GEMEENTE WADDINXVEEN Betere Nieuwe kinder - verkeersles zegels helpt Goede zorg tehuis Monet 1RTW-RADIO= e 22.000 HINDERWET MIE TENTOONSTELLING 150 JAAR ZUIDPLASPOLDER IN WADDINXVEEN SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN BEKENDMAKING VERZOEK OM VRIJSTELLING BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN Goed resultaat Veel aandacht AFSCHEIDSBIJEENKOMST VOOR DE HEER DE WINKEL BEKENDMAKING ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN ’’OMLEIDINGSWEG BRUGWEG” TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN i Monet geeft een shawl cadeau. Bij aankoop van f 100,= of meer uit de Monet-collectie krijgt u een shawl van uitstekende kwaliteit met een zeer exclusief design cadeau. Deze shawl is speciaal voor Monet ontworpen. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 UW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 ZATERDAG Elk heel uur nieuwsberichten. leerlingen - overwegend van het 8ste leerjaar - hebben deelgenomen. ZONDAG 4 NOVEMBER 1990 BOUWPERCEEL: Noordeinde 9a De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-Ieden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Deze aanbieding is geldig van 3 november tot en met 17 november 1990. Wij kunnen slechts één shawl per persoon verstrekken, zolang de voorraad strekt. BOSKOOP - Met ingang van woensdag 7 november zijn de nieuwe kinderpost zegels te koop. In het Postkantoor worden niet alleen velletjes kinderzegels verkocht, maar ook de complete serie, eerste dag-en- veloppen, een postzegelmapje en een uitgebreide collectie wenskaarten. De zegels lopen in waarde uiteen van 55 (plus 25) cent, 65 (plus 35) cent en 75 (plus 35) cent. Het thema van de zegels is ditjaar ’Kind en hobby’. Op de zegels zijn drie hob by’s uitgebeeld: verzamelen, compute ren en sporten. Hobby’s en andere vor men van vrije tijdsbesteding zijn voor kinderen erg belangrijk in hun ontwik keling. Maar niet alle kinderen krijgen daar alle gelegenheid voor. Kinderen in de derde wereld landen moeten al vaak jong werken en hebben geen tijd om te spelen. Kinderen in sloppenwijken heb ben geen ruimte om te spelen en kinde ren in Nederlandse achterstandswijken moeten vaak de goede voorzieningen ontberen. De directie van C.P. Broer B.V. voor een inrichting ten behoeve van opslag van bakkerijgrondstoffen en produktie van droge mixen op het perceel Coenecoop 27. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 1 november tot 15 november 1990 ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren. Industrie en Handelsonderneming H. Vermulm Zn. voor een in richting ten behoeve van opslag en distributie van (klein)meubelen op het perceel Coenecoop 23; Remservice ’’Reeuwijk” voor een werkplaats annex verkoop auto- accessoires op het perceel Bloemendaalseweg 4a; Van Mecklenburg Schwerinlaan 22 Mina Druckerhoeve 20 De Visserhoeve 5 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 20.00-21.00 uur - Khabar Oua Nag- ham. Informatief programma voor ethnische minderheden in Wad dinxveen. Presentatie: Hamid Mes- kine. 14433 14433 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Ben Eevertse. c, Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 oktober 1990 Het wordt nu echt herfst. Bescherm uw huid tegen het gure weer. Maak een afspraak met de natuurlijke verzorgingspro- dukten van D.S.D. Mineral Skin Care Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12611/89, 901/90, 238/90 en 4342/90. Vanaf maandag 5 november tot en met vrijdag 10 november 1990 is de tentoonstelling ”150 jaar Zuidplaspolder” te bezichtigen in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen. aantal fouten per leerling van 0,81 tot 2,93. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. NEW YORK LONDON PARIS Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. -prog ramma- I Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 9.45-12.00 uur - Kerkuitzending. Een uitzending door de Gerefor meerde Kerk. In het voorpro gramma muziek. De dienst begint om 9.30 uur. IN het naprogramma, ongeveer om 10.45 uur, een inter view met ds. J. de Moor, gerefor meerd predikant. Hij vertelt onder andere over zijn boek ’’Gods macht en liefde: probleem? of uitda ging!”. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Het verzoek om vrijstelling te verlenen kan slechts worden ingewil ligd nadat daartoe vooraf een verklaring van geen bezwaar is ont vangen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 22 oktober 1990 be sloten de beslissing omtrent het verlenen van vrijstelling aan zich te houden en de procedure te starten, die zal moeten leiden tot het raadsbesluit omtrent het al dan niet aanvragen van bovenge noemde verklaring van geen bezwaar. Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan wordt door Schieland een boekje uitgegeven, waarin deze anderhalve eeuw op boeiende wijze wordt beschreven. De prijs van het boekje bedraagt 7,50. Het is verkrijgbaar op het gemeentehuis. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Brandwonden Stichting vergunning ver leend voor een collecte in de periode 5 t/m 11 november 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een klein gezinsvervangend tehuis (GVT) voor verstandelijk gehandicapten van twaalf plaatsen kan kwalita tief goede zorg bieden. Zo’n tehuis moet dan wèl zijn ondergebracht in een groter organisatorisch verband Verleende bouwvergunningen doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis- zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvragen deze vrijstelling te verlenen. Deze historische documentaire expositie van dit in 1840 droogge legde gebied is georganiseerd door de Streekarchiefdienst Hollands Midden en is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Op de agenda o.a.: - Afwijzen subsidieverzoek WSE. - Subsidieverzoek Buro Slachtofferhulp Midden-Holland. - Uitvoering nieuwe subsidieverordening. - Heroverweging beslissing van 6 februari 1990 inzake nota uitbe stede dienstverlening bibliotheekwerk. - Beschikbaarstellen voorbereidingskrediet in verband met uit werken bestemmingsplan Zuidplas 1990. puteerde Aalbers is verheugd over de resultaten van de evaluatie. Op verzoek van de provincie Zuid-Hol land zijn vijf gezinsvervangendejehui- zen met twaalf bewoners ruim een jaar geleden van start gegaan met minder personeel. Deze tehuizen staan in Spij- kenisse, Leerdam, Pijnacker, Zoeter- meeren Waddinxveen. Nu blijkt dat het mogelijk is om te vol staan met minder personeelsleden, zonder dat daarvoor de kwaliteit van de zorg wordt aangetast, ontstaat er ruimte om aan de grote zorgvraag el ders tegemoet te komen. De kosten per bewonersplaats, zo blijkt uit het onderzoek, zijn overigens wel hoger dan voor de traditionele GVT’s van 24 plaatsen. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro gramma met muziek en informatie gericht op jongeren. Presentatie: Gert Voogd, Diederik Huizinga en Peter Teunisse. Dat blijkt uit een onderzoek, dat in op dracht van de provincie Zuid-Holland is verricht naar het functioneren van vijf kleinschalige gezinsvervangende tehuizen. Eén zo’n gezinsvervangend tehuis is Woubrecht aan het Woubrechterf, waar acht mannen en vier vrouwen wo nen. Ze zijn 21 tot 50 jaar oud. Aan Woubrecht zijn vijf pedagogische me dewerkers vebronden, van wie twee part-time, één hoofd (Mieke Diks) en anderhalve huishoudelijke kracht. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het verzoek is ontvangen om vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de bestemmingsplannen ’’Landelijk Gebied Oost” en ’’Brugweg ’80” voor zoveel nodig voor realisering van de zogeheten "Omleidings- weg Brugweg”, en wel met name het tweede gedeelte, gelegen tus sen het eerste gedeelte en de Middelburgseweg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 15 november 1990 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen de verzoeken om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. I De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. Dorpstraat; 2. Noordeindseweg II, Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1. Piasweg 17: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis met garage/berging in een woonhuis met berging en werkruimte; 2. Noordeinde 05 en 07: het oprichten van twee garages annex ber gingen. Commissie voor de Financiën op donderdag 1 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvragen om vergunningen ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van de volgende bedrijven posi tief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINXVEEN - De verbeterde verkeersvoorlichting op de Waddinx- veense basisscholen lijkt duidelijk vruchten af te werpen, zo bleek uit het resultaat van de tweedaagse praktische verkeersproef 1990, waaraan 394 Voor de verkeerslessen kon het perso neel van de basisscholen gebruik ma ken van een op de proef afgestemde vi deofilm die - dank zij een gemeente lijke subsidie - in opdracht van de afde ling Waddinxveen van Veilig Verkeer Nederland werd gemaakt door de heer Van der Ploeg uit Waddinxveen. De instructieve toelichting, ingespro ken door het VVN-bestuurslid mevr. M. Lueks, heeft blijkbaar de leerlingen goed op weg geholpen. Slechts vier deelnemers moesten worden afgewe zen. Zij liepen meer dan 8 strafpunten op tijdens het passeren van de 13 met vrijwilligers bemande controleposten langs het 5 km lange parcours door het centrum van Waddinxveen. Daarbij werden de deelnemers getest op 59 verkeershandelingen