Verre Oosten cursus van Van Ginkel In jaar 100 mensen zonder Grit Optiek heropent V erkeersonge vallen in Waddinxveen (4) werk minder Vraagbaak voor kaalhoofdigheid Nieuwe W’veense cijfers Opnieuw een succes Opening en cadeau-actie Opbrengst collecte Bij notarissen Jin ’tHolenmr. P.L. van der Meulen Praatcafé Zevenhuizen Ski-avond bij Hooftman Reklame op lokale radio Benelux-agent in Waddinxveen II Uitnodiging Contract Voorlichting Doelstelling Succesformule Schoolverlaters Compleet Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ■MN 8 Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 oktober 1990 OPEN DAG NOTARIAAT De reisbureaumedewerkers/sters be zochten verdeeld over 10 cursusdagen deze speciaal opgezette cursus voor ba- liemedewerk(st)ers. In een zeer gevarieerde, maar ook zeer intense cursusdag werd aandacht ge schonken aan de cultuur, natuur, toe ristische en reistechnische aspecten van Thailand, India/Nepal/Indonesië en de steden Singapore en Hong Kong. Als voorbereiding op deze cursusdagen was alle cursisten een uitgebreide sylla bus en literatuurlijst van door te nemen informatie toegzonden, waardoor het mogelijk werd in het relatief kort be stek van deze Verre Oosten-cursus diepgaand op de te behandelen onder werpen in te gaan. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor geestelijk gehandicapten heeft 10.002,10 opge bracht. LEERLINGENPLATFORM SAMENWERKINGSSCHOOL VOOR HAVO-ATHENEUM Michiel Bosgra, Weidezoom 21 Jan Hein Hoogstad, Roosje Voshoeve 51. De Waddinxveense notarissen mr. P. L. van der Meulen (links) en J. in ’t Hol. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Notariskantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meu len aan de Prinses Beatrixlaan houdt komende zaterdag 27 oktober tussen 10.00 en 15.00 uur een open dag met volop informatie over ’’Samenwonen en huwelijk”. De open dag draagt een landelijk karakter en wordt gehou den in samenwerking met de Koninklijke Notariële Broederschap. Binnen een week zullen 60 gelukkige cursisten hun uitnodiging ontvangen deel te nemen aan één van de drie stu diereizen naar het Verre Oosten. Zij zullen deze uitnodiging ontvangen op basis van hun goede resultaten, waar mee door hen de test is gemaakt, die ter afsluiting van de cursusdag moest wor den gemaakt. Hierin werd de parate kennis over het Verre Oosten aan de hand van de be handelde stof, syllabus en literatuur ge test. Alle deelnemers, die de test wel voldoende hebben afgelegd, maar niet tot deze top 60 behoren, ontvangen daarna een studiecertificaat. De studiereizen, elk 16 dagen, zullen worden verdeeld over de bestemmin gen Indonesië (vertrek 12 november per Garuda International), Thailand, Indonesië en Singapore (vertrek 12 no vember per Singapore Airlines) en Thailand. India en Nepal (vertrek 23 november per Air India). Op 6 november zal voor deze educatio- nals een kennismakingsavond in Wad dinxveen worden georganiseerd. Als mensen gaan samenwonen, maken ze een aantal afspraken. Stilzwijgende en praktische afspraken, maar ook af spraken met financiële en juridische gevolgen. De bedoeling van samenwo ners is om de relatie voor een lange tijd in stand te houden. De afspraken moeten daarom in prin cipe lang meekunnen. Het is verstandig om met name de financiële en juridi sche afspraken in een samenlevings contract vast te leggen. Daarmee kun je voorkomen dat de ander na verloop van tijd niet meer weet (of zegt niet meer te weten) wat er afgesproken was. Je kunt je op ieder notariskantoor laten informeren over de manier waarop je een samenlevingscontract kunt opstel len. De notaris kan advies geven over de zaken waar je op moet letten wan neer je gaat samenwonen. In het Burgerlijk Wetboek is namelijk niets specifieks geregeld voor samen woners. Veel hangt dus af van wat je met elkaar afspreekt. De afspraken kun je het best aantonen wanneer ze schriftelijk zijn vastgelegd. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen is vrijdagavond 26 oktober om acht uur weer een praatcafé bij koffie bar ’t Praathuis. Een gezellige avond waarbij de bezoe kers kunnen praten, zingen, spelletjes doen, darte en biljarten. Er wordt ook goede gospelmuziek ge draaid. Iedereen vanaf 15 jaar en ouder is van harte welkom. WADDINXVEEN - Voor de tweede keer heeft Van Ginkel Vakanties op het hoofdkantoor aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen met succes een Verre Oosten-cursus gehouden voor zo’n 300 reisbureaumedewer kers/sters. tariaat het publiek een scala aan moge lijkheden voorleggen zodat een be wuste keuze gemaakt kan worden. Overigens is een oriënterend gesprek van een half uur bij de notaris altijd gratis. Bovendien is op elk notariskan toor gratis voorlichtingsmateriaal te krijgen. Samenwoners doen er verstandig aan eens contact op te nemen met een nota riskantoor. Je kunt je laten voorlichten over de fiscale en juridische gevolgen van samenwonen. Samen met de nota ris kun je de samenwoningssituatie be spreken en aangeven wat er zoal vast gelegd moet worden in een samenle vingscontract. Als er geen afspraken zijn vastgelegd, wordt het dikwijls moeilijk om de juri dische en financiële zaken goed te rege len wanneer je uit elkaar gaat of een van de partners overlijdt. landse Vereniging van Contactlensspe cialisten ANVC en de Optometristen Vereniging OV. Daarnaast is het be drijf lid van Oogmerk, een groep zelf standige kwaliteitsopticiens, waar vak manschap en optimale service voorop staat. De optiekzaak aan de Passage is één van de elf vestigingen van Grit Optiek. Het bedrijf dat in de loop van 44 jaar een reputatie van betrouwbaarheid heeft opgebouwd, is voorts gevestigd in Gouda, Nieuwerkerk a/d IJssel, IJmui- den, Zwijndrecht, Hengelo, Borne en Zoetermeer. WADDINXVEEN - Hooftman Auto mobielbedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen is van plan om in samenwerking met Volvo Neder land Personenauto BV en de Neder landse Ski Vereniging een ski-infor- matieavond te houden. Naar aanleiding van de samenwerking tusen Volvo Nederland Personenauto BV en de Nederlandse Ski Vereniging, zullen bij in totaal 104 Volvo-dealers in Nederland, in de periode november tot en met medio december 1990, ski infor- matie-avonden worden georganiseerd voor de wintersportliefhebbers in hun rayon. Onder de titel ’’Volvo Ski Open” zul len tijdens deze informatie-avonden di verse aspecten van de wintersport uit gebreid worden belicht. Zo zal de Nederlandse Ski Vereniging alle informatie verschaffen over ski- trainingen, borstelbanen, fitness-pro- gramma’s, keuze en onderhoud van ski’s en wintersportgebieden. Terwijl ook ski-kleding en huidverzorging aan de orde zullen komen. Vanzelfsprekend wordt ook de auto niet vergeten. Gezien het feit, dat maar liefst 72% van alle 1,2 miljoen Neder landse wintersportgangers met de auto op vakantie gaat, wordt ook aan dit on derwerp alle aandacht geschonken in de vorm van wintercontrolebeurten, voorlichting over rijden in de sneeuw, anti-slip cursussen, het omleggen van sneeuwkettingen en winteraccessoires. De Volvo Ski Open-avonden worden gehouden in de showroom van de des betreffende Volvo-dealer en zijn van 19.30 tot 22.00 uur en voor iedereen vrij toegankelijk. WADDINXVEEN/GOUDA - In het derde kwartaal van dit jaar telde Waddinxveen 526 mensen die bij het Arbeidsbureau in Gouda stonden in geschreven als werkzoekenden. Dat is in één jaartijd 100 mensen minder. De doelstelling van de cursus is kort in de volgende vijf punten weer te geven: 1. Het overdragen van de specifieke Verre Oosten-kennis aan de ’balie’. 