MEETING 10 JAAR Jubilarissen bij Veldwijk BV Voedingsproject Midden-Holland Musical op 16 november A.C. Steenwinkelen E.W. Baerveldt Makkelijke zege ZVH Thema-avond over voeding Remise van Korbis (7-7) Franse les Het Trefpunt Weer koffie ochtend van Gastouder- project Hibiscusrit in Nieuwerkerk Opening Sjaloom op 9 november Verkoop Koffieochtend Vox Jubilans Zevenhuizen vijftig jaar Sportvis- acte breed verkrijgbaar ”Je bent watje eet” Met auto bijna de Gouwe in Onderlinge van WSV Gele kaart- actie van gehandicapten Ss Zevenhuizen Regels Logopedie Dames ZVH 2 Expositie Yucca’s tl—MM I Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 oktober 1990 ties opgezet gaan worden. Bezoekers van de GGD zullen hier op diverse wij zen over geïnformeerd worden. Gezond eten hoeft helemaal niet verve lend of saai-te zijn. Een patatje of een stukje taart soms is helemaal niet zo erg. Gezond eten is ook: gezellig samen eten, een keer buitenlands eten of lek ker op de markt snuffelen naar goed kope of andere producten. De GGD hoopt via dit projekt de men sen in het Groene Hart van Holland meer bewust te laten zijn van hun voe- dings-gewoonten. Het Gastouderproject is deze maand ook gestart in Zevenhuizen. De ge meente Zevenhuizen draagt financieel in de activiteiten van het in 1986 begon nen Waddinxveense project bij. Voorzitter drs. Rob Kempkes ver wacht dat met de samenvoeging van Zevenhuizen met Moerkapelle per 1 januari 1990 het werkterrein nog ver der zal worden vergroot. In Zevenhuizen verricht coördinator Annemieke Bonthuis uit Moordrecht de te verrichten werkzaamheden. In Waddinxveen moeten vraag- en gas touders daarvoor drs. Wies Keulen be naderen. Aan de Peter Zuidlaan wordt spreekuur gehouden op maandag- en donderdagmorgen van 9.00-11.00 uur. Er is dan ook een telefonisch spreek uur. WADDINXVEEN - Op de door de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen gehouden tweedaagse boeken- en pla- tenmarkt is voor 1020,- verkocht. Voor ZVH 2 staat zaterdag de uitwed strijd tegen Eerland/Krimpen op het programma, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Waddinxveen, heeft een kof fieochtend op donderdag 1 november om 9.30 uur in hotel-restaurant-café De Unie aan de Kerkweg-Oost. Deze ochtend staat in het kader van boekbinden. De Waddinxvener J. Kunz is hobbyboekbinder en hij komt vertellen hoe je op eenvoudige wijze en met niet al te veel spullen tijdschriften in kan binden en ook zelf kan repare ren. Tevens vertelt hij hoe je opschrijfboek jes kan inbinden. Ook bestaat er een mogelijkheid om, bij voldoende be langstelling, cursussen te volgen. WADDINXVEEN - Door de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen wordt woensdag 31 oktober om 20.00 uur in ”De Vlieger” aan de Staringlaan een thema-avond gehouden over het on derwerp ’’Voeding en Gezondheid”. Deze avond zal verzorgd worden door mw. den Haan, voorlichtster van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en mw. Frea Plantinga, natuurgenees kundige. Zeker in deze tijd nu het zo gemakke lijk wordt gemaakt met allerlei kant- en-klaar voedingsmiddelen is een on derwerp als voeding en gezondheid heel erg belangrijk. Door de keuze van een voorlichtster van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en een natuurgeneeskundige is de Vrouwenraad ervan overtuigd dat het een bijzonder boeiende avond zal worden. zangstuk op te voeren, reageerde het publiek enthousiast. Vorig jaar mocht Meeting tweemaal optreden in Wad dinxveen met de zangeres Vicki Brown. Dit waren twee fijne concer ten. Een beetje trots was Meeting, om dat ze in beide concerten - nogmaals - een groot gedeelte van het decor, dat door zelfwerkzaamheden tot stand was gekomen, van het zangstuk ”De Schep ping” konden laten zien. Tijdens het 100e optreden werd een ei gen bewerking van de song ’’Unto us a child is born”, dat eerder met Vicki