GEMEENTE WADDINXVEEN Geld lenen? Snel en goedkoop bij de Rabobank EBJW-RADIOI Sint deelt zeventig briefjes van 100 uit Fred v. Zoest Nieuwe actie van Waddinxveense middenstandsvereniging wint veldloop Rabobank O Meer bank voor je geld Blues in De Schaapskooi HINDERWET Trekkingen BEKENDMAKING VERLEENDE VRIJSTELLING WET GELUIDHINDER AFSCHEIDSBIJEENKOMST VOOR MEVROUW VAN HEES KAMERMUZIEKCONCERT SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING BEKENDMAKING Extra koopavonden TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 ZATERDAG 17 NOVEMBER 1990 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 7880/90. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 11804/90. VRIJDAG 16 NOVEMBER 1990 over 70 prijzen van honderd gulden. zijn gevolg worden ingehaald. -programma- Als u geld wilt lenen voor een auto, meubels of een verbouwing, weet u bij de Rabobank snel waar u aan toe bent. Na één gesprek al weet u hoeveel u kunt lenen en wat dat per maand kost. Maar de bank die de meeste leningen verstrekt is niet alleen snel, maar ook een stuk voordeliger dan veel andere financiers. Wilt u een lening? Maak dan nu een afspraak of loop eens binnen. U zult ’t zien. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Een aanvraag ingevolge de Hinderwet om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning is ontvangen van: - B.V. Machine- en Apparatenfabriek ’’VANDERLOO” t.b.v. machinefabriek op het perceel Noordkade 74. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 15 november tot 15 december 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. - Van Wijk Beheer B.V. om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben van een distributiecen trum c.q. op- en overslagbedrijf op het perceel Bredeweg 23 Ter inzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. - de Firma M. Vis Zonen, Staal- en Houtbouw Hooibergen voor het oprichten of in werking hebben van een staalbouwbedrijf op het perceel Dorpstraat 148. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 15 november tot 15 december 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken - Woensdag 21 november - Vrijdag 23 november - Maandag 26 november - Woensdag 28 november - Vrijdag 30 november - Maandag 3 december - Donderdag 6 december. de voorgaande jaren het geval is ge weest. Aangeraden wordt wel steeds om de lootjes waar men recht op heeft te vragen als dat door welke oorzaak dan ook vergeten dreigt te worden. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grens waarde voor de geluidbelasting voor de in het in voorbereiding zijnde ontwerp-bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade”, gelegen woningbouwlokatie op het nog braakliggende terrein dat globaal wordt begrensd door de Zuidkade, Apollolaan, Mercurius- weg en de bedrijven aan de Maarten Schoutenstraat. De lokatie staat beter bekend als de A3-lokatie. Gedurende deze termijn stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid het ontwerp met de daarbij behorende stuk ken in te zien, schriftelijk ten aanzien van het ontwerp opmerkin gen te maken en deze opmerkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. Voorts stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gele genheid om tijdens de op 19 november 1990 om 19.30 uur te houden openbare zitting, opmerkingen ten aanzien van het ontwerp van het verzoek te maken. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Diabetes Fonds Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode 19 t/m 25 november 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Men kan toegangskaarten telefonisch reserveren op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 274. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden be taald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd, kan men aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 De zeven trekkingen die de KNOV-af- deling met het Waddinxveense notaris kantoor heeft afgesoproken zijn op: WADDINXVEEN Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566 Bijkantoor: Groensvoorde 14 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 9139/90, 9141/90, 9140/90, 9245/90, 9672/90 en 8603/90. Verleende vrijstelling ex artikel 19 j 19a W.R.O. Omleidingsweg Brugweg, eerste gedeelte. Verzoek om een hogere grenswaarde als bedoeld in het ’’Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen”. Op donderdag 22 november 1990 wordt er in de raadzaal van het ge meentehuis een afscheidsbijeenkomst gehouden voor mevrouw Van Hees. De bijeenkomst vangt om 16.00 uur en zal worden beëindigd om 17.30 uur. Mevrouw Van Hees, plaatsvervangend chef op de afde ling Financiën, zal met ingang van 1 december 1990 de gemeente dienst verlaten in verband met haar vervroegd uittreden. Op donderdag 15 november a.s. zal vanaf 20.30 uur het Daniël Kwartet met medewerking van Henk de Graaf in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert ten gehore brengen. Het Daniël kwartet zal onder andere het klarinetkwintet van Mo zart uitvoeren. De klarinettist Henk de Graaf zal de solo-partij voor zijn rekening nemen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Het Nationaal Jeugd Fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 12 t/m 18 november 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. men omtrent de bouwplanontwikkeling aan de orde gesteld. De inspraakbijeenkomst is niet bedoeld voor toekomstige kopers en/of huurders van de te bouwen woningen. 