OPEN HUIS MET 2.000 MENSEN Oranje wijk Daniël Kwartet a Open brief overlast in gemeentehuis ieders zorg” ’’Milieu is Kamer-voorzitter: Lustrumfeest Accordeon orkest Actiedag Natuur in Gouda ’’Jantje Beton” komt langs WSE-jeugd bij PSV en FC Utrecht Kerstshow bij Moon’s Europatuin Sjoelavond s f o "o M Modern Factor FC Utrecht Henk de Graaf A Pagina 9 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Namens de omwonenden, ING. E.J. DE JONG Koning Willem II-straat 18. Als extra attractie is het mogelijk de Panda Natuurbus (standplaats achter de Waag) te bezoeken. Hierin kan men de natuur ’’zien, voelen, proeven en ruiken”. Er zijn deskundigen aanwezig voor het geven van toelichting en om vragen van bezoekers te beantwoor den. WADDINXVEEN - Donderdagavond 15 november in half negen treedt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis op het Daniël Kwar tet met medewerking van de oud-Waddinxvener Henk de Graaf op klari net. Het tweede kamermuziekconcert volgt op het optreden van pianist Rian de Waal een maand geleden. De toegangsprijs bedraagt 11,25 (CJP-houders en 65-plussers 8,25). Potplantenkwekerij Sjaloom is één van de modernste kwekerijen in Nederland en helemaal gespecialiseerd in de teelt van Yucca, een uit Centraal-Amerika geïmporteerde potplant. Grote delen van het produktieproces zijn geautomatiseerd. Zo zorgen ro bots ervoor dat de planten in en uit de kas kunnen worden getransporteerd. Voor de medewerkers betekent dit vooral dat het zware werk is overgeno men door machines en planten. Dat laatste ziet potplantenkwekerij Sjaloom BV als zeer essentieel. Eige naar Bernard Oosterom zei dan ook tij dens de opening: ”De markt eist van ons een kwalitatief hoogwaardig produkt. Dat betekent een goede houdbaarheid en een hoge sierwaarde. Wij denken dat vooral te realiseren door een optimale beheer sing van het produktieproces. Dat ver klaart in belangrijke mate waarom we hier hebben gekozen voor een sterk doorgevoerde automatisering en toe passing van de nieuwste technieken”. WADDINXVEEN - Deze week wordt in Waddinxveen gecollecteerd voor de Nationale Jeugdcollecte, beter bekend als ’’Jantje Beton”. De helft van de op brengst komt ten goede aan de Wad dinxveense jeugd, zoals Scouting St. Victor die zich mede met de coördina tie van het collecteren heeft belast. Jantje Beton gaat weer de straat op on der het motto ’’Help Jantje een hand je”. In dit Gouwedorp zal huis-aan-huis ge collecteerd worden door jeugdleden van de drie scoutinggroepen, van de korfbalvereniging en door jongeren van de Gereformeerde jeugdraad. Verdeeld over alle wijken van Wad dinxveen zwermen zij vanavond, don derdagavond en vrijdagavond uit om bijdragen te vragen voor Jantje Beton. De plaatselijke jeugd heeft direct baat bij deze collecte, immers de helft van de opbrengst vloeit terug naar de col lecterende vereniging. Met de andere helft ondersteunt het Nationaal Jeugdfonds ieder jaar enkele honderden projecten voor de jeugd, zoals speeltuinen en speelvoorzienin- gen, kinderboerderijen, peuterspeel zalen, jeugdgebouwen en kinder- vakantiekampen. Ook van deze helft komt een gedeelte ten goede aan de Waddinxveense jeugd: immers in het verleden mochten enkele speeltuinverenigingen, peuter speelzalen en een scoutinggroep gelde lijke steun ontvangen van het Jantje Beton-fonds. De jeugd heeft speelruimte nodig. Jan tje Beton helpt. Help daarom Jantje Beton. Geef aan de collectant met de collectebus. Giften per giro of bank zijn ook mogelijk, maar die jongen of dat meisje met de collectebus hoort het liever in de bus rinkelen of ritselenHet geld van de nationale jeugdcollecte wordt in alle gevallen goed besteed. Dat staat vast. