Louis van Dijk in Immanuëlkerk Jeugddienst Zevenhuizen Kaartspel van Flyers Open atelier 6e Tocht Modeproject experimenteel jongerenwerk Collecte Brandwonden Stichting Korbis wint met 3-7 van Weidevogels ZVH tegen IF Holte Van Kerngroep naar arme Peruanen FORD SERVICE Provincie- Atlas van Zuid-Holland Onderlinge TOOS-gym pi Met Musica di Gloria Dick Bakker Louis van Dijk Jeugd Fuji-shock Hongernood JP. •JP 11 I LSI Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 oktober 1990 Pagina 17 Ook in de Peruaanse hoofdstad Lima wordt glas hergebruikt voor het maken van flessen. (Foto: Kerngroep Ont- Zestig mille Louis van Dijk. rNOQRDKADE 16 WADDINXVEEN TEL. 01828-10^70 AUTOMOBIELBEDRIJF r wikkelingssamenwerking Waddinxveen/Jan Stegeman). WADDINXVEEN - Louis van Dijk en Musica di Gloria geven donder- dagavond 15 november om kwart over acht een concert in de Immanuël kerk aan de Prinses Beatrixlaan. Dit concert wordt gegeven ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de Hervormde Immanuëlkerkgemeen- te. WADDINXVEEN - Het experimen teel jongeren werk in De Bonkelaar start volgende week met een mcdepro- ject. Dit project is bedoeld voor meiden van 14 tot 21 jaar. Ze kunnen in het project kiezen uit allerlei onderdélen, zoals kleding maken, haarverzorging en make-up. Het onderdeel sieraden maken is onder voorbehoud. Verder kunnen de deel neemsters nog kiezen voor het onder deel modeshow-lopen. Als eindresultaat en afsluiting komt er een fantastische modeshow. De onder delen bestaan uit acht avonden en één keer per week op maandag, woensdag en donderdag. De kosten per onder deel zijn 25,-. Hier kunnen nog wat materiaalkosten bijkomen. Op 6 november zal het eerste spel in een originele vorm worden aan geboden aan het college van burge meester en wethouders in aanwe zigheid van een aantal genodigden. De huis-aan-huis-verkoop van dit unieke spel is op 15, 16 en 17 no vember, uiteraard zolang de voor raad strekt. Wie er zeker van wil zijn dat hij of zij in het bezit komt van een of meerdere spellen, kan telefonisch bestellen bij de secretaris van Wad dinxveen Flyers J. van Loo, Over toom, 2741 MR Waddinxveen, tel. 01828-14101. Zodra het spel wordt uitgegeven wordt het thuisbezorgd. ZEVENHUIZEN - Op zondagavond 4 november is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: ”’t is nooit voor jou •alleen”. De voorganger is ds. Voordouw uit Driebergen. De muzikale medewer- •king wordt verleend door het Interker kelijk Jongerenkoor Solatide uit Lei- muiden en de organist Adr. Verhoef uit Zevenhuizen. Er wordt een grote opkomst verwacht vanwege de belangstelling zowel bin nen als buiten de gemeente Waddinx veen die dit bekende orkest ’’live” wil len meemaken. Musica di Gloria bestaat uit vooraan staande Nederlandse musici en solist is de bekende pianist Louis van Dijk. Het geheel staat onder leiding van dirigent Dick Bakker. Het is mogelijk om een entree/pro- gramma a 30,- aan te schaffen op een van de diverse verkooppunten, zoals Janine Vis, Passage 59, Jacob Vis, Ka naalstraat 1, H.B. v.d. Oest, Kerkweg- West 6, G. Kool, leplaan 71 en S. Bou- ma, Groensvoorde 10. WADDINXVEEN - Volgende week zal er ook in Waddinxveen gecollec teerd worden voor de Nederlandse Brandwonden Stichting, zo heeft plaat selijk coördinator R. Scheps van de Roosje Voshoeve 62 laten weten. Elk jaar lopen tienduizenden mensen min of meer ernstige brandwonden op. Meestal thuis, meestal door een onge lukje, veroorzaakt door bijvoorbeeld een hete vloeistof. Jaarlijks moeten zo’n 4.000 mensen vanwege