Telefooncirkel komt dichterbij met 0-6 Xicanot/^ Sterrengala Waddinxveen Sportinstituut Timmers succesvol Tijstermannen rond met sponsors 3 «I GOUDA - Energiebedrijf Midden- Holland NV en de georganiseerde in stallateurs uit de regio Midden-Hol land hebben overeenstemming bereikt over het aangaan van een samenwer kingsverband de verhuur van centrale verwarmings- en combiketels. De sa menwerking krijgt vorm in een zelf- standige onderneming - EnergieSer vice BV (in oprichting) - waarin de partners ieder voor 50% deelnemen in het aandelenkapitaal. Tweeëndertig erkende installateurs uit de regio zullen aan het samenwerkingsverband deel nemen, waardoor er tevens 32 vestigin gen zijn. Van Gouwe Sanghers Rucanor en Toyota in Parijs-Dakar 1991 Nieuwe infolijn Rode Kruis is experiment Vitesse en Feijenoord gecontracteerd Opbrengst collecte Toiletunits bij gemeente in aanbieding Penningen van Kamer Neel van Oosten in St. Jozef Frea Plantinga over diverse geneeswijzen Verhuur van cv-ketels en combi’s ‘4/^ '1 06-infolijn Leen Vogelezang Geschiedenis Kaarten Directeur In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 oktober 1990 Van links naar rechts: Jef Poldervaart (Internationaal P.R.-manager Rucanor), Mieke Tijsterman, Kees Tijster- Mieke en Kees Tijsterman. Ook in Waddinxveen draait met succes een telefooncirkel van het Rode WADDINXVEEN/GOUDA WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Sterrengala van algemeen Bos- koops Streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers, op vrijdag 23 november, staat ditmaal in het teken van het 45-jarig bestaan van dit Boskoopse koor. man, Frank de Munck (algemeen directeur Louwman Parqui). Aan het concert, dat om 20.00 uur in de Waddinxveense Ontmoetingskerk be gint, treden naast het koor op de so praan Margaret Roest, de alt Hebe Dijkstra, de tenor Henk Kreukniet en de bas Jan Alofs. Hans Broekman zorgt aan de vleugel voor muzikale be geleiding. De leiding van de avond is in handen van dirigent Jeroen Bosman. De medewerkende solisten en begelei der zijn alle van professionele klasse en werken regelmatig mee aan produkties Uit de gesprekken die de samenstellers van de tentoonstelling met de bewoon sters hebben gevoerd, bleek het in ze kere mate beschermd wonen als zeer prettig te worden ervaren. Een be woonster vertelt hoe in vroeger jaren de beheerster van het hofje gewaar schuwd werd als er iets niet in orde was. Er waren bepaalde waarschuwingste kens zoals een krant voor de ramen of het dicht laten van de gordijnen. Dit waren voor de beheerster signalen om poolshoogte te gaan nemen. van onder meer de Nederlandse Opera en Opera Forum. Daarnaast zijn ze veelvuldig in het buitenland te beluiste ren. Hebe Dijkstra trad onlangs nog op tijdens de Bayreuther Festspielen. Hoofddoelstellingen van de telefoon cirkel waren (en zijn nog steeds): voorkomen dat mensen in een isole ment terecht komen; voorkomen dat mensen iets overkomt zonder dat iemand dat binnen een be paalde tijd in de gaten heeft. Deze doelstellingen sluiten prima aan bij een zeven grondbeginselen van het Rode Kruis, namelijk menslievend heid: het Rode Kruis tracht menselijk leed te voorkomen en te verzachten, waar dit ook wordt waargenomen. Zijn doel is leven en gezondheid van de mens te beschermen en eenheid jegens hen te waarborgen. Het bevordert en WADDINXVEEN - De opbrengst van de collecte in Waddinxveen voor de Stichting Dierentehuis Midden-Hol- land te