Politie pakt 34 hardrijders ...I *»,,L Van snelle bussen in de Randstad ZTTC bijna in le klas Jongeren SGP terug naar Franse revolutie Zaterdag vertrek van Roemenië- konvooi Open Dag Wijkwerk Zuidplas Muziekexamens Concordia Waddinxveen Kees en Mieke trainden in Tunesië Aeolus en Flyers beheren kantine Hennink handhaaft koppositie If TOOS bij Demogyjada in Den Haag Receptie met H.P. Barth in Scheveningen Open Cirkel en zelfaanvaarding Vernielingen (Brom-)fietsen Effecten Vrij banen Samenwerking Aanrijdingen Onder invloed Inbraken Loterij Diefstallen Haalbaar Bt Snelheid 1 ■MM GAAT U VERHUIZEN? Waddinxveen O ERKENDE VERHUIZOS Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN WADOINKVEEH II Si’ 7* Pagina 17 Fazantdreef 2 Het hoofdkantoor van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop Perl Westnederland wil netwerk het autoge- maken van het snelnet. voeren. Er moeten 300 nieuwe snelbus- 1, stemming zullen de haltes op ongeveer 'wfmeegenomen. 2743 DC Waddinxveen Ds. D. van Keulen uit Houten zal het thema nader toelichten. Vanuit Bijbels perspectief zullen de vragen die er leven rondom het accep teren van jezelf met elkaar besproken worden. De toegang is vrij voor ieder een die graag meer over dit thema wil horen. De stichting is ambitieus in haar doel stellingen, maar deze doelen kunnen alleen maar gerealiseerd worden bij voldoende aanmelding van mensen die willen helpen. In totaal werden 970 passerende voer tuigen gecontroleerd waarvan er 34 te hard reden. De hoogst gemeten snel heid op de KW-singel bedroeg 72 km/h, op het Noordeinde 106 km/h, op de Noordkade 68km/h en op de Groens- voorde 72 km/h. Ook werden vorige week weer diverse vernielingen in Waddinxveen aange troffen. Vooral auto::s moesten het ontgelden. In de avond van dinsdag 13 november werd een auto bekrast aan de Wingerd. Ook op de Groenezoom werd een auto bekrast. Op donderdag 15 november werd aan het Jan van Bijnenpad een antenne vernield. Drie jeugdige knapen zijn verwezen naar het buro Halt wegens een door hun gepleegde vernieling van een re genpijp. Op zaterdag 17 november werd een ruit vernield van de wachtruimte op het NS- station Waddinxveen-Noord. Op zondag 18 november werd een au toruit ingeslagen van een op het Zu- ringveld geparkeerde auto. ■POLITIENIEUWS Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - De Waddinx- veense gymnastiekvereniging TOOS neemt deel aan de landelijke Demogy jada in Den Haag. In de residentie zullen zondag 25 no vember weer vele jazzdansliefhebbers bijeen komen om de 12e Demogyjada bij te wonen. Dit jazzdansspektakel wordt gehouden in het congresgebouw, waar maar liefst plaats is voor 2000 toe schouwers. In totaal zullen 27 groepen uit het hele land met zo’n 500 dansers een optreden verzorgen. Deze groepen zijn na veel overleg gekozen uit de regionale De- mogyj ada’sdie dit voorj aar in het hele land zijn georganiseerd door het KNGB. De demojazz groep van TOOS onder leiding van Ariënne Zwijnenburg, zal als derde optreden met een modern dansnummer met titel ”Sea Sight”. Met dit mooie instrumentale nummer zal de Waddinxveense jazzgroep zich goed vertegenwoordigen. Wie dit fantastische evenement wil bij wonen kan voor de laatste plaatsen te recht bij de kassa Prins Willem Alexan- derhal van het Congresgebouw. De toegangsprijs is 15,- per persoon. Aanvang 13.30 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag heeft een aantal jeugdleden van de Waddinx veense muziekvereniging Concordia muziekexamens afgelegd in de Ont- moetingskerk. Deze examens werden afgenomen door de heren