ZVH NU POLEN De Duikelaar gaat open Grontmij NV zoekt het bedrijfsleven 1 ■r Tweede ronde Europa Cup Door M.J. Meuleman-van Engen Nog kaarten voor musical Goudse Machine- Fabriek is verhuisd Collecte Diabetes Nederland Koningin Julianaschool in teken van het vervoer ZTTC bijna kampioen Burgemeester opent expositie in Haarlem Wandeltocht RS 80 nu in Waddinxveen WADDINX VEEN - Komende za terdag 17 november houdt de Haagse Stichting RS 80 (Randstad serie 1980) voor de vijfde maal een wandeltocht van 25 kilometer, dit maal in Waddinxveen. ’t Liefst van 20 naar 40/30 procent Bijzondere bomen in Waddinxveen RFFFK FfW ”Van gevulde koek tot allesreiniger MU 5' ff Bewuster Schade aan uw auto vereist Fj deskundige reparatie. Overheid Dames Co ene-kwartier Taken Start bouw 1 i P Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 ,9? De herdenkingsboom aan de Kerkweg-West (Foto: Sjaak Noteboom). dus aan een set voldoende (9-15,15-3,13-15 en 13-15). arms, WADDINXVEEN - Mevrouw M.J. Meuleman-van Engen verricht za terdagmorgen 24 november om half elf de officiële opening van de multi- i In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 5 SS GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF F- v 1 functionele accommodatie ”De Duikelaar” aan de Zuidplaslaan. De Waddinxveense is echtgenote van oud-gemeentesecretaris J. Meule- man en bedenkster van de naam De Duikelaar. F? WADDINXVEEN - Met het milieu is het best slecht gesteldDat vindt ir Martin Mostert, die als hoofd de scepter zwaait in de één jaar oude vesti ging van het ingenieurs- en adviesbureau Grontmij Zuid-Holland NV aan de Limaweg in Waddinxveen. De in Voorburg wonende ingenieur doet die uitspraak in de beursspecial van ’’Ondernemen in Midden-Holland”. a <F ZEVENHUIZEN - Het herenteam van landskampioen Rentokil/ZVH is door de eerste ronde van het Europa Cup-tournooi gekomen door de tweede confrontatie tegen het Deense Holte IF in het met 700 man ge vulde dorpshuis Swanla in Zevenhuizen met 1-3 te verliezen. Maar dank zij de 3-0 winst van een week eerder was dit voldoende om zich op te ma ken voor de tweede ronde tegen AZC Czestochowa uit Polen. ZVH had Js FFF WADDINXVEEN - Vrijdagavond 16 november om acht uur brengt het inter kerkelijk koor Meeting de musical ”In de voetsporen van Paulus” op de plan ken in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. ./F* F FF Aj 34 V: FF /fW'. F-F FF - e’ I I iFOCWA F I de slag, die in mei I Kort hiervoor is al aangegeven dat de Grontmij voornamelijk werkt voor de diverse overheden; slechts in 20 pro cent van de gevallen komt de opdracht van een bedrijf. Om die verhouding enigzins te wijzigen (liefst tot bij voor beeld 60/70 procent overheid en 40/30 procent bedrijfsleven, is de Grontmij in november aanwezig op de beurs On dernemen in Midden-Holland. ’’Daar willen we eigenlijk gewoo n laten -i-L 4 4 I De startplaats is de kantine van de voetbalvereniging van WSE, ”De Lansbrekers” aan de Willem de Rijkelaan. De start is van 09.00 tot 10.00 uur. De kantine is vanaf 08.00 uur voor de inschrijvingen open. Na ruim 7 kilometer is er een ver- zorgingspost in de veilinghal van de Boskoopse Veiling aan de Middel- burgseweg in Boskoop. Hier wordt aan iedere deelnemer gratis een consumptie aangeboden. Volgende pleisterplaats is in het verenigingsgebouw ”De Brug” aan de Dunantlaan in Reeuwijk-Brug. De afgelegde afstand is hier bijna 17 kilometer. Een belangrijk deel van de route is geleid door het recreatiegebied "Reeuwijkse Hout”,. In de ge meente Waddinxveen zijn een aan tal interessante wandelpaden in het parcours opgenomen. Iedere deelnemer krijgt een sticker van het voormalig gemeentehuis in Waddinxveen. Het vorig jaar (30 september) namen 380 wandelaars deel aan de RS 80 wandeltocht in Waddinxveen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenr^erk voor vakwerk -> i bouw werd gedaan door bouwbedrijf Rehorst Bouw BV uit Waddinxveen naar een ontwerp van het architecten bureau Stuurman BV. FF ,‘.