Gouda-Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren afde ling Gouda e.o. bedraagt 6.760,60. De nodige voorbereiding en de zeer in tensieve trainingsperiode en de niet te vergeten sponsers hebben er voor ge zorgd dat het team van Timmers suc cesvol uit Amerika kon terug keren. Robbert Verwayen (10 jaar, groene band) wist zich te plaatsen in de finales en eindigde op een eervolle derde plaats met de Hyungs, Norbert Kool (15 jaar, bruine band) wist dit te evena ren met Wapen-Hyungs. Tijdens Spar ring wisten Perry Timmers (zwarte band), Robert v.d. Kley (rode band), Michel Middelburg (groene band) en Rene van Wensen (groene band) allen een derde plaats te bemachtigen. In dit jubileumjaar wordt de activiteit Telefooncirkels in het zonnetje gezet tijdens het symposium ’Kiezen voor sa menspraak’, dat op 29 oktober 1990 plaatsvond in Cultureel- en Congres centrum ”De Reehorst” te Ede. Hoog tepunt van het symposium was de pre sentatie van de Telefooncirkel-infolijn: 06-8450. Wie 06-8450 belt wordt automatisch doorverbonden met het dichtstbij zijnde provinciale Rode Kruis-bureau en krijgt alle informatie over de Tele fooncirkels van het Nederlandse Rode Kruis. 06-8450 beantwoordt zowel algemene vragen over Telefooncirkels als vragen die kunnen leiden tot het aanmelden als deelnemers of vrijwilliger. De Waddinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert in het Goudse St. Jo zef Ziekenhuis. In de polikliniek van dit hospitaal hangen aquarellen en et sen van haar. In dezelfderuimte zijn ook boomobjecten met halfedelstenen van Leen Vogelezang te zien. Neel van Oosten begon in 1985 met et sen. In datzelfde jaar nog werd ze reeds gevraagd haar werk voor de eerste maal te exposeren. Zij kreeg veel waar dering voor haar werk en men schreef toen al dat het niet bij deze ene exposi tie zou blijven. Gestimuleerd door opbouwende en lo vende reakties demonstreerde zij ver der etstechnieken op diverse kunst markten. De onderwerpen voor haar etsen zijn kleine huisdieren, wilde bloemen en landschappen die met de etsnaald tot fijne stukjes tekenwerk worden uitgewerkt. In 1987 begon Neel van Oosten met aquarellen. Ook in deze kunstuiting laat zij verdienstelijk werk zien met landschappen en bloemen die mooi van kleur en compositie zijn. De in 1923 in het voormalige Overschie (Rotterdam) geboren Leen Vogele zang exposeert ’’boomobjecten met halfedelstenen”. Zijn opleiding en werkzaamheden hadden jaren lang (1937-1983) betrekking op de bouw van veelal woningen in en rond Rotterdam. Enkele jaren geleden tijdens een vakantie in Oostenrijk ontdekte hij ’’bopmpjes” gemaakt van kristallen, halfedelstenen en messingdraad. Hiervan raakt hij erg gefascineerd zo dat na wat schuchtere pogingen om zelf zoiets te creëeren, uiteindelijk een hele fijne hobby ontstond. De resultaten daarvan zijn thans te bezichtigen in de vitrines. Dat Jan Timmers die met zijn Sportin stituut onder andere gevestigd is in Zoetermeer, Zevenhuizen, Bergschen- hoek en Wateringen terug kijkt op een succesvol kampioenschap mag duide lijk zijn. WADDINXVEEN - Hoewel het alle maal nog ver weg lijkt is de tournooi- commissie van Be Fair-voetbal de laat ste weken zeer actief geweest met het oog op de toumooien komend voor jaar. Zij zijn erin geslaagd een zeer aantrek kelijk tournooiprogramma voor haar jeugd te presenteren. Zo werden er maar liefst 8 teams van Feyenoord, de roemruchte club uit Rotterdam-Zuid, vastgelegd en komt Vitesse, de enige