TIK WEER GOED! Apollolaan gebied met 95 huizen AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD sg TTWmT|O|a H Nieuw bedrijf biedt werk aan 23 mensen Toneel- r> Subsidie schonere ketels Zangavond in Boskoop Show van Vogelvrienden in Het Trefpunt Raadsleden schrijven voor Amnesty evenement in Gouda In W’veen 1.334 OV- jaarkaarten Kaartspel van Flyers aangeboden NCVB over Ismakologie Inspraakavond 19 november i pi r» d B Bij FOCWA Garantiebedrijf VAN LEEUWEN Macintosh exdcx-jo r Manager Managementcomp eti- tie -rrli 11 - t! iXD ■<L HM qp 7ni.i.n ri tJTn.M.i i C rL-m pZUIDKADE^^J J "TTI Z7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 I <i t I De tweedaagse bedrijvenbeurs in Bleiswijk telde ongeveer 40 deelnemende bedrijven uit Waddinxveen. Centraal Successtory V i B5JO3 •n ■- T- daarbij stond de dit keer wat tegenvallende inzending van de gemeente Waddinxveen onder het motto ''Waddinx veen...natuurlijk beter”. (Foto: Sjaak Noteboom). Een goede stap, want na drie maanden was hij in Waddinxveen al met zes man aan het werk en nu, net drie jaar later, heeft PerCom liefst 23 mensen in dienst. GOUDA - Ruim dertig mensen uit 11 verschillende verenigingen uit Midden- Holland werken mee aan het toneel- evenement, dat de werkgroep Ama teur Toneel Promotieplan op zaterdag 17 en zondag 18 november in de Goudse Schouwburg organiseert. Ook de Goudse Operette is met een aantal leden bij deze produktie betrokken. Op zaterdag 3 november maakte men op een wel zeer aparte wijze reclame voor de komende toneelvoorstellingen van ”Je was zo lief toen je klein was”. Met een dubbeldekkersbus reden de acteurs en actrices in kostuum en gegri meerd door Gouda. Op een aantal plaatsen, waaronder de Waag, de Nieuwe Markt-passage en winkelcen trum Bloemendaal, stapten de spelers uit om enkele scenes uit het stuk te spe len. Op die manier kreeg het publiek alvast een voorproefje van datgene wat ver wacht kan worden. Een leuk initiatief, dat zich in een grote, publieke belang stelling kon verheugen. Het stuk is gebaseerd op de griekse tra gedie ”Het Dodenoffer”, waarin de schrijver figuren heeft geplaatst. Daar mee bewijst hij dat de grote Griekse tragedies vandaag de dag nog steeds ac tueel zijn. ”Het belooft een bijzondere voorstel ling te worden, die niemand mag mis sen”, aldus ATP-voorzitter Hans Höl- zel. ”Het stuk op zich is al zeer apart, maar de stijl waarin het gebracht wordt is nog niet eerder in Gouda te zien ge weest. Ook de humor zal bij deze voor stelling niet ontbreken”, zo vervolgt hij. De aanvangstijden zijn zaterdag 17 no vember om 20.00 uur en zondag 18 no vember om 14.00 uur (matinee). Kaar ten kunnen telefonisch worden gere serveerd bij het ATP-secretariaat in Waddinxveen (01828-14013). /72zZmz^//,Z/, Pias weg 16 Waddinxveen Tel 01828-21831 (C (P Pagina 17 BOSKOOP - Zaterdagavond 17 no vember om acht uur wordt in de Her vormde kerk te Boskoop door de Stich ting Woord en Daad een grote koor- en samenzangavond gehouden. De toe gang is gratis. Er wordt wel een collecte gehouden. Ook is er een verkooptafel met aan trekkelijke artikelen. Centraal staat het Woord en Daad-project voor kin derdagverblijven in India. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het jongerenkoor ”Elja- kim” uit Zevenhuizen onder leiding van Ben Kramer en Jantine van Voor den (mezzo-sopraan) met begeleiding van Cor Ploeg. ‘fe eist WADINXVEEN - De woningbouwplannen voor het gebied bij de Mer- curiusweg/Apollolaan beginnen steeds meer vaste vorm te krijgen. Na een bijeenkomst met eigenaren van bedrijven in dit gebied wordt er ko mende maandagavond 19 november om half acht een inspraakbijeen komst gehouden voor de bewoners in het betreffende gebied, dat eens vrij moest worden gehouden voor de aanleg van de geschrapte rijksweg A 3 (Rotterdam-Amsterdam) Apple - en dan praten we over de Ap ple Macintosh; kortweg de Mac - staat bekend als een zeer gebruiksvriende lijke personal computer. Het is de be roemde ’’uitvinding” van de Amerika nen Steve Worznijak en Steve Jobs. De Mac staat bekend als een pc, die al leen geschikt is voor grafische bedrij ven en dergelijke. PerCom-directeur Kelder wuift dat weg. ”De Mac is overal voor geschikt, hij kan alles wat je met MSDOS doet en nog meer. IBM-bestanden en -pro gramma’s kun je zo inlezen de Apple is daarbij wel een stuk gebruiksvriende lijker. Frappant in dit geval is dat de Mac eerder aan een IBM-mainframe kon worden gekoppeld dan IBM zelf. Ik ben nog nooit een systeem tegenge komen dat niet met de Mac kon worden uitgewisseld. Wij geven dan ook de garantie dat alle gegevens in een nieuw Apple-systeem zijn te gebruiken. Wat dat betreft is het no cure, no pay”. T’l’nii van PerCom WADDINXVEEN - Eén van de veertig Waddinxveense bedrijven dat zich op de tweedaagse bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Hol- land” in Bleiswijk laat zien is PerCom Automatisering CV aan de Staring- laan. De Waddinxveense specialist in IBM-, maar vooral Apple-personal computers heeft recent een enorme groei doorgemaakt, zo laat directeur/ general manager André G.M. Kelder weten in de beursspecial ’’Onderne men in Midden-Holland”, welk blad spreekt van een bruisende jonge on derneming met inmiddels 23 werknemers. WADDINXVEEN - Dezer dagen gaat de basketbalvereniging Flyers op pad om het eigen kaart- en kwar tetspel aan de man te brengen. Van de 52 kaarten zijn er steeds vier kaarten gewijd aan eenzelfde on derwerp. Vorige week dinsdagmiddag heeft loco-burgemeester P.F.J. van Schie het eerste kaart- en kwartet spel ontvangen van Flyers. Het spel gaat over het wonen, leven en werken in Waddinxveen en is door de basketbalvereniging zelf ont worpen. De opbrengst van deze actie zal voor een groot deel gebruikt wor den voor de stimulering van het jeugdbeleid. Voor de huis-aan- huis-actie, welke 15, 16 en 17 no vember zal worden gehouden door de Flyers-leden, zijn nog 1250 spel len beschikbaar. ”Wij hebben er het volste vertrou wen in, dat de spellen vlot van de hand gaan, gezien de ervaringen in de circa 300 gemeenten in binnen- en buitenland, die ons zijn voor ge gaan”, aldus penningmeester P. Zwambom. Het kaart- en kwartetspel kent de volgende onderwerpen: winkelcen trum Dorpstraat, scholen, horeca, kerken, Oud-Waddinxveen, kunst, meubelbranche, sport, openbare gebouwen, recreatie, architecten en adviesbureaus, bekende bedrij ven en verkeer en vervoer. Op de drie jokers worden de spelregels, de basketbalvereniging Flyers en de geschiedenis van Waddinxveen beschreven. A.G.M. (André) Kelder - hij noemt zichzelf niet directeur, maar general manager - begon PerCom Automatise ring drie jaar geleden in De Staring in Waddinxveen met welgeteld één bu reau en één telefoon. Hij had, in loondienst nog, zojuist een van de Apple-dealers (Apple zelf noemt het liever ’’resellers”) tot de grootste van Nederland ’’gekneed”, toen Kelder het tijd vond worden voor zichzelf te beginnen. Schie ontvangt het eerste kaart- en kwartetspel van penningmeester P. Zwamborn l eeuwen /j j^UTOSCHA EJE^ GOUDA - Sinds kort verzorgt het Energiebedrijf Midden-Holland NV subsidie op het laten plaatsen van een