brandwonden worden opge nomen in een ziekenhuis. Ze lijden veel pijn en ze houden aan hun verwon dingen vaak ernstige littekens over. De Nederlandse Brandwonden Stich ting probeert het ontstaan van brand wonden en de gevolgen ervan zo veel mogelijk te beperken. Onder meer door het geven van voorlichting over het voorkomen van en het verlenen van directe hulp bij brandwonden. Ook zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor onderzoek naar een nog betere behandeling van brand wonden. Voorts beheert de Neder landse Brandwonden Stichting de Na tionale Huidbank. Donorhuid helpt heel goed bij de behandeling van be paalde brandwonden. Voor haar werkzaamheden is de Ne derlandse Brandwonden Stichting vooral afhankelijk van de inkomsten uit de landelijke collecte, die onder het motto ’’Stel, het is je eigen vel” wordt gehouden in de week van 5 tot en met Dick Bakker is de creatieve motor ach ter Topesa. En zijn lijst van onder scheidingen mag wel zéér indrukwek kend worden genoemd. Zo heeft hij de winnende song van het Eurovisie Song Festival van 1975 gecomponeerd. Hij heeft de Louis Davids prijs gewonnen, één van de hoogste onderscheidingen in de wereld van de Nederlandse lichte Grote kans dus dat in heel wat ge zinnen in Waddinxveen de ko mende maanden gezellig een potje zal worden gekaart. Het benodigde spel zal in ieder geval wel aanwezig zijn, daar zullen de leden van Flyers wel voorzorgen. Heel bijzonder aan dit spel is dat het niet alleen als volwaardig kaart spel gebruikt kan worden (52 kaar ten plus 3 jokers) maar ook kan die nen als een uitgebreid kwartetspel. De gebruikte thema’s zijn: histori sche gebouwen, bekende bedrij ven, sportcomplexen, kerken, scholen enz. AI met al een compleet foto-jour- naal van Waddinxveen. Dit bijzon dere kaart- en kwartetspel zal als geschenk zeker worden gewaar deerd. Het wordt uitgegeven in een eenmalige oplage, waarvan er voor het verschijnen al 500 zijn ver kocht. De prijs van het kaart- en kwartet spel is 7,50, wat neerkomt op nog geen 15 cent per foto en het is ver pakt in een origineel kaartendoosje met op de voorzijde het wapen van Waddinxveen. De achterzijde van dit doosje is verfraaid met een foto van het gemeentehuis. DEN HAAG - Op donderdag 8 no vember neemt de Commissaris van de Koningin mr. S. Patijn, het eerste ex emplaar in ontvangst van de grote Pro- vincie-Atlas van Zuid-Holland. Dit is een uitgave van Wolters-Noordhoff in samenwerking met de Topografische Dienst in Emmen. De Grote Provincie-Atlas bevat alle topografische kaarten 1:25.000 van Zuid-Holland Het zijn de meeste ge detailleerde kaarten die er in kleur van de provincie worden gemaakt. Ze ge ven afzonderlijke huizen weer, slootjes, voetpaden, hekken, windmo lens enzovoort. Topografische kaarten (ook wel ’’staf kaarten” genoemd) zijn - direct of indi rect - de basis voor vrijwel alle andere kaarten. Alleen al dat gegeven maakt de Grote Provincie-Atlas van Zuid- Holland tot een onvergelijkbaar stan daardwerk. Eerder kwamen al de Grote Provincie- Atlassen van Groningen, Friesland, Drenthe, Noord-Holland, Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg uit. Het succes daarvan toonde aan dat de Provincie-Atlas voor een grote groep mensen in een behoefte voorziet: - ’’verkenners” van de natuur om hun heen, zoals fietsers, wandelaars, schaatsers, vissers, enzovoort; - geboren Zuidhollanders die hun ver anderde woonomgeving herkennen; - professionele gebruikers in de meest uiteenlopende disciplines: bestuur ders, dierenartsen, milieubeschermers, onderwijzenden, transporteurs