Dieven in Gouwebad als schepen in de mist Scholieren in bedrijven ICW WIL 25 MILLE Herinneringsboekje van Immanuëlkerk ”We varen elkaar voorbij i [y 99 I NBPV over a Expositie met korting in Gouda Prijzen van SOOS vergeet achtigheid Wereldwinkel toont oud gereedschap VVD-top in Zevenhuizen Kantoor in seniorenflat Film in De Bonkelaar ’’Molenbouw” Bruwa wint klaverjassen A.L. Yska overImmanuëlkerk en Hervormde Gemeente I n Groeten Doorgereden Gevolgen Afsluiting Auto-inbraken (Brom)fietsen: Onder invloed 111 1 Waddinxveen Als je op de dag van je leven wil schitteren, laat je dan aankleden door een deskundige die een keuze heeft WO ■k.- W Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 Twee oudere lidmaten van de hervormde Immanuëlkerk kregen uit handen van de voormalige bejaardenpastor december 1940 besloten tot oprichting van de Vereniging Wet en Evangelie. In de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade werd met ds. W. Langman uit De Lier de eerste bijeenkomst ge houden op 6 april 1941. Tussen 1955 en 1964 werd er gekerkt in Het Trefpunt. De Immanuëlkerk, die negen vaste predikanten heeft gekend, was op 1 ja nuari 1965 noodgemeente af en werd toen omgezet in een buitengewone wijkgemeente in wording. In de kerk mocht vanaf dat moment of ficieel worden gedoopt, het Heilig Avondmaal worden gevierd en belijde nis worden gedaan. De afgelopen week werd op de Brug weg bij een woning een kunststof bord met opschrift gedemonteerd en wegge nomen. Op vrijdag 9 november werd overdag (tussen 13.50 en 14.50 uur) ingebroken in een flatwoning aan de Peter Zuid- laan. De voordeur bleek te zijn gefor ceerd. In de woning bleken de stekkers van vi deo en tv uit de stopcontacten te zijn getrokken. De ongenode gasten zijn vermoedelijk gestoord. 07.55 uur werd op de hoek Dorpstraat- Onderweg een bromfietser aangereden door de bestuurder van een middel grote groene personenauto. ZEVENHUIZEN - In het Zevenhui- zense dorpshuis Swanla wordt maan dagavond 26 november om kwart voor acht een openbare bijeenkomst gehou den van de VVDDit met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen in Zeven huizen en Moerkapelle. Op deze bijeenkomst zijn van de VVD aanwezig landelijk WD-fractievoor- zitter mr. drs. F. Bolkestein, VVD ge deputeerde Th.F.J. Jansen en Zeven- huizens WD-wethouder B. van Ype- ren. ”We zijn uit de ruziesfeer. We groeten elkaar weer. Maar dat is helaas het enige winstpunt. Gezien vanuit de ker korde zijn we nog geen steek verder ge komen. We varen aan elkaar voorbij als schepen in de mist. Het ergste is dat beide partijen daarin berusten”, aldus de heer Yska. Hij herinnerde aan het gebod van Jezus Christus: ”Dit is mijn gebod, dat gij el kander liefhebt, gelijk ik u heb liefge had”. De heer Yska hoopte dat de jubi lerende Immanuëlkerkgemeente deze boodschap in de komende tijd zal blij ven verkondigen en zal blijven voortle ven. Op maandag 12 november omstreeks POLITIENIEUWS De bijeenkomst in de kleine kerkzaal van de hervormde Immanuëlkerkge meente werd afgesloten met een kort woord van de gereformeerde predikant ds. P. A.C. Bongers. Daarna werden er dia’s vertoond en een videoband ge draaid over de geschiedenis van de her vormde deelgemeente. De automobilist reed evenals de brom fietser over de Dorpstraat in de richting van de Piasweg. Toen de auto langs de betonnen palen was gereden, zou de auto naar rechts hebben gereden, waarbij de bromfietser ten val kwam. De automobilist stopte en reed, nadat de bromfietser was overeind gekrab beld, door. Eventuele getuigen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie (tel. 01828-13688). De heer Yska ging zaterdagmiddag niet al te uitvoerig in op de kerkscheuring in het eerste oorlogsjaar. ”Het past vol gens mij niet over een predikant en te spreken en te oordelen, die reeds jaren geleden is overleden. Maar wel over de gevolgen van zijn beleid en levenswan del”. Daarover