Reünie Groen van Prinstererschool Open dag een succes Met Parijse allures? WIE kan mij helpen met wis.- nat.- evt. scheikunde? Facelift Boskoop voor 12 miljoen Start van Boskoop Centrum Plan Koffiebar Burgemeester metselt steen bij Baas BV Reünie Immanuël- kerk Schifferling boulewinnaar Reisavond Rabobank in Gouda Vangst HSW redelijk Kandidaat- notaris bij de ANBO TV-kijken i besproken bij Paulusschool Zilver bij Tang Soo Do Voor een persoonlijk advies Veranderingen Voorvechter Uniek Schade aan uw auto vereist deskundige iW reparatie. |F0C*fl Reacties Vier delen Jeugd Media VIVEENASSURANTIEN El1'?? Pagina 21 Astrid Kooy Tel. 01727 - 1470Q GLASBEEK Wl N Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 oktober 1990 der Linden metselt samen met de anderhalf jaar J tfTTTtt WADDINXVEEN - Meer dan 250 oud-leerlingen en overige belangstel lenden kwamen naar de reünie van hun Groen van Prinstererschool. De reünie werd gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de school. WADDINXVEEN - De open dag van notariskantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen is een succes geworden. Tientallen plaatsgenoten kwamen langs. De reünisten werden verwelkomd met een feestelijke, groene jubilieumkrant, waarin onder andere interviews met leerkrachten, brieven van oud-leerlin gen, het Groen van Prinstererlied, leuke anekdotes, een puzzel, foto’s te vinden zijn. Veel moeite werd gedaan om de oud- leerlingen bij hun vroegere klasgeno ten samen te brengen. Vele dierbare herinneringen werden daarbij opge haald. Tijdens de reünie werd een uitgebreide diaserie van oude klasse foto’s gepre senteerd. In een lokaal waren vele kostbare documenten en fotomateriaal over afgelopen 25 jaar tentoongesteld. Onder dit materiaal alle jaarboeken met lijsten van leerlingen, foto’s, brie ven, kranteknipsels e.d. Vele klassen maakten van de gelegen heid gebruik om een klassefoto van hen te laten maken. Deze foto’s zullen aan alle klasgenoten kosteloos worden toe gezonden. Direkt bij het begin van de reunie, 14.00 uur, was de aanloop al enorm. De school, die na een recent uitgevoerde opknapbeurt er weer piek fijn uitziet, was dan ook al gauw goed gevuld. De heer Dijkhuizen, sinds 1972 direc teur van de Groen van Prinsterer school, vertelde welke veranderingen zich op de basisschool gedurende de af gelopen 25 jaar hebben voltrokken. WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag is de "eerste” steen gelegd van het nieuwe kantoorpand voor de Baas Bedrijven aan de Wilhelmina- kade in Waddinxveen. De handeling werd verricht door burgemeester C.M. van der Lin den. Hij werd hierbij geholpen door de anderhalf jaar oude Nick Baas, de kleinzoon van de heer J. Baas (president directeur Baas Holding). De nieuwbouw is naar verwachting half februari 1991 gereed. De be langrijkste reden voor de uitbrei ding is de sterke groei van de Baas Bedrijven waardoor de bestaande kantoorruimte te klein is gewor den. In het drie verdiepingen hoge pand zullen de directie en een aantal cen trale diensten hun intrek nemen. Het totale kantooroppervlak be draagt 1900 m2. Naast Baas Holding en Baas Be heer zijn de volgende Baas bedrij ven in Waddinxveen gevestigd: het aannemingsbedrijf J. Baas, Baga- co, J. Baas Telecom, H. Baas Ka- belwerken, Standaard Montage, Schoonderwoert, Optical Systems en Ingenieursbureau Coenecoop. Andere vestigingen zijn J. Baas Haarlem en H. Baas Dokkum. i Dijkzicht 52 2771 SG Boskoop Telefoon 01727-15942 on- van ZEVENHUIZEN - In het Hervormde Centrum aan de Dorpstraat in Zeven huizen wordt vrijdagavond 2 november om acht uur door koffiebar ’t Praathuis de film ’’Consider it all joy” gedraaid. ”Is het ideaal van de wereld om ons heen, van rijkdom, geluk en voorspoed ons grootste doel?”