W’vener Voorwaarts straalt jeugdig elan uit onder dak reparatie. bedreigde winkelier Bijna 50 asielzoekers Schade aan uw auto vereist deskufidige i Ondanks 60-jarige geschiedenis van korps Minister Jan Pronk in W’veen MOS EN SPETTER PIANO’S Controle op verlichting tweewielers Per saldo 25 bedrijven erbij Straatnamen Zevenhuizen Sjoelavond Concert in Zevenhuizen VVD-wethouder draaide aan Rad van Avontuur Klaverjassen Belcanto Fietsen Bloemen Opgelost Insluipers Huidige situatie Financiering Auto terug Vandalisme Diefstallen Decentralisatie Aanrijdingen Ml PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN NIEUWE EN GEBRUIKTE TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN 1 Waddinxveen Uk GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk - 8 Pagina Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 oktober 1990 M. MOS Sr. WADDINXVEEN - Het aantal opvangplaatsen voor asielzoekers in Waddinxveen is nu bijna compleet, zo heeft het Waddinxveense gemeen tebestuur laten weten. WADDINXVEEN - De Waddinxveense brassband ’’Voorwaarts” blijft ook na 60 jaar een jeugdig elan uitstralen. Dit bleek op het jubileumcon cert dat Voorwaarts organiseerde op vrijdagavond 19 oktober in de Ont- moetingskerk. Als ’’extra” attractie had men het Volendams koor ’’Bel canto” uitgenodigd om zo het instrumentale met het vocale te kunnen af wisselen. Als Belcanto als publiekstrekker moest fungeren, dan is dat he laas mislukt. Weliswaar komt Belcanto uit Volendam, het is geen Volen dams Operakoor. WADDINXVEEN - Tegen een Waddinxvener wordt door de rijkspolitie procesverbaal opgemaakt, omdat hij zich in bedreigende taal uitliet te genover een plaatselijke winkelier. De man werd door de winkelier aan gesproken over het feit dat kinderen in de winkel snoep hadden gepakt en opaten terwijl het niet werd afgerekend bij de kassa. In de discussie die hierop volgde uitte de man zijn bedreigingen. bij Bernard Winsemius. Daarnaast stu deert zij clavecimbel bij Siebe Henstra te Utrecht. Zij geeft regelmatig concerj ten, zowel als solist als met het ensem ble Passepied. Dit jaar was zij prijswin-t naar van het orgelconcours in Leiden. Het Volendamse Koor Belcanto was mooi om te zien. De 40 struise vrouwen in de folkloristische Volendamse kle dij, de 10 stoere mannen in hun wijde broeken. En zingen kunnen ze ook! Alleen geen belcanto. Dat is een spe ciale manier van zingen, met name Ita liaanse manier. De cultus van de klank, die alles bepalend is in belcanto, heeft het koor niet. Natuurlijk, populaire opera- en ope- rette-meloOOOgOOn doen het altijd bij het publiek, maar dat kleine beetje ex tra, dat vleugje romantiek in bijvoor beeld de Weense melodieën, miste ik. Een vaste lijn zat niet in het program ma, men heeft waarschijnlijk een geva rieerd programma willen brengen. Het koor opende met een fris klinkend openingskoer uit de ’Verkaufte Braut’ van Smetana, gevolgd door koor en duet uit de ’Parelvissers’ van Bizet. Het gemis aan meer mannenstemmen was af en toe duidelijk merkbaar. Kwa litatief zijn de mannen er wel, kwanti tatief zou de totaalklank zeker ten goede komen. De nog jonge dirigent van Belcanto, Frans Out, heeft een aanpak van nuch tere emotionaliteit. Zijn aanpak is di rect, zonder versiering. Dat bleek uit het te snel gezongen ’O Signore’waar het magistrale ontbrak en ’Schön die Abendglocken klangen’ uit ’Das nacht- In de sloot aan de J. Dorrekenskade- West is een grijze jongens- of heren fiets gevonden. Op de Heemraadweg werd een onbe heerde racefiets, kindermodel aange troffen. De fietsen staan op het politie bureau op de eigenaren te wachten. Gestolen werden er op de Wingerd een donkerrode herenfiets (postcode 2742 XK), op de kermis een blauwe dames fiets (merk onbekend, postcode 2742 SB), op de Joke Smithoeve een paarse Puch Maxi (verz.pl. XLW 539) en bij NS-station Noord een bruine dames fiets merk Special. TEL. 01828-11697 Koor Belcanto. (Foto: Sjaak Noteboom). ■POLFTIENIEUWSS De brassband besloot het concert met, hoe kan het