enz. - kaartliefhebbers en vele anderen. De Grote Topografische Atlas van Zuid-Holland telt 144 pagina’s kaarten in de originele zevenkleurendruk. Een overzichtskaart voorin en verwijspijlen langs de paginaranden maken het mo gelijk snel de weg te vinden in de atlas. De duizenden namen die op de kaarten vermeld staan, zijn alle opgenomen in het register. De Grote Provincie-Atlas van Zuid- Holland kost 99,75 en is verkrijgbaar bij de boekhandel, de Topografische Dienst en Wolters-Noordhoff. Japanse afkomst. Op 8 augustus kondigde deze nieuwe president een economisch hervor mingsprogramma af dat door de Perua nen meteen ”de Fuji-shock” gedoopt werd. Doel: een eind maken aan de hy- per-inflatie, die over de laatste 12 maanden meer dan 12000% bedroeg, om zo weer kredietwaardig te worden voor het Internationaal Monetair Fonds en de banken. De ’’Fuji-shock” was zo drastisch en kwam zo hard aan, dat begin septem ber al berichten binnenkwamen over ernstige hongersnood in de sloppenwij ken van Peru. Er wordt geplunderd en gemoord voor voedsel. Vrouwen op het platteland schijnen zelfs hun kinderen mee te geven aan hun onbekende reizigers, in de hoop dat die hun kleintjes wel te eten kunnen geven. Een paar voorbeelden van de op 8 au gustus doorgevoerde prijsverhogingen: meel, rijst en spijsolie werden van de ene op de andere dag 200% duurder; kerosine, de brandstof waarop gekookt wordt, werd 34 x zo duur, electriciteit 18 x zo duur. Als er tenminste stroom is, want Lima kampt met een groot gebrek aan elec triciteit en water als gevolg van de voortdurende aanslagen van de gue- rilla-beweging Lichtend Pad op hoog spanningsmasten, en de aanhoudende droogte in de Andes. In de sloppenwij ken komt (met waterauto’s) eens in de 4 dagen water en wel tussen 4 en 6 uur ’s ochtends. ZEVENHUIZEN - Het herenvolley balteam van Rentokil-ZVH gaat aan staande donderdagavond op weg naar Denemarken om het zaterdag (13.00 uur) op te gaan nemen tegen de Deense kampioen IF Holte. De spelers van ZVH weten al dat dit een zware tegenstander is, want in de oefenperiode speelde ZVH op het in ternationale toumooi van Nordhorn reeds tegen dit team. Met moeite wist de Zevenhuizense formatie van hen te winnen. Maar de kans op winst is aan wezig. ZVH weet zich gesteund door een 40- tal supporters die vrijdagochtend om acht uur met de bus vertrekken en ’s nachts in Kopenhagen zullen arriveren. Voor de thuisblijvers blijft er niet an ders over om af te stemmen op radio Rijnmond, waar Onno Hansum verslag -doet van de verrichtingen aldaar. Louis van Dijk werd geboren in Am sterdam in 1941. Op 7-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste orgellessen. Hij kreeg onder andere les van Piet van Eg- mond. Inl951 liet hij zich inschrijven aan het Koninklijk Conservatorium te Amsterdam. Aanvankelijk was de jazzmuziek taboe voor hem en hield hij zich uitsluitend bezig met de klassieke meesters. Tijdens zijn studie begon Louis zich te verdiepen in de jazz, onder andere door het Modern Jazz Quartet. Hier door ontwikkelde zich al snel een ware jazzmanie. In het begin waren er nog duidelijk invloeden van Oscar Peterson en Bud Powell in zijn spel te bespeu ren, maar al snel ontwikkelde Louis zijn eigen stijl. In 1960 veroverde Louis de tweede prijs op het Jazz Concours te Loos- drecht en een jaar later met zijn trio de eerste prijs in de sector Modern Jazz. De grote doorbraak kwam in 1963. Louis werd benaderd door producer John J. Vis en mocht een plaat opne men op voorwaarde dat ’’Bluesette” erop