20.00-21.00 uur - Khabar Oua Nag- ham. Een informatief programma voor ethnische minderheden in Waddinxveen. Presentatie: Hamid Meskine. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 16 november zal de bluesband Echt uit Bodegraven een optreden verzorgen in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse. Het gratis toegan kelijke optreden begint om ongeveer half negen. De blues is de oervorm van de heden daagse muziek. De moeite, het ver driet, maar ook het swingende gevoel van bevrijding stonden aan de wieg van deze muzieksoort. ”Het zijn de dingen waar we vandaag de dag nog steeds in meer of mindere mate mee te maken hebben” aldus de bandleden. ”Wij putten moed en ver trouwen uit de Bijbel”, zo zeggen zij en verwerken dit in hun bluesmuziek. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 29 november 1990 schriftelijk hij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen de verzoeken om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Tot 15 decemberl990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c: degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE. Een verzoek om schorsing of een voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de af deling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het tref fen van een voorlopige voorziening is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat bij collegebesluit van 13 november 1990 vrijstelling is verleend van de bepalingen van de vigerende bestemmingsplannen ’’Landelijk Gebied Oost” en ’’Brugweg ’80”, als bedoeld in de artikelen 19 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zulks op verzoek van de directeur Open bare Werken en Bedrijven. De organiserende middenstanders hebben gemerkt dat het publiek klei nere geldprijzen meer op prijs stelt dan grote. Er zijn daardoor meer kansen. Vandaar dat ditmaal is afgestapt van een actie met bedragen van 1.000,- of van 250,- om de dag en dat er is geko zen voor het loten om tien briefjes van honderd gulden op zeven dagen tot en met de verjaardag van Sint Nicolaas. De jaarlijkse Sint Nicolaasactie gaat morgen - donderdag 15 november -offi cieus van start en barst natuurlijk hele maal los als zaterdag Sint Nicolaas en Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. De Sint Nicolaasactie 1990 kan dus van start. Om de dag vinden tien briefjes van honderd gulden en dat zeven keer hun weg naar het publiek dat in Wad dinxveen koopt. Een groot en geva rieerd aantal deelnemende winkeliers zorgt ervoor dat de actie weer zal aan slaan gedurende de drie weken die we nog hebben te gaan voordat de Spaanse kindervriend zijn beroemde verjaardag viert. -- Inspraakbijeenkomst woningbouwlokatie A3-gebied Burgemeester en wethouders maken bekend dat een bouwplan in ontwikkeling is voor de realisering van ongeveer 95 woningen op het nog braakliggende terrein dat globaal wordt begrensd door de Zuidkade, Apollolaan, Mercuriusweg en de bedrijven aan de Maarten Schoutenstraat. Deze lokatie staat beter bekend als het A3-gebied. Vooruitlopende op een integrale herziening van het oorspronke lijke bestemmingsplan wordt inspraak gevoerd over deze bouw planontwikkeling. In verband hiermede worden ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende naturlijke en rechtspersonen in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van ge dachten te wisselen. een meubelfabriek op het perceel Noordkade 74a; - Kwekerij M. van Vuuren B.V. t.b.v. een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 4; - drukkerij A-twee t.b.v. een drukkerij op het perceel Coenecoop - de heer A. Uitebeijerse Zn t.b.v. een veehouderijbedrijf an nex nertsenfokkerij op het perceel Henegouwerweg 113. De benodigde verklaring van geen bezwaar is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verleend bij besluit van 6 november 1990, nr. DRG/LPS/23672. Het besluit tot het verlenen van vrijstelling ligt met ingang van 15 november 1990 ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben, zijn ontvangen van: De bij de agendapunten behorende stukken liggen voor u vanaf 14 november 1990 in de leeskamer ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 21 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - aankoop percelen grond aan Tweede Bloksweg; - voorstel tot vaststelling van een Verordening Kinderopvang; - voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het voor bereiden en uitwerken van voorstellen in het kader van de exploi- tatie-opzet Zuidplas 1990; - voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de bevoegd heden en samenstelling van de commissie als bedoeld in artikel 62, lid 2 van de gemeentewet (8e wijziging) (nr. 141). Dit betreft een aangehouden voorstel uit de vergadering van 22,23 en 25 ok tober 1990; - voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor het Marktwezen. Dit betreft een aangehouden voorstel uit de verga dering van 22, 23 en 25 oktober 1990; - voorstel tot voorziening in vacatures in de commissie van bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum; - voorstel tot vaststelling van enkele begrotingswijzigingen. Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken lig gen met ingang van 15 november 1990, gedurende een maand ter in zage bij de afdeling Ruimte en Bouw, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zaken zijnde stukken liggen vanaf 15 november tot 29 november 1990 ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren. Sint Nicolaas is voor de plaatselijke middenstand ook aanleiding tot het houden van drie extra koopavonden. Die zijn naast donderdag 29 november op vrijdag 30 november, maandag 3 de cember en dinsdag 4 december tot ne gen uur ’s avonds. De winkels gaan op woensdag 5 december om vijf uur dicht. De extra koopavond met Kerst is naast donderdag 20 december op vrijdag 21 december. Op maandag 24 december gaan de winkels om vijf uur dicht. Het ontwerp-schetsplan ligt vanaf donderdag 15 november 1990 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur gedurende veertien dagen ter in zage bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1 alhier. Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke meningen worden ken baar gemaakt ten aanzien van het beleidsvoornemen. Eveneens kunnen meningen kenbaar worden gemaakt tijdens een inspraakbijeenkomst, welke zal worden gehouden op maandag 19 november 1990, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis. Op deze bijeenkomst wordt uitsluitend het beleidsvoome- De prijwinnende loten worden elke week bekend gemaakt op de voorpa gina van het Weekblad voor Waddinx veen en zullen telkens worden aange plakt in alle winkelcentra. De trekkin gen worden steeds verricht op het nota riskantoor van J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen aan de Prinses Beatrix- laan. Elke trekkingsdag wordt uitgemaakt naar wie het prijzenpakket van duizend gulden, verdeeld over tien briefjes van honderd gulden, gaat. Vermoed wordt dat het publiek deze actie weer bijzon der op prijs zal stellen, zoals dat ook in Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 6 december 1990 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 6 november 1990 vergunning inge volgde de Hinderwet is verleend aan: - de heer P. Rietveld t.b.v. tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 17; - de heer C. Verkade t.b.v. WADDINXVEEN - De KNOV-afdeling Waddinxveen - de sterke en goedgeorganiseerde plaatselijke middenstandsvereniging - heeft voor de Sint Nicolasactie 1990 weer gekozen voor een doeltreffend en aantrekke lijk concept. En dat is de uitreiking van één lootje bij elke besteding van tien gulden bij één van de deelnemende winkeliers. Met dat lootje wordt kans gemaakt op geldprijzen van in totaal zevenduizend gulden, verdeeld Elk heel uur nieuwsberichten. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro gramma waarin onder andere ac tualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direkt na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weer bericht. Presentatie: André de Knoop en Door Oremus. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro gramma met muziek en informatie gericht op jongeren. Presentatie: Gert Voogd, Diederick Huizinga en Peter Teunisse ZONDAG 18 NOVEMBER 1990 9.00 uur - Kerkuitzending. Een uit zending verzorgd door de Imma- nuëlkerkgemeente met een dank dienst naar aanleiding van het 50- jarig bestaan van de Immanuël- kerkgemeente. Ds. A. A. van Hou- welingen gaat voor in deze dienst. Na de dienst impressies van de reü nie van zaterdag 17 november, af gewisseld met opnamen van het Im- manuëlkerkkoor. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Henk Laan. WADDINXVEEN - De zaterdag door Antilope gehouden eerste veldloop van de nieuwe Goudse crosscompetitie is gewonnen door Boskoper Fred van Zoest. Hij finiste in het Gouwebos na ruim negen kilometer in 29.30 en hield daarmee viervoudig kampioen Rien van der Wildt achter zich. In de crosscompetitie van de afdeling Gouda van de KNAU maken atleten en atletes in een serie van vier veldlo pen uit wie zich dit jaar de sterkste mag noemen in zijn of haar leeftijdsklasse. Bij de heren en veteranen ontstond za terdag al snel een kopgroep van drie man, bestaande uit Ruud Onland uit Zoetermeer (de winnaar van vorig jaar), Fred van Zoest uit Boskoop (vo rig jaar tweede) en Rien van der Wilt (een van de snelste veteranen van Ne derland). Van Zoest liet niemand in het onge wisse omtrent zijn bedoelingen en legde zijn concurrenten een moordend tempo op. Halverwege de race moest Rien van der Wilt iets gas terugnemen, een ronde later moest ook Ruud On land er aan geloven en liep Fred van Zoest in een prachtige solo naar een onbedreigde zege. Ruud Onland werd tweede en Rien van der Wilt kwam als derde binnen waar mee hij ruimschoots winnaar werd van het veteranenklassement. Derde bij de heren werd Jos Schinkel van Avantri uit Schoonhoven, en zijn clubgenoot Bauke de Jong werd tweede bij de vete ranen. van de Waddinxveners presteerde Hans Boere uitstekend met een achtste plaats bij de heren. Niet ver na hem kwam Ferry Bonsel binnen die op de vierde plaats in het veteranenklasse ment eindigde. Zestigplusser Bram Lindhout kon in dit sterke veld nog uit stekend mee en ook Auke Leen lijkt na een afwezigheid van enkele jaren weer helemaal op de weg terug. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op maandag 19 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aankoop percelen grond aan Tweede Bloksweg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3