GEMEENTE WADDINXVEEN Gebruikersraad Gouwebos is ontevreden Scrabbleclub Alliance in Gouwebad IRTW-RADIOi J De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. VOLKSGEZONDHEID COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN WERKGROEP ANTI-APARTHEID ZOEKT NIEUWE LEDEN HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES 01828 - 18708 V\/ASSCHEMAN ”A DRY WHITE SEASON” IN DE BOOG VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN GAAT U VERHUIZEN? KAKKENDE VRHUERS Wilt U informatie? WADDINXVEEN Pagina 3 14433 (loestel 159) 01820-164(66 010-362244 volgde de Hinderwet is verleend aan: ten behoeve van bestem- Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8774/90 en 3538/88. N.B. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! De werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen heeft dringend be- VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. Fazantdreef 2 ZONDAG 28 OKTOBER 1990 da'swa '^weegenonieM. 2743 DC Waddinxveen -prog ramma- Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 31 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op dinsdag 30 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 16 oktober 1990 vergunning inge len op het kaartje geven aan waar de honden hun gang kunnen gaan. Deze delen kunnen worden afgesloten door middel van klaphekjes zodat de honden niet kunnen ontsnappen. Als men in de overige delen de hond aan de lijn houdt, zijn er al veel problemen opgelost.’ Natuurgebied Hoewel de mens de grootste gebruiker van het bos lijkt, herbergt het ook vele dieren. Diverse vogelsoorten vinden in het Gouwebos hun broedgebied. Gesig naleerd zijn onder andere zangvogels, fazanten, houtduiven, valkjes, water vogels zwarte stem en de rotgans. Om deze ongestoord te kunnen laten broe den is het aanlijngebod van honden no dig. De verdeling binnen de besluitvor ming van de gebruikersraad was voor het dagelijks bestuur aanleiding om het advies nog niet aan te nemen maar eerst de argumenten van de raad nog eens aan te horen. Voor de Waddinxveense mevrouw de Korting aanleiding om tij dens de vergadering alsnog te proberen het oprichten van een ontmoetingsgebouwtje Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. voor het uitbreiden en/of wijzigen van een verkooppunt voor motorbrandstoffen (zelf- tank) op het perceel Henegouwerweg 26. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 25 oktober tot 25 november 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelij k verzoek wordt ingewil ligd Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) De bovenzijde van de plattegrond is het gebied dat grenst aan Boskoop. Duidelijk is aangegeven waar de ge bruikersraad de honden alle vrijheid wil geven. Voor bezoekers van het Gouwebos ligt op redelijke afstand van de ingang een gebied, waar de honden kunnen ravotten. Ook voor de overige gebruikers en bewoners blijft er dan nog voldoende ruimte over om ongestoord te recreëren. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 voegdheid heeft. In de praktijk moeten de boswachters tijdens de surveillance eerst een telefoon opzoeken, de over treding melden bij de politie en als deze tijd heeft kunnen ze de overtreders aan houden, mits de vogels inmiddels niet zijn gevlogen. Deze werkwijze geldt ze ker voor mevrouw Sinnema. Voor C. Verboom is er een tweede mogelijkheid. Doordat deze ruim tien jaar reserve wachtmeester is bij het korps Rijkspoli tie heeft deze de mogelijkheid om via een portofoon te werken. De gebrui kersraad vraagt zich af of het niet moge lijk is een portofoon aan te schaffen voor de beide boswachters. Vooralsnog lijkt dit niet mogelijk. Moerenhout blijft het een bespottelijke zaak vinden. ’Omdat iemand toevallig voor zijn hob- bie bij de politie werkt, heeft hij de mogelijkheid tot het gebruik van derge lijke apparatuur. Het is toch te gek dat dit niet anders geregeld kan worden.’ hoefte aan nieuwe leden. Sinds enige jaren houdt de werkgroep zich bezig met het onder de aandacht brengen van de gevolgen van apartheid in Zuid-Afrika en Namibië. De werkgroep is van mening dat zij haar activiteiten moet voortzetten ondanks de positieve ver anderingen in Zuid-Afrika. Voor meer informatie en aanmelding kunt u tijdens kantooruren terecht bij de afdeling Welzijn en Onderwijs, mevrouw M. van de Wouw, telefoon 01828-14433, toestel 140. Recente folders zijn o.a.: - ”Je denkt dat je werk anders kan? Zeg ’t dan!” - ”Het broeikas effect. Oorzaken en oplossingen” De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Unesco Centrum Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode 29 oktober tot en met 4 november 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omróep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 20.00-21.00 uur - Khabar Oua Nag- ham. Informatief programma voor ethnische minderheden in Wad dinxveen. Presentatie: Hamid Mes- kine. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Henk Laan. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Henk Laan. 14433 14433 Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433. toestel 212. Terinzagelegging aanvragen en stukken Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Thorbeckehoeve, Kuyperhoeve en Schaepmanhoeve Nesse tegenover nr. 32 AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van 58 woningen, waarvan 8 woningen met garage Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1Middelburgseweg 13: het vergroten van een kweekkas; 2. Wingerd 59: het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldak- vlak. In het gemeentehuis is een brochurcwand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot aantal folders en brochures aanwezig over uiteen lopende onderwerpen. Verlichting De gebruikersraad is accoord gegaan met het voorstel om verlichting aan te brengen langs het Wilgenlaantje. Dit verbindingspad tussen de Boskoopse Linnaeus weg en de Waddinxveense Beethovenlaan wordt veel gebruikt door fietsers en bromfietsers. Het Lin- delaantje, zijstraat van het Noordeinde, wil men onverlicht laten. De voornaam ste reden is dat het bromfiets verkeer in hoge mate zal toenemen. In principe zijn bromfietsen in het Gouwebos ver- BOSKOOP/WADDINXVEEN - De gebruikersraad voor het Gouwebos is helemaal niet te spreken over het func tioneren van dit orgaan binnen de be heersorganisatie van het Gouwebos. Reden is dat na de oprichtingsvergade ring in februari 1990 geen contact of samenkomst meer is geweest met het dagelijks bestuur. het besluit aan te vechten en het uiterste te vragen voor de hondenliefhebbers. Unaniem besloot de rest van de raad om het besluit te handhaven en alleen Moe renhout als vertegenwoordiger van de gebruikersraad met Van Teylingen te laten onderhandelen. De Koning sprak echter haar bezwaren hierover uit om dat zij twijfelde aan de integerheid van Moerenhout ten opzichte van het hon- denbeleid. Ook dit werd door de overige raadsleden van tafel geveegd. boden maar de jeugd neemt het niet zo nauw. De boswachters kunnen er wei nig meer aan doen dan de bromfietsers vriendelijk verzoeken zich te verwijde ren. Het baart de boswachters zorgen zoals de jeugd te keer gaat met hun bromfietsen in het Gouwebos. Niet al leen de rust voor de dieren wordt ver stoord maar ook het genoegen van de bezoekers. Optreden tegen de overtreders is moei lijk omdat men geen opsporingsbe- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.3(1 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u -alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Inenten kinderen geboren in 1981 Op woensdag 31 oktober 1990 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30uurtot 14.30 uur de gelegenheid tot kosteloze inenting tegen bof, mazelen, rode hond, difterie, tetanus en polio. Deze inenting geldt voor kinderen geboren in 1981 m de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende ge legenheid tot BMR- en DTP-inenting op woensdag 28 november 1990. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro gramma waarin onder andere ac tualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direkt na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weer bericht. Tijdens de uitzending kan men telefonisch reageren (01828- 10379). Presentatie: Door Oremus en Tón van Bemmel. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro gramma met muziek en informatie gericht op jongeren. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman en Gerben van Kruistum en Ron Men ke. Tot 25 november 1990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER VERHUIZINGEN de heer D. Sterkenburg ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 27; De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 25 oktober tot 25 november 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en'Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. De bouwplannen liggen met ingang van 25 oktober 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Vissen Er is inmiddels de eerste hand gelegd aan een brochure over het Gouwebos. De brochure is bedoeld om meer bezoe kers van buiten de regio naar het Gou webos te trekken. Hij bevat alleen de wezenlijke informatie over wat er groeit en bloeit en een plattegrond waarop alle recreatiemogelijkheden vermeld zijn. Ook is het mogelijk een visje te vangen. Hiervoor is echter wel een visvergun ning nodig. Deze is te verkrijgen als dagvergunning van 2.50 gulden bij de dierenspeciaalzaken in Boskoop en Waddinxveen of bij de boswachter. Een andere mogelijkheid is lid worden van de Waddinxveense hengelvereniging. Dit kost 30 gulden per jaar. Deze ver eniging zorgt ook dat de visstand op pijl blijft. Vissen in de maalsloot is verbo den omdat de bewoners van de noord zijde dit niet zo aangenaam vinden. 