zou staan. Voor dit album kreeg hij in 1965 een Edison uitgereikt. In hetzelfde jaar slaagde hij Cum Laude aan het Conservatorium met een uit voering van het Piano Concert in G Majeur van Maurice Ravel. Hoewel Louis een klassieke piano-opleiding heeft genoten, is hij altijd druk in de weer geweest met jazzmuziek. Dat be nadrukt nog eens zijn enorme veelzij digheid. Louis heeft in de loop der ja- ren alle denkbare muzikale wegen be wandeld, van pop tot klassiek en zich ontwikkeld tot een all-round pianist wiens stijl duidelijk herkenbaar is ge bleven. Louis maakte vele platen en begeleidde grote artiesten zoals Anita Kerr Sin gers, Coretta King, Stephane Grappel- lini en vele anderen. Zijn Ip’s verschij nen met de regelmaat van de klok en niet alleen in Nederland. Louis maakte onder andere platen met Rogier van Otterloo, Chris Hinze, Thijs van Leer en uiteraard met Pirn Jakobs. Sinds enkele jaren geven Louis van Dijk en Pirn Jakobs avondvullende concerten in de theaters waarbij van ’Bach tot Beatles’ virtuoos vertolkt worden en met een knipoog naar de jazz aan elkaar gespeeld en gepraat worden. Louis over zichzelf: ”Ik ben zeer gelukkig in dit vak doordat ik zo veel soorten muziek naast elkaar kan spelen zodat het een en ander ’fris’ blijft. WADDINXVEEN - Iedere eerste zon dag van de maand - en dat is dus zondag 4 november weer - is er een open atelier tussen 11.00-16.00 uur in ’’Atelier 6e Tocht” aan de Zesde Tochtweg 4. Op de open dag wordt er in een veldo ven ’’ratal” gestookt. Een feest om mee te maken. Ook kan men er deze dag kennis maken met materialen zoals houtskool, conté, Siberisch krijt, acryl, of men kan gaan boetseren met klei, om op deze manier uit te vinden welk materiaal men het prettigst vindt om mee te werken. De door ’’Atelier 6e Tocht” te geven cursussen lopen over 4 zaterdagen of 8 donderdagavonden en zijn zowel voor beginners als voor gevorderden. (Za terdag 75,- per dag incl. materiaal en lunchdonderdag 25,- per avond incl materiaal en koffie). Beginners krijgen de gelegenheid ken nis te maken met het materiaal en de techniek met basis principes als per spectief, compositie en kleur. Belangrijk is het durven. Als men een maal over de drempel heen is, kan de beginnende cursist zich verrassend snel ontwikkelen. Voor de gevorderde is het de stimulans hun persoonlijke vormgeving en visie verder te ontwikkelen. Een groep kan stimulerend zijn en be staat uit maximaal 10 personen per cur sus. Op de laatste dag of avond zal er in een veldoven feestelijk raku worden gestookt. De begeleiding van de teken-schilder- cursus wordt verzorgd door Marius Er- kelens (1938 opleiding aan verschil lende academies van beeldende kun sten afd. monumentale uitdrukkings vormen) en Helly v.d. Spek (1938 op leiding op de school voor keramische vormgeving). WADDINXVEEN - Na het 7-7 gelijk spel in de eerste wedstrijd tegen Wei devogels in Waddinxveen lukte het Korbis-korfbal in de uitwedstrijd een verdiende overwinning te behalen met 3-7. Deze zege was grotendeels toe te schrijven aan het sterke collectief dat in deze wedstrijd aanwezig was. Voor elke bal werd gelopen en de plaatsing was in veel gevallen prima. Het was derhalve voor Korbis één van de betere wedstrijden, ook al omdat de ploeg re vanche wilde voor de mindere wed strijd een week eerder tegen deze te genstander. Overigens leek de eerste speelhelft een getrouwe kopie van die van de eerste wedstrijd. Via Frits Visser kwam Kor bis op een 0-1 voorsprong. In deze fase verschaften de Waddinxveners zich veel goede