met winst ;|massa sport! Waddinxveen-zondag verliest van ES TO Vijfde ronde van WSV HSW-titel M. Reichard TOOS-gym i onderwees 350 kinderen Voor dames 5-4 en voor heren 7-6 Volleyballers Be Fair verliezen Bingo De Boog Heren 2 Vierde ronde WSV-4 Competitie Wedstrijd Dames Dames WSE-A regionaal Be Fair A-l Be Fair Heren Waddinxveen-zo I t Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 oktober 1990 SPORT ...RECREATIE ne- 9 4 Het tweede herenteam van ZVH ging helemaal naar Eist toe om het op te ne men tegen CWS/Gemini. Na het ongelukkige verlies van vorige week zaterdag, moest er nu wat goed gemaakt worden. De spelers onder leiding van trainer/ coach Nico den Hollander hebben dat dan ook ten volle gedaan. Ze herstel den zich door te winnen met 9-15, 6-15 en 9-15. Het in de 3e klasse uitkomend WSV-2 speelde een uitwedstrijd tegen de IJssel 2 uit Moordrecht. J. v. Oort wist aan het eerste bord spoedig het centrum te veroveren en stond omstreeks de 9e zet al gewonnen. Toen hij kort daarna nog een stuk won, gaf zijn tegenstander zich spoedig gewonnen. Ook Stam zegevierde in een uitste kende partij, al moest hij er langer over doen voor hij een aanvankelijke pio- nachterstand had omgetoverd in een voorsprong, en zijn tegenstander capi tuleerde. Aangezien in de twee vooruitgespeelde wedstrijden Muit had verloren van de inventief spelende ex-WSV-er Van der Wouden en Ritter na op winst gestaan te hebbebn, een loper weggaf en moest afbreken, stond het nu formeel 1-2 in het voordeel van WSV 2. Die stand bleef de voorlopige tussen stand omdat alle andere partijen wer den afgebroken. Smit kwam twee pion nen voor te staan, stond technisch ge wonnen, maar liet in tijdnood een steekje vallen. De partij van De Bock was hiervan een spiegelbeeld. Nadat hij achterkwam te staan werd zijn tegenstander te over moedig en nonchalant, zodat de uit komst ook hier onzeker is. Van der Starre speelde een zenuwslo pende partij met diverse matdreigingen over en weer. In de afgebroken stand staat zijn tegenstander schaak en het is niet moeilijk te raden wat de afgegeven zet zal zijn! Maliepaard tenslotte brak af in een voor hem weinig rooskleurige stand, waarbij zijn tegenstander twee vrijpionnen voorstaat. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar 12e en tevens laatste wed strijd van de zomercompetitie. Er werd gevist in het Aarkanaal vlak voor Ter Aar, waar de vangst zeer re delijk was. Er werd maar weinig bra sem gevangen, maar wel veel aan klei nere vis wat toch nog aardig gewicht in de schaal bracht. Als eerste vijf eindigden: 1. H. Ro meyn (4640 gr), 2. M. Reichard (3400 gr), 3. C. van Pelt (3200 gr), 4. A. van Leeuwen (3060 gr) en 5. R. Huisman (2920 gr). Eerst vijf in de eindrangschikking van deze zomercompetitie waren, met af trek van de twee slechtste wedstrijden, 1. M. Reichard (69190 gr), 2. A. van Leeuwen (51810 gr), 3. H. de Haan (45840 gr), 4. R. Huisman (38685 gr) en 5. J. van Egdom (36140 gr). Aanstaande zaterdag is weer de eerste wedstrijd van de wintercompetitie. Er wordt dan gevist in de Drecht. Vertrek voor deze wedstrijd is om 6.30 vanaf het NS-station Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor de onder linge competitie heeft de Waddinx- veense Schaak Vereniging WSV de 5e ronde gespeeld. Hennink nam verder afstand van zijn directe achtervolgers