DE GOUWE NAAR WINST Be Fair middenmoot J. Verbakel generaal- kampioen bij De Sperwer Verlies damteam Excelsior r Dieren van Nieuw Leven veel bekeken Redelijke vangst HSW Alphenaar wint WSV’s 13e tournooi Koppositie voor teams van Flyers Jeugddag postzegel verzamelaars in Boskoop Titels Dames Dames 2 ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 17 NOVEMBER A.S. WSE Waddinxveen-zondag De uitwedstrijd van Waddinxveen- zondag had duidelijk twee verschil lende speelhelften qua voetbal van Waddixveen. De eerste helft veel te tam, gevolgd door een sterke tweede helft. Be Fair-jeugd WSE-jeugd Heren 2 Be Fair Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen heren (uitLosser/Denekam) heren (uit Den Bosch) TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 19.45 uur de Gouwe 1-Losser 1 20.45 uur deGouwe2-BZV2 Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 SPORT .RECREATIE Na de blamerende nederlaag van vo rige week tegen ZPB/Profus, was het zaak voor de De Gouwe-heren een goede uitslag neer te zetten. Het uit de hoofdklasse gedegradeerde LZ’86 uit Leiden werd hier de dupe van. Zij verloren met 11-6 van de Wad- dinxveners. Door deze overwinning staat De Gouwe, als nieuwkomer in deze klasse, op een derde plaats achter Merwede en ZPB/Profus. De hele wedstrijd door werd wel kei hard gewerkt en enorm veel gezwom men, doch door de vele foute passes konden de speelsters van het team van trainer/coach Wim Groen hun snelheid niet uitbuiten. Mede door een aantal dubieuze beslis singen van het arbitrale duo werd het een nerveuze wedstrijd, waardoor het beide teams niet lukte in hun spel te ko men. Hierdoor werd weer met veel elan aan de laatste periode begonnen. Op aan geven van Karen Beukema scoorde Diana van der Zijden vanuit een man meer situatie 4-1. Vlak daarna was bij het Arnhemse doel een enorm gevecht om het bezit van de bal en uit die scrim mage kon Gillian van den Berg die bal in het doel werken (5-1). Halverwege het eerste part scoorde Elly Winters van Esca uit een man meer situatie 0-1 en vlak voor tijd bracht Mirjam Overdam, eveneens via een man-meer, de Waddinxveensen weer op gelijke hoogte (1-1). Het tweede part was wel spannend, doch uitermate rommelig en energie verslindend. Er werd niet gescoord. In feite werd in het derde part de basis ge legd voor de overwinning van De Gou we. Eerst scoorde Mirjam Overdam 2-1 en ruim een minuut voor tijd bracht Astrid Coene de stand op 3-1 Esca scoorde nog eenmaal via Elly Winters vanuit een man-meer situatie 5-2 en vlak voor tijd maakte Mirjam Overdam met een schitterende achter waartse bal het karwei af en bracht de eindstand op 6-2. Bij De Sperwer, dat volgende jaar het 60-jarig bestaan hoopt te vieren, wer den de kampioenschappen als volgt verdiend: Vitesse: 1. R.A. v.d. Made, 2. D. Boe- re, 3. H. Met selaar, 4. J.Jansen Zn 5. J. Verbakel, 6. N. Hoogerdijk. Midfond: 1. D. Heeren, 2. A. Hofman, 3. H. Metselaar, 4. D. Boere, 5. J. Ver- Zaterdag speelde het,eerste dames team van De Gouwe in het Gouwebad ”de Sniep” tegen het Arnhemse Esca en wonnen moeizaam met 6-2. Het nog ongeslagen tweede dames team van De Gouwe speelde thuis te gen het eveneens ongeslagen derde team van Donk en verloor met 1-3. Juist bij deze belangrijke wedstrijd ont braken in het team van Arie van Hoorn drie basisspeelsters. Made, 2. H. Metselaar, 3. D. Boere. Navlucht: 1. D. Boere, 2. M. Tolle naars. N. Hoogerdijk, 4. J. Verbakel, 5. R.A. v.d. Made, 