kansen maar een score zat er vooralsnog niet in. Na 1-1 was het toch weer Korbis dat een licht veldoverwicht via treffers van Pieter Slootweg en Wim Lebbing naar 1-3 wist uit te drukken. Toch kwam Weidevogels van afstand terug (2-3) en met zo’n 10 minuten voor het rustsig- naal kon de score toch weer in even wicht worden gebracht. Gelukkig voor Korbis lukte het Henk Naves vlak voor de pauze een straf- worp te verzilveren en daardoor de voorsprong weer tot twee punten te vergroten. De tweede speelhelft gaf een prima spelend Korbis te zien. In tegenstelling tot de thuiswedstrijd liep men nu niet achter de feiten aan maar hield zelf door keihard te werken het initiatief in handen. Resultaten bleven daardoor niet uit en binnen enkele minuten stond Korbis verdiend op een 2-6 voorsprong door treffers van Miriam de Boer en Jaco Wineke. Hoewel Weidevogels het daarna toch bleef proberen en er in slaagde om wat dichterbij te komen, behield Korbis toch het beste van het spel. Een prima doelpunt door Belinda v.d. Stelt van afstand gescoord betekende 3-7 en de 2 punten waren zeer verdiend binnen gehaald. Door deze zege bezet Korbis I een goede middenmoot-positie in de eerste klasse van de korfbalcompetitie. Komende zaterdag om 15.30 uur vindt het laatst veldtreffen plaats, thuis tegen Spirit uit Vlaardingen. Een spectacu laire wedstrijd aan de Dreef behoort zeker tot de mogelijkheden. De meisjes C-jeugd en de jongens B- jeugd van ZVH spelen tegen Ouder kerk a/d Ussl in de sporthal De Drie Maanen. De meisjes komen dan tegen Radius, Ridderveld en Futora uit. De jongens spelen tegen Netwerk, Molen wiek ’74 en Velo. Aanvang wedstrijden 9.30 uur. De meisjes B-jeugd en jongens A- 'jeugd spelen in sporthal De Hil te Bent huizen, aanvang 9.30 uur. De meisjes zullen het opnemen tegen Sliedrecht -Sport, Onderlinge Lekkerkerk, Net werk en Alexandria ’66 een sterke pou le. Bij de jongens zijn Zovoc, Ridder veld en Radius de tegenstanders. De meisjes A-jeugd en de jongens C zullen kun kwaliteiten in de Margriet ^sporthal te Schiedam vertonen. Ook deze wedstrijden beginnen om 9.30 juur. De tegenstanders van de meisjes A zijn Ekspalvo, Super Spanning 220, Ridderveld en Alexandria ’66. De jon gens C ontmoeten Ridderveld, Ekspal- vo, Radius en Alexandria ’66. muziek. Hij heeft vier Edisons gekre gen voor zijn platen. En hij heeft di verse prijzen gewonnen voor de mu ziek die hij heeft geschreven voor tele- visie-commercials Dick Bakker heeft voor zeer vele me dia gewerkt, waaronder uiteraard tele visie en radio. Maar hij heeft ook de muziek gecomponeerd, gearrangeerd en gedirigeerd voor de ’Holland Hap pening’ produktie een grootschalige audiovisuele presentatie die in Amster dam werd vertoond; voor ’Philips Ex pertise World Wide’ en ’Philips Pus hing the Limits’, dat de Prix d’Amster dam en de bronzen en zilveren Award op het Internationale filmfestival van New York heeft gewonnen; hij heeft de muziek gecomponeerd en de plaat ge produceerd voor ’Thanks for the Hun dred Million’ om de produktie van 100 miljoen Philips televisietoestellen te vieren; hij was verantwoordelijk voor de muziek voor ’Belgium on the move’ en ’Discover Brazil’, een enorm spek takel voor de Belgische en Braziliaanse overheid, waar 360° projectie bij om de hoek kwam kijken; en hij heeft de mu ziek geschreven en geproduceerd voor de KLM-film ’First in the air’, die in september 1985 zijn premiere beleef de. Met Louis van Dijk maakte hij de succesvolle CD ’’Musica di Gloria”. Dit bedraggroot 60.000,-is bestemd voor het door