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 november 1990 WADDINXVEEN - De potplan- tönkwekerij Sjaloom, die is ver- hJiisd van de Henegouwerweg naar de Abraham Kroesweg, heeft zjch vrijdag en zaterdag in een grote belangstelling mogen ver heugen. Vrijdagmiddag was de of ficiële opening van de ultra-mo- dferne yucca-kwekerij door A.J. Mulder, algemeen directeur van de Verenigde Bloemenveling Aalsmeer, en zaterdag het open huis met 2.000 mensen. GOUDA - In de Goudse Agnietenka- pel wordt zaterdag 17 november van 10.00-16.00 uur een actiedag gehou den, gewijd aan biologische diversiteit ofwel leve(n)de verschillen. Diverse in stanties werken aan deze dag mee. Het World Wildlife Fund for Nature (WWF), waarvan het Wereld Natuur Fonds Nederland (WNF) een afdeling isstartte vorig j aar wereldwij d de actie ’’Biologische diversiteit”. milieu moeten koesteren. Het meeste afval ontstaat immers in de handen van de consument omdat het produkt ’’ver sleten” is en komt vervolgens nogal eens op een ongewenste manier in het milieu terecht”. ”Het is overigens buiten kijf dat bedrij ven in het algemeen zelf zorg hebben voor het milieu, en zelf maatregelen nemen om de vervuiling van het milieu tegen te gaan”, ging drs. Schreuder verder. ”De overheid moet het be drijfsleven dan ook niet overvragen met haar milieumaatregelen. Het be drijfsleven en niet de overheid zorgt immers voor onze boterham, en als het goed gaat (en hiervoor moet geknokt worden), voor het beleg hierop. Zelfs in het Oostblok is men hiervan bewust geworden”. ”Om eikaars mogelijkheden af te tas ten, is het goed hierover een boom - die voor ons milieu zo’n belangrijke rol heeft - met elkaar op te zetten. Een boom, waarvan de overheid niet die be drijfstakken moet afzagen, waar we met z’n allen op zitten. Want geen mi lieuzorg zonder economische groei!” De KvK vindt dat de economie, en ze ker die van Midden-Holland, gekoes terd worden. Kamer-voorzitter drs. Schreuder gaf daarop de boom met be drijfstakken, die hij overeind gezet had, met een grote gieter water. De bedoeling is om iedereen te door dringen het evenwicht tussen de sa menstellende delen in de natuur te handhaven. Denk aan zure regen, broeikaseffect, kappen van tropische regenwouden en nog zoveel meer. Het Comité Gouda en omstreken van het WNF wil het publiek er nu eens op attenderen hoe belangrijk het is de ver schillen in de natuur te beschermen. Er zijn in Gouda en omgeving meerdere verenigingen die zich bezig houden met de natuur. Over verkeer-, parkeer- en marktover- last in het zuidoosten van de Oranje- wijk hebben 61 bewoners van deze wijk maandag 12 november een open brief gestuurd aan het college van Burge meester en Wethouders. Deze brief met handtekeningen, 5 foto’s en 1 schets is ook in afschrift gezonden aan de fractievoorzitters J.A. Hielema (CDA), A. Vermeij (PvdA), J.C.A.C. De Vogel (VVD), W.L.J. de Wit (D’66) en J. van Wijk (PCW). Onze opmerkingen over de situatie in een deel van Oranjewijk hebben wij sa mengevat in de volgende 14 punten: 1Vermoedelijk vanwege het verkeers licht op de kruising Juliana van Stol- berglaan - Willem de Zwijgerlaan, gaan steeds meer automobilisten de sluiproutes Van Mecklenburg Schwe- rinlaan - Mauritslaan en de parallelweg Juliana van Stolberglaan - Willem de Zwijgerlaan gebruiken. Vooral in het spitsuur is dit goed te merken omdat dit sluipverkeer uit het oogpunt van tijd winst op het gedeelte Mauritslaan vaak ontoelaatbaar hard rijdt. Snelheden rond 80 km/uur komen zo op het oog vaak voor. Voorgesteld wordt daarom op deze sluiproutes enkele verkeers en snelheidsremmende maatregelen te treffen zoals in de omgeving van de Prinses Margrietstraat is gebeurd. Hierbij echter geen drempels tussen de woonhuizen toepassen aangezien dit ongewenste trillingen oplevert. 