anders. The final Count down van Joey Tempest, op een arran gement van F. Bemaerts. Zestig jaar muziek maken, de brass band Voorwaarts bewees dat je daar jong bij blijft! Na het toegiftje ’Strangers in the night’ (na een welverdiend applaus van het publiek), bedankten de deelnemers el kaar en gaf het publiek aan alle uitvoe renden een warm applaus. Bloemen voor allemaal ging niet, maar dirigen ten en pianiste, inclusief de koster, kreeg een boeket bloemen. Zo was een jubileumconcert weer ten einde. Mu ziek maken geeft vreugde, luisteren er naar eveneens! In de avond van maandag 15 oktober werd ingebroken in een modewinkel aan de Passage. Naar later bleek wisten twee Rotterdammers in de winkel te komen door het vernielen van een ach terdeur. Eenmaal binnen gristen de mannen di verse kledingstukken weg en gingen er in een auto vandoor. Ondanks het feit dat de omgeving werd afgezet wisten de mannen te ontkomen. Aan de hand van een opgenomen ken teken kon de Waddinxveense politie en de Rotterdamse politie twee inwoners van de Maasstad aanhouden, die de in braak bekenden. In de woning van de daders werden enige kledingstukken teruggevonden alsmede een hoeveelheid prijskaartjes van de Waddinxveense modezaak. Tij dens het verhoor bekenden de daders nog twee diefstallen in Rotterdam. De Rotterdammers zijn inmiddels voor de officier van justitie geleid en in bewa ring gesteld. De 60-jarige brassband Voorwaarts concerteerde vrijdagavond in de Ontmoetingskerk samen met het Volendams Op woensdag 17 oktober is aangifte ge daan van een insluiping in een bedrijf gepleegd door twee mannen. De inslui ping vond plaats op vrijdag 12 oktober. Een getuige had gezien dat de mannen het bedrijf ingingen en later terugkwa men met een geldkistje. Het geldkistje bleek uit een kluis gehaald te zijn. Er moet een geldbedrag van ongeveer 4.000,- hebben ingezeten. De gemeente Waddinxveen is in 1987 met het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur overeengeko men 50 nieuwe asielzoekers in de ko mende jaren te zullen opvangen. Voor deze 50 nieuwe asielzoekers dien den nog 42 opvangplaatsen gecreëerd te worden; 8 asielzoekers waren name lijk reeds gehuisvest. Inmiddels zijn 36 van deze 42 plaatsen gerealiseerd en dient er voor nog slechts 6 asielzoekers woonruimte gezocht te worden. In Waddinxveen zijn op het ogenblik 36 van de 42 te creëren opvangplaatsen gerealiseerd in een tiental woningen. Deze woningen zijn door de woning bouwverenigingen beschikbaar ge steld. Om ook de resterende zes asiel zoekers in Waddinxveen te kunnen huisvesten, zijn er nog slechts twee wo ningen nodig. 3 L I 6 Zelfs de kleinste botsing kan vitale ^*1^*^ delen van uw auto beschadigen, wij r» n r-| kunnen deze opsporen en repareren. kx. Met een veilige auto neemt u daarna \jT 11 K\ XX weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Bij WSE-voetbal wordt vrijdagavond 26 oktober de tweede klasverj asavond van dit seizoen gehouden. Hieraan kan worden deel genomen door zowel leden als niet-le- den. De aanvang is om 20.00 uur en ge kaart wordt er in de WSE-kantine aan de Willem de Rijkelaan. In de nacht van vrijdag 19 oktober werd uit een auto in de St. Victorstraat een radio-cassetterecorder ontvreemd. Om toegang tot de auto te verkrijgen werd een ruitje vernield. Vanaf een schoolgebouw aan de Groensvoorde is vorige week ongeveer 30 meter daklood verwijderd. Men moet via wat andere gebouwen naar boven zijn geklommen om het lood weg te nemen. Op zondag 14 oktober is een houten bint van 7 m x 0,25 m x 0,08 m, alsmede een zelfgemaak fietskarretje met bromfietswielen ontvreemd vanaf het volkstuincomplex nabij de Sniepweg. In de nacht van donderdag 18 op vrij dag 19 oktober heeft de oliebollen- kraam aan de Juliana van Stolberglaan ongewenst bezoek gehad. Nadat de kraam aan de achterzijde opengebro ken werd, werden uit de kraam 10 roestvrij stalen schalen weggenomen. Een blik olie en een zak meel werden door de wagen gegooid. Ook de vracht auto die bij de kraam stond werd ge