door met zwart te winnen van Smit, terwil Muit-Philipse werd afgebroken en Claassen-Ellers en de Niet-v.d. Bom naar remise schoven. Besemer, Stam, Jansen en Ritter ruk ten op naar de top-tien door resp. te winnen van Van Oort, Kardol, Van Woudenberg en Maliepaard. Alblas-T. Goor en Brobbel-D. van Of feren kwamen remise overeen en Stou ten-W. Goor werd afgebroken in een complexe stand. De witspelers Van der Starre, Van den Hoek, Smitskamp en D. van Offeren wonnen resp. van Prins, Verwaal, To renbeek en Kloet. De zwartspelers Lit- tooy, Brinkhorst, Van Sandijk en Pon- sioen beslisten hun partijen met winst tegen resp. Van der Geer, H. van Offe ren, Bos en Van Kleef. WADDINXVEEN - Zowel het eerste dames- als het eerste herenzeven tal van De Gouwe-waterpolo wisten hun debuutwedstrijd in de eerste klasse KNZB om te zetten in een overwinning. Beide wedstrijden werden gekenmerkt door een sterk gelijk opgaande strijd en de spanning zat er vanaf het eerste tot en met het laatste fluitsignaal goed in. De dames won nen met 5-4 van het Ravijn en de heren versloegen de Ham met 7-6. ZEVENHUIZEN - Volleybalkampioen en bekerhouder Rentokil-ZVH uit Zevenhuizen is doorgestoten naar de kwartfinale om de beker door in de achtste finale in eigen huis vice-kampioen Brother/Martinus met 3-0 te verslaan. De titelverdediger dwong de Amstelveners op de knieën met de setstanden 15-3,15-11 en 15-6. In de vierde ronde van de interne com petitie blijft Hennink onstuitbaar. Deze keer was Ellers zijn slachtoffer. Daardoor herneemt Philipse zijn tweede plaats. Hij versloeg de goed partij gevende Van Oosten. Zijn sterke loperpaar was tenslotte het paarden- koppel van Van Oosten de baas. Smit, die in de RSB uitkwam, staat nu op de derde plaats en Muit maakte een sprong naar de vierde plaats door zijn afgebroken partij tegen Ritter te win nen. Van de overige partijen eindigden er vijf in winst voor wit n.l. die van Kar dol, Besemer, Th. Goor, Prins en Kloet, tegen respectievelijk V.d. Hoek, V.d. Geer, Torenbeek, Smits kamp en H. van Offeren. Met zwart wonnen V.d. Starre, Ver- Het vierde team had ook de uitwed strijd tegen Schiebroek West/Regina 6, in de vierde klasse. W. Goor begon goed, maar verloor eerst een stuk en daarna de partij D.J. van Offeren bofte, dat zijn tegen stander een blunder van hem overzag en behaalde remise. Dat resultaat be haalde ook zijn naamgenoot H.E. van Offeren, doch de derde uit het trio, H. van Offeren, kon zijn moeilijke stelling niet houden en verloor. P. van Kleef verdedigde zich gedegen met het Frans en haalde remise. De twee winstpunten voor WSV 4 werden aan de laatste twee borden behaald door het nieuwe lid Reus en de nog jeugdige Remco Kloet. De partij van Van Sandijk aan het ie bord zal worden gearbitreerd, waarbij Van Sandijk remise voorspelt en zijn tegenstander winst. Het damesteam van coach Wim Groen is ten aanzien van vorig jaar vrijwel on gewijzigd gebleven. Er heeft alleen een keeperswisseling plaatsgevonden en het doel wordt nu verdedigd door M. Boereboom, die gelijk een dikke vol doende kreeg. In een door reisbureau Van Ginkel ge schonken trainingsoutfit en met de door kapsalon Frank Pronk geschon ken wedstrijdbal maakten de dames een frisse start. Tegen het vorig j aar ge degradeerde Ravijn, toch een van de betere tegenstanders, liet de jonge