Waddinxveen gesteunde werkgelegenheidsproject in Lima. Liesbeth van der Hoogte werkte vele jaren in Peru. Zij zal, na de pauze, een en ander vertellen over de situatie in Peru en over het projekt. Vóór de pauze spreekt minister drs. J. Pronk van Ontwikkelingssamenwer king, over zijn beleidsnota ”Een we reld van verschil”. klanten ook geen geld meer hebben. Al het geld is nodig voor voedsel. De acute noodtoestand onder de armen is zo groot, omdat de regering, in tegen stelling tot de verkiezingsbelofte, to taal geen compensatie biedt. Ook de gaarkeukens, die de mensen hun enige maaltijd per dag moeten bieden, zijn nu volledig afhankelijk geworden van buitenlandse noodhulp. Het ”vaso de leche plan” (1 glas melk per dag voor elk kind) is stopgezet. On der de kinderen neemt ondervoeding hand over hand toe. 30% Van de kin deren lijdt momenteel al aan t.b.c. De buitenlandse hulporganisaties heb ben de noodhulp aan Peru al meer dan verdubbeld, maar dat is nog lang niet voldoende om de dreigende grote hon gersnood te voorkomen. De Peruaanse econoom Javier Iguiniz richtte onlangs een dringende oproep tot de rijke landen: ”Het buitenland moet nu hulpgoederen naar Peru stu ren. Niet per schip, maar per vliegtuig. Nu! Over de recente situatie in heel Peru is volgens de Kerngroep weinig opwek kends te vertellen. Sinds eind juli heeft Peru een nieuwe president: Alberto Fujimori, een 48-jarige Peruaan van De aanslag op koopkracht van de Pe ruanen ging voor de meeste bewoners van de sloppenwijken in Lima gepaard met het vrijwel geheel wegvallen van hun inkomen, doordat de straathandel, waarvan miljoenen mensen in de Li- meense sloppenwijken leefden, stil is komen te liggen, omdat hun vroegere WADDINXVEEN - De jaarlijkse on derlinge wedstrijden van TOOS- gymnastiek vinden aanstaande zater dag 3 november plaats in de sporthal ”de Sniep”. Om 10.00 uur beginnen de leden van de keurgroepen en de adspiranten en da mes van de recreatieafdeling aan de ochtendwedstrijd Na afloop van deze ochtendwedstrijd zal om 12.30 uur de prijsuitreiking plaats vinden en zullen tevens de Jaco- beker, de Rupke-trofee en de Bonte- bal-beker worden uitgereikt. ’s Middags om 13.30 uur zijn de jeugd leden tot en met 12 jaar aan de beurt. Alle ouders en andere belangstellen den zijn natuurlijk welkom bij zowel de ochtend- als de middagwedstrijd. De toegang is gratis. Om 15.30 uur zullen er twee demon straties gegeven worden in het teken van de Gymnaestrada 1991 te Amster dam. Er wordt door 30 leden van TOOS deelgenomen aan dit wereld- spektakel waarbij 25.000 gymnasten uit 30 landen demonstraties'zullen gaan geven. F WADDINXVEEN - Sportwethou der Paul van Schie (CDA) krijgt dinsdagmiddag 6 november van Flyers-basketbal het kaart- en kwartetspel van Waddinxveen uit gereikt. Het kwartetspel is in een oplage van 1.500 exemplaren gemaakt en zal ter verkoop aan de Waddinxve ners worden aangeboden. De op brengst is bedoeld om het jeugdbe leid van de vereniging te stimule ren. Het kaart- en kwartetspel van Flyers bestaat uit 55 kaarten en telt 13 thema’s. De prijs bedraagt 7,50. voor project WADDINXVEEN - Op de woensdagavond 14 november om acht uur in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis te houden openbare avond van de 15-jarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen zal wethouder Paul van Schie (CDA) de Waddinxveense bij drage voor het bedrijfsproject in de Peruaanse hoofdstad Lima overhan digen aan Liesbeth van der Hoogte van NOVIB.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17