<F De schuld, als we tenminste naar het verleden willen kijken, ligt bij ons alle maal. Want zegt Mostert niet: ”Bij voorbeeld op het gebied van afvalver wijdering zijn - door het ontbreken van voorzieningen in eigen land - de Neder landse transporteurs of naar het goed- WADDINXVEEN/HAARLEM Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden verricht komende vrijdag middag om vier uur in Haarlem de offi ciële opening van een tentoonstelling met werk van het architectenbureau Treffers Polgar BV aan de Middel- burgseweg in het Architectuur Bouw historisch Centrum in Haarlem. Naast gerealiseerd werk in de stadsver nieuwing en groot-onderhoud in Haar lem worden recente werken van Tref fers Polgar getoond. Het Architectuur Bouwhistorisch Cen trum is gelegen aan het Groot Heilig land en ligt tegenover het Frans Hals museum. De dames van ZVH speelden zaterdag in Nijmegen een gewonnen wedstrijd tegen de koploper van de tweede divi sie VoCASA. Door deze winst blijft ZVH op een derde plaats staan, samen met TDK/ Brevok 2. Deze ploeg zal aanstaande zaterdag de opponent zijn van Rentokil in Zevenhuizen. Aanvang 17.00 uur. Omdat ZVH-trainer Toon van der Burgt niets weet van de komende te genstander (op 1 december te gast in 2Sevenhuizen), gaat good old Jaap Ak kerhuis uit Waddinxveen komend weekend spioneren bij een competitie wedstrijd van de Pqplse titelhouder. WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt volgende week gecollecteerd voor het Diabetes Fonds Nederland. De opbrengst van deze negende jaar lijkse geldinzameling is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek naar ont staan van diabetes mellitus, beter be kend als suikerziekte en onderzoek naar het terugdringen van de complica ties, die uit deze ziekte kunnen voorko men. Over diabetes bestaat nog steeds veel onduidelijkheid. Het is daarom ook van het grootste belang om aandacht te besteden aan de achtergronden en ge volgen van deze nog steeds ongenees lijke aandoening. Bijna 300.000 mensen moeten leven met diabetes. Diabetes wordt veroor zaakt door een tekort aan insuline, een stof die ieder mens nodig heeft om te le ven. Insuline zorgt ervoor dat voedsel wordt omgezet in warmte en energie. In een aantal gevallen maakt het li chaam geen insuline meer. Dan moe ten mensen met deze vorm van diabe tes zich meerdere malen inspuiten met insuline. Wordt door het lichaam on voldoende insuline aangemaakt of pro duceert het lichaam wel insuline maar komt deze stof niet in de cellen dan is aanvulling met tabletten noodzakelijk. In alle gevallen zijn mensen met diabe tes aangewezen op een zorgvuldig uit gebalanceerd dieet en moeten ze leven volgens schema’s. Hoe iemand met diabetes ook leeft, er is altijd kans op complicaties die uit deze ziekte kunnen ontstaan. Aantas ting van het zenuwstelsel, hart en vaat ziekten, ogen en nieren zijn complica ties die kunnen optreden als men lan gere tijd diabetes heeft. Het is dan ook van het grootste belang dat ook in 1990 veel geld opgehaald voor het terugdringen van de gevolgen van diabetes en ter voorkoming van deze ziekte. Op het noordelijk deel van het bedrij venpark Coenecoop komt een kantoor complex, een ’’business-center”, dat bestaat uit vier kantoorgebouwen. Eén complex, betrokken door Asac BV, is al gerealiseerd. De verhuur daarvan is in handen van de Goudse makelaardij Van ’t Hof. Het ’’Coene-kwartier” omvat bedrijfs gebouwen met een prima werkklimaat, die opvallen door indeling, kleurstel ling en