Brown ten gehore is gebracht, uitge voerd. Zoals met zoveel zaken ook voor hen gelaars een aantal regels en bepalin gen. Zo mag men in hfet water van een hengelsportvereniging alleen vissen als men lid is van die vereniging. Een an dere regel is dat alle hengelaars van 15 jaar en ouder in het bezit moeten zijn van een Sportvisakte. Tot nu toe was de Sportvisakte uitsluitend verkrijgbaar op het postkantoor. Maar daar komt dus nu verandering in. ZEVENHUIZEN - Het Zevenhui- zense dameskoor Vox Jubilans houdt zaterdagavond 27 oktober om kwart voor acht het tegen betaling van 10,- (65-plussers 7,50) toegankelijke jubi leumconcert in dorpshuis Swanla ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Het 40 leden tellende dameskoor laat zich op deze avond zeker niet onbe tuigd. Extra dimensie aan dit grootste concert geeft het ’’Oeral Kozakken koor” uit Den Haag met hun prachtige Russische liederen. Niet alleen dit optreden zal imposant zijn, ook Jan Veenje - virtuoos op syn thesizer en begeleider van Vicky Brown tijdens haar tournee in Neder land, alsmede in Zevenhuizen verleden jaar - laat van zich horen. En, alsof zij alleen al niet garant staan voor een geslaagde avond, zullen ook nog enkele bekwame solisten optre den. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor en bij de volgende adres sen: Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkha- merweg 86, Zevenhuizen, Wim Coby v.d. Hoek Dierenspeciaalzaak, Dorpsstraat 157, Zevenhuizen en Kap salon P. Verheul, Dorpsstraat 33, Moerkapelle. WADDINXVEEN - Op woensdag avond 7 november is er in Het Trefpunt in Waddinxveen een kennismakings- avond voor beginners-Frans om 19.00 uur en voor enigszins gevorderden- Frans om 20.15 uur. De lessen Frans worden gegeven door S. Stelder uit Schagen, tel. 02240- 96170. De lessen van deze bevoegde leerkracht zijn steeds op woensdag avond. Als men volgend jaar tijdens de vakan tie in Frankrijk zelf de boodschappen wil doen, of dat gezelige babbeltje met de buren niet wil missen, kan men deze winter verder komen dan oui en non, stelt hij WADDINXVEEN/GOUDA - ’’Gezond eten...niet vergeten” is de titel van een nieuw project van de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Holland (GGD) rond het thema voeding. Vanuit diverse invals hoeken zal aandacht besteed worden aan de voeding: eten kopen en ko ken, te veel of te weinig eten, anders eten, eten op het werk en tijdens het sporten. dienstverband ook iets zegt over het goede werkklimaat, de goede sfeer en de goede werkverhoudingen bij het grafische bedrijf. Van de beide jubilerende offsetdruk kers kwam Ton Steenwinkel 31 augus tus 1964 bij Veldwijk BV in dienst. In 1965 probeerde hij het 16 dagen bij een ander bedrijf in Gouda, maar hiervan kwam hij weer gauw terug; Evert Baer veldt trad op 27 september 1965 in dienst van het Waddinxveense grafi sche bedrijf. Directeur Van Kempen noemde de twee medewerkers vaklieden en druk- specialisten. Evert Baerveldt om schreef hij als een secuur medewerker, Voeding, of eigenlijk de manier van eten en drinken kan van invloed zijn op de spraakontwikkehng. Dit is echter bij veel mensen niet bekend. Door de lo gopedisten van de GGD wordt een fol- derserie ontwikkeld over de relatie tus sen voeding en spraakontwikkeling. In de loop van 1991 zullen daarnaast door medewerkers van de GGD voor- lichtingsaktiviteiten over het vóórko men en voorkómen van voedsel-infec- De dames van Rentokil-ZVH speelden zaterdag ook tegen Varel/CW. In Ca- pelle a/d IJssel stonden de beide teams tegenover elkaar. Varel/CW wist vo rig seizoen zich op een zevende plaats te nestelen van de tweede divisie en had de eerste twee competitiewedstrijden al gewonnen. De ZVH-dames begonnen de wed strijd gespannen en konden in de be ginfase Varel/CW niet op afstand krij gen. Maar steeds meer kwam de service van ZVH goed door en kreeg