GEMEENTE WADDINXVEEN Minister legde uit V A N D E R B I L T Open huis De Duikelaar SRTW-RADIOI Half varken Burgemeester opent café De Diamond i Exportinstuif bij Van Vliet Sint Nicolaas trotseerde regen en wind Wekelijks spreekuur gastouders BOUMA BO UWVERGUNNINGEN VOLKSGEZONDHEID I Theo den Boon in Valkenswaard NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN AFSCHEIDSBIJEENKOMST VOOR MEVROUW VAN HEES VERGADERINGEN HINDERWET OPEN HUIS ”DE DUIKELAAR” TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ^"^4. I o GROENSVOORDE 10 WADDINXVEEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Ijwfnci drogisterij parfumerie groens voor de 10 waddrniveen Luxe zeep bij aankoop van een 30 ml Eau de Toilette of 30 ml Eau de Parfum. VAND^BILf 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 4 VANDER BI I J i-vJ •■F" A ■BW! Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 november 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Verleende bouwvergunningen N.B. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! de vergadering d.d. 31 oktober Milieudienst Midden-Holland, nr. 7187/90. VRIJDAG 23 NOVEMBER 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. Sint Nicolaas is weer in Waddinxveen. In de regen heeft de Waddinx- Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 6 december 1990 schriftelijk worden ingediend bij hun college. Opvallend was dat er in de raadzaal dit keer zeer weinig gemeenteraadsleden acte de présence gaven. Aanwezig wa ren alleen de CDA’ers Wil Waterreus- de Vries en Dorenda Gerts en (na de pauze) oud-wethouder en oud-Kem- Dit voornemen houdt in dat dat aan genoemde vergunning voor schriften zullen worden toegevoegd met betrekking tot de opslag van vloeistoffen in bovengrondse tanks. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. - Huisvestingsoverzicht 1991/1993. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met de verplaatsing van een noodlokaal nabij Jan Ligthartschool. het begin van de jaarlijkse Sint Nico- laasactie van de Waddinxveense mid- denstandsvereniging. Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. BOUWPERCEEL: Troelstrahoeve51 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor miiieuklachten) AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het voor- en het achtergeveldakvlak Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Recente folders zijn o.a.: - Do you know? Do you care? - Een uitgave van het Ministerie van W.V.C. over het gebruik van alcohol. - Moeite met lezen en schrijven. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Inenten kinderen geboren in 1981 Op woensdag 28 november a.s. bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen BMR (bof, mazelen en rode hond) en DTP (difterie, tetanus en polio). Plaats van inenting: het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12. Tijd: tussen 13.30 uur en 14.30 uur. Bestemd voor: kinderen geboren in 1981 in de maanden juli t/m de cember. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures aanwezig over uiteenlopende onderwerpen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. -prog ramma- Op donderdag 22 november 1990 wordt er in de raadzaal van het ge meentehuis een afscheidsbijeenkomst gehouden voor mevrouw A.C. Van Hees. De bijeenkomst vangt aan om 16.00 uur en zal worden beëindigd om 17.30 uur. Mevrouw Van Hees, plaatsvervangend chef op de afdeling Finan ciën, zal met ingang van 1 december 1990 de gemeentedienst verla ten in verband met haar vervroegd uittreden. gymnastiek, basketbal, badminton. 12.45-13.30 uur: Demonstraties van gymnastiek, basketbal, badminton. 13.30- 14.15 uur: Sportinstuif voor de jeugd van 11 t/m 15 jaar, kennismaking met gymnastiek, basketbal, badmin ton. 14.15-15.00 uur: Demonstraties van gymnastiek, basketbal, badminton. 15.00-16.00 uur: Sportinstuif voor geïnteresseerden ouder dan 15 jaar en kennismaking met gymnastiek, basket bal, badminton. 16.30- 17.30 uur: Optreden clown voor de jeugd tot 10 jaar. Vanaf 20.00 uur: Feestavond met live muziek (de uitslag van de loterij zal tij dens het feest bekend gemaakt wor den). Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 22 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Na de een ruim een half uur later dan gepland gehouden pauze reikte Kern- groep-voorzitter Paul van Schie de jaarlijkese bijdrage van 60.000,- uit aan Liesbeth van der Hoogte van de NOVIB, die een somber beeld schetste van de situatie in Peru. In de hoofdstad Lima van dit Latijnsamerikaanse land ondersteunt Waddinxveen een werkge legenheidsproject. 12.00-16.00 uur: Doorlopend pro gramma met schaaksimultaan, damsi- multaan, informatiekraampje, doorlo pende video, verkoop van loten met prachtige prijzen. 