opend. Hieruit verdwenen ongeveer 40 speelgoed beren. Vanaf een op de veiling aan de Brede- weg geparkeerde vrachtwagen werd in diezelfde nacht een reservewiel ont vreemd. meente gelijk is aan 2 promille van het inwonertal. Voor de gemeente Waddinxveen kwam dit neer op 50 opvangplaatsen. Ongeveer 600 gemeenten hebben een dergelijke overeenkomst met WVC ge sloten. De opvang van asielzoekers wordt be taald door het rijk. Per asielzoeker ont vangt een gemeente ongeveer duizend gulden per maand. De gemeente dient hiervan de kosten voor levensonder houd, huisvesting, verzekering en so- ciaal-culturele aktiviteiten te bekosti gen. De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen werkt nauw samen met de ge meente. Er bestaan vaste afspraken over deze samenwerking. De gemeente zorgt met name voor belangrijke zaken als inschrijving, uitkering en woon ruimte. De stichting regelt een aantal prakti sche en vaak materiële zaken als: het wegwijs maken in Waddinxveen, het zoeken naar een arts of tandarts, aan melding voor taallessen en organisatie van sociaal-culturele activiteiten. De brassband opende het j ubileumcon- cert met een compositiemars van D.M. Broadbent ’’Centaur”. Een goede ope ning, gebracht met een speels gemak, maar ook temperamentvol. Na woorden van welkom van voorzitter Mieneke La Grand van Voorwaarts speelde de band een rustig werkje van Max Rhode ’’Doornroosjes bruids- vaart”, op een arrangement van Al- phons Dreissen. Zo nu en dan mag men als lid van de brassband Voorwaarts ook soleren. Zo kwamen de kwaliteiten van Ron La Grand tot uiting in zijn solo-drumpartij in Choral and Rock-out van Ted Hug- gens. Die jongen kan er best wat van, hij is nog te jong om volleerd te zijn (als je dat ooit wordt?), maar aanleg heeft lager von Granada’ van Kreutzer, een pracht stuk voor een homogeen ge mengd koor, mits adagio gezongen (langzaam tempo). Op het beroemde Slavenkoor verkijkt menig koor zich, de melodie is overbe kend, maar weinig koren kunnen het dramatisch verlangen van de gevange nen naar hun vaderland expressief uit dragen, de dramatiek van de gevange nen was er niet. In een tweetal werken uit ’Mac Beth’ van Verdi voelden de leden van Bel canto zich meer thuis en de twee musi- cal-werken uit ’My Fair Lady’ en de ’West Side Story’ werden met veel bra- vour gezongen. Het koor wist zich ge steund door de bekwame begeleiding van Emmie Ulrich op de piano. van de opvang over zoveel mogelijk ge meenten. Daarbij geldt als regel dat het aantal opvangplaatsen binnen een ge- hij zeker en men moet dit onderdeel van de brassband niet onderschatten. Het applaus dat hij kreeg was verdiend Populaire melodieën als ’Strangers in the night’ (nog steeds een topper van Frank Sinatra) doen het altijd, een werkje dat Voorwaarts speelde en waaraan Joop Boersma op cornet en Henk Danens op trombone extra glans gaven. Ook hedendaagse componisten wer den door Rein Quint, de bekwame diri gent van Voorwaarts niet vergeten, ge tuige het stuk ’Roep van de zee’ van de vorig jaar overleden componist Eric Ball en het populaire ’Standing by’ uit de Young Verdi op een arrangement van Tom Parker. Niet onvermeld mag blijven het rondo (een vorm met een telkens weerkerend refrein) uit het vierde Hornconcert van W.A. Mozart, waarin Monique La Grand prachtig soleerde. Voorwaarts is best een voortreffelijke brassband. Rein Quint weet uit dit en semble een fraaie, genuanceerde, slanke toon te halen, nooit imposante effecten zoekend waar deze niet in de muziek zittenZij n die er weldan gaan ook alle registers open en benut hij ze, hetwelk duidelijk te horen was (en te zien) in Bohemiam Rhapsody van Freddie Mercury. Rein Quint geeft elk muziekstuk zijn eigen beleving en weet zich gesteund door de bereidwilligheid van zijn muzi kanten. WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel hield za terdag in het wijkgebouw aan de Lij sterbesstraat de jaarlijkse bazar. De opening hiervan was in handen van welzijnswethouder K.W.Th. van Soest (VVD)die gratis