1 Wondere wereld van halfpipes, ollies, airs en front side kicktums op diverse lokaties .11 r w Pagina 25 Een skater maakt een boneless van 180 graden. Zijn vertrekpunt daarvoor was het muurtje bij de hoofdvestiging Op de halfpipebaan bij de Dreef maakt een rollerskater een air. Dat is een luchtsprong van 18f) graden. Bij het winkelcentrum Groensvoorde wordt door een skater een ollie ge- JAN BINNENDIJK Een skater in een air op de particuliere baan bij de Tuinbouwweg. 1 van de Rabobank aan de Kerkweg-Oost. maakt vanaf de voet van het kunstwerk bij het filiaal van de Rabobank. een gemëtseTdê plan- Y Mjll Op de skateboardbaan bij de Dreef is een jonge skater bezig met het ma ken van een handstand op de coping. Op het parkeerterrein Groensvoorde, vlak bij de uitgang tegenover de Ontmoetingskerk, wordt door een skater een ollie gemaakt. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 oktober 1990 Bij de Rabobank aan de Kerkweg-Oost maken twee skaters een ollie van de trap af. Bij de Groensvoorde maakt een skater een ollie van tenbank. Twee skaters maken op het parkeerterrein achter de Rabobank aan de Kerkweg-Oost een one-footed ollie. WADDINXVEEN Waddinxveen is een dorp vol skaters. Het lijkt wel of na de inge bruikname van de half pipebaan aan de Dreef, een initiatief van de ge meente Waddinxveen, op veel meer plaatsen met de schaatsplank aan de slag wordt gegaan voor ’’ollies” en hoe ook al die andere sprongen maar mogen heten. Voor het Weekblad voor Waddinxveen ging ska ter Jan Binnendijk met een fototoestel op pad om voor het Weekblad voor Waddinxveen een reeks foto’s te maken, die duidelijk laten zien dat het dorp aan de Gouwe - een saai dorp volgens PvdA-raadslid Charles Wijnen in de ge meenteraadsvergade ring van vorige week - een skating-gemeente aan het worden is. Jan Binnendijk (19) van de De Genestetlaan maakte dus in de afgelo pen weken een serie fo to’s van skaters in actie op diverse plaatsen in Waddinxveen. Naast de door de gemeente aan gelegde half-pipebaan bij het voormalige woonwagencentrum aan de Dreef zocht hij de skaters ook op een aan tal andere plaatsen op. Er zijn in Waddinxveen een drietal plaatsen waar geregeld te vinden zijn. In dit Gouwedorp kan het aantal geregelde ska ters, voo.rzien van een professionele uitrusting, geschat worden op en kele tientallen. De ska teboardsport op zich kent natuurlijk een veel grotere aanhang. Jan Binnendijk vervult nu zijn militaire dienst plicht bij het Wapen der Genie van de Konink- lijke Landmacht in ’s- Hertogenbosch. Hij is oud-leerling van de MTS in Gouda. De 19-jarige fotograaf Jan Binnendijk (De Genestetlaan) van deze bij zondere skateboard-fotoserie in actie op de halfpipebaan aan de Dreef. Hij maakt een frontside kickturn. W J I j 0 - V SKATING IN WADDINXVEEN tl i X

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25