9.45-12.00 uur - Kerkuitzending van de Centraal Hervormde Ge meente. Programma-onderdelen: 9.00 uur Kinderprogramma, 9.30 uur Kerkdienst met ds. W. Ver boom uit Hierden, 11.00 uur Orgel concert uit de Brugkerk met Rien Oosterom uit Waddinxveen, 11.20 uur Programma over Maarten Lu ther. WADDINXVEEN - Dat het nieuwe overdekte Gouwebad ”de Sniep” ook een ontmoetingsplaats zal kunnen wor den heeft de scrabbleclub van Alliance Francaise des Pays-Bas Boskoop/Wad- dinxveen maandagavond laten zien. De leden van deze club zijn voortaan te vinden in het horeca-gedeelte van het zwembadcomplex aan de Sniepweg. Begin deze week kwamen ze daar voor het eerst bijeen en boden de accommo datie een plant aan. De Alliance-scrabbleclub, waarvoor een contributie wordt geheven van 20,- staat open voor alle leden en leden cursisten van de Franse taalclub. Er wordt eenmaal in de veertien dagen ge speeld. Oorspronkelijk was dat in De Unie, maar dat is dus nu het Gouwe bad. De scrabbleclub scrabbelt uiteraard in het Frans. Het gebruik van woorden boeken en spiekbriefjes is toegestaan. Gespeeld mag er worden met wie men wil, zoals een vaste partner of elke keer een ander. Vorige week doorbrak de voorzitter van de gebruikersraad, Boskoper J. Moe renhout, het stilzwijgen, belegde een vergadering met de gebruikersraad en nodigde ook het dagelijks bestuur uit om aanwezig te zijn. Deze laatste schit terde volledig door afwezigheid en voor de gebruikersraad zat er niets anders op dan zonder discussie weer naar huis te gaan. Wel gaf de raad opdracht aan Moerenhout om contact te zoeken met de voorzitter van het dagelijk bestuur, H. van Teylingen. Hij zal dan niet alleen spreken over het functioneren van de raad maar tevens het aanlijngebod voor honden ter sprake brengen. Bos voor iedereen De gebruikersraad heeft een advies uit gebracht aan het dagelijks bestuur in zake het aanlijngebod voor honden. Dit advies is in de vergadering niet zonder slag of stoot tot stand gekomen maar uiteindelijk heeft men een goed com- promie kunnen vinden. Moerenhout: Tn de gebruikersraad zijn alle soorten gebruikers vertegenwoordigd. Dit houdt in dat de procentuele verhouding ook in balans is wat betreft honden bezitters en andere gebruikers. Uit onderzoek is gebleken dat 30 procent van de bevolking hon denbezitter is. De overige gebruikers zijn kinderen, ouderen, sporters en fiet sers. De wensen van elke groep hebben we als volgt kunnen vertalen. De kinde ren houden van een schone speelplaats, zonder hondepoep. De ouderen, die graag wandelen willen niet besprongen worden door loslopende honden, uit glijden over uitwerpselen of omver gere den worden door bromfietsers. De sporters willen ook geen hinder onder vinden van loslopend vee en lopen graag op schone paden. De hondenbezitters willen graag de hond los laten lopen en zelf ook genieten van het bos zonder verwensingen naar hun hoofd te krij gen. Als gebruikersraad zijn wij tot een oplossing gekomen waarin elke gebrui ker zich kan vinden. De gearceerde de- Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 15 novem ber 1990 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heerW. Kaandorp). Op dinsdag 30 oktober 1990 om 20.00 uur draait de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen de film ”A dry white season" in het buurthuis ”De Boog". Deze aangrijpende film speelt zich af in Zuid-Afrika onder het apartheidsregime. De toegangsprijs is 5,- per persoon. Iedereen is van harte welkom. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben, is ontvangen van: Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voor waarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 25(X) EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Commissie voor Sociale Zorg en Volksgezondheid op maandag 29 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Voltooiing Het Gouwebos is bijna voltooid en het is dan alleen nog maar een kwestie van beheer. De functie van de gebruikers raad zal in de toekomst nog aan de orde komen. Zelf voelen de leden zich echter als het paard achter de wagen gespan nen. Moerenhout stelt dan ook met klem dat de gebruikersraad geen club van ja-knikkers is en dat ze gevraagd of ongevraagd het dagelijks bestuur van I advies zal blijven dienen. Het aanlijnge- i bod zal echter wel voor het nieuwe broedseizoen van kracht moeten zr,n. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Op de agenda o.a.: - Brief van de heer Van Egmond c.s. mingsplan Groenswaard III ’89. - Voorbereidingskrediet ten behoeve van plan Wijk Zuidplas 1990. - Ontwerp bestemmingsplan Omleidingsweg Brugweg (fase: ter visielegging) (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Op de agenda o.a.: - Rapport inzake het jaarverslag 1989 van Madi Zuidplas alsmede de VNG circulaire inzake de consequenties van de integratie van gezinszorg en kruiswerk. - Advies met betrekking tot de vaststelling van de gemeentelijke richtlijn inzake bijstandsverlening voor de aanschaf van brilmon turen, brilleglazen en contactlenzen. - Advies met betrekking tot het integraal voorstel "Rookverboden openbare gebouwen”. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 31 oktober 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Advies huursituatie basiseducatie. - Voorstel tot het beschikbaarstelleri van een krediet in verband met de verplaatsing van een noodlokaal nabij de Jan Ligthart- school. - Advies met betrekking tot het integraal voorstel ’’Rookverboden openbare gebouwen”. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 oktober 1990 GEMEENTE WADDINXVEEN GEMuCwARSCAAT» 6X. .E6 VEVAUAUl 'Vso Kecreatleschdp Gouwebos (deelplan Midden en West) -Tb EST EK «OKVEMUVn.A ATVV RATS Tt>E<óAH<S TOT HtT

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3