inrichting. De oppervlaktes va riëren van 1.410 tot 1.725 vierkante meter. Er om heen worden parkeer plaatsen voor 150 auto’s aangelegd. kopere buitenland gegaan of hebben il legaal in Nederland gestort. Maar ook de controle is tekort geschoten. En hier ligt natuurlijk een belangrijke taak voor de overheid”. Een ander punt van zorg is het feit dat ons land te weinig heeft gedaan - en ei genlijk nog steeds te weinig doet - aan de opwekking van alternatieve energie ’’Door de lage olieprijs afgelopen jaren is het zoeken naar mogelijkheden van zonne-, wind- en getij de-energie wat in de benen gezakt. En dat is bijzonder jammer”, vindt Mostert, ’’want als we bijvoorbeeld minder kolen hoeven te verbranden, hebben we ook minder reststoffen en minder vervuiling. We moeten werken aan het voorkomen van ontstaan van afval (preventie) en hergebruik van wat overblijft aan afval. Vanuit de overheid zou hieraan een grotere impuls moeten worden gege ven”. Het advies- en ingenieursbureau Grontmij, in 1915 in Zwolle opgericht als grondverbetering- en ontginnings- maatschappijhoudt zich momenteel veel met het milieu bezig. Noodge dwongen in feite, want dat aspect is aan alle hoofdtaken van de onderneming (milieu, infrastructuur en landinrich ting) onlosmakelijk verbonden. Of we nu praten over riolering, waterzuive ring, bodemsanering of afvalverwer king. Van die hoofdtaken is milieu met 40 procent de belangrijkste, gevolgd door infrastructuur en landinrichting (beide 30 procent). ”Het milieu is uiteraard een groeimarkt, maar de andere taken blijven evenzeer belangrijk”, aldus Mostert. De onderneming, met het hoofdkan toor in De Bilt en vestigingen in alle provincies, werkt voornamelijk (circa 80 procent) in opdracht van overheden: ministeries, provincies, gemeenten en waterschappen. De bijdrage kan overi gens variëren van het leveren van slechts één tekenaar tot volledige turn key projecten. De Grontmij voert overigens geen werken uit; die taak is voorbehouden aan aannemers. De onderneming komt daarentegen wel met ideeën, maakt plannen, doet aan besteksvoorberei ding en voert vaak ook de directie over een project. WADDINXVEEN - Na de herfst vakantie is door de leerlingen van de protestants-christelijke Koningin Julia naschool aan de Peter Zuidlaan weken lang gewerkt aan het voor de jaarlijkse ouderavond gekozen projectonder- werp: Vervoer. Dit gebeurt mede ter opluistering van de jaarvergadering van de medezeg genschapsraad. Bij binnenkomst bleek de school een ware transformatie te hebben onder gaan. Elke groep had, op verschillende niveaus, zijn eigen kleur gegeven aan dit schitterende vervoersmozaïek. Aan het begin van de avond werd eerst de agenda afgewerkt van het formele ge deelte van de vergadering. Na de pauze, waarin de ouders die in grote getale opgekomen waren, ruim de gelegenheid kregen van gedachten te wisselen onder het genot van een kopje koffie met stroopwafel, was er gelegenheid de resultaten van het pro ject te bewonderen. Al snel raakte iedereen in vervoering van de vele verschillende wijzen, waarop aandacht werd geschonken aan het wegvervoer, railvervoer, scheep vaart, luchtvaart en ruimtevaart. Op een volgeplakt prikbord kon men gewaar worden, welke activiteiten er allemaal plaatsvinden in een haven. Binnenvaartschepen, grote oceaansto mers, pleziervaartuigen en vissersche pen zorgden voor een bruisend schouwspel-. De link met de praktijk was gedurende het projekt door de leerlingen niet ver geten. Gastsprekers hadden in de les een uiteenzetting gegeven over hun werkzaamheden in het beroepsgoede- renvervoer, waarna de leerlingen, be laden met posters en folders, weer huis waarts keerden. Naast vele van huis meegebrachte bo ten, vrachtwagens en vliegtuigen was