zei de oud-bej aardenpastor nog: ”In 1940 breekt de Tweede We reldoorlog uit, waarbij je zou verwach ten dat er een zekere verbondenheid zou groeien in de dorpsgemeenschap. Het tegenovergestelde voltrok zich binnen de Hervormde Gemeente. De scheiding der geesten voltrok zich niet alleen binnen de kerk, ook school en politiek tonen tot vandaag de gevolgen. Ook binnen families, gezinnen, vriend schap werd verdeeldheid geschapen”. Met een blik op Maarten Luther be toogde de heer Yska dat de Neder landse Hervormde Kerk hem zeer lief is, maar dat diepe bezorgdheid op zijn plaats is als je kijkt naar haar verdeeld heid in belijden en organisatie. ”De bijbelse boodschap wordt wel met de mond beleden, maar in de praktijk niet toegepast. Helaas moet ik constateren dat het 50-jarig bestaan van de Imma nuëlkerkgemeente hiervan een duide lijk voorbeeld is”. Als afsluiting van deze promotiecam pagne is er een manifestatie gepland in Gouda op zaterdag 8 december vanaf 14.00 uur bij het Delta College, Groen van Prinsterersingel 49. Hier presenteren zich het beroepson derwijs en het bedrijfsleven, met infor matie over beroepen, bedrijven en op leidingen. In workshops kunnen kinde ren daadwerkelijk met diverse bedrijfs takken in aanraking komen, Verder is er een optreden van Peter Vogel en Ro nald Moray. WADDINXVEEN/GOUDA - Het be stuur van de ondememerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) heeft het idee geopperd om door het lo kale bedrijfsleven zo’n 25.000 gulden bij elkaar te laten garen als bijdrage in de bouw van een nieuwe Goudse Schouwburg in onze buurgemeente. Het ICW is tot deze geste gekomen om dat de ondememerskring in 1991 een kwart eeuw bestaat en omdat vele an dere bedrijven in Gouda en omgeving, evenals de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda, al een financiële bijdrage heb ben geleverd aan het inmiddels gestarte schouwburg-proj eet ”Het bestuur denkt dat het ook voor het Waddinxveense bedrijfsleven en haar medewerkers van belang is te be schikken over goede regionale cultu rele- en zakelijke congresvoorzienin- gen voor de Waddinxveense leef- en werkgemeenschap”, aldus het Indus trieel Contact Waddinxveen in een brief aan de leden. De eventuele ICW-bijdrage van WADDINXVEEN - Het Gouwebad ”de Sniep” oefent niet alleen aan trekkingskracht uit op bezoekers, maar ook op dieven, zo blijkt uit gege vens van de Waddinxveense rijkspolitie. WADDINXVEEN/GOUDA - Acht Waddinxveense basisscholen gaan in het kader van de Promotiecampagne Beroepsonderwijs Midden-Hol land op bezoek bij evenzoveel Waddinxveense bedrijven. Deze bezoeken worden gehouden in samenwerking met de ondememerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW). WADDINXVEEN - In De Bonkelaar wordt volgende week woensdag 21 no vember om vier uur de speelfilm ’’Jon gensdroom” gedraaid. In deze film zeggen heel verschillende jongens hoe zij zich een toekomst dro men, die bepaald lijkt door massawerk- loosheid en milieurampen. Hoe zij denken over huwelijk, carrière, dienst plicht en maatschappelijke proble men? Het jongerencentrum is iedere week op dinsdag-, woensdag- en donderdag middag open van 14.30 tot 16.30 uur en biedt nog andere activiteiten. Men kan er meedoen aan een modeproject met als afsluiting een eigen modeshow, het voetbaltournooi of de cateringcursus, waar men goed en lekker een maaltijd leert klaarmaken. Ook kan men mee naar een opname van Countdown. De Hagenaar ging in zijn toespraakje ook uitgebreid in op de geschiedenis van de 50-jarige Immanuëlkerkge meente. In 1937 begon de onvrede over de leer van de plaatselijke Hervormde Kerk en de levenswandel van ds. L. Vroegindeweij (na een ziekteverlof twee jaar geschorst). Na gesprekken, vergaderingen en enquetes wordt op 9 Het afgelopen weekeinde werden in twee personenauto’s inbraken ge pleegd en wel op de Vondellaan en de Peter Zuidlaan. In één geval bleef het bij een poging en