ploeg van De Gouwe met aantrekkelijk waterpolo zien, dat zij de strijd om een mogelijke promotie aan kunnen gaan. Het Ravijn opende de score maar Wendy de Frankrijker wist vanuit een man-meer situatie gelijk te maken. Daarna liep het Ravijn uit naar 1-3. In het tweede partje gaven beide ploe gen elkaar geen duimbreed de ruimte en was het alleen Wendy die wederom uit een man-meer situatie wist te sco ren. Gillian van den Berg bracht met een schitterend afstandsschot de stand op 3-3, maar het Ravijn ging de laatste periode toch met een 3-4 voorsprong in. Mirjam Overdam startte goed en maakte vanuit de midvoorpositie een onverwachts achterwaarts geschoten doelpunt. Hoewel het Ravijn nog een man-meer situatie kreeg was het toch de Gouwe die de winstpunten in huis haalde. Gillian van den Berg bracht de eindstand op 5-4. Vreede heeft Huug Boonstoppel opge volgd, keeper Kors van Tilburg is ge stopt en voor hem is Arie Stalenburg in de plaats gekomen en verder is de ta lentvolle Remco de Frankrij ker aan het team toegevoegd. De Ham was vorig jaar in de ie klasse in de bovenste helft geëindigd en dat betekende voor De Gouwe meteen een goede graadmeter. In de eerste part werden door beide partijen echter ver schillende man-meer situaties om zeep geholpen. Pas na ruim 5 minuten wist de Ham 0-1 te scoren. Na 0-2 kreeg de Gouwe door goed doorzetten van Wilfred Bontje een strafworp toegewezen. Marc Faber zette deze om in een doelpunt. Kjeld Boonstoppel bracht met een schitte rende achterwaartse bal de stand op 2- 2. In het begin van de derde part werd keeper Arie Stalenburg, die overigens verder goed bij de les was, verrast door een onverwachts schot vanaf de zij kant. Cees Boonstoppel bracht daarna, vanuit twee identieke men-meer situa ties De Gouwe voor het eerst op voor sprong. Marc Faber wist met een loep zuiver afstandsschot de stand aan het einde van de derde part op 5-3 te bren gen. Wilfred Bontje maakte, op assist van Ronald Schens, zelfs 6-3 maar de Ham scoorde al snel tegen. Wederom wer den er verschillende man-meer situa ties gemist. De diverse persoonlijke fouten hadden zelfs tot gevolg dat 1 speler van de Gouwe en 3 spelers van de Ham definitef, met vervanging, het water moesten verlaten. Tenslotte zag Jaco van Tol een goede actie op de midvoorplaats beloond met een strafworp, die door Ronald Schens werd verzilverd. waal en Littooy, tegen respectievelijk Reus, Brinkhorst en P. v. Kleef. In zes partijen werd het remise: V.d. Bom-Claassen, Stam-Van Wouden berg, Stouten-Brobbel, Van Sandijk- H.E. van Offeren, Ponsioen-Mw. Tim mermans (een keurige prestatie van het enige dameslid) en tenslotte W. Goor- D.J. van Offeren. Laatst genoemde partij kan bijgeschre ven worden in Guinness Book of Re cords: na een vijftigtal zetten stonden alle pionnen nog op het bord! De enige afgebroken partij was die van De Bock tegen Alblas. Het tweede en vierde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV hebben hun eerste wedstrijd in competitie van de Rotterdamse Schaak Bond gespeeld, maar de uitkomst is in beide gevallen nog onzeker. Het WSE El-team met de nieuwe trainingspakken van Massasport T. Bron (links). (Foto: R. Verbakel). De uiteindelijke 7-6 overwinning was terecht maar de heren zullen zich nog wel eens moeten bezinnen op de vele gemiste man-meer situaties. Het