2. Het wekken van een verantwoord enthousiasme voor deze bestemmin gen. 3. Het onderstrepen van het belang een goede voorlichting te geven over deze zo andere oosterse cultuur en reis- bestemming. 4. Daarop aansluitend, het onderken nen, dat een goede voorbereiding op een Verre Oosten-reis een eerste voor waarde is voor een geslaagde reis. 5. Een gezamenlijk doel voortourope- rator en agent: een tevreden klant is nooit weg..naar de concurrent. In hun eindoordeel gaven de cursisten de organisatie een dikke voldoende, vertaald naar een schoolcijfer resp. 8.9 en 9,2 voor wat betreft inhoud van de cursus en de organisatie ervan. Ook werden de overige onderdelen in vrij wel gelijkluidende positieve cijfers beoordeeld en kan Van Ginkel terug zien op een zeer geslaagde twee weken Het (gedeeltelijk professionele) docen tenteam bestond uit een aantal reidslei- ders en medewerkers van Van Ginkel Vakanties, die gezamenlijk het geva rieerde lesprogramma verzorgden. Ook voor het volgende seizoen zijn de plannen alweer ver gevorderd, om een vervolg op deze cursus (waarvoor ook dit jaar zoveel belangstelling bestond, dat een omvangrijke wachtlijst moest worden aangelegd) te gaan organise ren. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen 27 oktober heropent Grit Optiek haar vestiging in het Waddinxveense winkelcentrum ”de Passage”. Na een uitgebreide verbouwing heeft het bedrijf een geheel nieuw interieur gekregen. verschillende soorten verkeer moet scheiden. (Net zoals je op de snelweg niet mag fietsen!). Meneer Van Beest zal toegeven dat het sinds 1960 in Wad dinxveen ongelofelijk veel drukker is geworden. En wij vinden dat ”het” mo ment in Waddinxveen nu wel is aange broken. De gemeente vindt dat overigens óók. Al in 1988 stond in het Verkeers Circu latie Plan (deel 2) dat op de drukkere routes in Waddinxveen het verkeer méér gescheiden dient te worden, door het creëren van aparte fietsroutes. En de gemeente noemt in het VCP méér routes dan in de berichten naar aanlei ding van onze actie de afgelopen weken zijn genoemd. Tot zover zijn wij het met u eens. Leer lingen gedragen zich nogal eens slecht in het verkeer. Maar dat gedrag is na tuurlijk niet de enige faktor in de ver keersveiligheid. In de statistieken van de gemeente is terug te vinden dat Waddinxveen - in vergelijking tot ge lijksoortige gemeenten - gevaarlijk is: 1Het aantal verkeersslachtoffers per 1000 inwoners per jaar ligt hier hoger, namelijk 11,2 in plaats van 8,7 a 9,6; 2. Bij een groter deel van de ongeluk ken zijn (brom)fietsers betrokken: lan delijk 21% bromfietsers en 23% fiet sers, in Waddinxveen 32% bromfiet sers (11% meer) en 28% fietsers (5% meer); 3. In Waddinxveen is de leeftijdsgroep 15-19 jaar bij 42% van de ongevallen betrokken, landelijk is juist de groep 20-25 jaar koploper. Het lijkt ons onwaarschijnlijk dat de jongeren in Waddinxveen zich slechter gedragen dan landelijk. Dan moeten er toch andere oorzaken zijn. Eén hiervan kan het aantal veilige fietsroutes zijn. Bovendienblijkt in de praktijk dat heel vaak juist de kinderen die zich wèl aan de verkeersregels houden, het slachtof fers van het verkeer worden. (Mis schien omdat zij niet opvallen, en die waaghalzen wel). Eén zo’n kind is bijvoorbeeld Annema- rie Glasbergen, het 12-jarig meisje waar onze aktie eigenlijk om begonnen is. Zij fietste rustig, netjes naar school, en raakte tóch betrokken bij een ernstig ongeval. Zo ernstig, dat zij deze week pas uit het ziekenhuis ontslagen wordt, en dus niet eens in staat bleek de door ons opgehaalde handtekeningen aan de wethouder aan