. Deze nieuwe film geeft daar een antwoord op. Iedereen van 15 jaar en ouder is van harte wel kom. Burgemeester C.M. van oude Nick Baas aan de nieuwbouw van Baas Bedrijven aan de Wilhelmina- kade. Deze zomer was wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) present bij het bereiken van het hoogste punt van dit complex van Waddinxveens grootste werkgever, waar zo 100 nieuwe mensen in dienst kunnen treden. (Foto: Sjaak Noteboom). er gekozen worden voor een grootscha lige aanpak. Bovendien waren er nu kansen om tal van problemen die in dit gebied waren blijven liggen aan te pakken. Daarom stelde de gemeente Boskoop de eis dat er niet alleen een grote supermarkt moest komen, maar daarbij ook andere winkels. Daarbij zou dan in één klap de oostkant van de Koninginneweg be trokken moeten worden. Ook moest er gezocht worden naar een verbinding Bootstraat - Koninginne weg en verder moesten verkeerstechni sche zaken, oversteek Zijde en par keerplaatsen, opgelost worden. Daar naast moest er aandacht geschonken worden aan de panden langs de Zijde. Om ongeveer 15.00 uur werd de reünie geopend door de heer Roseboom, voorzitter van het Protestants Christe lijk Onderwijs (PCO) in Waddinxveen. Hij schetste Groen van Prinsterer als de grote voorvechter van het protes tants christelijk onderwijs. De heer Roseboom plaatste een kritische noot bij het gemeentebeleid inzake ander staligen. Volgens hem wordt geen duidelijk be leid gevoerd. ’’Anderstaligen worden in verband gebracht met onderwijs, maar hoe zit het met het huisvestings beleid, spreidingsbeleid, werkgelegen heid t.a.v. anderstaligen? Het ene kan niet losgezien worden van het andere. Helaas was niemand van het uitgeno digd gemeentebestuur aanwezig om hierop te reageren. De snelheid waarmee het Boskoop Centrum plan ontwikkeld is en uitge voerd kan gaan worden, is zonder meer uniek te noemen. In de zomer van 1989 werd bekend dat garagebedrijf Hooft- man uit Boskoop zou vertrekken en dat een grote supermarkt interesse had om daar een winkel neer te zetten. De ge meente Boskoop schakelde een stede- bouwkundig bureau in. Na onderzoek van dit bureau bleek dat enkel een supermarkt bouwen een slechte aanpak voor dat gebied was. Er was behoefte aan uitbreiding van het winkelbestand in Boskoop, dus moest WADDINXVEEN/BOSKOOP - Volgende week dinsdag 6 november zal drs. J.J. Spros, burgemeester van Boskoop, de officiële paal slaan voor het Boskoop Centrum Plan. Dit betekent het startschot voor de bouw van een aantal winkels en woningen, maar - en dat is belangrijker - ook het be gin van een project waardoor het centrum van Boskoop een enorme face lift krijgt. Tegelijk met de realisatie van het Boskoop Centrum Pan zal de infrastructuur in het dorpscentrum-worden aangepakt. Dit alles gebeurt op de Hooftman-kavel, genoemd naar het bedrijf dat naar Coenecoop in Waddinxveen verhuisde. z'y K Broek) en 28 woningwetwoningen voor woningbouwvereniging Patrimonium voor 50-plussers. De 2e fase omvat de bouw van winkels (Van der Loo, Bruna/Jongejan) aan de oostkant Koninginneweg. Ook aan bouw hotelrestaurant De Landbouw, alsmede de wandelpassage (doorsteek) naar de Bootstraat. Boven de winkels worden acht koopappartementen ge bouwd. De 3e fase omvat de bouw van de Apo theek Boskoop met daarboven kan toorruimte. Realisering