Veldwijk BV koopt nieuwe drukpers 1 JWl 1 B. en W. willen serieus over Bazar De Gouwebloem FM Models in Rotterdam Gospelband in koffiebar Wisseltruc leverde twee Mille op De Boog zoekt mensen voor creches HGJB-avond met zang in Bethel Spoorbrug straks voor fietsers SLECHTE VANGST i Be Fair- volleybal Gastouder project ook in Z’huizen Flora Cross in Boskoop 9 ’’route d’Annemarie” gaan nadenken tikj I 'Puntensysteem Onveilige plekken Nietszeggend Zeer kwetsbaar Heren Grote plaats Instemming Inventarisatie Roekeloos ifi 4/ 'T r WADDINXVEEN - Volgens het Waddinxveense gemeentebestuur zou volgend jaar serieus gedacht kunnen gaan worden aan de aanleg van de veilige fietsroute langs de oostzijde van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, zoals die de laatste weken door het leerlingenplatform van het HAVO-Atheneum wordt bepleit. In de gemeenteraad rekende wethou der Paul van Schie (CDA) dinsdagmiddag voor dat met de aanleg hiervan - inclusief een tunneltje onder de Sniepweg-Oost - vijf miljoen gulden is gemoeid. Lt Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 oktober 1990 Pagina 15 Fietsroute gaat 5 miljoen kosten JOOP NEELE (PCW) PAUL VAN SCHIE (CDA) Met deze investering is de laatste fase van vernieuwing voltooid, welke vorig jaar werd begonnen met het uitbreiden en renoveren van het pand aan de Oranjelaan. WADDINXVEEN - Grafisch bedrijf Drukkerij Veldwijk BV aan de Oranje laan heeft het besluit genomen te gaan investeren in een belangrijke techni sche uitbreiding. u weldenkend: Geef de ’’route d’Anne- marie” uw allerhoogste prioriteit”, be sloot de Waddinxveense docente. Tot slot vroeg de docente lichamelijke opvoeding van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum er aan- De scholieren vinden het opmerkelijk dat de noord-zuidroutes in Waddinx veen voorzien zijn van diverse ver- keersonveilige plekken. Met het reali- PvdA-raadslid drs. Martin Kraaijestein vond het voorlopige antwoord van de verkeerswethouder maar niks. ”Het bevat niets nieuws. U citeert uit be staande stukken. U moet concreter zijn. Voorlopig is uw antwoord erg vaag en nietszeggend”, aldus het socia listische raadslid. Burgemeester Kees van der Linden bracht naar voren dat tijdens het begrotingsdebat een meer inhoudelijke reactie van de zijde van het college van Ben W. zou zijn te ver wachten. En daarvan was dinsdagmiddag sprake toen de wethouders Paul van Schie (CDA) en Joop Neele in het kader van de algemene beschouwingen ook ingin gen op de acties van het leerlingenplat form, die duidelijk konden rekenen op de sympathie van de raadsleden. WADDINXVEEN - Een man en een vrouw hebben op dinsdag 16 oktober bij een bedrijf op het bedrijvenpark Coenecoop een wisseltruc toegepast waardoor dit bedrijf voor 2.000,- is benadeeld. De man en vrouw verschenen in het be drijf met het verzoek een bankbiljet van 1.000,- te wisselen. Toen een me dewerker van het bedrijf een bundeltje bankbiljetten van 100,- pakte werd dit uit zijn handen gepakt door de man. In de consternatie die vervolgens ont stond heeft de man kans gezien de 2.000,- ’’buit te maken”. Het gaat om een man en een vrouw met een donker uiterlijk, die gebrekkig frans spraken, beiden ongeveer 40/45 jaar waren en een net voorkomen hadden. RO1TERDAM/WADDINXVEEN - In Rotterdam heeft FM Models uit Waddinxveen de finale gehouden van de Miss West Europa-veriezing voor Zuidhollandse meisjes. Op initiatief van Jan de Bruyn zetten van 10 tot één uur ’s nachts heel wat 