deelnemer in het Europese voetbal uit Arnhem, met haar D-jeugd naar Wad dinxveen. Verder werden bekende hoofdklassers uit het zaterdagvoetbal (Flevo Boys uit Emmeloord, VVOG uit Harderwijk, Barendrecht, ARC uit Alphen a/d Rijn, Quick Boys uit Katwijk) gecon tracteerd. Bovendien komt het bekende Velox uit Utrecht en een flink aantal clubs uit de regio de Be Fair-toumooien ppfleuren. WADDINXVEEN - De sponso ring van Toyota en Rucanor is rond zodat definitief het groene licht is gegeven voor deelname aan de woestijnrally Parijs-Dakar door het Waddinxveense echtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg. Het is voor de zesde maal dat het tweetal mee doet aan de beroemde en geduchte rally in januari 1991. Nu kunnen de bewoonsters die tele foon hebben zelf direct om hulp vra gen, maar als zij hiertoe niet in staat zijn, dan blijkt het oude systeem nog steeds te werken. Als ’s morgens de gordijnen dicht blijven, is dat nog steeds een teken van onraad. Dit sys teem werd en wordt niet alleen door de hofjesbewoonster gebruikt, maar ook door de bejaarde bewoners in de wijk. Het gegeven dat vooral oudere, alleen wonende mensen behoefte hebben aan een bepaalde veiligheid was voor het Rode Kruis in Nederland aanleiding om te starten met het telefooncirkel- project, mensen die om wat voor reden dan ook geisoleerd raken of dreigen te raken, kan men veiligheid bieden met de telefooncirkel als hulpmiddel. In 1974 werd in Apeldoorn gestart met een proef cirkel. Het bleek aan te slaan en de cirkels breidden zich uit als een olievlek. In 1975 draaiden er 15 cirkels en werd het project als officiële Rode Kruis-taak opgenomen. Het systeem van de telefooncirkels is oorspronkelijk een idee van het Rode Kruis in Noorwegen. Noorwegen heeft veel dun-bevolkte gebieden waar in noodsituatie sprake is van een letterlijk isolement. Om de veiligheid te kunnen waarborgen en op hulp te kunnen reke nen, spraken de bewoners van een be paalde streek af elkaar dagelijks te bel len om te informeren of alles in orde was. In Nederland is het praktisch niet mo gelijk om letterlijk geisoleerd te raken. In onze maatschappij is er eerder sprake van een groeiende groep sociaal geisoleerden. Vroeger was er een so ciale controle die zijn nadelen had, maar zeker ook zijn voordelen. Men was door deze controle toch van een bepaalde veiligheid verzekerd. Een klassiek voorbeeld van een woon omgeving, waar de sociale controle op timaal functioneert, is die van het woonhof. Enige jaren geleden werd in Haarlem een tentoonstelling gehouden over hofjes en het wonen daarin. Haar lem heeft ongeveer negentien hofjes. Een hofje is een besloten ruimte met woningen voor alleenstaande (oudere) vrouwen. Op het programma voor de avond, dat een populair klassiek karakter heeft, staan onder andere de altrapsodie van Brahms, het veelgevraagde La vergine de l’Angeli uit La Forza des Destino van Verdi en delen uit de opera Rigo- letto van Verdi, waaronder het be roemde kwartet door de vier solisten. Het mannenkoor zal zich laten horen in een aantal veelgevraagde werken als ”De Swabische Eisenbahn”. Het concert wordt besloten met een ge zamenlijk gezongen Va Pensiero, het beroemde slavenkoor uit Nabucco van Verdi. REEUWIJK/WADDINXVEEN - Vo rige week donderdag heeft mr. M.J. v.d. Berg, secretaris van de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland, twee legpenningen overhandigt binnen tandtechnisch laboratorium Corn, van de Ven B.V. te Reeuwijk. De penningen, beiden zilver, werden uitgereikt aan F. Bijl, wonende te Waddinxveen en sinds 25 jaar in dienst van het bedrijf, en aan L.A.J. v.d. Nieuwendijk, wonende te Boskoop, eveneens 25 jaar in dienst van Com. van de Ven B.V. De heer Bijl is chef van de frame-afde- ling, waar partiele protheses worden gegoten. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. De heer Van den Nieuwen dijk is chef van de opstelafdeling, dat is de afdeling waar de prothese pasklaar wordt gemaakt. Hij is ongehuwd. Beiden kregen de legpenning van de KvK uitgereikt wegens hun langdurige inzet voor het bedrijf Van de Ven, waarmee zij indirect de regionale eco nomie hebben bevorderd. De legpen ning, waartoe ook een oorkonde be hoort, is verfraaid met de beeltenis van Mercurius, de Romeinse God van de Handel. WADDINXVEEN - Het sportinstituut Timmers van de Waddinxvener Jan Timmers is succesvol geweest tijdens de wereldkampioenschappen Tang Soo Do in Amerika. Afgelopen zaterdag organiseerde De World Tang Soo Do Association de derde Wereldkampioenschappen Tang Soo Do. Het geheel vond plaats in het beroemde Civic-Center (Rocky III III) in Philidelphia (USA). Er werd gestreden op vier onderdelen te weten Wapen-Hyungs, Hyungs, Sparring en Creativiteit. Verder waren de diverse klasses onderverdeeld naar gewicht, bandgraduaties en leeftijd. 27 Nederlanders werden naar deze kampioenschappen afgevaardigd, waarvan maar liefst 23 van Sportinsti tuut Timmers. De geselecteerden waren: Jan Tim mers, Sjef Lamens, Perry Timmers, Chantelle Timmers, Jaco de Wolf, Ri chard Hoogland, Lennard Heskes, Frank Vreeswijk, Rob Verbunt, Sjaak v.d. Stoep, Robert v.d. Kley, Remco Strik, Raimond Honig, Norbert Kool, Pieter Zuiderwijk, Robbert Ver- waayen, Avoire Chin, Rene van Wen sen, Michel Middelburg, Jeroen Mans veld, Marcel van Bockel, Anita Rutten en Vincent Persoon ze hebben allen hun selectie afgedwongen door succes vol te zijn tijdens de Open Duitse, de Nederlandse alsmede de Europese kampioenschappen WADDINXVEEN - De zesde gezond- heidslezing van de Waddinxveense na tuurkundige Frea Plantinga, donder dagavond 1 november om half negen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan (toegangsprijs 5,-) gaat over verschillende verschijnselen van paranormale geneeswijzen. De ontdekking van de Rus Kirlian dat de levenskracht van een levend wezen te fotograferen bleek, barstte er in de kringen van de natuurgeneeskundigen een golf van enthousiasme los. Eindelijk konden ze hun ’’filosofieën” staven met bewijzen, zoals het aanto nen van het feit dat een sterk verdunde en gepotentieerde homeopatisch mid del levenskracht bezit, en dat (half)edelstenen, mineralen, kruiden e.d. dat ook hebben. Bovendien werd hypnose ook beter verklaarbaar. Magnetiseren is door deze ontdekking meer in trek geko men, ondanks dat deze methode al dui-» zenden jaren bestaan heeft. Bij magnetiseren denken we in eerste"; instantie aan ’’aantrekken”, zoals een magneet dat doet, terwijl hij aan de an dere kant ook kan ’’afstoten”. Deze twee principes worden dan ook zeker gebruikt in een magnetische behande- ling: de negatieve energieën worden af gestoten en de eigen levenskracht (po sitieve energie) aangetrokken. Alle ziekten, kwalen en klachten kun- nen door magnetiseren positief beïn-t vloed worden. Hierbij moeten we niet uit het oog verliezen dat voor totale ge nezing méér nodig zal zijn, zoals dit in de eerdere lezingen uitvoerig bespro ken