Varel moeite om een goede pass te brengen. Via een sterke blokkering van Rentokil werd de eerste set met 11-15 gewon nen. In de tweede set zorgde de moeilijke service van Monique Vermeulen en Astrid Poot ervoor dat ZVH uitliep naar een 1-10 voorsprong. Deze voor sprong gaven de Zevenhuizense dames niet meer uit handen en met 4-15 ging ook deze set naar ZVH toe. Ook in de derde set bleef ZVH zeer alert spelen en liet Varel geen moment in hun spel komen tot 5-5 ging het nog gelijk op maar daarna liep ZVH uit, tot een 7-15 setwinst. Voor de dames staat zaterdag weer een lastige wedstrijd op het programma dan komt om 17.00 uur het team van Nokia/VTC 2 uit Woerden op bezoek in het dorpshuis Swanla. Deze ploeg speelde vorig seizoen als Thomax nog een rol mee om het kampioenschap van een tweede divisie. WADDINXVEEN - Woensdag 31 ok tober van 9.15-11.15 uur is in het kan toor van de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omgeving aan de Pe ter Zuidlaan (bij de peuterspeelzalen Dikkie Dik en Kabouterhof) de tweede koffieochtend van dit seizoen. De eerste ochtend op woensdag 3 okto ber viel wat tegen, maar zoiets moet groeien. De derde koffieochtend staat gepland voor woensdag 28 november. WADDINXVEEN/NIEUWEGEIN - Nederland telt ongeveer één miljoen hengelaars. Volgens de Wet dienen alle hengelaars van 15 jaar en ouder in het bezit te zijn van een Sportvisakte. De opbrengsten van de verkoop van de Sportvisakte worden door de Organisa tie ter Verbetering van de Binnenvisse rij (OVB) aangewend om de vismoge- lijkheden in Nederland te verbeteren. Tot nog toe was de Sportvisakte alleen verkrijgbaar op de postkantoren. De Sportvisakte voor het jaar 1991 zal ech ter ook op andere verkooppunten te verkrijgen zijn. Het ministerie van Landbouw, Natuur beheer en Visserijdat de Sportvisakte uitgeeft, wil namelijk bij wijze van ex periment de Sportvisakte dit jaar ook door hengelsportverenigingen en hen- gelsportwinkeliers laten verkopen. Voor de hengelaar wordt het daardoor gemakkelijker om aan een Sportvi sakte te komen. De wederverkoop van de Sportvisakte start op 15 november. In ons land zitten er elke dag gemiddeld enkele tienduizenden hengelaars aan de waterkant. Voor sommigen van hen zit het visseizoen er voor dit jaar al weer op. Andere meer doorgewinterde hengelaars vinden het najaar juist de ideale tijd om op roofvis (snoek of snoekbaars) te vissen. Hoe het ook zij en wanneer men ook vist, de rust van het vissen en de mogelijkheid om op die manier een stukje natuur te beleven is iets wat alle hengelaars aantrekt. maakte Tinkhof de set uit. De pupillen van trainer Toon van der Burgt spelen deze week twee wedstrij den. Dinsdagavond spelen ze weer te gen Brother/Martinus, die in het beker duel al met 3-0 overwonnen werd. Zaterdag spelen de heren van ZVH om 17.00 uur in Apeldoorn tegen Piet Zoomers/D A, die in hun eerste compe titiewedstrijd tegen VC Kuipers in Zwolle een 1-3 overwinning wist te be halen. ZEVENHUIZEN - De volleyballers van Rentokil/ZVH passeerden gemak kelijk Varel/CW, terwijl heren 2 te gen Super/Roosendaal laat op dreef kwamen. De ZVH-dames behaalden een sterke zege op Varel/CW. Zaterdag begon de vaderlandse com petitie voor de ere-divisieploegen. Landskampioen ZVH kreeg streekge noot en debutant Varel/CW op be zoek. Het krachtsverschil wat ieder al vermoedde kwam in het spel ook tot uitdrukking. Bij ZVH stond nieuwkomer Edger Tinkhof in de basis met als opdracht om zich te presenteren aan het publiek. Tinkhof benutte deze kans ten volle en het publiek kon genieten van zijn sprongkracht smashes. Het team van trainer Cees van der Vlist begon zeer voortvarend aan de wed strijd en kon zodoende ZVH tot 8-8 bij houden. Maar bij Rentokil kwam de concentratie pas laat en toen was er voor Varel/CW ook geen houden meer aan. Bij de stand 11-8 moest Brecht Roden burg gewisseld