in- en uitrit vanaf het parkeerterrein in middenge bied naar de Zijde. De 4e fase omvat nog in ontwikkeling de bestemming Hooftmanshowroom en het Warenhuis. In 1990 is al veel werk verzet. De grond is schoongemaakt, enkele panden zijn al gesloopt en de grond waarop fase 1 gerealiseerd wordt is bouwrijp ge maakt. Oplevering fase 1 zal zijn om streeks oktober 1991 Het streven is er op gericht om ook fase 2 - met de doorsteek naar de Bootstraat - en van fase 3, de Apotheek Boskoop, gelijktijdig op te leveren. In het Bos koop Centrum Plan zijn ruim 100 par keerplaatsen opgenomen. Het plan, dat circa 12 miljoen gulden gaat kosten, wordt gerealiseerd door het projektontwikkelingsbureau V.O.F. Boskoop Centrum Plan. Dit is een samenwerkingsverband van Op tima Projecten b.v. Zwijndrecht en Verweij Projekten b.v. Boskoop. De bouw gebeurt door bouw- en aan nemingsbedrijf J. W. Verweij uit .Boskoop. De gemeente Boskoop draagt 250.000 gulden bij uit het fonds Stads- en dorpsvernieuwing. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkacfe 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADD1NXVEEN/GOUDA - Maan dagavond 19 november vindt er een Reisinformatieavond over ’’Verre Rei zen” plaats in de Goudse Schouwburg te Gouda. Er wordt een dia-show ge presenteerd - over 9 computer ge stuurde projectoren - waarin een beeld gegeven wordt over o.a. de vakantiebe stemmingen Florida, Mexico, Kenia, Maleisië, Thailand en Indonesië. Het avondvullende programma begint om 20.00 uur. De belangstelling voor verre reizen neemt gestaag toe. Het aanbod van verre vakanties is eveneens veel groter, nu er op veel bestemmingen charter vluchten worden uitgevoerd. Een strandvakantie in bijvoorbeeld Phuket i (Thailand) of Cancun (Mexico) wordt deze winter aangeboden voor zeer aan trekkelijke prijzen. Deze ontwikkeling is voor de Rabo- banken uit de Kring Rijn en Gouwe aanleiding geweest een reisinformatie avond over Verre Reizen te organise ren in samenwerking met Hotelplan en Martinair. Een presentatrice van Hotelplan geeft de bezoeker praktische informatie over de bestemmingen en belicht de diverse reismogelij kheden De toegangsprijs voor deze informatie avond bedraagt 4,50 per persoon in clusief een kopje koffie. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de Rabobanken uit de kring Rijn en Gouwe. Het keurig in een rij naast de banken staan is er niet meer bij. Ook de school gaat met de eisen van de tijd mee. Echter de persoonlijke aan dacht voor de leerling blijft onveran derd nodig. Het schoolgebouw is ook duidelijk veranderd en ziet er nu fris en vrolijk uit. ”In zo’n omgeving is het een plezier te werken en we hopen dat nog lang vol te houden”. De heer Dijkhuizen greep deze gele genheid aan om twee leerkrachten, juf Wilders en juf Van Dienst (sinds vorig jaar geeft zij op een andere school in Waddinxveen les) in de bloemen te zet ten, aangezien zij beiden per 1 oktober 25 j aar in het onderwij s werkzaam zij n Uit de reacties van de reünisten, die zij in een bij de uitgang neergelegd reac- tieboek kwijt konden, bleek dat men het erg gezellig en leuk gevonden heeft. Veel waardering was er voor de organi satie van deze reunie, de jubileumkrant en de mogelijkheid om oud-klasgeno- ten te ontmoeten en herinneringen op te halen. Tijdens het begrotingsdebat sprak D’óóraadslid Wim de Wit over wellicht een winkelhart in Waddinxveen met Pa rijse allures, daarmee doelend op het bezoek dat leden van B. en W. en ambtenaren hebben gebracht aan Noord- Frankrijk. Onze tekenaar