6. J. Troost. Jonge duiven: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Boere, 3. R.A. v.d. Made, 4. M. Tolle naar, 5. J. Verbakel, 6. M. Verbeek. Jonge duiven A: 1. H. Metselaar, 2. D. Boere, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Verba kel, 5. R.M. v.d. Made. Generaal Totaal: 1. J. Verbakel, 2. R.A. v.d. Made, 3. N. Hoogerdijk, 4. D. Boere, 5. H. Metselaar, 6. M. Ver beek, 7. J. Jansen Zn. Generaal Totaal A: 1. H. Metselaar, 2. D. Boere, 3. R.A. v.d. Made. Kampioen oude doffer: R.A. v.d. Ma de. Kampioen oude duiven: R.A. v.d. Ma de. Kampioen jonge duif: N. Hoogerdijk. In het eerste part konden de dames de boel nog klaren, doch in het tweede part kwam Donk op 0-1 voorsprong. In het derde part bracht Astrid Cornelis sen de stand weer op gelijke hoogte (1- 1). doch in het vierde part gaf de rou tine van Donk de doorslag. Eindstand 1-3. Na een onverdiende nederlaag, zoals die van zondagmiddag tegen het Goudse DONK, zijn de druiven altijd zuur. De Waddinxveners dienen daar bij ook de hand in eigen boezem te ste ken. Een groot deel van de wedstrijd toonden ze te weinig agressie. De beide spitsen kwamen al helemaal niet in het stuk voor. De eerste helft was min of meer in het voordeel van DONK. De derdeklas debutant speelde vinniger en scoorde dan ook in de 13e minuut 1-0. Dit was voldoende om WSE, met name Willy Beelen, wakker te schudden. Beelen kromde de rug en toonde zijn medespe lers hoe wél te acteren. Na goed voor bereidend werk van Theo de Heer stuitte hij op de keeper. Even later raakte hij van 25 meter de paal. Een an der schot ging voorlangs alvorens hij de DONK-defensie uitkapte en ook de keeper het nakijken liet (1-1). Dit was ook de ruststand. Na rust een zelfde beeld. Een slap WSE en een vinnig DONK. Kort na rust scoorde DONK dan ook 2-1 doordat wederom enige verdedigers in het stof moesten happen (lees modder). DONK was hier dik tevreden mee en beperkte zich verder tot afbraakvoet- bal van het ergste soort. Het laatste half uur liet een ploeterend WSE zien dat wel wilde maar niet kon. Iedere bal die voor de voeten van een DONK-speler kwam werd hard, ongeacht de richting, weggepegeld. Iedere speler die zich langs een DONK-speler wurmde werd omgekegeld. Dit leverde WSE-uitblinker Willy Bee len een blessure op zodat hij de wed strijd niet meer uit kon spelen. Hij werd door Jan Willem van Triet ver vangen. WADDINXVEEN - Zowel het eerste damesteam als het eerste heren team van De Gouwe-waterpolo hebben zaterdag gewonnen. Dames 1 versloeg Esca uit Arnhem met 6-2 en blijven daardoor de ranglijst in de eerste klasse KNZB aanvoeren. Na de domper van verleden week bij ZPB/Profus heeft heren 1 zich goed hersteld. Deze keer had LZ’86 uit Leiden met 11-6 het nakijken. Dames 2 verloor voor het eerst en heren 2 blijft de ranglijst aan voeren. WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar is het J. Verbakel gelukt om alge meen kampioen te worden van de 60 leden tellende Waddinxveense post duivenvereniging De Sperwer. Na een wel zeer spannende strijd bracht de allerlaatste jonge duiven vlucht uiteindelijk de beslissing. Outsi der R.A. v.d. Made, het hele seizoen zeer sterk presterend, moest met slechts een half punt minder (en dat over 27 wedvluchten) genoegen nemen met de tweede plaats. Derde werd N. Hoogerdijk, vierde D. Boere, vijfde H. Metselaar en zesde en zevende werden respectievelijk M. Verbeek en J. Jansen Zn. De Sperwer kan terugzien op een ge slaagd