te bieden. Het duurt nog zeker twee maanden voor zij volledig hersteld is van het on geluk. Kunt u zich voorstellen dat zij het misschien niet zo leuk vindt om te lezen ”dat het eigenlijk haar eigen schuld is”? Het heeft weinig zin om te treuren over wiens schuld het is dat er ongelukken gebeuren. Het gaat er om dat de onge lukken niet meer voorkomen. En daar voor is zeker educatie nodig (verkeers- les op de middelbare scholen), maar óók de erkenning dat het verkeer ge woon te druk is om de fietsers en de au tomobilisten nog langer door elkaar te laten krioelen! nic voor een medisch verantwoorde haartransplantie in een volledig gespe cialiseerde kliniek. Het aantrekkelijke van de Nobel Clinic is dat meestal met slechts twee behan delingen kan worden volstaan. Door volledige specialisatie en toepassing van de meest geavanceerde technolo gie kan namelijk tot wel vijf keer zoveel per behandeling worden getransplan teerd. De Nobel Clinic transplanteert volgens de beproefde Orentreich-methode waarbij ’grafts’ (stukjes weefsel van en kele millimeters met een aantal haar wortels) uit de achterkant van het hoofd naar de kalende plekken worden getransplanteerd. De laatste ontwikkeling is een haar- randverfijning met onder de microsoop gekliefde transplantatiedeeltjes, zoge naamde micrografts, die aan de haar rand worden geïmplanteerd en de transplantatie een volkomen natuurlijk aanzien geven. De Nobel Clinic trans planteert eerst na medisch onderzoek maar dan ook onder levenslange schrif telijke garantie en dat is uniek. In een prijsvergelijking met andere op lossingen wint de transplantatie het omdat de behandeling éénmalig is en er geen servicebezoeken of speciale na zorg zijn. Kunsthaar is snel versleten en een hoofdhuidreductie, waarbij de kaalheid door middel van een chirurgi sche ingreep wordt verkleind, is alleen geschikt voor 60-65-plussers van wie de hoofdhuid niet meer elastisch is. Bene den die leeftijd herneemt de kaalte met enkele jaren weer zijn oude omvang. De patient wordt plaatselijk verdoofd en dank zij de speciale, door de kliniek zelf ontwikkelde verdoving, is de be handeling niet alleen volkomen pijn loos maar ook zonder bloedinkjes die het zicht op het werk belemmeren. Zo kunnen de grafts perfect in die rich ting worden geïmplanteerd waarin de patient straks zijn haar wil kammen. En kammen gaat hij. Na 10-12 weken hebben de gezonde haarwortels van het achterhoofd zich in hun nieuwe omge ving genesteld en gaan zij als vanouds haar produceren dat volgens hun gene tische (erfelijke) programmering een leven lang zal blijven groeien. Haar, dat weer gewoon kan worden gekamd en gewassen, dat regelmatig een knip beurt nodig heeft en waarmee verder volkomen zorgeloos kan worden omge gaan. Een behandeling duurt gemiddeld 1,5 uur en gedurende die tijd wordt nor maal met de patient gepraat. De be handeling wordt ervaren als een niet te genvallend bezoek aan de tandarts. De behandelruimte lijkt er op, de stoel, de plaatselijke verdoving. Stertransplantatrice is mededirecteur mrs. Sylvia Burr. Zij vormt een tandem met de Nieuwzeelandse Sherryn Den ton die haar transplantatievaardigheid opdeed in een brandwondenkliniek. Nobel Clinic-directeur Alan Moore, die zelf twee behandelingen onderging, verhaalt met zichtbaar genoegen over de brieven van cliënten die vertellen hoe de transplantatie hun leven heeft veranderd: ”In de wetenschap dat ze over een aantal weken hun haar weer terug hebben verlaten ze de kliniek dik wijls al als andere mensen. De mooiste foto uit onze verzameling is die van een Zwitserse cliënt die zo uitgelaten was met zijn nieuwe haar dat hij er allemaal krulletjes in liet permanenten. Een haartransplantatie geeft zoveel