tweede herenteam won met 14-9 van MZ&PC 2 uit Maastricht. Heren 2 is een combinatie van wat oudere spe lers en enkele jeugdspelers, die hun ta lenten kunnen tonen voor een even tuele overgang naar het eerste team. Vooralsnog lijkt het alsof deze combi natie klikt. Het team van coach Jan Verwey speelde een boeiende eerste helft maar verslapte na de 8-1 voor sprong aan het einde van de 2e part enigszins. Jaco de Jong was met 7 doel punten de absolute topscorder. Volgende week spelen achtereenvol gens dames 1heren 1 en heren 2 we derom een thuiswedstrijd. Aanvang 18.45 uur. Dit jaar is er voor het eerst een wed strijdelement ingebracht. De kinderen van een school moesten blokjes ver voeren over een circuit waar verschil lende moeilijkheden in verwerkt wa ren. De blokjes moesten op elkaar gesta peld worden en de groep die de meeste blokjes op elkaar wist te stapelen mag de TOOS-schoolinstuif wisseltrofee een jaar lang in de prijzenkast bewa ren. De kinderen van de Leon van Gelder- school wisten 43 blokjes op elkaar te stapelen en mochten dus de wisseltro fee in ontvangst nemen. Voordat de prijsuitreiking plaats vond werd er door alle kinderen deelgeno men aan een gezamelijke afsluiting. Om 16.00 uur gingen alle kinderen moe maar voldaan weer richting huis. De leiding en assistenten van de vol gend jaar jubilerende gymnastiekver eniging kunnen terugblikken op een geslaagde dag. Voor inlichtingen betreffende de gymnastieklessen kunt u bellen naar mevr. J. Stofberg (30045) of naar J. Nieswaag (17126). Ook voor de sportieve ouders heeft TOOS verschillende mogelijkheden. Er zijn toestelgymnastiek-, jazzballet-, aerobic- en trimlessen en vanaf 25 ok tober zijn er ook lessen ski-conditie gymnastiek. De dames van CVB Bank/Be Fair lij ken met de 0-3 winst op Novoc uit Nieuwegein de goede weg te zijn inge slagen. Nivoc werd in de eerste set goed onder druk gezet vooral door goed en moeilijk serveren kwamen de dames al snel op voorsprong wat ook uiteinde lijk de setwinst opleverde 7-15. In de tweede set eigenlijk hetzelfde beeld. Goede passing, sterke servering aan Be Fair-kant. Voor Mariska van Velden had de goede passing in huis. De ploeg van Nivoc bleek ook in men taal opzicht niet tegen de druk bestand en verloor 10-15. In de derde set verving coach Lupgens Anneke Verwoerd en bracht Liesbeth van Wijngaarden in. Toch leek Nivoc nu beter weerstand te kunnen bieden wat ook bleek uit de cijfers Nivoc nam een voorsprong van 12-6. Toch ging de winst in deze set eveneens naar Be Fair mede door hard werken en ook de ruime ervaring 14-16. Zaterdag speelt Be Fair, dat in 3E 3 punten uit 2 wedstrijden heeft en in de middenmoot staat, de streekderby te gen Jupiter uit Oudewater. De stij gende lijn kan dan doorgezet worden. Tegenover ZVH stond een Brother/ Martinus-team, dat op vijf plaatsen ge wijzigd was in vergelijking met vorig seizoen. De Spaanse trainer Carlos Ca- beza zag Arthur Vennik naar ZVH ver trekken en zijn spelverdeler Stassen naar het tweede. Bij ZVH vertrokken ook spelers. Trai ner Toon van der Brugt mist aanvoer der Maarten Verdonck (naar het twee de), Rene van Reewijk (Varel/CVV) en Leon Heijting (Leython). Maar daarvoor kwamen Arthur Vennik (Brother) en Edger Tinkhof (DOS) in de plaats. Het publiek wachtte gespannen af, wat deze eerste confrontatie zou opleve