er ook een elektrische trein, waar jong en oud zijn hart aan op kon halen. De twee jongste groepen hadden zelf hun treinen en rails gemaaktMet grote precisie werden de bielzen geplakt en de eierdozen omgetoverd tot echte dubbeldekkers. Een groot station, waarin geen detail aan het toeval over gelaten was, maakte het geheel com pleet. Van de uitvinding van het wiel tot en met de ruimtevaart passeerde het transport de revue in de geschiedenis les. Hoe de allereerste fiets er uit heeft gezien, werd aanschouwelijk gemaakt door van ijzerdraad gesoldeerde fiet sen met een heel hoog en laag wiel. Ook aan de bijzondere leefomstandig heden van schipperskinderen werd in het project ruim |endacht geschonken Voor ZVH was zaterdag één set win nen dus voldoende om de volgende ronde te halen. Voor de Deense kam pioen een moeilijke opgave om in Ze venhuizen met 3-0 te winnen. Maar Holte begon de wedstrijd zeer voort va rend en maakte het ZVH erg moeilijk. Het Zevenhuizense publiek was van de verrichtingen van Kim Kaszas gewoon stil. In die eerste set liep het bij ZVH niet lekker, ondanks de goede pass zat de snit er niet in. Door de sterke aan vallen van Holte en een goede blokke ring won deze ploeg de eerste set met 9- 15. In de tweede set lukte bij ZVH alles. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub ZTTC speelde de afgelopen week de zevende wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie in Waddinxveen tegen het derde team van Kwiek. Het nog ongeslagen ZTTC had weer zeer weinig tegenstand van dit team en won met de veelzeggende cijfers 9-1, nadat de eerste wedstrijd in deze com petitie ook al in een overwinning voor ZTTC was geëindigd (10-0). Door dit resultaat heeft ZTTC nu 14 punten uit 7 wedstrijden en staat hét riant met vier punten voor op de num mer twee op de ranglijst, Gouda 2. Als ZTTC deze week wint van het tweede team van Smash dan zijn de Ze venhuizenaren officieus kampioen, aangezien er dan met nog twee wed strijden tegenaan en vier punten voor sprong er weinig jieer mis kan gaan. Door een sterke en moeilijke service werd Holte onder druk gezet. Boven dien liep de eigen verdediging steeds beter en kon spelverdeler Laurens Clardeij door goede passes van een uit blinkende Ronald Kooijman de andere aanvallers (Arthur Vennink, Brecht Rodenburg, Jan Clardeij en Don Ver- donck) goed bedienen. Bij Holte zakte het geheel in, en met overwicht wist ZVH deze set met 15-3 winnend af te sluiten, zodat het doel, een EC-ronde verder, bereikt was. Voor zaterdag staat de competitiewed strijd tegen Deltalloyd op het pro gramma in Amstelveen om 19.00 uur. Op dinsdag 20 november spelen de he ren weer in competitieverband enwel om 20.30 uur in Zevenhuizen tegen Normis/Orion. Zaterdag werd in Zevenhuizen de wed strijd gespeeld tussen Tony Leynse/ EVVC uit Vlissingen en ZVH 2. Het team uit Vlissingen staat op een tweede plaats in deze tweede divisie. ZVH sleepte uit deze wedstrijd slecht één punt. zien wat we doen”, stelt Mostert, die overigens benadrukt dat de Grontmij de oplossing altijd samen met een op drachtgever tracht te vinden en niet al leen de wijsheid in pacht denkt te heb ben. Een gelukkige bijkomstigheid is in dit geval dat bedrijven zich veel milieu bewuster zijn gaan opstellen, waardoor er ook beter met hen over oplossingen valt te praten. ’’Inderdaad, het bedrijfsleven is zich meer en meer bewust geworden van het leefmilieu. Logisch ook, in het verle den heeft daar ook geld tegenover ge staan, denk maar aan de wir en de mi- lieu-toeslag. Er is echter duidelijk sprake van een mentaliteits-verande- ring binnen bedrijven. ”Het is ook goed voor de PR als we iets voor het mi lieu doen”, wordt er nu gedacht. En alhoewel de situatie van deze woon