worden voor Cees van Opijnen. Brecht Rodenburg kwam na een blokkeringsactie verkeerd op de grond terug en ging door zijn enkel. Hij zou verder niet meer meespelen, maar werd op een zeer goede wijze ver vangen door Cees van Opijnen. ZVH liep na dit incident verder uit en kon met 15-10 de set afsluiten. In de tweede set zorgde de service van Jan Clardeij dat deze set van 7-3 naar een 14-3 stand werd gebracht. ZVH had daarna geen extra inspanning no dig om de set met 15-4 te winnen. In de derde set liep het op een gelijke wijze, Varel/CW kon niets inbrengen op de snelle aanvallen van ZVH en met 15-5 WADDINXVEEN - Het eerste Kor- bis-team heeft met 7-7 gelijk gespeeld tegen Weidevogels uit Bleiswijk. Het was een spannende wedstrijd met twee verschillende speelhelften. De eerste helft liet een beter Korbis zien, dat middels soms fraaie combina ties het twaalftal uit Bleiswijk van zich af kon houden. Aanvankelijk een toch wel gelijkopgaande wedstrijd met wat betere kansen voor de thuisclub, welke echter onbenut werden. Jaco Wineke gelukte het als eerste van afstand te scoren, gevolgd echter door de gelijkmaker. Afwisselend spel le verde aan beide zijden kansen op en tot ongeveer een half uur spelen hielden beide ploegen elkaar in evenwicht (2- 2), mede dankzij een treffer van Pieter Slootweg. Toen evenwel Korbis via leneke van Tilburg, fraai 3-2 scoorde, leek de wed strijd opengebroken, want in korte tijd scoorde Erwin Lesschen en Miriam de Boer op overtuigende wijze en niets leek een duidelijke overwinning meer in de weg te staan (5-2). Hoe anders zou de tweede speelhelft verlopen. Niets wilde meer lukken; soms op miraculeuze wijze ontsnapte Weidevogels aan een desastreuze ach terstand. Zoals zo vaak kon de tegen stander terugkomen. Aanvankelijk via enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter, maar later via goede ac ties van hun gevaarlijke derde aanval kon het gebeuren dat Korbis na 30 mi nuten spelen in de tweede helft tegen een 5-7 achterstand aankeek. Een nederlaag leek onafwendbaar. Leek, want Frits Visser gelukte het op fraai wijze uit een doorbraak de aan sluiting tot stand te brengen (6-7). Een zeer spannende fase volgde waarin de emoties bij enkele spelers wel eens hoog opliepen, mede door de toch wat warrige arbitrage. Gelukkig voor Korbis maakte Jaco Wi neke aan alle onzekerheid een einde door van afstand de balans weer in evenwicht te brengen (7-7). Ondanks enkele hachelijke momenten voor beide korven werd er daarna niet meer gescoord. Over de gehele wedstrijd genomen gaf deze uitslag toch wel de juiste verhou ding weer. Komende zaterdag zal Kor bis tegen deze tegenstander opnieuw de strijd moeten aanbinden, maar dan in Bleiswijk. Een belangrijk onderdeel van het pro jekt vormen de aktiviteiten voor het onderwijs. Ouders van leerlingen uit groep 2 en 7 hebben een vragenlijst ge kregen, waarin gevraagd wordt naar eet- en drink-gewoonten tijdens schooltijd. Naar aanleiding van de vragenlijst kun nen ouders op het spreekuur van de jeugdarts voedingsvragen en -proble men bespreken. Ook de leerlingen van het voortgezet onderwijs en lager be roepsonderwijs zullen gevraagd wor den aan het onderzoek mee te doen. Het tweede ZVH-herenteam speelde zaterdag in eigen huis tegen Super/ Roosendaal. In de eerste set begon het zeer moeizaam. De stop bij ZVH ver liep niet goed en Super/Roosendaal kon zelfs een 12-14 voorsprong nemen. In deze fase van de strijd wist Maarten Verdonck zijn ploeg de goede richting aan te geven, via een sterke verdedi ging en aanval zorgde Verdonck ervoor dat de achterstand omgebogen werd naar een 15-14 voorsprong. Hierna be hield Rentokil het initiatief en kon een 17-15 setwinst boeken. In de tweede en derde set gingen de Ze venhuizense heren door en konden met een lastige service als basis, afgerond met een sterke blokkering en aanval deze sets