2. Mede als gevolg van de ingebruik name van de bibliotheekingang aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is het door de toegenomen drukte aldaar en door de drukte op marktdagen voor be woners van bedoelde gedeelte van de Oranjewijk bijna ondoenlijk op veilige wijze met de auto of op de fiets de Juliana van Stolberglaan te bereiken. Door deze gevaarlijke en enige uitgang van de wijk durven verschillende bewo ners en/of hun familieleden de auto niet meer op vrijdag te gebruiken. Voorge steld wordt om op marktdagen hier een stoplicht te plaatsen of andere pas sende maatregelen te nemen. Tevens dient hierbij de veiligheid van de aldaar aanwezige zebra op de Juliana van Stol berglaan te worden betrokken. 3. Aan weerszijden van de uitrit van het parkeerterrein naast de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan worden regelmatig auto’s geparkeerd. Hierdoor wordt zowel het doorgaande verkeer als het verkeer van en naar dit parkeerterreintje ernstig belemmerd. Voorgesteld wordt aan beide zijden van de inrit een gele markering aan te brengen. Tevens is het plaatsen van een afvalbak aldaar geen overbodige luxe, gezien de vele personen die zich daar regelmatig ophouden. 4. Tijdens marktdagen wordt door de marktbezoekers vaak geparkeerd voor de ingangen van de garages Maurits laan nummers 39 tot en met 53. Ook het plein achter de Willem de Zwijger laan (hoek Koning Willem II-straat - Ernst Casimirlaan) staat regelmatig vol met auto’s, zodat de aldaar aanwezige garage’s niet gebruikt kunnen worden. Zelfs het toegangspad vanaf de Juliana van Stolberglaan wordt ten onrechte als parkeerplaats gebruikt. Klachten hierover bij de politie hebben dit pro bleem, mede als gevolg van gebrek aan mankracht, niet kunnen oplossen. Van de zijde van de politie werd daarom geadviseerd bij de gemeente om aan vullende maatregelen te verzoeken teneinde dit ongerief voor de betrok ken gebruikers van de garages uit de wereld te helpen. Een oplossing zou kunnen zijn een duidelijke gele marke ring op het trottoir en plein om het par keerverbod te benadrukken of een paaltje met sleutels of een andere af doende maatregel. 5. De parkeerruimte voor de flat aan de Prins Alexanderstraat wordt op markt dagen gebruikt door zowel de markt kooplieden als marktbezoekers. Hier voor is voor de bewoners, die onder an dere van hun werk thuiskomen veelal geen plaats meer. Een parkeerverbod voor niet-aanwonenden zou hier een oplossing kunnen zijn. 6. Teneinde bewoners van genoemde wijk in staat te stellen te voet hetzij met de wandelwagen, kinderwagen of fiets de andere zijde van de Mauritslaan en/ of Noordkade te bereiken, zonder een omweg te hoeven maken via de Juliana van Stolberglaan (zie ook punt 2) en de Frederik Hendriklaan, is aan de bui tenzijde van de markt tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Prins Alexander straat een gedeelte van het trottoir vrij gehouden. De breedte van deze door gang is destijds gesteld op 4 tegels 1,20 m en werd gemarkeerd met een witte streep op het trottoir. Inmiddels is de witte streep verdwenen en is deze breedte (geleidelijk) teruggebracht tot hooguit 3 tegels circa 0,90 m doordat de marktkramen en -auto’s verder op het trottoir worden geplaatst teneinde meer ruimte voor de verkoop te heb ben. Tevens wordt deze doorgang als- Het Daniël Strijkkwartet bestaat uit Kees Hülsmann (eerste viool), Misha Furman (tweede viool), Itamar Shimon (altviool) en Zvi Maschkowski (cello). Het kwartet is opgericht in 1974 in Is raël. Daar heeft het kwartet zijn eerste concert gegeven in het kader van het hoog geklasseerde Israëlische Kamer- muziekfestival. In 1976 heeft het viertal zich in Neder land