uit de andere auto werd uit de koffer bak een autoradiocassetterecorder t.w.v. 600,- ontvreemd. WADDINXVEEN - Bij de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein heeft de Stichting Gered Gereedschap een eta lage ingericht. In het opgeknapte deel van de Wereld winkel is verzameld oud gereedschap uitgestald. Dit gereedschap zal worden verzonden naar projecten in de Derde Wereld. Stichting Gered Gereedschap is een landelijke organisatie, die al eens de nationale vrijwilligers prijs, ”de Marga Klompé-prijs”, uitgereikt door prins Claus, heeft gekregen. De Waddinxveense afdeling, die eerst begonnen is met A.T. (Aangepaste Techniek) voor een project in Tanza nia, is ook al in een vroeg stadium be gonnen met het inzamelen en repare ren van gereedschap. Nu wordt gezamenlijk met de Z.W.O. (Zending, Werelddiakonaat en Ont wikkelingssamenwerking) van de her vormde Immanuëlkerk en de Gerefor meerde Kerk gewerkt aan het verzame len van opknappen van Gered Gereed schap. De kerken hebben als jaarthema ”Van God Is De Aarde” en dit is een van hun aandachtpunten van hun werk voor de Derde Wereld en het milieu. Iedereen die gereedschap over heeft kan dit in de Wereldwinkel brengen. Daar kan men ook nog mede- werk(st)ers gebruiken voor allerlei werkzaamheden. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt weer bij een op dinsdagavond 20 november om acht uur in het Anne Frank-centrum. De avond staat in het teken van ver geetachtigheid. Mevrouw B.C. van Niekerken-Landersche uit Den haag houdt een lezig over de functie van de hersenen. Bij het ouder worden gaat het geheugen vaak achteruit. Dit wordt vaak voor een ouderdomsge brek aangezien, terwijl uit onderzoek is gebleken dat het voor het grootste deel het gevolg is van gebrek aan oefening. Dit geldt voor jong en oud; zeker in deze tijd. Deze lezing beoogt dit nader uiteen te zetten en aan te geven hoe men zijn ge heugen op peil kan houden. Hierna volgt tevens een inleiding over een cur sus geheugentraining. Dat zei Hagenaar en oud-bejaarden pastor van de hervormde Immanuël kerkgemeente, A.L. Yska, zaterdag middag in de kleine kerkzaal van de 50- jarige deelgemeente. Hij sprak er aan het begin van de komende zondag af te sluiten herdenkingsweek en ter gele genheid van de aanbieding van een spe ciaal herdenkingsboekje, dat aan twee oudere lidmaten het eerst werd uitge reikt. De heer Yska betoogde in een volle kerkzaal met lidmaten, mensen uit de Duitse zustergemeente Olvenstedt, de gereformeerde predikant ds. P.A.C. Bongers en wethouder J. Neele (PCW), dat er na een halve eeuw maar hele kleine verbeteringen zijn te con stateren tussen de Centraal Hervormde Gemeente en de hervormde Imma nuëlkerkgemeente GOUDA - Van zaterdag 24 november tot en met zondag 16 december wordt in de Goudse Stadsgalerie aan Achter de Kerk in Gouda een speciale ver- koopexpositie gehouden (met ook kunstwerken van vijf Waddinxveners), waarbij kunstkopers een korting van 15% wordt geboden. Toen bleek dat de gemeente Gouda - die in twee voorgaande jaren rond de jaarwisseling op kunstwerken van Goudse kunstenaars een subsidie van 25% gaf - dit jaar van een dergelijke subsidie afzag, besloot het bestuur van de Regionale Kunststichting zelf een kortingsexpositie te organiseren. Te meer daar er vanuit het publiek vraag naar bleek. Op de expositie in de Stadsgalerie is werk te zien van 36 deelnemers van de Regionale Kunststichting Gouda: twin tig Goudse kunstenaars, twee uit Al- phen a.d. Rijn, twee uit Bergambacht, twee uit Bodegraven, een kunstenares uit Haastrecht en een uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, een deelnemer uit Moor drecht, twee uit Reeuwijk en vijf uit Waddinxveen. ’’Alle pogingen door bestuur van Wet en Evangelie ondernomen om de één heid in de gemeente te bewaren werden door de kerkeraad afgewezen. De toenmalige predikant zei in een ge sprek tussen kerkeraad en bestuur Wet en