ren. Maar na de eerste set kon het op gelucht adem halen. Het zat goed met de ploeg van ZVH. Door middel van een sterke service, goede pass en een snoeiharde aanval werd de eerste set met 15-3 gewonnen. In de tweede set kwam Brother/Marti nus terug. Gebrand om hun ex-collega Vennik het vuur na aan zijn schenen te zetten, zorgde ervoor dat deze in het begin het moeilijk had. Brother putte daar zoveel kracht uit dat een 0-10 voorsprong werd opgebouwd. Maar onder aanvoering van spelverde ler Laurens Clardeij kwam Arthur Vennik weer terug. Met onhoudbare smashes wist hij de eerste punten binnen te halen. Lang zaam maar zeker kwam ZVH voorbij Brother en uit eindelijk werd de set met 15-11 winnend afgesloten. Hierna was het voor de Zevenhuizense ploeg een gelopen wedstrijd. Met een sterke service zorgde Jan Clardeij voor 15-6 en kwam ZVH zo in de kwartfi nale van de beker. In deze kwartfinale van de beker komt ZVH uit tegen streekgenoot Varel/ CVV, die zaterdag overtuigend van EAVV wist te winnen. Deze beker ronde staat in het begin van december gepland. Zaterdag aanstaande krijgen de Ze venhuizense supporters al een voor proefje, want dan staat om 19.00 uur in het dorpshuis Swanla de competitie wedstrijd tegen ditzelfde Varel/CVV op het programma. De dames van ZVH speelden zaterdag ook in het dorpshuis Swanla een verlo ren wedstrijd tegen Odulphus uit Til burg. Odulphus, vorig seizoen ongesla gen kampioen van de derde divisie en net als ZVH nu debuterend in de tweede divisie, bleek een geduchte te genstander die qua spel hoge ogen zal gaan gooien in deze divisie. In de eerste set kon ZVH het tempo nog goed bij houden en waren de teams aan elkaar gewaagd. Maar bij 11-12 liep Odulphus verder uit en kon door een hechte blikkering en een sterke middenaanval met 13-15 de eerste set winnen. In de tweede set gingen de Tilburgse dames door en liet door een sterke mid denaanval en een moeilijke service de Zevenhuizense dames keer op keer het WADDINXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” had TOOS-gymnastiek zater dagmiddag 350 schoolkinderen op be zoek tijdens de jaarlijkse schoolinstuif. De instuif is bedoeld om de school jeugd kennis te laten maken met de gymnastiek. Ruim een maand voordat de schoolin stuif plaats zou vinden, hadden alle kin deren uit de groepen 3 tot en met 6 van de 18 Waddinxveense basisscholen een brief met informatie ontvangen. Het retourstrookje dat onderaan deze brief zat is door zo’n 350 kinderen inge vuld. Deze 350 kinderen meldden zich om 12.30 uur aan de hoofdingang van de sporthal. Het was een drukte van be lang, maar toch duurde het maar 20 mi nuten voordat iedereen omgekleed was en plaats genomen had op de tribune. In de sporthal waren door enthousiaste vrijwilligers van TOOS zeven verschil lende circuits opgebouwd. Bij ieder cir cuit stond een andere grondvorm van gymnastiek centraal. Er was een rol/duikelcircuit, een klim/ klautercircuit, een balanceercircuit en verschillende springcircuits. Eën van de grootste uitdagingen was het springen op het luchtkussen van 5 bij 5 meter, maar ook het springen op de mini-trampolines was enorm in trek. Omdat iedereen zo hard werkte dat het zweet al snel van de gezichten afdroop, kwam het goed uit dat iedere groep ook een rustronde had, waar ze op adem konden komen terwijl ze limonade en