gevestigd. Regelmatig gaan zij op tournee door Amerika, waar zij con certen geven in grote steden als Chica go, New York, San Francisco en Was hington. Ook in Europa geven zij con certen en treden zij op tijdens festivals en in masterclasses. Bij het kwartet hebben Janos Starker, Gervase de Peyer, Walter Boeijkens, Sjef Douwes, Ruth Laredo, Ralph Gottoni, Daniël Wayenberg het gas toptreden verzorgd. Dit maal zal Henk de Graaf zijn medewerking verlenen aan het concert. Volgens hem is er weer veel moeite ge daan om de beurs zo goed moge lijk af te stemmen op de behoeften van de deelnemers en de bezoekers. Om die laatsten is het natuurlijk begonnen, want in een marktgeoriënteerde econo mie is de beurs een marktplaats bij uit stek, stelde drs. Schreuder. Op de beurs kan men kennis maken met produkten en diensten die dichtbij te verkrijgen of af te zetten zijn. Hier door kunnen kosten worden bespaard, door een gemakkelijkere nabije com municatie tussen leverancier en afne mer. Soms worden produkten en diensten namelijk onnodig ver gehaald of ge bracht. Omdat men gek genoeg niet weet wat bedrijven, die van oudsher in de omgeving zijn gevestigd, te bieden hebben. De beurs probeert hierbij een helpende hand te bieden. Dit jaar staat de beurs in het teken van ’’bedrijf en milieu”. Dat is niet toeval lig. Het milieu is een factor die in toe nemende mate voor de bedrijfsvoering van alle bedrijven van betekenis zal zijn, aldus de Kamer-voorzitter. ”Als ik zeg ”ons”, dan bedoel ik te zeg gen dat niet alleen de bedrijven, maar ook de consumenten de zorg om het mede de toegang vanaf de Mauritslaan belemmerd door loshangende dekzei len en stapels kisten, kratten en ander verpakkingsmateriaal. Het gevolg is dat de gebruikers van het pad thans ge dwongen zijn deels buiten het trottoir om door het gras, en bij regenachtig weer door de modder, te lopen. Ver zocht wordt daarom de doorgang op de destijds toegezegde breedte terug te brengen, de genoemde belemmeringen te doen verwijderen en een nieuwe markering aan te brengen. 7. De toegang tot de Prins Alexander straat vanaf de Mauritslaan wordt voor auto’s en fietsers door de eveneens in punt 6 genoemde kratten, kisten en dergelijke, gedeeltelijk versperd. Hier door kunnen aanrijdingen met ge noemd verpakkingsmateriaaal soms niet worden voorkomen. Dit heeft reeds tot vechtpartijen met een van de marktkooplieden aanleiding gege ven.Verzocht wordt daarom deze doorgang over de gehele breedte te doen vrijhouden, vooral omdat tegen over deze doorgang altijd een grote (markt-)vrachtauto is geparkeerd waardoor het nemen van de bocht bij het in- en uitrijden ernstig wordt be moeilijkt. 8. Voorts wordt geconstateerd dat steeds meer marktkooplieden hun au to’s en aanhangers in de woonstraten gaan parkeren. Omdat hier ook al de auto’s van de bewoners van de Willem de Zwijgerlaan staan, blijft er voor de overige bewoners weinig ruimte over. Bovendien moet er steeds tegen vracht auto’s, bestelauto’s, aanhangers en dergelijke worden aangekeken. Voor gesteld wordt bedoelde auto’s, aanhan gers en dergelijke behorende tot het marktgebeuren te laten parkeren op de oprit van de Willem de Zwijgerlaan naar de Noordkade. Hier is namelijk nog voldoende ruimte. Tevens is dan een deel van het probleem, genoemd in punt 5, opgelost. 9. Op de hoek Prins Alexanderstraat- Mauritslaan wordt bij de lantaarnpaal het afval van de markt los op straat neergegooid. Ook hierdoor wordt soms de in punt 7 genoemde doorgang versmald. Door onder andere wind en jeugd wordt dit afval soms vele tiental len meters de straat ingeblazen, ge schopt of gegooid. Verzocht wordt daarom voor genoemd afval een container te plaatsen en deze na afloop van de markt weer te verwij deren. 