winnend af sluiten. De set standen werden achtereenvolgens 15-9 en 15-7. Er wordt een tentoonstelling ontwik keld, die over tractaties, tussendoor tjes en gezonde voeding zal gaan. Ook wordt er een voedingsspel gemaakt. In samenwerking met de Schoolbege leidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek is een leskist ’’Voeding” ontwikkeld. Hierin zitten diverse les materialen, die leerkrachten uit het ba sis- en speciaal onderwijs voor lessen of een projekt voeding kunnen gebrui ken. In de Openbare bibliotheek te Gouda zal een voedingshoek ingericht wor den. Begin 1991 zal in de filialen van de Openbare Bibliotheek Gouda deze voedingshoek te bezichtigen zijn. Ook de andere bibliotheken in Midden-Hol land zullen aandacht gaan besteden aan het onderwerp. De aktiviteiten voor het onderwijs zulen via een bijeen komst op 24 oktober worden toege licht. die ook jarenlang het Weekblad voor Waddinxveen heeft gedrukt. Ton Steenwinkel bediende in 1969 de eerste offsetpers van Veldwijk BV. Beide gra fische vaklieden zijn helemaal thuis in de wereld die van drukwerk aan elkaar hangt. Hun vakmanschap en bedrijfstrouw werd tijdens de jubileumbijeenkomst van allerlei kanten belicht. Het ook goed met elkaar samenwerkende twee tal stelde de aandacht voor het zilveren jubileum zeer op prijs. In gezelschap van collega’s, familieleden en de direc tie, onder wie ook oud-directeur J. Veldwijk, werden vele herinneringen opgehaald en anekdotes verteld. WADDINXVEEN - In de vroege mor gen van zaterdag 20 oktober reed een automobilist zich klem tegen de geslo ten hefbomen van de hefbrug over de Gouwe. De man was komende uit de richting Gouda op de Henegouwerweg door het rode slicht gereden en wilde linksaf de Kerkweg-Oost oprijden. Hij had echter niet gezien dat de bomen van de hefbrug gesloten waren en dat de brug op dat moment omhoog was. De hefbomen voorkwamen dat de man met zijn auto de Gouwe inreed. De man verklaarde het rode licht gene geerd te hebben omdat er toch geen verkeersaanbod was. Hij bleek tevens een"verlopen rijbewijs te hebben. Op potplantenkwekerij ’’Sjaloom” worden uitsluitend Yucca’s geteeld. Het produktieproces vindt plaats in drie teeltfasen te weten: beworteling, scheutvorming en afkweek. Vanaf het begin van de teelt tot aan het afleverstadium passeren de planten de diverse klimaatzones via een compu tergestuurd intern transportsysteem. leger om het vaderland te verdedigen Het lichamelijk zware werk wordt zo veel mogelijk overgenomen door een sterk doorgevoerde mechanisatie. De arbeid wordt verricht onder voor de medewerk(st)ers aangename klimaat omstandigheden. Voorheen vond de produktie plaats op drie locaties gesi tueerde bedrijven. Met de realisering van dit nieuwe bedrijf is de produktie gecentraliseerd op één bedrijf. Het nieuwe complex aan de Abraham Kroesweg beslaat een oppervlakte van 31.000 m2 teeltruimte, waarvan 21.000 m2 is uitgerust met rolcontainers en 10.000 m2 met betonvloer en ebvloed watergeefsysteem. De werkruimte be slaat een oppervlakte van 5.000 m2. WADDINXVEEN - De zesde ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gaf weer een gezellige en span nende avond te zien. De langste vol houders waren Van Oosten-Kardol, die in een leuke partij nog niet tot in be slissing konden komen en moesten af breken met licht voordeel voor Van Oosten. Opmerkelijk is het vormverlies van Van Woudenberg, die deze keer reeds na 21 zetten een nul moest incasseren ten gunste van Van Oort, en nu weg zakt in de hem onbekende midden moot. Kloet, de benjamin, doet het goed: hij won met wit van H.E. van Offeren en rukt op naar de verdienstelijke 30e plaats. De partij Ellers-Jansen was er een met grof geschut. Vele offers en wisselende kansen. Toen Ellers een penning over het hoofd zag, maakte Jansen het kun dig af. Hij kon toen direkt zijn plunje zak inpakken, want ’s ochtends