waaraan to taal 110 strafpunten waren verbonden. Een rijwielkeuring ging aan de test vooraf; helaas werden daarbij nog al wat gebreken geconstateerd, die maar gedeeltelijk ter plekke konden worden verholpen. Bij de identieke praktische verkeers proef van vorig jaar bleek dat ruim 5% van de kandidaten niet aan de gestelde norm voldeed. Dit jaar behoefde slechts 1% te worden afgewezen. Maar ook het totaal beeld vertoont een duidelijke vooruitgang: ruim een kwart van de leerlingen reed het traject zon der dat er fouten werden geconstateerd (vorig jaar 18%). Het gemiddelde aantal fouten van alle deelnemers daalde van 2,03 in 1989 naar 1,56 bij de thans afgelegde proef. Per school varieerde het gemiddelde Hoezeer de kandidaten zich tijdens deze proef concentreerden op de moei lijke verkeerspunten blijkt uit het feit dat juist daar de minste fouten werden gemaakt: de oversteek Sniepweg/Ka- naaldijk slechts 4 fouten; op het Konin gin Wilhelminaplein (goed voor 14 strafpunten) werden maar 28 fouten geconstateerd. De gevaarlijke afslag Kanaalstraat/Sta- tionsstraat - nog niet beveiligd met ver keerslichten - leverde echter 63 fouten op, ondanks de dikwijls welwillende houding van andere weggebruikers ten opzichte van de in oranje hesjes gesto ken kandidaten van deze verkeers proef. De waarnemers registreerden totaal 616 fouten bij de 394 deelnemers. De meeste strafpunten werden opgelopen door het nalaten van routine-handelin- gen. Het niet tijdig en duidelijk aangeven van verandering van richting vormde 49% van de fouten; 30% komt daarbij voor het onvoldoende aandacht schen ken aan het overige verkeer bij richting verandering. Ook het afsnijden van een bocht naar links werd bestraft: 8,5%. De 390 leerlingen die de praktische ver keersproef van WN met voldoende resultaat hebben afgelegd ontvangen deze week op school hun eerste ver- keersbrevet. En nu maar hopen dat het geleerde ook in praktijk wordt ge bracht straks op weg naar het voortge zet onderwijs. Woubrecht werd 7 april 1989 door bur gemeester C.M. van der Linden offi cieel geopend. Het provinciale onderzoek is uitge voerd door een Evaluatiecommissie onder voorzitterschap van prof. dr. A.T.G. van Gennep, hoogleraar zwak zinnigenzorg aan de Universiteit van Amsterdam. Gedeputeerde drs. W.H.M. Aalbers (gezondheidszorg) heeft woensdag 27 juni het rapport van het kwaliteitson-' derzoek in ontvangst genomen. Gede- Op dinsdag 13 november 1990 wordt er in de raadzaal van het ge meentehuis een afscheidsbijeenkomst gehouden voor de heer en mevrouw De Winkel. De bijeenkomst begint om 16.00 uur en zal worden beëindigd om 17.30 uur. De heer W. A.J. de Winkel, medewerker bouw- en wo ningtoezicht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, zal met ingang van 16 november 1990 de gemeentedienst verlaten in ver band met zijn vervroegd uittreden. Iedereen is van harte welkom. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken voor een ieder ter inzage met ingang van don derdag 1 november 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een woonhuis het oprichten van een woonhuis met praktijkruimte en een carport 3 NOVEMBER 1990 In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 1 november 1990 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven. Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro gramma waarin onder andere ac tualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direkt na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weer bericht. Presentatie: André de Knoop en Joke Hogeweg. WrrUDIO DE ELZEN M. V.D. BROEK-V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727-14620 STIVAS GEDIPL. ANBOS KERNLID Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van donderdag 1 november 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 08.30 tot 12.30 uur) het ontwerp van het bestemmingsplan’’Omleidingsweg Brugweg”. Het plangebied betreft het totale wegtracé gelegen tus sen de Henegouwerweg en de Middelburgseweg, alsmede de aan sluitingen naar de Brugweg en het bedrijventerrein aan de Hene gouwerweg. In het ontwerp van het bestemmingsplan worden ingevolge artikel 13, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gronden aangewe zen ten aanzien waarvan de verwezenlijking van het plan in de naaste toekomst nodig wordt geacht. Gedurende de bovengenoemde termijn van één maand kan een ie der schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de ge meenteraad, Raadhuisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 5 november 1990, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - -Herziening nota Kunst en Cultuur. - Notitie voorbereidende werkgroep exposities. - Indeling werkgroepen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3