milieuvriendelijke ketel. Deze subsidie geldt voor ketels met het nieuwe gas keur ’’Schonere Verbranding”. Heeft men na 1 oktober van dit jaar zo’n ketel laten installeren dan is het mogelijk subsidie te krijgen. Het Ener giebedrijf weet welke ketels in aanmer king komen voor deze subsidie. Vanaf augustus was het al mogelijk subsidie te krijgen op het laten installe ren van een Hoog Rendements (HR)- ketel in woningen of gebouwen (geen nieuwbouw!). Het laten installeren van een aantal Verbeterd Rendements (VR)-ketels in bestaande bouw en een aantal verwar mingsketels in nieuwbouw is nu ook subsidiabel. Een voorwaarde om in aanmerking te komen voor deze subsidie is het an een ketel toegekende gaskeur ’’Schonere Verbranding”. De ketel krijgt dit gas keur als de stikstofoxide-uitstoot zeer laag is. Een lage stikstofoxide-uitstoot helpt mee de zure regen en de smogvor- ming terug te dringen. ’’Laat u dus door een installateur een HR-ketel installeren in uw bestaande woning dan is 350,- subsidie mogelijk Installeert uw installateur een HR-ke tel mèt gaskeur Schonere Verbranding in een nieuwe woning of een VR-ketel met gaskeur Schonere Verbranding in een bestaande of nieuwbouw woning, dan is 200,- subsidie mogelijk”, aldus Midden-Holland. Heeft men na 1 oktober 1990 een VR- ketel of een HR-ketel laten plaatsen, informeer dan bij het Energiebedrijf naar de brochure ’’Subsidiemogelijk heden voor centrale verwarmingske tels”. Tevens heeft het energiebedrijf een overzicht van merken en typen ketels die voor subsidie in aanmerking ko men. en men al subsidie heeft aangevraagd voor een HR-ketel, die een nominale belasting heeft van 35 kW of minder, is het niet mogelijk nog een subsidie aan te vragen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen- vrouwenbond (NCVB) vergadert woensdagavond 21 november om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoom- laan. Mevrouw T. Siemons-Bouwman uit Waddinxveen zal deze avond aanwezig zijn. Zij wil de aanwezigen iets meer vertellen over Ismakologie (bewe gingsleer). PerCom Automatisering is dan ook veel meer dan het zoveelste computer bedrijf. PerCom is geautomatiseerd Apple Reseller, geautoriseerd Apple Service Center en geautoriseerd Apple Opleidingscentrum ’’Vooral het facet opleidingen”, zegt directeur A.G.M. Kelder, ’’spreekt onze klanten bijzonder aan en dan vooral de wijze waarop wij dat aanpak ken. Wij geven de cursussen aan één bedrijf tegelijk en bovendien bij het be drijf zelf. Waar sommige opleidingsin stituten een hele week nodig hebben, daar doen wij het in een paar dagen. Waarbij de produktie gewoon kan doorgaan en de opleiding precies is af gestemd op de behoefte. Met dit sys teem zijn onze klanten blijkbaar bij zonder blijwant er is nog niet één weg gelopen”. De Apple is de belangrijkste groei markt van dit moment en daarvan pro fiteert de onderneming in Waddinx veen goed. Wat personal computers betreft had Apple in 1988 nog 4,3 pro cent van de markt in handen en in 1989 5 procent, tegen IBM, de grootste op dit gebied, 11 procent. Maar nu al is 1990 voor Apple wereld wijd een topjaar, terwijl het marktaan deel van IBM verder is gedaald. En ook de verdere toekomst ziet er veelbelo vend uit. Volgens de Strategie Marketing Group van Apple zal het aantal personal com puters tot 1995 met 34 procent toene men. Alleen de markt voor home/hob- bycomputers zakt in elkaar. Dat heeft echter een simpele reden. Bezitters van home-hobby-computers kunnen tegenwoordig voor slechts een relatief gering bedrag meer al profes sionele personal computers kopen. Wat