plankj es voor het rad van avontuur uitdeelde en vervolgens een slinger gaf aan dit rad van avon tuur. De bazarmiddag en -avond werden druk bezocht. De bezoekers konden volop genieten van de enveloppen- kraam, het 21-spel, de schiettent, de grabbelton, het sjoelen en niet te ver geten de naam de pop raden. Voor de pop werden 64 namen opgege ven, maar de juiste naam werd niet ge raden. De naam van de pop was Kitty. De trekking van de loterij is als volgt: le prijs tuinset nr. 48, 2e prijs klop- boormachine nr. 438, 3e prijs cosmeti- caset nr. 976. Deze prijzen moeten binnen 3 maan den worden opgehaald anders verval len ze aan de vereniging. De uitslag van het sjoelen is als volgt: 1. dhr. Kersbergen (148 pnt.), walkman; 2. dhr. Tuwanakotta (123 pnt.), taart; 3e. dhr. Taktor (120 pnt.), fles wijn. Een eerder te Waddinxveen gestolen Opel Kadett is in Gouda aangetroffen. De eigenaar heeft het voertuig inmid dels bij de politie daar op kunnen ha len. De auto was in de nacht van don derdag 18 op vrijdag 19 september vanaf het Raadhuisplein weggenomen. WADDINXVEEN - Tijdens surveil lances in Waddinxveen heeft de rijks- politie moeten constateren dat de ver lichting van (brom)fietsen veelal té wensen overlaat. Om aan deze situatie een halt toe te roepen gaat de politie vanaf heden be keurend optreden tegen de (brom)fiet- sers die geen of onjuiste verlichting voeren. Bij jeugdige verkeersdeelnemers zal tevens een brief aan de ouders worden gezonden waarin zij in kennis gesteld worden van de geconstateerde overtre ding en waarbij zij gevraagd worden er voor te zorgen dat de kinderen veilig en dus verlicht de straat op gaan. Tegen een bestuurder van een auto is proces-verbaal opgemaakt omdat hij op zondag 14 oktober met opzet ver keersborden kapot heeft gereden op de Tollenslaan waar momenteel wegwerk zaamheden worden uitgevoerd. De po litie heeft deze zaak nog in onderzoek. Onbekenden scheppen er kennelijk ge noegen in om putdeksels te verwijde ren. De laatste week werd de politie en kele malen geconfronteerd met mel dingen van ontbrekende deksels op de Heuvelhof de Kerkweg-West, de Peter Zuidlaan, de Kerkstraat, de Passage en de Chopinlaan. Het hoeft weinig be toog dat het ontbreken van dergelijke afsluitingen tot ernstige ongevallen kan leiden. Tot tweemaal toe zijn er deze week rui ten vernield van het wachtlokaal van het NS-station Noord.In de nacht van maandag 15 oktober en zaterdag 20 ok tober hebben onbekenden het glas in gegooid. Ook het publicatiebord bij het PTT- voorsorteercentrum aan de Stations straat moest het ontgelden. Men ver moedde dat de vernielingen al in het weekend gepleegd werden. In de nacht van woensdag 17 op don derdag 18 oktober werden vernielingen toegebracht aan een op de Zuidplas- laan geparkeerde auto. In de lak van het voertuig werden diverse krassen aangebracht. Van een op de Molenring geparkeerde auto werd een achterruit vernield. In de autoruit waren twee gaten aange bracht. Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Op uitnodi- 3 ging van de Kerngroep Ontwikke- lingssamenwerking Waddinxveen Toma Lima komt minister drs. J.P. Pronk van ontwikkelingssamen- 3 werking naar Waddinxveen. Dit zal zijn op woensdag 14 novem- ber in de raadzaal van het gemeen- tehuis. Aanvang 20.00 uur. De Kerngroep heeft de minister ge- vraagd om op deze openbare avond 1 aandacht te besteden aan de recent - verschenen beleidsnota ”Een we- i reld van verschil”. Hierin worden nieuwe lijnen uitgezet voor ontwik- i kelingssamenwerking in de jaren -i ’90. De Kerngroep, die in Waddinx- j veen aktiviteiten uitvoert op het ge- bied van fondswerving, voorlich ting en bewustwording, bestaat dit jaar 15 jaar. Op zaterdag 13 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van een trainings pak uit een sporttas in het zwembad. De tas had even onbeheerd gestaan. Bij thuiskomst ontdekte men de dief stal. In de nacht van zaterdag 13 oktober is ingebroken in een sportzaak aan de Nesse. Via de achterzijde wist men het pand binnen te