vroeg moest hij in Oslo present zijn met het (met ook schaken). Maliepaard-Hoek gingen gelijk op, tot dat Hoek met een onverwachtse vork een stuk en de partij won. De partijen Besemer-Hennink, Smit- Stam en Van der Starre-De Niet wer den door zwart gewonnen. De partijen W. Goor-Reus, Smitskamp-Sandijk en H. van Offeren-Bos werden door wit in winst omgezet. Er waren drie remises: P. van Offeren- D.J. van Offeren, v.d. Geer-Brobbel en Ponsioen-Stouten. In de externe competitie viel tot nu toe één definitieve beslissing; het 2e team verloor met minimaal verschil met 3,5- 4,5 van De IJssel 2. WADDINXVEEN - De Stichting Plat form Gehandicapten Waddinxveen doet mee aan de provinciale ’’gele kaarten”-actie om automobilisten erop te attenderen niet op het trottoir te par keren. Verkeersdeelnemers met een handicap hebben hier last van. Automobilisten die hun auto op de stoep parkeren of hun auto parkeren op plaatsen waar de stoeprand speciaal verlaagd is voor invaliden of parkeren op een speciale invalidenparkeerplaats kunnen nu ook in Waddinxveen de gele kaart verwachten. Leden van het Platform Gehandicap ten gaan de gele kaarten, een initiatief van de Samenwerkende Organisaties van gehandicapten en Patiënten in jZuid-Holland, uitdelen. De actie zal zich overigens niet alleen beperken tot de automobilisten. Ook winkeliers die door de uitstalling van hun waren op de stoep de doorgang van gehandicapten verhinderen kunnen in aanmerking komen voor een ’’gele kaart”. Dat geldt ook voor fietsers die hun fiets zodanig stallen dat een nor male doorgang op de stoep wordt be lemmerd. Rolstoelgebruikers, maar ook mensen met een kinderwagen zijn minder wendbaar en hebben dus meer ruimte nodig. Verlaagde stoepranden hebben geen nut als er iets voorstaat. Dat geldt ook voor vuilniszakken. Blinden en slechtzienden hebben obstakelvrije routes nodig. Men moet vaak met ge vaar voor eigen leven de rijbaan kiezen om ongehinderd de weg te vervolgen. De oorspronkelijke musical ’’Paulus”, in eerste instantie ten gehore gebracht door de Continental Singers en New Hope op muziek van Cam Floria, was duidelijk bestemd voor het Ameri kaanse publiek. Door enthousiasme en creativiteit en met behulp van ds. Koning-Polet uit Gouda is het Meeting gelukt om aan deze reli-musical een andere en eigen tint te geven. Het verhaal gaat over een groep men sen, die zich voorbereiden op een reis langs plaatsen, waar Paulus vroeger is geweest. Deze letterlijke reis kan ver taald worden als een figuurlijke reis door het leven met al zijn up’s en downs. De innerlijke strijd van Paulus komt heel goed tot uiting in de verschil lende liederen, ook Paulus heeft up’s en downs doorgemaakt. ”Het wordt een musical met muziek, toneel, licht, geluid en decor”, aldus Meeting, dat de kaarten voor deze op voering al in voorverkoop aan de man probeert te brengen. De toegangsprijs is 10,-. De kaartverkoop is in handen van Mia en Wim Rip (Dorpstraat) en Het Handwerkhoekje (KW-plein). Meeting werd opgericht in 1980. Op 9 juli 1980 verscheen het eerste informa tiebulletin. Na die maanden startte een ledenwerving. De afgelopen jaren wer den meer dan 105 optredens verzorgd in voornamelijk jeugd- en kerkdien sten. In deze jaren heeft het koor op bijzondere wijze de blijde boodschap doorgegeven. Enerzijds was er de mu sical ’’Spirit” (5-jarig bestaan) en an derzijds het zangstuk ”De Schepping”. In de bijzondere diensten waar moge lijkheid was om met name het laatste WADDINXVEEN - Het interkerkelijk koor Meeting viert dit najaar het 10-jarig bestaan. Dat gebeurt onder meer met de opvoering van de musi cal ”In de voetsporen van Paulus” op vrijdagavond 16 november in de Ontmoetingskerk. WADDINXVEEN - Gouden horloges en enveloppen met inhoud van de di rectie en waardebonnen van de colle ga’s vielen Boskoper A.C. Steenwinkel en Alphenaar E.W. Baerveldt vrijdag