meer dan alleen je haar terug”, stelt Moore en hij kan het weten. Inclusief reis- en verblijfkosten variëren de prijzen vanaf 3.750,- tot gemiddeld 8000 1989 doet zich een flinke stijging voor van het aantal gemelde vacatures, na melijk met 185. Die toename is vooral te danken aan de handelsbedrijven en de bedrijven die zich bewegen op zakelijke dienstverle ning (resp. met 70 en 60). Gedurende het derde kwartaal werden 1.450 personen bij het Goudse arbeids bureau ingeschreven, ruim 700 mannen en plm. 750 vrouwen. Het totaal aantal nieuwe registratie is 450 kleiner dan in het derde kwartaal van het vorig jaar. Ultimo juni bedroeg het aantal werk loze werkzoekenden 5.409. Dat aantal nam in de maanden juli en augustus iets toe, maar kwam niet boven de 5.500. In september deed zich weer een daling voor, namelijk tot 5.405. De daling van het aantal werklozen in de maanden augustus en september is geheel terug te vinden in de categorie van de korter ingeschrevenen: van 2.975 eind juli tot 2.830 eind septem ber. In dezelfde periode nam het aantal werklozen, dat langer dan een jaar is geregistreerd toe van 2.520 tot 2.575. Ten opzichte van juni is de werkloos heid ongeveer gelijk gebleven. In de meeste gemeenten is die ontwikkeling parallel; gunstige uitschieters vormen Bergambacht en Nieuwerkerk a/d IJs sel, in negatieve zin springen Moerka- pelle, Schoonhoven en Vlist eruit. In enkele grafieken is het gemiddeld aantal schoolverlaters aangegeven voor de eerste negen maanden van dit jaar met ter vergelijking de aantallen voor dezelfde periodes van de twee voorafgaande jaren. Hieruit blijkt dat in opleidingsniveaus, maar vooral in de categorie met alleen basisonderwijs minder schoolverlaters de hulp van het arbeidsbureau nodig hadden dan in 1988 en 1989. Grit Optiek levert een compleet assor timent brillen, contactlenzen, boortoe stellen, alsmede artikelen als verrekij kers, barometers, thermometers, enz. Voor het aanmeten van contactlenzen en brillen staat de modernste appara tuur ter beschikking. Belangrijker nog is dat Grit Optiek ge degen vakmanschap heeft te bieden. Nieuw voor Waddinxveen is een onder zoeksruimte voor oogmeting en con tactlensaanpassing. Bovendien heeft Grit na de verbouwing de meest mo derne oogdrukmeetapparatuur in huis. Grit is ook lid van de Algemene Neder- WADDINXVEEN/DÉN HAAG - De Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland (OLON), waarbij de RTW- radio is aangesloten, en de Neder landse Nieuwsblad Pers (NNP), waar bij het Weekblad voor Waddinxveen is aangesloten, hebben overeenstemming bereikt over richtlijnen voor reclame op lokale omroepen. De richtlijnen be vatten afspraken over de acquisitie, de plaatsing van reclamezendtijd in de to- taal-programmering en arbitrage. Me- dio-november zullen, mede afhanke lijk van de te verwachten algemene maatregel van bestuur, de richtlijnen definitief worden vastgesteld. De nieuwsbladen, die zich van oudsher bezighouden met de informatievoor ziening op lokaal (en regionaal) ni veau, hebben de afgelopen jaren in toe nemende mate te maken gekregen met lokale omroepen. Vanaf 1 januari 1991 is reclame op lokale omroepen toege staan, mits overeenstemming is bereikt met de uitgevers van lokale dag- en nieuwsbladen. Vanuit de wederzijdse behoefte om de lokale informatievoorziening te opti maliseren zijn de OLON en de NNP het in grote lijnen eens over richtlijnen, die moeten leiden tot een vruchtbare vorm van samenwerking tussen leden van NNP en lokale omroepen. Uit gangspunt is een gelijke verdeling van lasten en lusten, waarbij op lokaal ni veau in elk geval een nadere waarde ring moet worden toegekend aan de in breng van de zendtijd en zendvergun ning van lokale omroepen