10. Het opruimen van het afval laat herhaaldelijk te wensen over. Vooral bij harde wind wordt op zaterdag overal in poorten, tuinen, straten en de singels verpakkingsmateriaal en afval aangetroffen. Voorts bestaat de indruk dat vooral bij de diverse feestdagen (kerstmis, nieuwjaar, enz.) nogal eens de hand wordt gelicht met het oprui men. Het is begrijpelijk dat de reini gingsdienst dan graag zo snel mogelijk naar huis wil, maar de omwonenden blijven met de rommel zitten die zij zelf niet hebben gemaakt. Gepleit wordt daarom voor een beter toezicht met controle, vooral bij de komende feest dagen. 11. Hoewel dit momenteel slechts 1 marktkoopman betreft wordt het door hem luidkeels aanprijzen van waren als uiterst irritant ervaren. Om verdere es calatie van de sfeer tussen de bewoners en deze koopman te voorkomen wordt u verzocht dit geschreeuw, als een alge meen geldende maatregel ter verbete ring van het woon- en leefmilieu, te doen verbieden. 12. De overlast van de markt veroor zaakt door gestalde fietsen neemt hand over hand toe. Aan de parallelweg van de Juliana van Stolberglaan zijn enige tijd geleden gele strepen gezet. Dus parkeren verboden. Het geval wil nu dat er vrijdag’s geen auto’s staan maar wel een zee van fietsen, wat de door gang alsnog belemmert. Ook de hoek van de markt bij de winkels aan het Ko ningin Wilhelminaplein lijkt vrijdag’s wel een fietsenstalling. Oversteken over het zebrapad richting Albert Heijn is vaak bijna onmogelijk. Het voorstel is om hier meer fietsenrekken te plaatsen of een fietsenbewaarplaats te creëren om zodoende deze overlast te verminderen. 13. In de wetenschap niet volledig te zijn volgen hierna nog een aantal pun ten die de bewoners als hinderlijk erva ren: Bij de viskramen en de loempiakraam zitten grote, vieze, zwarte vetplakka- ten op de straat als gevolg van het bak- proces. Met eenvoudige reinigingsmid delen kan dit door de veroorzakers zelf worden weggeboend. Ter voorkoming kan een zeiltje op de grond worden ge legd. Na de markt stinken de rioolputten en de omgeving gedurende het hele week einde naar vis(afval). Vooral tijdens warme dagen is deze lucht onverdraag lijk. Onbekend is wat hier vrijdag’s in WADDINXVEEN - Vorige week za terdag was de WSE-voetbaljeugd te gast bij PSV in Eindhoven, ’s Middags om vijf uur vertrokken er 2 volle bussen naar Eindhoven, waar de WSE-delega- tie rond 19.00 uur arriveerde. In het bijna uitverkochte Philips-sta- dion wist PSV overtuigend met 6-1 te winnen van Sparta. Helaas voor de WSE-ers,welke een zitplaats hadden achter het doel, viel het merendeel van de doelpunten aan de andere zijde van het veld. Er kan teruggekeken worden op een geslaagde avond. Afgelopen zondag was de WSE-jeugd wederom te gast bij een wedstrijd uit het betaalde voetbal. Tesamen met de ouders werd de wedstrijd SW tegen PSV bekeken in de Rotterdamse Kuip. het riool verdwijnt. Bij de patat- en snoepkramen blijven veel snoep- en etensresten aan het trot toir kleven, zelfs nog na het vegen. Deze resten trekken veel ongedierte aan, onder andere ratten. Aan klach ten hierover bij de gemeente wordt weinig of geen aandacht geschonken. Tijdens het inrichten van de kramen staat het trottoir van de Willem de Zwijgerlaan op diverse plaatsen vol met koopwaar, dekzeilen, rekken en dergelijke. Voetgangers/bewoners kunnen er niet meer door en moeten omlopen. Ons inziens is er voor de kra men voldoende ruimte op de rijbaan om deze goederen (tijdelijk) neer te zetten. Van het opbouwen, afbouwen en ve gen van de markt wordt veel hinder on dervonden. Verzocht wordt zwaailich ten en dieselmotoren te laten afzetten als de auto’s stilstaan binnen het afge zette gedeelte. Door auto’s van marktkooplieden ka- potgereden bermen en trottoirs wor den niet of nauwelijks gerepareerd. In de directe omgeving van de markt laten onder andere jongelui veel rom mel achter en geven, vooral 's zomers veel hinder met luidspelende radio’s. Enig toezicht hierop alsmede het plaat sen van afvalbakken is gewenst. Opmerking: Een aantal problemen die rechtstreeks het marktgebeuren betref fen zijn reeds eerder gesignaleerd bij de marktmeester. Dit heeft echter (nog) niet geleid tot enige verbetering in de situatie. 