Evangelie. Het is beter niet naar de kerk te gaan, dan de diensten van Wet en Evangelie te bezoeken. Alleen hier wordt de zuivere leer verkondigd”. uit meer dan 130 éénmaal gedragen bruidsiaponnen, daardoor ook betaalbaar. Om je alle aandacht en tijd te geven help ik np afspraak. RAADHUISPLEIN 1, BOSKOOP, TELEFOON 01727-18300 OF 19577. Gestolen in Waddinxveen zijn een da mesfiets (zilvergrijs, Batavus), een he renfiets (bruin, postcode 2761 TL 4), een herenfiets (grijs, Gazelle Primeur Luxe), een damesfiets (rood/geel/ blauw, type Opoefiets) en een brom fiets (Puch Maxi, paars, verzekerings- plaatje XLV-462). Op zondag 11 november werden voor zover nu bekend 3 diefstallen gepleegd in het zwembad. Ontvreemd werden een blauwrose sportportemonnee met 20,- en een vrij vervoerkaart West- Nederland; een paar sportschoenen merk Diadora, twee t-shirts en een le ren armband; één paar rose sport schoenen, merk Nike Air, maat 42 (waarde 235,-). In een zestal hoofdstukken wordt inge gaan op het ontstaan en de groei en bloei van de hervormde Immanuël kerkgemeente, een periode die met pijn en verdeeldheid gepaard is ge gaan. ”Een lange weg” heet het hoof- stuk in het herinneringsboekje dat aan geeft hoe en wanneer de vereniging Wet en Evangelie in 1965 kon worden omgezet van een noodgemeente in een buitengewone wijkgemeente in wor ding van de Nederlandse Hervormde kerk. Uit het herinneringsboekje volgt nu dat hoofdstuk ”Een lange weg”: ”De oprichting van Wet en Evangelie in november 1940 biedt weliswaar een oplossing voor de groep ontheemden maar betekent op dat moment tevens dat zij kerkorderlijk in een vacuum te recht komen. De groep heeft geen kerkelijke status, kan geen vaste predikant beroepen en in haar diensten kunnen de sacramen ten niet bediend worden. Ook kunnen de belijdeniscatechisanten niet binnen de eigen kring bevestigd worden. Op tal van terreinen moet het bestuur naar oplossingen zoeken. Gezien het feit dat de meeste leden van Wet en Evangelie aanvankelijk nog duidelijk de Gereformeerde Bonds- signatuur dragen wordt bij het vervul len van preekbeurten aanvankelijk uit gezien naar predikanten van die signa tuur. Al snel blijkt dat uit die hoek geen en kele medewerking te verwachten valt en worden predikanten aangezocht die zich meer in het midden van het kerke lijk erf bevinden. Voor de doop van hun kinderen zijn de leden aangewezen op andere kerke lijke gemeenten, zoals Gouda en Bos koop. Aan de medewerking van de Goudse kerkeraad komt in januari 1944 een abrupt eindewanneer het mi nisterie van predikanten van Gouda zijn medewerking weigert en de Goudse kerkeraad adviseert het in deze hogerop te zoeken. Opnieuw een gevoelige klap voor Wet en Evangelie. Ook de bevestiging en aanneming van nieuwe lidmaten kan niet binnen Wad dinxveen plaatsvinden. Ook daarvoor wordt een beroep gedaan op andere ge meenten. Zo worden bijv, in juli 1948 19 catechisanten van ds. Offringa in Zandvoort door ds. De Ru bevestigd. Duidelijk is dat de leden van Wet en Evangelie van het begin af aan zich niet buiten de lokale Hervormde Gemeente wilden plaatsen, doch door de omstan digheden gedwongen, hun eigen koers wel moesten gaan varen. Dat proces verloopt niet zonder pijn. De scheids lijn loopt dwars door families heen en laat voor een lange reeks van jaren haar sporen in de gemeenschap na. In contacten met de kerkeraad van de Hervormde kerk blijkt telkens weer dat er geen condensus gevonden kan worden. De gesprekken lopen op niets uit. Tegen een 33-jarige Gouwenaar is pro- ces-verbaal opgemaakt in verband met het rijden onder invloed van alcohol. Betrokkene verzette zich aanvankelijk tegen de controle door de politie. Hij weigerde zowel de blaastest als het on dergaan van een bloedproef, waarvan proces-verbaal wordt opgemaakt. WADDINXVEEN - De Stichting Wel zijn Ouderen heeft haar intrek geno men in de seniorenflat aan de Prins Bernhardlaan. De stichting