enerzijds en aan de inbreng van uitgevers ander zijds. De reclame-tarieven moeten een ni veau krijgen dat voor beide partijen ac ceptabel is. De NNP en de OLON advi seren hun leden ook afspraken te ma ken over het publiceren van program magegevens. Hierbij willen wij graag reageren op de brieven ’’Verkeersongevallen in Wad dinxveen (1, 2 en 3)” in het Weekblad voor Waddinxveen van een week gele den. Deze brieven waren reakties op de door ons geschreven open brief aan deze krant, die twee weken geleden op de voorpagina stond. Om te beginnen willen we opmerken dat we erg blij zijn met zo veel respons op onze brief. Dat drie mensen de moeite nemen te reageren, geeft aan dat het probleem leeft. Wanneer je kri tiek geeft moet je ook goed luisteren naar tegenkritiek. Het is dan ook wel jammer dat de drie brieven vooral neerkomen op één gedachte: ”De jeugd veroorzaakt haar risico’s in het verkeer voornamelijk zelf, door haar eigen gedrag”. Omdat we de discussie graag voortzetten, gaan we hierbij op dat argument nader in. Over het algemeen hebben de drie briefschrijvers natuurlijk gelijk: veel jongeren gedragen zich slecht in het verkeer. En dan gaan we er maar van uit dat de zinsnede van de heer Nolet Als het ’s avonds donker wordt of het gaat misten, voert de jeugd nooit ver lichting” een beetje overdrevener ge steld is dan bedoeldveel jongeren voe ren immers wèl verlichting. In het Plan Verkeers Veiligheid Wad dinxveen van het Bureau Goudappel Coffeng BV (1988) wordt uitgebreid op deze problematiek ingegaan. Hierin wordt onder meer gevraagd om meer verkeerseducatie. Er is indertijd een tijdje iets aan gedaan door Veilig Ver keer Nederland, afdeling Waddinx veen, maar tegenwoordig gebeurt er niets op dat gebied. We zijn het natuur lijk met u eens: er zal ook weer meer aan dat soort ongevalspreventie ge daan moeten worden. Toch denken we dat je er rekening mee moet houden, dat het onmogelijk is dat iedereen zich goed gedraagt in het ver keer. Wij jongeren schijnen nou een maal vaak nog erg naïef te zijn, en het gevaar te onderschatten. Wanneer je bedenkt dat zelfs menige verstandige, volwassen automobilist sommige ver keersregels met een korreltje zout neemt, is het dan raar dat een naïeve middelbare scholier dat niet doet? Wij zeggen niet dat je de verkeersre gels maar af moet schaffen ofzo. Er zijn echter genoeg voorbeelden in de maat schappij waar mensen worden be schermd tegen hun eigen gedrag. Op elke fles schoonmaakspul zit toch ook een kinderhandjesbestendige sluiting? De vangrail in de middenberm van de snelweg is er toch ook vooral om ’’Franse inhaaltoestanden” te voorko men? En als u aan de verkeerde kant de snel weg op wilt rijden (wat dom is) dan wordt u nog met een knoepert van een bord tegengehouden. Wat is daar an ders aan, dan op drukke plaatsen voor komen dat fietsen en auto’s met elkaar in aanraking komen? Mevrouw Boezelijn-Bonnecroy schrijft: ;’dat fietsers alleen met twee naast elkaar mogen rijden, indien zij daardoor de rest van het verkeer niet hinderen”. Dat is juist. Maar is het ei genlijk wel acceptabel dat er routes zijn in Waddinxveen, waar je overdag nooit naast elkaar mag rijden, omdat het er altijd te druk is? Er komt een moment dat je gewoon Ter gelegenheid van deze heropening houdt Grit vrijdag 26 oktober van 19.00 tot 21.00 uur voor iedere geïnteres seerde open huis. Verder viert Grit de opening met een cadeau-actie. Bij aan koop van een nieuwe bril of contactlen zen ligt er een speciaal cadeautje klaar. Deze actie duurt tot en met zaterdag 10 november 1990. In het tweede kwartaal van dit jaar wa ren dat er 513 en een jaar geleden 626 (derde kwartaal 1989). Zevenhuizen heeft nu 74 werklozen (een jaar gele