dat betreft zijn de geavanceerde pe’s voor multifunctioneel gebruik goedkoper geworden en daardoor voor iedereen bereikbaar geworden. Kelder verwacht de omzet van PerCom over vier jaar voor een groot deel uit het buitenland te halen. Nu al bezit zijn bedrijf kantoren in Parijs en Londen voor de verkoop van software; het ge volg van de managementcompetitie van Euro Challenge SA, waaraan Kel der heeft deelgenomen. In het kader van het bedenken van een eigen strategische opdracht koos Kel der voor het nagaan welke software voor de Macintosh in die steden nog niet te koop was. Het bleek een perso neelsinformatiesysteem, dat intussen in Engeland en Frankrijk in een grote behoefte voorziet en door PerCom spe ciaal is aangepast voor de Engelse en Franse markt. Dat de general manager ogenschijnlijk makkelijk praat over ”het openen van een paar vestigingen in het buitenland” betekent niet dat succes van de jonge, maar niettemin volwassen ondeme- WADDINXVEEN - Ook dit jaar houdt de Waddinxveense vogelvereni ging De Vogelvrienden weer haar jaar lijkse driedaagse tentoonstelling. Dat gebeurt in Het Trefpunt op don derdag 29 november (20.00-22.30 uur), vrijdag 30 november (14.00-22.30 uur, 21.00 uur trekking grote verloting) en zaterdag 1 december (10.00-16.00 uur). De prijsuitreiking is zaterdagmiddag 1 december om vier uur. Ook dit jaar is er weer grandioos Rad van Avontuur met schitterende prijzen. ming hem naar het hoofd stijgt. Het verleggen van de grenzen is de uit komst van een goed doordacht marke- ting-plan. ’’Natuurlijk zijn er in Engeland, Frank rijk, Duitsland, Spanje en Italië - waarop PerCom straks ook zijn blik zal richten - Apple Resellers te vinden. Maar de handelwijze is daar veel meer leveranciergericht dan klantgericht. En daar willen wij als Nederlands bedrijf verandering in brengen. Goede advie zen, een goede service en goede oplei dingen werpen op den duur ook daar hun vruchten af, daarvan zijn we over tuigd”. a Burgemeester en wethouders maken nu bekend dat een bouwplan in ontwik keling is voor de realisering van onge veer 95 woningen op het nog braaklig gende terrein dat globaal wordt be grensd door de Zuidkade, Apollolaan, Mercuriusweg en de bedrijven aan de Maarten Schoutenstraat. Deze lokatie staat beter bekend als het A3-gebied. Vooruitlopende op een integrale her ziening van het oorspronkelijke be stemmingsplan wordt inspraak gevoerd over deze bouwplanontwikkeling. In verband hiermede worden ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende naturlijke en rechtspersonen in de gele genheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen kenbaar te ma ken en daarover met het gemeentebe stuur van gedachten te wisselen. Het ontwerp-schetsplan ligt vanaf don derdag 15 november op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke me ningen worden kenbaar gemaakt ten aanzien van het beleidsvoornemen. Eveneens kunnen meningen kenbaar worden gemaakt tijdens een inspraak bijeenkomst, welke zal worden gehou den op maandag 19 november 1990, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Op deze bijeenkomst wordt uitsluitend het beleidsvoornemen omtrent de bouwplanontwikkeling aan de orde ge steld. De inspraakbijeenkomst is niet bedoeld voor toekomstige kopers en/of huurders van de te bouwen woningen. Voor de inspraakbijeenkomst over de woningbouw in het A3-gebied, waar voor plannen zijn gemaakt door de Woerdense aannemer Van der Heijden Verenigde Bouwbedrijven, zijn bewo ners uitgenodigd van de Mercuriusweg, Maarten Schoutenstraat, Zuidkade, Apollolaan. Minervalaan. Neptunus- pad, Herculespad