seizoen met vele mooie vluch ten. Slechts een enkele keer werden de duiven vanwege de weersomstandighe den een dag later gelost. Dat De Sperwer als vereniging ook sterk voor de dag kwam blijkt uit de di verse kampioenschappen, door diverse leden in groter verband behaald. In de Kring Gouda en omstreken (770 leden), waaronder de Sperwer resor- teert, werd het tweede verenigings- kampioenschap behaald. Dat er in Leiderdorp ook sterk wordt gespeeld, bewees Eline Arendsman in groep 15. Peter van Assendelft uit Ca- pelle a/dIJssel bleek niet in staat Eline van de eerste plaats af te houden. De beslissing in groep 16 viel pas in de barrage. Daniel Ohman uit Sliedrecht en Jeroen Groenheyde uit Rotterdam eindigden gelijk. Daniel wist Jeroen in de extra ronde duidelijk achter zich te laten. Jaap Houben kwam helemaal uit Nijmegen om in Waddinxveen vlot 5 partijen achter elkaar te winnen en de eerste prijs in groep 17 mee naar huis te nemen. Groep 18 werd beslist door Paul Tem- pelaar uit Hendrik Ido Ambacht. En kel tegen Herman de Waard uit Zwijn- drecht, die de tweede plaats bereikte, werd remise gespeeld. De allerjongsten van het tournooi wer den in groep 19 ingedeeld. In de eerste ronde speelden de WSV-spelers Ste phan Kleinhoonte en Nathaniel DiPa- ola tegen elkaar. Stephan won het rechtstreekse duel. Nathaniel, ge schrokken van deze tegenslag begon aan een inhaalrace om tenslotte samen met Simon den Uyl uit Pijnakker gelijk te eindigen. In de finale kon Nathaniel echter geen vuist meer maken en moest alsnog de eerste prijs aan Simon laten. Van de andere WSV-jeugdspelers be haalden, Tiemen van Bruggen een prachtige tweede plaats in groep 14, na overtuigend Martij n Matse uit Alphen in de snelschaakronde te verslaan. Leon Willemen werd verdienstelijk derde in groep 8 achter Eric Visser en Frank Eikmans. Wel won Leon de prijs die verbonden was aan de oplossing van het toumooiprobleem. Richard v.d. Berg tenslotte eindigde op de vierde plaats in groep 10. tisch bleek overigens winst voor Ruud van Dijk. Elke vervolgzet van Asch- berg bracht de fraaie winst voor Ruud. De partij tussen Ruud van Dijk en Dirk Heeren II was een zeer wisselende strijd. Na aanvankelijke schijfwinst van Dirk wist Ruud het verloren mate riaal reeds in het middenspel terug te winnen. In het daaropvolgend eindspel zette Ruud de ingezette weg goed door en klopte Excelsiors rondspelleider. Adrianus Crone en Jan Kramer speel den fris openingsspel en waren goed aan elkaar gewaagd. De strijd eindigde onverwacht snel, daar Crone in een erg uitgedunde stand een foutzet van Kra mer uitbuitte. Vanuit een klassiek aandoende ope ning speelden Teun Driesse en Cor Ba- relds een erg onregelmatige, doch fraaie strijd. In een 9-om-9-stand plaat ste Teun een verkeerde ruil, waarna Cor een schijf winst kon forceren. In WADDINXVEEN - Middenmoter Be Fair heeft zaterdagmiddag met 1-2 van Kagia gewonnen en heeft nu halverwege de eerste competitiehelft 12 punten uit 10 wedstrijden. WSE nestelde zich vaster in de onderste regio nen (7 punten uit 8 wedstrijden) door met 2-1 van het Goudse Donk te verliezen. Waddinxveen-zondag speelde met 2-2 gelijk tegen Lekkerkerk en heeft 11 punten uit 8 wedstrijden (3e plaats). In de zaterdagcompetitie won Be Fair 4 met 3-1 van Moerkapelle. Bij de regionale jeugd won WSE met 5-4 van WSB WADDINXVEEN - In de derde wed strijd van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW werd er zaterdag gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. De vangst was over het algemeen niet slecht al waren er ook wel enkelen die alles deden en toch geen beet konden krijgen. Als eerste vijf eindinden: 1. M. Rei chard (6110 gr) en 5. G. Wij man (3380 gr)- De eerstvolgende wedstrijd in deze competitie is zaterdag 24 november. Vertrek hiervoor om 7.00 uur vanaf het NS-station Waddinxveen. BOSKOOP - In opdracht van de Stich ting Jeugdfilatelie Nederland organi seert de Boskoopse jeugdafdeling van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars op zaterdag 17 november een Jeugddag in gebouw De Stek, Puttelaan 148, Boskoop-Snijdel- wijk. De dag begint met het theoretisch ge deelte van het examen Jeugdfiletalist A en B. De Zuidhollandse kandidaten hebben het praktisch gedeelte - het ver vaardigen van albumbladen met zegels betreffende land of thema - inmiddels achter de rug. Vervolgens zijn alle jeugdpostzegel- verzamelaars - al of niet lid van een ver eniging - welkom van 11 tot 15 uur. Be halve ruilen is er van alles te doen. Zo is er een tentoonstelling met examen werk van de kandidaten bingo met postzegelprijzen, een quiz, een gratis verloting, gratis postzegels en informa tie over het verzamelen voor jeugdi gen, die kennis willen maken met deze boeiende hobby. WADDINXVEEN - Pluimvee- en ko- hijnenfokvereniging Nieuw Leven kan op een geslaagde en jaarlijks terugke rende driedaagse tentoonstelling terug 'zien. De publieke belangstelling was ook nu weer bijzonder groot. De show had dit jaar weer een record-aantal dieren die gekeurd werden door vijf keurmeesters met de volgende resultaten. Bij de grote hoenders was Joh. v.d. Velde uit Koudekerk a.d. Rijn met een leghorn zilverpatrijs de mooiste. Bij de kleine hoenders won C. v.d. Sijs uit Al phen a.d. Rijn met een sebricht-goud. Bij de sierduiven was W. v.d. Wal uit Krimpen met Engelse modena de mooiste. L. van Die uit Ridderkerk is bij de konijnen met een Duitse han goor de beste geworden. Als laatste bij de cavia’s was het mevr. Kraan-v.d. Velde uit Rijnsburg met een prachtig zwart dier de mooiste. Zaterdagmiddag voor de sluiting wer den de loten van de grote verloting ge trokken. De winnende nummers waren als volgt: 1901, 2776, 746, 669, 2431, 1401, 983, 1642, 587, 1510. De gewon nen prijzen zijn af te halen bij J. van Wijngaarden, Anna Paulownastraat 9, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van Excelsior heeft haar tweede neder laag geleden in Gouda tegen het tweede team van Damlust. Rond middernacht gaf het scorebord een gunstige 8-4 stand in het voordeel van de Gouwenaren aan. De twee wed strijden van Ruud van Dijk en Cor Ba relds werden afgebroken. Henri Berghout was tot dan de enige aan Waddinxveense zijde, die op fraaie positionele wijze zijn tegenstander in pakte, die volle winst wist aan te teke nen voor de Waddinxveners. Piet Swart, Adriaan Blom en Dirk Heeren I verloren hun wedstrijden. Jaap van der Eist en Adriaan Zwijnen- burg boekten dik verdiende remises. Na het afbreken van de partijen van Ruud van Dijk en Cor Barelds werden deze geanalyseerd. Cor Barelds kwam in een overmachtseindspel ten voor dele van de Damlust-speler Joop de Vries. In dit geval dus partijwinst en definitieve wedstrijdwinst aan Goudse zijde. De partij van Ruud van Dijk tegen I. Aschberg werd afgebroken waarbij Ruud twee dammen en 3 schijven had en zijn tegenstander 1 dam en 2 schij ven. De laatste zet van de Damspeler bracht hem de dam. Op dat