den 78) en Moerkapelle 31 (vorig jaar 27). Gedurende het derde kwartaal 1990 werden door het bedrijfsleven in de Goudse streek 865 vacatures bij het ar beidsbureau gemeld, waarvan 610 be trekking hebben op vestigingen in Mid- den-Holland. In het tweede kwartaal was het totaal aantal personeelsaanvragen iets groter (940). Ten opzichte van het derde kwartaal In Zevenhuizen is er ook open dag bij notaris mr. E.H. Jansen aan de Dorps straat. Het open huis van de notarissen is voor het publiek een prachtige gele genheid om kosteloos kennis te maken met het notariaat en zijn licht op te ste ken over de juridische mogelijkheden en consequenties van ’’Samenwonen en huwelijk”. In heel het land staan za terdag 2.000 notariële juristen op 700 kantoren klaar om gratis adviezen te geven. Volgens de Waddinxveense notarissen J. in ’t Hol, die volgend jaar met pen sioen gaat, en mr. P.L. van der Meulen vormt de aanleiding tot de landelijk op gezette open dag de uitkomst van een onderzoek onder samenwoners en ge huwden dat het notariaat onlangs liet uitvoeren en waaruit bleek dat het pu bliek onvoldoende geïnformeerd is over welke regelingen mogelijk zijn. Uit het onderzoek dat bureau Inter/ View verrichtte onder ruim 1.300 ge huwden en samenwonenden bleek dat 15% van de ondervraagde gehuwden op huwelijksvoorwaarden is getrouwd en 27% van de ondervraagde samen woners een samenlevingscontract heeft. Ook onderzocht een bureau of dege nen die geen huwelijksvoorwaarden of samenlevingscontract hebben opge steld, bewust gekozen hebben voor al gehele gemeenschap van goederen of voor samenleving zonder vastgelegde afspraken. Van de gehuwden zei 76% en van de samenwoners 62% geen be wuste keuze te hebben gemaakt. Het notariaat vindt het belangrijk dat het publiek beter geïnformeerd raakt voor welke regelingen mogelijk zijn en welke de consequenties kunnen zijn wanneer men niets regelt. Vooral bij samenwoners is een gedegen voorlich ting van groot belang. Er bestaat een grote variatie in samen woners: van m/v paren, homoseksuele paren voor wie in ons wettelijk stelsel geen huwelijk mogelijk is, samenwo nende ouderen, tot samenwonende fa milieleden zoals bijvoorbeeld kinderen die hun ouders verzorgen en onge huwde broers en zusters. Met deze voorlichtingsactie wil het no- WADDINXVEEN - Een Waddinx- veens telefoonnummer geldt als vraag baak voor mannen die via haartrans plantatie van kaalhoofdigheid willen afkomen. Op het nummer 01828-17441 is de Benelux-agent van de Londênse The Nobel Clinic ook ’s avonds en in het weekeinde bereikbaar voor inlich tingen over dit onderwerp, waarover zaterdagmiddag 27 oktober om kwart over twee in het Beatrixgebouw van het Jaarbeurscomplex in Utrecht een voor lichtingsbijeenkomst wordt gehouden. Bekend is dat vanaf het 25e jaar of eer der 67 procent der mannen aan haaruit val en beginnende kaalheid lijdt. Man nen lijden onder dat kaal worden dik wijls meer dan hun omgeving ver moedt. Grapjes over kaalheid worden niet gewaardeerd en bij sommigen ont staat zelfs geleidelijk een verandering in het sociaal gedrag, vooral ten op zichte van het andere geslacht. Kale mannen worden ook veel ouder ge schat. Een al veertig jaar beproefde methode voor haartransplantatie breekt nu defi nitief door en geeft kaalhoofdigen niet alleen een gezond groeiende haardos terug, hij maakt ook andere mensen van ze. Tegenwoordig is haartransplantie, net als kronen op tanden en kiezen, binnen het bereik van velen. Het gaat om een tweedaags uitstapje naar Londen. Daar vandaan brengt een taxi de be trokkene in enkele minuten naar de met landelijke rust omgeven Nobel Cli- LEZERS schrijven 'BR/ 'lal ia®//

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19