14. Zoals bekend wordt de weekmarkt meer dan 15 jaar, nog steeds op tijde lijke basis, op de Willem de Zwijger laan gehouden. De onwonenden zijn echter nog steeds van mening dat een dergelijke markt niet in een (lees: de ze) woonomgeving thuishoort. Boven dien zijn zij van mening thans vol doende te hebben bijgedragen aan dit aspect van het algemeen belang. Zij willen ook weer eens ten volle genieten van hun woonomgeving en bijvoor beeld ook op vrijdag hun auto of cara van voor de deur gereedmaken om met weekend of vakantie te gaan, hun ga rage gebruiken en geen verdere over last ondervinden. Het college wordt daarom met nadruk en met spoed verzocht: a. om te zien naar een andere, meer geschikte loka- tie voor de weekmarkt (bijvoorbeeld het nieuwe parkeerterrein aan de Sniepweg) en tot dat tijdstip, b. alle hiervoor genoemde klachten op te los sen en c. geen verdere uitbreiding van de weekmarkt toe te staan en d. reduc tie op de onroerend goed belasting te geven wegens verminderde woonkwa liteit. BOSKOOP - Boskoopse jaarlijkse spectaculaire Kerstshow van Europa tuin Moons aan het Rijneveld is vrij dagmiddag 9 november geopend door de oudste inwoonster van Boskoop, de 96-jarige mevrouw C.C. Groen-Broek- huizen uit de ’’Mendelhof Na het welkomstwoord van de heer Moons werd mevrouw Groen uitgeno digd om de officiële opening te verrich ten. Dit geschiedde door het openen van de auto waarna honderden ballon nen de vrije ruimte kozen en de bel lende Kerstman vrolijk tevoorschijn kwam. Medewerkers van Europatuin Moons, sinds vorig jaar aangesloten bij Euro patuin, Nederlands grootste keten van tuincentra, hebben afgelopen weken met man en macht gewerkt om de elk jaar weer bijzondere kerstmarkt nog uitgebreider en exclusiever te laten zijn. Bij Europatuin Moons heeft het veel omvattende assortiment aan kerstarti- kelen volop de ruimte. Bvendien is de klant direct in de gelegenheid het groen erbij uit te zoeken. Ook de kamerplan tenkas is omgetoverd in feeststem ming, met een grote verscheidenheid aan kamer/kerstplanten. Sjaloom, beschikkend over 31.000 vierkante meter teeltoppervlakte, 21.000 vierkante meter voor rolcontai- nèrs en 10.000 vierkante meter beton- vloer, werkt met 17 produktiemede- werkers. Het bedrijf heeft een nieuwe lögo (een gestyleerde yucca), die met knallend vuurwerk tijdens de opening zichtbaar werd gemaakt. De Waddinxveense potplantenkweke rij, die dit voorjaar de eerste onderne mersprijs van de gemeente Waddinx veen kreeg, blijkt in de kwekerswereld als toonaangevend te worden geken schetst. De toepassing van nieuwe technologieën en de specialisatie blij ken aan het succes te hebben bijgedra gen van het bedrijf dat in een klein Gouds achtertuintje is begonnen met het kweken van groente. VBA-directeur André Mulder prees in zijn toespraak tot de 200 genodigden, onder wie vele vertegenwoordigers uit de tuinbouwsector, de ondernemende visie van potplantenkwekerij Sjaloom. ”De succesformule van dit bedrijf ligt in de toepassing van informatie-tech- nologie en robottisering met als doel een superieure kwaliteit en continue produktie”, aldus Mulder. In het nieuwe bedrijf aan de Abraham Kroesweg was volop ruimte voor een grandioze open dag. (Foto: Sjaak Noteboom). Het