omgeving allerminst goed te noemen is - Mostert zei het reeds - is er toch hele maal geen reden om het hoofd in de schoot te leggen. Want zegt hij ook niet: ”Wat de lucht betreft, ligt het met verzuring en het gat in de ozonlaag wat moeilijker. Die zaken vragen om inter nationale aanpak. Bodem en water echter zeker nog niet verloren. Die laatste zaken zijn meer beheersbaar, binnen handbereik eigenlijk. Maar dan moet je wederom tot de conclusie ko men, dat het gigantisch veel geld kost om echte oplossinen te bieden”. WADDINXVEEN - Volgend jaar - 10 maart 1991 - zijn koningin Beatrix en prins Claus 25 jaar getrouwd. Deze zil veren bruiloft zal niet worden gevierd met een nationaal cadeau, maar met het planten van bomen, planten en struiken om de woonomgeving van elke gemeente te verbeteren. De landelijke Confederatie van Oran jeverenigingen en de Stichting Natio nale Boomfeestdag hebben op zich ge nomen deze wens verder uit te werken en vorm te geven. Als start voor deze acties is de Natio nale Boomfeestdag op 20 maart 1991 gekozen die de koningin en prins zelf markeren met het planten van een her denkingsboom in Beverwijk ter gele genheid van hun 25-jarig huwelijk. Waddinxveen kent al twee bijzondere bomen. Langs de Kerkweg-West staat een boom die is geplant door leerlingen van alle scholen in Waddinxveen ter herinnering aan het huwelijk van prin ses Juliana en prins Bernhard op 7 ja nuari 1937. Langs de prinses Beatrixlaan staat een boom die is geplant op 10 maart 1966 door de leerlingen van de Waddinx veense kleuterscholen ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. ”Ja, hoe staat het er eigenlijk voor met ons milieu”. Ir. Martin Mostert, hoofd van de Grontmij Zuid-Holland, her haalt de vraag nog maar eens voor zich zelf, alsof hij zich nog moet bezinnen op het antwoord. En dat is natuurlijk niet zo; de 39-jarige inwoner van Voor burg weet precies waar de schoen wringt. ’’Veel is natuurlijk dweilen met de kraan open”, zegt hij dan, na een korte pauze. ’’Bodemsanering kost ontzet tend veel geld, maar wat nu wordt aan gewend is allemaal net voldoende om verdere spreiding van de verontreini gingen tegen te gaan. We praten nog niet eens over het daadwerkelijke schoonmaken”. ’’Kijk, wij hebben bijvoorbeeld Gou- derak gehad”, vervolgt Mostert in zijn ruime kantoor aan de Limaweg in Waddinxveen, dat uitzicht biedt op de sportvelden van voetbalvereniging Waddinxveen. ”Met de eerste fase van die werkzaamheden is slechts zo’n tien procent van de vervuiling verwijderd. En dan praten we al over een miljoe- nen-operatie. Neem het Griftpark in Utrecht. Sanering zou ruim een half miljard vergen, maar hoe valt dat geld op te brengen? Nog een voorbeeld: wij hebben ook de integrale studie over de Hollandse IJssel gemaakt, waarbij ook is gekeken naar de toestand van de ver vuilde waterbodem en zellingen. Ik kan je verzekeren, ook dan praten we over gigantische hoeveelheden. Maar om antwoord te geven op de vraag: het is best slecht gesteld met het milieu”. Na het officiële gedeelte dat plaats vindt tussen half elf en twaalf uur zal het gebouw geopend zijn voor het pu bliek. Vanaf twaalf uur vinden tal van ’’open huis”-activiteiten plaats, zoals sportactiviteiten en sociaal-culturele activiteiten. Vanaf acht uur ’s avonds zal in de ontmoetingsruimte een feest avond met live-muziek worden gehou den. Voor de nieuwe accommodatie voor sociaal-cultureel werk (Stichting Wijk- werk de Zuidplas), kinderopvang (vijfde peuterspeelzaal Het Hummel- honk), sport (Florida, Flyers en Aeo lus) en gymnastiekonderwijs in de wijk Zuidplas sloeg gemeentesecretaris J. Meuleman op vrijdagmiddag 16 maart de 23e paal. Reeds in 1986 legde het gemeentebe stuur vast dat in de wijk Zuidplas