smurfgummie of een dropsleutel kre gen. bouwereerde Perkouw keeper. De bal stuiterde over hem heen en Waddinx veen vierde een feestje. Het werd zelfs 4-1. Een verre trap van Cock v.d. Zaan bereikte de ’’scherpe” Kees Zwart, die de keeper omspeelde en de 4-1 voorsprong bracht. Hierna werden de Waddinxveners wat slordig. Perkouw nam het initiatief en gaf dit ook niet meer uit handen. Twin tig minuten voor tijd resulteerde dit in 4-2. Cock v.d. Zaan trapte over de bal en Perkouw kreeg de mogelijkheid om de scoren. De attente Leo Appel wist in eerste instantie de bal te pareren, maar bleef het antwoord schuldig op de re bound. Een drukkend FC Perkouw zocht naar de aansluittreffer, maar na een ver keerde uittrap van hun keeper was het wederom Kees Zwart die zijn vierde en voor Waddinxveen vijfde treffer aante kende. Een schitterende goal van Peter Heeren bepaalde de eindstand ten slotte op 6-2 waarmee Waddinxveen een verdiende maar een wat te ruim uit gevallen eindstand bereikte. Zaterdag behaalde WSE A-regionaal de eerste twee punten door een 4-2 overwinning op de Rijnsburgse Boys. De oranje-zwarten kwamen op een 3-0 voorsprong door 2 doelpunten van B- speler Guido Hak. WSE A-2, ingedeeld in een lagere groep, haalde fors uit door een 6-3 overwinning op Esto A-2. WSE C-l speelt dit seizoen zeer wisselvallig en verloor nipt de uitwedstrijd van Gouda C-l met 3-2. WSE C-2 won met 3-2 van Floreant C-2 na een 1-0 achterstand. WSE C-3 moest een 9-2 nederlaag van Oudewater C-3 incasseren. WSE D-l won overtuigend de uitwedstrijd van Sportlust D-l met 3-0. WSE D-2 verloor thuis met 2-0 van het Boskoopse Floreant D-2. De beide WSE E-teams, waarvan on langs het E-l-team in nieuwe trainings pakken is gestoken door Massa Sport, verloren hun wedstrijden. Het ter be schikking stellen van de trainingspak ken door Massa Sport betekent een continuering van het shirtsponsorcon- tract voor de komende 3 seizoenen. In een goede wedstrijd onder toeziend oog van een flink aantal toeschouwers, genietend van een heerlijke herfstzon, speelde het A-l elftal van Be Fair-voet- bal een bij vlagen perfecte wedstrijd te gen Nieuwkoop. Bij de rust was het nog een 1-0 voor sprong, in de tweede helft kon het vel- doverwicht in doelpunten worden uit gedrukt: 5-0 (2 x Erik v.d. Vlierd, Jan Willem Saakes, Marco Verzijl en Ro bert van Schooneveld scoorden, Ralph Boonstoppel hield de nul). Ook winst voor A-2. Op Ammerstol A- 1 werd met 1-0 gewonnen. Henk v.d. Linde was de matchwinnaar. Opnieuw winst voor B-l: 2-1 tegen concurrent Sportlust. Met Nieuwerkerk en Flo reant hebben zij de minste verliespun- ten. B-2 verloor met 6-2 bij Siveo. WADDINXVEEN - De volleyballers van CVB Bank/Be Fair hebben in vijf sets met 2-3 de beslist leuke wedstrijd tegen VCS uit Sassenheim verloren. In de eerste minuut werd al snel duide lijk dat de beide teams aan elkaar ge waagd waren. Toch zat Be Fair sneller in de wedstrijd dan de tegenpartij wat al snel resulteerde in een 8-4 voor sprong. Paul van Yperen was bijzonder op dreef en de eerste set ging dan ook naar Be Fair 15-9. De tweede set precies omgekeerde we reld. Het blok had geen verweer op de harde smashes van Peter Franken van VCS maar ook Ad van Elk, Dennis Lustig werd hier weer vanwege zijn lengte node gemist. VCS trok uiteinde lijk aan het langste eind 9-15. In