Elias (Lies van Straalen) maakte er een cartoon van. Niet alles in het Boskoop Centrum Plan staat overigens nog vast. Het plan valt uiteen in vier delen of beter gezegd vier fasen. Er wordt naar gestreefd om tege lijk met de oplevering van fase 1 ook fase 2 en één project uit fase 3 op te le veren. De le fase omvat de bouw van winkels (A.H Decorette Romijn, Scheerder, Groenendijk, De Vlaam, Van den Hoewel het thema van de dag ’’samen- levingsregelingen en huwelijksvoor waarden” was, hadden de vragen vooral betrekking op erfrecht en het opstellen van een testament. Ook schenkingen van ouders aan kinderen kwam ter sprake. Een woordvoerster van de Notariële Broederschap vond het opvallend dat juist in dorpen en steden waar geen sa menlevers werden verwacht, veel vra gen kwamen over samenlevingscon tracten. Samenwoners en gehuwden zijn onvol doende op de hoogte van mogelijke re gelingen. Dit blijkt uit een onderzoek dat bureau Inter/View verrichtte onder ruim dertienhonderd gehuwden en sa menwonenden. Slechts 15 procent van de ondervraagde gehuwden is op huwe lijkse voorwaarden getrouwd en 27 procent van de samenwoners heeft een samenlevingscontract. De keuze om niets te ’regelen’ blijkt over het alge meen geen bewuste keuze te zijn. Re den voor het notariaat om via een voor- lichtingsactie het publiek kennis te la ten nemen van de mogelijkheden. Waarom is het nu zo belangrijk om bij voorbeeld een samenlevingscontract te laten opstellen? Omdat er voor samen woners wettelijk niets specifieks is ge regeld. De bedoeling van samenwoners is om de relatie voor een lange tijd in stand te houden. De afspraken die zij maken moeten daarom lang meekun nen. Het is verstandig om met name de financiële en juridische afspraken in een samenlevingscontract vast te leg gen. Daarmee kun je voorkomen dat de ander na verloop van tijd niet meer weet (of zegt niet meer te weten) wat er afgesproken is. Bij het vastleggen van afspraken kun je onder andere denken aan een huurcon tract dat je samen ondertekent zodat je ook samen huurder bent van een huis, aan wat er met de inboedel als één van de twee samenwoners komt te overlij den, aan de verdeling van de kosten van de huishouding, maar ook het laten opstellen van een testament. Bij samenwoners moet overigens niet alleen aan man/vrouw-paren worden gedacht. Ook homoseksuele paren, sa menwonende ouderen (kinderen die ouders verzorgen, ongehuwde broers en zussen) horen hierbij. Juist in een grote stad als Rotterdam zijn er ver houdingsgewijs veel meer samenwo nenden dan in kleinere plaatsen. Migranten moeten ook de weg naar de notaris leren vinden. Zij blijken vaak niet op de hoogte te zijn van de moge lijkheden om allerlei zaken vast te laten leggen. Achteraf ontdekken zij dan dat het in Nederland anders geregeld moet worden dan in hun geboorteland. Door opnieuw een (ruime) overwin ning, ditmaal 4-0 tegen Jodan Boys heeft het Al-elftal van Be Fair-voetbal zich vastgezet op een derde plaats, maar dat het daar niet bij behoef) te blijven werd afgelopen zaterdag in een snelle en tephnisch goed gespeelde wedstrijd duidelijk. E,en fors verlies voor £2 9-1 bij Nieuwerkerk. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft een voorlichtingsmiddag over het werk van de notaris georganiseerd op maandagmiddag 5 november om 14.00 uur in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. Op deze middag zal mr. J. A.M. Koek, kandidaat-notaris bij het notariskan toor J. in ’t Hol te Waddinxveen, een uitleg geven over het werk van de nota ris. De middag is gratis toegankelijk voor alle ouderen. Aan de orde zullen de volgende onder werpen komen: het testament, het tes tament op de langstlevende, codicil, schenkingen, successierecht, verkla ring van erfrecht etc. Het is voor velen vaak een probleem hoe zij moeten handelen in verband met hun nalatenschap. Men wil vooraf de nalatenschap verdelen over de erf genamen teneinde onaangenaamheden te voorkomen; men wil de partner zo beschermd mogelijk achterlaten; men wil bepaalde zaken aan met name ge noemde personen nalaten etc. Deze problematiek hoopt mr. Koek duide lijk te makgn. BE FA|R~ Op de Zijde in Boskoop zullen voorzie ningen komen, waardoor het verkeer ’’gedwongen” wordt langzamer te rij den. De Koninginneweg zal eenrich tingsverkeer gaan krijgen, terwijl er veel aandacht zal worden besteed om van deze weg een wandelgebied te ma ken. Alle in dit gebied te bouwen win kels hebben hun entree op de Konin ginneweg. Maar dat is niet alles, de Koninginne weg krijgt ook een verbinding door middel van een wandelpassage met de Bootstraat. In feite betekent dit dat het rondlopen in het centrum van Boskoop vergemakkelijkt wordt. Ook de over steek van Koninginneweg naar de BC- straat zal met de verkeersmaatregelen en het aanbrengen van ruime zebrapa den minder moeilijk gaan worden. WADDINXVEEN - Taco Schram en Ivo Moerman hebben zilver behaald bij de Nederlandse Kampioenschappen Tang Soo Do, die jaarlijks in de sport hal Olympus te Zoetermeer gehouden worden. In een goed gevulde sporthal, waar on geveer 150 deelnemers ingeschreven stonden, heerste een goede sfeer Jbij zowel het publiek als de deelnemérs. Voor dit Nationaal Kampioenschap lie ten Taco Schram en Ivo Moerman zien, dat het Tang Soo Do in Waddinxveen op een hoog niveau staat. Hetgeen blijkt uit de verdiende zilveren me daille die beide heren op hun naam schreven. Tang Soo Do, om volledig te zijn, ook wel Koreaans karate genoemd, is in de eerste plaats een vorm van gevechts kunst, en pas op de tweede plaats een tak van sport. Het is qua kunst een be zigheid die zowel lichamelijk als geestelijk opbouwend is. In geestelijk opzicht schenkt Tang Soo Do zelfver trouwen en zelfbeheersing. Gezien het feit, dat Tang Soo Do een zuivere gevechtsmethode is en in prin cipe alles is toegestaan, hetgeen nódig zou kunnen zijn als zelfbescherming, is Tang Soo Do als sport niet uitvoerbaar. Om toch als sport te worden gerang schikt, is er een alternatief gevonden, namelijk het non-contact-systeem. Dit houdt in dat de beoefenaar over een dusdanige vaardigheid en techni sche controle beschikt, dat men schérp en hard vlak voor het doel (lichaam van tegenstander) kan stoppen. Het bewust net niet raken is overigens moeilijker dan bewust raken. Belangstellenden in Tang Soo Do kun nen iedere dinsdag en vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur terecht in de gymzaal aan de Staringlaan 18, te Wad dinxveen of telefonisch bij J. van der Schee, 5e Dan, 01827-4341 of Th. P. Salm, 6e Dan, 010-4671279. WADDINXVEEN - In de tweede wedstrijd van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen voor de wintercom petitie werd er zaterdag gevist in de Zaan. De vangst was er niet naar ver wachting, al werd er toch nog wel aar dig vis gevangen. Als eerste vijf eindigden: 1. J. Verhoef (6510 gr), 2. P. Grootendorst (5120gr), 3. A. van Leeuwen (4960 gr), 4. H. de Haan (4400 gr) en 5. L. Pouwer (2920 gr)- WADDINXVEEN - Vorige week woendagavond heeft de oudervereni ging van de rooms-katholieke St. Pau lusschool aan