een overdekte sportaccommodatie moest vriendelijk, van gevulde koek tot alles- reiniger”. Dit boekje is samengesteld door de Mi lieudienst Midden-Holland, speciaal voor scholen uit Gouda en de omlig gende gemeenten. Het boekje staat boordevol handige tips en ideeën om de school milieu vriendelijker te maken, omkleed met praktijkvoorbeelden van scholen uit de regio. De verspreiding hiervan door de Milieudienst, vormt een vervolg op de in het voorjaar gehouden wedstrijd ”de milieuvriendelijkste school in Midden- Holland”. De ideeën die uit deze wedstrijd zijn voortgekomen vindt men nu weer terug in het boekje, bijvoorbeeld de oprich ting van een milieuwerkgroep op school of de vervanging van plastic wegwerpbekers door duurzame plastic bekers. Daarnaast staan er allerlei handige adressen in: waar scholen met hun che misch afval naar toe kunnen en met hun oud papier, waar ze kringlooppapier kunnen bestellen en waar ze terecht kunnen voor advies over energiebespa ring. Gezien de grote belangstelling voor het onderwerp ’’milieuzorg op school” wordt hierover op donderdag 8 novem ber een bijeenkomst gehouden. Do centen, conciërges en directieleden van 15 middelbare scholen nemen hier aan deel. Op het programma staat een lezing over de afvalproblematiek in Midden- Holland, praktijkverhalen van scholen over hun ’’milieuzorgsysteem” en werkgroepen, onder andere over de problemen rondom de (plastic) bekers op school. ■IF WADDINXVEEN - De Goudsche Machine Fabriek (GMF) BV is bezig in deze weken haar intrek te nemen in het nieuwe bedrijfspand op het bedrijven park CoenecoopHet bedrij f is ruim 80 jaar aan de Kattensingel/Van Strijen- straat in Gouda gevestigd geweest. Voor het nieuwe bedrijfspand in Wad dinxveen werd een jaar geleden de eer ste paal geslagen op de twee hectare aangekochte grond. De verhuizing was noodzakelijk omdat de lokatie in Gouda geen uitbreidingsruimte meer beschikbaar had en een minder logi sche routing had. Aan de hand van een strak schema wordt het machinepark, de kantoren en de 150 werknemers overgeplaatst. De verhuizing gebeurt tussen de schil ders, stucadoors en timmerlieden die nog volop aan het werk zijn. De offi ciële opening van het bedrijf zal later plaats vinden De Goudsche Machine Fabriek be schikt in Coenecoop over nog vol doende ruimte om in de toekomst te kunnen uitbreiden. Voor de opvoering van het tienjarige koor, met veel zang, solopartijen, to neel en dans, kunnen nog kaarten aan de zaal worden gekocht. De musical wordt omschreven als een prachtig muziekstuk, gebracht onder begeleiding van een combo met orgel, drums, gitaar, fluit en blaaswerk. De toegangsprijs bedraagt 12,50 per persoon en 7,50 per kind De herdenkingsboom aan de Prinses Beatrixlaan. Foto: Sjaak Noteboom). M -- - 'v ft, A U A* v 'V ff WADDINXVEEN/GOUDA - Ook alle Waddinxveense scholen voor voortgezet en beroepsonderwijs von den na de herfstvakantie een boekje in de bus getiteld ”Uw school milieu- komen. Het werden geen twee gymnas tiekzalen, maar een sportzaal met bij gebouwen. Om daartoe te geraken ging in het na-: jaar van 1987 een gemeentelijke werk groep van start, die in januari 1988 rap port uitbracht. Het accommodatiebe- leid was toen volop in discussie. Vervolgens ging een tweede gemeente lijke werkgroep aan 1989 rapport uitbracht. In januari 1989 werd door de gemeenteraad alvast 25.000,- beschikbaar gesteld om aan de plannen te gaan werken. In september 1989 legden de gemeen teraadsleden op voorstel van B. en W. nog eens 3,4 miljoen gulden op tafel om met de bouw van de multi-functionele accommodatie te kunnen beginnen. Na het verplaatsen van enkele nood schoten was dat dit voorjaar zover. De Uk F.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13