de derde set dreigde de ploeg van Dirk van Diermen weggespeeld te wor den. Toch kon Be Fair het nog net aan bijbenen maar ook deze set werd verlo ren 9-15. De vierde set kon de beslissing bren gen Maar in deze set kwam de rugge- graat van Be Fair naar voren. Vooral Paul van Yperen en Edgar Benschop strooiden met goede smashes en uitein delijk werd het 15-8. De 5e set moest de beslissing brengen. Deze set wordt gespeeld volgens het rallypoint systeem dus iedere bal die de grond raakt is een punt. In deze set ging het gelijk op maar door twee verdedi- gingsfouten ging de winst uiteindelijk naar VCS 11-15. Coach van Diermen was desondanks tevreden en vond dat de beste ploeg ge wonnen had, hoewel zo’n vijfde set al tijd een lot uit de loterij is. Be Fair he ren hebben in de klasse Zuid-Holland A 4 punten uit 2 wedstrijden. WADDINXVEEN - De nieuwe reeks bingoavonden in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan gaan vrij dagavond 19 oktober om half negen in een wat andere opzet van start. Er worden nu 11 ronden gespeeld, waarvan er één een koffieronde is. Ook is er een kiennummerprijs en wordt er gespeeld met dubbele boek jes. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50 en voor een dubbel boekje 17,50. Gespeeld wordt er in twee ruimtes: één voor niet-rokers en één voor rokers. Er zijn geweldige prijzen te winnen. Na afloop is er gelegenheid nog voor een dansje. nakijken. Met 4-15 ging déze set naar Odulphus toe. In de derde set leek het erop dat Odul phus rechtstreeks op een simpele 3-0 overwinning afstevende, maar met ui terste krachtinspanning wist ZVH ge steund door haar supporters een 11-13- achterstand in een 16-14 setwinst om tej buigen en zo een vierde set afdwingen.; Echter dit was slechts uitstel, want< Odulphus kwam sterk terug en met 9-2 15 was het afgelopen. Zaterdag spelenj de ZVH dames om 14.30 uur in Capelle* ad IJssel tegen het team van Varel/» CVV. /WADDINXVEEN - De voetbalcompetitie lag afgelopen weekeinde gro tendeels stil vanwege de derde ronde om de KNVB-beker. In deze ronde ■ontmoette Be Fair - WSE en Waddinxveen waren al eerder uitgeschakeld - het Zoetermeerse DSO, waarvan met 2-1 werd verloren. Alleen Rob Asscheman wist voor de Waddinxveners, die zich nu weer helemaal op de middenmoot in de competitie kunnen concentreren, te scoren. Waddinx veen-zondag verloor met 1-0 van het Bodegraafse ESTO en zakte in de af- Üeling Gouda naar de derde plaats van boven met 8 punten uit 5 wedstrij den. De regionale WSE-jeugd won met 4-2 van Rijnsburgse Boys. t ïn de derde ronde van het KNVB-be- Lertournooi is Be Fair uitgeschakeld jdoor het in de derde klasse uitkomende •DSO (2-1). Vooral in de eerste helft !was het klasseverschil op het veld te /merken en werd dan ook afgesloten ;met een verdiende voorsprong voor de •Zoetermeerders /Na 20 minuten kwam het eerste doel punt tot stand uit een vrije schop, die jangs de muur via de binnenkant van de Ipaal doel trof. Hierna kregen de gast eieren nog enkele doelrijpe kansen, •maar het duurde tot de 35e minuut, voordat DSO uit een prachtige aanval /over de rechtervleugel de score kon /verdubbelen. •Weliswaar redde Bert van Eenennaam ’in eerste instantie de van dichtbij inge- /schoten bal, maar uit de rebound was /het toch raak. •In de tweede helft toonde Be Fair meer /inzet dan in de eerste