'Schonen hun beste beentje voor. De meisjes zijn in voorrondes per pro vincie gejureerd. Het modellenbureau FM Models uit Waddinxveen heeft de verkiezing op poten gezet. Jan de Bruyn is de animator achter de verkie zing. Hij was, in de beginfase, ook de steun en toeverlaat van de Nieuwer- kerkse ex-Miss Holland en ex-Miss Universe Angela Visser. De organisatie van de Miss West Eu ropa verkiezing voor Zuid-Holland was in handen van de Rotterdamse winkel voor straatsportartikelen Rotterdam Sport Import. In samenwerking met haarproduktengigant Wella en melk- produktenbedrijf Nutricia werd de ver kiezing in de Maasstad gehouden. Dat de groep 12-17-jarigen in het ver keer een zeer kwetsbare groep is maakte Ria Zwijnenburg nog eens dui delijk door te wijzen op het verkeers ongeval van donderdag 4 oktober, welk ongeval het leerlingenplatform van de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum heeft aangezet tot acties. Ria Zwijnenburg: ”Op die dag werd Annemarie Glasbergen, een zeer con- centieus meisje, fietsend op de Juliana van Stolberglaan, gehinderd door een passerende fietser met fietstassen, die niet verder uit kon wijken door een passerende vrachtwagen. Annemarie kwam bij deze manoeuvre zodanig ten val, dat zij buiten kennis naar het Goudse Bleuland Ziekenhuis vervoerd werd en later - nadat het zich zeer ern stig liet aanzien - naar het Dijkzigt Zie kenhuis in Rotterdam. Gelukkig, on danks alle schrik en verdriet valt het tot nog toe mee. Zij ligt nog wel in het zie kenhuis en zal de eerste weken perti nent nog niet aan het normale leven kunnen deelnemen”. Voor het leerlingenplatform was dit fietsongeluk de bekende druppel die de emmer deed overlopen en het sein om actie te gaan voeren. Een actie die van middag - woensdag 24 oktober - is voortgezet met de aanbieding van 1.500 handtekeningen aan verkeers wethouder Joop Neele (PCW). WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging W addinxveen HSW haar eerste wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Drecht, waar de vangst ronduit slecht was. De meesten wisten niet meer dan en kele kleine visjes te vangen, alhoewel er toch ook nog een paar waren die en kele brasems op de kant wisten te bren gen. Als eerste vijf eindigden: 1. J. Verhoef (2360 gr), 2. R. Jenner (2200 gr), 3. M. Reichard (2000 gr), 4. M. Hoogerdijk (1500 gr) en 5. M.A. v. Leeuwen (1140 gr)- Eerstvolgende wedstrijd in deze com petitie is aanstaande zaterdag. Er wordt dan gevist in de Zaan. Vertrek hiervoor om 6.00 uur vanaf het NS-sta- tion Waddinxveen. Zoals de 0-3-stand al doet vermoeden hadden de heren van Be Fair zaterdag tegen Kalinko een makkelijke middag. Alleen in de eerste kon de tegenstander uit Scheveningen Be Fair nog een beetje bijhouden (12-15). In de tweede set werd mede dank zij uitstekend werk van het blokje maar ook de verdediging Kalinko op alle fronten overklast 15-6. In de derde set nog wat commotie. De scheidsrechter gaf tot 3 keer toe een opstellingsfout aan Kalinko. Hierdoor kon Be Fair eveneens heel makkelijk tot scoren. Ook deze set werd met 15-6 gewonnen. Zaterdag spelen de heren een thuis wedstrijd tegen Leython. April/mei volgend jaar zal in het be- drijfscomplex namelijk worden geïn stalleerd een vijfkleuren offsetpers. Ria Zwijnenburg herinnerde de raads leden er aan dat het fiets- en bromfiets- verkeer een zeer grote plaats inneemt in het in de maak zijnde gemeentelijk verkeerscirculatieplan. Daarin wordt door het gemeentebestuur een