J.J. Cornelissen en J. v.d. Sijde, die beide ook actief zijn in de muziekwereld. De examenkandidaten hebben examen gedaan in een theoretisch en een prak tijkgedeelte, oftewel het ten gehore brengen van een etude en een voor- drachtstuk. De kandidaten zijn ongeveer een jaar bezig geweest met het instuderen van de muziekstukken en het leren van de theorie, bijgestaan en opgeleid door de dirigent van Concordia, de heer G. de Knegt. Om te slagen moesten er meer dan 36 punten gehaald worden. De volgende leden van Concordia zijn geslaagd: Yvonne Boomers (klarinet), Jair Bon- gers (alt saxofoon), Theresia Kamp huis (klarinet), Imrieke Peek (klari net), Krijn v.d. Raadt (klarinet), Ma- rike v.d. Raadt (klarinet), Maureen Verweij (dwarsfluit), Renate Weste- rink (klarinet), Marro ten Zweege (trompet), Ingrid Uithol (dwarsfluit), Jens de Vries (alt saxofoon), Charlotte van Barneveld (hobo), Sandra van Ho ven (klarinet), Ingrid Uithol (dwars fluit). ’s Middags zullen de activiteiten vooral gericht zijn op kinderen met bijv, een kookclub, een knutselclub en iedere woensdagmiddag een instuif. Daarnaast zullen de komende maan den nieuwe activiteiten van start gaan zoals ’s avonds een dartclub en een scha akclub en er zullen cursussen gege ven worden. Centraal staan de wensen van de wijkbewoners. Er wordt naar gestreefd iedere avond open te zijn (be halve op zondag). i; i WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week dinsdag 13 november een snelheidscontrole gehouden in Waddinxveen. Gemeten werd op de Koningin Wilhelminasingel, het Noordeinde, de Noordkade en de Groensvoorde. Baan 21 kan zo een katalysator zijn voor het overheidsbeleid en de overige openbaar vervoerprojecten. Het brengt de aangescherpte doelstelling van het Structuurschema van ’’slechts” 35 procent toename van bruik binnen bereik. 5? ("Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 november 1990 -- - - - WADDINXVEEN - In het multi-func- tioneel complex De Duikelaar aan de Zuidplaslaan krijgt ook de Stichting Wijkwerk De Zuidplas haar onderdak. Het Zuidhonk bij de IJsermanweg is daarmee buiten gebruik. De Stichting Wijkwerk De Zuidplas is bijzonder blij met de nieuwe accommo datie en realiseert zich dat dit verplich tingen met zich brengt. Het streven is er op gericht het gebouw zoveel moge lijk open te stellen Van de Alberdingk Thijmlaan is een goudbruine Batavus herenfiets met 5 versnellingen gestolen. Vanaf het parkeerterrein van het zwembad verdween een donkerpaarse Puch Maxi met goudkleurige sterwie- len en het verzekeringsplaatje XLV 465. Een aan de bromfiets vastge maakte helm bleef achter. Op de Zuidelijke Dwarsweg is een oud model zwarte herenfiets met een ’’kruisframe” gestolen bij het NS-sta- tion verdween een blauwe damesfiets merk Silver Quick. Daar werd ook een Groene Gazelle herenfiets gestolen. Vanaf het Papaverveld verdween een blauwe Puch Pearly bromfiets met witte sterwielen en wit shopperzadel en het verzekeringsplaatje GGD 405. Voor de berekening van de effecten van het actieplan is gebruik gemaakt van het door Rijkswaterstaat ontwik kelde Randstadmodel. Vrij Baan 21 bereikt al in het jaar 2000 een verdub beling van het aantal reizigers in het re gionaal openbaar vervoer. Daarmee worden de verwachtingen van het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer-deel D overtroffen. Misschien nog wel belangrijker is het feit dat Vrij Baan 21 snel de automobi list een goed alternatief biedt. Alleen met zo’n alternatief wordt het voor de overheid mogelijk een effectief auto- remmend beleid te gaan voeren. De