heeft daar een eigen kantoorruimte en admini stratie. Het adres is Prins Bernhardlaan 9 en het telefoonnummer is 01828-10396. WADDINXVEEN - De festiviteiten rond het 20-jarig bestaan van het Anne Frank-centrum begonnen vorige week maandagavond met een prijsklaverjas- tpurnooi tussen het Anne Frank-cen trum en de ’’Molenbouw’TBruwa. Meer dan 116 deelnemers waren naar het Anne Frank-centrum gekomen om aan dit toumooi deel te nemen. Voor dit toumooi stond een groot aantal prij zen uitgestald. Om de prijzen werd fel gestreden. Er wéren voor dit toumooi twee bekers beschikbaar, namelijk een wisselbeker én een beker van het AF-centrum. ’’Molenbouw’TBruwa won het tour- npoi met een gemiddeld aantal punten yan 5051Het Anne Frank-centrum be haalde gemiddeld 4986 punten. Bij de individuele prijzen werd W. Klein van Bruwa eerste met 6027 pun ten, tweede werd mevrouw Drook met 5k37 punten en derde mevrouw Pol met 5644 punten, beiden van het Anne Frank-centrum. Tijdens het toumooi werden de deelne mers onthaald op consumpties en ver schillende hapjes. Het was een gezellig, maar ook zeer geslaagd toumooi, waarvan het opvallend is dat het aantal deelnemers ieder jaar weer groter is. Opvallend was het grote aantal deelne mers van ouderen buiten het Anne Frank-centrum, wat tenslotte de opzet is van het bredere ouderenbeleid. WADDINXVEEN - In een 32 pagina’s tellend boekje, dat zaterdagmid dag is verschenen, wordt een beeld geschetst van een halve eeuw Imma nuëlkerkgemeente. ”Van Wet en Evangelie tot Immanuëlkerkgemeente Waddinxveen 1940-1990” heeft het herinneringsboekje met een voor woord van lidmaat mr. Peter de Vries en gebaseerd op de speurtochten in het kerkelijk archief van A.L. Yska, ouderenpastor van 1975-1983. De wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) bezoekt deze maand Houthandel Al- blas BV (Zuidkade). De Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) gaat naar Machine- en Apparatenfabriek Van der Loo (Noordkade). De Jan Lig- thartschool (Sperwerhoek) kijkt rond bij Gebroeders Van Stijn (Wilhelmina- kade). De Bethelschool (Heggewinde) is gast van Automobielbedrijf Boonstoppel BV (Oranjelaan). De Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) bezoekt Autobedrijf Van Leeuwen BV (Pias weg). De Leon van Gelderschool (Essen- gaarde) gaat naar Meubelfabriek Mul- leman (Mercuriusweg). De Savornin Lohmanschool (Wingerd) is bij Machi nefabriek Van den Berg (Henegouwer- weg). De St. Paulusschool (Jacob Cats- laan) kijkt rond bij Glasbeek Finish (Noordkade). De Promotiecampagne Beroepsonder wijs is voor de derde keer van start ge gaan met de campagne ’’Starten in het LBO is slimmer dan je denkt”. Doelgroep bij deze promotiecampagne zijn de leerlingen van groep 7/8 van het basisonderwijs, en hun ouders en leer krachten, omdat zij in feite bepalend zijn voor de schoolkeuze na de basis school. De promotiecampagne heeft in de maanden november en december voor 41 scholen uit de regio Midden-Hol land bedrijfsbezoeken georganiseerd. De reacties van de bedrijven die bena derd zijn, waren zonder uitzondering enthousiast voor dit project. Hieruit wordt afgeleid dat de cam pagne in een duidelijke behoefte voor ziet om nog meer bekendheid te geven aan de goede doorstroommogelijkhe den die het LBO-onderwijs aan hun leerlingen kan bieden. Inmiddels was door de Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk de mo gelijkheid geschapen te komen tot de stichting van een zgn. ’’Noodgemeen te” op grond van de Kerkorde middels toepassing van de overgangsbepaling 238a. Daarbij beroept de Provinciale Kerkvergadering een predikant als mede een noodkerkeraad. Alvorens de aanvragen voor de tot standkoming van deze Noodgemeente door de Provinciale Kerkvergadering behandeld kon worden, diende een ’’Kerkelijk gesprek” plaats te vinden. Op 1 mei 1955 vindt onder leiding van de Visitatoren Provinciaal dit gesprek plaats tussen de kerkeraad van