moment bleek, dat Ruud sterker stond. Analy- Sjoerd van Assendelft in groep 6. Invaller Onne Verbaken uit Leider dorp speelde slim remise tegen naaste belager Ivo van Heel uit Rotterdam. Ivo had onderweg een half punt laten liggen, zodat Onno hem nipt in groep 5 voorbleef. Groep 7 werd gewonnen door Christiaan Visser uit Zwijn- drecht. In de laatste ronde moesten alle zeilen worden bijgezet tegen Wilmar Treffers uit Alphen. Eric Visser uit Schiedam en Frank Eik mans uit Capelle a/d IJssel speelden in een barrage om de eerste prijs in groep 8. Eric bouwde een klein voordeel langzaam uit. Tegen het vallen van de vlag kon Frank geen verdediging meer vinden en drukte Eric sportief de hand. Ook in groep 9 was een barrage nodig om de prijzen te verdelen. Petra Els hout uit Zaandam werd in vlot tempo in de verdrukking gedwongen door Ma rek Michalczyck uit Wassenaar. Toen de aanval van Marek even stokte was Petra er als de kippen bij om alsnog de witte koning mat te zetten en de eerste prijs in ontvangst te nemen. De groepen 10,11,12,13 en 14 werden keurig verdeeld door spelers uit Al phen aan den Rijn en Brielle. Joel Sita- nala en Alex vdKuij 1 uit Alphen won nen in groep 10 en 12. Wijnand den Dekker groep 11Dolf Meyer groep 13 en Koos Kemerling groep 14, namen een eerste prijs mee naar Brielle. twee boekingen en het nodige geluk, de volle winst vast. Zaterdag is er geen competitiewed strijd, maar speelt Be Fair vriendschap pelijk bij NSW. Op 24 november wordt de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft gespeeld en ontvangt Be Fair in het Warnaarplantsoen Ze- venhoven. Het initiatief lag de eerste helft bij Lek- kèrkerk, dat agressiever op de bal speelde en daardoor dichter bij het Waddinxveen-doel te vinden was, zon der echter bijzonder gevaarlijk te wor den. Met een dosis geluk kwam Lekkerkerk toch aan een doelpunt, toen een Lek- kerkerk-aanvaller de bal half miste en hiermee de uitgelopen doelman Wilco Vermeij zo verraste, dat de bal tussen zijn benen door ging: 1-0. Vlak voor rust de gelijkmaker, toen de doorgebroken Wim Hoogendoom ten val werd gebracht. De toegekende strafschop werd benut door Robin Leu- nissen: 1-1. Drie minuten later weer een strafschop voor Waddinxveen, toen dezelfde Ro bin Leunissen binnen de lijnen werd gevloerd. Na eerst het vlaggen van de grensrechter te hebben weggewuifd, ging de scheidsrechter naar de vlagger toe. Vervolgens annuleerde hij de strafschop en gaf een vrije schop aan Lekkerkerk wegens buitenspel. Dit was twee minuten voor de thee. Na rust kwam Waddinxveen goed uit de startblokken. Toen er tien minuten gespeeld waren, bereikte een schitte rende crosspas van Erik van der Krans de sprintende Wim Hoogendoom. Deze twijfelde geen moment en joeg de bal in de touwen: 1-2. Waddinxveen leek op rozen te zitten en een uitbouw van de voorsprong leek voor de hand te liggen. Er volgden mooie kansen voor Robin Leunissen en Wim Hoogendoom, maar ze werden niet benut. Ongeveer een kwartier voor tijd de on gelukkige gelijkmaker. Een voorzet van de rechtsbuiten van Lekkerkerk werd verkeerd weggewerkt en kwam voor de voeten van een meegekomen middenvelder. Deze schoof de bal be heerst en onhoudbaar in de touwen. De topper in de Goudse hoofdgroep tussen Be Fair Al en VEP Al eindigde in 0-0, waardoor Be Fair met 12 punten uit 9 wedstrijden op de derde plaats blijft maar indien de inhaalwedstrijd wordt gewonnen kan Be Fair Al naar de tweede plaats