vi cieuze cirkel wordt doorbroken. Vrij Voor het bereiken van de vereiste snel heid zijn in alle lijnen van het netwerk de knelpunten opgespoord. Voor al deze filegevoelige trajecten hebben de regionale openbaar vervoerbedrijven oplossingen onderzocht en uitgewerkt. Het snelnet heeft een totale lengte van 2000 kilomete-. Op nagenoeg alle kruispunten zijn voorrangsregelingen nodig met behulp van verkeerslichten- en beïnvloeding. Op 800 kilometer van net komen vrije busbanen, in sommige gevallen met ei gen voorzieningen zoals viaducten of tunnels. De benodigde investeringen bedragen in totaal vier miljard gulden. In het ka der van het doelgroepenbeleid van de overheid is het mogelij k dat ook andere doelgroepen, zoals vrachtverkeer en carpoolers gebruik maken van de vrije busbanen. In dat geval komen de inves teringen dus ten goede aan meerdere maatschappelijke groeperingen. Be langrijke voorwaarde is wel dat de vei ligheid en snelheid gegarandeerd blij ven. WADDINXVEEN - In de negende ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV kon Hennink zijn koppositie handhaven. Met wit was hij de hele partij sterk in de aanval, maar Jansen verdedigde zich met de Pirc-verdedi- ging uitstekend en in de afgebroken stand moet Hennink de winstvoering nog maar weten te vinden. Er werd nog een partij afgebroken; El- lers-Smit. In de Leningrad-variant van de Hollandse verdediging verkreeg Smit het loperpaar, maar Ellers wist een gevaarlijke aanval met vele mat- dreigingen te creeëren, waarvan het eindresultaat niet te voorspellen is. Drie zwartspelers wisten overtuigend te winnen: Van der Bom wist met een onaantastbare loper in het middenspel van Oort op de knieën te krijgen; Van der Starre won overtuigend van Stou ten en Van der Knaap bleek te sterk voor Ponsioen. De volgende witspelers haalden de winst binnen: Van Woudenberg weer legde kundig de door Besemer graag gespeelde Balogh-verdediging; Smits- kamp overmeesterde T. Goor; D. van Offeren bleek te sterk voor neef D.J. van Offeren; de jeugdige Kloet bleef van Kleef de baas en Bos vocht een aar dig robbertje met mw. Timmersmans uit. Opvallend veel partijen eindigden in remise: Stam-Ritter was zeer onregel matig van opzet, waarin Stam de aanval zocht maar geen winstvoering kon vin den; Brinkhorst verraste Van Oosten met eeuwig schaak; Maliepaard-Alblas en Torenbeek-Prins kwamen enigszins onverwachts tot de puntendeling; Claassen-Philipse, Littooy-Brobbel en Verwaal-Reus schoven in evenwichtige partijen naar de remises. H.E. van Offeren en H. van Offeren speelden hun afgebroken partij uit de zevende ronde. H. had zijn thuis-ana- lyse perfekt gedaan en gaf het verwor ven voordeel niet meer uit handen, dus 0-1. De initiatiefnemers van Vrij Baan 21- Centraal Nederland, NZH en Westne derland- zullen de voorstellen het ko mende jaar bespreken met de betrok ken overheden en andere openbaar vervoerbedrijven. Om snelle resulta ten te kunnen boeken zullen de bedrij ven per traject concrete maatregelen voorstellen. WADDINXVEEN - Zelfaanvaarding is het onderwerp dat woensdagavond 28 november om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse centraal zal staan op de avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel. MOERKAPELLE - Komende zater dag is in Moerkapelle het vertrek van het Roemenië-konvooi, dat bestaat uit 20 vrachtwagens en begeleidingsauto’s naar Roemeense kindertehuizen. Door het leger en door het Rode Kruis zijn bedden beschikbaar gesteld om tij dens de reis te overnachten. De cate ring zal onderweg door een eigen wa gen geschieden. Dit