en Fortunalaan. WADDINXVEEN - Het Wad- dinxvense postkantoor heeft 1.334 OV-studentenkaarten gekregen om in deze weken uit te delen. In Boskoop verwacht het postkantoor 739 OV-studentenkaarten aan evenzoveel studenten uit te kunnen reiken. Vorige week dinsdag is in de postkantoren de uitreiking van de OV-studentenkaart van start ge gaan. Landelijk moeten ruim 600.000 stu denten in een periode van nauwe lijks zes weken van de OV-studen- tenkaart worden voorzien. PTT Post heeft daartoe ruim 600 post kantoren ingeschakeld. De studen ten krijgen een persoonlijke op roep (het afhaalbericht), waarin is aangegeven op welk postkantoor zij hun OV-studentenkaart kunnen afhalen. Op het afhaalbericht staat ook ver meld in welke week en op welk tijd stip zij op dat kantoor worden ver wacht. Dat is gedaan om het grote aantal studenten zoveel mogelijk over de periode van zes weken te spreiden. Studenten die hun OV-studenten- kaart gaan afhalen, moeten het af haalbericht, een geldig legitimatie bewijs en een goedgelijkende zwart/wit pasfoto meenemen. Wie geen geldig legitimatiebewijs bezit doet er goed aan er direct een aan te vragen. De uitreiking van de OV-studen- tenkaart past in het streven van PTT Post nieuwe diensten en pro- dukten voor het lokettenbedrijf aan te trekken. Zoals bekend, neemt het aantal lo- kethandelingen op de postkanto ren af als gevolg van het toene mende elektronische geld- en beta lingsverkeer. Het postkantorennet vormt voor zowel overheid als bedrijfsleven een uniek distributiekanaal. Voor de overheid verzorgt PTT Post thans naast de verstrekking van de OV-studentenkaart onder meer de registratie en omzetting van kente kenbewijzen, faciliteiten voor de belastingdienst, sportvisakten en Postbus 51. Ook kan men inmiddels op een aantal postkantoren vliegreizen boeken, hotels bespreken, een auto huren, een verzekering afsluiten en bijvoorbeeld buitenlands geld ha len. Bij autoschade altijd rechtstreeks naar een FOCWA Garantiebedrijf. Dat zijn de enige gespecialiseerde scha- deherstelbedrijven die een vol jaar schriftelijke garantie^ geven, die de fabrieksgarantie op de herstelde^--Cjf delen volledig overnemen, die alles voor u regelen met de verzekering, en die nog eenV''—'-z ruilauto kunnen aanbieden ook. V Bf* WADDINXVEEN - Voorafgaande aan de volgende week woensdagavond te houden maandelijkse gemeente raadsvergadering gaan de gemeente raadsleden, B. en W. en ambtenaren weer schrijven voor Amnesty. Dat ge beurt in de raadzaal tussen zeven uur en half acht. Overigens heeft de werkgroep van Am nesty International in Waddinxveen dringend nieuwe leden nodig. Het laat ste jaar moest een aantal actieve groepsleden afhaken omdat men het te druk had met studie of andere bezighe den. Door het tekort dat hierdoor ontstaan is, kan op dit ogenblik een gedeelte van het werk niet gedaan wordenDe werk groep heeft daarom zeer dringend ver sterking nodig in de scholengroep, in de adoptiegroep en voor de in- en ver koop. Ook zoekt Amnesty enkele mensen die één voorbeeldbrief per maand willen schrijven (in het Engels). Wie meer wil weten over het werk van de Waddinxveense Amnesty werk groep, kan bellen naar Edie van der Pauw (tel. 12908). Zij kan precies ver tellen waar het om gaat. Loco-burgemeesterP.F.J. van 1 Flyers). -van- - - Waddinxveen Flyers. Op de achtergrond kijkt vice-voorzitter A. Chun tevreden toe. (Foto: Waddinxveen rsi. - FOCWA GA» - Objectief ingedeeld in categorie I - L,, MERCURIUSWEG n--i 1 I 7T j "P/Z7/Z.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17