opklimmen. Afgelopen zaterdag won B-regionaal sensationeel met 5-4 van WSB uit Noordwijkerhout. De oranje-zwarten wisten een 1-3 achterstand om te bui gen tot een 5-3 voorsprong. Doelpuntenmakers waren Guido Hack (2x). Julien Vogelzang (2x) en Rutger Roos (lx). De gasten kwamen nog te rug tot 5-4, maar de WSE-ers wisten door veel inzet de minimale voor sprong te behouden. WSE A-reg kreeg een flink pak slaag. Zij verloren de uitwedstrijd van WSB met maar liefst 7-0. WSE Cl won ge- makkelijk met 4-0 van Gouda ClWSE C2 speelde 1-1 tegen Floreant C2 en WSE C3 won de uitwedstrijd tegen Gouda C4 met 4-1. WSE B2 verloor thuis van Oudewater BI met 4-1 en in Nieuwkoop moest WSE A2 het onderspit delven tegen Nieuwkoop A2 (3-1 verlies). WSE meisjes junioren wonnen in een aan trekkelijke wedstrijd van Gouda met 3- 2 en het tweede meisjes junioren team verloor nipt met 1-0 van Stolwijk. Het tweede herenteam van De Gouwe speelde eveneens een belangrijke wed strijd tegen AZC/Tarvo 4. Beide teams voerden met 8 punten uit 4 wedstrijden de ranglijst aan. In een vrijwel gelijkopgaande strijd, warbij AZC het moest hebben van de fysieke kracht en De Gouwe meer de combinatie zocht van de lepe oudge dienden en onervaren, doch snelle jon gens, trok het team van coach Jan Ver- weij uiteindelijk met 6-4 aan het lang ste eind. Aanvankelijk was het een gelijkop gaande strijd. Eerst scoorde AZC 0-1 en even later bracht Eric-Jan-Jaap van Leeuwen de stand op 1-1In het tweede part werd niet gescoord. In het derde part kwam AZC weer op voorsprong (1-2), doch Rob van der Meer (lx) en Jaco de Jong (2x) brach ten de stand op 4-2. In het begin van het vierde part kwam AZC met twee doelpunten weer langs zij, doch Jaco de Jong en Remco de Frankrijker bepaalden de eindstand op 6-4. Door dit resultaat voeren zij de ranglijst aan in de reserve tweede klas. bakel, 6. N. Hoogerdijk. Fond: 1. N. v. Vliet, 2. R.A. v.d. Ma de, 3. C.A. Bode, 4. W. Breedijk, 5. J. Jansen Zn 6. M. Verbeek. Vitesse A: 1. R.A. v.d. Made, 2. H. Metselaar, 3. D. Boere, 4. N. v. Vliet, 5. J. Jansen Zn. Midfond A: 1. D. Boere, 2. R.A. v.d. Made, 3. H. Metselaar, 4. N. Hooger dijk, 5. E. v. Beek. Fond A: 1. R.A. v.d. Made, 2. A.H. Kivits, 3. H. Metselaar, 4. N. v. Vliet, 5. M. Verbeek. Totaal oude duiven: 1. J. Verbakel, 2. R.A. v.d. Made, 3. H. Metselaar. Totaal oude duiven A: 1. R.A. v.d. Aan DONK-kant vielen drie ’’gele kaarten”, hetgeen een zwakke afspie geling was van het aangewende geweld. WSE was niet in de vorm om een derge lijk bolwerk te slechten. Het bleef der halve 2-1 voor DONK. In de harde maar niet onsportieve wed strijd tegen Kagia heeft Be Fair terecht beide punten meegenomen. De Wad dinxveners kwamen goed uit de start blokken en hadden reeds na 5 minuten op voorsprong moeten komen, als de scheidsrechter de bal maar op de stip had gelegd. Helaas kreeg de doorge broken Peter Verkerk niet waarop hij recht had. Toch bleef Be Fair zich de betere kan sen verschaffen, maar had bij de afwer king niet het nodige geluk of vond een voortreffelijke doelman tegenover zich. Derhalve werd er met een dubbel- blanke stand gepauzeerd. Na de rust was het Kagia, dat met een agressievere spelwijze reeds na 10 mi nuten de score openbrak. Een hoge voorzet van links werd door de spits in gekopt. Be Fair kwam deze klap echter snel te boven en in de 12e minuut belandde een als voorzet bedoeld schot van Frans Lalihatu in het doel van de Lisserbroe- kers. Hierna probeerde Be