middag ten deel tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost ter ge legenheid van hun 25-jarig dienstver band bij drukkerij Veldwijk BV aan de Oranjelaan. Ton Steenwinkel en Evert Baerveldt zijn een kwart eeuw als offsetdrukker bij het Waddinxveense bedrijf werk zaam. Directeur F. van Kempen zei in een toespraakje blij te zijn met de twee trouwe medewerkers, omdat zo’n lang NIEUWERKERK AAN DEN IJS SEL - De Nieuwerkerkse auto- en mo torclub The Skymasters houden vrij dagavond 26 oktober de Hibiscusrit, een oriënteringsrit op basis van een routebeschrijving. Er wordt gereden op basis van het NRF-reglement voor de A en B-klasse, met daaruit de gedeeltes ATRR/TRR. Voor de gezelligheidsklasse, dat is de klasse voor beginners, is er een vereen voudigd reglement. Men kan inschrijven in cafe ”De kope ren ketel”, Klein Hitland 8 te Nieuwer kerk a/d IJssel (bij de oude steeno vens) vanaf 20.00 tot 21.00 uur. Start van de eerste deelnemer om 20.30 uur. De lengte van de rit is 30 km. WADDINXVEEN - Potplantkwekerij Sjaloom verhuisd van de Henegouwer weg naar de Abraham Kroesweg, en wordt vrijdagmiddag 9 november offi cieel geopend. Zaterdag 10 november is er een open dag op dit ultramoderne bedrijf, dat dit voorjaar de Waddinx veense Ondernemersprijs kreeg. De officiële opening van Sjaloom ge beurt begin volgende maand door de heer A.J. Mulder, algemeen directeur van de VBA (Verenigde Bloemenvei lingen Aalsmeer). De open dag van za terdag 10 november is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Belangstellenden zijn op deze dag hartelijk welkom. Tijdens deze dag kan men vrijblijvend het be drijf bezichtigen. Voor deskundige toe lichting wordt gezorgd. De diverse fabrikanten, aannemers en installateurs, die aan de realisering van het nieuwe bedrijf hebben meege werkt, zijn dan aanwezig met een infor matiestand. Hier kan iedereen alle in lichtingen verkrijgen over hun activi teiten. WADDINXVEEN - Donderdagavond 25 oktober om half negen houdt de Waddinxveense natuurgeneeskundige Frea Plantinga haar vijfde gezond- heidslezing in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan 2 te Wad dinxveen. In de feeks alternatieve ge neeswijzen staat ditmaal de voeding centraal. Voeding is een onderwerp dat het* meest in ons dagelijkse denken voor komt. ’s Morgens vroeg wordt al een planning gemaakt over wat er ’s avonds gegeten gaat worden en veel uren wor den besteed aan het boodschappen doen en de voorbereidingen van het eten zelf. Omdat iedereen groot is geworden in motto’s als ’’Melk moet”, ’’Vlees is ge zond” en ’’Breek de dag, tik een eitje” zijn deze motto’s gemeengoed gewor den. De meesten geloven er heilig in. De schijf van 4 is een tijdje terug de schijf van 5 geworden en men over weegt alweer terug te gaan naar een an dere schijf. Elke keer komen de onderzoekers tot de conclusie dat de mens nogal tekort komt. Sinds de oorlog voorbij is en de voeding een enorme aandacht gekregen heeft (omdat er grote tekorten aan voeding geheerst hebben), plus het feit dat er een flinke overvloed is ontstaan van al les, creëert de mens nóg grotere tekor ten dan vóór de oorlog. Hoe komt het dat het ziekteverzuim nog veel groter is geworden dan we ooit hadden kunnen denken? Waar ligt dat aan? Alleen stress? Was er vroeger dan géén stress? Hoe komt het dat er nu steeds meer nieuwere ziekten gevon den worden? Deze en meer vragen zullen op de le- zingavond met het publiek uitgewisseld worden om uiteindelijk bij de oorzaken van de dingen te kunnen belanden. Veel dingen spelen in het onderwerp voeding een rol, zoals materiële voe ding, emotionele voeding, spirituele voeding en hygiëne. Directeur F. van Kempen (rechts) van Drukkerij Veldwijk BV feliciteert in De Unie de jubilerende offsetdrukkers A.C. Steenwinkel (midden) en E.W. Baerveldt. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7