stimule rend beleid gevoerd. "Dit is uiteraard fantastisch, ware het niet zo, dat Waddinxveen hoog scoort in het aantal ongevallen met de fiets en bromfiets in verhouding met de rest van het land”, wist Ria Zwijnenburg. In de periode 1986-1988 gebeurden in Waddinxveen 152 verkeersongevallen, waarbij in 122 gevallen een fietser en Met de nieuwe apparatuur zal de hoog waardige kwaliteit van het drukwerk nog meer kunnen toenemen. Boven dien wordt ingespeeld op de eisen van deze tijd om snel en doeltreffend te kunnen leveren. i. WADDINXVEEN - Vrijdag 2 novem ber (14.00-18.00 uur) en zaterdag 3 no vember (14.00-17.00 uur) wordt door de Stichting De Gouwebloem haar jaarlijkse bazar gehouden in het Anne Frankcentrum. De opening zal verricht worden door de voorzitter van De Gouwebloem, de heer H.E. van Dijck, op vrijdag 2 no vember om 14.00 uur. De bazar wordt in hoofdzaak gehouden om de handwerk- en andere handenar- beidactiviteiten van de deelnemers en de jaarlijkse reis veilig te stellen. De bazar is weer mogelijk gemaakt door het inleveren van de met veel en thousiasme en vaak met moeite ge maakte werkstukken, dan wel door het gratis beschikbaar stellen van diverse artikelen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse treedt vrijdagavond 26 oktober de go spelband Courage op. De muziek van deze 4-mansformatie valt onder de categorie ’’eigentijdse pop en varieert van stevige rock, via swingende funk, met hier en daar een uitstapje naar de blues en de reggae tot mooie rustige werkjes”. Geen zoete zweverige toestanden dus, maar een eerlijk stuk hedendaagse cul tuurbeleving voor een jong, gemel- leerd publiek. Het feit dat de teksten geschreven wor den vanuit een persoonlijk geloof in God doet niets af aan de kwaliteit van de muziek, het voegt er eerder iets aan toe! Eerlijkheid staat bovenaan. De groep maakt, evenals Frank Boeijen en Clouseau, gebruik van de Nederlandse taal om hun gedachten en gevoelens op muziek over te brengen op de luiste raar. In een eerste antwoord zei verkeers wethouder Joop Neele (PCW) met in stemming te kunnen reageren op de verlangens van de leerlingen, de docen ten en de ouders. Het realiseren van veilige (brom)fietsroutes heeft ook bij het gemeentebestuur een hoge priori teit. Over die intentie mag volgens de ver keerswethouder geen enkele twijfel be staan. Het voornemen bestaat dan ook om de hoeveelheid fietspaden in Wad dinxveen uit te breiden en daarvoor ei gen reserves aan te wenden en subsi dies van de rijksoverheid aan te vragen. ”Wij zien het als onze taak en zijn daar toe ook bereid om voor de verkeersvei ligheid van de meest kwetsbaren in het verkeer in de komende periode de meeste aandacht te Schenken. In die aanpak gaat het niet alleen om infra structurele maatregelen, maar ook om voorlichting en educatie”, stelde wet houder Joop Neele. WADDINXVEEN - Winst voor CVB Bank/Be Fair. De dames wonnen met 3-1 van Sille/Jupiter en de heren over troefden met 0-3 Kalinko. De dames van Be Fair blijven de goede weg volgen. Zaterdag werd een goede wedstrijd gespeeld tegen Sille/Jupiter uit Oudewater. Deze wedstrijd is uitge groeid tot een streekderby. In de eerste set kwam Jupiter niet aan de bak en Be Fair won met 15-7. In de tweede set leek het een walk-over te worden. Vooral de goede aanvallen van Marcella Bos leverden al snel een voorsprong op van 10-3. Jupiter kon nog iets terugdoen maar ook deze set ging naar de dames 15-7. In de derde set leek het aanvankelijk dezelfde kant