Fair de volle winst te pakken en had hierbij succes, toen Erik Valk voor de zoveelste keer zijn directe tegenstander uitkapte en Otto Kempkens in staat stelde Be Fair’s tweede treffer te scoren. Vervolgens heeft Kagia met zeer op portunistisch spel getracht de gelijkma ker te forceren, maar de verdediging van Be Fair hield, mede ten koste van gelijk op. Door doelpunten van Jaco van Tol, Marc Faber en Cees Boon stoppel werd het 3-2 in het voordeel van de Waddinxveners. In de tweede periode liep De Gouwe uit naar 5-2. Keeper Arie Stalenburg hield het doel keurig schoon en Ed den Boon en Kjeld Boonstoppel zorgden voor de doelpunten. In de derde periode verslapte de Wad dinxveners een moment met als gevolg dat LZ’86 terug kon komen tot 5-4. Maar de goed spelende Marc Faber was hier niet van gediend en scoorde 2 fraaie afstandschoten waardoor de stand 7-4 werd. In de laatste periode gaf het team van trainer/coach Joop de Vreede deze voorsprong niet meer uit handen en speelde rustig hun kansen uit. Door fraaie doelpunten van Ronald Schens (2x), Marco Kraak (mooie drukbal) en Remko Overdam werd de einduitslag 11-6 in het voordeel van de Waddinxve ners. Zaterdag speelt De Gouwe wederom thuis in Gouwebad De Sniep tegen Losser uit Denekamp. Aanvang 19.45 uur. Dit belooft weer een spannende wedstrijd te worden. WADDINXVEEN - De dames- en he renteams van Flyers 2 hebben een kop positie veroverd bij de basketballers in deze streek. Flyers heren 2 wist vrijdagavond een nuttige overwinning te behalen op Hooters uit Delft. Deze tegenstander werd alom als eerste kanshebber voor het kampioenschap getipt. Het werd een spannende wedstrijd. De start was niet zo best voor Flyers. Men liep meteen tegen een achterstand op en dit bleef zo de hele eerste helft. Met rust was de stand 30-31 De tweede helft was een kopie van de eerste, alleen de teams waren anders. Nu was de start voor Flyers en binnen vier minuten werd de achterstand van één punt omgebogen in een voorsprong van negen punten. Hierna ontstond een prachtige wed strijd met veel inzet. De routine van Flyers gaf uiteindelijk de doorslag. Eindstand: 73-66. Topscoorders: Ma rion Elkerbout 15 en Hugo Sijlaar en Wolter Zwijnenburg 13 punten. Dames 2 bleef niet achter bij heren 2 en won weer met grote cijfers en dus bleef de ongeslagen status gehandhaafd. Nu was het de beurt aan DAS uit Delft. Met snel spel waarbij de tegenstander geen kans kreeg om maar iets terug te doen, werd de rust bereikt met 37-8. De tweede helft was van gelijke strek king. Via 33-10 werd de eindstand be paald op 70-18. Topscoorder: Roulien Benschop met 23 punten. Meisjes kadetten 2 verslikte zich in de tegenstander Zoebas uit Zoetermeer. De uitwedstrijd was namelijk met rede lijke cijfers gewonnen, dus dachten de meisjes een makkelijke wedstrijd te spelen. Dit pakte anders uit. Bij een stand van 11-12 in de twaalfde minuut ging het mis en kwam Flyers op achterstand. Het rustsignaal klonk bij een stand van 19-25. De tweede helft begonnen de meisjes aan een inhaalrace. Deze lukte niet he lemaal en zo werd de wedstrijd verlo ren. Eindstand 36-39. Topscoorders: Tarina Teuling 10 en Marianne Kort 8 punten. Meisjes junioren moesten het opne men tegen OSG uit Utrecht of beter ge zegd tegen Lisette van Druffelaar (speelster van het Ned. juniorenteam) en goed voor 37 punten. In het begin van de eerste helft hepen de junioren een flinke achterstand op, maar de laatste vijf minuten konden de