de Her vormde Gemeente en een deputatie van Wet en Evangelie. Een tweede ge sprek vindt plaats op 8 oktober van dat jaar. De gesprekken verlopen zodanig dat beide groepen uit elkaar gaan zonder iets bereikt te hebben. Wet en Evange lie vraagt dan toestemming aan de Pro vinciale Kerkvergadering te mogen ko men tot de vorming van een Noodge meente. Twee jaar later ontvangt Wet en Evan gelie op 3 juni 1957 bericht dat de Pro vinciale Kerkvergadering de aanvraag inzake toepassing van artikel 238 a-h van de Kerkorde heeft goedgekeurd en deze voor nadere beslising aan het Breed Moderamen ter goedkeuring heeft voorgelegd. Op 15 november 1957 verleent het moderamen goed keuring aan de gevraagde erkenning als Noodgemeente volgens overgangsbe paling 238b. De Provinciale Kerkvergadering vraagt een voordracht te maken voor het beroepen van een predikant en voor het benoemen van ambtsdragers. Op de voordracht worden dan ds. E.H. Kalkman als predikant geplaatst, die als bijstand in het pastoraat sinds au gustus van dat jaar reeds werkzaam was voor Wet en Evangelie, en als ambts dragers de ouderlingen Mulder en Go- rissen en diaken De Vries. Uiteindelijk besluiten op 10 december 1957 de 73 aanwezige belijdende leden en de 17 doopleden de voorstellen van het bestuur te aanvaarden en krijgt Waddinxveen als één van de eerste Hervormde Gemeenten in Nederland een noodgemeente. Het is dan 17 jaar na oprichting van Wet en Evangelie. Een lang en moei zaam proces is dan ten einde gekomen. Toch mag de vraag gesteld worden of Wet en Evangelie haar doel bereikt heeft? Zou het niet beter geweest zijn als de Hervormde Gemeente in Wad dinxveen één gebleven was? De loop der gebeurtenissen heeft anders uitge wezen. Op 1 januari 1965 wordt de Noodge meente omgezet in een Buitengewone Wijkgemeente in wording. Thans is de Immanuëlkerk een deelgemeente van de Nederlandse Hervormde Kerk te Waddinxveen”. 25.000,- volgt op de overmaking van 35.000,- van het Waddinxveense ge meentebestuur. Hoewel B. en W. vorig jaar nog meenden dat er voor dat doel geen geld naar Gouda overgemaakt zou moeten worden, kwam men daar deze zomer op terug. Een unanieme gemeenteraad besloot toen dit geld als symbolische bijdrage beschikbaar te stellen. Inmiddels heeft het beschik-_ sche opmerkingen de raadsfractie van D’66 in Gouda. De Goudse democraten deden name lijk misprijzend over het gebaar van Waddinxveen. Het bedrag van 35.000 gulden werd een geste genoemd als je ziet welk profijt Waddinxveen van de Goudse schouwburg heeft. De Goudse cultuurwethouder J.G. Po- tharst (CDA) dacht daar echter anders over. Hij verwelkomde het bedrag, omdat Waddinxveen de eerste en tot nog toe enige buurgemeente is die aan de schouwburgbouw bij draagt en spreekt derhalve van een goed voor beeld dat diverse andere buurgemeen ten zouden moeten volgen. 7 WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 6 november was de trekking van de jaarlijkse loterij, georganiseerd door de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS). De hoofdprijs was een kleurentelevisie en viel op lotnummer 0850. De tweede prijs, een elektrisch gourmetstel, viel op lotnummer 2029 en de derde prijs, een kruimelveger, op lotnummer 1687. De resterende 30 prijzen vielen op de navolgende lotnummers: 219,363,422, 468, 497, 657. 686, 764, 892. 900, 950, 1065, 1212, 1260, 1533, 1622, 1791, 1858, 1999, 2060, 2125, 2291, 2415, 2537, 2651, 2675, 2739, 2746. 2811, 2881. A.L. Yska het herinneringsboekje over de 50-jarige deelgemeente uitgereikt. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - ”De Her vormde Gemeente in Waddinx veen is een schijneenheid. Dat zal zij blijven zolang er mensen en or ganisaties zijn die pretenderen de zuivere leer te verkondigen en daardoor menen andere te kunnen uitsluiten. Zolang dat gebeurt zal de Hervormde Gemeente een ver deeld huis blijven”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21