de Jacob Catslaan haar algemene jaarvergadering gehouden. De voorzitter memoreerde dat na een zeer druk jubileumjaar dit een wat rus tiger jaar was. Toch waren er weer veel activiteiten en ook veel hulp van de-ou ders. Ook dit jaar heerste er een fijne sfeer op school door de goede verstand houding tussen het team en de ouders. Aan het einde van het schooljaar is er door het bestuur van de oudervereni ging een begin gemaakt met het naden ken over diverse vormen van ouderpar ticipatie met als doel de hiermee sa menhangende activiteiten op hun waarde voor het onderwijs aan de kin deren te toetsen. Het financieel verslag werd goedge keurd en de vergadering ging ermeeak- koord dat dit jaar een deel van de Ou derbijdrage wordt besteed aan het computeronderwij s Vier leden van de oudervereniging tra den dit jaar af maar gelukkig zijn er weer voldoende ouders bereid gevon den om zitting te nemen in het bestuur van de oudervereniging. Na de vergadering werd het woord ge geven aan de heer G. v.d. Weijden die een lezing hield over het onderworp ’’Kind en Media”. De heer Van der Weijden is medewerker van de Stich ting ’’Krant in de klas”. Op een zeer boeiende en amusante wijze vertelde hij de aanwezigen het een en ander over de media, waaronder verstaan wordt radio, televisie, kranten en tijdschriften. Van de kinderen van 6-12 jaar kijken gemiddeld 90% een of meer uur per dag tv. Ze kijken het liefst naar teken films en de reclame. Van de 11-12-jari- gen leest 70% regelmatig de krant, waaronder ook de sportpagina. De heer Van der Weijden probeerde de bezorgdheid van de ouders voor het tv-kijken te verminderen. Er is name lijk niet bewezen dat het slecht is vpor de kinderen, hoewel sommigen minjier geconcentreerd kunnen worden door de vele en snelle beelden op de tv. Kinderen kijken niet alleen passief) in verschillende programma’s komen Ac tuele en brandende kwesties aan de'or- de, bijvoorbeeld kindermishandeling, incest etc. Kinderen kunnen dus dok wijzer worden het het tv-kijken. De aanwezige ouders konden tijdens deze lezing hun vragen en op- of aan merkingen kwijt. De heer Van der Weijden hield de ouders voor om zelf het goede voorbeeld te geven en er dan maar het beste van te hopen en besloot daarmee deze zeer geanimeerde avond. WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de hervormde Immanuelkerk Ge meente wordt een reünie gehouden van en voor (oud) gemeenteleden op zaterdag 17 november van 15.30 uur tot ongeveer 20.30 uur in de Im- manuëlkerk. Voor deelname (inch maaltijd) moet men 15,- p.p. storten op bankrekeningnr. 36.68.20.678 (Rabo-bank Waddinxveen t.n.v. Herdenking-Immanuëlkerk), der duidelijke vermelding naam deelnemer(s). Voor nadere informatie kan men bellen naar A. Vis (tel. 01828- 14283). WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag vond bij de jeu de boulesver- eniging Waddinxveen de prijsuitrei king plaats van de tete a tete zomer competitie. De eerste prijs werd behaald door Nor bert Schifferling. Hij won 23 van de 25 wedstrijden. De tweede prijs werd ge wonnen door Nel de Lange met 22 van de 25. Derde werd Martin Roos met 22 gespeelde wedstrijden waarvan hij er 16 wist te winnen. De zomercompetitie werd een als rode draad gedurende 12 weken gespeeld. Men kon zelf bepalen wanneer men te gen een tegenstander wilde spelen. Er werd gespeeld met vier boules. Maandag 26 november wordt het Sin- terklaastournooi gehouden. Op dit mo ment hebben al 56 leden ingeschreven. BE FAIR

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21