en werd daardoor /gelijkwaardig aan de tegenstander. De •Waddinxveense keeper hielp hieraan /ook mee, door uitstekend te redden ;toen de doorgebroken spits alleen op hem afkwam. •In plaats van de 3-0, kreeg Be Fair steeds meer kansen op de aansluitings- treffer, maar ook de verdediging van DSO gaf weinig kansen weg. De bij een van deze kansen geblesseerd geraakte Frans Lalihatu werd vervangen door Ronald van Doodewaard. Na de rust was Erik Valk ook al vervan gen door Henk Jan Verzijl. Mede door i deze vervangingen ging de laatste man Rob Asscheman zich steeds meer met de aanval bemoeien en had hiermede ook succes, toen hij na een half uur ver woestend uithaalde en de bal in het doel verdween. Met alle man heeft Be Fair in het laat ste kwartier getracht de uitschakeling te voorkomen, maar het mocht niet ba ten. Bijna werd het zelfs nog 3-1, maar opnieuw wist de Waddinxveense goalie de bal aan de alleen voor hem verschij nende spits te ontfutselen. Be Fair kan zich nu volledig op de com petitie gaan concentreren en krijgt za terdag aanstaande bezoek van de Jo- dan Boys. Dit belooft een boeiende partij te worden op het Wamaarplant- •soen. Ook heren 1 kwam in de door sponsor Rucanor geschonken trainingsoutfit goed voor de dag. Hier wel enkele wij zigingen. Trainer/coach Joop de Tegen het Bodegraafse ESTO heeft het zondagelftal van Waddinxveen op no dige wijze het hoofd moeten buigen. Een kwartier voor tijd viel de beslissing middels een terecht toegekende straf schop (1-0). -De eerste helf was ESTO de betere ploeg tegen een nerveus Waddinxveen. Toch was in de eerste helft de beste kans voor Robin Leunissen. Na een uitstekende pass kogelde hij in eens op de paal. ESTO overkwam het zelfde, derhalve een 0-0 ruststand. De tweede helft was kwalitatief min der, maar wel erg spannend. Deze ge lijk opgaande helft leek te eindigen, zo als de wedstrijd begonnen was, tot het fatale moment in de 75 ste minuut Rob Flier pakte zijn tegenstander beet en dit leidde tot de 1-0 achterstand. Waddinxveen drong nog wel aan, maar .echte kansen werden niet gecreerd. Vier minuten voor tijd had Waddinx- i veen eveneens een penalty verdiend, toen Robin Leunissen beetgepakt werd door de ESTO-doelman. Er werd echter niet voor gefloten. Waddinxveen blijft ondanks deze derlaag bovenin meedraaien. Zondag wacht de thuiswedstrijd tegen het Reeuwijkse RVC. Aanvang 14.30 uur. De zaterdagploeg van Waddinxveen i behaalde een enigszins geflatteerde overwinning op koploper Perkouw. Met 6-2 zetten zij hun tegenstander aan de kant en gezien het spelverloop was i de score wat aan de hoge kant. j Na 3 minuten reeds was het de "man” j van de match, Kees Zwart, die na een fraaie vrije trap Waddinxveen de lei- ding gaf. Halfweg de eerste helft kwa- mende koplopers terug op 1-1. Een on- i nodige handsbal van Arjan Brouwer i gaf aanleiding tot een 11-meter trap, welke feilloos benut werd. De koplopers die toch het beste van de wedstrijd in handen hadden schrokken toen Waddinxveen vlak voor het rust- signaal op voorsprong kwamen. Een gave pass van Rein Kreuk bereikte Chris v.d. Stelt, die met overzicht de bal binnen de tweede paal plaatste (2- O.- Direct na rust kwamen de Waddinxve- ners op 3-1Een kopbal van wederom Kees Zwart stuitte hoog op voor de ver-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23