dringen. De daders na men enkele dozen met sportschoenen mee, die zij echter om onduidelijke re den in een nabij staande container dumpten. Een onbekend gebleven man pro beerde in de vroege morgen van zon dag 14 oktober een woning aan de Burg. Trooststraat binnen te dringen. Het gaat om een 20-jarige jongeman met blond kort haar en een lichte spij kerbroek en jas, die probeerde een raam te openen wat hem echter niet lukte. Vanuit een schuur aan de Beethoven- laan zijn in de avond van dezelfde dag een zestiental flesjes bier ontvreemd. De schuur was niet afgesloten. j Een avond later verdween een krat bier uit een onafgesloten schuur aan de zelfde Beethovenlaan. Uit een tuin aan de Weidezoom ver dween in de periode tussen donderdag 18 en zaterdag 20 oktober een skate- bord. Een frituurpan werd buitgemaakt bij een diefstal uit een schuur aan de Zuid- plaslaan in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 oktober. Onbekenden hebben ingebroken in een auto die in de nacht van zondag 14 op maandag 15 oktober geparkeerd heeft gestaan op de Tesselschadelaan. Uit de auto worden bescheiden ver mist. De grote toestroom van asielzoekers maakte het noodzakelijk een nieuw op vangbeleid te formuleren. Dit heeft ge leid tot de Regeling Opvang Asielzoe kers. Het doel van deze regeling is spreiding WADDINXVEEN/GOUDA - In het derde kwartaal van dit jaar is het aantal ondernemingen in Waddinxveen per saldo met 25 toegenomen. Dat blijkt uit gegevens van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland. In feite was er in juli, augus tus en september sprake van de komst van 30 nieuwe ondernemingen (23 nieuw en 7 van elders), maar door op heffing (4) en vertrek (1) verdwenen er weer 5 zodat het saldo 25 bedraagt. In de maanden juli, augustus en sep tember is het aantal ondernemingen in geheel Midden-Holland per saldo met 181 toegenomen. Het grootste deel hiervan telt een, twee, drie of vier werkzame personen. In totaal zijn er circa 560 arbeidsplaat sen bij gekomen. Deze groei komt voor een belangrijk deel voor rekening van ondernemingen met meer dan 10 werk zame personen. Tegenover 225 nieuwe vestigingen en 52 vestigingen van bui ten de regio staan 66 opheffingen, 26 vertrokken ondernemingen en 4 faillis sementen. De branches die het sterkst groeiden zijn: zakelijke dienstverlening 42), bankwezen 32) en groothandel 18). Het aantal ondernemingen groeide het sterkst in Gouda. Per saldo nam het aantal ondernemingen in deze gemeente met 45 toe. Waddinxveen en Nieuwerkerk aan den IJssel kenden een toename van respectievelijk 25 en 20. Meer dan de helft van de ondernemin gen die zich van elders in Midden-Hol land hebben gevestigd is afkomstig uit Zuid-Holland. Het Kamer van Koophandel-district Midden-Holland omvat de gemeenten: Bergambacht, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moerkapelle, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJs sel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhui zen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle ondernemingen die in Nederland zijn gevestigd, een neven vestiging hebben, danwel vertegen woordigd worden door een handels agent die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten, danwel behoren aan een in Nederland gevestigde rechtspersoon of vennootschap. De in schrijvingen moeten plaatsvinden bij iedere Kamer in welker district de on- dememing gevestigd is. ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen zijn nieuwe straatnamen bedacht. B. en W. hebben gekozen voor de namen van Nederlandse schrijvers en schrijf sters in het nieuwe plan ’’Swanla”. De gemeenteraad is voorgesteld tot de vol gende naamgeving te besluiten: Potgie- tersingel, Bilderdijkstraat, Starings- traat, Perkstraat, Multatulistraat, Beetszoom, Fabriciusstraat. Een fietsster, die op dinsdag 16 oktober voorgesorteerd stond op de Kerkweg- Oost om linksaf de Kanaalstraat op te rijden werd aangereden door een per sonenauto die vanaf de Juliana van Stolberglaan de Kerkweg-Oost op