transport, waarvan de 20 wagens al len belangeloos beschikbaar zijn ge steld door bedrijven uit Moerkapelle en directe omgeving, mag worden gere kend tot één van de grootste die Roe meense kindertehuizen van hulpgoede ren gaan voorzien. Het konvooi dat op zaterdag 24 novem ber om 8.30 uur - na een toespraak van burgemeester A.W. Lips - vertrekt, hoopt op vrijdagavond 30 november weer terug te zijn in Moerkapelle. Er wordt vertrokken vanuit Moerkapelle. Het informatie- en verzamelpunt is het gemeentehuis in Moerkapelle. De co lonne vrachtwagens van een kilometer lengte zal worden opgesteld op de He renweg en via de Dorpsstraat en Brede- weg richting A 12 vertrekken. Het totale konvooi, onder leiding van Rob Luyendijk van SCT (eerder kon- vooileider van het grote konvooi van 100 vrachtwagens in januari van dit jaar) bestaat uit 45 deelnemers. Na een grootscheepse inzamelingsactie op zaterdag 27 oktober in 19 gemeen ten in Midden-Holland, heeft het Roe menië-konvooi Moerkapelle ruim 100 ton aan hulpgoederen ingezameld. De goederen zijn bestemd voor ca. 30 kin dertehuizen met in totaal zo’n 10.000 kinderen. Samen met de stichting ’’Vervolgd Christendom” (Adoptie Roemeense Kindertehuizen) is een plan opgezet om de goederen, aangekochte vitami nen en geneesmiddelen controleerbaar te distribueren. Voomoemde stichting is al geruime tijd, via een financieel adoptieplan, werkzaam in het Oost blok. De ingezamelde goederen welke be stemd zijn voor kinderen in de leeftijd van 0-17 jaar bestaan uit kleding, schoeisel, speelgoed, bedden, dekens, kinderwagens etc. De goederen liggen thans geheel gesorteerd, verpakt en voorzien van etiket met inhoud (in het Nederlands en Roemeens), opgeslagen in 3 loodsen in Moerkapelle. De afgelopen week werd de politie ge confronteerd met een viertal aanrijdin gen waarbij de tegenpartij telkens doorreed. In de avond van dinsdag 13 november zag een getuige dat een automobilist met zijn voertuig een spiegel raakte van een op de Dorpstraat geparkeerde Peu- geot-personenauto. De eigenaar hier van kan de schade alsnog melden aan het bureauDe veroorzaker reed door. Een bestuurder van een auto werd op zaterdag 17 november op de Noord kade tijdens een controle betrapt op al coholgebruik. Een ademanalyse bracht aan het licht dat de man teveel gedron ken had. Tegen hem wordt proces-ver- baal opgemaakt. In de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 november is ingebroken in een zelf bedieningswinkel aan de leplaan. De daders wisten via de achterzijde in de winkel te komen. Men nam sigaretten en koffie uit de zaak mee. De politie heeft op dinsdag 13 novem ber een onderzoek ingesteld naar een inbraak in een woning aan de Peppel- horst. Hier werd de voordeur van een woning opengebroken. Uit het huis verdwenen vermoedelijk audio- en videoapparatuur. De politie stelt een ander onderzoek in. Tijdens de open dag op zaterdag 24 no vember kan iedereen zich uitgebreid la ten informeren over het werk van de stichting. Tijdens deze open dag is er een grandioze loterijDe loten kosten 1,-per stuk. Er zijn vele mooie prijzen en de hoofd prijs is een lang weekend arrangement in België, beschikbaar gesteld door reisbureau Van Ginkel uit de Passage. De trekking van de loterij geschiedt tij dens de feestavond die de open dag af sluit en waar iedereen van harte wel kom is. Ook afgelopen week zijn bij de politie meldingen binnengekomen van dief stallen van kleding/goederen uit het Gouwebad. In de avond van vrijdag 9 november verloor een van de badgas ten zijn kluissleuteltje. Later bleek dat onbekenden