op te gaan maar gaande deze set kreeg Jupiter steeds meer grip op de aanval door een goed blok en eveneens goede verdediging. Hierop ging Be Fair steeds moeilijker spelen en de zenuwen kropen in de ploeg. Ju piter kon deze set dan ook naar zich toe trekken 11-15. In de vierde set werden de zenuwen af geschud en kon Be Fair via subliem aanvalswerk en vooral goede verdedi ging uitlopen naar een voorsprong van 5-1. In deze set maakte Jupiter nogal wat serveerfouten en Be Fair zou Be Fair niet zijn om hiervan te profiteren. Ondanks de wissels van coach Rob Rombouts van Jupiter wint Be Fair deze set met 15-9, en in totaal dus met 3-1. Volgende keer de wedstrijd tegen Tonegido. Wethouder Paul van Schie was niet het niet ontgaan dat de raadsleden vroegen om een voortvarende aanpak van een verbeterde verkeerscirculatie, vooral ten aanzien van de fietsvoorzieningen. Bij een inventarisatie eerder dit jaar bleek al gauw dat hiervoor ongeveer 28 miljoen gulden nodig is, exclusief de omleidingsweg voor de Brugweg, de rondweg tussen Zuidelijke Dwarsweg en de Beijerincklaan en de Plaswegver- beteringen. De financiële zorgen om dit in een pe riode van 8 tot 15 jaar voor elkaar te krijgen zijn bij Paul van Schie groot. ”Het door alle fracties geuitte onge duld om snel met verkeersreconstruc- ties te beginnen en dóór te gaan, geeft mij de vrees dat de raad zolang niet kan en wil wachten”, voorzag de ’’penning meester” van het college van B. en W. Wethouder Joop Neele meende dat de aanleg van bijvoorbeeld een fietsroute langs de spoorlijn een zelfstandige ope ratie is, die los kan staan van andere in frastructurele maatregelen welke wel eens op zich zouden kunnen laten wachten zolang niet precies bekend is welke centrumontwikkelingen Wad dinxveen te wachten staan. een automobilist betrokken waren. ”Het leerlingenplatform trekt nu aan de bel ondanks het stimulerend beleid van de gemeente op het gebied van voorlichting en aanpassingen in en om Waddinxveen. Want uit het verkeers circulatieplan blijkt de hoge noodzaak om op heel erg korte termijn de meest gevaarlijke black spots in Waddinx veen te verbeteren”. De docente gaf toe dat de schrijvers van de ingezonden brieven in het Weekblad voor Waddinxveen niet he lemaal ongelijk hebben door aandacht te vragen voor het fietsgedrag van de schooljeugd. De jeugd kan volgens haar inderdaad roekeloos zijn. ’’Maar is dat niet inherent aan de jeugd en moeten wij als volwassenen daar niet op inspelen en autovrije fietsroutes maken Ik dacht van wel. En in de af gelopen weken is wel gebleken dat het juist niet de roekeloze leerlingen zijn, die betrokken zijn bij ongevallen. Als voorbeeld hiervoor mag toch het onge luk van Annemarie wel dienen”, stelde Ria Zwijnenburg in haar toespraak tot de gemeenteraad. ”Wij vragen en eigenlijk eisen van het gemeentebestuur een aanpak van de meest gevaarlijke routes in Waddinx veen en daardoor de realisering van de ’’route d’Annemarie” voor het begin van het nieuwe schooljaar. Én gezien de laatste winters moet dit voor Pasen mogelijk zijn. Wij hebben waardering voor de aanpak van de verschillende verkeersproblemen, maar dit verdient uw hoogste prioriteit”. seren van een fietsroute, die voor een belangrijk deel langs de oostzijde van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn loopt, kan een perfect autoloos traject ontstaan. Hoewel deze route vanaf Boskoop langs het WSE-complex en de Prinses Beatrixlaan naar de scholencomplexen aan de Sniepweg