is. Andere paronormale vermo gens kunnen daarbij helpen. In de lezing zal grote aandacht aan deze achtergronden geschonken worden, evenals aan het verschil tussen magne tiseren en vitaliseren, de effecten van zo’n beandeling, wat gebeurt er nu pre- cies bij het magnetiseren, en een aantal voorbeelden worden onder de loep ge nomen. Samen met het publiek wordt i bekeken wie er ontvankelijk voor is en wie met deze ”oer-energie” redleijk uit de voeten kan. Een simpel voorbeeldje van magne tisme is: een kind dat gevallen is even op zijn pijnlijke knie strijken, of: hoofdpijn wegstrijken. Aangezien de mens eigenschappen heeft ter bevorde ring van zijn groeiprocessen, ter verbe- - tering van zijn menselijk functioneren en ter ondersteuning van zijn ’’instru ment” dat het lichaam is, om zodoende deze zo gezond mogelijk te houden, zal hij dan ook in staat zijn liefdevoller te worden door zich te verdiepen en in te leven in het leed van anderen. Het ont- wikkelen van deze liefde zal hem in staat stellen eventueel kleine wonder- tjes te verrichten, zowel bij zichzelf als Z bij anderen. De 06-infolijn is in het leven geroepen ter ondersteuning van de activiteit Te lefooncirkels, als stimulans voor de toekomst. Een telefooncirkel, die ook in Wad dinxveen bestaat, uit een groep men sen, die onder begeleiding van een vrij williger, iedere dag of op een aantal af gesproken dagen telefonisch contact met elkaar hebben. Kruis. Landelijk is deze voorziening uitgebreid met een nieuwe infolijn, die de telefooncirkels in Nederland moeten ondersteunen. De bij een telefoon cirkel aangeslotenen spreken elkaar iedere dag of op afgesproken dagen via de telefoon om te horen of alles goed gaat. (Foto: Rode Kruis). streeft naar wederzijds begrip, vriend schap, samenwerking en duurzame vrede tussen alle volkeren. Oudere en alleenstaande mensen die te kampen hebben met eenzaamheidpro- blemen en/of angst om bij ongelukken in huis niet gevonden te worden, vin den de deelname aan een telefooncir kel een veilig idee. Het dagelijkse tele foontje, dat naast de controlerende functie ook een stuk gezelligheid en nieuwe mogelijkheden voor contact oplevert, is voor velen een goed middel tegen bovengenoemde problemen. In 1976 functioneerden er 33 cirkels. Momenteel bestaan er bijna 400 cir kels. Daar doen zo’n 2.500 deelnemers aan mee en de begeleiding is in handen van zo’n 1.300 Rode Kruis-vrijwilli gers. Tot directeur is benoemd de heer M.J.J. Bazuin. De heer Bazuin, die een jarenlange ervaring met toestellenbe heer heeft, is tevens werkzaam bij het EMH. Vijf personen zijn aangewezen als commissaris; twee van hen verte- genwoordigen de installateurs, twee vertegenwoordigen EMH en één is een buitenstaander met goede kennis van het bedrijfsleven in deze streek. Bij- gaand treft u het beeldmerk van het nieuwe bedrijf aan; hieraan zal men de deelnemende installateurs kunnen her kennen. EnergieService is te bereiken onder te lefoonnummer 01820-82289. Hier is desgewenst tevens nadere informatie over de oprichting en de dienstverle ning te krijgen. Voor algemene infor matie over toestellen en energiebespa ring kan men uiteraard bij de afdeling Voorlichting van EMH terecht: 01820- 89589. De 16-jarige Chantelle Timmers (zwarte band) die zich als enige meisje tussen al deze heren bevond wist zich te plaatsen voor de finale om het wereld kampioenschap bij de dames en ein digde op de eervolle tweede plaats. De nog maar 20-jarige Rob Verbunt vocht in het Civic-Center de sterren van de hemel en wist ook in de finale de overwinning op zijn naam te zetten en de Wereldtitel mee naar Nederland te brengen. Plaatsbewijzen voor het concert kosten 15 gulden en zijn in de voorverkoop te krijgen in Boskoop bij sigarenmagazijn Verkleij aan de Burgemeester Colijn- straat, in Waddinxveen bij L. Verweij, Koningin Wilhelminasingel 77 en bij de leden van het koor. Telefonisch reserveren: 01828-12623. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense gemeentebestuur heeft beslo ten om de thans op het opslagterrein van de gemeente staande elf toilet/op- slagunits, afkomstig van het voormalig woonwagenterrein aan de Sniepweg, gratis ter beschikking te stellen aan Waddinxveense (sport) verenigingen. De units zijn uitstekend geschikt om als bergruimte te dienen. Ook zal er een unit beschikbaar wor den gesteld aan het Recreatieschap Gouwebos. Eventuele gegadigden (verenigingen) kunnen hierover con tact opnemen met de heer A.R. Bak ker van de afdeling Ruimte en Bouw ter gemeentesecretarie (telefoon 14433, toestel 220). WADDINXVEEN - ’’Doet u mee, geef gehoor, de infolijn die is er voor: 06-8450”. Zo luiden de laatste regels van de ’’jingle” die gedurende de komende drie maan den regelmatig op de lokale en re gionale radio-omroepen te horen zal zijn. De nieuwe 06-infolijn voor Telefooncirkels is een experi ment dat op 30 oktober 1990 van start is gegaan en op 30 januari 1991 zal eindigen. De karavaan die ’s werelds grootste off road evenement vormt gaat 29 decem ber van start. Via een zeereis Marseille- Tripoli, zal de eerste echte etappe be ginnen in Libië. Het parcours is voor 80% nieuw en zal merendeels door de Sahara voeren. Afrikaanse dorpen en woongemeenschappen worden in prin cipe niet aangedaan. De race eindigt 16 januari in Dakar, Senegal. De Tij stermannen rijden in een door sportfirma Rucanor en importeur Louwman Parqui gesponsorde Toyota 4Runner. Voor Rucanor is dit de tweede maal dat zij samen met Kees en Mieke Tijsterman Parijs-Dakar rij den. De editie 1989 werd succesvol met een 5e plaats besloten, als beste niet-fa- brieksteam. De 4Runner wordt door Kees Tijster man zelf geprepareerd. Gestart wordt in de standaard verbeterde T.2 klasse. Gilbert Sabine, voorman van het orga niserende T.S.O ziet in de Tijsterman- nen de ideale Dakar-gangers. Zij zijn in de optiek van T.S.O. het perfekte voorbeeld van semi-profs die het de fa- brieksteams lastig kunnen maken. Voor Rucanor is de Parijs-Dakar rally een voortzetting van haar avonturen- sportlijn. Voor Louwman Parqui is het feit dat Kees Tijsterman de keuze heeft laten vallen op Toyota een beves tiging van de kwaliteit van het produkt. EnergieService (afgekort ES) zal ver schillende merken en typen verwar-.- mingsketels, eventueel gecombineerd met warmwatervoorziening, gaan ver huren. Tevens wordt regelmatig het onderhoud van de ketels verzorgd en worden onverhoopte storingen hieraan verholpen. Hiermee krijgt de klant een complete dienstverlening waardoor hij of zij - geen zorgen over de verwarming meer hoeft te hebben. ES legt de nadruk op veilige en zuinige ketels, die regelmatig aan controle worden onderworpen. De startdatum voor ES is 1 november. Vanaf die datum kan men een ketel aanvragen. Er is dan ook een folder be schikbaar met een prijslijst. De huur (exclusief montagekosten) wordt maandelijks via de energienota geïnd. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7