12.00-12.45 uur: Sportinstuif voor kin deren t/m 10 jaar en kennismaking met Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij die dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. reld. Minister drs. Pronk, die vrijwel uit het hoofd iedereen toesprak en later zittend op een tafel vragen beant woordde, motiveerde de Kerngroep- leden door te gaan met hun werk, om dat samenwerking met Derde Wereld landen zoveel mogelijk mensen moet aanspreken. Volgens hem is de wereld een dorp geworden met veel achter buurten, waar één miljard mensen on der het bestaansminimum leven. 20.00-21.00 uur - Khabar Oua Nag- ham. Een informatief programma voor ethnische minderheden in i Waddinxveen. Presentatie: Hamid 1 Meskine. ZATERDAG 24 NOVEMBER 1990 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 23 november om acht uur houdt de kamp- commissie van Waddinxveen-voetbal een grote bingo voor de jeugdkampen 1991 in de kantine van Waddinxveen. Er zijn prachtige prijzen, waaronder een half varken. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Terinzagelegging voornemen wijzigen beschikking Ingevolge artikel 37, lid 2 van dte Wet algemene bepalingen milieu hygiëne maken burgemeester en wethouders bekend dat vanaf 22 november 1990 tot 6 december 1990 op de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren ter inzage ligt hun voor nemen over te gaan tot het wijzigen van de door hen op 9 september 1976 onder nr. 5887 verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking brengen van een varkensmesterij op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 13d. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. GOUDA - Dinsdagavond 11 december; van zeven tot negen uur wordt er doop de Kamer van Koophandel en Fabrie-I ken voor Midden-Holland weer een ex-] port/import-instuif gehouden bij Van| Vliet Schoenenunie BV aan de Nieuwel Gouwe in Gouda. Het hoofdthema van deze export/im-! port-instuif is: Countertrade: Principes' en excessen. Op deze avond kunnen de bezoekers een toelichting verwachten1 op demeest gebruikelijke hoofdvor-i men van compensatiehandel, te weten] Countertrade, Barter, Advance-pur-' chase en Buy-back. De inleiders zullen nader ingaan op; mogelijke overwegingen en wegen on\ met compensatie-handel in te gaan.i Aan de hand van praktijkvoorbeelden' zullen voor- en nadelen alsmede bij compensatiehandel voorkomende ex cessen worden toegelicht. Verder al een toekomstverwachting] worden gegeven inzake de ontwikke-] ling van de compensatiehandel, on-l danks of juist rekening houdend met de] recente veranderingen in Oost-Euro-| pa. WADDINXVEEN- Sint Nicolaas is weer in Waddinxveen. Zaterdagmor gen zette hij op de Nesse vaste voet aan de wal in een regenachtig Gouwedorp. Er waren vanwege het slechte weer minder kinderen en hun ouders naar het Brugcentrum gekomen. De Spaanse kindervriend, die getuige zijn toespraak en overhandiging van het grote Guinness Book of Records een waterpololiefhebber moet zijn, werd ontvangen door loco-burgemees- ter K.W.Th. van Soest. Werd op de boot de muziek verzorgd door de blaaskapel van Concordia, aan de wal traden de Cormula’s op. De Zwarte Pieten deelden naar hartelust pepernoten en kleurplaten uit. De Goedheiligman maakte met iedereen een praatje. Op zaterdag 24 november 1990 vindt de opening plaats van de nieuwe multi-functionele accommodatie ”De Duikelaar” in de wijk Zuidplas. Na de officiële opening wordt er vanaf 12.00 uur een open huis, waarbij de instellingen die het gebouw gaan gebruiken zich met allerlei activiteiten aan de bevolking presenteren. Commissie voor Ruimtelijke Ordening op dinsdag 27 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - (Provinciale) nota Verstedelijking Zuidvleugel van Zuid- Holland. - Vierde nota op de Ruimtelijke ordening extra. - Horen van bezwaarden tegen 2e fase omleidingsweg Brugweg. - Voorbereidingsbesluiten: Landelijke Gebied Oost; Plan 14 hoofdzaak West, le herziening (ged). Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood ZEVENHUIZEN - De Stichting Gas- touderproject Waddinxveen en omge ving heeft in Zevenhuizen het eerste spreekuur gehouden. Dat spreekuur ging officieel van start met een toe spraakje van wethouder J.E. Dorres- tijn. Het spreekuur wordt elke donderdag middag van 13.00-14.30 uur gehouden in gebouw Marijke aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het bureau is dan tele fonisch bereikbaar onder nummer 01802-3950. Bij de officiële start waren ook aanwe zig de coördinatoren drs. M.L. A. Keu- len-Werker en M.H.J. Bonthuis-Hag- huis. Voor wie wil weten hoe het Gas- touderproject werkt is een brochure beschikbaar. WADDINXVEEN - Op zaterdag 24 november vindt de opening plaats van de nieuwe multi-funtionele accommodatie ”De Duikelaar” in de wijk Zuiudplas. Mevrouw M.J. Meuleman-van Engen vericht de officiële ope ning van het gebouw. Zij heeft de naam ”De Duikelaar” bedacht. Het nieuwe multi-functionele centrum biedt onderdak aan een peuterspeel zaal, een ruimte voor wijkwerk voor zowel kinderen als volwassenen, het gymnastiekonderwijs voor de basis scholen en een groot aantal sportver enigingen. De sportverenigingen en de stichting