zijn kluisje hadden ge opend en een portemonnee en huis sleutel hadden meegenomen. Op dins dag 13 november werd een aantal kle dingstukken weggenomen uit een kleedkamer. Uit de garderobe van De Schaapskooi verdween op zaterdag 17 november een ski-jack. Uit een bedrijf in het Coenecoop is tus sen dinsdag 13 en woensdag 14 novem ber een personal computer ontvreemd. Hoe de computer uit het bedrijf is ver dwenen, is niet duidelijk. De politie stelt een nader onderzoek in. Op zaterdag 17 november werd getankt zonder te betalen bij een benzinesta tion aan de Henegouwerweg. De be stuurder van deze auto reed na het feit met hoge snelheid door het rode licht de hefbrug over en verdween Waddinx veen in. Het gaat om een blauwkleu rige personenauto. De politie zoekt de zaak verder uit. ZEVENHUIZEN - De afgelopen week speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub ZTTC de achtste wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen het tweede team van Smash uit Schoonhoven. Een overwinning van ZTTC op Smash zou met 5 punten voorsprong op Gouda 2 en dan nog twee wedstrijden te gaan, het fel begeerde kampioen schap opleveren. De eerste wedstrijd in deze competitie eindigde in een duide lijke overwinning voor ZTTC met 9-1 Er kon dus eigenlijk weinig mis gaan voor de ZTTC’ers, maar Smash speelde dit keer voor het eerst met het voltallige sterkste team. Dat leverde meteen wat meer problemen op voor ZTTC, maar het team uit Zevenhuizen beschikte toch over de langste adem en won met 6-4, waardoor zij onbereik baar zijn geworden voor de concurren tie en dus kampioen zijn. Een krappe 6-4 overwinning dus voor ZTTC, maar toch weer een kampioen schap en met een overmacht zo groot, dat er verlangend uit wordt gekeken naar de eerste klas. Komende vrijdag ontmoet ZTTC in het dorpshuis Swanla het negende team van Vriendenschaar uit Gouda. De eerste ontmoeting eindigde in een 7-3 overwinning voor ZTTC, maar toen speelde ZTTC met invaller Ruud Vef- meegen uit het vijfde team die drie par tijen verloor. Op vrijdag 16 november vond een doorrijden na aanrijding plaats op de Kerkweg-Oost. Ook hier werd een Peugeot beschadigd. Op de plaats van de aanrijding bleef een stuk bumper achter van de onbekende ’’tegenpar tij”, vermoedelijk een Ford-Taunus- personenauto. Een Suzuki-personenauto werd op za terdag 17 november aangereden op de parkeerplaats aan de Passage. Een por tier werd zodanig beschadigd dat deze niet meer open konDe dader bleef on bekend. Op dezelfde dag werd een op de Zuid plaslaan staande auto aangereden waarbij de tegenpartij doorreed. Aan de hand van een opgenomen kenteken is de identiteit bekend van de eigenaar van deze auto. De politie zal deze be stuurder nader verhoren en eventueel procesverbaal opmaken. In de avond van woensdag 14 novem ber vond een eenzijdig ongeval plaats op de Piasweg bij de Van Dort Kroon- weg. Een automobilist raakte vermoe delijk één van de verkeersgeleiders, waarna hij de macht over het stuur ver loor en tegen een boom reed. De be stuurder werd daarbij gewond en is met een bekkenfractuur en een gebroken arm overgebracht naar het Blueland- ziekenhuis in Gouda. Op donderdag 15 november vond een botsing plaats op de Bloemendaalse- weg waarbij een paard en een auto be trokken raakten. Tijdens het elkaar passeren ging het paard ineens naar rechts en ging daarbij op de motorkap van de auto zitten, die daarbij schade opliep. Op de Henegouwerweg met de krui sing naar de Goudse Poort raakten op vrijdag 16 november twee auto’s met elkaar in botsing. Een voertuig dat van uit de richting Gouda wilde keren werd geraakt door een auto die vanuit de richting Waddinxveen naar Gouda reed. Beide voertuigen moesten wor den afgesleept. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense rally-echtpaar Kees (37) en Mieke Tijsterman-van Nielen (35) van de Tweede Bloksweg hebben de afge lopen week in Tunesië een trainings- week gehouden. De week was bedoeld om het nieuwe Toyota-materieel in woestijnomstan- digheden te testen. Kees en Mieke Tijsterman worden in de nieuwe editie van Parijs-Dakar, die op 29 december van start gaat en tot en met 16 januari duurt, onder meer ge steund door Willem Tijsterman, de broer van Kees. Hij bestuurt in de 13.000 kilometer lange monsterrally sa men met Jan van Tuyl de tweede Toyota 4 Runner. Mét NV Verenigd Streekvervoer Ne- derlend. dé Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij NV en NV Ver voermaatschappij Centraal Nederland hééft Westnederland ’’Vrij Baan 21” gepresenteerd, een actieplan om de groei van het autoverkeer de komende tfeïl jaar met bijna twintig procent te beperken. Om automobilisten in de Sus te krijgen willen de vier regionale öpenbaar vervoerbedrijven een nieuw netwerk van snelle busverbindingen in- foqren. Er moeten 300 nieuwe snelbus- lijnen gaan rijden, ook buiten de spits uren. Om de vlotte doorstroming van dit snelnet te kunnen garanderen is er 800 kilometer vrije busbaan nodig langs •jks-, provinciale en gemeentelijke Legen. Vrij Baan 21 leidt tot verdubbe ling van het openbaar vervoergebruik in de Randstad in het jaar 2000. Met Voldoende flankerend overheidsbe leid, kan de gfoei van het autoverkeer beperkt blijven tot 35 procent. De be nodigde vrije busbanen en doorstro- rningsmaatregelen kosten vier miljard gulden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense SGP-jongerenstudievereniging komt dinsdagavond 27 november om 19.30 uur weer bij elkaar in de her vormde Bethelschool aan de Linden- gaarde. De heer Van der Schans uit Bodegra ven zal dan spreken over: ’’Parlemen taire democratie en de plaats hierin van de SGP”. Hij zal hiervoor teruggaan tot aan de Franse revolutie en van daaraf de ont wikkeling van ons democratisch stelsel en ook van de SGP belichten. Iedereen wordt uitgenodigd te komen en eventu eel vragen te stellen. Vrij Baan 21 verschijnt vlak voor de be handeling in de Tweede Kamer van het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer (deel D). Het masterplan geeft aan dat in combinatie met flanke- rend beleid en andere verbeteringen in het openbaar vervoer de verscherpte doelstellingen van het structuurschema haalbaar zijn. Juist het verbeteren van het regionaal apenbaar vervoer levert een hoog ren dement op in het oplossen van de mi lieu- en bereikbaarheidsproblemen. fcestig procent van de automobilisten ih de grote steden is afkomstig uit de re- jio; Locaties voor wonen, werken, winke ten en recreatie liggen steeds meer ge breid over de hele Randstad. Het Voorgestelde snelnet sluit aan op de verplaatsingspatronen van de automo bilisten en komt tegemoet aan zijn be langrijkste wens: een snelle, directe Verbinding van deur tot deur. Voor een belangrijk aantal van de aan te leggen vrije busbanen zijn geen op beperkte planologische procedures no dig. Deze projecten zijn al voor 1995 te fealiseren. Het complete snelnet kan in 2000 gereed zijn. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense badmintonclub Aeolus en de basketbalvereniging Flyers gaan de kantine beheren in het multi-functio- nele accommodatie De Duikelaar aan de Zuidplaslaan, dat zaterdagmorgen 24 november officieel zal worden ge opend. Dinsdag 20 november is per notariële acte de Stichting Kantinebeheer Sport zaal ”De Duikelaar” opgericht, waarin ’’Aeolus” en ’’Flyers” samenwerken met als doel de exploitatie van de kan tine in de nieuwe sportzaal ten behoeve van de eigen leden. Na de nodige tegenslagen op het laatste moment overwonnen te hebben, kon den de oprichters de heren J. van Loo, F. Kruit, A.P. van Nes en H. Hillerts, het resultaat van hun voorbereidende werk nu officieel overdragen aan het stichtingsbestuur. Dit zal bestaan uit de heren P. Zwam- born (voorzitter), N. Oortman (secre taris), N. van Grieken (penningmees ter) en twee nog te benoemen perso nen. Beide verenigingen tellen ieder zo’n 150 leden en velen willen zich inzetten om de kantine tot een succes te maken. Dit zal ook nodig zijn, want het huur contract met de gemeente wijkt slechts op ondergeschikte punten af van dat van particuliere pachters. Dat betekent een jaarlijkse pacht van 10.000,- (excl. energiekosten) en ver plicht open zijn als andere clubs de sportzaal huren. Daarnaast moet de financiering van het interieur afbetaald worden en moet de invloed van de naaste buur, de gesubsi dieerde kantine van de wijkvereniging, worden afgewacfy. Een rendabele exploitatie wordt echter zeer mogelijk geacht, op voorwaarde dat veel vrijwilligers willen helpen, ook op langere termijn. Op dit moment is er alle reden om met veel optimisme uit te kijken naar de of ficiële opening. Een mooie nieuwe sportzaal voor Waddinxveen en een ei gen ’’huis” voor Aeolus en Flyers. 'januari 1991 wordt dit Waddinxveense grondgebied bij het kwekersdorp gevoegd. (Foto: Archief). 'F WADDINXVEEN - Op een receptie in de Galerij van het Kurhaus Hotel in Scheveningen zal Waddinxvener ing. H.P. Barth zich op donderdag 6 decem ber van 17.00-19.00 uur presenteren als nieuwe voorzitter van de federatie Al gemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB). Hij volgt in die functie F.A.M. de Vil der op, die op hetzelfde moment in het Scheveningse Kurhaus afscheid neemt. E WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westne- üérland in Waddinxveen/Boskoop is betrokken bij een nieuw netwerk van snelle bussen in de Randstad, zoals verwoord in ’’Vrij Baan 21” dat 800 kilometer nieuwe busbanen omvat. Het regionaal openbaar vervoer "nieuwe stijl" bestaat uit een basisnet eh een shelnet. Het basisnet is verge lijkbaar met de huidige lijnennet van het streekvervoer. Er zijn relatief veel haltes. Het basisnet zorgt voor goede verbindingen naar opstappunten van het snelnet, het stadsvervoer en de sjfoorwegen. Op veel plaatsen verbe tert de stiptheid van dit net door ge bruik te maken van de vrije banen van het snelnet. Het snelnet biedt circa 300 nieuwe, rechtstreekse verbindingen. Het snel net is er in de eerste plaats voor ver plaatsingen van 10 tot 30 kilometer. De gemiddelde afstand per auto in het woon-werk-verkeer is 18 kilometer. Met het .snelnet wordt ook de reistijd van de auto benaderd. Het net is filevrij e‘n er kan met relatief hoge snelheid ge reden worden. In vergelijking met het huidige net zullen er véél minder haltes zijn. In de gebieden van herkomst en be- 800 meter van elkaar liggen. Daartus sen wordt zo min mogelijk gestopt. De spelbussen zullen in de spits minimaal elk half uur rijden. In de daluren ten- min«e eenmaal per uur. Het snelnet zal de ruggegraat van het nieuwe net- *Wk gaan vormen. Over 10 jaar zal ruim 50 procent van de reizigers in het regionaal openbaar vervoer gebruik x 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17