WSE-jeugdelftal onder de 21 speelde vorige week dinsdag tegen het landelijke jeugdteam van de FC Utrecht. Onder prima omstandigheden en on der de voortreffelijke nieuwe lichtin stallatie werd een prima wedstrijd ge speeld door beide teams. Het fysiek (ouder) wat sterkere WSE won uiteindelijk met 4-2 van het tech nisch niet eens zo veel sterkere Utrecht. Voor WSE scoorden Patrick Rijnbeek, Erwin Pleus (2x) en Marco Scheurwater. Henk de Graaf heeft in 1979 alle diplo ma’s met onderscheiding behaald aan het conservatorium te Utrecht. Sinds 1968 maakt hij als klarinettist deel uit van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, daarnaast speelt hij in het Nederlands Blazers Ensemble en treedt hij regelmatig op als solist bij verschillende kamermuziekensembles. Bovendien dirigeert hij dikwijls bla- zers-ensembles van het Hilversum Conservatorium. Henk de Graaf heeft vaak optredens verzorgd voor radio en televisie en ook opnamen voor compact-disc gemaakt. Op het programma staat het beroemde klarinetkwintet in A grote terts KV 581 van Mozart (1756-1791). Een mooi stuk muziek dat de aandacht vestigt op het komende Mozart-jaar. Klarinettist Henk de Graaf neemt de solopartij uit dit kwintet voor zijn reke ning. Van Mozart wordt verder ook het "Dissonanten" kwartet in C grote terts KV 465 ten gehore gebracht. Boven dien staat op het programma de Quar- tettsatz in C kleine terst opus posth, D 703 van Franz Schubert (1797-1828). LEZERS schrijven WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Het milieu is ook de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland een zorg, zo zei Kamervoor zitter drs. R.A. Schreuder dinsdagmiddag in zijn openingstoespraak van de vierde editie van de tweedaagse bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Mid den-Holland” in Bleiswijk. Dik (links) en Bernard Oosterom met in hun midden André Mulder. Daarboven het nieuwe logo dat werd geïntroduceerd. BOSKOOP - Zaterdagavond 24 no vember om kwart over acht verzorgt het streekaccordeonorkest een avond in De Rozenburcht aan de Rozenlaan in Boskoop. Het gaat om een feestavond ter gele genheid van het vijfjarig bestaan van het orkest. Het orkest is opgericht in oktober 1985 en staat onder leiding van Paula van Wanrooy van het bekende duo Anny en Paula van Wanrooy, dat regelmatig op radio en tv te zien is. Momenteel bestaat het orkest uit acht tien enthousiaste leden. Het repertoire varieert van populair tot semi-klassiek. De stukken worden meestal in drie par tijen en een baspartij gespeeld en bege leid door slagwerk, bas en piano. Het orkest speelt regelmatig in bejaar denhuizen in de omgeving. Daar wordt dan een gezellig programma aangebo den. met ook bekende nummers, zoals Sneeuwwals, Tulpen uit Amsterdam efc. Op de feestavond verzorgt het accor deonorkest tweemaal een optreden van ongeveer twintig minuten. Daarnaast is er'een verloting en wordt een gezellig muziekje verzorgd door de Bernini’s uit Rotterdam. Kaarten zijn a 5,- verkrijgbaar aan de zaal °f telefonisch te bestellen (01727- 15125 mevr. N. van Kregten). - WADDINXVEEN - Woensdagavond 14snovember wordt er weer gesjoeld in het clubgebouw van de schuttersver eniging Waddinxveen aan de Alber- dingk Thijmlaan. Woensdagavond 28 november is weer pakjesavond. Voor elke ronde die ge sjoeld is mag men dan een pakje uit pakken. Uitslagen van de sjoelavond van 24 ok tober 1990: klasse A: 1. Wim Slinger land (1390 punten), klasse B: 1. Bas Brouwer (1268 punten), klasse C: 1. Jap van Beek (1161 punten), klasse D: 1. Wilma Sleeuwenhoek (1055 punten) en klasse E: 1. Janny v.d. Laan (981 punten). De gemiddelde score van deze avond was 114.39 pnt. -A

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9