wilde rijden. Het bleef bij materiële schade. Diezelfde dag werd op de kruising van de Kanaalstraat met de Stationsstraat een bromfietser aangereden door een afslaande automobilist. Ook hier vie len geen gewonden. Op de kruising van de Esdoomlaan, Sniepweg en de Dreef vond in de voor avond van woensdag 17 oktober een aanrijding plaats. Een vanaf de Es- x doornlaan komende autobestuurder verleende bij het afslaan geen vrije doorgang aan een hem tegemoetko mende auto. Zijn auto moest worden weggetakeld. Er is aangifte gedaan voor doorrijden na aanrijding gepleegd in de periode tussen vrijdag 12 en maandag 15 okto- Lelijk bij Ane JKeyzer en momenteel ber. Een op de Bonenakker gepar- keerde VW Transporter werd door een onbekend gebleven tegenpartij bescha digd. Een zelfde feit werd op vrijdag 19 okto ber gepleegd op het parkeerterrein van Formido aan de Noordkade. Hier werd een beige Mazda beschadigd achterge laten. Bij een aanrijding op de kruising van de Prinses Beatrixlaan met de Kerkweg- West en de Stationsstraat op donder dag 18 oktober, raakten de twee be trokken auto’s beschadigd. Er werd geen voorrang verleend. Twee elkaar tegemoet rijdende brom fietsers kwamen op vrijdag 19 oktober met elkaar in aanrijding op het fietspad van de Coenecoopbrug. Vermoedelijk nam één van de bestuurders ”de bin- nenbocht” waardoor een frontale aan rijding volgde. Beide bestuurders zijn naar het ziekenhuis overgebracht waar bij één bestuurster een gebroken been bleek te hebben opgelopen. Bij een aanrijding op de kruising van de Staringlaan met de Perkstraat op zater dag 20 oktober werd geconstateerd dat één der betrokkenen alcohol genuttigd had. Aan het politiebureau onderging de man een ademanalyse die te hoog uitviel. De aanrijding ontstond doordat er geen voorrang werd verleend. -- WADDINXVEEN - Vanavond T woensdag 24 oktober - wordt er weel gesjoeld in het gebouw van de schut} tersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatst gehoudefl sjoelavond zijn: Klasse A: 1. Wim Slin gerland (1390 punten), klasse B: 1. Gej Blom (1280 punten), klasse C: 1. Coj van Gils (1195 punten), klasse D: Ij Mike van Beek (1064 punten), klasse E: 1. Wilma Sleeuwenhoek (1022 punl ten). ZEVENHUIZEN - In de kamermu? ziekserie van de Zevenhuizense Sticln ting Zeven Muzen zal het Rotterdam Consort een uitvoering geven op zaten dag 27 oktober. Het concert zal plaats vinden in de Vrijzinnige Kerk, Dorps straat 139, Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staan werken van Bach, Sweelinck, Telemann en ande ren. De toegangsprijs is 7,50. Vrien den van de Zeven Muzen betalen ƒ5,-. Jongeren tot 16 jaar hebben gratis toe gang. Het Rotterdams Consort is opgericht in 1989 en bestaat uit vier musici die zich hebben gespecialiseerd in het spelen van ’’oude” muziek op authentieke in strumenten. De bezetting van het en semble is flexibel. Het repertoire is veelzijdig: van de Italiaanse renais sance tot en met C.P.E. Bach (ca. 1550- 1780). Margaret Caley is geboren in Australië en heeft gestudeerd aan het Tasmanian Conservatorium van Queensland. Zij heeft meegespeeld in orkesten als het Tasmanian Symphony Orchestra en het Bolshoi Ballet Orchestra. In 1988 is zij naar Nederland verhuisd om zich bij Lucy van Dael (Koninklijk Conserva torium te Den Haag) verder te speciali seren in de barokmuziek. Tom Blomfield is eveneens geboren in Australië en studeerde cello aan hef Conservatorium van Sydney. Vóór zij rj komst naar Nederland heeft hij reeds in enkele Australische barok-ensembles gespeeld. Momenteel studeert hij ba- rokcello bij Jaap ter Linden (Rotter dams Conservatorium). Lian Huyben studeerde blokfluit bij Thera de Clerck (Rotterdams Conser vatorium). Zij is aktief in verscheidene enesmbles, onder meer een blokfluit-» trio en ensemble Passepied. Zij is als docent verbonden aan de muziekscho len te Spijkenisse en Hellevoetsluis. Corinne Rieske studeert orgel aan het Rotterdams Conservatorium, aanvan] Ml 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23