in het verkeerscircula tieplan de letter E heeft gekregen heeft Ria Zwijnenburg deze al omgedoopt in ”la route d’Annemarie”. "Deze route, geacht gemeentebestuur, verdient de hoogste prioriteit. Mijn pertinentie in deze komt vooral omdat er in uw verkeersplan geen tijdpad is opgenomen. Wij denken dat, bij een realisering van de route-Annemarie heel veel ongelukken voorkomen kun nen worden. Want de groep 12-17-jari gen blijft een zeer kwetsbare groep, of ze zich heel goed aan de regels houden of niet! Zie het ongeluk van Annemarie Glasbergen”, aldus Ria Zwijnenburg. GOUDA/WADDINXVEEN - Oud- gedeputeerde en Eerste Kamerlid drs. J. Borgman (PvdA) heeft de gemeente Gouda weten te interesseren voor zijn idee om de oude spoorbrug over de Gouwe geschikt te maken voor fietsers en voetgangers. Op die manier hebben de Gouwenaren een nog kortere loop- en fietsverbin- ding met ’t Weegje in Waddinxveen- Zuid en het bedrijventerrein Coene coop daar. Het ziet er namelijk naar uit dat de spoorbrug in 1993 buiten gebruik raakt zodra de nieuwe spoorverbinding door de Nederlandse Spoorwegen in gebruik genomen zal zijn. Plannen om de oude spoorbrug, waarop drie sporen liggen, op te ruimen zijn al een poosje van de baan, omdat er wordt gedacht aan een verdubbeling van de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn. De NS zijn niet tegen een nieuwe voet gangers- en fietsroute, maar houden het nog voor mogelijk dat de oude spoorbrug een functie zal moeten blij ven vervullen in het railverkeer naar en van Waddinxveen/Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - De Stichting Gastouderproject Wad dinxveen en omstreken, sinds 1986 in Waddinxveen actief met het plaatsen van kinderen van vraagouders in de ge zinnen van gastouders, is maandag 1 oktober van start gegaan met een de pendance in Zevenhuizen. De stichting werkt vanaf 1 oktober on der de voorlopige naam Gastouderbu reau Zevenhuizen, dependance Gas touderproject Waddinxveen e.o. De bedoeling is op korte termijn een kantoorruimte te openen voor spreek uren en telefonische informatie. Ook zal de mogelijkheid bestaan voor de gastouders om de noodzakelijke baby- materialen, zoals campingbedjes en boxen, bij het Gastouderbureau te le nen. Coördinator M.H.J. Bonthuis-Hag- huis uit Moordrecht, zal de werkzaam heden in Zevenhuizen gaan verrichten. Voorlopig is alle informatie te verkrij gen bij Stichting Gastouderproject Waddinxveen e.o. (tel. 01828-15647 en 01827-2350). BOSKOOP - AV’47 in Boskoop houdt zaterdag 3 november in het kwekers- dorp de 14e nationale Flora Cross. Jaarlijks trekt deze klassieker zo’n slor dige 1.000 atleten. Zowel in de wedstrijdsector als in de prestatielopen. Dat joggen of trimmen in Nederland nog steeds groeiende is blijkt uit de vele inschrijvingen voor met name de prestatielopen. AV’47 Boskoop biedt niet-georgani- seerde lopers praktische trainingen voor de ontwikkeling van de looptech niek en andere van belang zijnde za ken. De vereniging beschikt over een vakkundig trainersteam voor alle vrou wen en mannen die hun wekelijkse langs-de-weg" training vakkundig willen laten begeleiden. De Flora Cross, met prestatielopen van 3-7 km, is een leuke kennismakingt de club. Ook voor de jeugd tot 12 jaar is er een korte cross van 1.000 meter. En wat zeker zo leuk is. Iedere deelnemer ontvangt na afloop niet alleen een me daille, maar ook zo’n beroemd gewor den Boskoons boompje. WADDINXVEEN - Het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan heeft dringend behoefte aan vrijwilli gers voor de peutercreches. Op dinsdag-, woensdag- en donderdag morgen worden daar taal- en naailes sen gegeven. Aan deze activiteiten wordt deelgenomen door veel mannen en vrouwen uit andere culturen. Tijdens de activiteiten worden hun kin deren opgevangen en verzorgd door vrijwillgers in de peutercrèche. De tijden zijn van 8.45 tot 11.30 uur. Uiteraard kunnen de kinderen van de vrijwilligers ook meegenomen worden. Het werk in de kinderopvang is erg leuk. De leeftijd van de kinderen va rieert van nul tot en met vier jaar. De al aanwezige vrijwilligsters hopen van harte op versterking van hun team ge durende één of meer ochtenden. De sfeer is heel gezellig en uiteraard wordt er voor koffie gezorgd. Er is vol doende spelmateriaal aanwezig, even als andere voorzieningen om de kinde ren goed te kunnen opvangen. Belangstellenden worden van harte uit genodigd eens te komen kijken om wel licht als vrijwilligster mee te gaan doen. Het werk in deze peuteropvang geeft de mogelijkheid om op een positieve manier kennis te maken met kinderen en ouders uit andere culturen. Voor aanmeldingen en/of inlichtingen bellen naar Corrie Goedraad (tel. 15752). Deze offsetpers, voorzien van de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied, vergt een investering van 1625000,- Zo zou volgens het leerlingenplatform van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum het fietspad langs de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn kunnen gaan lopen van het scholencomplex aan de Sniepweg naar Waddinxveen-Noord via het Stationsplein, de Prinses Beatrixlaan, Tessel- schadelaan en Bosboom ToussaintsingeUAlberdingk Thijmlaan. De christen-democratische wethouder van financiën kwam met zijn bereke ning na verzoeken daarom uit de ge meenteraad en in vervolg op het spreekrecht van maandagavond. Toen pleitte Ria Zwijnenburg, docente li chamelijke opvoeding van de samen werkingsschool voor HAVO-Athe neum, er namelijk voor ”om de ver keersveiligheid voor de fietsers in en om Waddinxveen op zeer korte termijn zodanig te verbeteren dat veilige ver- keersroutes zijn gegarandeerd”. De docente maakte namens het leerlin genplatform van de samenwerkings school gebruik van het spreekrecht. Ze betoogde ook te spreken namens de leerlingen, docenten en ouders van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde. dacht voor dat het een verkeerde voor stelling van zaken is om te stellen dat de verkeersonveiligheid in Waddinxveen afneemt. Dat heeft te maken met het gehanteerde ’’puntensysteem”. Een dodelijk ongeval ’’scoort” daarin 6 punten, een ernstig ongeval 4 punten en een minder ernstig ongeval 2 pun ten. ”In totaal is er in Waddinxveen sprake van minder punten. Maar moeten er dan meer dodelijke ongevallen gebeu ren voordat men echt heel snel reageert Geacht gemeentebestuur, wij achten WADDINXVEEN - Zaterdagavond 27 oktober om acht uur wordt er in de hervormde Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan voor jongeren en ouderen een samenzangavond gehouden door de Hervormd-Gereformeerde jeugd Bond (HGJB). De toegang is gratis. Aan de avond werken mee het jongerenkoor ’’Hatik- vah” uit Woerden onder leiding van Dick van Zoelen, Chris Stellaard (pia no), Peter Burger (orgel), Hijltje Vink (declamatie), Nico Belo (presentatie) en ds. J.W. Goossen (sluiting). Het thema van de avond is ’’Spelen met vuur”. lF z*uci" Z cA

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15