meisjes OSG goed partij geven. Jam mer dat er te weinig gescoord wordt, waardoor de cijfers de aard van de wed strijd niet juist weergeven. De ruststand was 23-55. Na de rust bleef het beeld ongewijzigd en de eind stand werd 43-114. Topscoorders: Chantal Niels 13 en Marion Houweling 9 punten. Jongens adspiranten speelden hun uit wedstrijd in Zoetermeer tegen Zoebas. Ook deze keer werd het een overwin ning met een score van meer dan 100 punten. Door deze overwinning werden de jon gens nu reeds herfstkampioen en dit betekent naar een hogere klasse voor de tweede helft van de competitie. De uitslag van de wedstrijd was 15-114. Topscoorders: Juri-Jan Klaric 36 en Erik Verboom 30 punten. het resterend eindspel kon hij dit pre cies op tempo naar winst ombuigen. Piet van Es kreeg het tegen Adriaan Blom erg moeilijk en kon niet verhin deren dat Adriaan in het middenspel sterk kwam te staan. Moge lijk leek Blom een analytisch winnende stand te hebben, echter een foutzet van Piet luidde een versnelde nederlaag in. Piet Swart moest alle mogelijkheden inzetten in de strijd tegen Kees Blonk. Tot aan het eindspel wist Kees de stel ling in evenwicht te houden, doch uit eindelijk gaf een strategisch betere stel ling de doorslag naar winst voor voor zitter Swart. Gerrit van der Zijden en Tij men den Ouden jr bouwden hun moyennes uit dank zij regelmatige winsten op Cor Stolker, respectievelijk Dirk Heeren II. Van de 9 ontmoetingen bracht deze ronde slechts 2 gelijke spelen. Sjaak de Wit en Jan de Heer hielden elkaar in evenwicht. Aanvankelijk was Jan op dam gekomen, doch hij liet een terug ruil toe. Jan bleef een schijf voordeel behalen, doch goed aanvallen op de opgerukte schijven bracht Sjaak een verdiende re mise. Jaap van der Eist en Jan Both In de eerste periode ging de strijd nog wisten beiden van geen wijken en hiel- den elkaar in evenwicht. WADDINXVEEN - De Alphenaar Eric Coppoolse heeft zaterdag het 13e WSV Jeugdschaaktoumooi gewonnen. Het tournooi van de Waddinxveense Schaakvereniging werd gehouden in de toneelzaal van het Anne Frank-cen- trum. De deelnemers, in leeftijd variërend van 6 tot 18 jaar, kwamen uit heel het land. Zo waren er spelers uit Meppel, Nijmegen, Koog a/d Zaan, maar ook uit Waddinxveen, Boskoop en vooral uit Alphen a/d Rijn. Het tournooi, dat onder leiding stond yan jeugdleider W. v.d. Hoek, was ver deeld in 18 groepen van 6 spelers en 1 groep van 8 spelers. Even voor tien uur opende voorzitter G. Torenbeek het - schaakevenement, waarna de eerste se cretaris van de Rotterdamse Schaak- bond R. Dijk, de jongelui een spor- tieve strijd toenwenste. In de hoofdgroep had Eric Coppoolse alleen concurrentie te duchten van clubgenoot Jan Dirk Verdel. Al in de - eerste ronde overtroefde Eric in een su- blieme partij Jan Dirk, waarna een in i' drukwekkende zegereeks in de rest van de partij en volgde In groep 2 ging de strijd gelijk op. Win- J naar werd Dennis Helvesteijn, ook al k uit Alphen. Nederlands kampioene Wietske Hoogerwerf uit Brielle wist op de rest van de achtervolgers een half punt voor te blijven en de tweede plaats op te eisen,. De 13-jarige Gerhard Paupty was niet K voor niets vroeg opgestaan. Met vier i overwinningen en een remise kon hij de eerste prijs in groep 3 mee terug t naar Meppel nemen. In de groepen 4 en 6 legden spelers uit Capelle a/d IJssel beslag op de eerste plaats. Aiwen SoUihardjo in groep 4 en

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23