Wijkwerk Zuidplas hebben vanaf 12.00 uur een ’’open huis” georganiseerd voor inwoners van Waddinxveen. Het programma ziet er als volgt uit: WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenaar Theo den Boon ex poseert recente werken op de boven verdieping van Galerie Lamber aan de Markt in Valkenswaard. Zijn werkstukken hangen daar sinds af gelopen zondag tot en met maandag 17 december. Gelarie Lamber is geopend op zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur en dinsdag, woensdag en vrijdag van 14.00-16.00 uur. betoog over de werelden van WADDINXVEEN - Een geheel ge vulde raadzaal van het gemeentehuis lag vorige week woensdagavond aan de lippen van minister drs. J.P. Pronk van Ontwikkelingssamenwerking, die kwam vertellen over zijn laatst versche nen en druk bediscussieerde nota ”Een wereld van verschil”. De bewindsman, ontvangen door bur gemeester C.M. van der Linden en wethouder P.F.J. van Schie (CDA), was in Waddinxveen te gast ter gele genheid van het 15-jarig bestaan van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden opent volgende week maandagmiddag 26 november om drie uur eetcafé/bilj artcenter De Diamond aan de Passage. Het nieuwe horecabedrijf is gevestigd in het deze zomer door restaurant Bi belot verlaten pand in het Waddinx veense winkelcentrum. De Diamond is een initiatief van Ruud en Jacolien van der Pol, de twee oud-politiemensen die het bedrijf ook gaan runnen, Teun Ver vers sr Joop Baas en Joop Werkman. Het eetcafé/bilj art center De Diamond wil een horecabedrijf met karakter worden, waar je gezien mag worden en gezien wilt worden en waar prompte service wordt gegeven, zonder franje en poespas. Na de officiële opening is er maandag tussen 16.00 en 18.00 uur een voor- proeverij veense jeugd de Goedheiligman weer verwelkomd. De aankomst van Sint Nicolaas, die la ter op de dag een rondgang langs zeven winkelcentra maakte, betekende ook 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ontspannend en informatief pro- I gramma waarin onder andere ac- I tualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direkt na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weer bericht. Presentatie: Ton van Bem- mel en Joke Hogeweg. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klassieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Ben Evertse. ZONDAG 25 NOVEMBER 1990 Wegens omstandigheden géén uit zending van de Remonstrantse Kerk. VANDI-RBtir J Minister drs. J. P. Pronk van Ontwikkelingssamenwerking hield in de raadzaal van het gemeentehuis een gloedvol verschil in Derde Wereld-problematieken. (Foto: Sjaak Noteboom). groepvoorzitter drs. Martin Kraaije- stein. ’’Ontwikkelingssamenwerking via voorlichting naar begrip en actie” was het onderwerp van de avond. Minister drs. Pronk zei Waddinxveen goed te kennen en plaatste de gemeente met haar Kerngroep in het rijtje bekende Nederlandse plaatsen dat al heel vroeg begon om zich in te spannen voor de Derde Wereld, die er volgens hem steeds anders uitziet. Hij benadrukte dat het einde van de Koude Oorlog tuusen Oost en West nieuwe kansen en mogelijkheden biedt voor betere ontwikkelingssamenwer king, democratisering en mensenrech ten. Hiervan is ook het milieu heel na drukkelijk deel gaan uitmaken. Dit proces moet naar zijn mening ove rigens veel meer inspelen op de initia tieven van de burgers in de Derde We- Op de agenda o.a.: - Ingekomen stukken: rapport inzake het jaarverslag 1989 van Madi Zuidplas alsmede de VNG-circulaire inzake de consequenties van de integratie van gezinszorg/kruiswerk; de direkteur van Madi Zuidplas, de heer Van Duinen, zal aanwezig zijn om een toelichting te geven op het jaarverslag; rapport inzake de provinciale evaluatienota Alcohol en Drugs; rapport inzake het door de GGD Midden-Holland uitgevoer de cariësonderzoek 1988-1989. - Advies tot deelname aan een regionale uitvoeringsorganisatie voor J.W.G. en Banenpools conform het voorstel van het I.S.M.H. - Advies inzake de jaarrekening van Madi Zuidplas over het jaar 1989. - Jaarverslag 1989 van het Instituut Sociaal Raadsvrouw. - Advisering inzake de aanmelding voor een eventueel af te sluiten convenant met het Rijk in het kader van de Sociale vernieuwing. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 28 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Vaststelling besluitenlijst van 1990. - Advies inzake deelname aan verder onderzoek met betrekking tot basisvorming, verbreding onderwijsaanbod en schaalvergro ting in het voortgezet onderwijs. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 28 november 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Deel IV van het Verkeers Circulatie Plan. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avondvullend hitgevoelig pro- gramma met muziek en informatie gericht op jongeren. Presentatie: Ferry van Loon, Ed Schuurman Gerben van Kruistum, Ron Men- ke.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3